Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:10:07

Автор Тема: Теория на конспирациите  (Прочетена 161963 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #720 -: Март 14, 2019, 14:25:35 »
Quote (selected)
И това как опровергава казаното от мен
Не го опровергава, само намеква за кинетиката.
...
Като необходимо допълнение, трябва да се отчете и кинетиката, защото има условия, при които реакцията би трябвало да протича (ΔG < 0) , но твърде бавно. Понеже става дума за клетка, повечето реакции са ензимно катализирани, може да се предположи, че кинетиката не е пречка и реакциите ще протича с подходящата скорост.
...
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #721 -: Март 14, 2019, 14:41:01 »
Quote (selected)
И това как опровергава казаното от мен
Не го опровергава, само намеква за кинетиката.
...
Като необходимо допълнение, трябва да се отчете и кинетиката, защото има условия, при които реакцията би трябвало да протича (ΔG < 0) , но твърде бавно. Понеже става дума за клетка, повечето реакции са ензимно катализирани, може да се предположи, че кинетиката не е пречка и реакциите ще протича с подходящата скорост.
...

Кинетиката отчита скоростта на протичане на химичната реакция, а не дали тя ще протече или не. В този смисъл тя наистина е допълнение, както казваш и ти.

А така както Nor1 го е формулирал, излиза че опонира на това, което съм написал.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #722 -: Март 14, 2019, 22:24:13 »
А за термодинамиката отчитайте понятието затворена система.
Един организъм расте и се развива но изхвърля ентропията в околното среда.
В организма ентропията намалява, пък около него се увеличава. Т.е. разликата в организираността не само не намалява, а още повече се увеличава  :smokin:
И по някаква необяснима причина тоя трън в задника на стройните материалистични теории се появява само при живите организми  :smokin:
Че и все по-сложно устроени стават пущините - вместо многоклетъчните да инволюират до бактерии, става обратното. Това ако приемем измишльотините на Дарвин. Пък ако не ги приемем, става още по-зле за материалистите  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #723 -: Март 14, 2019, 22:33:10 »
химичните реакции винаги протичат в посока на намаляване на свободната енергия
Да, ама не. Има и енергетичен праг  :cool-1084:
И това как опровергава казаното от мен :m1731:
Хим. реакции могат да тръгнат по различни пътища в зависимост от средата. Едновременно при това. Обаче не се реализира най-енергетично изгодният вариант (максимално ентропичният), а основно този, който протича с най-висока скорост и е най-устойчив при дадените условия.
И тук се намесват катализаторите (а най-съвършените катализатори са биологичните такива - ензимите), които манипулират поредица от реакции (с ниски енергетични прагове) така, че да постигнат антиентропен и термодинамично неизгоден краен резултат, но удобен за живия организъм.
Скоростта на хим. реакции (също манипулирана от ензимите) определя и съотношението на продуктите от тях.
« Последна редакция: Март 14, 2019, 22:39:39 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #724 -: Март 14, 2019, 22:33:28 »
Понеже е теория на конспирациите, да упоменем и Нибиру
Според някои климатичните промени, местенето на полюсите и други такива се дължат на приближаването на Нибиру
Знам ли..
http://thebigtheone.com/?p=217
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #725 -: Март 14, 2019, 23:38:34 »
Quote (selected)
В организма ентропията намалява, пък около него се увеличава. Т.е. разликата в организираността не само не намалява, а още повече се увеличава
И после организма умира, и друг се ражда... На едно място ентропията расте, на друго намалява.
Quote (selected)
Че и все по-сложно устроени стават пущините - вместо многоклетъчните да инволюират до бактерии, става обратното
И защо трябва многоклетъчните да деволюират?
Quote (selected)
Хим. реакции могат да тръгнат по различни пътища
И за всички възможни пътища е спазено ΔG < 0.
« Последна редакция: Март 14, 2019, 23:57:05 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #726 -: Март 15, 2019, 01:49:02 »
Quote (selected)
В организма ентропията намалява, пък около него се увеличава. Т.е. разликата в организираността не само не намалява, а още повече се увеличава
И после организма умира, и друг се ражда...
На едно място ентропията расте, на друго намалява.
И нека роденият по-късно ... да си спомня за оногова, който го е направил.
И да се бори срещу ентропията, като създава нови живи същества.

Quote (selected)
Че и все по-сложно устроени стават пущините - вместо многоклетъчните да инволюират до бактерии, става обратното
И защо трябва многоклетъчните да деволюират?
Ами на, и аз това казвам - не щат. Искат да вървят срещу ентропията ... и успяват.

Quote (selected)
Хим. реакции могат да тръгнат по различни пътища
И за всички възможни пътища е спазено ΔG < 0
И винаги живите организми успяват да се изхитряват да си осигурят външна енергия,
та да не са затворена термодинамична система

  :smokin:
« Последна редакция: Март 15, 2019, 01:58:24 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #727 -: Март 15, 2019, 15:42:20 »
Quote (selected)
И винаги живите организми успяват да се изхитряват да си осигурят външна енергия, та да не са затворена термодинамична система
Или пък, живот има само там, където е налична необходимата за живот енергия... За изолирана система и дума не може да става.
Quote (selected)
И нека роденият по-късно ... да си спомня за оногова, който го е направил.
... без ръце  :D
Quote (selected)
Ами на, и аз това казвам - не щат. Искат да вървят срещу ентропията ... и успяват.
Успяват, щото ΔS < 0 ама и  ΔH < 0. Кое му е толкоз специалното на тоя случай?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #728 -: Март 15, 2019, 16:31:21 »
Специалното е, че на място с енергия живият организъм ще се развие и ще остави увеличаващо се потомство, т.е. ще намали своята ентропия и ще увеличи различието си от околната среда, а неживата материя - точно обратното.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #729 -: Март 15, 2019, 22:03:56 »
Че то енергия има навсякъде и в предостатъчни количества. Може би животът и ентропията взаимно се пораждат и се обединяват в едно по-висше цяло.

На въпроса кое е първичното - битието или съзнанието, някои отговарят - Двете са съставни части на едно по-висше цяло.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #730 -: Март 15, 2019, 22:08:36 »
Quote (selected)
кое е първичното - битието или съзнанието

Като човек отдаден на експериментите ще ти отговоря еднозначно.
Първо е съзнанието, после след няколко  бпитиета, то изчезва или минава в
почти насипно състояние. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #731 -: Март 15, 2019, 22:32:25 »
А на въпроса "Вино или бира, дядо попе?", дядо поп отговаря "И ракия, чадо."
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #732 -: Март 18, 2019, 17:35:32 »
Директно от щатския мейнстрийм:

Impossible' discovery found on remote island off African coast: A 'lost part of the world'

Quote (selected)
Researchers have found rocks on a small island between Madagascar and the eastern coast of Africa, a discovery that has been described as mysterious for one very important reason — they shouldn't be there.

The rocks in question, quartzite, were discovered by researchers at Columbia University, thanks to a grant from the National Geographic Society. They had heard about them from a number of different media reports, but were finally able to confirm the presence of the quartzite, which is usually found in areas that have high temperatures and pressures, for themselves.

“This is contrary to plate tectonics,” said Cornelia Class, a geochemist at Columbia University, in a blog post. “Quartzite bodies do not belong on volcanic islands.”

https://www.foxnews.com/science/impossible-discovery-found-on-remote-island-off-african-coast-a-lost-part-of-the-world

AnonimusBG

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #733 -: Март 21, 2019, 18:53:44 »
«Пророчество сбылось - 273°C»: На Пасху Нибиру затмит Солнце и на Землю опустится вечная мерзлота
Источник: https://vistanews.ru/science/291766

Носете си новите дрехи и т.н.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #734 -: Март 21, 2019, 19:00:16 »
Да му мислят католиците, ние сме православни, нашият Великден е седмица по-късно, както във всичко и за това закъсняваме. :too_happy-1067:
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #735 -: Март 21, 2019, 20:00:24 »
«Пророчество сбылось - 273°C»: На Пасху Нибиру затмит Солнце и на Землю опустится вечная мерзлота
Источник: https://vistanews.ru/science/291766
Носете си новите дрехи и т.н.
Влизаме в Нибирската империя/федерация/съюз/султанат и му виждаме сметката. Вече се справяме за десетина години.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #736 -: Март 22, 2019, 22:09:43 »
Индустриально развитая цивилизация существует на Земле десятки тысяч лет
https://wakeuphuman.livejournal.com/1342.html
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #737 -: Март 22, 2019, 22:15:01 »
Индустриально развитая цивилизация существует на Земле десятки тысяч лет
https://wakeuphuman.livejournal.com/1342.html

А что такое индустриально?
А что такое развитая?

Вы хоть понимаете что говорите?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #738 -: Март 22, 2019, 23:41:34 »
Прибери си рогите, безкрайно съм изморена, за да се занимавам с неашладисано поведение.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #739 -: Март 22, 2019, 23:51:26 »
Кайли, това не са рога, а хиперпространствени антени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #740 -: Март 23, 2019, 00:02:35 »
Стар модел. Черно бял
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #741 -: Март 23, 2019, 00:05:37 »
Кайли, виждала ли си стар телевизор, дето хваща сигнал от антената?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #742 -: Март 23, 2019, 13:02:48 »
Виждала съм, ама не съм упоменавала телевизори. Твоят начин на мислене те е хлъзнал натам.
Неслучайно на Изток казват - Овладей стереотипите си. Или на Запад го казваха...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #743 -: Март 23, 2019, 13:10:22 »
Ако включиш въпросният телевизор на случаен канал ще забележиш едни странни звездички и шумове.
Същото и при старите радиоприемници които не гасят шума.
Оказва се че този сигнал идва равномерно от целия Космос. Нарича се реликтово излъчване.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #744 -: Март 31, 2019, 19:51:26 »
хм

Не знам кой какво е предрекъл за 44-ия американски президент като последен, но току що научих, че

Дело в том, что у США сейчас 45-й президент и... 44-й человек, занимающий этот пост))) Почему так?) Потому что один человек Гровер Кливленд, занимал пост с перерывом в 1885-1889 и 1893-1897(!!!) и считается одновременно 22-м и 24-м президентом США! Один и тот же человек!)) В перерыве, пост между его правлениями занимал Бенджамин Гаррисон в 1889-1993 годах. Так что фактически Трамп, 45-й президент США, является 44-м человеком, занимающий этот пост!
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #745 -: Март 31, 2019, 20:37:18 »
На мен ми е любопитно кой ще е президент на Русия преди петия мандат на Путин.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #746 -: Април 08, 2019, 19:28:28 »
Quote (selected)
„Небостъргачът” на „Артекс” ще прави ток без гориво в мазето… Как ли не го рекламират

http://e-vestnik.bg/30124/nebostargachat-na-arteks-shte-pravi-tok-bez-gorivo-v-mazeto-kak-li-ne-go-reklamirat/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #747 -: Април 08, 2019, 21:58:09 »
Quote (selected)
той говори за вечен двигател,
с нестихващ, неизчерпаем източник на енергия. Това е невъзможно.
:beer-405:
Как беше, пътят на едно откритие минава през - това е невъзможно, абе има нещо в него, о, винаги сме го знаели...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #748 -: Април 12, 2019, 22:36:02 »
Метеоритите се увеличават, защо ли.





https://fireball.amsmeteors.org/members/imo_fireball_stats#events_col
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #749 -: Април 12, 2019, 22:55:12 »
Quote (selected)
Как беше, пътят на едно откритие минава през - това е невъзможно, абе има нещо в него, о, винаги сме го знаели...
Овертон.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #750 -: Април 29, 2019, 20:42:37 »
От хиляди години хората са спели разпокъсано през нощта. До полунощ, после се събуждат и няколко часа стоят напълно будни, а после заспиват втори път.
Това се променя неизвестно защо сравнително наскоро. Според мен се променя, защото с навлизането на промишлеността и фабриките капиталистите се нуждаят от работна ръка 18 ч. дневно и не могат да оставят цели 4 часа на хората да „се шушкат“, без това да им носи печалба.
Ако спането на два пъти е нормалният цикъл, то промяната му обяснява всичките лудости, депреси и ментални отклонения на съвремието.
https://bigthink.com/robby-berman/for-1000s-of-years-we-went-to-bed-twice-a-night-2?utm_medium=Social&facebook=1&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3hVMwuOiuQlwptroHVI_vHpJIaovrJTS2L30UQPKLBjztTXxovIrieK1Q
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #751 -: Май 01, 2019, 15:09:14 »
Недавно один из хакеров продемонстрировал, что он может получить доступ к двум популярным приложениям для мониторинга транспортных средств, что позволяет ему отслеживать местонахождение автомобилей, получать доступ к личной информации водителей и даже удаленно выключать двигатели.

Как отмечает издание Motherboard, взлому подверглись два приложения, iTrack и ProTrack, которые транспортные компании используют для мониторинга своего парка автотранспорта. Атака, которую, по словам хакера, он предпринял, чтобы привлечь внимание к ненадежности систем кибербезопасности, служит предостережением и дает повод еще раз проверить и обеспечить меры безопасности — во всех 27 тысячах взломанных учетных записей использовался пароль по умолчанию «123456».

Хакер, как и использующие приложения работодатели, смог отслеживать местонахождение каждого водителя на карте. Оба приложения имеют функцию «выключить двигатель», которая останавливает  транспортное средство, когда оно движется со скоростью менее 20 километров в час, но хакер, как он сказал журналистам Motherboard, не проверял эту функцию из соображений безопасности.

«Я могу создать серьезную проблему с дорожным движением во всем мире, — сказал кибервзломщик. – У меня [полный] контроль над [сотнями] тысяч транспортных средств, и одним касанием я могу заглушить двигатели этих автомобилей».

Хакер сказал, что как-то требовал выкуп от двух компаний, но в основном его заботит защита их клиентов.

«Моей целью была компании, а не клиенты, — сказал хакер. — Клиенты подвергаются риску из-за компаний, которые лишь стремятся зарабатывать деньги и не хотят защищать своих клиентов».
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #752 -: Май 04, 2019, 13:52:10 »
 Максимально просто о "полетах" американцев на Луну

Без технических подробностей. Должно быть понятно даже очень глубоким гуманитариям.

Сообщаю как происходило освоение околоземного космического пространства с самого начала 1960-х гг.:

1 этап - сначала запускали беспилотные автоматические аппараты, отрабатывая надежность ракет-носителей, систем связи и прочего оборудования, системы посадки;

2 этап - запуски животных (собак, обезьян и проч.) для отработки систем жизнеобеспечения, изучения воздействия опасных факторов космического полета на живые организмы;

3 этап - запуски людей.

История пилотируемой космонавтики знает только одно вопиющее исключение из этого железобетонного правила поэтапной подготовки полета людей в космос - "американцы на Луне"!
К 1968 году США не вернули с Луны/от Луны на Землю ни одного беспилотного аппарата, ни одного животного, но сразу запустили туда трех человек! И так будто бы семь раз. И все успешно вернулись на Землю:)
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #753 -: Май 04, 2019, 14:02:31 »
Аз имам няколко по-интересни въпроса, също съвсем достъпни за хуманитарите.
Да допуснем че са ходили и всичко е така, както казват.
1. Защо не ползват двигателите от супер успешната Сатурн-5, а купуват руски?
2. Защо не ползват САС* от Аполо, а за Драконите изобретяват нови - в резултат, последния стана на стружки?
3. Защо не ползват Сатурн-1, идеалната ракета за тежкия клас към момента?

Имам и други, доста по технически...
__________
* САС - Система за Аварийно Спасяване.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #754 -: Май 04, 2019, 14:07:26 »
Защото хитлеристките инженери измряха, пък сегашните амер. инженери не могат даже да боядисат това, дето са го измислили и направили германските и съветските.
Колкото и да се опитват да замазват с лъжи русофобските проститутки, че уж САЩ купували руски двигатели, само защото така им излизало по-евтино.
Писаната от Кайли също е логично и вярно.
« Последна редакция: Май 04, 2019, 14:11:06 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #755 -: Май 13, 2019, 22:08:48 »
Ако новините да фалшиви, представете си колко е зле положението с историята.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #756 -: Май 13, 2019, 22:42:56 »
Quote (selected)
Ако новините да фалшиви, представете си колко е зле положението с историята.
В гимназията, когато за първи път влезе в час новият ни учител по история, той каза това, което го помня и до днес:
– Ученици, аз съм вашия учител по история. Казвам се Георги Георгиев. Първото, с което ще започна е следното:
Запомнете от мен. Историята е една курва, която всеки премята както си иска!
Край на цитата.
Това беше в далечната 1969 г.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #757 -: Май 13, 2019, 22:49:58 »
Quote (selected)
Запомнете от мен. Историята е една курва, която всеки премята както си иска!
Знаем, знаем. И без твоя даскал.
Затова скочих като* диво прасе на 9-ти да пазя един свят ден. Че бил... абе нейсе!
_______________
* като за благозвучие
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #758 -: Май 13, 2019, 22:56:29 »
Ако новините да фалшиви, представете си колко е зле положението с историята.

До преди 3–4 години "фалшивите новини" НЕ съществуваха като феномен.

После кво станА ...  :sniperer: :m1313:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #759 -: Май 13, 2019, 22:58:09 »
Ако новините да фалшиви, представете си колко е зле положението с историята.


До преди 3–4 години "фалшивите новини" НЕ съществуваха като феномен.

После кво станА ...  :sniperer: :m1313:

Нов артикул.
Има търсене има и предлагане. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #760 -: Май 13, 2019, 23:05:01 »
Ми те направо са си артикул.  ;D

Който ти се иска да опаковаш с фльонга и да завреш обратно там, откъдето се е появил.  :pissed-891:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #761 -: Май 13, 2019, 23:07:34 »
Има във всякакви размери, и десени.
За бедни и богати, за млади и стари. :bigok:
« Последна редакция: Май 13, 2019, 23:12:35 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #762 -: Май 13, 2019, 23:17:57 »
Ако новините да фалшиви, представете си колко е зле положението с историята.


До преди 3–4 години "фалшивите новини" НЕ съществуваха като феномен.

После кво станА ...  :sniperer: :m1313:

Нов артикул.
Има търсене има и предлагане. :yes-1289:
Хайде сега, не били съществували. От смяната на бренда и начина на разпространение, един артикул не става нов.
"Словно мухи, тут и там,
Ходят слухи по домам,
А беззубые старухи
Их разносят по умам,
Их разносят по умам.
- Слушай, слышал? Под землею город строют,
Говорят, на случай ядерной войны...
- Вы слыхали? Скоро бани все закроют
повсеместно,
Навсегда. И эти сведенья верны."
Высоцкий - Песня о слухах

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #763 -: Май 17, 2019, 22:50:54 »
"The VIDEO The Internet Might Not Want You To See!" Corey Goode and Jordan Sather (2019-2020)
https://www.youtube.com/watch?v=whj_rk2M8S0&fbclid=IwAR26dlMjU8PlloJG8rUx-59aUVQEssuLJo0R_PVLO132ZMLEw70pOBr3pFc
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #764 -: Май 17, 2019, 23:15:02 »
Кайле, тия американизираните, за кво точно фъфлеха освен СиАйЕй?
И едни магнити показваха, да'н съ видяли извънземното?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #765 -: Май 17, 2019, 23:39:37 »
Разправят, че ще ни тресне скоро смяната на магнитното поле и слънчевите изригвания и че затова се строят подземни градове, да оцелее част от човечеството.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #766 -: Май 17, 2019, 23:47:37 »
Смяната ще е за секунди. Това и врабчетата го знаят.
Въпросът е до колко ще отслабне, преди да се завърти.
Някои казват 50% което е много лошо.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #767 -: Май 18, 2019, 00:16:09 »
Доколкото знам, още няма единно мнение как точно се създава това магнитно поле. Ядро от разтопено (поради високото налягане) желязо, което се върти (с различна ъглова скорост от тази на мантията). Та ако това е вярно, няма как това огромно ядро да почне да се върти наобратно. По-скоро са някакви многобройни по-малки координирани завихряния. Ако не е нещо съвсем друго. Това с въртящото се желязно ядро ми се вижда мислене от средата на 19-ти век.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #768 -: Май 18, 2019, 00:28:05 »
Ядрото е желязо-никел и това е медицински факт.
А тези от 19-ти и 20-ти век са мислили доста повече, навярно защото са нямали айшитове.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #769 -: Май 18, 2019, 00:46:42 »
Мислели са, ама са нямали съвременните уреди и компютри.
А с "медицинските факти" по-полека, че много бързо се сменят.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #770 -: Май 18, 2019, 10:25:58 »
Който си е играл с пумпали като малък знае, че всеки пумпал в един момент се преобръща на 180 градуса и се завърта на обратно, всъщност спрямо себе си запазва посоката, но спрямо пространството е на обратно.

Пробвайте!  :)

https://www.youtube.com/watch?v=ItuAtgvkIkM
« Последна редакция: Май 18, 2019, 10:34:14 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #771 -: Май 18, 2019, 10:41:19 »
Та ако това е вярно, няма как това огромно ядро да почне да се върти наобратно.

Ами ако не е вярно? Ако нищо не се върти? Ако всички тези теории са създадени, за да се обясни нещо, което не може да се обясни? Както "гравитацията", "относителността" и безброй други.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #772 -: Май 18, 2019, 10:47:49 »
Та ако това е вярно, няма как това огромно ядро да почне да се върти наобратно.

Ами ако не е вярно? Ако нищо не се върти? Ако всички тези теории са създадени, за да се обясни нещо, което не може да се обясни? Както "гравитацията", "относителността" и безброй други.
Всички тези теории са създадени именно за да обяснят неща, които не са можели да си обяснят.

А Максимус подсказа каква им е идеята на учените. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #773 -: Май 18, 2019, 11:09:26 »
Правен е експеримент, голяма сфера е пълна с течна метална сплав - има такива, течни при стайна температура, вътре има по-малка от твърд метал, на ос, когато се завърти вътрешната сфера, по повърхността на външната, се появява магнитно поле, аналогично на земното, демонстрира се с компас, поставян  върху сферата.

Всеки нелагеруван въртящ се ротор има прецесия на оста, която прецесия постепенно нараства, достига екватора и продължава докато се обърне на "челна стойка", това е "обръщането" на магнитното поле, защото ядрото запазва посоката си на въртене, но посоката е на обратно спрямо земното кълбо.

Планетата също се върти и има своя прецесия, така че ще по-сложно, но ще е с библейски катаклизми, земетресения, цунами, резки промени в климата, така се предполага че са замръзнали сибирските мамути, пълни с несмлени растения, вече не растящи там в студени яклимат.

Едни строят подземни градове, а ротшилдите строят плаващи градове, в средата на океана цунамитата не се усещат.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #774 -: Май 18, 2019, 11:09:50 »
"Науката" е много интересно животно. За стотици неща спокойно казва "това още не ни е известно", "не можем да го обясним" и тем подобни, но за наложени фалшиви теории се бори като за световно. Дарвин откога е опроверган? Не е излязъл никой да каже, че теорията му вече не е актулна. И още се изучава в училищата. Относителността какво е? "Обяснява" удобно фантасмагории. За какво ни е "гравитацията", след като имаме доказани физични закони като плаваемост и плътност?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #775 -: Май 18, 2019, 11:22:59 »
Quote (selected)
За какво ни е "гравитацията", след като имаме доказани физични закони като плаваемост и плътност?
На нас по-простичките гравитацията ни трябва за да знаем че от високо не се скача без парашут.
На ракетчиците им върши повече работа - да изчислят точни скорост и тангаж на работите дето ги мятат из Космоса, за да цъфне на правилна орбита.
А ако мятат надалече, често използват Земята и/или Луната за ускорител. То така си се и казва - гравитационна маневра.
Но допускам и че те изобщо не ги разбират тия работи и само се майтапят с нас. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #776 -: Май 18, 2019, 11:40:40 »
И аз не допускам, че те нищо не знаят, гадаят като нас и въпреки това строят подземни градове.
Очевидно знаят неща, които на нас не са ни известни.
Във видеото говорят и за подземните градове в Турция, че били копани по същата причина може би, поради която строят подземни сега.
Затова и не съм пуснала видеото в Не знаем, което не знаем, а съм го пуснала в конспирациите.
Щото ние не знаем, ама и не знаем те какво знаят, пък на нас не казват.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #777 -: Май 18, 2019, 11:48:41 »
На нас по-простичките гравитацията ни трябва за да знаем че от високо не се скача без парашут.

E, който не знае как си взаимодействат телата с различна плътност - да скача без парашут. А гравитацията я оставяме да обяснява защо на Луната, която не се верти, всичко си пада на повърхността. А ракетите...на тежките ракети им трябва скорост, за да излетят високо. 

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #778 -: Май 18, 2019, 12:20:37 »
Quote (selected)
А гравитацията я оставяме да обяснява защо на Луната, която не се верти, всичко си пада на повърхността.
Падат, щото има маса. А иначе се върти, даже твърде любопитно се върти тая хитруша.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Теория на конспирациите
« Отговор #779 -: Май 18, 2019, 13:00:50 »
Напротив, Луната се върти около оста си, със синхронна скорост — времето, за което Луната се завърта около Земята, е равно на времето, за което извършва ротация около оста си,  че да виждаме само едната ѝ страна. ;)
« Последна редакция: Май 18, 2019, 13:27:08 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!