Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 03:20:36

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 378491 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3300 -: Декември 15, 2020, 15:12:17 »
Не знам дали е вече пускано, но ми се видя много информативно

Няколко съвета за хората, които още не са боледували от Covid
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/nyakolko-sveta-za-khorata-koito-oshche-ne-sa-boleduvali-ot-covid-19

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3301 -: Декември 15, 2020, 21:17:38 »
Жив и здрав да си Касапин!
Не бях чел толкова ясно изказани съвети като за хора неспециалисти!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3302 -: Декември 16, 2020, 10:47:07 »
Незнам. Според мен има неточности и неясноти.
Например при тестовете положението е обратно на твърдяното.
Атгенните тестове според антителата m, m+g, g могат да определят къде си, дори че си боледувал преди.
ПСар-ра няма такива възможности.
"Лекуването" на ковид (във втория стадий) също намирисва на "изхвърляне". Да могат да подават кислород, накаква система с витамини, глюкоза .... да лекуват усложнения от налични хронични заболявания еле да ограничан например възнокването на бактелиални инфакции и до там.
Няма медикамент, субстанция .... която да влияе вируса. Е с изключение на антитела от кръвна плазма.
 
НО материала определено е интересен и полезен.
 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3303 -: Декември 16, 2020, 11:18:29 »
Цитат на: 66
Атгенните тестове според антителата m, m+g, g могат да определят къде си, дори че си боледувал преди.

Aнтигенните тестове би трябвало да засичат антигени на вируса, а не антитела. Скоро след ликвидирането на вируса от имунната с-ма ще изчезнат и неговите останки. Затова антигенният тест вече няма да покаже нищо.
Титърът на антителата (имуноглобулините) е друго нещо. Но не знам дали са разработили тест, който отчита специфичните антитела срещу К19.
(тъй нареченият К19, защото според мен това вече не е К19, а К20)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3304 -: Декември 16, 2020, 17:27:01 »
Да имам предвид серологичен тест за антитела. Все пак говори лекар за лабораторни/болнични изследвания. Мислех че се подразбира. Иначе тези тестове се в графата"бързи".
И общо взето всичко дето не е PCR е в "графата " антигенен тест", та не съм уточнявал.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3305 -: Декември 16, 2020, 20:02:11 »
Което поставя интересния въпрос какви бяха тези изгъзици, да искат ПСар за прием в болница като за няколко минути могат да му направят серотологичен тест. И по информативно и по точно .....

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3306 -: Декември 16, 2020, 21:46:08 »
Засега единственото одобрено (от FDA) лекарство срещу Covid 19 е remdesivir.
https://www.google.com/search?client=firefox-b-1-d&q=remdesivir
Има в последно време доста гласове за използване на Ivermectin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ivermectin#SARS-CoV-2
Лекарство срещу паразити по животните.
Лекарство одобрено в БГ за лекуване на животни от краста - външно. В САЩ е одобрено и за хора, таблетки. Не за Ковид лечение.

Една статия по въпроса:
https://www.medpagetoday.com/special-reports/exclusives/88310

https://bg-voice.com/%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d1%80%d0%bc%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d0%bd-%d0%bd%d0%b0/
« Последна редакция: Декември 16, 2020, 22:15:54 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Учените са открили уникални сигнатури на последователност на SARS-CoV-2 в областта 3'-UTR, които участват при взаимодействието с човешката микроРНК hsa-miR1307-3p. Те стигнали до извода, че именно молекулата miR1307 е въпросната генетична мишена, която обяснява различните проявления на COVID-19.

https://www.manager.bg/covid-19/amerikanski-ucheni-otkriha-gena-prichinyavashch-tezhka-forma-na-covid-19

Голяма мешавица, не съм специалист, но в заглавието ген - предполагаемо ДНК, после:
взаимодействието с човешката микроРНК hsa-miR1307-3p.
Платена рекламна "заставка", "продуктово позициониране" което да не си помислите че е реклама! :m1708:
Индулгенция за Пфизерите?


ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3308 -: Декември 17, 2020, 21:38:16 »
Избирателният механизъм на конструирания вирус, чрез чиято фина промяна се решава кои етнически групи как да изкарват срещата си с вируса. За в бъдеще, като задобреят, ще влязат и на ниво родове. А после и по личен генетичен код.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3309 -: Декември 17, 2020, 21:43:12 »
Този ген може и да го имат всички човеци, но не казват къде и как.
Може някъде да е доминантен, другаде рецесивен.
дано не бъркам терминилогията.
« Последна редакция: Декември 17, 2020, 21:46:37 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3310 -: Декември 17, 2020, 21:43:27 »
Избирателният механизъм на конструирания вирус, чрез чиято фина промяна се решава кои етнически групи как да изкарват срещата си с вируса. За в бъдеще, като задобреят, ще влязат и на ниво родове. А после и по личен генетичен код.

Взимат пример от сетаганданската империя  :m1731:

Да четяха поне фантастика, вместо да се занимават с такива неща.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3311 -: Декември 17, 2020, 22:00:10 »
От как стигнахме до възможността да човъркаме гените и почнаха да изпълзяват генетични чудовища преодоляващи хилядолетна защита.
Като с компютрите.
Някой пуска вирус в мрежата и преодолява уж непробиваеми лични компютри, после се явяват "спасители" и инсталират други тайни вратички.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3312 -: Декември 17, 2020, 22:03:03 »
Все си мисля, че преувеличавате. Дори и някои, някъде да могат да правят такива селекции, не ми се вярва да се престрашат да дърпат дявола за опашката.
Ами ако не им излезе пасианса?Едва ли може да се предвиди всичко - те тия си го знаят най добре, щото знаят колко знаят.
Това, което някои предполагат си е Менгеле и японските джелати през ВСВ на куб! И би трябвало тези, ...хм...експериментатори да са наясно със сдбата си, ако не сполучат на 100%.
Не те, родата им до девето коляно ще бъде така изтребена, че Борис I ще излезе бойскаут с решението си, пред това, което ще се случи.
Вярвате ли, че са толкова безразсъдни?
Аз - не!
Разчитам повече на "страх лозе пази".
Има разбира се причина за изключение - няма накъде повече. Но такава май още не е задействана.Фсе още плебса не е издоен до край!
Не знам. Така мисля. Както се вижда - нямам твърди аргументи.
« Последна редакция: Декември 17, 2020, 22:05:06 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3313 -: Декември 17, 2020, 22:13:12 »
Quote (selected)
Все си мисля, че преувеличавате. Дори и някои, някъде да могат да правят такива селекции, не ми се вярва да се престрашат да дърпат дявола за опашката.

Защо да дърпат дявола за опашката?
Почти всички от "елита " минаха през положителен тест, повечето дори не кихнаха въпреки преклонната си възраст.
Ако има създатели не трябва да ги подценяваме че не са си вързали гащите с лечение.
До ден днешен никой не е търсил сериозно лекарство - такова пробват само полевите/фронтоваци лекари с метода опит/грешка.
Чудно че се пръкнаха много чудодейни "ваксини" и нито едно лекарство.
Пфицерите дето прескачат всички изпитания по пътя си и до деня на първата "легална" ваксинация нямаше инфо за странични ефекти и противопоказания
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3314 -: Декември 17, 2020, 23:19:26 »
Quote (selected)
Ами ако не им излезе пасианса?
Ами той "не излезе". Бумеранга се върна и ги цапардоса по тъпите "келтски" кратуни. Още пролетес.
А китайците си поставиха нещата под контрол и ликвидираха заплахата.
Та спешно се наложиха корекции и се пръкнаха още пет-шес щама. Явно по-успешни.
Работи се на проба-грешка според мен  :smokin:
 
До тука единствено успяха да махнат "забраната" и ще тестват РНК-ваксини.
Прави ли ви впечатление, че ще се тестват на възрастни пациенти.
Това никога не е било с никоя ваксина.
Защо ли?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3315 -: Декември 18, 2020, 01:41:59 »
Цитат на: buratinob
Този ген може и да го имат всички човеци

Генът може да има много варианти, а и експресията (изявяването) му обикновено зависи и от много други гени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3316 -: Декември 18, 2020, 01:48:48 »
Цитат на: 66
Прави ли ви впечатление, че ще се тестват на възрастни пациенти. Защо ли ?

- всяко заболяване на ваксинирания може да се припише на възрастта му и съпътстващите болести (физ. и псих. такива)
- няма време да се изявят късни странични ефекти
- няма да си проличат ефектите върху фертилността (плодовитостта) и върху здравето на поколението
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3317 -: Декември 18, 2020, 07:57:54 »
Та да продължа. Може да звучи конспиративно, може даже леко налудничаво, но обяснява наличните факти.
Щото "официалната версия" ....
Примерно "китаеца"  суроф прилеп ли е ял в рестарана. Щото вируса е доста неустойчив, минимална термична обработка и дава фира  :smokin:
 
А за "елита" ... ами има налична ефективна терапия. Кръвна плазма от преболедували. Няма проблем да се използва при части от промила от населението, ако покаже симптоми. Интересното е, че докато в началото се споменаваше вече не. И е обяснимо, щото другите ще кажат - "искаме и ние".
 
Изобщо добре се координира "отразяването". Примерно никой не запита абе аджаба кви са тея османлии от "бионтек". От де мъни? Аз се обзалагам че там има доста пари на дяда Сам. Ся по линия на военните ли, на цереушките ли ....
Но като че няма друг вариант. Иначе защо и как регистрирана в Германия компания ще "знася" производство на потенциално полезна разработка и то в условия на "извънредно положение".  :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3318 -: Декември 18, 2020, 08:12:57 »
Вярвате ли, че са толкова безразсъдни?

Не вярвам, знам, допускаш грешка, като мислиш, че злите хора чувстват нещата като теб, психопатите изобщо не чувстват тревога или страх, от последиците на своите решения. Чувстват се богове, когато решават съдбата на хората, непонятно е за нормалните хора, но е така. Дегенерация!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3319 -: Декември 18, 2020, 09:28:50 »

А за "елита" ... ами има налична ефективна терапия. Кръвна плазма от преболедували. Няма проблем да се използва при части от промила от населението, ако покаже симптоми. Интересното е, че докато в началото се споменаваше вече не. И е обяснимо, щото другите ще кажат - "искаме и ние".
Така е, за елита възможностите са доста повече.
На повечето от тях превантивно може да им прелеят кръвна плазма.
Дори на някой от елита да му се скапе белият дроб, пак не е фатално.
Има машина сърце-бял дроб с която могат да го поддържат жив докато организма се справи с вируса.
Обаче за обикновен човек никой няма да използва толкова много дефицитни лекари, машини и апарати за да го спасяват. 
« Последна редакция: Декември 18, 2020, 09:32:28 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3320 -: Декември 18, 2020, 10:05:09 »
Примерно "китаеца"  суроф прилеп ли е ял в рестарана. Щото вируса е доста неустойчив, минимална термична обработка и дава фира
Май го беше изял жиФ на пазара. Ф Ухан ...  :embarrassed-2156:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3321 -: Декември 18, 2020, 10:19:32 »
Та да продължа. Може да звучи конспиративно, може даже леко налудничаво, но обяснява наличните факти.
Щото "официалната версия" ....
Примерно "китаеца"  суроф прилеп ли е ял в рестарана. Щото вируса е доста неустойчив, минимална термична обработка и дава фира  :smokin:
 
А за "елита" ... ами има налична ефективна терапия. Кръвна плазма от преболедували. Няма проблем да се използва при части от промила от населението, ако покаже симптоми. Интересното е, че докато в началото се споменаваше вече не. И е обяснимо, щото другите ще кажат - "искаме и ние".
 
Изобщо добре се координира "отразяването". Примерно никой не запита абе аджаба кви са тея османлии от "бионтек". От де мъни? Аз се обзалагам че там има доста пари на дяда Сам. Ся по линия на военните ли, на цереушките ли ....
Но като че няма друг вариант. Иначе защо и как регистрирана в Германия компания ще "знася" производство на потенциално полезна разработка и то в условия на "извънредно положение".  :smokin:
В немската фирма османлиите са май второ поколение германци, с турски имена. Фирмата им от много дълго време се опитва да разработи някаква ваксина за друга болест по този "протресивен" начин, с РНК. След пандемията, след като китайците през декември-януари 2020 установиха структурата на вируса и я предоставиха безплатно на света,  бързо пренасочват усилията си към този вирус, сега твърдят, че имат успех. Ролята на Фицер се състои в брандиране на продукта, провеждането (финансирането) на клиничните изпитания и прокарването му през администрацията.

Ако помните, в началото водеща в света беще една друга немска фирма, създадена и финансирана от един от основателите на SAP, Тръмп им извиваше ръцете и предлагаше да я купи за стотинки, отказаха му, съответно ги отрязаха от голямото европейско финансиране (получиха трохи), евна сега се очаква и те да излезнат на пистата с тяхно ваксина.

За мен голямата питанка е защо неглижират "традиционните" (векторни) ваксини като руската, една от китайските, някои европейски в полза на все още недоказаните, скъпи и екзотични "нови" ваксини?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3322 -: Декември 18, 2020, 11:10:23 »
Ама има и една още по-голяма питанка: Ако се окаже, че руската ваксина* е по-ефикасна, до-безопасна, без странични ефекти  и далеч по-евтина от Пфайзера, ние ще имаме ли възможност да търсим съдебна отговорност от управниците за тяхното престъпно действие / бездействие?

*или която и да е друга, разбира се
« Последна редакция: Декември 18, 2020, 12:13:08 от Bacho Кольо »

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3323 -: Декември 18, 2020, 11:48:34 »
Quote (selected)
Май го беше изял жиФ на пазара. Ф Ухан ...

Ех, колко по-лесно би било на разни международни крадци, мошеници и търгаши, ако светът се населяваше само от джиджета :D

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3324 -: Декември 18, 2020, 11:59:34 »
Ама има и една още по-голяма питанка: Ако се окаже, че руската ваксина* е по-ефикасна, до-безопасна, без странични ефекти  и далеч по-евтина от Пфайзера, ние ще имаме ли възможност да търсим съдебна отговорност от управниците за тяхното престъпно действие / бездеействие?

*или която и да е друга, разбира се
...вероятно ще имаме - първо, ако сме все още живи, второ, ако имаме достатъчно пари за адвокати, трето, ако ни стигне остатъчното време

Катилите ще се скрият зад текстовете, подобни на този, че депутатите не носят отговорност за гласувани решения, същото ще прокарат и за министрите, колективна безотговорност - ще трябва да съдим или държавата по онзи закон, по който тая година ни одрусаха яко няколко пъти, или да доказваме персоналната вина на някои си.

Не знам как стои въпроса с оперетния генерал Мута, май даже него няма да може да съдим...въпреки, че прокараха един интересен текст в един от законите, насочен изначално срещу журналягите - за всяване на паника и подобни ... `ма върви доказвай...

Изобщо - битият бит, Бетина Чампоева.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3325 -: Декември 18, 2020, 12:01:36 »

За мен голямата питанка е защо неглижират "традиционните" (векторни) ваксини като руската, една от китайските, някои европейски в полза на все още недоказаните, скъпи и екзотични "нови" ваксини?
Има няколко причини, като най-важната както винаги е печалбата.
От РНК ваксината печалбата ще е по-висока, заради по-ниските разходи за производство.
Щом с нещо се е заел Илон Мъск бъдете сигурни, че в това нещо има голяма печалба.
В момента "Тесла" (Tesla Inc) работи върху трето поколение автоматизирани мРНК производствени единици, които наричат 3D мобилни принтери за молекули и които Илон Мъск описва като "РНК микрофабрики".
Тесла работи с германската биотехнологична компания CureVac.
Но ще продава и на други фирми които работят с мРНК.
CureVac твърдят, че тяхната ваксина остава стабилна най-малко 3 месеца, ако се съхранява в обикновен хладилник при температура от 5 градуса по Целзий и до 24 часа на стайна температура. За разлика от нея, препаратът на Pfizer и BioNTech, трябва да се съхранява при минуст 80 градуса по Целзий, което се очертава като голям проблем за съхранението и дистрибуцията ѝ.
Ето историята на CureVac и Tesla:
 History of the Partnership between Tesla & Curevac 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3326 -: Декември 18, 2020, 12:46:06 »
Между другото с този условно казано "РНК принтер", Тесла ще отвори кутията на Пандора.
Ще може евтино да се произвежда РНК, а вероятно и ДНК за генетични манипулации върху хора. В малки количества и строго индивидуално. Което досега беше скъпо удоволствие.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3327 -: Декември 18, 2020, 13:06:37 »
Между другото с този условно казано "РНК принтер", Тесла ще отвори кутията на Пандора.
Ще може евтино да се произвежда РНК, а вероятно и ДНК за генетични манипулации върху хора. В малки количества и строго индивидуално. Което досега беше скъпо удоволствие.
 :m1731:

Как го бях казал преди време – добре дошли в света на Уилям Гибсън  :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3328 -: Декември 18, 2020, 15:35:12 »
8% от човешкия геном са HERV – human endogenous retroviruses, вирусни последователности, включили се някога в човешката ДНК.  https://www.pnas.org/content/early/2016/03/16/1602336113 . А нашите доктори ни обясняват, че такова нещо с РНК васкината, не е възможно.

Дали?! И понеже такъв феномен се унаследява генетично, мисля, че това е опасен експеримент с човечеството.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3329 -: Декември 18, 2020, 15:48:41 »
Дали са вирусни последователности, вградили се в нормалния геном,
или са повредени/дегенерирали гени на макроорганизма, изхвърляни от него,
още не й е съвсем ясно на науката  :cool-1084:
Според мен повече второто.
Впрочем злокачествената промяна на клетките е явление от същия тип. Борещи се за "незалежност и самостийност" клетки и гени.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3330 -: Декември 18, 2020, 20:18:22 »
Глава Минздрава Германии Йенс Шпан сообщил своему российскому коллеге Михаилу Мурашко о готовности Берлина сотрудничать с Москвой по вопросу привлечения немецких компаний для совместного производства российских вакцин от коронавируса в Европе.
В российском министерстве отметили, что Мурашко провел с немецким коллегой телефонный разговор по поручению президента РФ Владимира Путина.
Теперь эксперты двух стран в рабочем порядке проведут переговоры по вопросу поиска производственных мощностей "для совместного производства российских вакцин".

https://www.mk.ru/social/2020/12/18/germaniya-pomozhet-rossii-v-proizvodstve-vakcin-ot-koronavirusa.html

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3331 -: Декември 18, 2020, 22:12:20 »
Борещи се за "незалежност и самостийност" клетки и гени.

Също като в човешките общества!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3332 -: Декември 19, 2020, 02:21:42 »
Quote (selected)
По принцип се смята, че смесването на две сходни ваксини може да доведе до по-добър имунен отговор, коментира медицински експерт на Би Би Си.
Така наречената Оксфордска ваксина, разработена от „АстраЗенека“ и руската ваксина „Спутник V“, дело на Изследователския институт „Гамалея“ в Москва са много подобни, защото и двете съдържат генетичен материал от протеина Sars-CoV-2.
   
Друго предимство са различните аденовируси на които са базирани двете ваксини.
Оксфордската ваксина е с маймунски, а руската с човешки аденовирус, двете заедно комбинирани като първа и втора намалят шанса имунната система да изработи имунитет срещу аденовируса и да намали ефективността на ваксината.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Белгия неволно "разсекрети" цените на ваксините
« Отговор #3333 -: Декември 19, 2020, 17:29:00 »
Quote (selected)
• Оксфорд / АстраЗенека: 1,78 евро

• Johnson & Johnson, 8,50 долара

• Sanofi / GSK: 7,56 евро

• BioNTech / Pfizer: 12 евро

• CureVac: 10 евро

• Модерна: 18 долара

Quote (selected)
Белгийският държавен секретар по бюджета Ева Де Блеекер публикува в туитър таблица с цената на всяка ваксина, закупена от ЕС, и колко ще похарчи Белгия за ваксините, съобщава белгийският новинарски сайт HLN . Оттогава туитът е изтрит, но духът вече беше излетял от бутилката.
https://www.segabg.com/hot/belgiya-nevolno-razsekreti-cenite-na-vaksinite
И тия са ни елит, ако не се похвалят в нета не могат.

Ще цитирам тук Енгелс:
Quote (selected)
Така е, за елита възможностите са доста повече.
На повечето от тях превантивно може да им прелеят кръвна плазма.
Дори на някой от елита да му се скапе белият дроб, пак не е фатално.
Има машина сърце-бял дроб с която могат да го поддържат жив докато организма се справи с вируса.
Обаче за обикновен човек никой няма да използва толкова много дефицитни лекари, машини и апарати за да го спасяват.

Някак между другото останаха думите на Баце че е "лекуван както са лекували Тръмп".
Вероятно с кръвна плазма недостъпна за повечето болни.
Ония си траят, не казват, но нашето теле не може да не се изхвърли че е "елит" и е третирано като тях.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3334 -: Декември 19, 2020, 19:41:51 »
Quote (selected)
Общо 140 млн. лева ще струват ваксините срещу Covid-19, които Европейската комисия (ЕК) ще договори за България. Това стана ясно от изложението на министъра на здравеопазването Костадин Ангелов пред парламентарната комисия по здравеопазване,
Средната цена е около 15 лева, по 5 млн. ваксини - 75 млн. Остатъка до 140 къде?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3335 -: Декември 19, 2020, 19:54:44 »
Цената е за една доза ваксина, трябват две.
Ние платихме 13 милиона броя.
Може да сме купили само от скъпите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3336 -: Декември 19, 2020, 21:07:32 »
Някой наясно ли е какъв е типът на тези ваксини.
 
Или ще требе контрабандно да купуваме епиваккорона?
Че и корекоми няма  :sad-3295:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3337 -: Декември 19, 2020, 21:25:37 »
До колкото разбрах, за нас са предвидили тази на Файцер, Оливър Стоун обаче повече има вяра на руснаците, от колкото на своите, летя до Москва, да се ваксинира.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3338 -: Декември 19, 2020, 21:44:41 »
Някой наясно ли е какъв е типът на тези ваксини.
 
Или ще требе контрабандно да купуваме епиваккорона?
Че и корекоми няма  :sad-3295:
Тези които е купил ЕС са с мРНК, само на Оксфорд и Астра Зенека е с аденовирус, но не е тествана върху хора над 55 години.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3339 -: Декември 19, 2020, 21:59:26 »
Цитат на: 66
Или ще требе контрабандно да купуваме епиваккорона?

ЕС 100 на 100 ще откаже да признава ваксинираните с руска/китайска ваксина за "безопасни за здравето на околните".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3340 -: Декември 19, 2020, 22:20:47 »
Цитат на: 66
Или ще требе контрабандно да купуваме епиваккорона?

ЕС 100 на 100 ще откаже да признава ваксинираните с руска/китайска ваксина за "безопасни за здравето на околните".
Ами и аз не признавам ЕС за безопасен за здравето и живота ......
 
Що годе масово ваксиниране едва ли преди март.
Руска няма щат, китайска също, америкавците нема дава от своята ...
 
Някъде там ще е дощла "пролентата вълна" и ще се окаже, че има бая странични ефекти, това неофициално. Доста нови щамове са резистентни ... и че чудо ваксината от второ поколение тропа на вратата. направо почваме .... началото на лятото .... или некъде там афгуст, септември ....
А купените ... ами ще ги раздават. Ако могат и ще продадът. Имат експириънс в таквизи дела. Например франсетата уредиха либийците със заразена със СПИН кръв, та ние "го отнесохме".

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3341 -: Декември 19, 2020, 22:48:18 »
Цитат на: 66
Или ще требе контрабандно да купуваме епиваккорона?

ЕС 100 на 100 ще откаже да признава ваксинираните с руска/китайска ваксина за "безопасни за здравето на околните".
Ами и аз не признавам ЕС за безопасен за здравето и живота ......
 
Що годе масово ваксиниране едва ли преди март.
Руска няма щат, китайска също, америкавците нема дава от своята ...
 
Някъде там ще е дощла "пролентата вълна" и ще се окаже, че има бая странични ефекти, това неофициално. Доста нови щамове са резистентни ... и че чудо ваксината от второ поколение тропа на вратата. направо почваме .... началото на лятото .... или некъде там афгуст, септември ....
А купените ... ами ще ги раздават. Ако могат и ще продадът. Имат експириънс в таквизи дела. Например франсетата уредиха либийците със заразена със СПИН кръв, та ние "го отнесохме".
Е, той руският професор Еделев ни го каза:
Quote (selected)
Като лекар бих посъветвал да се използва руската ваксина, още повече, че Русия предоставя технологията за изработка на ваксината. България влиза в списъка на 20-те страни способни да произвеждат ваксината „Спутник-В". Какъв е смисълът България да чака на опашката, ако има капацитета и техническата база за собствено производство.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3342 -: Декември 19, 2020, 23:04:35 »
Управляващи ще се възползват да ликвидират колкото може повече ненужни пенсионери.
Засега се справят доста успешно.
При тази смъртност догодина ще спестят поне 900 милиона от умрелите допълнително стотина хиляди пенсионери или предпенсионери.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3343 -: Декември 19, 2020, 23:17:42 »
Интересно през пролетта пускаха повече информация за структурата и мутациите на вируса а сега си траят.
 :m1731:
Quote (selected)
В интерес на истината има един малък нюанс и той се състои в това, че ние виждаме в този нов COVID-19 вирус белтъците на HIV1.
Нюансът е в това, че COVID-19 е смес от два вируса – производният вирус-баща SARS, който в Китай е убил много хора през 2002-2003 година. Споменатият вирус възникна в Китай през 2002-2003 г., Русия бе една от първите, които го индентифицира и започна тогава разработките си по ваксината срещу него. Британски, индийски и китайски учени изолираха в новия COVID-19 белтъците на HIV1.
Британските учени уверяват, че в природата не може да има наведнъж четири белтъка от HIV1. Хайде един белтък би могъл да попадне в новия вирус, но наведнъж да са толкова грамотно и правилно съединени, монтирани и "зашити" наведнъж четири белтъка от HIV1 – това е невъзможно!
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3344 -: Декември 20, 2020, 03:23:32 »
Пфайзърите се простреляха в главата след изявлението си, че не отговарят за странични ефекти!
Някой (все още) желаещ да се ваксинира?!
С тяхната ваксина. :ouch-2144:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3345 -: Декември 20, 2020, 18:37:21 »
Quote (selected)
За да може да измени кардинално своите протеини, което да му позволи да преодолее съществуващата имунна защита, вирусът ще се нуждае от цяла серия мутации. Известно е, че грипните вируси мутират толкова бързо, че ваксината трябва да бъде актуализирана до началото на всеки грипен сезон, за да се запази ефективността ѝ.
Това означава, че вероятно и ваксините срещу коронавирус ще трябва да бъдат преработени в скоро време.
https://www.manager.bg/covid-19/mogat-li-vaksinite-da-pomognat-sreshchu-mutiral-shcham-na-covid-19

Ваксина 1.0
2.0
3.0

Или 4G
5G
6G.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Новият щам на коронавируса
« Отговор #3346 -: Декември 21, 2020, 02:22:31 »
Quote (selected)
От днес, всеки, който се опита да напусне Лондон, може да бъде арестуван. Забраняват се срещите на закрито между хора от различни домакинства. Жителите на засегнатите от новите мерки райони трябва да останат по домовете си, освен ако не се налагат пътувания до работното място и то само, когато не могат да работят от дома си.
Новият щам на коронавируса, открит във Великобритания, може да е с до 70 процента по-заразен, каза преди ден премиерът Борис Джонсън, цитиран от световните агенции.
В същото време Джонсън подчерта, че засега британските експерти не са открили доказателства тази разновидност на вируса да е по-смъртоносна. Той призова британците да се подготвят за едно по-различна Коледа, без обичайните празненства и събирания.
Висшите британски здравни служители заявиха, че няма данни, които да предполагат по-висока смъртност при заразяване с новия вариант или той да причинява различен отговор на ваксините. Установено е до този момент само, че се разпространява много по-бързо - 70% по-инфекциозен спрямо вече разпространения Covid.
По данни на СЗО същата мутация е открита и в Нидерландия, Дания и Австралия.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3347 -: Декември 21, 2020, 08:31:39 »
Това са глупости, решението е политическо, за да спрат хората да се събират за Рождество Христово, в Англия войната с християнството и неговите прояви се води отдавна, дори имаше глобени за коледни украси, с християнска символика. В някаква холивудска боза, имаше име на празниците, което нашите го бяха превели  "коледока", от коледа и ханука, важното е да се купува, и да не се мисли какво празнуваме.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3348 -: Декември 21, 2020, 09:45:01 »
И да се унищожат традициите и семейството, атомизиране на човечеството, деца, расли в семейство до 7 г. възраст, са мнго трудни за манипулация, Коледа е точно символ на семейното начало, прочетете това:

https://pogled.info/svetoven/amerika/psevdo-levite-demonizirat-roditelite-semeistvoto-bilo-opresiya.124060
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3349 -: Декември 22, 2020, 07:34:37 »
Quote (selected)
Американските власти ще отпуснат 1.9 млрд. долара финансиране на програма за премахване на телекомуникационното оборудване, което излага на риск националната сигурност на САЩ. Това съобщиха за „Ройтерс“ две лица, запознати със случая.
Средствата са част от отпуснатите 900 млрд. долара за борба с пандемията от COVID-19, за които се споразумяха лидерите на Конгреса в неделя.
https://www.manager.bg/tehnologii/sashch-shche-otpusnat-19-mlrd-dolara-za-premahvane-na-oborudvane-na-huawei

Кипи борба по всички фронтове.
Както беше казал един в началото на годината:
"Вируса ако не се беше появил трябваше да го измислим!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тази информация ще бъде включена в „единен електронен имунизационен регистър“. Достъпът до този регистър ще имат медицински специалисти, здравни власти и пациенти. Това каза на пресконференция днес министърът на здравеопазването Салвадор Ила.
https://glasove.com/categories/novini/news/ispaniya-shche-vodi-registr-na-khorata-koito-otkazvat-da-bdat-imunizirani-2
Социален рейтинг?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3351 -: Декември 22, 2020, 08:42:00 »
Няма да се изненадам, след като се изчерпят желаещите да се ваксинират, да подложат на силен натиск останалите, също да се ваксинират доброзорно.
 :smokin:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3352 -: Декември 22, 2020, 12:56:43 »
Новите ваксини може да покажат, че са вредни, преди да успеят да ваксинират и 1/3 от хората.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
.
« Отговор #3353 -: Декември 22, 2020, 13:23:43 »
Интересно, че всичко излиза на маймуница ако правя корекция на постинга от долния бутон, от горния няма проблем.
 :m1731:
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 13:33:42 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3354 -: Декември 22, 2020, 13:30:51 »
Новите ваксини може да покажат, че са вредни, преди да успеят да ваксинират и 1/3 от хората.
Засега са впрегнали всички за масирана пропаганда в подкрепа на ваксините. Ако се окажат вредни, ще се опитат да прикрият това, поне докато приберат парите. Според мен ваксините няма да могат да спрат разпространението на вируса. При всяка следваща версия изглежда конструкцията на вируса става все по-добра.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3355 -: Декември 22, 2020, 22:47:08 »
Quote (selected)
"Ваксината осигурява множество имунни реакции и вирусът трудно може да се измъкне. Но това не означава, че настоящата мутация е безвредна", казва Шахин, който все още не се е ваксинирал, но би искал да го направи. Той допълва, че е по-добре неговите служители да са ваксинирани, за да могат да си вършат работата.

https://www.segabg.com/hot/bionteh-mozhe-da-suzdade-vaksina-sreshtu-mutaciyata-na-virusa
Това е чист автогол.
Съпрузите създатели на ваксината все още не са се ваксинирали но горещо я препоръчват на другите. :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3356 -: Декември 22, 2020, 23:08:11 »
Аз също много искам да се ваксинирам, но нямам желание  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3357 -: Декември 22, 2020, 23:22:25 »
https://www.segabg.com/hot/bionteh-mozhe-da-suzdade-vaksina-sreshtu-mutaciyata-na-virusa
Това е чист автогол.
Съпрузите създатели на ваксината все още не са се ваксинирали но горещо я препоръчват на другите. 

При мен също се получи нещо доста неприятно. Бях сигурна, че ще се ваксинирам, но се оказа, че НЕ мога ...  :sad-3295:

Тъй като днес проф. Илко Гетов – представител на България в Комисията за лекарствени продукти обяви по ТВ, че който има неква алергия, НЕ трябва да се ваксинира.

А моята алергия е от години, не можа да се установи дълго време от баш професори-алерголози какво точно я причинява, и въпреки че вече е почти изчезнала, не бих рискувала ...
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 23:26:23 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3358 -: Декември 22, 2020, 23:31:15 »
Quote (selected)
При мен също се получи нещо доста неприятно. Бях сигурна, че ще се ваксинирам, но се оказа, че НЕ мога ...  :sad-3295:

Джи, май имаш силен ангел хранител, няма друго обяснение как си издрапала досега. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #3359 -: Декември 28, 2020, 17:21:06 »
Finintern и Big Pharma подготвят цифрови нашийници за хората

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/otkde-idva-ptnata-karta-za-sprotiva-sreshchu-pandemiyata
Да не забравите да гласувате!  ;)