Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 03:15:18

Автор Тема: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА  (Прочетена 16296 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Националният съвет на БСП взе решение за пълен цикъл отчети и избори в цялата партия. Тези отчети и избори, освен да отчетат и оценят резултатите от работата и организационно-политическото състояние на структурите на БСП и нейните органи, ще определят състава на органите, на които ще бъде възложена политическата отговорност да водят партията в следващия политически цикъл.

Към момента, независимо от предстоящите отчети и избори, е очертана първостепенната политическа задача на партията в опозиция - да представи на обществото ясна алтернатива на статуквото, олицетворено в последното десетилетие от управлението на доминиращата в законодателната, изпълнителната, съдебната и местната власт в страната политическа партия ГЕРБ и да възстанови доверието му в левицата и предлаганите решения на проблемите на местните общности и на страната.

Възстановяването на общественото доверие преминава през възстановяването на доверието вътре в партията като необходимо условие за възстановяване и укрепване на нейното вътрешно идейно, политическо и организационно единство, а така също и в политическото семейство на европейската и световна левица. Статуквото в партията е твърде далеч от това да удовлетворява и минималните стандарти на доверие и единство в съвременна политическа партия с амбиция за национално политическо лидерство. Нужна е алтернатива. Нов тип лидерство в партията за постигане на лидерство в общественото доверие и подкрепа.

Воден от това си разбиране и откривам днешната тема. Освен дискусия по поставените проблеми, имам намерение и очаквам от други да насочат вниманието ни към прояви в БСП, които бихме определили като добри практики на идейно, политическо и организационно лидерство.

Започвам с едно интервю на Калоян Паргов, публикувано в pogled.info . В случая имаме "екстрата" да разполагаме с видео-материал, който, за разлика от писаното слово, ни дава възможност да усетим и емоцията, която го съпътства.

Преди време тук бях написал, макар и по друг повод, на Асол, че софийската организация притежава безценно за БСП ноу-хау. Имам много сериозни аргументи за тази си оценка извън очевидния - добрите изборни резултати, които макар и да не можем формално да дефинираме като успех, са безспорен пробив срещу основния политически опонент ПП ГЕРБ и то в най-чувствителна за властта му точка - Столицата. Този пробив има стратегически политически измерения, които не са очевидни, не са и тривиални - изявяват се при специфичен анализ. Но, уверявам ви, са наистина съществени.

И не за реклама на Паргов насочвам вниманието ви, а заради това, че макар и лаконично и мимоходом, той повдига завесата над това тъй нужно на партията ноу-хау. Разкривайки с това и съответния на него тип лидерство, което е изявил начело на градската организация на БСП.

https://pogled.info/tv/alternativen-pogled/kaloyan-pargov-zlobata-i-gnevat-mogat-da-srinat-bsp.110858


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2019, 16:55:17 »
... и още, от днес


http://epicenter.bg/article/Stanishev-kam-Tusk--Misiyata-na-ENP-i-PES-e-da-sahranyat-evropeyskiya-proekt/199576/2/0

Quote (selected)
Президентът на ПЕС приветства личния ангажимент на Туск да брани европейските ценности и да отстоява проевропейската идентичност на ЕНП.

 

Ето целият текст на писмото:

 

„Уважаеми г-н Туск,

Уважаеми г-н президент,

 

От името на Партията на европейските социалисти бих искал да Ви поздравя за избирането Ви за президент на Европейската народна партия.

 

Силната подкрепа за Вашата кандидатура е доказателство за способността Ви да водите и обединявате, която сте показвал неведнъж по време на успешната Ви работа като министър-председател на Полша и председател на Европейския съвет. Радвам се, че още един представител на страните от Централна и Източна Европа ще поеме лидерството на другото голямо политическо семейство в Европа. Това е от особено значение предвид липсата на регионален баланс на високите нива на европейските институции, което създава чувство за разделение сред европейските граждани.

 

Разбира се,  левицата и десницата са и ще продължат да бъдат на противоположните полюси на политическата арена в Европа. Въпреки това, вярвам, че този идеологически сблъсък е ключов за запазване  на демократичната политическа система и за произвеждането на политики, задаващи посоката за бъдещето на Европейския съюз. ЕС е създаден въз основа на споделени ценности като демокрация, върховенство на закона и зачитане на основните права. Но днес крайнодесният национализъм и популизмът продължават да разрушават структурата на нашите общества, като настройват народите едни срещу други и издигат огради помежду им. Макар опазването на тези ценности да е важно за всеки гражданин и задължение за всяка институция, европейските политически семейства също имат важна роля в това отношение. Те имат отговорността категорично да се разграничат от подобни пагубни идеологии. Отговорни сме също така да убедим гражданите, които търсят промяна или алтернатива, че не това е верният път.

Мисията на ЕНП и ПЕС е да защитим европейските ценности и да съхраним европейския проект. Затова приветствам личния Ви ангажимент да браните тези ценности и да отстоявате проевропейската идентичност на Вашето политическо семейство.

 

Скоро започва работа новата Европейска комисия. Вярвам, че със силната подкрепа на политическите ни семейства, комисарите ще могат да изпълнят политическите задачи, които сме очертали. ПЕС настоява сред приоритетите на новата Комисия да бъдат Европейската зелена сделка, Европейският стълб на социалните права и Европейският младежки план  – главните теми от нашата предизборна програма.  Избраната за председател на ЕК, Урсула фон дер Лайен (ЕНП) вече пое редица ангажименти към лявото европейско политическо семейство и разчитам, че ще срещна Вашата подкрепа те да бъдат осъществени.

 

Ние социалистите, ще държим заявените ангажименти да намерят потвърждение и в работната програма на Европейската комисия. Ще бъдем особено взискателни, защото тези намерения са последна възможност да убедим гражданите, че европейските институции работят за техните интереси и действията им водят до конкретни резултати.

Уважаеми г-н президент, през месец май европейските граждани ясно изразиха желанието си за промяна, за ново ръководство и нова посока на ЕС. За по-ефективен Съюз, който води до повишено доверие и осезаеми ползи за гражданите; пространство на споделен мир, сигурност и просперитет за всички, където социалната справедливост и толерантността възтържествуват, а неравенства между изток и запад, север и юг се стопяват всеки ден.

 

Използвам възможността да Ви поканя да поговорим по тези теми в близко бъдеще, защото има какво да обсъдим. От необходимостта за Нова зелена сделка и действия по измененията в климата, през прилагането на Европейския стълб на социалните права, до връщането към процеса на водещите кандидати в Европейските избори.

Пожелавам Ви успех през предстоящия мандат!

 

С уважение,

Сергей СТАНИШЕВ

Президент

Партия на европейските социалисти


Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2019, 17:08:13 »
 Днес в НС:

"Излъгах не 1 милион българи, а премиерът Борисов и няколко бизнесмени в България, които искаха да ме отстранят като председател на партията",  скочи веднага Нинова и попита дали иска премиерът да чуе от нея къде и кога е ставала заверата за нейното сваляне от лидерския пост на БСП.

"Искате ли поименно да ви кажа с кого и как разговаряхте да ме смените от поста председател на БСП. Искате ли да ви кажа колко пари хвърлите в този процес? Не българските граждани, гласували за БСП, а вас уважаеми и няколко бизнесмени, които си знаят в какви разговори участваха за овладяването на БСП, останахте излъгани. Съжалявам! Няма да овладеете БСП, поне не скоро време", изтъкна лидерът на партията.

Борисов не отговори, а ведната напусна ядосан залата
glasove.com

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2019, 08:10:50 »
Колко и да хленчите Firmin полза няма

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2019, 09:40:17 »
и няколко бизнесмени, които си знаят в какви разговори участваха за овладяването на БСП,

Какво има повече да коментираме? Лиляна толкова трогателно ме питаше какво лошо има да си богат, че още се терзая в безсънни нощи. Пари и социална загриженост не са като петък и събота. Няма начин да правиш милиони и да мислиш повече за хората, отколкото за паричките. Не членската маса прави една партия, а ръководството. И стотици хиляди ходят да гласуват за партията на милионерите-социалисти. И явно членската маса е абсолютно ОК щом не се е разцепила, или не е сменила ръководството си, което може да направи за една седмица.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2019, 09:42:37 »
Quote (selected)
"Искате ли поименно да ви кажа с кого и как разговаряхте да ме смените от поста председател на БСП. Искате ли да ви кажа колко пари хвърлите в този процес?
Искаме. Но не ми се вярва Нинова да го каже.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2019, 09:53:59 »
Quote (selected)
Искаме. Но не ми се вярва Нинова да го каже.
Както отбеляза Фирмин, знанието носи печал.
Какво ще се промени ако научим  че Пенчо, Минчо и Бенчо са се опитали да променят ръководството на БСП?
Докато не се потопи флагмана - Съсела винаги ще се намерят тежки гемии да вървят след него и да се правят на пиратски кораби.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2019, 09:54:57 »
БСП във всеки момент може да направи две  (минимум две) безпогрешни стъпки, които рязко ще увеличат електоралната и тежест на следващите парламентарни избори.

1. Много по-избистрена,  целенасочена и многостранна социална политика.
 Това ще увеличи гласовете за нея с 20-25%.

2. Ясна политика за нормализиране на отношенията ни с Русия. Вътрешна, и още повече -  в рамките на ЕС.
 Това ще увеличи гласовете за нея с нови 15-20%.

Увеличение, с което може би ще е първа политическа сила.


В СЕГА съм го писал поне 2-3 пъти , но  не са ме разбирали.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2019, 10:21:14 »
Докато не се потопи флагмана - Съсела винаги ще се намерят тежки гемии да вървят след него и да се правят на пиратски кораби.

То, и Съси да потопиш, след него ще изскочи друга гешефтарска фракция. Бая народ е осъзнал, че БСП е най-добрата партия за политическо търгашество. Защото е голяма и може да осигури на всеки безметежно управление. Не случайно години наред подготвят народа с "германски модели", "брюкселски модели", "размиване на ляво и дясно" и други мантри. Които явно фащат дикиш, защото и в този форум се заявяват категорични мнения в тази посока.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2019, 12:02:18 »
Quote (selected)
"Искате ли поименно да ви кажа с кого и как разговаряхте да ме смените от поста председател на БСП. Искате ли да ви кажа колко пари хвърлите в този процес?
Искаме. Но не ми се вярва Нинова да го каже.

и защо искаш? какво ще направиш с тази информация, като ти бъде предоставена? ще я окудкудякаш?

а нинова ще каже. но когато тя реши. дотогава боко ще се пържи.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2019, 12:07:22 »
 какво ще направиш с тази информация, като ти бъде предоставена?

А какво постига Нинова, както и всички като нея, когато само загатва за нещо, а не го казва? Това е тъпо и елементарно. Като не желеаеш да назовеш нещо, не го казвай. Нито ще спечелиш точки, нито някой ще се върже на такава елементарна заигравка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2019, 12:09:35 »
1. Много по-избистрена,  целенасочена и многостранна социална политика.
 Това ще увеличи гласовете за нея с 20-25%.

2. Ясна политика за нормализиране на отношенията ни с Русия. Вътрешна, и още повече -  в рамките на ЕС.
 Това ще увеличи гласовете за нея с нови 15-20%.

1. тук основният проблем е, че бсп не се чува. а не се чува, щото всички медии без бств нещо нямат желание да огласяват политикте ѝ. направо да се чудиш защо :smokin:

2. това е наложително, и първата, най-много втората стъпка в тази посока ще върне движение 'русофили' обратно в бсп. щото те сега са извън нея.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2019, 12:10:49 »
какво ще направиш с тази информация, като ти бъде предоставена?

А какво постига Нинова, както и всички като нея, когато само загатва за нещо, а не го казва? Това е тъпо и елементарно. Като не желеаеш да назовеш нещо, не го казвай. Нито ще спечелиш точки, нито някой ще се върже на такава елементарна заигравка.

'аз знам, че ти знаеш, че аз знам'.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2019, 12:15:46 »
нещо нямат желание да огласяват политикте ѝ.

Би ли посочил една значима политика на БСП, която тя отстоява твърдо в предизборна кампания, дори с риск да загуби гласове, и с която няма да прави никакви компромиси при евентуално коалиционно управление? Аз, лично, не знам за такава. Знам за демагогски заигравки с прогресивен данък, ДДС и други, които е ясно, че не може да изпълни в коалиция.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2019, 12:18:14 »
'аз знам, че ти знаеш, че аз знам'.

Детинско. Това може да му го каже в коридора, но не от трибуната. Защото нито може да го докаже, нито има смелостта да назове истината. Класическа демагогия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2019, 12:19:05 »
нещо нямат желание да огласяват политикте ѝ.

Би ли посочил една значима политика на БСП, която тя отстоява твърдо в предизборна кампания, дори с риск да загуби гласове, и с която няма да прави никакви компромиси при евентуално коалиционно управление? Аз, лично, не знам за такава. Знам за демагогски заигравки с прогресивен данък, ДДС и други, които е ясно, че не може да изпълни в коалиция.

и кое е демагогското в прогресивния данък? откак станишев се е махнал, все за него говорят. за здравните заведения да си чул, че не трябва да са търговски дружества? за семейното облагане? за намален ддс за разните му там храни, книги и прочие? за 100% машинно гласуване? за осъвременяване на всички пенсии?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2019, 12:19:57 »
'аз знам, че ти знаеш, че аз знам'.

Детинско. Това може да му го каже в коридора, но не от трибуната. Защото нито може да го докаже, нито има смелостта да назове истината. Класическа демагогия.

детинска е твоята реакция. боко, от друга страна, избяга с писъци. дедазнайш, може да е по-информиран :angry-smiley-014:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2019, 12:27:31 »
и кое е демагогското в прогресивния данък? откак станишев се е махнал, все за него говорят. за здравните заведения да си чул, че не трябва да са търговски дружества? за семейното облагане? за намален ддс за разните му там храни, книги и прочие? за 100% машинно гласуване? за осъвременяване на всички пенсии?

Демагогското е, че го говорят между избори и в опозиция. А когато дойдат новите избори, не излизат например да кажат : ако спечелим, ще въведем прогресивно облагане и няма да правим коалиции с партии, които не подкрепят прогресивното облагане. Но не го правят, защото знаят, че така ще загубят много гласове, а в коалиция винаги могат да се оправдаят, че партньора е против и по-важно е да съхранят управлението. Това е демагогското и мимолетните заигравки с това или онова не са "ПОЛИТИКИ".

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2019, 12:52:53 »
БСП във всеки момент може да направи две  (минимум две) безпогрешни стъпки, които рязко ще увеличат електоралната и тежест на следващите парламентарни избори.

1. Много по-избистрена,  целенасочена и многостранна социална политика.
 Това ще увеличи гласовете за нея с 20-25%.

2. Ясна политика за нормализиране на отношенията ни с Русия. Вътрешна, и още повече -  в рамките на ЕС.
 Това ще увеличи гласовете за нея с нови 15-20%.

Увеличение, с което може би ще е първа политическа сила.


В СЕГА съм го писал поне 2-3 пъти , но  не са ме разбирали.

Факт. 20% + 15% + около 15% сега и току е зела 50% на изборите.

Но няма да го направи, не изглежда да ѝ е ф кръфта.

Обаче онци така яко си е заебал семейните задължения ф събота, за да троли ф нейна полза  :0007:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2019, 13:04:05 »
Факт. 20% + 15% + около 15% сега и току е зела 50% на изборите.

Това пък как го сметна?
Кой трезвомислещ може да допусне, че БСП (а и която и да е друга партия у нас)  в състояние да получи 50% на парламентарни избори?!?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2019, 13:09:04 »
Факт. 20% + 15% + около 15% сега и току е зела 50% на изборите.

Това пък как го сметна?
Кой трезвомислещ може да допусне, че БСП (а и която и да е друга партия у нас)  в състояние да получи 50% на парламентарни избори?!?

Сарказъм, базиран на свръхоптимизма ти за %, с които ще увеличи електоралната си тяжест.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2019, 13:14:05 »
И къде го видя тоя свръхоптимизъм?!?
Твоите разчети какво показват?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2019, 13:14:26 »
БСП във всеки момент може да направи две  (минимум две) безпогрешни стъпки, които рязко ще увеличат електоралната и тежест на следващите парламентарни избори.

1. Много по-избистрена,  целенасочена и многостранна социална политика.
 Това ще увеличи гласовете за нея с 20-25%.

2. Ясна политика за нормализиране на отношенията ни с Русия. Вътрешна, и още повече -  в рамките на ЕС.
 Това ще увеличи гласовете за нея с нови 15-20%.

Увеличение, с което може би ще е първа политическа сила.


В СЕГА съм го писал поне 2-3 пъти , но  не са ме разбирали.

Проблемът по т.1 е, че исканата от теб социална политика е лишена от концептуална основа. Такава основа следваше да се съдържа във "Визия за България", но там я няма. И колкото и onzi да реве, че е лишен от достъп до медии, че да прокламира светлите си идеи, толкова повече трябва да е благодарен за това. Защото един експертен дебат по съдържанието и би бил опустошителен. Впрочем, нека отбележа - обсъждането и в средите на БСП бе също така разгромяващо, но партийните бонзи гледаха на тези срещи като на масовки или възможност за свой личен партиен пиар, като по никакъв начин не допуснаха конструктивната критичност на екпертите от средите на БСП по места към документа да накърни имиджа на непогрешимост на папесата им. Отново заради липса на адекватно лидерство, впрочем, за да сме в темата. Понеже "Визия за България" бе промотирана преждевременно от съображения, свързани с имиджова целесъобразност на ръководството. Вместо дължимо подобрение, върху нея като кръпки бяха наложени някои от предложенията - без логика, без система, без мисъл - с плачевен резултат. Неадекватно лидерство - лидерът следва да умее да работи с експертите и със специалните им знания за нуждите на ръководенето. Чърчил, например, е бил много добър в това по време на войната.

По т.2 - ефективността и ефикасността на политиката ни спрямо Русия може да се основава само на динамичен баланс с отношенията и задълженията ни като членове на НАТО и ЕС. Френетични и меркантилни мекерета в отношенията ни с Русия са също тъй вредни и непотребни, както и същите в отношенията ни с Брюксел и Вашингтон. Едно такова изритахме от политиката, заради отношения с Анкара. Особено вредно е и когато рублофилията се бърка с русофилия.
От държавническа гледна точка тук е свръхотговорността на нашата дипломация и, да, да - на разузнаването и контраразузнаването ни. Ние трябва да разполагаме с възможно най-добра информация и анализ за отношенията на Русия с партньорите ни в ЕС и НАТО, както и тук, на Балканите, за да може лавирането между Сцила и Харибда да е основано на знание, а не на интуицията на сервилния банкенски гавазин за кефа на агите, Началниците назовани по обичая му.
И тук отново е нужно просветено, отговорно, а понякога и самоотвержено, лидерство. Каквото по тез места, уви, е рядкост.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2019, 13:19:59 »


Проблемът по т.1 е, че исканата от теб социална политика е лишена от концептуална основа. Такава основа следваше да се съдържа във "Визия за България", но там я няма.
............
По т.2 - ефективността и ефикасността на политиката ни спрямо Русия може да се основава само на динамичен баланс с отношенията и задълженията ни като членове на НАТО и ЕС.
Да разбирам ли,  че си съгласен с това , което съм написал? Щото по никакъв начин не го опровергаваш.
« Последна редакция: Ноември 23, 2019, 13:33:42 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2019, 13:24:44 »
Свръхоптимизмът е тук:

БСП във всеки момент може да направи две  (минимум две) безпогрешни стъпки, които рязко ще увеличат електоралната и тежест на следващите парламентарни избори.

1. Много по-избистрена,  целенасочена и многостранна социална политика.
 Това ще увеличи гласовете за нея с 20-25%.

2. Ясна политика за нормализиране на отношенията ни с Русия. Вътрешна, и още повече -  в рамките на ЕС.
 Това ще увеличи гласовете за нея с нови 15-20%.

Увеличение, с което може би ще е първа политическа сила.


В СЕГА съм го писал поне 2-3 пъти , но  не са ме разбирали.

Ели не се помниш кво си писал, м?

Аз нямам разчети, и подобно на онци следя българската политика от безопасно разстояние.

Напълно съм съгласен с отврат, че повечето е предизборна демагогия.

И напълно подкрепям фирмин и в последното му мнение.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2019, 13:32:26 »
Ели не се помниш кво си писал, м?
Как да не помня?!?
 Тия числа са плод на анализи и сметки, не са ми хрумнали две минути преди да ги пиша. Нито са плод на твоя начин на мислене - първо пиша, после мисля.
Ти си измисли някакви 50%



Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2019, 13:34:18 »
Съгласен съм, разбира се. Но оценките ти за потенциала за подкрепа следва да бъдат разпределени и спрямо други фактори и политики. Лесно е те да бъдат посочени ad hoc. Същевременно, и крайно непродуктивно и неправилно. Защото липсва анализ. Това, което ни диктува "здравия разум", трябва да бъде подлагано на безпощаден и задълбочен анализ. Оттук нататък трябва да е така. А БСП е архаична и безнадеждно изостанала в знанието и технологиите, както за анализ, така и за интервениране - е, назови го честно манипулиране - на електоралните нагласи. В съвременния свят все по-малко са нещата, които са такива, каквито ни изглеждат. Последните дни и месеци, и на този форум, включително, времето ми минава да демонстрирам на самоуверени отворковци как нещата въобще не са такива, каквито им изглеждат в профанското им дълбокомислие. Карма ми е, сигурно, щото.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2019, 13:35:21 »

Ели не се помниш кво си писал, м? Как да не помня. Тия числа са плод на анализи и сметки, не са ми хрумнали две минути преди да ги пиша. Нито са плод на твоя начин на мислене - първо пиша, после мисля.
Ти си измисли някакви 50%

... които са сумата от твоите 15-20% + другите ти 20-25% + текущата ѝ електорална тяжест  :nuts:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2019, 13:43:34 »
. които са сумата от твоите 15-20% + другите ти 20-25% + текущата ѝ електорална тяжест

Не бях даже си помислил, че не можеш да направиш разлика между процент и процентен пункт.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2019, 13:54:31 »
Bacho Кольо, спорите със SgtTroy за несъществени неща. Колко дявола могат да се съберат на върха на една игла? Моят отговор винаги, от дете, е бил следният - ако един, то всички. Щото щом един може да стъпи на върха на игла, други двама биха могли да стъпял на рогата му, а следващите четири - на техните ... Така, докато целият ад се подреди.

Каква е връзката ли? Пряка. Мислете в структури, после в количества. Ако разбереш логиката на структурата, малко остава още за разбиране.

Прочее, не е важно точни ли сте или не в оценката си за електоралния потенциал на БСП и левицата. Твърде по-важно е да разкриете и посочите структурата му - как е той разпределен в социума, по местните му общности. А после - и как да бъде извлечен, ОК - и с какви публични политики, че и те са средство, важно при това, макар и не единствено.


Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #30 -: Ноември 23, 2019, 14:03:05 »
Прочее, не е важно точни ли сте или не в оценката си за електоралния потенциал на БСП и левицата. Твърде по-важно е да разкриете и посочите структурата му

Хем си прав, хем не си. Щото принципите са важни, но устойчивото реализиране на политики се прави чрез прокарване на множество конкретни решения. А за това нещо си трябва мнозинство. Стабилна коалиция от поне  121 човека...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #31 -: Ноември 23, 2019, 14:08:59 »
Цитат на: SgtTroy
напълно подкрепям фирмин и в последното му мнение

Има си хас ти и Фирмин да не се подкрепяте в нещо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #32 -: Ноември 23, 2019, 14:23:56 »
Това са различни неща. Електоралната доминация и доминирането в изборния законодателен орган чрез представителство се постигат по съществено отличен начин. Общото е в контекста на темата ни - необходимо е лидерство. Може би различен тип, ако трябва да сме точни. Моят скромен опит сочи, че най-добрите решения и политики се прокарват, когато си малцинство - технически, ние бяхме под 25% от състава на общински съвет. Това е така, защото за да събереш подкрепата на останалите до необходимото мнозинство, трябва да си иновативен, обоснован, точен, ясен, открит в аргументирането, отлично подготвен с мотивите за предлаганото решение, с анализ на разходи, ползи и рискове. Понеже шансът ти е в това да се "свържеш" с почтеността и интегритета, които поне част от политическите ти противници са запазили в себе си и оттам да извлечеш подкрепа. Да им предложиш съпричастност и съавторство към нещо умно и полезно за общността, на която са се заклели да служат. И ... се получава.

Разбира се, няма лошо и да си мнозинство. Имам опит и с това. Но много трябва да се пазиш да не станеш небрежен и арогантен, както и да не се изкушиш да се възползваш и осребриш доминацията си. Че идат после седем мършави крави и те изядат тлъстите до кокал.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #33 -: Ноември 23, 2019, 14:37:42 »
Демагогското е, че го говорят между избори и в опозиция. А когато дойдат новите избори, не излизат например да кажат : ако спечелим, ще въведем прогресивно облагане и няма да правим коалиции с партии, които не подкрепят прогресивното облагане. Но не го правят, защото знаят, че така ще загубят много гласове, а в коалиция винаги могат да се оправдаят, че партньора е против и по-важно е да съхранят управлението. Това е демагогското и мимолетните заигравки с това или онова не са "ПОЛИТИКИ".

напротив, точно това говорят от няколко години насам. излизат и казват и за прогресивното облагане, и за дедесето, и за болниците. и бъркат в джигера на баци.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #34 -: Ноември 23, 2019, 14:47:05 »
И колкото и onzi да реве, че е лишен от достъп до медии, че да прокламира светлите си идеи, толкова повече трябва да е благодарен за това. Защото един експертен дебат по съдържанието и би бил опустошителен. Впрочем, нека отбележа - обсъждането и в средите на БСП бе също така разгромяващо, но партийните бонзи гледаха на тези срещи като на масовки или възможност за свой личен партиен пиар, като по никакъв начин не допуснаха конструктивната критичност на екпертите от средите на БСП по места към документа да накърни имиджа на непогрешимост на папесата им. Отново заради липса на адекватно лидерство, впрочем, за да сме в темата.

поредната ти тежка глупост. ти като видиш името на нинова и откачаш. първо, на мен достъп до медии не ми трябва. второ, нали в спора се ражда истината - де го спора? няма го нито сега, нито като му е било времето. и колкото и да се плюнчиш с измислици, че обсъждането било разгромяващо - твоите петдесет 'опозиционера' що не го повдигнаха този въпрос, като виждат, че това става официалната политика на партията им? що? що се занимават само и единствено с дребнотемия?

кой да бъдел редактор на 'дума', да върнат възможността съветът да избира председател - вътрешнопартийни дребнотемия, които те окудкудякаха по всички услужливо предоставени им медийни платформи. и нищо, ама нищо по същество.

и ти ще ми говориш за лидерство и нинова. виж си петдесетимата и смятай те кви лидери са. начело с недоразумението станишев и наздраве миков.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2019, 14:58:19 »
onzi, далеч от всякакъв смисъл е да ти се отговаря - тъпни, обиди и лъжи ръсиш, щото. Ама хайде, заради принципа ...

Ниското качество на "Визия за България" бе многократно посочвано, в НС на БСП - също. Няма кой да чуе. Преди местните избори Нинова разправяше как въоръжени с "Визия за България" и визиите си за общините си, изготвени на нейна база, нашите кандидати ще громят врага. Е? Посочи ми светли примери и добри практики на печеливши местни визии и платформи на БСП по "Визия за България", де са въодушевили избирателя за чутовни битки и победи над супостата.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2019, 15:09:05 »
Quote (selected)
и ти ще ми говориш за лидерство и нинова. виж си петдесетимата и смятай те кви лидери са. начело с недоразумението станишев и наздраве миков.

Поне дузина от тях биха били по-добри лидери на БСП. Двамата специално споменати от теб - със сигурност. Към момента - два пъти. То това и им е проблемът - все вождове са, малко апах. Трудно се разбират, а и си имат предистории. Докато безличията около Нинова са твърде ней удобни. Ха е стъпил някой накриво, кучката го сръфва или пък само изръмжава и той с квик подвива опашка. От банкенския помияр се учи, щото, той и е светлият пример. ;D

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2019, 15:10:46 »
 
Quote (selected)
виж си петдесетимата и смятай те кви лидери са. начело с недоразумението станишев и наздраве миков
Беше то  :smokin:
Останале са по малко от 20  :m0941:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2019, 15:30:50 »
Фърмин, допуска ли се индивидуално членство в ПЕСа?
Щото съсела последните десетина дни поне 2-3 пъти си заработи изключването :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2019, 15:35:01 »
Фърмин, допуска ли се индивидуално членство в ПЕСа?
Щото съсела последните десетина дни поне 2-3 пъти си заработи изключването :smokin:

Горкичкият той. Е, поне му спестено ти да гласуваш за изключването му.  ???

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #40 -: Ноември 23, 2019, 15:42:15 »
БСП във всеки момент може да направи две  (минимум две) безпогрешни стъпки, които рязко ще увеличат електоралната и тежест на следващите парламентарни избори.

1. Много по-избистрена,  целенасочена и многостранна социална политика.
 Това ще увеличи гласовете за нея с 20-25%.

2. Ясна политика за нормализиране на отношенията ни с Русия. Вътрешна, и още повече -  в рамките на ЕС.
 Това ще увеличи гласовете за нея с нови 15-20%.

Увеличение, с което може би ще е първа политическа сила.


В СЕГА съм го писал поне 2-3 пъти , но  не са ме разбирали.
стъпките , особено тази за отношенията ни с Русия, към кой електорат са насочени
последното поколение, което има информирано отношение към социализма, живяло е осъзнат живот в това време , е вече над 50-те
мисбиш ли ,че активната основа на обществото , 20, 30, 40,че дори и 50 -годишните биха се повлияли от това?
те са най-важните, а БСП е затворила очи за тях  ,не се интересува от манталитета и потребностите им,не знае,че обитават свят, в който тя не съществува
в техния не съществуват и драмите м-у Нинова и Станишев
те искат работа, забавление, добър интернет и си ги набавят без руско участие 

p.s. съжалявам за корекциите, но постът се публикуваше без участието ми няколко пъти :D
« Последна редакция: Ноември 23, 2019, 15:54:39 от Lillian »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #41 -: Ноември 23, 2019, 15:45:14 »
Смятайте, че съм щракнала със зъби за това кой какво прави в свободното си от форума време да си е нейна/негова работа, а не форумна, освен ако сама/сам не се похвали, че бродира тишлайферчета с кръстат бод, а може и зад-игла.  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2019, 15:58:20 »
Адски ми харесва дискусията ви! И ми се струва, че на няколко места сте ударили онази червена точка в средата на мишената за стреличките!
Според това, което виждам от безопасно разстояние (дето казва Сарж), купища вождове искат контрол над аморфните индианци. Индианците не виждат обаче знамена в ръцете на вождовете, а шаманите не могат да спретнат прилични бойни песни. Мотивите за песни, които аморфните индианци напяват около локалните си огньове, не стигат до ушите на големите шамани, щото в тези уши има звън - основно звонк, на брюкселски лад. Неколцина междинно ниво шамани се занимават с периферни въпроси като дължината на косъма на бизона в размножителния период или новите тенденции в заточването на наконечниците на стрелите, основавайки се на дългогодишен опит в шаманизма, още от преди идването на конкистадорите.
Междувременно други вождове, не чак толкова изискани, водят техните си индианци и успешно опоскват и без това изпосталелите ловни полета.
И тук възниква въпросът, дето навремето един застрелян американски президент задал: "Не питай какво Америка е направила за теб, а кажи какво ти си направил за Америка!" Много е шик идеята да се извлече избирателния потенциал на потенциалните избиратели на БСП - но не се повдига въпроса какво, аджеба, е направено за тези потенциални избиратели между двата избора. Не може един гастролиращ бюрократ без ден реален трудов стаж да дава акъл на работническа партия (то селяни вече няма, тук-там някой фермер, а тях бе трябвало да ги обгрижва някое земеделско съюзче). Не става, това са два свята и единият е напълно излишен. Те го гонят от селото, той пита за поповата къща. Щото знае, организацията е готова от едно време, тежка машина, още върви по инерция.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2019, 16:01:04 »
Quote (selected)
мисбиш ли ,че активната основа на обществото , 20, 30, 40,че дори и 50 -годишните биха се повлияли от това?
те са най-важните, а БСП е затворила очи за тях
Не разбирам какво те тревожи и защо да не се повлияят.
Странно е когато хората са толкова добри и всеотдайни към проблеми на другия край на света, но не поглеждат съседите си.
Да ние сме съседи с РФ, дели ни едно малко море и е нормално да сме по близки с тях от американците с които ни разделя един континент и един океан.
Русия отдавна не е страната на Ленин и Сталин.
Наистина Путин се случва да закусва понякога с малки момиченца, но и в белия дом имаше един дето млади стажантки закусваха с него. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2019, 16:10:47 »
Проблемът не е толко и само БСП, а липсата на добро ляво, дори и във варианта крайно ляво, което неизбежно да предизвика олевяване и на БСП.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #45 -: Ноември 23, 2019, 16:15:56 »
onzi, далеч от всякакъв смисъл е да ти се отговаря - тъпни, обиди и лъжи ръсиш, щото. Ама хайде, заради принципа ...

Ниското качество на "Визия за България" бе многократно посочвано, в НС на БСП - също. Няма кой да чуе.

тъпни и обиди ръдиш ти, драги. стана пословичен с тях. затова и си почиваш периодично. а това за многократното посочване е лъжа. мазна лъжа. факт е, че опозицията се изявява като такава само и единствено по теми, които пряко засягат интереса ѝ. посочих две.

посочи, ако обичаш, 5-6 примера от многократно посочваните.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #46 -: Ноември 23, 2019, 16:16:20 »
Липсата на добро ляво не значи, че трябва да се прегърне всяко претендиращо за такова например развяващото знамето на дъгата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #47 -: Ноември 23, 2019, 16:19:21 »
Поне дузина от тях биха били по-добри лидери на БСП. Двамата специално споменати от теб - със сигурност. Към момента - два пъти. То това и им е проблемът - все вождове са, малко апах. Трудно се разбират, а и си имат предистории. Докато безличията около Нинова са твърде ней удобни. Ха е стъпил някой накриво, кучката го сръфва или пък само изръмжава и той с квик подвива опашка. От банкенския помияр се учи, щото, той и е светлият пример. ;D

аха, двамата са най-най-хипер-уптра, подарявам ти ги комплект. и ха на бас, че ако се отцепят, даже и до първановите резултати нема стигнат. щото първанов все пак влезе в парламента, осребри си миналото. и между другото се видя колко е ляв.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #48 -: Ноември 23, 2019, 16:22:46 »
стъпките , особено тази за отношенията ни с Русия, към кой електорат са насочени
последното поколение, което има информирано отношение към социализма, живяло е осъзнат живот в това време , е вече над 50-те
мисбиш ли ,че активната основа на обществото , 20, 30, 40,че дори и 50 -годишните биха се повлияли от това?
те са най-важните, а БСП е затворила очи за тях  ,не се интересува от манталитета и потребностите им,не знае,че обитават свят, в който тя не съществува
в техния не съществуват и драмите м-у Нинова и Станишев
те искат работа, забавление, добър интернет и си ги набавят без руско участие 

p.s. съжалявам за корекциите, но постът се публикуваше без участието ми няколко пъти :D

лиле, хай стига с глупостите. петдесетгодишните по твоята логика трябва да ги погребваме. фирмин, дето гони 55, направо да си копа дупката сам. и да ляга вътре.

всички са важни, и всички имат очи да видят гигантската несправедливост. между другото, баци точно с такъв лозунг дойде на власт, ако си спомняш. съмнявам се да помниш, ти сепак си способна да забравиш неща от преди 2 месеца, тук сепак за десет години иде реч.

но дори и лозунгът 'ще въздам справедливост' беше използван и захвърлен.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #49 -: Ноември 23, 2019, 16:23:56 »
Фърмин, допуска ли се индивидуално членство в ПЕСа?
Щото съсела последните десетина дни поне 2-3 пъти си заработи изключването :smokin:
искате да го изключите от БСП ли?
защо ?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #50 -: Ноември 23, 2019, 16:24:42 »
...че бродира тишлайферчета с кръстат бод, а може и зад-игла.  :t0328:

тишлойферчета, всъщност. tischläufer.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #51 -: Ноември 23, 2019, 16:26:17 »
Quote (selected)
лиле, хай стига с глупостите. петдесетгодишните по твоята логика трябва да ги погребваме. фирмин, дето гони 55, направо да си копа дупката сам. и да ляга вътре.
не ги изключвам, аз съм от тях :smokin:
но БСП не включва останалите, а това е безнадеждно

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #52 -: Ноември 23, 2019, 16:28:15 »
Проблемът не е толко и само БСП, а липсата на добро ляво, дори и във варианта крайно ляво, което неизбежно да предизвика олевяване и на БСП.

ъхъ, и автентичната лява партия липсва, не ли? що не се хванете с фирмина и да направите една партия, дето хем да е лява, хем джендърска, хем да разбие сички? успех ви желая :smokin:

рецептата за успех, между другото, е ясна:
Quote (selected)
богатий с парите, сюрмахът с трудът,
момите с иглата, учений с умът,
а той беден, гол, бос, лишен от имотът,
за да е полезен дал си бе животът!

само трябва да разпределите ролите.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #53 -: Ноември 23, 2019, 16:29:26 »
Партия на Съсела с главен анализатор Фирмин ще е нещо феерично  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #54 -: Ноември 23, 2019, 16:30:02 »
Фърмин, допуска ли се индивидуално членство в ПЕСа?
Щото съсела последните десетина дни поне 2-3 пъти си заработи изключването :smokin:
искате да го изключите от БСП ли?
защо ?

кой иска? според някои форумци ще е добре за бсп, ако него го няма. иначе изключването на инакомислещите е политика точно на станишев и миков. спомни си, ако можеш /не вярвам/ за първанов и румпет.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #55 -: Ноември 23, 2019, 16:31:15 »
но БСП не включва останалите, а това е безнадеждно

и ти как го разбра това? казаха го по кактотамсеказвапоследниятурскисериал ли? или боце ти го снесе по талавизора?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #56 -: Ноември 23, 2019, 16:31:19 »
Quote (selected)
лиле, хай стига с глупостите. петдесетгодишните по твоята логика трябва да ги погребваме. фирмин, дето гони 55, направо да си копа дупката сам. и да ляга вътре.
не ги изключвам, аз съм от тях :smokin:
но БСП не включва останалите, а това е безнадеждно

Ми права е Лили.
Групата до 30 години или преимуществено не гласува, или си гласува за който им падне, не е като да са пленени от Визията за България.

Е Корбин как мобилизира младежкия вот през 2017. Но посланията му са национализация на ток, вода, газ, железници, а за тия избори и безплатен интернет до 2030, щото нета си е част от инфраструктурата...


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #57 -: Ноември 23, 2019, 16:36:34 »
Проблемът не е толко и само БСП, а липсата на добро ляво, дори и във варианта крайно ляво, което неизбежно да предизвика олевяване и на БСП.

ъхъ, и автентичната лява партия липсва, не ли? що не се хванете с фирмина и да направите една партия, дето хем да е лява, хем джендърска, хем да разбие сички? успех ви желая :smokin:

рецептата за успех, между другото, е ясна:
Quote (selected)
богатий с парите, сюрмахът с трудът,
момите с иглата, учений с умът,
а той беден, гол, бос, лишен от имотът,
за да е полезен дал си бе животът!

само трябва да разпределите ролите.

Ако се поуспокоиш малце от тролене, би могъл да прочетеш как компартиите в Италия и Франция например през 60те и 70те са довели до доста леви политики, дори и без да са на власт. Само с натиск и със заплахата да примамят повече избиратели, ако управляващите не олевеят малце.

В Портокалия е същото - соцпартията е правителство на малцинството, но Левия блок и Компартията го подкрепят. При конкретни условия.
И иска или не, Антонио им играе по свирката повечето случаи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #58 -: Ноември 23, 2019, 16:37:00 »
onzi, далеч от всякакъв смисъл е да ти се отговаря - тъпни, обиди и лъжи ръсиш, щото. Ама хайде, заради принципа ...

Ниското качество на "Визия за България" бе многократно посочвано, в НС на БСП - също. Няма кой да чуе.

тъпни и обиди ръдиш ти, драги. стана пословичен с тях. затова и си почиваш периодично. а това за многократното посочване е лъжа. мазна лъжа. факт е, че опозицията се изявява като такава само и единствено по теми, които пряко засягат интереса ѝ. посочих две.

посочи, ако обичаш, 5-6 примера от многократно посочваните.

onzi, както казват бабите от турските сериали, де ги гледа жена ми, с тоз акъл, де го имаш, много ще патиш. Та, на колко, казваш, обществени обсъждания на "Визия за България" си бил? А чел ли си я въобще? С молив в ръка? Верно? И колко време и отдели, казваш? Искаш ли да ти спретна едно бързо "занятие", та да осъзнаеш колко хабер си нямаш? Мислиш ли, че ще си в състояние да я защитиш, ако аз или някой като мен ти е опонент? Готов ли си?  ???

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: ЗА ЛИДЕРСТВОТО В БСП - СТАТУКВО И АЛТЕРНАТИВА
« Отговор #59 -: Ноември 23, 2019, 16:37:32 »
Цитат на: SgtTroy
Групата до 30 години или преимуществено не гласува, или си гласува за който им падне, не е като да са пленени от Визията за България.

Е Корбин как мобилизира младежкия вот през 2017. Но посланията му са национализация на ток, вода, газ, железници, а за тия избори и безплатен интернет до 2030, щото нета си е част от инфраструктурата...

Групата до 30 години ги интересува само откъде да откраднат или измуфтят 50 лв., та да се напият в петък вечер в чалготеката.

Да им говориш за "национализация на ток, вода, газ, железници" е все едно да агитираш котката си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.