Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:16:49

Автор Тема: Майките победиха  (Прочетена 40651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #240 -: Ноември 19, 2018, 21:43:18 »
В централната част - на около до 200-300 км северно и западно от Лондон има уникални неща.
Къде точно е тва?
Мястото ще ти пратя на лични. Сега пускам само още една снимка.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #241 -: Ноември 19, 2018, 21:48:31 »
Виж ти. В Лондон дограма със стъклопакет, доколкото виждам.
Мислех че всички карат на единични стъкла и пропускащи чарчавета.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #242 -: Ноември 19, 2018, 21:51:03 »
Ако говориш за моите снимки, не са от Лондон.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #243 -: Ноември 19, 2018, 22:06:15 »
Цитат на: kаily
А твоята мечта кожуФче ли е?
:b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #244 -: Ноември 19, 2018, 22:55:29 »
Ото фон К....
абе какво сте се разтъгували всички за мен? Чувствам се прекрасно и хиляда пъти по-добре от това да вися в канцеларийка цял живот и да се занимавам с глупости.
Опознавам света. По най-добрия възможен начин. Едно е да идеш турист за няколко дена да разгледаш забележителностите, друго е да се застоиш и да опознаеш всички страни на действителността.
Честно, бих отишла и половин-една година в Германия...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #245 -: Ноември 19, 2018, 23:53:53 »
Кайли, успех в драпането из за към разните там плътности! (това сериозно)

- Права си в осъществяване на разнообразие и опитност из чужди вилаети. Има и един друг начин: При едно дълго и скучно пътуване в самолета, се запознах със семейна двойка на възраст, пътуваща за Албиона. Отивали да живеят в къща на хора, които служебно отивали за по-дълго време нейде си, а къщата им в това време трябвало да бъде пазена и обгрижвана. И е то на, това е добра работа за хора искащи да живеят другаде и да припечелват малко и то с подсигурена квартира за известно време. Преди били някъде из Азия, живеели в Австралия и се осведомявали от някакви обяви за подобни възможности Всяка една година ходели където намерят, из целият свят...

Та, думата ми бе, че е по-важно е каква цел гониш и как ще я достигнеш (разбира се само за честни цели...), отколкото какви са условията около теб, за да ги достигнеш. Ясно е, че условията трябва да са в полето на личните разбирания и норми за добро-лошо, трудно-лесно, достойно-унизително...

Колкото за по темата тъдява: - Победата си е победа и крайният резултат е меродавен. Но... не ми се мисли с какви миязми е обвито всяко нещо и в крайна сметка дори "победата", си остава само Пирова победа...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #246 -: Ноември 20, 2018, 13:46:31 »
 
Quote (selected)
kаily
......
Ото фон К....
абе какво сте се разтъгували всички за мен? Чувствам се прекрасно и хиляда пъти по-добре
кайли, за първи път откакто пишем заедно, искам да те поздравя - за решението ,което си взела и за начина по който го отстояваш
браво!  :aplause:
трудът, какъвто й да е , е начин да се чувства човек достойно! радвам се, че си добре!
не обръщай внимание на съфорумците, които си позволяват да не одобряват, това няма нищо общо с теб
аз обаче възприех поста на Minderbinder не като високомерие, а като истинско съчувствие, сигурно е предполагал, че не се чувстваш добре
за другите - те си знаят
успех, кайли!

Пешо

  • Гост
Re: Майките победиха
« Отговор #247 -: Ноември 20, 2018, 18:55:35 »
Кайле, извинявай, оттеглям си съчувствието. Беше споменала нещо, че ти е трудно и ще потърсиш друго - това ме е заблудило.

От друга страна - беше ми забавно да прочета коментарите. 

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #248 -: Ноември 20, 2018, 19:26:50 »
Quote (selected)
От друга страна - беше ми забавно да прочета коментарите.
какво те забавлява в тях?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #249 -: Декември 05, 2018, 23:25:32 »
„Великата българска ограда“, както я нарече създателя й Валери Симеонов по аналог на Великата китайска стена, падна.
Граничното заграждение се е срутило на 4 декември, а снимките помести във Фейсбук доц. д-р Николай Цонков.
„Паднала ограда на 12 км от Малко Търново, в местността Дълбокия дол “, съобщи Цонков.


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Майките победиха
« Отговор #250 -: Декември 06, 2018, 09:52:50 »
Quote (selected)
От друга страна - беше ми забавно да прочета коментарите.
какво те забавлява в тях?
Ами, получи се нещо като ода за простия физически труд. При положение, че нито един от изпълнителите не си изкарва хляба с такъв - всички примери са за някой друг.
Не е ли забавно ?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #251 -: Декември 06, 2018, 14:30:19 »
Ами... working class hero is something to be, нали така? Или успяваш да симпатизираш на БСП, без да си на това мнение?  :blurry_drunk-2127:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Майките победиха
« Отговор #252 -: Декември 06, 2018, 15:38:14 »
Ами... working class hero is something to be, нали така? Или успяваш да симпатизираш на БСП, без да си на това мнение?  :blurry_drunk-2127:
Банши, миличка, виж класиката:
"- Да ти кажа ли откъде идва твоята болка? - попита той внезапно.

- Откъде?

- От заблудата ти да мислиш, че комунисти могат да бъдат само работниците... Но комунисти или зародиш на комунисти има навсякъде: в театъра, в университета, в администрацията, в армията... И от усилията на всички под ръководството на партията се ражда общият успех, победата на работническата класа.

- Да не искаш да кажеш, че комунисти има в полицията или между тютюневите магнати?

Павел не отговори. Стори му се, че бе излишно да отговаря. Каквото и да кажеше, тя нямаше да го разбере сега.
...
- Кое наричаш глупости? - с насмешка попита тя.

- Всичко, което бълнувате и вършите сега!... - зачервен от гняв, произнесе той. - Кухите ви формули, фантастичните ви лозунги, "стратегическите" ви удари срещу Земеделския съюз, който в момента може да ни бъде съюзник... А. връх на всичко е безобразието ви отношение към Коминтерна и Задграничното бюро.

- Ние прилагаме указанията на Коминтерна според местните условия... - не съвсем уверено рече тя. - Това именно е болшевишкият подход... Всичко останало води към опортюнизъм.

- О, разбира се!... - изсмя се той. - Важното е какво мислите вие, а Коминтерна, който обединява световния пролетариат, е банда от опортюнисти.

- Ако ти се чувствуваш прав, защо не останеш да се бориш срещу погрешния курс на партията тук? - попита тя.

- Защото сте безогледни към всеки, който се опита да ви посочи грешките... Защото ме изключихте от партията, провъзгласихте ме за вредител... Защото дори ти се усъмни, че мога да стана враг и търгаш като брат си!...

- Казах го в горчивината си!... - тихо измънка тя.

- Каза го в заслепението си - продължи той. - Ти не би дошла при мене, ако допускаше, че мога да скъсам вътрешно с партията. Каза го, защото си скована от схеми, защото ти е втълпено да мислиш, че комунисти могат да излязат само ония, които се занимават с физически труд... А в света има и онеправдан умствен пролетариат... Дори простите, неуки работници виждат това. Те приемат с открито сърце всеки интелигент, който идва да им помогне разумно и честно... Не виждаш ли, не съзнаваш ли в дъното на душата си това?... И ако не го съзнаваш, щеше ли да дойдеш при мене сега?

Лила го гледаше втренчено. Очите й бяха овлажнели. Нещо дълбоко и силно разколебаваше вътрешната й присъда над Павел."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #253 -: Декември 06, 2018, 16:24:51 »
Quote (selected)
Важното е какво мислите вие, а Коминтерна, който обединява световния пролетариат, е банда от опортюнисти.

Колко пророческо - все едно за ПЕС е писано! Казвам го като голям фен на Д. Димов и "Тютюн" и като такъв харесващ и Павел, и Борис(не се шегувам, той има своите хубави моменти) и Ирина(тва е жестока драма)...но не и Лила.  :D

Пешо

  • Гост
Re: Майките победиха
« Отговор #254 -: Декември 06, 2018, 17:41:43 »
Quote (selected)
Или успяваш да симпатизираш на БСП, без да си на това мнение?
Както съм пояснявал нееднократно, аз не симпатизирам на БСП. Мен тази партия ме интересува само доколкото (поне засега) е единствената реална възможноста да се отървем от напастта ГЕРБ.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #255 -: Декември 06, 2018, 19:10:10 »
Така ли, Minderbinder? Ясно, моя грешка тогава.
67, :t2042: :t1229: