Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:04:45

Автор Тема: Майките победиха  (Прочетена 40637 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #60 -: Ноември 17, 2018, 15:25:34 »

 
Quote (selected)
Туткалчев

 Отговор #58 -: Днес в 14:34:25 »

Направо се вбесявам, когато онеправданите са се хванали за косите и се карат бясно коя категория онеправдани трябва да е по-малко, а коя повече онеправдана.
И учителите, и лекарите,...
учителите и лекарите са доста добре заплатени
виждам документи и трудови договори на тези две съсловия почти всеки ден
мисля,че ги слагаме във всякакви сравнения инерционно
въпросът ми е само - как точно при управлението на Виденов беше възможно да се случи това, което не можеше при другите?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #61 -: Ноември 17, 2018, 15:30:12 »
Отговорът е много прост, Лили, държавата тогава на практика си беше почти цялата, само на разсипа на селското стопанско беше положено солидно начало. Ся е оглозгана до кокал и глутниците вече почнаха да се ръфат и помежду си. Като им намалят съвсем и чуждоземната захранка, може и да почнат да се гърмят в духа на добрите традиции отгледали и изваяли Символа им
« Последна редакция: Ноември 17, 2018, 15:33:13 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #62 -: Ноември 17, 2018, 15:45:01 »
Quote (selected)
Отговорът е много прост, Лили,
не ми изглежда така, ако Виденов имаше способността да управлява, той щеше да задържи държавата тогава, не да се остави на вълците
оооф, едва бях почнала работа ,когато се извиха опашките пред банките
изпратиха ни по домовете с молба да донесем всички налични пари,които имаме
тогава нямаше осигурителни фондове, но не мислехме какво ще стане , ако и ние се срутим
треперехме само да приберем опашката в сградата и да плащаме по малко
за да не оставим хората съвсем гладни

офтопик, моля да бъда извинена

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #63 -: Ноември 17, 2018, 15:50:53 »
Quote (selected)
ако Виденов имаше способността да управлява, той щеше да задържи държавата тогава, не да се остави на вълците

Малко трудничко става това, ако те клатят от всички посоки и наливат пари отвън на душманите ти. Те, последните после започнаха и да си признават участието и спонсорите. Не си внимавала, Лили, особено като се има предвид, че театрото беше повторено спрямо Орешарски - вече по-явно и грубо, с утешението, че са малко, но са победили завинаги. Важното е, че "независимите" медии и "международната общност" са зад тях - подлеците, разсипали държавата и живота на три поколения българи...засега.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #64 -: Ноември 17, 2018, 16:11:21 »
Майките победиха, ама аз изгубих половин ден да чакам Валерката на моста.
Не дойде, стана ми студено и сега съм в къщи на чай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #65 -: Ноември 17, 2018, 16:39:20 »
Quote (selected)
подскачаш като лоена топка 
Много сполучливо сравнение на фелдкурат Ото Катц. :)
Нищо лично, разбира се, нямам хабер дали Minderbinder е дебел и не е важно. Някои негови мнения ми харесват, но като почне да пише, воден от предразсъдъка си, че "разумното" означава вместо сърце, да имаш лоена топка...

Пешо

  • Гост
Re: Майките победиха
« Отговор #66 -: Ноември 18, 2018, 10:42:41 »
Quote (selected)
учителите и лекарите са доста добре заплатени
Мой пропуск, Лили. Говорех за стартовите заплати, които наскоро бяха обявени във връзка с 'колосалното' им повишаване. Тези заплати, които биха накарали прясно дипломираните лекари да останат тук. Чета, че около 90% от тях заминават веднага, щом си вземат дипломата. За учители с високи заплати не съм чувал, може би в частни училища.

Quote (selected)
Нищо лично, разбира се, нямам хабер дали Minderbinder е дебел и не е важно. Някои негови мнения ми харесват, но като почне да пише, воден от предразсъдъка си, че "разумното" означава вместо сърце, да имаш лоена топка...
Държавата - а конкретният случай е предмет именно на управление на държавата - се управлява не със сърце, а с разсъдък.



Пешо

  • Гост
Re: Майките победиха
« Отговор #67 -: Ноември 18, 2018, 10:48:20 »
Quote (selected)
И учителите, и лекарите, и децата с увреждания, и техните родители и гледачи трябва да получават достойно заплащане. Ни повече, ни по-малко. И всякакви разграничения показват ниско IQ на разграничаващия ги.

А възможно ли е всички да получават достойно заплащане?
Не.
И затова се формират приоритети, което е елемент на държавното управление.

Е, моято приказка, която толкова възмути някои, беше именно за приоритетите на държавата. И понеже държавата не е избрала за свой приоитет да подпомага талантливите деца, ви предлагам да погледнете това и да се включите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #68 -: Ноември 18, 2018, 10:57:01 »
Quote (selected)
И учителите, и лекарите, и децата с увреждания, и техните родители и гледачи трябва да получават достойно заплащане. Ни повече, ни по-малко. И всякакви разграничения показват ниско IQ на разграничаващия ги.

А възможно ли е всички да получават достойно заплащане?
Не.
И затова се формират приоритети, което е елемент на държавното управление.

Е, моято приказка, която толкова възмути някои, беше именно за приоритетите на държавата. И понеже държавата не е избрала за свой приоитет да подпомага талантливите деца, ви предлагам да погледнете това и да се включите.

Прекрасни приоритети.
Култура, спорт (чалготеки и спортни зали ).
Няма начин България да не пребъде.
Смотаняците кандидат  физици, математици, лекари са позор.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #69 -: Ноември 18, 2018, 11:18:32 »
Quote (selected)
Тези заплати, които биха накарали прясно дипломираните лекари да останат тук. Чета, че около 90% от тях заминават веднага, щом си вземат дипломата.
всъщност отношението на държавата започва от по-преди, още от следването. от мегикунево време, сиреч от две години насам, медицината не е приоритетна специалност. така че освен всичко друго от няколко години насам имаш и едни обидени млади хора, които не могат да разберат как така хем са много нужни, хем не са приоритетни. като сложиш и допълнението, че в мамковината студент-медик не може да се издържа сам, защото е зает цял ден и няма начин да бъде на половин работен ден някъде, то става съвсем логично цялото това нещо за 90% заминаващи.

приоритетните специалности - цък.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #70 -: Ноември 18, 2018, 11:24:07 »
В случая с майките, пенциите, ония на минимална заплата и всички бедни не става въпрос за достойно заплащане, а за оцеляващо заплащане.
Има огромна разлика между двете и ако народът няма оцеляващо заплащане, що са му останалите с достойно заплащане?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2018, 11:33:18 »
Quote (selected)
В случая с майките, пенциите, ония на минимална заплата и всички бедни не става въпрос за достойно заплащане, а за оцеляващо заплащане.

Съгласна съм. Това, за което ти се чудя е, защо не осъзнаваш КАКВО точно ни довлякохте на главите!? Достатъчна ви беше дори дегизировката с дългото кожено палтенце, борсалиното и присъствието по мутренските погребения.

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #72 -: Ноември 18, 2018, 12:03:19 »
Quote (selected)
въпросът ми е само - как точно при управлението на Виденов беше възможно да се случи това, което не можеше при другите?

Не е ли имплицитно ясно от онова, което съм написал?
Обедняването не дойде толкова от кражбите, а от разгрома на цели отрасли.
Виденов единствен от всички управляващи се стремеше да предотврати това, а дори направи усилия икономиката да се върне към растеж. И такъв имаше през първата година от управлението му.
После го сгризкаха.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #73 -: Ноември 18, 2018, 12:07:01 »
Quote (selected)
Държавата - а конкретният случай е предмет именно на управление на държавата - се управлява не със сърце, а с разсъдък.
Да де, нашата очевидно - с нито едното от двете, затова така.
Куба, "гладната Куба", хора от цял свят водят децата болни от аутизъм за успешно лечение...
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 12:10:05 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #74 -: Ноември 18, 2018, 12:09:39 »
Quote (selected)
нашата очевидно - с нито едното от двете,

Ми щото ги няма..и в склада няма :nuts:

Според данни на СЗО Куба е една от страните с най-добро здравеопазване в света. Даже по-имотните елитни демократични наркомани си плащат да ги лекуват там. Иначе, агресивното невежество скача кат кутре на Павлов, като му светнеш крушката - Куба, Северна Корея, Русия или която и да е поредна страна, нарочена от паразитите за вредна за съществуването им
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 12:12:52 от Асол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #75 -: Ноември 18, 2018, 12:10:13 »

Държавата - а конкретният случай е предмет именно на управление на държавата - се управлява не със сърце, а с разсъдък.

Никога не съм управлявал държава.
А като гледам резултатите от управлението на нашата, не мога да кажа дали се управлява с разсъдък. Но че се управлява без сърце  - това и личи отвсякъде.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #76 -: Ноември 18, 2018, 12:21:20 »
Quote (selected)
В случая с майките, пенциите, ония на минимална заплата и всички бедни не става въпрос за достойно заплащане, а за оцеляващо заплащане.

Съгласна съм. Това, за което ти се чудя е, защо не осъзнаваш КАКВО точно ни довлякохте на главите!? Достатъчна ви беше дори дегизировката с дългото кожено палтенце, борсалиното и присъствието по мутренските погребения.


Щото имам памет и помня и ония преди тях, а ти изглежда си отрязала миналото до началото на ГЕРБ. Довлякоха ни го всичките, ама не помниш, щото не ти е удобно.
А аз помним - и Костов, и тройната, и царо, и сичките - един дол дренки.


Ти що така не помниш какво беше преди тия? Или помниш? А кажи, ако помниш как беше преди 10 години.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Майките победиха
« Отговор #77 -: Ноември 18, 2018, 12:27:17 »
Quote (selected)
Държавата - а конкретният случай е предмет именно на управление на държавата - се управлява не със сърце, а с разсъдък.
Да де, нашата очевидно - с нито едното от двете, затова така.
Куба, "гладната Куба", хора от цял свят водят децата болни от аутизъм за успешно лечение...
Това е неадекватна реплика. Емоционална, но абсолютно несвързана.

Quote (selected)
Според данни на СЗО Куба е една от страните с най-добро здравеопазване в света. Даже по-имотните елитни демократични наркомани си плащат да ги лекуват там.

Ако искате да говорите за Куба, дайте някаква идея как там държавата се грижи за инвалидите.
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 12:31:29 от Minderbinder »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #78 -: Ноември 18, 2018, 12:29:58 »
Много мрачни изглеждат празничните коментари, а трябва да се танцува!
Точно както Хорото на Победата на Орлов мост. Не беше многобройно, но напълно достатъчно. Две майки, един татко и даже болното дете стана от инвалидната количка и се хвана на хорото, ознаменуващо Победата в мрака на нощта. Безценно.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #79 -: Ноември 18, 2018, 12:33:25 »
Quote (selected)
Ти що така не помниш какво беше преди тия? Или помниш? А кажи, ако помниш как беше преди 10 години.

Ами да го кажа за пореден път, та дано го запомниш. Помня и имам чудесна представа какво беше преди гербавите. За пореден път ще отбележа, че съм имала ежедневни, преки контакти в рамките на много години с представители на различни политически сили. Съвсем отговорно, също за пореден път отбелязвам, че такава простащина, посредственост, некадърност и дебилизъм, квото представлява гербавият контингент, разставен навсякъде по трасето, во главе с "елита" си, не само че не съм виждала по-рано, но и не вярвах, че е възможно да съществува!!! Животът, обаче, е решил да си направи майтап не само с мен - 10 години триумф на най-долното, въдещо се по света и у нас :smokin:

Айде да го обясня с нещо популярно и достъпно за широките народни маси. Кражбите: преди опг-то, краде се 20%(за ДПС беше 30%), свършва се работа за останалите пари. Гербавото "управление" - върши се работа за 20%, останалото се краде. Точно, ясно и вЕрвам разбираемо :D
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 12:39:04 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #80 -: Ноември 18, 2018, 12:37:22 »
Асол, не мислиш позитивно.
Напълно отричаш креативността на масите.
Погледни по-ведро и ще видиш какво "по-светло бъдеще" се задава.
 :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #81 -: Ноември 18, 2018, 12:43:09 »
Преди 10 години победи дългата борба за въвеждане на плосък данък в България.
Борбата започна с едно писмо.
http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.info/004/04/1303/01.htm
След това г-н Милен Велчев отказа.
https://www.mediapool.bg/velchev-otkazva-da-vavede-plosak-danak-news30353.html
Накрая все пак г-н Орешарски като финансов министър изпълни желанието на широките народни маси. Само хоро на Орлов мост нямаше, но и тогава радостта беше голяма.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #82 -: Ноември 18, 2018, 12:52:32 »
Калине, едва ли мислиш ,че големите пари се облагат с данъци.
Ако падне плоският данък потърпевши ще са тези с приходи между 1000 и 5 000 лева.
Всички други имат начин да "редуцират" печалбата.
Единственият справедлив данък е ДДС ако се прилага без чадъри над наши хора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #83 -: Ноември 18, 2018, 12:54:30 »
Преди 10 години победи дългата борба за въвеждане на плосък данък в България.
....
Накрая все пак г-н Орешарски като финансов министър изпълни желанието на широките народни маси. Само хоро на Орлов мост нямаше, но и тогава радостта беше голяма.
Добре, че ни припомни хронологията, само "голямата радост" нещо ми се губи от паметта.
Щото и тогава имаше противници, при това не малко, на плоския данък. Има и сега такива.
Не сме спрели да го критикуваме...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #84 -: Ноември 18, 2018, 12:56:21 »
За пореден път ще отбележа, че съм имала ежедневни, преки контакти в рамките на много години с представители на различни политически сили.

Айде да го обясня с нещо популярно и достъпно за широките народни маси. Кражбите: преди опг-то, краде се 20%(за ДПС беше 30%), свършва се работа за останалите пари. Гербавото "управление" - върши се работа за 20%, останалото се краде. Точно, ясно и вЕрвам разбираемо :D


аха, ти си имала контакт с елита, пък сега нямаш...е, аз съм имала контакт с народа и преди, и сега - работата само се сгов.ява още повече, но посоката е същата. Айде дано и ти да ме разбереш. Посоката към отказ от държава и неолиберален модел не я смени никой, само става все по-зле. От тая перспектива не съм много убедена, че немаше да е същото и при любимите ти, и при който и да е друг - то просто при тая посока се опосква и нищо не се съгражда.
И изобщо нямам намерение да пея дитирамби за ония, що крали по-малко, и да ги викам като месии.
Все тая е.
Не се ли смени посоката, по-добре няма да става. А твоите любими мъцат и твоите ортаци плюват по всички, които им го кажат.
Все ми е тая кой ще е, даже като крадат повече, по-бързо ще свърши агонията.
Така де - по-добре ужасен край, отколкото ужас без край.
Народът иска СМЯНА НА ПОСОКАТА.
Като го разбереш, иди им го кажи, като ясно и категорично го заявят, ще гласувам за тях.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #85 -: Ноември 18, 2018, 12:59:46 »
Quote (selected)
Ако падне плоският данък потърпевши ще са тези с приходи между 1000 и 5 000 лева.

Зависи! Така ще стане, ако се запазят без промяна, действащите подзаконови нормативни актове. Реформа не се  прави, само ако пипнеш "данъчните" закони. Нещо за домашно - прегледайте, например,  класификатора на длъжностите! На практика се получава, че всичко живо работи за минимална заплата за конкретния код. Ако се направи, обаче, като хората в това число и пипане по кодексите, ще изреве "едрия бизнес" от тристранката храненици най-вече - няма да има за вили, мноо апартаменти, любовници и разкошен автомобилен парк. Трябва да се пипа в корена и да се разкарат "синдикатите". Тва последното отдавна не съществува - трябва рестарт!

Кайли, не желая да имам контакт със сегашния елит! :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #86 -: Ноември 18, 2018, 13:08:27 »
Quote (selected)
Ако падне плоският данък потърпевши ще са тези с приходи между 1000 и 5 000 лева.
По-скоро потърпевши ще са тези, които разчитат на бюджета. С приходи 1000 и нагоре лева са половината работещи в България, милион и половина човека. Трудно ми е да си представя правителство, поне такова дошло на власт с избори, което да обедини срещу себе си тези хора.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #87 -: Ноември 18, 2018, 13:15:46 »
Асол, тези с бентлитата работят за 2-3 000 лева.
Другото се изписва като дивидент с данък 5%.
За тях няма да има голяма разлика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #88 -: Ноември 18, 2018, 13:18:49 »
Падането на плоския данък по никакъв начин не трябва да се отрази на хората с приходи 1200 +/- 200 лв.
Скалата трябва да се промени за доходите , равняващи се поне на 3 минимални заплати.
При това да се избягва голяма "стръмнина" на растежа.
 И без много "стъпала". Напр. 0, 10, 15 , 20 %

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #89 -: Ноември 18, 2018, 13:19:26 »
Quote (selected)
С приходи 1000 и нагоре лева са половината работещи в България, милион и половина човека.
ква е тази формена глупост? ето ти малко данни:
Quote (selected)
Накратко, в България, през 2017-та година, над 1 650 000 души работят за до 510 лева. Това са 53,4% от работещото население.

Повтарям: 53 процента от работещите българи работят за минимална или по-ниска от нея заплата.

Още малко над 800 000 души работят за до 1000 лева, като това са още 26% от работещите. Общо 2 469 388 души работят за до 1000 лева или това са 79.5% от работещите.

Повтарям: 2,5 милиона души, което са 80% от работещите у нас, работят за до 1000 лева.
ето ти, за самообразование: цък

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #90 -: Ноември 18, 2018, 13:22:30 »
Падането на плоския данък по никакъв начин не трябва да се отрази на хората с приходи 1200 +/- 200 лв.
Скалата трябва да се промени за доходите , равняващи се поне на 3 минимални заплати.
При това да се избягва голяма "стръмнина" на растежа.
 И без много "стъпала". Напр. 0, 10, 15 , 20 %
ето го предложението на бсп от тази година. данъкът почва да расте при месечни заплати над 3900лв:
Quote (selected)
Ето така изглеждат разчетите на социалистите (при месечна данъчна основа), представени от експерта им по публични политики Пламен Милев:

- 3900 лв. - 10%;
- от 3900 до 5200 лв. - данъкът от предходния ред плюс 12.5% за горницата над 3900 лв.;
- от 5200 до 6500 лв. – данъкът от предходния ред плюс 15% за горницата над 5200 лв.;
- от 6500 до 7800 лв. – данъкът от предходния ред плюс 17.5% за горницата над 6500 лв.;
- от 7800 до 9100 лв. – данъкът от предходния ред плюс 20% за горницата над 7800 лв.;
- от 9100 до 10 400 лв. – данъкът от предходния ред плюс 22.5% за горницата над 9100 лв.
- над 10 400 лв. – данъкът от предходния ред плюс 25% за горницата над 10 400 лв.

С добавен данък "капитал"

На годишна база с включени доходи от дивиденти и ликвидационни дялове (които се облагат сега с 5%) сметките на БСП са следните:

- до 46 800 лв. - 10%
- от 46 800 до 62 400 – данъкът от предходния ред плюс 12.5% за горницата над 46 800 лв.;
- от 62 400 до 78 000 – данъкът от предходния ред плюс 15% за горницата над 62 400 лв.;
- от 78 000 до 93 600 лв. – данъкът от предходния ред плюс 17.5% за горницата над 78 000 лв.;
- от 93 600 до 109 200 лв. – данъкът от предходния ред плюс 20% за горницата над 93 600 лв.;
- от 109 200 до 124 800 – данъкът от предходния ред плюс 22.5% за горницата над 109 200 лв.;
- над 124 800 лв. – данъкът от предходния ред плюс 25% за горницата над 124 800 лв.

"8000 българи са декларирали доходи от дивиденти за една година от 7.2 млрд. лв.", твърди Корнелия Нинова като се позовава на данни, предоставени от Министерството на финансите.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #91 -: Ноември 18, 2018, 13:22:40 »
Аз затова ти казах, че тази работа се прави с мисъл и включва пакетни промени в един куп закони и поднормативни актове. А във връзка с това, което каза Калинчо - смятам, че едно предизборно обещание като съкращаване на администрацията и прекарването на останалата част от нея през централизиран конкурс (на компа, с моментно генериращи се въпроси, в реално време) ще срещно голямо разбиране сред електората. Вярно, ще мобилизира шебеците, накацали по пирамидата, но тези срещу тях са повече...много повече :nuts:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #92 -: Ноември 18, 2018, 13:25:26 »
Асол, тези с бентлитата работят за 2-3 000 лева.
Другото се изписва като дивидент с данък 5%.
За тях няма да има голяма разлика.
Айде пак смешки! За да остане какъвто и да е дивидент, трябва да има декларирана и обложена с данък печалба. Което означава фирмени доходи, изкарани на светло. Което означава платени ДДС, и данъци и осигуровки свързани с наетите - ДОД, социално, доброволно допълнително, здравно осигуряване.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #93 -: Ноември 18, 2018, 13:29:01 »
Падането на плоския данък по никакъв начин не трябва да се отрази на хората с приходи 1200 +/- 200 лв.
Скалата трябва да се промени за доходите , равняващи се поне на 3 минимални заплати.
При това да се избягва голяма "стръмнина" на растежа.
 И без много "стъпала". Напр. 0, 10, 15 , 20 %
ето го предложението на бсп от тази година. данъкът почва да расте при месечни заплати над 3900лв:
Quote (selected)
Ето така изглеждат разчетите на социалистите (при месечна данъчна основа), представени от експерта им по публични политики Пламен Милев:

- 3900 лв. - 10%;
- от 3900 до 5200 лв. - данъкът от предходния ред плюс 12.5% за горницата над 3900 лв.;
- от 5200 до 6500 лв. – данъкът от предходния ред плюс 15% за горницата над 5200 лв.;
- от 6500 до 7800 лв. – данъкът от предходния ред плюс 17.5% за горницата над 6500 лв.;
- от 7800 до 9100 лв. – данъкът от предходния ред плюс 20% за горницата над 7800 лв.;
- от 9100 до 10 400 лв. – данъкът от предходния ред плюс 22.5% за горницата над 9100 лв.
- над 10 400 лв. – данъкът от предходния ред плюс 25% за горницата над 10 400 лв.

С добавен данък "капитал"

На годишна база с включени доходи от дивиденти и ликвидационни дялове (които се облагат сега с 5%) сметките на БСП са следните:

- до 46 800 лв. - 10%
- от 46 800 до 62 400 – данъкът от предходния ред плюс 12.5% за горницата над 46 800 лв.;
- от 62 400 до 78 000 – данъкът от предходния ред плюс 15% за горницата над 62 400 лв.;
- от 78 000 до 93 600 лв. – данъкът от предходния ред плюс 17.5% за горницата над 78 000 лв.;
- от 93 600 до 109 200 лв. – данъкът от предходния ред плюс 20% за горницата над 93 600 лв.;
- от 109 200 до 124 800 – данъкът от предходния ред плюс 22.5% за горницата над 109 200 лв.;
- над 124 800 лв. – данъкът от предходния ред плюс 25% за горницата над 124 800 лв.

"8000 българи са декларирали доходи от дивиденти за една година от 7.2 млрд. лв.", твърди Корнелия Нинова като се позовава на данни, предоставени от Министерството на финансите.

необлагаемият минимум на кой ред е, м?  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #94 -: Ноември 18, 2018, 13:33:39 »
Бачо излез от бюджетните сметки.
Писах,че основно трябва да се наблегне на събираемоста на ДДС.
ДОО, и другите се плащат на около Минималната.
Данък печалба няма да го пипнат даже и Ленин да се върне.
Даже и да го вдигнат, ще се отчита печалба и тя ще се облага по стълбица + 5 %, значително по-малко от сбора здравни и други социални идр. плащания.
Не мислете богатите, те имат различни проблеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #95 -: Ноември 18, 2018, 13:37:34 »
Падането на плоския данък няма да реши абсолютно никой проблем.
Наистина не мога да разбера какво сте се вторачили в него.
Обсесия някаква...

 :smoke-407:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #96 -: Ноември 18, 2018, 13:37:59 »
Quote (selected)
Не мислете богатите, те имат различни проблеми.

Що? Да не би да искаш да ми кажеш, че родният "едър" бизнес ще се изнесе от България и ще отиде да сее благополучие на друго място!? :giggle-3307:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #97 -: Ноември 18, 2018, 13:40:44 »
Родният елитен бизнес по един или друг начин вече се е изнесъл.
Останали са само няколко крупни евроусвоители и тези дето осмукват вече оглозганият кокал. :D
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #98 -: Ноември 18, 2018, 13:41:48 »
Quote (selected)
Падането на плоския данък няма да реши абсолютно никой проблем.
напротив, ще понижи неравенството.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #99 -: Ноември 18, 2018, 13:42:41 »
Родният елитен бизнес по един или друг начин вече се е изнесъл.
Останали са само няколко крупни евроусвоители и тези дето осмукват вече оглозганият кокал. :D

Някакви примери за елитен бизнес у нас?
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #100 -: Ноември 18, 2018, 13:46:43 »
Quote (selected)
необлагаемият минимум на кой ред е, м?  :nuts:
пак ли взе да тролиш? това съм го обяснявал поне два пъти и нямам никакво намерение да започвам за трети път.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #101 -: Ноември 18, 2018, 13:47:17 »
Родният елитен бизнес по един или друг начин вече се е изнесъл.
Останали са само няколко крупни евроусвоители и тези дето осмукват вече оглозганият кокал. :D
нови дебилизми? що не се пробваш да покажеш изнесен елитен бизнес?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #102 -: Ноември 18, 2018, 13:48:24 »
Quote (selected)
Някакви примери за елитен бизнес у нас?

Ей го е. Поне това ни се/го рекламира.

http://krib.bg/bg/s/Bodies/

Приятно четене! Много е любопитно да се разгледа внимателно, щото вътре има и държавно участие - екстра микс от "частни" и "назначени" бизнесмени :smokin:
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 13:51:14 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #103 -: Ноември 18, 2018, 13:48:41 »
Quote (selected)
необлагаемият минимум на кой ред е, м?  :nuts:
пак ли взе да тролиш? това съм го обяснявал поне два пъти и нямам никакво намерение да започвам за трети път.

нищо, ти кажи колко пъти пусна тук проекта за новата скала на бсп за облагане на доходите  :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #104 -: Ноември 18, 2018, 13:50:16 »
Quote (selected)
ти кажи колко пъти пусна тук проекта за новата скала на бсп за облагане на доходите

А на теб това, как точно и защо ти пречи?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #105 -: Ноември 18, 2018, 13:51:24 »
Quote (selected)
ти кажи колко пъти пусна тук проекта за новата скала на бсп за облагане на доходите

А на теб това, как точно и защо ти пречи?

никак, подобно тролене дори ме забавлява, аз не дигам лесно кръвно като вас  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #106 -: Ноември 18, 2018, 13:52:03 »
Падането на плоския данък няма да реши абсолютно никой проблем.
Наистина не мога да разбера какво сте се вторачили в него.
Обсесия някаква...

 :smoke-407:

Не е обсесия. Желание за поне малко справедливост в тия несправедливи времена. Ще разреши ли някакъв проблем? Не знам, но трябва да се опита.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #107 -: Ноември 18, 2018, 13:53:34 »
Това не е тролене, а е постинг свързан точно със започната тема. Т. е. предлагат се числа, дали са ОК или търпят критика е едно на ръка, но със сигурност не са общи лафове, с които обикновено изобилства истинската партийна пропаганда, особено гербавата...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #108 -: Ноември 18, 2018, 13:55:44 »
Това не е тролене, а е постинг свързан точно със започната тема. Т. е. предлагат се числа, дали са ОК или търпят критика е едно на ръка, но със сигурност не са общи лафове, с които обикновено изобилства истинската партийна пропаганда, особено гербавата...

чудесно, не са ок, щото няма необлагаем минимум. не са ок и защото никъде не се говори за промяна на годишния необлагаем доход на хората с телк.
друго?
« Последна редакция: Ноември 18, 2018, 13:57:56 от SgtTroy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #109 -: Ноември 18, 2018, 13:57:51 »
Quote (selected)
щото няма необлагаем минимум. друго?
Другото е, че не четеш внимателно кой какво пише и какви линкове дава. Тогава щеше да разбереш, защо няма необлагаем минимум. Горе са ти дали връзка към отчет на финансовото министерство, а защо е така, аз малко по-горе го обясних :smokin:

Ей ти нещо за четене и го свържи с информацията на МФ
https://www.kik-info.com/spravochnik/nkpd-2011/

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #110 -: Ноември 18, 2018, 13:59:40 »
Quote (selected)
чудесно, не са ок, щото няма необлагаем минимум. друго?
а кой е казал, че трябва да има за всички? има за тези, които имат деца. 
ето какво е писал бачо кольо
Quote (selected)
Падането на плоския данък по никакъв начин не трябва да се отрази на хората с приходи 1200 +/- 200 лв.
Скалата трябва да се промени за доходите , равняващи се поне на 3 минимални заплати.
При това да се избягва голяма "стръмнина" на растежа.
 И без много "стъпала". Напр. 0, 10, 15 , 20 %
за мнението му числата са ок. за теб като не са - намери си други.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #111 -: Ноември 18, 2018, 13:59:59 »
Quote (selected)
щото няма необлагаем минимум. друго?
Другото е, че не четеш внимателно кой какво пише и какви линкове дава. Тогава щеше да разбереш, защо няма необлагаем минимум. Горе са ти дали връзка към отчет на финансовото министерство, а защо е така, аз малко по-горе го обясних :smokin:

ми няма необлагаем минимум, щото е предложение на дясноцентристка партия, аз така го разбирам.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #112 -: Ноември 18, 2018, 14:01:03 »
Quote (selected)
чудесно, не са ок, щото няма необлагаем минимум. друго?
а кой е казал, че трябва да има за всички? има за тези, които имат деца. 

 :nuts: ма много многодетни майки се извъдихте тука

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #113 -: Ноември 18, 2018, 14:10:06 »
предложението касаеше и бащите. а ти тролиш.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #114 -: Ноември 18, 2018, 14:15:27 »
Quote (selected)
ми няма необлагаем минимум, щото е предложение на дясноцентристка партия, аз така го разбирам.

Няма, защото над 50% от българите работят официално за минимална работна заплата! Така, по-ясно ли ти стана - смляно! Не съм си го измислила, щото първо - това е официална информация от МФ и второ, в приложенията към класификатора на професиите, в 90% от случаите - като минимум за позицията е написана минималната работна заплата. Искрено се надявам, че горното е много лесно за смилане и не може да се ползва като повод наистина за тролене.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #115 -: Ноември 18, 2018, 14:15:40 »
Предложението е доста "мижаво", но показва скъсване със съселизма и ореховизма, което е сериозен плюс.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #116 -: Ноември 18, 2018, 14:20:45 »
миналата година предложиха прогресивна скала с необлагаем минимум, горанов изврещя, че падат приходите. тази година приходите не падат, да видим как ще се суче финмина.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #117 -: Ноември 18, 2018, 14:22:26 »
Quote (selected)
ми няма необлагаем минимум, щото е предложение на дясноцентристка партия, аз така го разбирам.

Няма, защото над 50% от българите работят официално за минимална работна заплата! Така, по-ясно ли ти стана - смляно! Не съм си го измислила, щото първо - това е официална информация от МФ и второ, в приложенията към класификатора на професиите, в 90% от случаите - като минимум за позицията е написана минималната работна заплата. Искрено се надявам, че горното е много лесно за смилане и не може да се ползва като повод наистина за тролене.

Не, не е лесно за смилане.
В Кралството например има годишен минимум (около 9,000 струва ми се), който не се облага и с никакви осигуровки. Подобно е положението и във Франция. За щедрите необлагаеми с данък минимуми изобщо не говоря.
В относително бедна страна като България как точно е лява политика, ако всичко от първия изкаран лев се облага с данък и с осигуровки?
И това при положение, че създаването на необлагаем (за данъци и за осигуровки) минимум от около 600лв месечно би могло съвсем лесно да се балансира с премахването на този необлагаем минимум за доходи над орпеделено ниво (в Кралството се губи над 123,000 годишно, в България може да е над 30,000 годишно) или с увеличаване на ДДС (за определени групи стоки или по принцип).
Те тва ми е интересно да разбера като сте скочили с онци на амбразурата да им защитавате проекта.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #118 -: Ноември 18, 2018, 14:25:30 »
Сержант, отново не четеш! Аз подчертах, че само със скала не става, а трябва да се пипнат много закони! Ей там, по-напред съм го написала. Какво не е ясно?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Майките победиха
« Отговор #119 -: Ноември 18, 2018, 14:35:43 »
Quote (selected)
Не, не е лесно за смилане.
очевидно. значи към момента има два проекта за данъчно облагане - на герб и на бсп. без значение как е в кралството. повтарям: имаш да избираш от два проекта. ако някой парламентарно представен е предложил трети вариант, то аз не го знам, бъди така добър да го посочиш.

а като имаш два варианта да посочваш как е в краслтвото, в тимбукту или в папуа нова гвинея си е тролене без връзка с темата. иди на бсп.бг, запиши се там като член и действай отвътре да стане това, дето го искаш. или, ако те влече повече, иди на герб.бг и направи същото.