Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 09:14:01

Автор Тема: Платформа за управление на Движение Възраждане  (Прочетена 6309 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Движение Възраждане е публикувало своята платформа за управление :

http://vazrazhdane.bg/images/documenti/Vazrazhdane-Platforma-za-upravlenie-2019.pdf?fbclid=IwAR3sya-cysSR3tp9-x9WzvP_vKBkqvc2yUBH3FZSN0tEk5vTX51Z0y1_4Qc

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #1 -: Декември 04, 2018, 14:58:13 »
то това хубаво, но не очаквай да прочетат цели 50 страници. сега се приготви да отговаряш кви са им посланията.

а аз прочетох там разни недомислици, ама сега нямам време. набързо - за земеделието са забравили да споменат субсидии за зеленчукопроизводство, значи просто няма да се произвеждат зеленчуци; за военизацията в мвр мисля, че ще ги пляскат през ръцете; в транспорта са се концентрирали върху софия-калотина и съвсем са пренебрегнали дунав мост 2, който определено ще стане най-привлекателното трасе към европа, като влезем в шенген /него го няма в програмата/, то даже и сега е по-добро от сърбия, където се губят часове на влизане и излизане. бдж отсъства от платформата - ще го фалират ли? зачекната е само жп инфраструктура; демонополизацията на здравната каса само ще увеличи администрацията и съответно ще повиши разходите; и т.н.

Чок觧

  • Гост
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #2 -: Декември 04, 2018, 15:38:43 »
Аз съм го пуснал , за да запозная тези , които се интересуват . Не си мисли , че ще се чувствам длъжен да отговарям за нещо , което не съм го измислил и писал . Чете - не четете ; харесва ви - не ви харесва - оставяте се коментарите и толкова . Това е едно движение/партия , което "набира скорост" и е интересно да се знае платформата му така , както и "Визията" на БСП .

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #3 -: Декември 04, 2018, 16:10:57 »
Чоки, имам една мисъл ли, молба ли! Когато се почна темата с Фирмина, имаше идея да се отвори раздел, в който да се съберат всичките платформи накуп и всяка да си има нейна тема, под която да върви обсъждането й. Дали не е време да помолим администратора да го спретне? Пък всеки да влачи там каквато платформа намери. Може и исторически, стават за сравнение, като да речем какво е обещавал ГЕРБ на предишните избори, какво са обещавали конкурентите му и т.н.
Какво мислиш по въпроса?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #4 -: Декември 04, 2018, 17:08:18 »
Quote (selected)
Какво мислиш по въпроса?

Не питаш мен, но да ти отговоря. Въпреки партийната и политическата си принадлежност - БСП, ляв - по отношение на платформи и програми имам крайно прагматично отношение. Съжалявам. Професионално изкривяване, навярно, на като видя стратегически документ, първо преценявам управленската му годност, после - политическата пригодност. Може да ви се стори странно, но в моето разбиране от правилни идейни, политически и, ако щете, класови, позиции, можеш да сътвориш съвършено негоден за претворяване в практиката план или програма за управление. Просто защото не ти достига капацитет или пък си неук и арогантно невеж или пък пет пари не даваш за планиране и управление и едва преглъщаш лигите, втренчен в недоглозгания от псетата преди теб кокал. Всякое бывает.

Когато по тази или друга причина, повярвал ти или омерзен от прежните, електоПатът ти даде власт се случва едно от двете - или забравяш за манифест и програма, с дадени мимоходом извинения и обяснения с обстоятелствата, или пък упорстваш да приведеш в изпълнение очевадно негодния си план, заради поетия към електоПата ангажимент.

Трудно е за обяснение, навярно, но затова са метафорите. Държавното управление има "твърда" и "мека" част. Твърдата част е това, което идва от състоянието на основните системи на държавата, оценено и анализирано с най-добрите възможни и достъпни методи за научен анализ. Там не се пипа. Там пипат само идиотите от помощното училище. Там е "реакторът". Реактор не се управлява с политика, а с наука, иначе следва Чернобил, при това - в най-добрия случай.

Управлението има и мека част. Там е допустим известен толеранс, но твърде-твърде по-малък, отколкото им се струва на неуките политици, а и деленето на "меката" от "твърдата" част е като плаващи пясъци - непредсказуемо. В съотношенията на интереси в "меката" част е полето на политиката, в добре управляваната държава. В благоденстващата държава в "меката" част нещата се решават със споразумения, с постигане на съгласие след тежки преговори. Там се вихри "тристранката" - държава, труд и капитал. Когато някой от трите или трите, заедно, в невежеството и алчността си, решат да пипат "реактора" - Чернобил. Без изключение.

Възможно е да ти налазят "реактора" външни фактори - цунамита разни, надигнати от трусове, далеч. Следва Фукушима. Затова умните нации, държавотворни и суверенни, си пазят "реактора". Градят го умно, със защити. Не го пипат, защитават го и не дават други да го пипат. Същевременно, непрекъснато инвестират в компетентностите и капацитета, на тези, които и служат при "реактора". С уважение. Към "реактора" и към тях.

Чок觧

  • Гост
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #5 -: Декември 04, 2018, 18:37:48 »
Преди да пусна темата потърсих тема "Визия за България" или нещо близко , но или няма такава , или аз не съм догледал . Смятах да сложа тази в същия раздел . Не знам до колко Администраторите или Модераторите могат да правят такива премествания още повече , когато има натрупани мнения по темата .

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #6 -: Декември 04, 2018, 18:44:15 »
Quote (selected)
Държавното управление има "твърда" и "мека" част. Твърдата част е това, което идва от състоянието на основните системи на държавата, оценено и анализирано с най-добрите възможни и достъпни методи за научен анализ. Там не се пипа. Там пипат само идиотите от помощното училище. Там е "реакторът". Реактор не се управлява с политика, а с наука, иначе следва Чернобил, при това - в най-добрия случай.
Интересно.
Викаш "твърда част".
Предполагам некъде там требе е "швейцарското правило" на фронтмена Орешко. Само дето тва не е некво "откровение" или "скрижали" а инструмент. И докато в Швейцария той стабилизира техните доходи, тук стабилизира мизерията.
И не ми разправяй мантрите за производителността .... щото дедо ти на времето е издържал семейството си при тогавашната производителност. Сам го е издържал.
 
Случаят чернобил и случаят България имат общи неща, само дето изводите са обратни на твърдените.
Следкато реакторът в чернобил е вкаран в режим на задпределна малка мощност той започва да работи неустойчиво. В този момент правят това което се прави по инструкция, натискат бутона да паднат прътите на забавителя и реактора да спре. Само че резултата е обратен. Прътите се нагряват и заклинват. Реактора се стапя и нататък е известно. Това което е трябвало да се направи е прътите да се спускат един по един.
 
Та всяка ситуация изисква конкретно решение. Това което работи другаде, може да не работи тук. Не можеш да се движиш по един и същи начин по пътека в блато и по скала.
А България определено е в блатото.
 
Та общото е не само че и България и реактора в чернобил са в режим на задпределно малка мощност. Има още бая аналогии. Примерно за да се вкара в този режим е необходимо изключване на всички управляващи и предпазващи системи. За България бандата на тримата Луканов Джуров Младенов блокираха работата на МВР, МИ, съд ..... разбира се без белязания, те бързичко щяха да търкат наровете ...
 
Изобщо в БСП това вече е традиция.
Все "тройки". Втората беше Овчар, Добрев, Масларка, там Чичибаба беше просто инструмент, а настоящата е Свинар, Овчар, Съсел. Но както съм ти споменавал един два пъти, на третия път кратунката се чупи.
 
И последно. Покрай науката си минал драги.
Наука значи построяване на модел едно и второ търсене на оригинално решение

Чок觧

  • Гост
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #7 -: Декември 04, 2018, 19:10:59 »
Ще отворя тема "Визия за България , ама хайде тук да коментираме Платформата за управление на Възраждане , моля Ви се !

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #8 -: Декември 04, 2018, 19:13:55 »
Преди да пусна темата потърсих тема "Визия за България" или нещо близко , но или няма такава , или аз не съм догледал . Смятах да сложа тази в същия раздел . Не знам до колко Администраторите или Модераторите могат да правят такива премествания още повече , когато има натрупани мнения по темата .
няма. имаше разни неща в темата за нинова и баци, мисля. ама там се търсеха послания, щото визията много дълга за четене, цели 30 странички. аз затова ти писах, че с 50+ страници нямаш никакъв шанс.

в онази тема обаче имаше програма или платформа на герб сложена.

Чок觧

  • Гост
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #9 -: Декември 04, 2018, 19:18:27 »
По принцип , като инженер съм привърженик на кратките форми , може би затова си имах проблеми с идеологическите дисциплини в института . :)
 Ако намерите нещо по-кратко по двете теми публикувайте го .

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #10 -: Декември 04, 2018, 19:23:51 »
Quote (selected)
Необходими са радикални политически промени, придружени със смяна на корумпираната политическа система и нейния политически „елит“.

Quote (selected)
Нашият идеал е да видим България като първостепенна сила в политически, икономически
и военен план не само на регионално, но и на континентално ниво.

Е те това е голяма смешка!
Ядрено оръжие,експанзия на Луната, Марс,Венера + новооткритите 1-ви по големина залежи на нефт и газ. :m1731:
Фактите - неоспорими.
Какво да се прави - нямат идея освен, че трябва да стане по-добре.
Вътрешна политика- е няма такава държава дето вътрешни са само полицията и съда, пропуснали са прокуратурата. :smoking_a_joint-408:
Национална сигурност:
Quote (selected)
въвеждане на ограничена наборна военна служба
както и да го четеш от сегашната по-ограничена няма.
Quote (selected)
Реализацията на програмата за превъоръжаване ще струва между 8 и 10 милиарда лева за период от
10 – 15 години.
Когато последната техника постъпи, първата вече ще е за скраб.
Quote (selected)
само от несъбрано и източено ДДС, несъбрани такси и акцизи и неефективно управление на
държавната собственост от държавата годишно изтичат и се крадат
между 7 и 10 милиарда лева.
Да се цитират "титани" на икономиката като Баце е неуместно ( според мен ).
За икономиката:
Quote (selected)
Агресивна външнотърговска държавна политика
Тип Тръмп вероятно. :beer-405:
Земеделие и животновъдство?
"Програми, подпомагане....." ако може обаче да го администрираме, Вие си го бачкайте!
Туризъм? От Плиска ( не коняка ) дойдохме и там ще си останем.
Финансовата политика е супер! 2/3 няма да плащат данъци.
Здравеопазване?
Quote (selected)
Демонополизация на здравното осигуряване и възможност за работа на
частни здравни каси, работещи по същите правила като НЗОК.
или
Най-важната политическа цел е да възстановим справедливостта и солидарността
в здравноосигурителния сектор на България
Образование?
Quote (selected)
9. Въвеждане на вероучение като задължителен предмет в учебната програма
Това ми стига, молете се на Когото трябва и ще Ви се получи!

Quote (selected)
Време ни е за Възраждане!

Време е с лозунги пробвахме,не стана.





ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Платформа за управление на Движение Възраждане
« Отговор #11 -: Август 03, 2022, 19:12:08 »
Чоко, не се спотайвай, върни се!
Темата е от 2018 година - нищо не е забравено, никой няма да бъде забравен
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций