Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 20, 2024, 17:53:07

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2160486 пъти)

Imko1 и 251 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34740 -: Май 17, 2024, 15:56:52 »
Комунизма го учехме в училище, припомни си. Неофициална жена на запад се нарича любовница, така е прието в нашата "култура", защо там я водиш неофициална жена, а тук любовница нямам намерение да гадая.

Асол, радвам се, че си оцеляла. Все пак езикът ме дърпа - нещо, свързано с ваксите ли е?

Отговорих ти на лични

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34741 -: Май 17, 2024, 16:00:03 »
Комунизма го учехме в училище, припомни си.
Аз съм на 100 години душа, отдавна съм забравила какво съм учила в девети клас. Помня само, че учителката ни беше най-безвкусно облечената жена, която някога съм виждала. При нея не беше от нямане. Съпругът и беше на отговорна работа в ОК на БКП. Но тя си беше повлекана. А и оттогава мина много време, идеологията може да се е развила и променила, знам ли?

Така е било винаги. Нищожеството помни тоалета, нормалните хора - човека, било той добър или лош, щото и от двата вида можеш да научиш нещо. Парцалите са си парцали - по всекакви поводи :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34742 -: Май 17, 2024, 16:00:45 »
Стига и това - От всекиму според способностите, всекиму според потребностите.
Така живеят извънземните, впрочем.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34743 -: Май 17, 2024, 16:04:44 »
Стига и това - От всекиму според способностите, всекиму според потребностите.
Така живеят извънземните, впрочем.
  Щастливи ли са от този начин на живот? и какво става с тези, които нямат способности, но имат потребности, които трябва да бъдат задоволени, въпреки, че те не допринасят за благоденствието на това утопично общество?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34744 -: Май 17, 2024, 16:08:44 »
Абе, ти май не можеш да осмисляш прочетен текст.
И всеки случай изглеждат много по-щастливи от земляните с работа цял живот за капиталист, който се шири с милиарди, ама щом на теб това ти харесва, при положение че си била работник на капиталиста, значи комунизмът не е за теб.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5270
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34745 -: Май 17, 2024, 16:08:53 »
Стига и това - От всекиму според способностите, всекиму според потребностите.
Така живеят извънземните, впрочем.
  Щастливи ли са от този начин на живот? и какво става с тези, които нямат способности, но имат потребности, които трябва да бъдат задоволени, въпреки, че те не допринасят за благоденствието на това утопично общество?

А ти защо смяташ, че си от вида, който има способности!? Достатъчно дълго форумно досие имам за да имам обосновано предположение, че и дома си не можеш да оправиш сама. Аз и с инсталации се справям и ремонтни дейности и канализация съм копала. Ти какво от предното можеш, освен до лалаш? Тва ми е само първият пример
« Последна редакция: Май 17, 2024, 16:19:25 от Aсол »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34746 -: Май 17, 2024, 16:38:58 »
А ти защо смяташ, че си от вида, който има способности!? Достатъчно дълго форумно досие имам за да имам обосновано предположение, че и дома си не можеш да оправиш сама. Аз и с инсталации се справям и ремонтни дейности и канализация съм копала. Ти какво от предното можеш, освен до лалаш? Тва ми е само първият пример
Аз пък смятам, че в един дом има мъжка и женска работа. Аз готвя добре, справям се с игли за плетене, игли за шиене, домът ми е чист и подреден...Правя много от декорациите за Коледа и Великден сама и ми доставя удоволствие...А копаенето на канавки е мъжка работа. За мен е достатъчно, че мога да сменя изгоряла ел. крушка и да вдигна паднал предпазител.  Изграждане и ремонт на ел инсталации може да е професия и за жена, но не виждам защо трябва да го върши  вкъщи. За какво е мъжът и? Да се води омъжена и да му прави мезе за питието, докато той си почива на дивана пред телевизора ли?
-----
Преминаването към лични нападки от твоя страна не е за сефте. Ма аз си ходя из гората, защото не ме е страх от мечки.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34747 -: Май 17, 2024, 17:01:57 »
А копаенето на канавки е мъжка работа.

Не е задължително. Има жени. които обичат да се изживяват като мъжкарани. Обикновено по-грозничките. Смятат, че като маат с кирката и псуват като мъже, някой батко ще ги забележи. Същото е и с "женската работа". Има мъже, които обичат да плетат и да въртят къща. Обикновено се обличат в женски пеньоари.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34748 -: Май 17, 2024, 17:05:08 »
Цитат на: Zdravka
Однако, по информации журналистов, у него есть вторая, неофициальная жена

Е, и? Какъв е проблемът ?
Проблемае гейропските ценности. Жена, че и приятелка. Много недемократично. Сигурно и гейпарадите забранява, ама ха!
 
Стига и това - От всекиму според способностите, всекиму според потребностите.
Така живеят извънземните, впрочем.
Викаш да кацат и да въвеждат порядък посвой образ и подобие  :smokin:
« Последна редакция: Май 17, 2024, 17:12:37 от 66 »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2225
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34749 -: Май 17, 2024, 17:27:12 »
Стига и това - От всекиму според способностите, всекиму според потребностите.
Така живеят извънземните, впрочем.
Людвик XI попитал едно от момчетата в кралската готварница, което не го познавало, откъде е.
- Аз съм от Бери, името ми е Стефан, служа тука в готварницата и получавам толкова, колкото получава кралят.
- Та колко получава кралят?
- Колкото му трябват.
Людвик направил това момче свой камердинер.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11302
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34750 -: Май 17, 2024, 17:32:01 »
Quote (selected)
Така живеят извънземните, впрочем.
Еййххх....тъй и не се уредих в този живот да пия ена ракия с извънземен мааму!
Да мога поне да се фаля и аз за нещо, пък то - къдя съм аз, къдя са хората!
впрочем.
 :walking_home_crying-1328:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34751 -: Май 17, 2024, 17:34:04 »
Quote (selected)
Така живеят извънземните, впрочем.
Еййххх....тъй и не се уредих в този живот да пия ена ракия с извънземен мааму!
Да мога поне да се фаля и аз за нещо, пък то - къдя съм аз, къдя са хората!
впрочем.  :walking_home_crying-1328:
Е, ако пиеш една ракия повече от колкото ти е табиета не виждаш ли звезди? Все е нещо  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34752 -: Май 17, 2024, 17:35:53 »
Zmejjj...Фен съм ти, нали знаеш. Кариера се прави понякога и с акъл, не само с лакти.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34753 -: Май 17, 2024, 17:44:01 »
Не е прав змеят, ето
Quote (selected)
- Та колко получава кралят?
- Колкото му трябват.
Кралете до дефиниция не получават колкото им трябва.
От тук всякакви войни .......

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1614
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34754 -: Май 17, 2024, 17:50:06 »
Zmejjj...Фен съм ти, нали знаеш. Кариера се прави понякога и с акъл, не само с лакти.

Някои успяват и с други части на тялото

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34755 -: Май 17, 2024, 17:51:32 »
Викаш да кацат и да въвеждат порядък посвой образ и подобие
Тц, не щат. Чакат ние да си въведем порядък и тогава да кацат или не.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11302
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34756 -: Май 17, 2024, 17:52:58 »
Quote (selected)
Някои успяват и с други части на тялото
Бойкикев?
 :i_laughing:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1368
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34757 -: Май 17, 2024, 17:56:04 »
Zmejjj...Фен съм ти, нали знаеш. Кариера се прави понякога и с акъл, не само с лакти.

Някои успяват и с други части на тялото
Немците казват ''тя се катери по стълбата легнала''. За той трябва да е ''наведен'', предполагам.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1614
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34758 -: Май 17, 2024, 18:00:21 »
Quote (selected)
Някои успяват и с други части на тялото
Бойкикев?
 :i_laughing:

Ами кой каквото си има , или  по културно му  " кой за каквото е учил" :t0328:

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3012
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34759 -: Май 17, 2024, 18:24:30 »
Викаш да кацат и да въвеждат порядък посвой образ и подобие
Тц, не щат. Чакат ние да си въведем порядък и тогава да кацат или не.

Ясно, тва не са никакви извънземни, а лунни македонци.
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23959
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34760 -: Май 17, 2024, 19:38:32 »
В Китай Путин заявил че днес няма да превзема Харков.
Утре ще видим, ощепевече че има голяма мъка!
Иска да преговаря, отсреща няма легитимен преговарящ.
Сега им е паднало да клатят демократите демократично. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2225
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34761 -: Май 17, 2024, 19:44:11 »
Немците казват ''тя се катери по стълбата легнала''. За той трябва да е ''наведен'', предполагам.
Поличба! Днес на матурата по български език и литература се падна точно "Приказка за стълбата". :good_job-1300:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2334
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34762 -: Май 17, 2024, 19:45:40 »
Quote (selected)
Первое в России политик-трансгендер сообщило об обратном переходе

Первая в России трансгендерная женщина-политик сообщила об обратном переходе и попросила прощения у всего российского народа. Алешин сказал, что «разочаровался в либеральной идеологии» и хочет стать священником.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2334
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34763 -: Май 17, 2024, 19:51:02 »
Поличба! Днес на матурата по български език и литература се падна точно "Приказка за стълбата".
В Бургас съчинение "Цената на компромиса в "Приказка за..." са писали точно двама,  два-ма.
Всичкото останалото е писало есе (каквото и да значи това - не искам да ви кажа какво значи, щото накрая се отказах от проверки на кандидатстудентски "есета", за да не изпадам всяко лято в тежка депресия) на тема "Мълчанието - сила или клабост". Не ми се мисли какви философически размишлювания ще четат проверяващите.
Бургас е отписан град.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34764 -: Май 18, 2024, 18:37:20 »
В Подмосковието мъж застреля гениталиите на чужденец, който бил съблечен и тормозел минувачите. Инцидентът е станал на 11 май на улица Романичева в Нови Павлино в Балашиха. 41-годишен таджикистанец досаждал на хората на улицата, показвайки им гениталиите си и използвайки нецензурен език. Граждани, възмутени от поведението на чужденеца, повикали полиция на място, но някой решил да не чака служителите на реда и прострелял мигранта в областта на слабините. След това е извикана линейка за ценния чуждестранен специалист. Стрелецът е избягал от местопрестъплението. Съобщава се, че полицията в момента го издирва. Да се надяваме, че го търсят, за да му връчат наградно
 оръжие и значка отрядник.


https://cont.ws/uploads/pic/2024/5/13917_3973.jpg

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1642
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34765 -: Май 18, 2024, 18:38:59 »
В Подмосковието мъж застреля гениталиите на чужденец, който бил съблечен и тормозел минувачите. Инцидентът е станал на 11 май на улица Романичева в Нови Павлино в Балашиха. 41-годишен таджикистанец досаждал на хората на улицата, показвайки им гениталиите си и използвайки нецензурен език. Граждани, възмутени от поведението на чужденеца, повикали полиция на място, но някой решил да не чака служителите на реда и прострелял мигранта в областта на слабините. След това е извикана линейка за ценния чуждестранен специалист. Стрелецът е избягал от местопрестъплението. Съобщава се, че полицията в момента го издирва. Да се надяваме, че го търсят, за да му връчат наградно оръжие и значка отрядник.


Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1614
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34766 -: Май 18, 2024, 22:07:11 »
Другарят Путин все пак иска  "от Лисабон до Владивосток... ", но по околен път.  :smokin:

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/russland-und-lusophone-staaten-afrikas-n%C3%A4hern-sich-an/ar-BB1mCSmm?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=d0929619240d476c8ff37d98ebde5337&ei=36
...
Новина от Русия наскоро предизвика голямо безпокойство в Португалия: Русия и Сао Томе и Принсипи подписаха безсрочно военно споразумение в Санкт Петербург, съобщи португалската информационна агенция Луса, позовавайки се на руската държавна информационна агенция Спутник. Няколко дни по-късно, от 5 май, тя ще бъде изпълнена. Споразумението предвижда военно обучение, доставка на оръжие, съвместни маневри и посещения на руски самолети, военни кораби и други кораби на западноафриканския архипелаг. Планира се и обмен на разузнавателна информация, се казва в съобщението...

Погледнах на картата- лежи чудесно срещу Камерун ( френски ? ). На Нигер, ЦАР  и другите нови руски придобивки им трябва излаз на море.

В Сенегал искат да изпроводят "френските военни гости"  :surr:
Тези са на морето.

https://www.africa-live.de/senegals-premierminister-erwaegt-ausweisung-franzoesischer-truppen-aus-dem-staatsgebiet/
« Последна редакция: Май 18, 2024, 22:14:42 от Фют »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1614
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34767 -: Май 19, 2024, 01:22:12 »
Малко кадрова информация за МО на Русия  :blurry_drunk-2127:

https://www.youtube.com/watch?v=uZ1mwnYnnf4

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2334
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34768 -: Май 19, 2024, 04:52:30 »
Новина от Русия наскоро предизвика голямо безпокойство в Португалия: Русия и Сао Томе и Принсипи подписаха...

Западат размахва на Русия НАТОто под носа, тя ги цака с най-големия им,  колониален, източник, в основата на тяхното благополучие. Мисля, че далекобойната й стратегия, макар и по-бавничка, е печелившата. Ама то, като насложиш урсули, борели, макарони и кирчовци да "решават" съдбините на Европа, така става.
Не че Путин е открил топлата вода, просто малко (твърде всъщност) бавничко връща Русия към традициите на СССР в тази посока.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34769 -: Май 19, 2024, 09:32:54 »
Нигер, ЦАР  и другите нови руски придобивки ...
Т.е., Русия се опитва да дръпне парче от черджето на старите неоколониалисти, намествайки се в тяхното достолепно семейство?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10126
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34770 -: Май 19, 2024, 10:02:44 »
Т.е., Русия се опитва да дръпне парче от черджето на старите неоколониалисти, намествайки се в тяхното достолепно семейство?

Доста хора биха се заблудили, че Русия е империалистическа държава, която е стъпила на тепиха за преразпределяне на пазари, суровини и сфери на влияние в Африка, Азия и Южна Америка. Но това е само привидно. Няма нищо общо с действителността. Както написал КАТ-аджията, тази дупка не е дупка.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2334
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34771 -: Май 19, 2024, 10:23:24 »
Доста хора биха се заблудили, че Русия
Простичко е - Русия си прокарва ясно заявената политика за нееднополюсен свят.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34772 -: Май 19, 2024, 11:02:50 »
Цитат на: аменеменема
Т.е., Русия се опитва да дръпне парче от черджето на старите неоколониалисти, намествайки се в тяхното достолепно семейство?
Доста хора биха се заблудили, че Русия е империалистическа държава, която е стъпила на тепиха за преразпределяне на пазари, суровини и сфери на влияние в Африка, Азия и Южна Америка. Но това е само привидно. Няма нищо общо с действителността. Както написал КАТ-аджията, тази дупка не е дупка.
Как трогателно си подавате топката един на друг двамцата с нямащия го – направо да се разплаче от умиление човек, като ви гледа!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34773 -: Май 19, 2024, 12:15:22 »
Простичко е - Русия си прокарва ясно заявената политика за нееднополюсен свят.
Така де, той затова Фют казва „новите руски придобивки“ – щото, таквоз, нееднополюсност. Не само вашеполюсност, а и ядайтемалконанасполюсност. Но „это не то, что вы подумали, это другое“.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1614
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34774 -: Май 19, 2024, 12:28:30 »
Простичко е - Русия си прокарва ясно заявената политика за нееднополюсен свят.
Така де, той затова Фют казва „новите руски придобивки“ – щото, таквоз, нееднополюсност. Не само вашеполюсност, а и ядайтемалконанасполюсност. Но „это не то, что вы подумали, это другое“.

Павильно, учиться  надо у лучших!  :133: :well_done-1299:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7560
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34775 -: Май 19, 2024, 14:22:35 »
Цитат на: аменеменема
Русия се опитва да дръпне парче от черджето на старите неоколониалисти,
намествайки се в тяхното достолепно семейство?

Не. Не го прави, защото разбра, че каквото и да прави, никога няма да я пуснат в Семейството.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34776 -: Май 19, 2024, 15:12:59 »
Цитат на: аменеменема
Русия се опитва да дръпне парче от черджето на старите неоколониалисти,
намествайки се в тяхното достолепно семейство?

Не. Не го прави, защото разбра, че каквото и да прави, никога няма да я пуснат в Семейството.
Определено. Затова има точно един вариант.
Да застане на върха на хранителната верига.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34777 -: Май 19, 2024, 15:17:05 »
Quote (selected)
Арбитражный суд Санкт-Петербурга наложил арест на недвижимость, ценные бумаги и счета, которые принадлежат компании Deutsche Bank.

В совокупности суд заблокировал активы на сумму более 238 миллионов евро по требованию дочерней структуры «Газпрома» компании «Русхимальянс».

Quote (selected)
Кроме того, суд в Санкт-Петербурге также постановил конфисковать активы итальянского банка UniCredit на сумму 463 миллиона евро.
Добре, но слабичко.
Както съм споменавал това което трябва да се направи е да се деноминират всички акции продавани на "западни"борси и собственост на чуждестранни юридически и физически лица. И да видиш как стотицимилиарди от активите на компании, фондове .... се изпаряват.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34778 -: Май 19, 2024, 18:53:12 »
има точно един вариант.
Да застане на върха на хранителната верига.
Въх, ами какво стана с многополюсното такова? Да не вземе да излезе, че то било само за парлама?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34779 -: Май 19, 2024, 20:04:11 »
има точно един вариант.
Да застане на върха на хранителната верига.
Въх, ами какво стана с многополюсното такова? Да не вземе да излезе, че то било само за парлама?
Пак се изявяваш като пале.  :smokin:
Всяко нещо с времето си

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34780 -: Май 19, 2024, 20:31:17 »
Всяко нещо с времето си
А, ясно: Русия първо „ще застане на върха на хранителната верига“, а после, бидейки връх на хранителната верига, ще създаде многополюсен свят. Кое от кое по-реалистично.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34781 -: Май 19, 2024, 20:49:33 »
Всяко нещо с времето си
А, ясно: Русия първо „ще застане на върха на хранителната верига“, а после, бидейки връх на хранителната верига, ще създаде многополюсен свят. Кое от кое по-реалистично.
Само дето многополюсен свят дефакто съществува, въпреки че некои не им изнася да го признаят  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34782 -: Май 19, 2024, 21:22:00 »
Само дето многополюсен свят дефакто съществува,
Значи казваш, че Русия ще го разрушава ли? Понеже, нали, тя щяла да застане на върха на хранителната сиджимка. Язък за старанията на Путин и адептите му да ни убедят в обратното.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2225
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34783 -: Май 19, 2024, 21:22:48 »
А, ясно: Русия първо „ще застане на върха на хранителната верига“, а после, бидейки връх на хранителната верига, ще създаде многополюсен свят.
Изглежда нелогично, но е исторически вярно. Руснаците винаги след като са победили някого, реално са живели по-зле от този, когото са победили. При западняците такова нещо никога не се е случвало и не е възможно да се случи.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34784 -: Май 19, 2024, 22:35:39 »
Само дето многополюсен свят дефакто съществува,
Значи казваш, че Русия ще го разрушава ли? Понеже, нали, тя щяла да застане на върха на хранителната сиджимка. Язък за старанията на Путин и адептите му да ни убедят в обратното.
Ма ти се въртиш бетер обран потомък на Юда
:smokin:
 
А, ясно: Русия първо „ще застане на върха на хранителната верига“, а после, бидейки връх на хранителната верига, ще създаде многополюсен свят.
Изглежда нелогично, но е исторически вярно. Руснаците винаги след като са победили някого, реално са живели по-зле от този, когото са победили. При западняците такова нещо никога не се е случвало и не е възможно да се случи.
Ще си говорим пак като направят смяната на пола задължителна :smokin:

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2334
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34785 -: Днес в 04:14:14 »
Ай, ай, ай, то бива lapsus linguae, бива, но щом идва точно от гъ-жа Нуделман, не ще да е баш лапсус. Кървавата Киевска шайка толкоз ли не се  усеща, что кинули.

Quote (selected)
Экс-замгоссекретаря США по политическим вопросам Виктория Нуланд в интервью телеканалу ABC News назвала Харьков «российским городом».

Она заявила, что Россия якобы допускает эскалацию конфликта «атаками на второй российский город Харьков, который не находится на линии фронта», передает РИА «Новости».

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3619
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34786 -: Днес в 07:25:57 »
А, ясно: Русия първо „ще застане на върха на хранителната верига“, а после, бидейки връх на хранителната верига, ще създаде многополюсен свят.
Изглежда нелогично, но е исторически вярно. Руснаците винаги след като са победили някого, реално са живели по-зле от този, когото са победили. При западняците такова нещо никога не се е случвало и не е възможно да се случи.
Някак си ти е убягнало, че изразът „да застане на върха на хранителната верига“, който изтърва някакъв тук от голяма съобразителност, съвсем не значи същото като да „победиш някого“. Нито пък „реално да живееш по-зле“ означава, че „създаваш многополюсен свят“.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11302
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34787 -: Днес в 07:29:42 »
Quote (selected)
Ай, ай, ай,
Търпение и за Одеса ще има лапсуси.
По някое време се свиква и престава да прави впечатление.
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8140
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34788 -: Днес в 09:05:58 »
А, ясно: Русия първо „ще застане на върха на хранителната верига“, а после, бидейки връх на хранителната верига, ще създаде многополюсен свят.
Изглежда нелогично, но е исторически вярно. Руснаците винаги след като са победили някого, реално са живели по-зле от този, когото са победили. При западняците такова нещо никога не се е случвало и не е възможно да се случи.
Някак си ти е убягнало, че изразът „да застане на върха на хранителната верига“, който изтърва някакъв тук от голяма съобразителност, съвсем не значи същото като да „победиш някого“. Нито пък „реално да живееш по-зле“ означава, че „създаваш многополюсен свят“.
По-добре, по-зле ......
За шебека бананът е екзистенциален проблем  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34789 -: Днес в 09:28:20 »
Ай, ай, ай, то бива lapsus linguae, бива, но щом идва точно от гъ-жа Нуделман, не ще да е баш лапсус. Кървавата Киевска шайка толкоз ли не се  усеща, что кинули.
Quote (selected)
Экс-замгоссекретаря США по политическим вопросам Виктория Нуланд в интервью телеканалу ABC News назвала Харьков «российским городом».
Она заявила, что Россия якобы допускает эскалацию конфликта «атаками на второй российский город Харьков, который не находится на линии фронта», передает РИА «Новости».
Точното ѝ изречение е:
Quote (selected)
I think it's time for that because Russia has obviously escalated this war, including, as you said, at the beginning, attacking Russia's second city, Kharkiv, which is not on the front lines, and trying to decimate it without ever having to put a boot on the ground.
Интересно, кой е тогава "Russia's first city"?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2334
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34790 -: Днес в 09:38:14 »
Интересно, кой е тогава "Russia's first city"?
Кiив естествено 😉

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9127
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34791 -: Днес в 09:51:48 »
Київ ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34792 -: Днес в 09:59:48 »
Ето бе, ние през 1989 г. победихме руснаците и сега живеем по-добре? Дали?

Зависи какво разбираме под по-добър живот. За някои с повърхностни възприятия и детско мислене, по-добър живот е, големи магазини с шарени и лъскави опаковки.

По-добре ли живее оня нещастен работник в "Тесла", който 5 години работи по 12 часа, спи в колата си и се къпе в завода, от мен, макар че получава доход няколко пъти повече от мен!? Не мисля! Е, накрая е уволен, тесла няма нужда от него повече, или оня куриер на Амазон, постоянно на път, пикае в колата в бутилки, които изхвърля в движение, на ръката си има умна гривна, която отчита къде е и колко работи.

Турбо капитализма на корпорациите хвалят единствено хора на американска хранилка на НПО, които и един час не са бачкали реална работа! Няма да им хареса, робията за корпорациите е за само за другите.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11302
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34793 -: Днес в 10:45:51 »
След като ни дръпна ена къндърма кюше на отворена врата, ш'кайш ли ся какъв вариант на практика имаме, та да не изпаднем до положението на оня дето пикае в бутилките?
По точно, как ще стигнем до него, ако предложиш такъв?
 :spiny:
« Последна редакция: Днес в 11:01:18 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34794 -: Днес в 16:04:41 »
ш'кайш ли ся какъв вариант на практика имаме, та да не изпаднем до положението на оня дето пикае в бутилките?
По точно, как ще стигнем до него, ако предложиш такъв?

Късно е! Продали сме си душата на дявола, за илюзорна свобода и демокрация, за Европа, за свободно пътуване, за лъскави джунджурийки, па се сърдиме че доматите са пласмасови, че в сиренето няма мляко, че в кренвиршите няма месо, че всичко поскъпва, че ... Ама то върви в пакет и като не сме чели ситния шрифт в договора, си е наша вината!

Оня ден си пия кафето с двама такива, та ми развалят кефа - аз отдавна съм се примирил да не се ядосвам за неща, които не мога да променя, обяснявам им търпеливо, че и те това са искали, и говната вървят в пакет с лъскавия целофан, да са мислили, да са чели, ама не са, и никак не са съгласни да напуснем ЕС и НАТО, защото децата им в Европата бачкат. - Бе, вие какво искате, и *у§@ до края, и душата в рая - няма как! Не останаха доволни.


Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8864
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34795 -: Днес в 16:14:55 »
Има и друг проблем, типично български, отбелязан още от Иречек, българите не обичат добрия човек, знаещият, можещият, работливият, са мразени, симпатизират на простака, крадец, измамник, демагог, стига да е богат, кланят му се. За това баце е всесилен на избори.

Никога няма да изберем у нас свестни хора за властта!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9753
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #34796 -: Днес в 16:33:50 »
Ти нали нямаше да гласуваш?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?