Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:10:18

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 150986 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Гледай сега, без съмнение това в което се взираш е точно така. Това за което пиша и аз в тези няколко постинга от вчера, засяга в същност точно написаното от теб! Ни повече, ни по-малко. Обаче, спорът започнал в тази "погрешна" тема - тема за един друг от посочените от мен и в същност, реални вектори, е надграждане над местните (разбира се с приоритетно значение) описани от теб неща. И да, тези неща също са в обхвата на моето виждане. Но!

- Просто състоянието на множеството ВСЯКЯКВИ проблеми на и с плебса тъдява, е в пряко следствие с налагането на либералната чума. Всичко това по вертикала е свързано пряко и взаимозависимо. А разпълзяването и увеличението на страданията на хората, по хоризонталните плоскости, от всяко едно милиметърче от вертикала, са вече фактори от локално значение. И все пак, еднакви са с останалите приличащи на ГИРОСИ проблемни купчини и в останалите страни.

По-просто казано: - Натискът от вънка с всякакви дивотии и измишльотини, за внедряване от зависимите управници, засилва и без това некадърното, умишлено понякога прикривано, коруптно управляване на посочените от теб неща, както и умишленото манипулиране на данни за да могат те да пробутат още определени и нови ХОМОТИ над плебса!

Ето за това става дума.

Детайлите в местната картина са пряко свързани с тенденциите налагани в глобалната картина. Пресичането на мераците за приватно ГРЕВИО напр. (Истанбулската конвенция), не означава да се намали натиска над съответните учреждения стриктно да следват съществуващите закони и ако са недостатъчно детайлирани и всеобхващащи - те да се допълнят и изчистят от плявата. И повтарям, важното е калинките да се принудят да са по-умни, по-способни и по-действени!

Същите разсъждения от последният абзац засягат 1:1 и вектора ГРИЖИ ЗА ДЕЦАТА, СЕМЕЙСТВАТА, МАЙКИТЕ - особено майките като извор на Живота.

И така е по всеки нов измудрен или не, вектор, налаган изотвънка!

- Ако тези неща не можете да ги разберете във взаимната им свързаност и зависимости и как се подменят нагло основоположните темели в обществото, то много съжалявам - пълната и всеобща деградация върви в пълен ход и не може да се спре.

Тогава нищо няма да спаси и този обречен на измиране, бързо намаляващ народ!
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 21:15:14 от Eisblock »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
та ще попитам - не е ли по-важно, по естествено,да огледаме около нас, дребните неща
знаеш ли примерно колко е броят на отнетите от родителите им деца у нас през 2019 год?
и колко е този на физически и психически малтретирани от родителите си деца, на недохранените, на изоставените, на убитите?
а броят на убитите в семействата им жени?
имаш ли представа дали някой се грижи за тях? как? с колко средства?
и - това резултат от някакъв световен заговор ли е?
или може би от миграционните процеси?
от гей малцинствата?
от другите различни, които пречат на нас, единствено нормалните, хетеросексуални, бели, християни?
ние, дето за своите не сме се погрижили, но се борим срещу световната поквара и перверзия?
пак ще кажа - грам не вярвам на тази борба, нито ,че има срещу какво да се борим
призраци са това, розова мъгла и златни пеперуди, скриващи близката гмеж
Искрени поздравления за написаното. И че все още имаш сили да го напишеш. Аз нямам. Защото няма да го разберат хората, които не са направили нищо, за да помогнат на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал. Все пак са заети със сакралната мисия да спасяват въпросните дечица от "либералната поквара" и "норвержкото гестапо".
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 21:22:57 от Yaroslav »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Искрени поздравления за написаното. И че все още имаш сили да го напишеш. Аз нямам. Защото няма да го разберат хората, които не са направили нищо, за да помогнат на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал. Все пак са заети със сакралната мисия да спасяват въпросните дечица от "либералната поквара" и "норвержкото гестапо".
:way_to_go-1308:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Защото няма да го разберат хората, които не са направили нищо, за да помогнат на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал. Все пак са заети със сакралната мисия да спасяват въпросните дечица от "либералната поквара" и "норвержкото гестапо".

Самозванци, можете да си  дигате палци един другиму, но нищо не ви дава основание да говорите , че тия, които критикуват либераските забежки и норвежката "ювенална юстиция",  "помагат на  скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал",  по-малко от вас.
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 23:29:49 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Защото няма да го разберат хората, които не са направили нищо, за да помогнат на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал.

Това не е никакво клише!
Само убогите либерасти са нежни и всеотдайни към световните неправди.
Другите сме тирани, деспоти, детеядци и още много лоши неща, никога не помагаме.
Лилиан, ако не сте се погрижили за своите деца докато защитавате чуждите не ни вменявайте вината на нас.
Относно Асанж и много други такива неправди.
Да вълнуваме се, просто повече ни боли от това което става у нас, в детската градина и училището където учат нашите деца или внуци от озверели НПО активисти.
После мислим за хабитатите на белите мечки и пандите.
Ние простите така степенуваме нещата, не тръгваме първо в защита на изчезващата пеперуда на другия край на света и за нашия дом ако остане време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Относно Асанж и много други такива неправди.
Да вълнуваме се, просто повече ни боли от това което става у нас, в детската градина и училището където учат нашите деца или внуци от озверели НПО активисти.
После мислим за хабитатите на белите мечки и пандите.

Ма ти в Норвегия ли живееш или като четеш измислици от жълтата преса, все едно си там? Асандж те касае много повече, а и показва тъжната истина защо съвременните хора не сме склонни на саможертва за другите. Ми щото не заслужават много от тях. Къде по-приятно им е да си изберат враг като хомосексуалистите и да се наслаждават на чувството какви са праведници в сравнение с тях.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Лили, и аз  :way_to_go-1308:, кат един самозванец, убог и мерзък значи  :D

Eisblock, Лилиан не иска да те обиди, според мен, а намеква за загуба на енергия в грешна посока, според мен.
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 22:45:52 от Banshee »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ма ти в Норвегия ли живееш или като четеш измислици от жълтата преса, все едно си там?

Не живея  и те не живеят тук само ни налагат техните перверзии.
Няма българско НПО там, ако има ще го наврат в ....... обаче те могат да ни поучават. :animated-smileys-stargate-015
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
че тия, които критикуват либераските забежки и норвежката "ювенална юстиция",  "помагат на на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал",  по-малко от вас.

Едни работят, за да направят света около себе си малко по-добър. Помагат за техния град или квартал, работят про боно, доброволстват в различни организации, участват в дискусията за подобряване на държавната стратегия в областите, които ги интересуват. Други мятат пясък срещу "ювенални юстиции" и се борят да няма стратегии и реформи. Два свята. Единият излишен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Два свята. Единият излишен.

Наистина, излишни сте, спрете да създавате деца да не натоварвате екосистемата
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
Едни работят, за да направят света около себе си малко по-добър.
Всеки сатрап, диктатор или сектантски гуру с мераци за световно величие вярват в същото.

Quote (selected)
Два свята. Единият излишен.
Да ви имам човеколюбието!  :clap-3332:
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 23:14:33 от Kole »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
че тия, които критикуват либераските забежки и норвежката "ювенална юстиция",  "помагат на на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал",  по-малко от вас.

Едни работят, за да направят света около себе си малко по-добър. Помагат за техния град или квартал, работят про боно, доброволстват в различни организации, участват в дискусията за подобряване на държавната стратегия в областите, които ги интересуват. Други мятат пясък срещу "ювенални юстиции" и се борят да няма стратегии и реформи. Два свята. Единият излишен.

Не прекаляваш ли с този коментар?
the lamers club honourable member …

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Едни работят, за да направят света около себе си малко по-добър. Помагат за техния град или квартал, работят про боно, доброволстват в различни организации, участват в дискусията за подобряване на държавната стратегия в областите, които ги интересуват.
Най-накрая някой да ме оцени и да  каже добра дума за това, което върша повече от 30 год! 
"Про боно", разбира се...
Благодаря, партнер!
Аз винаги  "участвам в дискусията за подобряване на държавната стратегия в областите, които ме интересуват" (Щот за това не се изискват нито работа, нито поемане на отговорности, нито усилия, нито компетентности)

« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 23:44:17 от Bacho Кольо »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Banshee, Днес в 22:43:34

- В никакъв случай не се чувствам обиден. Въпрос на гледна точка. Barnevernet проблематиката е добре описана във вторият линк от по-горе, ето го пак: https://mare.photo/child-protection/

Направете усилие да си го преведете, дори с Гугъл преводач (https://translate.google.com/) - пак се разбира. Защото приказките на Ярослав са основани на същите основи, които той се опитва да пробутва за несъгласните с тази политика "в защита на децата"!!! Още повече, че Норвегия е интересна заради финансирането за изменения в техен смисъл на политиката за децата в България.

Потресен съм, че:

1. Персоналът на Barnevernet е съставен от хора без всякакво специализирано образование! Нещо да ви звучи познато за Калинки разни ...?

2. Въпреки решения на Европейският съд, норвежкото правителство продължава политиката си с Barnevernet ( за момента не знам...).

3. Смъртността на децата дадени за отглеждане извън семействата им е към ОСЕМ ПЪТИ по-висока!

4. Смъртността при родителите загубили децата си по този норвежки начин е също налична.

Цитат от текста:
Висока смъртност за приемни деца и техните родители в Норвегия

Разследване на норвежките градски и регионални изследователи показа, че приемните деца, взети или изведени от Barnevernet, умират осем пъти по-често в Норвегия в сравнение с другите норвежки деца. В някои случаи семействата, които бяха разкъсани от правителството, се самоубиха или избягаха от действителността с пристрастяване към алкохола и наркотиците.

и т.н.

И също, ДА - правя си сега трудът и жертвам време от остатъка живот, защото съм заинтересуван от бъдещето на хората тук и продължаване съществуванието на българският народ. Може да е високопарно, но е факт. И не съм съгласен, да се привнасят перверзиите и гнусотиите унищожаващи множество свестни хора навсякъде с принудата и диктат от паразити, над тях. А тук пък, защото някои си са се настанили да слугуват нейде си и затова всичко тамошно трябвало да се привнесе и тук.

- Айде, със здраве. Кой разбрал - разбрал. Не може да се спасят всички, особено на сила.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Време е да спрем вноса на чужди практики и да се огледаме какво е останало от местните нрави, на какво да стъпим за да направим живота по-добър.
Интересно ми е Barnevernet срещат ли разбиране в Италия, Испания, Гърция или там ги гонят с камъни. Тук в колонията са решили, че могат да правят каквото си искат и не само те. Всичката сган на запад от Калотина идва да ни преподава целомъдрие и братска любов щото тук няма държава да ги натири.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Норвегия е №1 за отглеждане на деца, а България - 45-а

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/norvegiya-e-no1-za-otglezhdane-na-deca-bulgariya-45

Quote (selected)
Авторите на доклада предлагат: спешно спиране на емисиите на въглероден диоксид, за да се гарантира, че децата имат бъдеще на тази планета;

Половината "критерии" са за екология и глобално затопляне.
Това  си баба знае това си и бае по всички проблеми ( и за Асанж ).
Еко, меко и "права".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
На Лили с любов.

Quote (selected)
Действително ли всяка трета жена в България е жертва на домашно насилие?

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/dejstvitelno-li-vsyaka-treta-zhena-v-bylgariya-e-zhertva-na-domashno-nasilie

Лили, радвам се че поне е не си включила борояча.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
Еко, меко и "права".
Тоя прекрасен норвежки стандарт, който се опитват да ни пробутат, ми заприлича на рекламата на един препарат за изхождане "сигурно, леко, меко".
Символизъм, кво да правиш...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
всяка трета жена в България е жертва на домашно насилие

Ужас! Във форума има шест жени. Няма начин Лилян да не е жертва на домашно насилие. А и е логично, ако съдим по писанията ѝ по темата.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
отврат, ти закъсня, ужасно закъсня
трябваше по-рано да дадеш този ценен принос към темата
чудя ви се момчета, как нямате някаква граница, анонимността ли ви дава кураж да изтикате наяве тъмните кътчета на умовете си
един по-горе обяснил,че пиша това ,защото сигурно не съм се погрижила за децата си, ти пък -че съм жертва на насилие
това ли е всичко,което можете, вашите аргументи?
жалко поведение, да ме прощавате!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
че тия, които критикуват либераските забежки и норвежката "ювенална юстиция",  "помагат на на скитащите и просещи деца, които всеки ден виждат в собствения си квартал",  по-малко от вас.

Едни работят, за да направят света около себе си малко по-добър. Помагат за техния град или квартал, работят про боно, доброволстват в различни организации, участват в дискусията за подобряване на държавната стратегия в областите, които ги интересуват. Други мятат пясък срещу "ювенални юстиции" и се борят да няма стратегии и реформи. Два свята. Единият излишен.

Не прекаляваш ли с този коментар?
Според мен, опонентите на Ярослав и Лили в широкия обхват на тази тема са онези,които прекаляват с коментарите. Изключвам Айсблок, който дискутира учтиво и културно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
това ли е всичко,което можете, вашите аргументи?
жалко поведение, да ме прощавате!

Не можем да те простим! Ти твърдиш, че всяка втора-трета жена е жертва на насилие. Това прави около милион българки, жертви на домашно насилие. И тъй като го твърдиш убедено, а аз познавам стотици жени, които не са жертви, остава жертвите да са непознати за мен жени. Тебе не те познавам, а и ако всяка трета е жертва - няма начин да не си сред тях. Добре, не си ти - значи Банши. Или Жижи. Все някоя от вас трябва да е жертва на домашно насилие, нали?
Но друго ми е любопитно. Тука се твърди убедено, че отнемането на деца в Норвегия е фейк новини. И се громят колеги, че ги цитират. В същото време се налагат новини за домашно насилие в България с твърдото убеждение, че са светата истина. И тъй като вие сте твърде интелектуално възнигнати, ще помоля да ми обясните простичко : как се получава така, че всички наши новини са фейк и все ние сме жертва на манипулаций, а всички ваши новини са света истина?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
всяка трета жена в България е жертва на домашно насилие

Ужас! Във форума има шест жени. Няма начин Лилян да не е жертва на домашно насилие. А и е логично, ако съдим по писанията ѝ по темата.

Шест сме си признали, че сме жени, колко от останалите не си признават, не се знае. Едва ли по джендърски причини, по-скоро, защото това ги поставя в по-неизгодна позиция в една анонимна дискусия. Могат да им излизат с такива тъпи подмятания като това.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
един по-горе обяснил,че пиша това ,защото сигурно не съм се погрижила за децата си, ти пък -че съм жертва на насилие

Вероятно защото ЕДНА по-горе е пляснала:

Quote (selected)
ние, дето за своите не сме се погрижили, но се борим срещу световната поквара и перверзия?

Та да попитам и аз:
"чудя ви се момичета и ти Ярославе, как нямате някаква граница, анонимността ли ви дава кураж да изтикате наяве тъмните кътчета на умовете си?" - болда мой променен.
Свърши ли се българщината, че опряхте да възхвалявате знайни и незнайни извратеняци само защото са западни значи "правилни"?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 12:12:18 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Шест сме си признали, че сме жени, колко от останалите не си признават, не се знае. Едва ли по джендърски причини, по-скоро, защото това ги поставя в по-неизгодна позиция в една анонимна дискусия. Могат да им излизат с такива тъпи подмятания като това.

Aми, още по-добре. Или зле, в зависимост от кой ъгъл се гледа. Значи сте повече жени във форума, дигате бройката и ако наистина всяка втора жена в България е жертва на насилие, просто няма начин поне две от вас да не са жертви. Просто трябва да си признаете. Ако не е Лилян, си или ти, или Жижи, или Асол... Ной не я броим, защото тя живее в Кенъда и влиза в канадската бройка на домашно насилие.
И все пак, искрено съжалявам, че отминаха времената, когато българските "интелектуалци" пиеха кафето с хининче, за да им е по-горчиво. Сега явно трябва яростно да защитаваш жендъри, или да агитираш неадекватно против домашно насилие, за да влезеш в тази категория.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
това ли е всичко,което можете, вашите аргументи?
жалко поведение, да ме прощавате!

Не можем да те простим! Ти твърдиш, че всяка втора-трета жена е жертва на насилие. Това прави около милион българки, жертви на домашно насилие. И тъй като го твърдиш убедено, а аз познавам стотици жени, които не са жертви, остава жертвите да са непознати за мен жени. Тебе не те познавам, а и ако всяка трета е жертва - няма начин да не си сред тях. Добре, не си ти - значи Банши. Или Жижи. Все някоя от вас трябва да е жертва на домашно насилие, нали?
Различните проучвания и статистики дават точно такъв резултат - около 1/3 от жените в България са жертва на домашно насилие (друг въпрос е, че никой не изследва колко са мъжете ... ;D ). А да се прехвърля тази статистика механично във форума е глупаво (малко в стил 'онци').  Най-малкото защото форумът не е представителна извадка за българското население.
Quote (selected)
Но друго ми е любопитно. Тука се твърди убедено, че отнемането на деца в Норвегия е фейк новини. И се громят колеги, че ги цитират. В същото време се налагат новини за домашно насилие в България с твърдото убеждение, че са светата истина. И тъй като вие сте твърде интелектуално възнигнати, ще помоля да ми обясните простичко : как се получава така, че всички наши новини са фейк и все ние сме жертва на манипулаций, а всички ваши новини са света истина
Не съм видял някой да твърди, че в Норвегия не се отнемат деца от родителите. Твърди се, че броят на отнеманията силно се преувеличва и че силно се изкривяват причините за намеса на съответните норвежки органи.
Обърни внимание също, на източниците на единия и другия тип новини - едните (за лошите норвежци) идват от полуапокрифни места като FB, другите (за насилието над жени) от нашите телевизори. Затова се проявява умерен скептицизъм към някои апокалиптични картини на дейността на барневарет.

ПП. Мога ли да попитам това "й", дето съм го повдигнал в цитата ти, някаква закачка ли е или ти идва отвътре ?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 12:35:53 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Просто трябва да си признаете.

Ние да си признаем този срам, според тебе? Какво ще кажеш тебе и други като тебе да ви питаме дали не биете жените си, защото вас няма да ви хване срам?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 12:35:52 от Banshee »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
И ето, че стигнахме и до финалния аргумент-имена и адреси на жертвите на домашно насилие  :nuts:


всяка трета жена в България е жертва на домашно насилие

Ужас! Във форума има шест жени. Няма начин Лилян да не е жертва на домашно насилие. А и е логично, ако съдим по писанията ѝ по темата.

Със същата логика можеш да обясниш на жените в някой кризисен център, че на всеки три от тях, две не са жертви на домашно насилие  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 12:39:05 от Yaroslav »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Не може ли тебе и други като тебе да ви питаме дали не биете жените си,

Само по взаимно съгласие и без оръжия ( точили, тигани..). :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Със същата логика можеш да обясниш на жените някой кризисен център, че на всеки три от тях, две не са жертви на домашно насилие  :nuts:
" на анкетата проведена в интернет на въпроса :
Ползвате ли интернет?
100% са отговорили
-ползвам"
А опитайте с нещо не толкова плоско!
За разнообразие. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
 :t2030: :t2030: :t2030:
Quote (selected)
Просто трябва да си признаете.

Ние да си признаем този срам, според тебе? Какво ще кажеш тебе и други като тебе да ви питаме дали не биете жените си, защото вас няма да ви хване срам?
:t2030: :t2030: :t2030:
Много уместен въпрос !
Наистина, щом 1/3 от жените са жертва на домашно насилие, следва, че 1/3 от мъжете са домашни насилници. Демек, една трета от списващите тук бият жените си !  :raspberry:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Демек, една трета от списващите тук бият жените си !  :raspberry:


Грешка!
1/3 заявяват че са ги били, а само ти и Ярослав се съгласявате че има нещо такова. :b0205:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Ние да си признаем този срам, според тебе? Какво ще кажеш тебе и други като тебе да ви питаме дали не биете жените си, защото вас няма да ви хване срам?

Ма, питайте, кво ви пречи! Така и така питате за всичко друго, та още едно питане няма да навреди. Не, аз не бия "жените си". Но! Спирал съм им парите, питал съм ги къде отиват и кога ще се върнат, казвал съм им, че някои техни обувки не ми харесват. Знам, че това автоматически ме прави "насилник" според новите критерий на либерастията. Но аз не се срамувам да бъда такъв "насилник".

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Спирал съм им парите, питал съм ги къде отиват и кога ще се върнат

Жена ти да не би да не работи, че да можеш да ѝ "спреш парите"?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Пък мен жена ми ме бие! :blackeye-431:
И ме тормози психически.
Та да питам:
а) жертва ли съм,
б) заслужавам ли си го или
в) поради пола автоматично влизам в графата "насилник"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Едва ли по джендърски причини, по-скоро, защото това ги поставя в по-неизгодна позиция в една анонимна дискусия. Могат да им излизат с такива тъпи подмятания като това.
Е, то е както се поставиш! По ненам си кви причини, аз нямам проблеми да наругая мъж, без той да се почувства длъжен да ми го върне. Да..при теб случаят е друг. Баба ми ми разправяше навремето, че е задължително да си истинска жена с всички произтичащи от това права..и последиците съвсем не са лоши :D

П. П. Отврат, що се гаргариш? Лично проучване си ли си правиш, като подаваш непълна информация?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 13:27:38 от Асол »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Грешка!
1/3 заявяват че са ги били, а само ти и Ярослав се съгласявате че има нещо такова. :b0205:

Ми имаш си основания да не им вярваш, как. Домашният тормоз е досадна тема, не е вълнуващ като краденето на бебета в Норвегия. Едно време, като пуснаха латиносериали в България, много ми беше чудно какво толкова я омагоьосва публиката им тази тема за краденето на бебета.  :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Норвегия е №1 за отглеждане на деца, а България - 45-а

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/norvegiya-e-no1-za-otglezhdane-na-deca-bulgariya-45

Quote (selected)
Авторите на доклада предлагат: спешно спиране на емисиите на въглероден диоксид, за да се гарантира, че децата имат бъдеще на тази планета;

Половината "критерии" са за екология и глобално затопляне.
Това  си баба знае това си и бае по всички проблеми ( и за Асанж ).
Еко, меко и "права".

Вече ги обсъдихме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ми имаш си основания да не им вярваш, как. Домашният тормоз е досадна тема, не е вълнуващ като краденето на бебета в Норвегия.

Банши, като повярвам и после Лили се сърди.
Такава ми била орисията, бял мъж хетеро сексуален.
Страдам си с удоволствие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Домашният тормоз е досадна тема,

Определено е досадна! И аз да съм на мястото на поне половината мъже у наща държава, едва ли ще мога да ви изтърпя досадните мрънкяния, нахалство и изисквания. Не! Не съм мъж! Но ми е писнало да слушам нахални женоря..

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е, то е както се поставиш! По ненам си кви причини, аз нямам проблеми да наругая мъж, без той да се почувства длъжен да ми го върне.

И аз, и аз!!! :0008: :0005:

Quote (selected)
Да..при теб случаят е друг. Баба ми ми разправяше навремето, че е задължително да си истинска жена с всички произтичащи от това права.. и последиците съвсем не са лоши
За бабата на Асол!!!  :bouquet-1089:


Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Драги зрителки на латиносериали, а по-късно сигурно и на турски, на живо бих се престорила, че не ми е досадна вашата компания, но тук няма защо.
Значи, да имате такова дебелашко отношение към жервите, може да има две причини: да сте яли прекалено много бой по главата или обратното - "стерва неприкритая, здоровая, небитая"
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 14:20:28 от Banshee »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Я да видим какво ще кажете за това :

Норвегия е най-добрата държава за отглеждане на деца

Лично аз не мога да кажа нищо.

Мога само да споделя, че на мой много близък приятел синовете – двама на брой с по две малки деца – живеят и работят от няколко години в Норвегия.

Едното момиченце се роди там!

Но никога, ама абсолютно НИКОГА, не са повдигали или обсъждали подобен въпрос, когато си дойдат тук!!!

Което поне за мен означава, че цялата тази истерия се раздухва от тъпите ни медии ...  :t0116:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
P.S. А Банши-то я подминавам като бърз влак малка гара ... :t1817:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Драги зрителки на латиносериали, а по-късно сигурно и на турски,

Греда! Не съм изгледала нито един от горепосочените..също така не съм гледала и не възнамерявам да гледам и "Отчаяни съпруги" .  :nuts:

Банши, нали си даваш сметка, че не съм мъж и секакви шикалкавения са тотално непродуктивни!? Аз не само съм в състояние да ти изслушам невъзмутимо глупостите, но и съм в такова да ти ги посоча, без моят облик да загуби и част от силата и достойнството на пола ми. Дръж се естествено, ако ти е възможно..мен не можеш ме трогна  :D
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 14:26:06 от Асол »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Когато някой ми заговори за „кражбите на деца“, обикновено има много други неща, които ги притесняват. Обаче е срамно е в прав текст да кажеш, че те е страх от текстовете, че интересът на детето е по-важен от този на родителите. Че боят и обидите никога не са приемлив начин на възпитание. Че децата имат права, които дори родителят няма право да наруши. И че не искаш за това могат да ти държат сметка учители, институции, съседи, случайни минувачи. Ама да кажеш това е срамно. Затова ти се бориш срещу „краденето на деца“, ама покрай него да отпаднели и тези, другите неща. Не се бориш срещу конкретни текстове от някоя стратегия, а изобщо да няма стратегия. Защото не те е страх, че норвежки хомосексуалист ще дойде да ти вземе детето, защото си му купил шоколад. Страх те е от другото, но това на глас не се изрича.


Нещо такова става и с домашното насилие. Да не се лъжем, че в България няма хора, които ги е страх да загубят лостовете за контрол над партньора си. Страх ги е, че вече няма да могат да контролират всяко действие на жена си, като просто я заплашат-че няма да ѝ дават пари, че ще я изгонят от жилището, или просто че ще я ударят.  Защото как ще се почувстват като „мъже“ иначе. Не по-малко ги е страх да признаят пред себе си, че са жертви. Ама тези неща не се изричат на глас. Бори се „джендъра“. Пък покрай него да отпаднат и другите работи, дето не ги изричат.

Борбата отдавна не е за законовите текстове. Борбата е да не започнат да се прилагат. Затова не се протестира срещу Закона за закрила на детето, протестира се срещу „Стратегията за детето“. Не се протестира срещу Закона за защита от домашното насилие, протестира се срещу международния акт, предвиждащ леснодостъпни кризисни центрове за жертвите. Хем да имаме законите за пред Европа, хем да живеем в балканския комфорт да не ги прилагаме.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 15:09:31 от Yaroslav »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Ако правоохранителните и правораздавателните органи у нас намират начин да не спазват и прилагат един или друг закон, как една стратегия ще ги накара да го правят?!?
Ако е така, първата стратегия, която трябва да напишем е конституционната стратегия.
Следващата  - стратегията по прилагане на НК и НПК.
След това - стратегията за КТ

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Защото не те е страх, че норвежки хомосексуалист ще дойде да ти вземе детето, защото си му купил шоколад. Страх те е от другото, но това на глас не се изрича.

Не си прав.
Поне аз съм го изричал.
Направиш ли дупка в битността може само да я разширяваш.
Пишем закон и там както винаги пишем приложение с тълкувания.
Юрист си и знаеш че тези приложения са кръпки понякога обезсмислящи духа на закона.
Попитах тук Фирмин как ще реагира ако сега прокараме читав закон и след шест месеца което у нас се случва постоянно почнем да разширяваме или съкращаваме номенклатурата на "провиненията".
Та въпросът ми към него беше прост:
Колко време ще е необходимо на "правилните" НПО да добавят че в риск са деца отглеждани в семейства на комунисти, недайси боже да са внуци на АБПФК.
Той се направи на разсеян, ти можеш ли да ми отговориш?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Ако правоохранителните и правораздавателните органи у нас намират начин да не спазват и прилагат един или друг закон, как една стратегия ще ги накара да го правят?!?
Ако е така, първата стратегия, която трябва да напишем е конституционната стратегия.
Следващата  - стратегията по прилагане на НК и НПК.
След това - стратегията за КТ
Да започнем със стратегията за откриване на топлата вода. Можеш и сам да я напишеш.


Quote (selected)
Та въпросът ми към него беше прост:
Колко време ще е необходимо на "правилните" НПО да добавят че в риск са деца отглеждани в семейства на комунисти, недайси боже да са внуци на АБПФК.
Той се направи на разсеян, ти можеш ли да ми отговориш?
Мога, но Ной ще го изтрие, макар да е искрена медицинска препоръка.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Yaroslav
 :t2042:
всичко на този свят е лично, нищо не е абстрактно, извън нас, извън страховете ни, извън тайните ни, всичко е определено от същността ни, хладната, интелектуална борба на идеи е притворство и мит
само трябва да разчетем видимото

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Да започнем със стратегията за откриване на топлата вода. Можеш и сам да я напишеш.
Тролчо, проблемът с топлата вода е въпрос термодинамичен и топлофизичен. Няма нищо общо с конституционнато, наказателното, трудовото и семейното право.
Ти , не аз,  настояваш да се пишат безмисслени стратегии.

Да ти напомня:
Добър повод за размисъл е кой и защо финансира разпространението на тези небивалици у нас.
Така и не отговори кой и защо го финансира.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мога, но Ной ще го изтрие, макар да е искрена медицинска препоръка.
Като опрем до прости отговори и почваме с мамата, психиатрите и личните квалификации.
Толкова ви е "експертизата" и "стратегията".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Колко време ще е необходимо на "правилните" НПО да добавят че в риск са деца отглеждани в семейства на комунисти, недайси боже да са внуци на АБПФК.
аз пък ще си позволя, отново простите въпроси
някой знае ли най-общо колко деца на година у нас се отнемат от родителите им?
и колко отиват в приемни семейства, защото са изоставени?
какви са тези деца? кой ги изоставя?
кои хора стават приемни родители? какъв е контролът върху тях?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
всичко на този свят е лично, нищо не е абстрактно, извън нас, извън страховете ни, извън тайните ни,

Aджък! Затова отново възниква въпросът : когато твърдиш, че в България всяка втора-трета жена е жертва на семейно насилие абстрактно ли говориш?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Джиджинце (Днес в 14:02:42 ), като баш полиглот можеш да погледнеш в резултатите на търсачката - дал съм линка по-горе. И да, резултатите НЕ СА НИТО ОТ БГ, НИТО ОТ РУСКИ ИЗТОЧНИЦИ... А дългият материал, с повторното даване на линка, има в ляво горе възможност да избереш и езика даже...

Направи си труд, щото инак е доста несериозно: - Някой си бил казал и хоп... вече сме взели страна. Под мотото:

- Няма кък да я има рошъвата гарга ве, щоту нисъ йе видели сите 'ора...
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 15:33:41 от Eisblock »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Ето че пак се правят внушения - хомосексуалист (предполагаемо мъж) или селяндур контролиращ "всяко действие на жена си"
Само мъжете ли са насилници? И за какво е този тюрлюгювеч от на права на детето и домашно насилие срещу жени?
Излиза, че децата и жените имат обща враг и това е той, мъжът.
Айде по-леко вече.
Второ внушение е че тази стратегия е нужна за да спре домашното насилие. Ами не. Закони срещу насилието, домашно всякакво друго, има. Един повече не гарантира край на насилието. Още повече, че тази конвенция не е държавен закон, писан от юристи, гласуван от Народното събрание, приет по утвърдения ред, а непеошко умотворение, спуснато наготово.