Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 20:01:52

Автор Тема: ПП „Възраждане“ и всичко останало, свързано с нея …  (Прочетена 39248 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Quote (selected)
Конституционният съд образува дело по искане на народни представители за установяване на противоконституционност на решението на Народното събрание за отказ от произвеждане на национален референдум с въпрос: „Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?“. Това става ясно от съобщение на съда...Докладчик по делото е съдия Соня Янкулова.
https://epicenter.bg/article/Konstitutsionniyat-sad-obrazuva-delo-za-referenduma-za-balgarskiya-lev/320828/2/0
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Доколкото помня, решеншята на КС нямат обратна сила, т.е в случая, ако се окаже, че въпросът е допустим и се отмени решението на НС, но е изтекъл срокът да провеждане на референдум, такъв няма да има.
А има ли такъв срок- не ми се търси сега.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Мисля, че тук по-скоро става дума за срока не на самия референдум, а на решението на НС. Ако е незаконно, това автоматично означава, че е законно противоположното решение, т.е. че трябва да има референдум. Но в жалбата до КС има и питане относно въпроса, задаван на референдума на гражданите. По-интересното е какво ще реши КС по него. И ако и въпросът е незаконен, ще трябва да се промени, без да се променя смисълът му.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Мисля, че тук по-скоро става дума за срока не на самия референдум, а на решението на НС. Ако е незаконно, това автоматично означава, че е законно противоположното решение, т.е. че трябва да има референдум. Но в жалбата до КС има и питане относно въпроса, задаван на референдума на гражданите. По-интересното е какво ще реши КС по него. И ако и въпросът е незаконен, ще трябва да се промени, без да се променя смисълът му.
Става въпрос за нещо много по-важно. Народът суверен ли е или не е? Дат ис дъ куесчън? Както казваше героят на Тодор Колев в Опасен чар.
« Последна редакция: Юли 17, 2023, 18:28:54 от Shabaan_bin_Robert »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Съгласен съм! :)))

Оттук може да се изтегли жалбата (искането) до КС от 15 страници, подписана от 49 депутати от НС:

https://www.constcourt.bg/bg/dl-aa86e3d7e875fc661104d8917cae15e049fdeb87 (338 KB)

Делото има съдбоносния номер 13!
« Последна редакция: Юли 17, 2023, 18:14:28 от lucho »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Quote (selected)
Считаме, че волята на законодателя в хипотезата на чл.10, ал.2 от ЗУПГДВМС е била следната: При събрани валидни над 400 000 подписа от Инициативния комитет и липса на превишаване на ограниченията, заложени в чл.9, ал.2, ал.З и ал.4, задължително е Народното събрание да приеме решение ЗА произвеждането на национален референдум.

От пдф-а с жалбата (мерси, Лъчо  :t0328:

Quote (selected)
Чл. 35. (1) Решенията на съда са задължителни за всички държавни органи, юридически лица и граждани.

(2) Когато Конституционният съд се е произнесъл с решение или с определение за недопустимостта на направеното искане, по същия предмет не могат да се правят нови искания.
ПРАВИЛНИК ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА НА ДЕЙНОСТТА НА КОНСТИТУЦИОННИЯ СЪД
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Quote (selected)
Народът суверен ли е или н ее?
Тук точният отговор се получава като т.н. "двойно положително отрицание".
,То се визуализира като се свие в юмрук дясната ръка и се сгъне в лакътя.
След това се налага лявата ръка на сгъвката на дясната, последната се разклаща хоризонтално и едновременно се произнася - "даа,да!"
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7410
    • Профил
След това се налага лявата ръка на сгъвката на дясната, последната се разклаща хоризонтално и едновременно се произнася - "даа,да!"

„да, да, как ли пък не“ са точните думи на заклинанието за двойно потвърждение на отрицанието :smokin:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Може!
Аз вероятно съм чел бета версията
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
След това се налага лявата ръка на сгъвката на дясната, последната се разклаща хоризонтално и едновременно се произнася - "даа,да!"

„да, да, как ли пък не“ са точните думи на заклинанието за двойно потвърждение на отрицанието :smokin:
Всъщност потвърждение се изразява с фразата: "А не бе," което е синоним на Да.""

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Quote (selected)
Чл. 35. (1) Решенията на съда са задължителни за всички държавни органи, юридически лица и граждани.
Това потвърждава, че КС е най-висшият орган в държавата.
Всъщност предстои да видим дали ГГ не е по-висш от него.
Няма да разкодирам съкращението ГГ до решението на КС.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Тагарев не е заплашван с убийство от арестувания, чиято жена не знае къде е той
Quote (selected)
На брифинг в кулоарите на парламента лидерът на Възраждане Костадин Костадинов обяви, че с политическата сила се е свързала жената на арестувания за заплаха за убийство срещу министъра на отбраната Тодор Тагарев мъж.
 
Трети ден жена му не знае къде се намира. Отказват информация, защото очевидно човекът, написал съобщението на Тагаренко, е много опасен престъпник. Някой от вас знае ли какво е написал на лицето Тагаренко, за да бъде арестуван вече трети ден и да се говори, че ще бъде задържан за още по-дълго време, попита Костадинов и прочете съобщението до Тагарев, заради което е арестуван мъжът:
Quote (selected)
"Ти българин ли си? Само да ти кажа, че войната започна през 2014 г., когато американците, на които ти удобно си се (нецензурна дума) превзеха Украйна, след като свалиха Янукович и издигнаха Порошенко. А ти си един предател. Ти, изменнико, оставил ли си един патрон в тези складове, та сега, майцепродавецо, ще раздавате българските боеприпаси? Кои сте вие, бе – зомбирани, фашизирани елементи, изповядващи сатанизъм. Нали знаеш как свърши всичко това предишния път?"
Някъде тук видяхте ли заплаха за убийство? Аз виждам обиди. Всеки ден получаваме такива "заплахи". Ако приемем това за заплаха, при нас са хиляди, аз отдавана не ги броя. В този случай един обикновен човек е арестуван. Днес ние ще направим всичко необходимо, за да разберем къде се намира и ще търсим сметка от престъпниците, които управляват държавата, каза още Костадин Костадинов.

Ясно е, че арестуването на човека е извършено единствено с цел сплашване за назидание на всички, които, възможно най-меко казано, не изгарят от любов към дуото Тагарев–Шаламанов. Междувременно, от "Възраждане" са научили къде е той и със своя адвокатка са отишли при него, защото прокуратурата му готви постоянен арест:

https://www.facebook.com/stoyan.tasslakoff/videos/186093087778943/ (4 минути)
« Последна редакция: Юли 19, 2023, 17:11:20 от lucho »


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
По предложение на "Възраждане" ще бъде създаден регистър на педофилите в България
А как стои въпроса с един етнос, където педофилията е начин на живот. 14-годишни майки, респективно 30-годишни баби, а?

Значи ако "опънеш" някоя 17-годишна, която  сама ти се е пуснала, изглежда на 30, държи се като такава и има опит като 40-годишна, то ти си педофил. От друга страна, ако дадеш малко състояние в злато за да си "купиш 13-годишна булка", то това е "обичай" на съответната етническа група и не подлежиш на преследване от закона.
Ако това не е двоен аршин, то не знам какво е.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Двойният аршин е на съда. Регистърът си е регистър – просто списък. От него даже не си личи кой какъв е, защото повечето цигани имат български имена.

Между другото, доколкото знам, делата срещу педофили са рядкост, защото обектите на педофилите много трудно се решават да свидетелстват и съответно е трудно да се докаже престъплението.

Послепис: Мисля, че за педофилство се счита само блудството с малолетни лица (до 14-годишна възраст), но не и с непълнолетни (от 14- до 18-годишни).
« Последна редакция: Юли 20, 2023, 10:19:58 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Невинно арестуваният е освободен от съда, но остава в ареста до произнасянето на втората инстанция
Quote (selected)
🇧🇬 Българинът, задържан в ареста заради уж заплахата за убийство към Тагаренко, беше освободен от съда. За съжаление прокуратурата ще обжалва присъдата и нашият сънародник ще остане в ареста до 27 юли, когато мярката му за неотклонение ще бъде гледана на втора инстанция.

🔴 Днес ни отне почти цял ден да намерим арестувания човек, но в крайна сметка го открихме и му осигурихме адвокат. Няма да оставим нито един наш сънародник в ръцете на разбеснелите се фашаги и ще сторим всичко по силите си, за да го освободим от лапите на престъпниците.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
7-минутно интервю на Лора Инджова с бившия конституционен съдия проф. Пламен Киров относно референдума за запазване на лева до 2043 г.:

https://www.youtube.com/watch?v=AgxHNx996uU

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
"Възраждане" сезира ДАНС за антибългарска публикация на Исак Паси (младши)
Quote (selected)
"Възраждане" ще сезира ДАНС и прокуратурата за антибългарската публикация на Исак Паси, стана ясно от изявление на лидера на партията Костадин Костадинов, предаде "Фокус". В колажа той посочи, че се призовава за "изтребление" на партията му.

Костадинов добави, че по-късно Исак Паси е премахнал въпросната публикация от профила си и обвини службите у нас в прилагане на двоен стандарт, тъй като реакция за колажа със Соломон Паси веднага е имало, докато в случая с публикацията на Исак Паси нищо не се е чуло.

Излиза, че ако направиш карикатура със Соломон Паси това е много сериозен проблем. Но ако призовеш за изтреблението на 358 хил. българи (гласувалите за "Възраждане" на последните парламентарни избори, бел. ред.) и на една цяла българска политическа партия, това не е никакъв проблем. Очевиден е двойният стандарт и е ясно защо – защото "Възраждане" е пречка за тези, които управляват държавата, и тази пречка трябва да бъде унищожена, коментира Костадинов.

Лидерът на "Възраждане" обяви, че ще бъде пуснат сигнал до ДАНС и прокуратурата първо срещу Исак Паси, а след това и втори сигнал срещу Александър Оскар, "защото спекулира с позицията, която заема, и използва политически пристрастия, за да ги маскира под формата на етнически претенции".

Костадин Костадинов също така призова еврейските организации в България да осъдят всички прояви на антибългаризъм.

"Разделянето на българската нация е проява на антибългаризъм, който трябва да бъде осъден и отречен", подчерта той.

Странно! Исак Паси (младши) нали отиде към БСП преди 3 години?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Невинно арестуваният е освободен от съда, но остава в ареста до произнасянето на втората инстанция
Quote (selected)
🇧🇬 Българинът, задържан в ареста заради уж заплахата за убийство към Тагаренко, беше освободен от съда. За съжаление прокуратурата ще обжалва присъдата и нашият сънародник ще остане в ареста до 27 юли, когато мярката му за неотклонение ще бъде гледана на втора инстанция.

🔴 Днес ни отне почти цял ден да намерим арестувания човек, но в крайна сметка го открихме и му осигурихме адвокат. Няма да оставим нито един наш сънародник в ръцете на разбеснелите се фашаги и ще сторим всичко по силите си, за да го освободим от лапите на престъпниците.
За щастие прокуратурата се е отказала да обжалва и така човекът вече е на свобода!



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
12-минутна реч на Костадин Тодоров Костадинов в Народното събрание днес относно подаряването на 100 бронетранспортьора на киевския нацисткия режим, който измъчва и заплашва българи (започва от време 7 часа, 20 минути и 25 секунди), последвана от изключително интересно кратко изказване на Николай Дренчев, че сайтът "Миротворец" се използва не само от украинските, но и от българските съдилища, както и последващо изказване пак от Костадинов за наличие на голям брой деца в списъка на "Миротворец" и репресии срещу българи в Украйна, които не помагат на нацисткия режим (общо трите изказвания са 19 минути):

https://www.youtube.com/watch?v=xP7kJUsC8H0&t=7h20m25s
« Последна редакция: Юли 21, 2023, 23:10:14 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Яростно изказване на адв. Петър Петров на обсъжданията в пленарната зала на въпроса за референдума, което съм пропуснал (започва във време 2 часа, 18 минути и 30 секунди и трае под 100 секунди, след което му изключват микрофона):

https://www.youtube.com/watch?v=X7ufVJJ1wAs&t=2h18m30s




Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Изявление на Костадин Костадинов
Цитат на: Костадин Тодоров Костадинов
🔔 Току що стана ясно, че според проекта за промяна на конституцията на ППДБ националният празник на България трябва да бъде сменен. Управляващият американски режим иска 3 март да бъде премахнат и на негово място да се сложи 24 май.
🔥 Уважаеми сънародници, управляващите фашисти твърдо следват украинския сценарий за България, целящ да вкара страната ни в гражданска война.
❌ Провокациите спрямо нас българите няма да престанат, докато не започнат да ни избиват и по улиците.
‼️ "Възраждане" ще направи всичко, което е необходимо, за да не допусне осъществяването на американския план за унищожение на България.



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23785
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
"Миротворец" включи Костадинов в списъка си, бил руски агент
https://glasove.com/novini/mirotvorets-vklyuchi-kostadinov-v-spisaka-si-bil-ruski-agent
Коцето да почерпи!
Неудобно беше някак си баш него да не номинират до сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Да, това си е повод за гордост!



Послепис: Отговорът му не закъсня:
Quote (selected)
❌ Не ме е страх и това няма да ме спре да повтарям: СВОБОДА за българите в Южна Бесарабия‼
🇧🇬 Южна Бесарабия е българска и тя трябва да бъде част от българската държава‼
« Последна редакция: Юли 24, 2023, 21:33:22 от lucho »



Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Quote (selected)
Конституционният съд образува дело по искане на народни представители за установяване на противоконституционност на решението на Народното събрание за отказ от произвеждане на национален референдум с въпрос: „Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?“. Това става ясно от съобщение на съда...Докладчик по делото е съдия Соня Янкулова.
https://epicenter.bg/article/Konstitutsionniyat-sad-obrazuva-delo-za-referenduma-za-balgarskiya-lev/320828/2/0

Конституционният съд допусна за разглеждане по същество жалбата относно референдума за българския лев
Quote (selected)
Конституционният съд допусна за разглеждане по същество искането на 49 народни представители от Народното събрание за установяване на противоконституционност на Решението за произвеждане на национален референдум за българския лев. Това става ясно от съда.

Предложението е внесено от Инициативен комитет на 7 април 2023 г. в Народното събрание, прието от Народното събрание на 07 юли 2023 г. То е за установяване на противоконституционност на решението на Народното събрание за отказ от произвеждане на национален референдум с въпрос: "Съгласни ли сте българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година?“

Докладчик по делото е съдия Соня Янкулова.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Уродливото Узаконяване на Фашизма - Балотаж (48-минутно интервю на адв. Мария Мусорлиева с Костадин Костадинов)

https://www.youtube.com/watch?v=oj4loKrCG6Y

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Много българи са включени в „Миротворец“ по донос от българи
Цитат на: Костадин Костадинов
✅ Разбрах, че са ме включили в украинския списък на хора, нарочени за убиване, перфидно наречен "Миротворец". Украинските фашисти не могат да ме уплашат - новината тук е друга.

🧐 Оказа се, че в този списък ме е сложил българин от България. Много от другите българи в него също са добавено от наши, тукашни българи. За мен това не е нещо ново - когато миналата година на 4 март бях задържан от украинците в Болград и стоях близо 2 часа под дулата на автоматите им, впоследствие разбрах, че съм бил предаден от нашето правителство, което е изпратило донос срещу мен в Киев.

❌ Най-ужасното в цялата тази доносническо-предателска сага е дивашката радост, която тази новина предизвика сред представителите на фашизмократичната общност в България. Тази озверяла и загубила всичко човешко в себе си сган буквално иска кръвта на враговете на американския режим у нас. Достатъчно е само бегъл поглед из техните среди, за да се уверите сами в това - там откровено се говори, че аз и много други като мен трябва да бъдем убити. Причината - искаме България да е свободна и независима държава, а не американска колония. Неслучайно управляващите американски еничари искат да премахнат Деня на свободата 3 март - за тях той е символ на българската свобода, който трябва да бъде унищожен.

🔔 Уважаеми сънародници, в България се надига беснеещ фашизъм, който иска да стори с нашата Родина това, което стори вече с Украйна. Създавайки разделение и сеейки омраза, американските фашисти подготвят почвата за окончателното решение на българския въпрос. Единственото нещо, което все още не са сторили, е да започнат да избиват хора по улиците, но, повярвайте ми, не е далеч и това време.

‼️ Можем да ги спрем единствено с обединение, мъдрост и сила. Възраждане започва подготовка на ответни действия в защита на мира и сигурността на българския народ. На първо място ще поискаме от марионетния съвет, известен още и като министерски съвет, да назначи охрана на всички застрашени от украинците лица в списъка. За себе си охрана не искам, мен не ме е страх от фашистите. Но за жените и възрастните хора във фашисткия списък тя е задължителна.

❌ Възраждане няма да допусне България да стане втора Украйна. С нас американците ще си счупят зъбите.

Част от доносниците не се и крият:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
14-минутно изявление на Костадин Тодоров Костадинов:

https://www.youtube.com/watch?v=jkpMayiOCvs

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Една от многото заплахи, получавани всекидневно от хората от "Възраждане". Както виждате, наглецът е до такава степен напълно уверен в собствената си безнаказаност (т.е. в това, че американските власти няма да го потърсят), че дори не смята за необходимо да си крие трите имена:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
20 дни след лъжливо изказване на Кирил Петков по адрес на "Възраждане" благоволиха да им дадат "право на отговор", но без да поканят никого, а под текстова форма:

https://www.facebook.com/vazrazhdane.bg/videos/298873175995617/

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Една от многото заплахи
Лъчо, това, както и соломоновщините, е зловещо. По укърски зловещо. Баналното зло пак ни връхлетява.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
В края на това свое триминутно изказване в НС Цончо Ганев изрази гостоприемного желание на стотици хиляди (ако не и милиони, кой знае?) българи относно канещите се да бягат от България сегашни управници (след като оттук се махнат американските им господари), вместо всеки да избяга на отделен остров, да ги съберем всичките заедно на най-големия български остров:

https://www.facebook.com/tsoncho.ganev/videos/1000828167621966/


« Последна редакция: Юли 27, 2023, 22:01:33 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Очаквайте видеозапис на разговор на Костадин Костадинов с Яков Кедми
Quote (selected)
🔔 Преди два дни имах невероятен разговор с Яков Кедми, бивш високопоставен офицер от израелските служби. Говорихме за модерния неофашизъм, за антисемитизма, за Възраждане, за България, за Русия, за бъдещето на сегашния геополитически ред и още много други интересни теми. В момента слагаме субтитри на интервюто и утре или в събота ще го пусна в страницата ми за гледане, така че я следете.

💯Гарантирам, че разговорът ще ви бъде изключително интересен!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
15-минутен коментар на Костадин Тодоров Костадинов за войната (кой ще победи и как САЩ искат да ни украинизират; въпросът за Южна Бесарабия; ще си имаме ли държава):

https://www.youtube.com/watch?v=DFznSP1IZRs
« Последна редакция: Юли 28, 2023, 13:57:45 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Очаквайте видеозапис на разговор на Костадин Костадинов с Яков Кедми
Quote (selected)
🔔 Преди два дни имах невероятен разговор с Яков Кедми, бивш високопоставен офицер от израелските служби. Говорихме за модерния неофашизъм, за антисемитизма, за Възраждане, за България, за Русия, за бъдещето на сегашния геополитически ред и още много други интересни теми. В момента слагаме субтитри на интервюто и утре или в събота ще го пусна в страницата ми за гледане, така че я следете.

💯Гарантирам, че разговорът ще ви бъде изключително интересен!
Ето го и него (31 минути):

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/1748977862232667/

Послепис: Не е добър руският език нито на Костадинов, нито дори на преводача му, който също бърка падежите сегиз-тогиз! Ще трябва да поработят над това ;)
« Последна редакция: Юли 30, 2023, 13:27:24 от lucho »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
На конгреса на Алтернатива за Германия, Д-р Костадинов бил произнесъл знаменателна реч.
Дали я има някъде в интернет, да я видим?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
https://www.youtube.com/watch?v=zzeYBJ7v7ec

Доста четки прави на германците в нея. Интересното е, че конгресът е в Магдебург, т.е. в бившето ГДР! Мисля, че е добре в отговор на анексията на ГДР от ГФР навремето, сега пък ГДР да анексира ГФР!!!

(Забележка: "д-р" на български се пише с малка буква.)

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
https://www.youtube.com/watch?v=zzeYBJ7v7ec

Доста четки прави на германците в нея. Интересното е, че конгресът е в Магдебург, т.е. в бившето ГДР! Мисля, че е добре в отговор на анексията на ГДР от ГФР навремето, сега пък ГДР да анексира ГФР!!!

(Забележка: "д-р" на български се пише с малка буква.)


мнооого искаш от калинча-ти, нему са спуснали опорките и той си копи-пейсти.....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Позиция на "Възраждане" относно подадения сигнал от Български хелзински комитет (БХК)
Quote (selected)
Според информация, публикувана първо в някои американски медийни канали, Български хелзинкски комитет (БХК) е изпратил сигнал до Прокуратурата, Омбудсмана и Висшия адвокатски съвет, подписан от 121 "интелектуалци", с който иска от Прокуратурата да разпусне „Възраждане“.

Това не е нещо ново за нас от  "Възраждане", тъй като подаването на подобни сигнали се е случвало много пъти. Тези сигнали обикновено изразяват политическата воля на определена партия, а бърз прочит на списъка  с имената на подкрепилите го „интелектуалци“ показва коя е тя. Те всички са гласоподаватели и дори са били в листите на  коалицията ПП-ДБ.

Не е ясен и критерият, по който са определени като „интелектуалци“, но предвид подкрепяното от тази коалиция схващане, че всеки може да се определя като какъвто реши,  ние толерантно ще ги наричаме „интелектуалци“.

Очевидно е, че те самите се възприемат като такива, въпреки че в списъка виждаме имената на хора, които са известни с това, че са известни, виждаме хора в роднински отношения, което вероятно означава, че това да си интелектуалец се предава по роднинска линия, виждаме хора, които са почетни консули, и хора, които са страна по висящи съдебни спорове с “Възраждане“.

За нас е странно защо същите тези „интелектуалци“ не реагираха, когато ПП-ДБ намалиха бюджета за култура на 0,4 %, защо не реагираха, когато волята на 600 000 българи да има референдум не беше зачетена и с това беше нарушен законът, защо не реагираха, когато беше жестоко убит 24-годишен младеж, защо не реагираха за случая на момичето, което беше жестоко нарязано с макетен нож?

За съжаление последният случай е използван от ПП-ДБ, за да обслужи политическите им цели в опита им да достигнат до хората с активна гражданска позиция. По подобие на акцията в "Росенец", която видяхме, че впоследствие  доведе до коалиция на ПП-ДБ, ДПС и ГЕРБ-СДС. Сега предстои местен вот, а листите на ПП-ДБ очевидно са празни и трябва да бъдат запълнени.Така както бяха запълнени след протестите на „Росенец“, за да обслужат политическата им цел да се коалират с ДПС. По подобие на вече установената практика очевидно ПП-ДБ  използват трагедията за евтин политически ПР. Няма как иначе да обясним факта, че по места организацията на протестиращите в подкрепа на семейството на пострадалото момиче преминава през координаторите на ПП. Информация, достигнала до „Възраждане“ от граждани.

Така става все по-очевидно, че около Български хелзинкски комитет има общност от "интелектуалци",  които са винаги готови да обслужат нечии политически интереси, дори когато съвсем очевидно този интерес е фашизоиден и цели разпускането на политическа партия. Идея, поднесена много елементарно като средство, с което уж се защитава демокрацията. Тези интелектуалци, организиращите ги НПО и политиците, управлявани от Посолствата, продължават да подценяват българските граждани и опитват да им поднесат една фашистка практика, опакована в демократична опаковка.

Съвсем ясно е, че ПП-ДБ стоят зад този сигнал, та по този повод нека и ние от „Възраждане“ да попитаме какво става със сигнала, който изпратихме до Прокуратурата по повод на записа на ПП-ДБ, който изтече преди повече от месец, в който ясно съобщиха как предават българския национален интерес.

И как точно ПП-ДБ изобщо имат наглостта да ползват толкова тежка лична трагедия, за да обслужват целите си, обвинявайки патриотизма за случващото в обществото ни, като благодарение на ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС културата е изтласкана в ъгъла на бюджета, а образованието  масово води до това  младите хора да са функционално неграмотни. Пример за това е и мъжът, държал макетния нож, чийто профил в социалната мрежа би могъл да се свърже с ГЕРБ- СДС, а според снимка, разпространявана отново в социалната мрежа, е гласувал за ПП-ДБ.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
"Възраждане" няма да допусне преместването на Паметника на Съветската армия
Quote (selected)
Смяната на собствеността на Паметника на Съветската армия създава предпоставка за неговото преместване. Всеизвестен факт е, че темата с паметника разединява българското общество и е една от най-силните разделителни линии между, от една страна,  нашите сънародници, които държат да пазим и помним историческото си минало, и от друга страна - нашите сънародници, които са използвани от политиците на посолството, инсталирани в българския парламент, за да унищожат всички следи от българската история и да ни обезличат като нация.

С това за пореден път Посолството опитва да създаде конфликт в българското общество и да предизвика гражданска война, която всички знаем, че няма морални задръжки и е жестока. Последователно и упорито отвъдокеанските господари на нашето марионетно правителство чрез неговите представители ни водят по украинския сценарий.

Осен това  премахването на Паметника на Съветската армия нарушава спогодба между България и Руската Федерация, според която държавите с обща история поемат ангажимент една към друга да опазват паметниците си. Опасността Това посегателство над Паметника на Съветската армия да затвърди решението на  Руската Федерация да обяви България за вражеска държава е огромна.

Всички български граждани, които искат да запазим историята си и нашето историческо минало, могат да се свържат с нас от "Възраждане", за да организираме съвместни дежурства за опазване на паметника и предотвратяване на неговото демонтиране.

За да не осъществим плана на Посолството да ни вкара в гражданска война, се обръщаме към всички наши сънародници да не влизат в сблъсъци и  конфликти с други наши сънародници, които са  повлияни от фашистко-американската пропаганда и са за преместването на паметника.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Онзи ден вечерта се поразходих из нашия квартал и гледам - детската площадка оправена, насадени фиданки, а наоколо сложени нови дървени пейки, на които хората почиваха след знойната жега. Отстрани с дребни буквички написано "дарение от "Възраждане" ". Стана ми приятно да видя, че някои се грижи, без да реже ленти и да бие тъпан.
От другата страна от 20 години едни калинки говорят без да спират за въздух, колко много направили за живеем добре. Къде, бе?!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Отстрани с дребни буквички написано "дарение от "Възраждане" ". Стана ми приятно да видя, че някои се грижи, без да реже ленти и да бие тъпан.
От другата страна от 20 години едни калинки говорят без да спират за въздух, колко много направили за живеем добре.
Асоциации:
1.Преди няколко години се извърши "обновяване" на Докторската градинка. Както е известно сред тревните площи има разположени доста археологически артефакти. При завършване на "обновяването" бях изненадан, че през няколко метра градината беше осеяна с табелки, че "артефактите са подредени с помощта на ПосолствоТО".
2.Тази сутрин по БТВ Елена Бориславова говореше без прекъсване и без да си поема въздух. Запитах Змеицата как го правят това жените, но тя само ми каза, че не всички притежават такива умения - само избраните. А според мен те по това качество ги избират - и не само жените.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Тази сутрин по БТВ Елена Бориславова говореше без прекъсване и без да си поема въздух.

Да пратим Бетина Чампоева на уроци при Лена, а?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Quote (selected)
Тази сутрин по БТВ Елена Бориславова говореше без прекъсване и без да си поема въздух.
Имаше един сопрансаксофонист Джон Сърман, когото съм слушал във Варна. Той може да свири непрекъснато, без да си поема дъх. Не мога да си обясня как го прави.



Председателят на НС отказва да пусне химна, след като минава полунощ. Ангел Георгиев на трибуната очаква това и го пуска от телефона си, но председателят му изключва микрофона. Все пак химнът, макар и слабо, се чува в залата и повечето депутати стават на крака. Без няколко души (от ДПС ли са, не знам). След това председателят заплашва Георгиев с наказание "при следващо нарушаване на обществения ред". И така, да обобщим: Слушането на българския химн е "нарушаване на обществения ред"! (Познайте до три пъти слушането на кой химн не е "нарушаване на обществения ред": американския, украинския или турския?)

https://www.facebook.com/adv.ppetrov/videos/препятстването-на-пускането-на-химна-на-българия/812026277234423/
« Последна редакция: Август 03, 2023, 13:08:10 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Защо спряха протестите?
Цитат на: Костадин Костадинов
📣 След като на протестите в понеделник вечер масово се викаше "оставка" на правителството, вчера и днес протести няма. Този път планът на посолството и техните изпълнители от ППДБ не сработи, даже се случи точно обратното – за пореден път се доказа верността на поговорката, че който копае гроб другиму, сам пада в него.

🤬 Изключително мерзко, подло, гнусно и гадно беше използването на престъплението в Стара Загора от страна на американските неофашисти от ППДБ за политически цели, които по още по-долен и античовешки начин напълно скриха убийството на 24-годишния младеж в Цалапица. В понеделник ще имаме много да говорим в парламента. След като всички сме съгласни, че трябва да има по-строги наказания за престъпниците, е редно да се замислим по въпроса за връщане на най-строгото наказание за тежките престъпления. Сещате за какво говоря – за смъртното наказание. Още повече, че в родината-майка на българските управляващи, САЩ, то се прилага без прекъсване вече повече от 240 години.
Американският отговор, естествено, ще бъде: "Quod licet Iovi, non licet bovi".

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Аз пък продължавам да се чудиМ. Оня дето пребил жена си пред 16 годишната си дъщеря безспорно е домашен насилник, но как се квалифицира деянието му дето пребил и бащата на жена си? Предполагам, че последният е бил мъж и не вярвам побойникът да е имал "интимни отношения" с него. :t2618:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Аз пък продължавам да се чудиМ. Оня дето пребил жена си пред 16 годишната си дъщеря безспорно е домашен насилник, но как се квалифицира деянието му дето пребил и бащата на жена си? Предполагам, че последният е бил мъж и не вярвам побойникът да е имал "интимни отношения" с него. :t2618:
Едното е "домашно насилие," а другото е просто "насилие." Ще му дадат различни присъди за двата побоя и понеже не са и също нещо, ще си изтърпява наказанието кумулативно, поне би трябвало да е така.