Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:12:34

Автор Тема: За милионерите, привилегиите и активните борци …  (Прочетена 4143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #60 -: Септември 07, 2023, 23:25:24 »
 :t0328:
Ама последно че утре ще ставам рано!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #61 -: Септември 07, 2023, 23:33:18 »
Ама последно че утре ще ставам рано!
[/quote]
 :good_job-1300:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #62 -: Септември 11, 2023, 18:35:29 »
Quote (selected)
"Най-мракобесните антикомунисти в историята на прехода имат пряк произход от най-тежката червена номенклатура. Само в България е възможно да излезеш от апартамента, голям колкото футболно игрище на баща ти, разположен на пъпа на Докторската градина и да отидеш до "Дневник", за да си вземеш хонорара за поредното есе срещу комунизма. Това е моралната катастрофа на България, защото десницата ни не просто я няма, тя е фалшива в своя зародиш, това е гримираната хардкор номенклатура, която поиска да запази господстващите си политически и икономически позиции като се пребоядиса публично и истеряса антикомунистически.
И днес вече същите тези номинират кандидат като самите тях. Изцяло от тяхната порода."
https://epicenter.bg/article/Aleksandar-Simov--Bashtata-na-Terziev-e-praznuval-9-septemvri--a-toy-bichi-statusi-sreshtu-komunizma/326035/11/0
Не бих добавил нищо повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #63 -: Септември 11, 2023, 19:35:10 »
Quote (selected)
"Най-мракобесните антикомунисти в историята на прехода имат пряк произход от най-тежката червена номенклатура. Само в България е възможно да излезеш от апартамента, голям колкото футболно игрище на баща ти, разположен на пъпа на Докторската градина и да отидеш до "Дневник", за да си вземеш хонорара за поредното есе срещу комунизма. Това е моралната катастрофа на България, защото десницата ни не просто я няма, тя е фалшива в своя зародиш, това е гримираната хардкор номенклатура, която поиска да запази господстващите си политически и икономически позиции като се пребоядиса публично и истеряса антикомунистически.
И днес вече същите тези номинират кандидат като самите тях. Изцяло от тяхната порода."
https://epicenter.bg/article/Aleksandar-Simov--Bashtata-na-Terziev-e-praznuval-9-septemvri--a-toy-bichi-statusi-sreshtu-komunizma/326035/11/0
Не бих добавил нищо повече.

Шикалкавиш.

И аз няма да добавя нищо повече.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #64 -: Септември 11, 2023, 19:50:42 »
Quote (selected)
"Най-мракобесните антикомунисти в историята на прехода имат пряк произход от най-тежката червена номенклатура. Само в България е възможно да излезеш от апартамента, голям колкото футболно игрище на баща ти, разположен на пъпа на Докторската градина и да отидеш до "Дневник", за да си вземеш хонорара за поредното есе срещу комунизма. Това е моралната катастрофа на България, защото десницата ни не просто я няма, тя е фалшива в своя зародиш, това е гримираната хардкор номенклатура, която поиска да запази господстващите си политически и икономически позиции като се пребоядиса публично и истеряса антикомунистически.
И днес вече същите тези номинират кандидат като самите тях. Изцяло от тяхната порода."
https://epicenter.bg/article/Aleksandar-Simov--Bashtata-na-Terziev-e-praznuval-9-septemvri--a-toy-bichi-statusi-sreshtu-komunizma/326035/11/0
Не бих добавил нищо повече.
Ся остава само да си отговориш на логичния въпрос - колко дебилен трябва да е този електорат, който си ги избира вече 30 и кусур години.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #65 -: Септември 11, 2023, 20:02:43 »
Част от електората е не толкова тежката номенклатура.
Един Баце яхна второто ниво номенклатура и го овласти.
За наш ужас.
Не шикалкавя Принце.
Писах че не съм в обхвата на АБПФК и ич не ми дреме там "Кой, Кой е" бил, е или ще бъде.
Поклон пред първите и цялото ми омерзение към второ и трето поколение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #66 -: Септември 11, 2023, 20:08:42 »
Щотоо, нали, не бил луд оня който изяждал залника, ми оня, който му го дава.
И възнква въпросът - от ривети бе кьопооулар?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #67 -: Септември 11, 2023, 20:12:44 »
Искам да кажа, че частично дори да се съглася със Симов, доста нелеки въпросчета остават без отговор.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #68 -: Септември 11, 2023, 20:17:32 »
Ами зелника беше в ръцете на БК/СП.
Те ли го дадоха, откраднаха ли им го не разбрах.
Остава  впечатлението че не са били добросъвестен владелец.
Ако си спомним че бяха длъжностни лица работата става криминална.
Тя си и стана криминална.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #69 -: Септември 11, 2023, 20:20:27 »
Например - десницата я ня
мало, била гримираната...а кой я избира, подлрепя, изкарва рояли и цици по паветата?
Кой?
Умнокраставите?
Посолството?
Или жълтопаветната лумпениада?
А като викаме "а', да си казваме и "б", че иначе доста особи и из сий форум ше се мислят за именителен падеж.
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #70 -: Септември 11, 2023, 20:25:26 »
Quote (selected)
"Най-мракобесните антикомунисти в историята на прехода имат пряк произход от най-тежката червена номенклатура. Само в България е възможно да излезеш от апартамента, голям колкото футболно игрище на баща ти, разположен на пъпа на Докторската градина и да отидеш до "Дневник", за да си вземеш хонорара за поредното есе срещу комунизма. Това е моралната катастрофа на България, защото десницата ни не просто я няма, тя е фалшива в своя зародиш, това е гримираната хардкор номенклатура, която поиска да запази господстващите си политически и икономически позиции като се пребоядиса публично и истеряса антикомунистически.
И днес вече същите тези номинират кандидат като самите тях. Изцяло от тяхната порода."
https://epicenter.bg/article/Aleksandar-Simov--Bashtata-na-Terziev-e-praznuval-9-septemvri--a-toy-bichi-statusi-sreshtu-komunizma/326035/11/0
Не бих добавил нищо повече.

Шикалкавиш.

И аз няма да добавя нищо повече.
---
Аз пък ще добавя към

"Не бих добавил нищо повече."

-----


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #71 -: Септември 11, 2023, 20:27:01 »
Не би добавил нищо повече, защото горното е в хармония със собствените ти заблуди, че си наясно със ситуацията. Това е така, защото твоята яснота по въпроса е формирана от голословни твърдения като горното и брейнуошинга от българските средства за масова дезинформация.
Смея да твърдя, че горното е откровена глупост и долнопробна лъжа!
Защо авторът не посочи поименно един от „най-тежката червена номенклатура“, който да отговаря на неговото твърдение? Там около Докторската градина живееха представители на „най-тежката червена номенклатура“ – Т. Живков, Л. Аврамов, Ж. Живков, А. Лилов, Н. Папазов, С. Тодоров, Д. Станишев, Й. Йотов, които познавам лично. Нито един от техните наследници не се прояви в политиката след десети с изключение на Съсела ( на Димитър Станишев). Но дори и той все пак спазваше някакво приличие.
Обърнаха палачинката главно посредствени и напористи наследници на средната номенклатура, главно вестникарчета и те по-скоро бях изключение, като Смъркащия Микимаус професор от НБУ, наследникът на Сиромах Сандю (агент на ДС), Несиметричният Кръстев, дето заслужи приятен живот тук във Виена на американска ясла. Познавам лично родителите им – ура-комунисти, дето пишеха неща, в които самите не вярваха!
---
Съгласен съм, че децата не трябва да отговарят за делата на родителите, но все пак нужна е малко хигиена в желанието за реализация. Бащата на кандидат кмета е бил офицер от ПГУ-ДС, е и – кого е преследвал? Уредили го на готина служба! Кръстникът му дядо е бил шеф на „спецовете“ в БНА, които не бяха точно като „съветските особисти“ и последните двайсетина години член на контролно ревизионната комисия на БКП (чиновник в ЦК), а брат му пък шеф на техничарите – тия дето подслушваха и проверяваха кореспонденцията, като постоянни и главни „обекти“ им бяха западните дипломати, а в последните двайсетина години секретари на райкома на МВР (чиновник в МВР). Него лично го познавам като слабо технически грамотен, та за това и преместен на партийна работа!
А ти сега имаш възможност да ни запознаеш с твоите имена и факти, доказващи твоите твърдения!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #72 -: Септември 11, 2023, 20:28:47 »
Буратино, не знам за теб, аз още не съм си лягал.
Къде бил зелника и къде е сега - две големи разлики.
Не вървой браточка да се изнизва 33 г. "десния " електорат с въпросчето "кой ми отакова гащите", щот било важно - само и само да не дойдат " комунетата".
Точно те си ги избират а сетне риват!
Ай сиктир!
После пък се намират такива де ги съжаляват. :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #73 -: Септември 11, 2023, 20:29:25 »
Колкото я има десницата, толкова и левицата.
Кланови шайки с цел кражби на обществени средства.
Гледам десните дето клечат пред посолствоТО.
Колко десни са демократите в САЩ?
Точно толкова колкото са леви управляващите в РФ и Китай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #74 -: Септември 11, 2023, 20:35:19 »

Точно толкова колкото са леви управляващите в РФ и Китай.
 

buratinob,
Отново генерализираш голословно!
Само правиш словесен вятър така.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #75 -: Септември 11, 2023, 20:53:43 »
Генерално, РФ са капиталистическа държава.
Китай също, но с монопол на една партия.
Както и да се нарича.
САЩ в момента са болшевишка с НЕП.
Новоговора не е само в думите а и в делата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #76 -: Септември 11, 2023, 21:01:05 »
Само ако за момент излезем от догмите капитализъм, болшевизъм, комунизъм и т.н. , може би нещата от съвременния свят ще се подррдят по лесно.
Нали не беше лошо да се вземе оттук-оттам хубавичкото и  оставим настрана лошото?
Защо сме склонни да вършим обратното не знам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #77 -: Септември 11, 2023, 21:02:48 »
Генерално, РФ са капиталистическа държава.
Китай също, но с монопол на една партия.
Както и да се нарича.
САЩ в момента са болшевишка с НЕП.
Новоговора не е само в думите а и в делата.

нещо не виждам фактология по темата привилегиите на наследниците на абпфк, а пак само хараламбене.

нищо, ще почакам още...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #78 -: Септември 11, 2023, 21:27:06 »
прочети какво е писа Ото.
Или, един апартамент не се брои?
Това корупция ли е?
Хората какви корупции си имат!
Да напомня че комунистите взеха властта за да въздадат равенство.
Е точно това не можаха, не устояха на "малките" изкушения.
Колкото повече време минаваше, повече ставаха "малките" изключения.
За поименно виждам че се знаете, Кептъна даже почна да ги нарежда, ама това било не точно така и другото било различно....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #79 -: Септември 11, 2023, 21:36:48 »
Quote (selected)
въздадат равенство
равноправие
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #80 -: Септември 11, 2023, 23:03:50 »
прочети какво е писа Ото.
Или, един апартамент не се брои?
Това корупция ли е?
Хората какви корупции си имат!
Да напомня че комунистите взеха властта за да въздадат равенство.
Е точно това не можаха, не устояха на "малките" изкушения.
Колкото повече време минаваше, повече ставаха "малките" изключения.
За поименно виждам че се знаете, Кептъна даже почна да ги нарежда, ама това било не точно така и другото било различно....

хараламбене.

примера на ото касае самите абпфк, децата им НЕ МОЖЕХА да купуват апартаменти с привилегии.
ставаше врътка до веднъж, и то само за тези, които са съобразили фатката.

примера, ерго, НЕ КАСАЕ наследниците на абпфк. и засега е единствения чат-пат покриващ критериите, по които воните тук от години.

продължавам да чакам факти, а не блябляне и хараламбене.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #81 -: Септември 12, 2023, 07:49:00 »
Quote (selected)
хараламбене.
До тук само скачане на амбразурата да се защити незащитимото.
С аргументи от сорта:
- Ма то само това
- то това не се брои.
- това е друго.
За съжаление АБПФК се оказаха нормални хора с развит инстинкт за продължаване на рода и малката правда победи голямата.
"Не човек, а желязо —. просъскал агентът фашист.
Тихо мъртвия казал: — Не, комунист!"

Quote (selected)
В Библията е написано: "Последните ще бъдат първи." А Радой Ралин го беше редактирал приблизително така: "Първите паднаха в кърви... Последните станаха първи!"
https://duma.bg/bibleysko-obyasnenie-n215229?go=terms&p=gdpr
Дали привилегиите имат нещо общо с осиновяването на внучката на първия за което е променен даже закона.
Случайно нали?
Вижте "ястребите".
Тагарев - завършил във военен институт в СССР.
Плевналиев, син на ....
Прокопиев, син  на...
Братя Велчеви...
Иван Кръстев, Евгени Дайнов.... все остриета на "дясното".
Малки местни велможи паразитиращи върху наследството на партията като Гергов, Гущеров, Кирил Добрев, Малък Тошко и сестраму/леляму.... знайни и незнайни герои.
Един Станипев син бил, ама не бил по-така от така.
Високи и средни етажи от властта осребрили наистина завнието АБПФК, щото социализЪма ги "репресирал" само с по един апартамент (който сам по себеси вече те прави милионер).
Почнах с приказката че каквото преди такова и сега и не ни е проблема в социализъм, капитализъм или монархия, ние сме си хора и сме слаби.
Каквото преди такова и сега.
 

Quote (selected)
Quote (selected)
въздадат равенство
равноправие
Ти започна първи:
Quote (selected)
Само ако за момент излезем от догмите капитализъм, болшевизъм, комунизъм и т.н. , може би нещата от съвременния свят ще се подррдят по лесно.
Аз просто се съгласих, оставих тленното настрани и нагазих в дълбините на теологията. :)))

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #82 -: Септември 12, 2023, 08:34:35 »
Буратино,
Не си прав!
Докато не дадеш есграона на "правоимащите" не можеш да победиш "радиото". Намиг. намиг...
Исвен това вече е безмислено. Оня соц няма да се върне. Тази информация дали е имало привилегии не ти върши никаква работа.
Тук ми пишат за привилегиитее на турчетата по соца. Да, имаш ги. Но те не влизаха в "Право" където от 300 човека "поток" влизаха 15 "по право". Същото беше и МГИМО. (Кво беше туй?)
В онова "право" се влизаше И със списъци от Окръжен комитет на Партията. Собствената ми сестра така влезе. Нямаме хабер от АБПФК. Сигурно всеки окръжен комитет е имал такива списъци. Аз знам за един.
Корупция тотална.
BTW има си привилегии при влизане в университет в САЩ. На латино и черни им дават стипендии и влизат с мижави резултати. Не по "merit". Както и дават стипендии на чиждестранни студенти, които не са налични за местни. Държавна политика.

PS Anyway, аз не разбрах защо като съм роден няколко години след "народната победа" е трябвало да работя за нечии привилегии за апартаменти и каквото ѝ да е.
Щото както съм писал тук съм работил не само на "бюро" но и с "кунките си" по соца.
Те не са се борили за мен. Трябвало ли е да съм "солидарен" с тях? Защо?
Много ми прилича случая на черните които очакват някой да им даде "репарации" (компенсация) в САЩ защото други са били роби преди 150 + години. Защо имигранта трябва да работи и защото някой си бил роб? В някое друго минало време.
« Последна редакция: Септември 12, 2023, 09:36:47 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #83 -: Септември 12, 2023, 10:01:11 »
иначе казано НЕ Е имало институционизирани привилегии за децата на активните борци.

но има мнаго злоба и градски легенди, раздувани от неадекватници.

и нечие шуробаджанащине, характерно за територията, се приписва от пропагандистите единствено на абпфк.

... “аргументите“ са ви готини. поплювателство, страст, обиди - факти НЕМА.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #84 -: Септември 12, 2023, 10:06:34 »
За да се възползваш от шуробаджанащината трябва да имаш човек на силна позиция.
Не че нещо, но силните позиции след 1944 бяха превзети от АБПФК.
От това по силна институционализация здраве му кажи.
П.П. Няма злоба. Светът е устроен така от памтивека, не може да злобееш срещу мирозданието.
Поне аз не мога.
П.П.П. Но пък не мога и да си затварям очите и да не забелязвам проблемите.


« Последна редакция: Септември 12, 2023, 10:12:11 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #85 -: Септември 12, 2023, 10:43:01 »
Тук ми пишат за привилегиитее на турчетата по соца. Да, имаш ги. Но те не влизаха в "Право" където от 300 човека "поток" влизаха 15 "по право". Същото беше и МГИМО. (Кво беше туй?)
В онова "право" се влизаше И със списъци от Окръжен комитет на Партията. Собствената ми сестра така влезе. Нямаме хабер от АБПФК. Сигурно всеки окръжен комитет е имал такива списъци. Аз знам за един.



Некои съображения:

1. Турците имаха запазени квоти във всички ВУЗ-ве и всички специалности, вкл. Право. Само да искат да се образоват. Елитът на ДПС го доказва.
2. "В онова Право" потоците бяха различни всяка година. Стигали са и до 500 души, а е имало и доста "нулеви" години. Държавата регулираше образованието с нужните бройки. Философията беше друга, защото тогава трябваше да осигури работа за всеки. Във всеки случай тогава излизаха много по-грамотни юристи от днешните 20-30 юридически факултета.
3. Никакви списъци не са могли да те вкарат в университет или институт. АБПФК, Рабфак или други. Може да си в списък, но пак държиш изпит. Имах колеги, които по два пъти не са успели да вземат изпита от Рабфак.
Много обичаш да генерализираш и силно олекваш. Вече и аз почвам да съжалявам, че ти куца диалектиката. След като не можеш да си обясниш елементарни обществени процеси и отношения трудно ще бъдеш желан събеседник по много въпроси.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #86 -: Септември 12, 2023, 11:25:34 »
Мисля, че въпросът за привилегиите може да произведе много доценти и професори, ако се захванат сериозно с него. Например:
Обратното на привилегията е дискриминацията. Всички назначения под условие, всички конкурси, щатни таблици, всички шампионати и състезания,...дори цените на стоките - всичко е дискриминация спрямо тъпите, неграмотните, слаботелесните, увредените, бездомните, бедните,...каращите 20 годишни коли втора-трета-четвърта употреба.
Защо ако си се родил тъп да не можеш да станеш премиер? Противното си е чиста дискриминация! Прав ли съм? ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #87 -: Септември 12, 2023, 12:15:06 »
Quote (selected)
Защо ако си се родил тъп да не можеш да станеш премиер? Противното си е чиста дискриминация! Прав ли съм? ;)
Е, поне сега проблеми с дискриминация нямаме.
Факт!
Апропо, какво е МГИМО?
Питам "знаещия", не другите.
Че нещо се е пообъркАл. Или побъркал???
« Последна редакция: Септември 12, 2023, 12:39:24 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #88 -: Септември 12, 2023, 14:02:10 »
Може да си в списък, но пак държиш изпит. Имах колеги, които по два пъти не са успели да вземат изпита от Рабфак.
Много обичаш да генерализираш и силно олекваш. Вече и аз почвам да съжалявам, че ти куца диалектиката.
Нещо не разбрах връзката между привилегиите за АБПФК и наследници и това, че трябвало да държат изпити. Тоест имало привилегии, но не било толкова зле щото трябвало да държат изпит. Наистина не беше.
Това ти е любимия похват да изместваш темата. Какъв рабфак и изпити за него? Пишем за други привилегии.
Досега "рабфак" не съм споменал. Не ме касае.
Тук няма никакво беседване, че да съм събеседник. Всеки си казва мнението и бива наречен "глупак". Щото може.
За мен соца беше насилствено наложен и по тази и други причини не работеше. Накрая тези които го наложиха си го и закриха. Тези които се предполагаше да са бенфициенти от него не мецнаха. Скачаха като шашави "който не скача е червен".
Каква диалектика търсиш тук и не я намираш? Ако беше читав соца още щяхме да сме в него.
« Последна редакция: Септември 12, 2023, 14:07:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #89 -: Септември 12, 2023, 14:21:01 »
Това ти е любимия похват да изместваш темата. Какъв рабфак и изпити за него? Пишем за други привилегии.
Досега "рабфак" не съм споменал. Не ме касае.

Изобщо не измествам темата. Отговарям на това, което си написал:

В онова "право" се влизаше И със списъци от Окръжен комитет на Партията. Собствената ми сестра така влезе. Нямаме хабер от АБПФК

Нима искаш да то обясня какво си написал? Сестра ти верно ли влезе в университета от списък на ОК, без изпит и без да имате нещо общо с АБПФК? Айде, дръж се естествено!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #90 -: Септември 12, 2023, 14:31:25 »
Каква диалектика търсиш тук и не я намираш? Ако беше читав соца още щяхме да сме в него.
То и 33 години сме в някакъв нечитав капитализъм, а още сме си в него. Важното е дали трябва да чакаме 45 години. "Светът се отърсва от отровната си плесен."

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #91 -: Септември 12, 2023, 14:57:28 »
Каква диалектика търсиш тук и не я намираш? Ако беше читав соца още щяхме да сме в него.
То и 33 години сме в някакъв нечитав капитализъм, а още сме си в него. Важното е дали трябва да чакаме 45 години. "Светът се отърсва от отровната си плесен."
Дано да са само 45!

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #92 -: Септември 12, 2023, 20:00:41 »
прочети какво е писа Ото.
Или, един апартамент не се брои?
Това корупция ли е?
Хората какви корупции си имат!
Да напомня че комунистите взеха властта за да въздадат равенство.
Е точно това не можаха, не устояха на "малките" изкушения.
Колкото повече време минаваше, повече ставаха "малките" изключения.
За поименно виждам че се знаете, Кептъна даже почна да ги нарежда, ама това било не точно така и другото било различно....
Буратино, моля не генерализирайте - написал съм го, ще го повторя - това право да закупят без ред по пазарни цени апартамент важеше еднократно само за правоимащи, не за техните наследници. Второ, тази и някои други привилегии не се прехвърляха по наследство.
Съгласен съм, че предоставянето на подобно право на малка група български граждани не е правилно, може би и неприемливо,  обаче раздуването на въпроса след 33 години и разпространяването на неверни неща е скверно и обидно.
Впрочем, същите и друти привилегии имаха и други категории български граждани - например заслужилите и народни артисти, писатели, спортисти и други.
Спорно е дали тези българи не са заслужили това прево.
Мое мнение е, че са заслужили.

Какво ще речеш например за привилегията на тираджиите и моряците да закупуват без ред леки автомобили (и даже апартаменти без оглед на жителство)?
Аз лично намирам за тъпо коментирането на подобен въпрос.

Бъч, при целия дължим респект, си написал глупости - първо, няма списъци на комитети, по които се приемат студенти, просто няма. Отново си грешно информиран или нарочно извърташ нещата - ЕДИНСТВЕНАТА СПЕЦИАЛНОСТ, в която до 1970 приемаха след СЪГЛАСУВАНЕ С комитет на БКП беше "външна търговиа" - натъртвам - след съгласуване, което ставаше без знанието на кандидат-студента, за резултатите биваше информиран съответният деканат/ректорат. Така например бяха приети и Асен Агов, Георги Минчев и редица други говореши глави.
За военните училища не знам.

За да ти стане още по-интересно, за тази специалност след 1972 всяка година имаше цели ЧЕТИРИ ОТДЕЛНИ КЛАСИРАНИЯ - едно за момчета редовен прием (отслужилите радовната си военна служба), второ за момичета, трето за донаборници, четвърто за онези с привилегии по буква "Ж". За задочно обучение - отделно класуране.

Толкоз.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #93 -: Септември 13, 2023, 13:21:30 »
За да се възползваш от шуробаджанащината трябва да имаш човек на силна позиция.
Не че нещо, но силните позиции след 1944 бяха превзети от АБПФК.
От това по силна институционализация здраве му кажи.
П.П. Няма злоба. Светът е устроен така от памтивека, не може да злобееш срещу мирозданието.
Поне аз не мога.
П.П.П. Но пък не мога и да си затварям очите и да не забелязвам проблемите.

глупости.

лелката от плод и зеленчука, дето пазеше за съседката си мандарините и тя ли беше абпфк?

другата лелка, дето не изкарваше чико бибероните на щанда, а ги продаваше на родата  и тя ли беше абпфк?

като захараламбите губите всякаква връзка с действителността. чак обидно.

както и горните две лелки, дето сами създаваха изкуствен дефицит и едновремено плюеха соца, че имало дефицит.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #94 -: Септември 13, 2023, 13:45:19 »
Соца е вече минало за Европа, като робовладелския и феодалния строй.
Възможно е да се появят негови модификации в бъдеще, но те няма да имат нищо общо с това което беше.
Няма да има тотална държавна или общонародна собственост.
Няма да има изобилие от работни места и недостиг на работници.
Няма да  има огромна работническа класа, а ще има огромен прекариат.
Социалните помощи ще преминат в Базов доход подобно на този в Каталуния.
Или както казват:
Quote (selected)
„Хората трябва да имат достатъчно пари в джобовете си, за да купят всички неща, които новата икономика е в състояние да произведе. Ако имате изкуствен интелект и всички тези платформи, и имате хора, които по същество вече не са необходими, огромен брой хора, тогава как те ще имат пари, за да купят всичко, което икономиката е в състояние да произведе? Просто не можете да имате икономика при тези обстоятелства“
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #95 -: Септември 13, 2023, 14:46:57 »
Соца е вече минало за Европа, като робовладелския и феодалния строй.
Възможно е да се появят негови модификации в бъдеще, но те няма да имат нищо общо с това което беше.
Няма да има тотална държавна или общонародна собственост.

Не е минало. Защо да е минало? Според Маркс социализмът  е етап от развитието на капитализма. Развитието на Западна Европа след 2СВ показа, че в известна степен могат да се положат основите на някаква социална държава. И тъй като присвояването на принадена стойност сега не може да се сравни с убийствената експлоатация от 19 и началото на 20 век, може да се каже, че бавно се гради въпросният социализъм.
Да не се бърка с нашия, наречен "реален", или "развит". Той доказа, че социализъм може да се построи и извън капиталистическия строй. Можем само да си представяме какво щеше да постигне ако беше оставен да се развива нормално. Без военните заплахи, без икономическите санкции, без идеологическата война.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #96 -: Септември 13, 2023, 15:30:54 »
Можем само да си представяме какво щеше да постигне ако беше оставен да се развива нормално. Без военните заплахи, без икономическите санкции, без идеологическата война.
Именно!
При сегашното разположение на силите в света никой няма да допусне такъв социализъм.
Левите сили в Европа са в упадък или извратени.
Прекариата ще е доволен и от Базов доход. Тези 10% от населението които държат над 90% от богатствата винаги могат да се откажат от 5% от печалбата за да осигурят базов доход. Но ще го направят едва когато безработицата стане много голяма. До тогава ще се измислят изкуствени работни места. На този етап е по-безопасно да създават изкуствени работни места, отколкото да раздават базов доход на хора които няма да бъдат заети с работа и ще имат маса свободно време да им създават неприятности.
А току виж използвали свободното си време да четат Маркс и Енгелс. 
За това ще ги карат да работят безсмислена работа, да се забавляват с елементарно първични воайорски телевизионни предавания и посредствени филми. И за сега го правят  успешно.
През последните месеци общувам с много китайки, изумен съм как са успели да ги направят доброволни роби на капитала. А за богатите сред тях нямам думи. Любителки на елементарни развлечения.
На светлинни години сме от идеята на Маркс, че богатството на бъдещето общество ще се определя не от работното, а от свободното време.
Не безделието с което сме свикнали да асоциираме свободното време, а времето за свободно равитие и интелектуален труд.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #97 -: Септември 13, 2023, 18:14:21 »
Не безделието с което сме свикнали да асоциираме свободното време, а времето за свободно равитие и интелектуален труд.

Грешката на Маркс и Енгелс , а и на много други от Просвещението насам е, че се заблуждават, че всички хора се раждат способни на свободно равитие и интелектуален труд. Повечето са дебили и точно на тях се крепи властта на олигарсите. Античните атиняни са знаели това и по тая причина
 демокрацията им вклювала само мъже, доказали се с качества, имотни граждани, служили в армията! Е, просъществувала е само за кратко.

На практика, демокрацията винаги и навсякъде е била олигархия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #98 -: Септември 13, 2023, 18:19:49 »
Quote (selected)
лелката от плод и зеленчука, дето пазеше за съседката си мандарините и тя ли беше абпфк?

другата лелка, дето не изкарваше чико бибероните на щанда, а ги продаваше на родата  и тя ли беше абпфк?

Найде ли ключа от бараката?
Прав си само те са виновни за премахването на социализма.
А тогавашния "елит" един бял и с крилца...
Да си помисля колко бяха.
Ме те и тогава като сегашния жълтопаветен "елит" къде 10% и пак толкова шумни и кресливи по медии и събрания.
Дали пък не бяха същите? :think:

Quote (selected)
Повечето са дебили и точно на тях се крепи властта на олигарсите.
Така е Максимус и Маркс не е сгрешил, много е разчитал на точно тия да крепят каквото и да е в случая социализма като нова мода.

П.П. Само аз ли си спомням че и преди 34 години пак бяхме част от "демократичната общност" защитаваща палестинчета, виетнамчета, Анджела Дейвис...?
« Последна редакция: Септември 13, 2023, 18:26:17 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #99 -: Септември 13, 2023, 18:35:32 »
Quote (selected)
лелката от плод и зеленчука, дето пазеше за съседката си мандарините и тя ли беше абпфк?

другата лелка, дето не изкарваше чико бибероните на щанда, а ги продаваше на родата  и тя ли беше абпфк?

Найде ли ключа от бараката?
Прав си само те са виновни за премахването на социализма.
А тогавашния "елит" един бял и с крилца...
Да си помисля колко бяха.
Ме те и тогава като сегашния жълтопаветен "елит" къде 10% и пак толкова шумни и кресливи по медии и събрания.
Дали пък не бяха същите? :think:


ахам. след глупостите, които поднесе досега по темата сегашното ти е направо самата невинност.

липсата на факти в писанията ти не се компенсира с бъзици и игрив тон, повярвай ми.

а иначе да обобщя - значи писна ми от манипулаторчета, дето си измислят какво съм бил бил казал и после го осмиват “с превъзходство“.

продължавам да чакам доказателства за хипотетично съществуване на привилегии за наследниците на абпфк.

и как абпфк са били окупирали всички сладки позицийки в соц икономиката.

пък после ще се върнем на истериите ти на тема корупция и що тва горе не било корупция, а съчиненото от теб - било.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #100 -: Септември 13, 2023, 18:54:05 »
Quote (selected)
продължавам да чакам доказателства за хипотетично съществуване на привилегии за наследниците на абпфк.
Викаш това което са имали не са били достатъчни.
Изтървали са сладката далавера в кварталните сладкарници където НЕПаджийки получаваха бонбони на килограм, а връщаха ресто стинка-бонбон.
Може!
"Хипотетично, ипотетично.."
Нашия соц имаше много недъзи ( капитализма ни и той е нашенски ).
Масовката подкрепя всякакви изваращения докато ползите превишават щетите.
Някъде след 70-те двете са се изравнили, в 80-те повече щета и имаме това коетпо е сега.
Ако разлистиш историята ще видиш същото и при първобитно-общинения  строй.
В началото било за хубаво, после станало тегаво и минали на държави, после...
Ми четете и не само "Труд и капитал".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #101 -: Септември 13, 2023, 19:02:48 »
Грешката на Маркс и Енгелс , а и на много други от Просвещението насам е, че се заблуждават, че всички хора се раждат способни на свободно равитие и интелектуален труд.

Нещо грешиш. Маркс и Енгелс никога не са се заблуждавали в това и никога не са писали за това. Както и Ленин. Постоянно се цитира манипулативно неговото изказване за "кухарката". А то е:

"Мы не утописты. Мы знаем, что любой чернорабочий и любая кухарка не способны сейчас же вступить в управление государством... Мы требуем, чтобы обучение делу государственного управления велось сознательными рабочими и солдатами и чтобы начато было оно немедленно"


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #102 -: Септември 13, 2023, 19:36:57 »
Quote (selected)
продължавам да чакам доказателства за хипотетично съществуване на привилегии за наследниците на абпфк.
Викаш това което са имали не са били достатъчни.
Изтървали са сладката далавера в кварталните сладкарници където НЕПаджийки получаваха бонбони на килограм, а връщаха ресто стинка-бонбон.
Може!
"Хипотетично, ипотетично.."
Нашия соц имаше много недъзи ( капитализма ни и той е нашенски ).
Масовката подкрепя всякакви изваращения докато ползите превишават щетите.
Някъде след 70-те двете са се изравнили, в 80-те повече щета и имаме това коетпо е сега.
Ако разлистиш историята ще видиш същото и при първобитно-общинения  строй.
В началото било за хубаво, после станало тегаво и минали на държави, после...
Ми четете и не само "Труд и капитал".

много хараламбене, никакви факти.

евала.

по стил ми мязаш на иванча кривоокия кръстев, той ги ситнеше такива навремето...

та, факти, аз да попитам де, макар че стана ясно че си по общото оплювателство, а не по фактите...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За милионерите, привилегиите и активните борци …
« Отговор #103 -: Септември 15, 2023, 18:35:56 »
Привилегиетие преди, по време на и след "прехода"

Quote (selected)
Освен млад милионер Терзиев е потомствена червена номенклатура, и то от най-агресивната й част – Държавна сигурност. Това са хора, отраснали във властта и за властта. Нещо като потомствените аристократи преди столетия, само че след социалистическата революция – потомствени селяни, от които насила взетата власт, продължила с десетилетия, е направила управленска номенклатура и превърнала в градски социалистически елит. По-голямата част от него произхожда от село и се нанася в чуждите жилища на изгонените собственици, обявени за буржоазия и разселени по страната. Преди 1989 г. еднопартийното управление на БКП бе записано в конституцията и упражнявано чрез диктатура. Управленският елит бе недостъпен за простосмъртните и бе кланово разпределен между комунистическите фамилии и представители на бившите партизански бригади, както 45 години по-късно „Мултигруп“, ВИС и СИК си разпределиха България.
...
Проблемът на тази кандидатура е, че идва от онези, които твърдяха, че се борят с всичко, описано по-горе. Първи сигнал за подмяна. Понеже комунизмът вече не е актуален и стана демоде, неговите бивши радетели се преориентираха към новия център на власт – либерализма. От Москва се прехвърлиха към Вашингтон, без да им мигне окото, защото единственото, от което са се интересували винаги, са властта и парите, а не идеологиите. По-голямата част от активните лица на така наречената градска десница са бивши комунисти, доносници на ДС, съветски възпитаници и закапечета по манталитет. И тук стигаме до политическия контекст на играта на Васил Терзиев.
И преди и сега все така.
Имаме си го изречено от мъдрият български народ:
"Пременил се Илия, погледнал се - пак в тия"
ЕС е вреден за вашето здраве!