Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 14, 2024, 14:17:25

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1896722 пъти)

0 Потребители и 81 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26160 -: Април 11, 2022, 18:33:36 »
Не съм чувал някъде да настаняват украинците по хотели както е при нас.
Някой знае ли как е в Полша, Унгария, Румъния?

Поляците вече изреваха заради хотелите, а в Италия са почнали да ги гонят от там. А в Италия са в хотели, които изобщо не могат да се сравняват с оплютата от Здравка къща за гости. Който е ходил в Италия, знае какви са хотелите, които може да си позволи някой дори и средна ръка

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26161 -: Април 11, 2022, 18:34:28 »
Германците сега ще се пекат на бавен огън. От прекаления акъл на бабата камцамолка.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26162 -: Април 11, 2022, 18:46:33 »
Да, за Германия, там изхвърлят сирийци за 48 часа, за да настанят украинци в общежитието.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26163 -: Април 11, 2022, 18:48:29 »
Сутрината един джипи се оплака, че от заявените 15 ваксини по имунизационния календар, му дали 10, на въпроса защо, ами наредиха ни че украинските деца са с предимство!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26164 -: Април 11, 2022, 18:56:33 »
AntiPed Action 🛡️
@antipedaction

The real January 6.



https://twitter.com/antipedaction/status/1513196247599005698

...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26165 -: Април 11, 2022, 19:19:06 »
Това, дето си го пуснал по-горе, е повече от ГНУСНО ... :t2626:

По-добре го изтрий ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26166 -: Април 11, 2022, 19:21:05 »
Това, дето си го пуснал по-горе, е повече от ГНУСНО ... :t2626:

По-добре го изтрий ...

Що да го трие? Байдън да не е свещена крава?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26167 -: Април 11, 2022, 19:31:27 »
То е публична тайна, че опипва деца и мирише жени. Понеже крушата не пада далече от дървото, синът му също е извратеняк, предпочита за секс само до 14 годишни. Ами потърси за оная пицерия, дето доставяла на Обама пици за хиляди долари!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9691
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26168 -: Април 11, 2022, 19:56:03 »
Бе каква връзка трябва да има в нормална държава туроператор с бежанци, Здравке, това е нормално ли?
Нерде туроператор, нерде бежанци.
Че и с претенции, показват къде ги хранят и недоволстват, щото са на пластмасоми маси и столове, без покривки.
То даже и туроператорът им писА, че има много места и навътре в страната, не мое се устроят сите на черноморието.

Тия на бежанци ли ви приличат, забронират си стаи, питат за апартаменти, искат с кучетата и котките. Още в Украина били, пишат си по интернет, чекай беееее, не са ли във война?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26169 -: Април 11, 2022, 20:48:22 »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26170 -: Април 11, 2022, 20:51:50 »
В България към днешна дата има около 70 000 украински граждани от общо над 160 000 преминали през страната ни на път за други страни. Украинците намиращи се в чужбина като бежанци са вече около 5 млн. Въпросът в задачката е колко са свободните стаи в центровете за настаняване на бежанци в България към днешна дата и колко изобщо е общия капацитет на тези центрове?
Украинците в България не са бежанци.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9691
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26171 -: Април 11, 2022, 21:19:31 »
не знам верно ли е

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26172 -: Април 11, 2022, 21:35:17 »
Вярно е. И няма дим без огън.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26173 -: Април 11, 2022, 21:38:35 »
Но вижте как ни точат балтията, ще ни жертват на олтара на "Американската изключителност", защото тя им даде луксозния живот на колониален елит, без "партнерите" трябва да живеят като нас, простите българи.

Според министър Генчовска управляващата коалиция трябва да вземе тежки решение. За България налагането на санкции срещу вноса на петрол и газ е една от червените линии, но вероятно такива санкции ще присъстват.

Въпросът е, до къде са готови да стигнат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26174 -: Април 11, 2022, 21:40:46 »
Не е лоша новината  Maximus , дано го решат утре че както казах Великден наближава, аз бас съм фанал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26175 -: Април 11, 2022, 21:44:18 »
Може би си прав, старшината в казармата викаше, за да се опраат нещата, първо требе да се объркат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 245
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26176 -: Април 11, 2022, 22:48:52 »
Реших най-сетне да хвърля едно око на новините и попаднах на някакъв "институт" (с извинение) инсайт, дето го били открили официално и щял да бълва нобелисти на кило.
Принце, знаете ли къде се намира тази пералня или още не е почната да се строи?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26177 -: Април 11, 2022, 22:51:51 »
Не бе, българският данъкоплатец ще спонсорира ГАФА, ишлемарско предприятие за софтуер и изкуствен интелект, от нас парите и робите, за ГАФА келепира.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Sheraton

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 7
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26178 -: Април 11, 2022, 23:25:03 »
Как накъде?

По центъра на София! След зелен чай пийнат в кафетерията (аперитива) на хотел "Балкан" предишен "Шератон" в компанията на Вергилий Софиянски, мулти интелигентен дух-водач с невероятна ерудиция и огромен политически опит, в софийски воаяж гарниран с атрактивно приготвени български гозби и аранжиран с още по-приятни събеседвания.
 
Първият и единствен човек, с който се срещам на живо след дългогодишно форумно участие - не само във форум "СЕГА" - и с тоталната идейна убеденост, че срещите ще продължат. "Дух", който като мен, е обиколил Света, който - също, като мен - нито пие, нито пуши, не се спира да катери балкани и чукари, и да посещава магически природни забележителности.

Човекът, който за първи път ми заговори за къщите с душа и накара да почувствам "следреволюционната епоха" на Георги Димитров и Петър Дънов, запокити ме в историята на София, за да ме приземи в настоящето й.

Поклон пред неговия интелект и дар слово.

Зная, че моят софийски вожд чете този форум, въпреки че не участва по субективни причини, но използвам това пространство, за да подскажа на привържениците на форум СЕГА, че преговорите за лиценза на вестника са на дневен ред. Моята златна световна практика ме е научила, че ВСИЧКО се купува, а онова, което не се купува с пари, се купува с много пари.
« Последна редакция: Април 12, 2022, 01:04:26 от Sheraton »
herr von Muller е дебил

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26179 -: Април 12, 2022, 00:07:04 »
Принце, знаете ли къде се намира тази пералня или още не е почната да се строи?

не знам къде ще е, но няма да се изненадам, ако го наместят в онези две нови сгради, които се строят в лозенец, зад факултетите по математика и химия.

едната вече е почти готова, другата я зидат в момента.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11251
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26180 -: Април 12, 2022, 07:07:53 »
А, фонфончето пак цъфнало.
Като троскота си ни е то.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2303
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26181 -: Април 12, 2022, 08:35:31 »
Принце, знаете ли къде се намира тази пералня или още не е почната да се строи?

не знам къде ще е, но няма да се изненадам, ако го наместят в онези две нови сгради, които се строят в лозенец, зад факултетите по математика и химия.

едната вече е почти готова, другата я зидат в момента.
Навсякъде сума университетски и институтски сгради, строени основно по социализма, едва или изобщо не се поддържат, но ударно ойрото за наука се "усвоява" със строеж на центрове за върхови постижения, интелигентни растежи и пр. новоговорни клишета за усвояване.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26182 -: Април 12, 2022, 08:52:38 »
Ке цъфнем, не може да не цъфнем. Ма дали ще вържем, божа работа.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26183 -: Април 12, 2022, 09:17:31 »
Министерството на финансите пое нов дълг от половин милиард лева.


Всяка седмица - нов дълг от половин милиард, а годината има 52 седмици!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4145
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26184 -: Април 12, 2022, 09:59:35 »
Шизофренно изражение

П.П. Максимус, по-точно "Министерството на финансите тайно пое нов дълг от половин милиард лева".
Ще се строят още къщи в Барцилона, ще се купуват гръцки острови и чертежи на самолети....

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26185 -: Април 12, 2022, 10:10:42 »
Парламата гласува ли за заема и кой как?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26186 -: Април 12, 2022, 12:26:47 »
В отговор на Кайли дали е нормално туроператор и бежанци да имат връзка. Туроператорът е този, който добре познава условията в приемащата страна и може да осигури транспорт до нея. Не само е нормално, в конкретния случай е похвално. А е безобразие това, че хората от които това зависи не си мърдат пръстите да отворят държавните и ведомствени почивни бази, за да бъдат преместени там украинците. Хотелиерите трябва да направят задължителните си ежегодни ремонти в навечерието на туристическия сезон. Държавата остави всичко по настаняване, пребиваване и изхранване на украинците на частните хотелиери, общините и ''безплатните'' доброволци.
----
Не, тия управляващи не са като ония, които смениха. Много по-зле са. А си мислехме, че от батбойковите по-зле няма накъде. Има и ние си ги натресохме. Пак. Така и не се научихме да се учим от грешките си. :pissed-891:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26187 -: Април 12, 2022, 12:30:38 »
В отговор на Кайли дали е нормално туроператор и бежанци да имат връзка. Туроператорът е този, който добре познава условията в приемащата страна и може да осигури транспорт до нея. Не само е нормално, в конкретния случай е похвално.

ти си егати наглото животно.

“бежанци“ с туроператори?....

... обаче важното е да плювнеш по нетвоите

верно герберастията и деебабейците са проклятието на България...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26188 -: Април 12, 2022, 12:32:47 »
То тъй Здравке, ама и ти ли сбърка в гласуването? Успокой ни, че не сме само ний прости.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2590
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26189 -: Април 12, 2022, 12:46:13 »
...СЕГА, че преговорите за лиценза на вестника са на дневен ред...

Ето на, как пъзела "Защо Сега'ту си плюе на фейса" се подреди. Мерси за което! И добре дошъл, който или която да си от Старата гвардия.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2303
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26190 -: Април 12, 2022, 12:46:45 »
В отговор на Кайли дали е нормално туроператор и бежанци да имат връзка
Нормално е... да не са никакви бежанци. А ТЕЗИ специално не са бежанци. Бежанците са в граничещите държави в лагери за бежанци. И към тях се отнасят като към бежанци, за което всички в този форум сме наясно какво значи, тъй като многократно през годините сме били свидетели на подобни, осъществени или инициирани от САЩ, истински бежански вълни. Тукашно-сегашният случай не е такъв.
А на мен лично ми е обидно да ми се представят нещата по начин, като че ли току-що съм излязла от реформираната по демократичному начална училищна възраст.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26191 -: Април 12, 2022, 13:12:05 »
Тия ни ги пращат по Черноморието да тероризират руснаците с имоти в БГ, а също и да плашат българите да не показват симпатии към Русия. Укромутрите може да се превърнат в новите черкези у нас.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26192 -: Април 12, 2022, 14:15:22 »
Не споменавай черкези, че ша та насметат разбирачите.  На Раковски и други съвременници не вярваме.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26193 -: Април 12, 2022, 14:19:40 »
о тъй Здравке, ама и ти ли сбърка в гласуването? Успокой ни, че не сме само ний прости.
Не гласувах на последните избори. Защо коалицията ДБО ме разочарова съм писала тук малко преди изборите.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26194 -: Април 12, 2022, 14:38:34 »
ДБ може да изчезне, и БСП е на път. Ами да си вървят. Виж, във вредното ДПС се наливат пари отвън. За новообразуванията не ми се говори. Ние сме терен за експерименти. Опитни мишки, за жалост.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26195 -: Април 12, 2022, 15:59:33 »
А е безобразие това, че хората от които това зависи не си мърдат пръстите да отворят държавните и ведомствени почивни бази, за да бъдат преместени там украинците.
Е, аз това го не разбирам? Защо не ги отворят за "бежанците" от Украйна? Ами сигурно, защото не са отворени и за "бежанците" от Афганистан, Ирак, Сирия...
Не знам защо. Те не искат да ги отворят за небежанците от България, ама не питаме за това. За това само плащаме!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26196 -: Април 12, 2022, 16:09:49 »
И Евксиноград завъди паяжини дето се вика. Що да не припкат и там.
.......................
То интересното е колко ще се приберат обратно. Нали не бягат за келепир, а от неволя. То си е за самите тях. Русия ще въведе ред и сигурност. Който е невине, заблуден, няма проблем. Ще се преброят лпшите.
« Последна редакция: Април 12, 2022, 16:16:41 от dabedabe »

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26197 -: Април 12, 2022, 17:42:27 »
В отговор на Кайли дали е нормално туроператор и бежанци да имат връзка.
Туроператорът е този, който добре познава условията в приемащата страна и може да осигури транспорт до нея. Не само е нормално, в конкретния случай е похвално. ..
Taка май било и в Белорус, с некфи кюрди .. ама онеа ореваха орталъка .. :t26115:

"Що има туроператори.." викат .. "трябва да е както с газа - да няма предварителни договори , а кот дойде - дългата ръка на Пазара!.."

Видя ли полска гранична полиция , как бие кюрдски деца по границата?

"Ползват туроператори".. обясняват полячетата.

А то - още Благият Старец въведе туроператорски методи ...

Ей от проф. М.Константинов:

-- ---
"А в момента има такива злонамерени организации, които организират пътуването на мигрантите. То е ясно, че това сега го правят за пари, които самите мигранти нямат. Вие виждате какво става – те излизат с лодките от Либия, на 10-та миля съответния каналджия взима по-малка лодка се прибира, те подават сигнал, идват едни кораби и ги мъкнат в Италия или в Малта, където и да било. .."
-- --

А Здравка ни кара да се замислим - защо пък да няма и туроператорско начало?

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26198 -: Април 12, 2022, 17:45:09 »
"Стотици мигранти се опитаха да нахлуят в Полша от Беларус.."

Въпросът е простичък - лошо ли е да има и леко туроператорство?

И защо - ако туроператорството е в България - всичко е ОК .. а ако е в Белорус - не е?

Благият Старец - да припомним - се радва на всякакво подобно туроператорство ..

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7518
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26199 -: Април 12, 2022, 19:03:33 »
Не споменавай черкези, че ша та насметат разбирачите.  На Раковски и други съвременници не вярваме.

"Разбирачи", дърдорещи козяшки опорки, ги навирам на кучето в гъза  :t0106:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26200 -: Април 12, 2022, 19:49:47 »
Увеличаване на държавния дълг на България до 54,2 млрд. лв. през 2025 г. предвижда средносрочната бюджетна прогноза на Министерството на финансите, публикуван днес.

Според ведомството на Асен Василев през периода 2023-2025 г. ще се наблюдава запазване на тенденцията на увеличение на дълга, като се предвижда към края на 2025 г. да бъде достигнато ниво от 54,2 млрд. лв., спрямо 32,5 млрд. лв. към края на февруари тази година.


Днес е един добър ден за българската Промяна! Честито на всички български наивници! Мъжко дупе било само веднъж..., вие - всеки път!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26201 -: Април 12, 2022, 20:08:08 »
увеличение на дълга, като се предвижда към края на 2025 г. да бъде достигнато ниво от 54,2 млрд. лв., спрямо 32,5 млрд. лв. към края на февруари тази година.
Не е лошо! За 20 млрд ще можем да построим още 10 завода за батерии. :middle_finger-434:
« Последна редакция: Април 12, 2022, 20:21:11 от Zmeja »


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26203 -: Април 13, 2022, 00:06:22 »
А на мен лично ми е обидно да ми се представят нещата по начин, като че ли току-що съм излязла от тая реформирана по демократичному начална училищна възраст.
Абе,  кат' тъ гледам ,  ти май и от тая "реформирана по демократичному начална училищна възраст" ОЩЕ не си излязла!!!   :bounce-3294:
« Последна редакция: Април 13, 2022, 06:38:15 от Alois Alzheimer »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26204 -: Април 13, 2022, 09:41:39 »
ПП -Пълен Провал, подготвят пенсионна реформа, и то сега, от 1-ви юли, според мен ще е ново ограбване на хората, ново повишаване на пенсионна възраст, невъзможност много хора да доживеят до пенсия.
 :i_sheepish:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26205 -: Април 13, 2022, 15:28:13 »
Quote (selected)
Увеличаване на държавния дълг на България до 54,2 млрд. лв. до 2025 г. предвижда средносрочната бюджетна прогноза на Министерството на финансите за периода 2023 - 2025 г. Предстои тя да бъде одобрена от правителството.
Според ведомството на Асен Василев през периода 2023-2025 г. ще се наблюдава запазване на тенденцията на увеличение на дълга, като се предвижда към края на 2025 г. да бъде достигнато ниво от 54,2 млрд. лв., спрямо 32,5 млрд. лв. към края на февруари тази година. Очаква се да продължи да нараства съотношението на държавния дълг към брутния вътрешен продукт до ниво от 26,4% през 2023 г., 28,0% през 2024 г. и 29,5% към края на 2025 г.
Заложено е разхлабване на фискалната политика, наложено от икономически, здравни, социални и външни предизвикателства, която ще продължи да нараства през настоящата година. В прогнозния средносрочен период са заложени стъпки за фискална консолидация, като дефицитът в бюджета от 3,3% от БВП за 2023 г. ще достигне до 2,8% от БВП за 2025 г.
Минималната работна заплата не се предвижда да се повишава за периода 2023-2025 г. Асен Василев и екипът му ще запазят сумата от 710 лв.
ПростоКиро смята да управлява до 2025 г., и доколкото става ясно, без да увеличава заплатите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5257
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26206 -: Април 13, 2022, 16:41:38 »
Аз какво ви разправях...
Quote (selected)
БСП ще преразгледа участието си в управляващата коалиция, ако правителството реши да отпусне военна помощ на Украйна. Това обяви в декларация от парламентарната трибуна депутатът от БСП Кристиан Вигенин.

Декларация от името на парламентарната група на “БСП за България“:

https://glasove.com/novini/bsp-e-gotova-da-revizira-uchastieto-si-v-pravitelstvoto-ako-bade-otpusnata-voenna-pomosht-na-ukrayna

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26207 -: Април 13, 2022, 16:54:58 »
Отзиви за украинските бежанци в България
За безобразното паркиране има КАТ и паяци. За пиене без плащане, в дискотеките има едни яки момчета, наети за охрана. Същото и за опит на някой пазаруващ да напусне касова зона без да плати стоките в количката си. И едните, и другите охранители имат задължение при инциденти да извикат полиция. Пак да повторя - не е луд, който яде зелника...
***
Между другото на ''Царевна'' вече са само капитанът и още 3-4 доброволци от екипажа, двама от тях са украинци. По суша се прибират останалите 14. Стискайте палци и се молете.
****
Мнението ми за войната остава непроменено, колкото и да се дразнят някои от това. Хубава вечер на всички.
P.S. https://www.moreto.net/novini.php?n=457501

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26208 -: Април 13, 2022, 16:57:03 »
Аз какво ви разправях...
Quote (selected)
БСП ще преразгледа участието си в управляващата коалиция, ако правителството реши да отпусне военна помощ на Украйна. Това обяви в декларация от парламентарната трибуна депутатът от БСП Кристиан Вигенин.

Декларация от името на парламентарната група на “БСП за България“:

https://glasove.com/novini/bsp-e-gotova-da-revizira-uchastieto-si-v-pravitelstvoto-ako-bade-otpusnata-voenna-pomosht-na-ukrayna

Уловката в тази измама е, че се визира директно изпращане на оръжие и муниции за Украйна, каквото никога не е било предвиждано, минава през полски и румънски фирми, освен това вече платихме не казват колко милиона за въоръжаване на Украйна, през някакъв евро фонд за мир, Борел го каза, де!

Чрез оръжие, за мир, само ще загинат повече украински момчета. Нещо като "с десни мерки - лява политика",  :lol: дрън, дрън за идиоти!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26209 -: Април 13, 2022, 17:01:32 »
Quote (selected)
Увеличаване на държавния дълг на България до 54,2 млрд. лв. до 2025 г. предвижда средносрочната бюджетна прогноза на Министерството на финансите за периода 2023 - 2025 г. Предстои тя да бъде одобрена от правителството.
Според ведомството на Асен Василев през периода 2023-2025 г. ще се наблюдава запазване на тенденцията на увеличение на дълга, като се предвижда към края на 2025 г. да бъде достигнато ниво от 54,2 млрд. лв., спрямо 32,5 млрд. лв. към края на февруари тази година. Очаква се да продължи да нараства съотношението на държавния дълг към брутния вътрешен продукт до ниво от 26,4% през 2023 г., 28,0% през 2024 г. и 29,5% към края на 2025 г.
Заложено е разхлабване на фискалната политика, наложено от икономически, здравни, социални и външни предизвикателства, която ще продължи да нараства през настоящата година. В прогнозния средносрочен период са заложени стъпки за фискална консолидация, като дефицитът в бюджета от 3,3% от БВП за 2023 г. ще достигне до 2,8% от БВП за 2025 г.
Минималната работна заплата не се предвижда да се повишава за периода 2023-2025 г. Асен Василев и екипът му ще запазят сумата от 710 лв.
ПростоКиро смята да управлява до 2025 г., и доколкото става ясно, без да увеличава заплатите.
Ако увеличат минималната още три пъти, всички в България ще са на минимална.  :crying_with_laughter-3302:

Затова се дърпат.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26210 -: Април 13, 2022, 17:09:32 »
Бг споразумението със Скопие е готово и съгласувано между премиерите!

И Историята ще ни вземат, то комай друго не ни остана за даване!
« Последна редакция: Април 13, 2022, 17:14:56 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26211 -: Април 13, 2022, 18:17:04 »
Ах, сега го прочетох:
Само част от средствата са за военни доставки, останалото е хуманитарна помощ. България не плаща за оръжия за Украйна!

Асол, ти сериозно ли вярваш, че точно българската вноска ще се похарчи за храни и лекарства, как, ще платиме кеш, с белязани пари, да се проследят за какво!? 

 :lol: :lol:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26212 -: Април 13, 2022, 18:20:26 »
Кристиан Вигенин:
"И искам да декларирам още веднъж - от България не е излязъл нито един куршум за Украйна нито като платена доставка на оръжие, нито като хуманитарна помощ."

Ако беше казал, нито един куршум за войната в Украйна, да, съгласен съм, но този е безсрамен лицемер!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26213 -: Април 13, 2022, 18:58:52 »
Сега слушам Стойнев, чак ми дожаля, БСП са в паника, идат пресрочни и БСП изпада, "с малко но завинаги"!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26214 -: Април 13, 2022, 20:01:35 »
Quote (selected)
Мика Зайкова за инфлацията: Не се бойте, българи, няма да е все така - по-зле ще става!
https://glasove.com/politika/mika-zaykova-za-inflatsiyata-ne-se-boyte-balgari-nyama-da-e-vse-taka-po-zle-shte-stava
Баба Зайка кефи!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26215 -: Април 13, 2022, 22:16:58 »
България плаща здравните осигуровки на бежанците от Украйна, с какви пари — не се знае

Как не се знае, с нашите пари!

След като нас ни "оправиха", сега ще оправят и "бежанците" от всички раси, да нямало дискриминация, Здравната каца е брашнен чувал, все ще пусне нещо.
« Последна редакция: Април 13, 2022, 22:23:07 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26216 -: Април 14, 2022, 19:19:58 »
Quote (selected)
Продължаваме промяната" ще стане политическа партия на учредително събрание, насрочено за утре. То ще се проведе в зала "България" в Конгресния център на Международния панаир в Пловдив с начален час от 18 ч.
https://www.manager.bg/politika/prodlzhavame-promyanata-shche-stane-politicheska-partiya
Само аз ли си мисля за тънка червена нишка с преуспелия свиневъд Гергов явяващ се ту русофил, ту русофоб на повикване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8850
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26217 -: Април 14, 2022, 20:42:39 »
на повикване.
Според кой колкото даде, пазарна икономика, баце!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26218 -: Април 15, 2022, 04:15:36 »
Лидерът на Свободния Свят:

Washington Free Beacon
@FreeBeacon
After Biden finished his speech, he turned around and tried to shake hands with thin air and then wandered around looking confused

https://twitter.com/FreeBeacon/status/1514691339639791629

 :crying_with_laughter-3302:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23906
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #26219 -: Април 15, 2022, 20:44:30 »
Днес ПП става партия.
Кирчо и Кокорчо са съПРЕДАТЕЛИ.
На България де! :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!