Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:55:35

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1830146 пъти)

0 Потребители и 43 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29940 -: Юли 05, 2022, 22:38:27 »
Какво значи набожен, Джузепе? Вече всички са образовани. И все пак дълбоко в себе си всеки таи едно почитание към съдбата, към природата ... . Та човекът все още много работи не знае. И по традиция ако не се уповава, поне се надява нещо да го закриля и пази от злини. Не виждам лошо в това. Ама е добре и всеки да върши повече добро. Това укрепва духа и доверието между хората.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29941 -: Юли 05, 2022, 22:43:47 »
набожен значи възпитан в духа на християнските добродетели* - десет божи заповеди и прочие. щото от много образованост възникнаха спонтанно еднополови бракове и 64 пола, вече никой не знае колко букви има след лгбт.

*за мен добродетели се различава от ценности, сепак не мога да сложа цена на божиите заповеди. добро е различно от цена.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29942 -: Юли 05, 2022, 22:52:44 »
Да, добре е всеки да знае и спазва поне десетте Божи заповеди. С осела е малко чапрашик работата. Отдавна не съм виждал и респективно пожелавал магарето на съседа. Но "заповедите" са си актуални.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29943 -: Юли 05, 2022, 23:09:10 »
оселът сега си има цилиндри и конски сили.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29944 -: Юли 05, 2022, 23:20:06 »
Не знам дали са падал от магаре. Аз съм падал и от кон, и от магаре. Падайки от коня, се налапах с прахоляк. Падането от магаре е по-болезнено, макар да е от по-ниско. Хитри са и гледат да те хвърлят върху камънак. Мизерабли. Агенти под прикритие.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29945 -: Юли 06, 2022, 03:41:45 »
Те са държава в държавата, вторите след държавата имотници.
При това ако държавата все пак ползва част от имотите си да приютява служби нищоправци, то при БПЦ всичко е рентиерство.
Категорично не си прав - БПЦ е опазила българите, историята и езика ни през вековете, първите дейци на Българското възраждане са духовници от Паисий до Левски, Миткалото, поповете, участвали и избити  в Априлското въстание чак до пловдивския митрополит, при Вълко Червенков патриарх, прибрал пловдивския равин при себе си и бил телеграма до Борис Трети, че ще се качи в конските вагони за Треблинка заедно с нашите сънародници евреи. И днес, ако си забелязал, се изправиха спещу Стамбулската фетва, ювеналната юстиция и единствени отказаха на канадския еничарин да се занимават изобщо с него.
« Последна редакция: Юли 06, 2022, 03:55:12 от Zeitgeist »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29946 -: Юли 06, 2022, 03:49:33 »
:Не съм набожен, но аз така го разбирам, БПЦ е единствената сериозна институция
Да, Джузепе, най-старата и единствената засега. Която крепи и е крепила от 9 век насам историята, езика и държавността. Засега.
Който внимателно е чел какво са писали по повод ИК, ювеналната юстиция, Охридската епископия и прочее, щеше веднага да прати секакви пишмандипломати от НаТка насам да изкарат един поне 4-годишен курс при тях.
А това е поради съзнанието, цитирам, за "поверения ни от Бога народ". И в случая ирелевантно е за българската държавност кой атеист, кой православен, кой агностик, кой бахаец. Явно Червенков добре го е разбирал и го е знаел по-добре от сегашното измекярско гюбре през 1953...

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2198
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29947 -: Юли 06, 2022, 04:03:44 »
П.П. И всяка сериозна литургия започва със споменаване и благословия на руския цар Александър Втори. Освободител. И до днес.
Българската православна църква като най-старата църква на православните славяни не се занимава със злобата на деня, а е тук, за да свидетелства за Истината.
Пиша това не като някаква черковна бабичка, а като човек, който знае, че глаголицата и книжовният български език - третият културен език на средновековна Европа след латинския и гръцкия, са създадени за сакрални цели, а не да се водят бакалски сметки чрез тях. Но това е друга тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29948 -: Юли 06, 2022, 07:28:11 »
Всеки от нас вярва в нещо, дали ще е на попа - лайф куоча по ново му ии нещо по-духовно е негов избор.
Ако не ти стигат силите търсиш подкрепа в някого, нещо, ако си зрял сам намираш своя път.
От всяко нещо можеш да извлечеш ползи или то да ти нанесе щети.
В ония безпросветни времена БПЦ е успяла да запази духа на шепа българи за което благодарим. Тези времена според мен са отминали. Поповете са изживели своят звезден миг и сега са със затихващи функции, отмираща институция от лидер превърнала се в котва.
« Последна редакция: Юли 06, 2022, 07:50:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29949 -: Юли 06, 2022, 08:02:22 »
В ония безпросветни времена БПЦ е успяла да запази духа на шепа българи

Църквата е спасявала единствено себе си. В религиозен аспект духът и вярата са индивидуални, а не обществени или национални категории.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29950 -: Юли 06, 2022, 08:04:23 »
Интересно, че броят на борците за църковна свобода през Възраждането е бил доста по-голям от този за национално освобождение.
Само за сведение.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29951 -: Юли 06, 2022, 08:04:40 »
То и аз бях нарочил свещениците за музейни работници, ама сега е редно май да им се извиня. Нещата са такива, каквито са. Много труд е овеществен в сакралните активи, като почнеш от църкви, манастири та стигнеш до паметници, склуптури, живопис. Църквите са на най-почетните места във всяко населено място. Традицията е голяма работа.
.....................
На човек, в този забързан ритъм на ежедневието, не му остава време да осмисли мястото си сред великата природа. Трупа, трупа, след това хвърля.
« Последна редакция: Юли 06, 2022, 08:27:36 от dabedabe »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29952 -: Юли 06, 2022, 08:27:12 »
Интересно, че броят на борците за църковна свобода през Възраждането е бил доста по-голям от този за национално освобождение.

Това само доказва, че религията няма нищо общо с националното съзнание. И е естествено да няма. Затова църквата не е съхранявала никакъв "национален дух". Това са кухи клишета. 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29953 -: Юли 06, 2022, 08:32:52 »
Трябвало е да се почне отнякъде. Под благовиден предлог. Грамотните тогава хора са свършили каквото трябва.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29954 -: Юли 06, 2022, 08:36:34 »
Това само доказва, че религията няма нищо общо с националното съзнание. И е естествено да няма. Затова църквата не е съхранявала никакъв "национален дух". Това са кухи клишета.
Не съвсем, не съвсем. Без да има нещо общо с  националното съзнание , в продължение на пет века църквата точно това е правила - пазела е националния дух. Най-вече по линията на противопоставяне: ислям - християнство. Противопоставяне, което възниква неминуемо щом поробителят е носител на религия, различна от тази на поробения.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29955 -: Юли 06, 2022, 10:52:35 »
Quote (selected)
Изпочупени са всички прозорци на сградата на парламента. Агресията е била насочена към унищожаване на всичко, което е било на пътя на демонстрантите
https://glasove.com/novini/vladimir-perev-skopie-natsiyata-e-stapisana-protestite-eskaliraha

Наште патриоти пък дигнаха гащите и се заеха да си мерят тиганите за паритеот.
Без Кокорчо, де - той се озърта за още от същото.
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29956 -: Юли 06, 2022, 10:55:02 »
С религията нещата излязоха по-сложни, отколкото изглеждат. И французите пробваха някакъв смешен календар, и Русия гърмя църкви ... . Не бива да се насилват нещата. Всичко е част от живота.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29957 -: Юли 06, 2022, 11:10:02 »

На война, като на война!
Quote (selected)
Тошко Йорданов от "Има такъв народ" заяви, че Министерство на финансите е блокирало парите на Руското посолство у нас.
Министерството на финансите е спряло парите на руското посолство, които са си техни. Блокирали са ги тук, в България. Само че да ви кажа, има и български пари в Русия на наши дипломати, които руснаците също могат да блокират. Това минава всякакви граници на, как да кажа, глупостта, защото това няма връзка с това, че ние сме враждебни държави. Ние нямаме скъсани дипломатически отношения още. И те лъжат и си измиват ръцете през Външно. Факт е!
https://19min.bg/news/novini_8/mf-e-blokiralo-parite-na-ruskoto-posolstvo-t-jordanov-168716.html#168716
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29958 -: Юли 06, 2022, 13:02:12 »
Quote (selected)
Църквата е спасявала единствено себе си. В религиозен аспект духът и вярата са индивидуални, а не обществени или национални категории.
Църквата е обществена и национална институция. Религията е дух и вяра.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29959 -: Юли 06, 2022, 14:01:31 »
Това само доказва, че религията няма нищо общо с националното съзнание. И е естествено да няма. Затова църквата не е съхранявала никакъв "национален дух". Това са кухи клишета.
Не съвсем, не съвсем. Без да има нещо общо с  националното съзнание , в продължение на пет века църквата точно това е правила - пазела е националния дух. Най-вече по линията на противопоставяне: ислям - християнство. Противопоставяне, което възниква неминуемо щом поробителят е носител на религия, различна от тази на поробения.
Не знам как пет века църквата е пазила националния дух, на една църква не й е това работата.

За българската православна църква през тия пет века по-скоро бих казал, че е била единствения останал обединяващ "фактор" на населението на територията.

И това я различава от другите православни църкви от онова време, имащи изразено реакционно поведение - руската, гръцката.
~~~~~~
Туй е мое мнение, не ми влиза в теологични спорове, още повече, че преподобния Памфуций вече го няма.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29960 -: Юли 06, 2022, 14:13:54 »
Религията е дух и вяра

За съжаление не е. Религията е сбор от фалшиви и измамни догми и ритуали, наслоени върху всякакви езически култове. Това е религията. Духът и вярата нямат нищо общо с религия. Да не говорим, че има твърде много религии и никой не може да каже коя точно е истинската. Църквата, например, не счита за християнин този, който не вярва в чудесата и възкресението. Вярвай си във всевишния разум и вечния живот на душата, но щом не вярваш, че от вода може да стане вино - ти си еретик

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29961 -: Юли 06, 2022, 14:20:28 »
Съвременният човек не приема нещата буквално. А църквата при всичките и наивности и забежки се оказа трайна институция. За нас е изиграла важна роля.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29962 -: Юли 06, 2022, 14:30:57 »
Съвременният човек не приема нещата буквално

Значи не е вярващ, по църковните разбирания. А е трайна, защото хиляда и седемстотин години е налагана с огън и кръв. Милиони са избити и изгорени в името на фалшивия Бог. Инквизицията дори е зачулвала разпятието при изтезания и изгаряния, за да не гледа какво се прави в неговото "милостиво" име. Аз не мога да разбера колко голям трябва да ти е мозъкът, за да наричаш комунизма "утопия", но да вярваш в Страшния съд и Второто пришествие.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29963 -: Юли 06, 2022, 14:37:39 »
А що не погледнеш на комунизма като религия. И той не си поплюва.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29964 -: Юли 06, 2022, 14:38:45 »
Цитат на: letec
Религията е дух и вяра.

Не. Религията е вяра + догми и ритуали.

П.П. Отврат ме е изпреварил  :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29965 -: Юли 06, 2022, 14:41:43 »
Цитат на: фелдкурата
още повече, че преподобния Памфуций вече го няма

Приятно е, когато него и още неколцина ги няма  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29966 -: Юли 06, 2022, 14:43:28 »
Цитат на: фелдкурата
още повече, че преподобния Памфуций вече го няма

Приятно е, когато него и още неколцина ги няма  :smokin:
...да се уточня - преподобния бе вещ по религиозните въпроси и би ни опонирал подобаващо, само това имах изнапредвид...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29967 -: Юли 06, 2022, 14:44:38 »
Човек винаги вярва в нещо. Преди е било религия, сега е наука. Учените казаха...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29968 -: Юли 06, 2022, 14:52:48 »
А що не погледнеш на комунизма като религия. И той не си поплюва.

Не мога да погледна, защото той е научно обоснован. Той не е изграден на притчи и фантазии, а на диалектически анализ. Никой не си поплюва, но само той е демонизиран. Но сам дава отговар на въпроса защо е и ще бъде демонизиран.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29969 -: Юли 06, 2022, 14:55:12 »
Човек винаги вярва в нещо. Преди е било религия, сега е наука. Учените казаха...
...онуй с чакрите религия ли е или наука?

“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29970 -: Юли 06, 2022, 15:03:16 »
Като разберем каква са я скопосали марсианците, всичко ще си дойде на мястото.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29971 -: Юли 06, 2022, 15:05:43 »
Върховният административен съд ПРОДАДЕ Добруджа.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29972 -: Юли 06, 2022, 15:06:54 »
Онуй с ваксините религия ли е, или наука?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29973 -: Юли 06, 2022, 15:08:44 »
Върховният административен съд ПРОДАДЕ Добруджа.
Сашо Дончев е доволен.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29974 -: Юли 06, 2022, 15:32:18 »
Вярвай си във всевишния разум и вечния живот на душата, но щом не вярваш, че от вода може да стане вино - ти си еретик
Еретик - не, но наивник - опрделено. За доказателство иди и си купи вино в картонена кутия или в бутилка от 6-7 лв. Така ще разбреш, че от спирт, вода и боя се прави вино, както наричат течноста в гореупоменатите опаковки.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29975 -: Юли 06, 2022, 15:41:08 »
Църквата има голяма заслуга за нашето Възраждане. И да коментираме събитията от преди два века, със съвременните разбирания за религиозност е несправедливо. Тя, Църквата, си е свършила работата в едни тежки времена за българите. Трябва да й се отдаде заслуженото.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29976 -: Юли 06, 2022, 15:44:20 »
Така ще разбреш, че от спирт, вода и боя се прави вино, както наричат течноста в гореупоменатите опаковки.

Oт спирт, боя и вода може, но само от вода - не става. Пробвал съм няколко пъти. Пробвал съм също с една филия хляб и половин скумрия да нахраня десет души. Пак не става.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29977 -: Юли 06, 2022, 17:02:14 »
Oт спирт, боя и вода може, но само от вода - не става.
Има вероятност философският камък изобщо да не е бил камък, а прах или вещество в друга форма. В различните източници е назоваван още „тинктурата“, „праха“ или „materia prima“.  :t2824:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29978 -: Юли 06, 2022, 17:06:35 »
Oт спирт, боя и вода може, но само от вода - не става. Пробвал съм няколко пъти. Пробвал съм също с една филия хляб и половин скумрия да нахраня десет души. Пак не става.

В Новия завет не пише, че е само от вода. Подробности не са дадени. Колкото до храната, под хипноза можеш да им внушиш, че са преяли до повръщане.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29979 -: Юли 06, 2022, 17:26:50 »
Цитат на: фелдкурата
Цитат на: Nor1
Цитат на: фелдкурата
още повече, че преподобния Памфуций вече го няма
Приятно е, когато него и още неколцина ги няма  :smokin:
...да се уточня - преподобния бе вещ по религиозните въпроси
и би ни опонирал подобаващо, само това имах изнапредвид...

Той не опонира честно, а манипулира. Т.е. извърта и пише полуистини.
Също като неколцината други, които имамЕ предвид.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29980 -: Юли 06, 2022, 17:27:19 »
Има вероятност философският камък изобщо да не е бил камък, а прах или вещество в друга форм

Има и друга вероятност: да си е бил истински камък, голем и ръбест, но не философски, а най-обикновен планински.


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29981 -: Юли 06, 2022, 17:32:26 »
Колкото до храната, под хипноза можеш да им внушиш, че са преяли до повръщане.

Има такъв вариант, съгласен съм. Но той ще е нещо мимолетно, щото нищо не може да излъже стомаха, че нема нищо в него. Котенцата веднага почват да дращят и те вадят от хипнозата.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29982 -: Юли 06, 2022, 18:29:33 »
Quote (selected)
Кабинетът одобри промени в договора за F-16 Block 70 и свързана с тях поддръжка

След влизане в сила по условията на Закона за международните договори на България, Изменение и допълнение № 1 на LOA BU-D-SAB ще даде възможност за оптимизиране на изпълнението на сключения договор за доставка на самолети F-16 Block 70 от страна на САЩ без увеличаване на финансовите задължения за българската държава.
https://news.bg/politics/kabinetat-odobri-promeni-v-dogovora-za-f-16-block-70-i-svarzana-s-tyah-poddrazhka.html?utm_source=money.bg&utm_medium=article&utm_campaign=sidebar
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29983 -: Юли 06, 2022, 18:34:02 »
Цитат на: фелдкурата
Цитат на: Nor1
Цитат на: фелдкурата
още повече, че преподобния Памфуций вече го няма
Приятно е, когато него и още неколцина ги няма  :smokin:
...да се уточня - преподобния бе вещ по религиозните въпроси
и би ни опонирал подобаващо, само това имах изнапредвид...

Той не опонира честно, а манипулира. Т.е. извърта и пише полуистини.
Също като неколцината други, които имамЕ предвид.
Точно за него няма да споря.
Наздраве - джин, тоник, лед и хубава музика, мдаааа...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29984 -: Юли 06, 2022, 18:42:48 »
Бонго винаги си е бил йезуит, но умерен и рафиниран.
За разлика от автентичния Йезуит - брутален и арогантен.
Наздраве на всеки, кой квот има.
Да ви съобщя!
От много време за пръв път гледам телевизия.
От години - филм!
От десетки години, френски филм!
Някъде толкова като години - БНТ2 показват съвременен френски филм, който е толкова добър, като от доброто старо време.
Не слушам музика, освен старите парчета на динозаврите от миналия век.
Орис!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29985 -: Юли 06, 2022, 19:00:31 »
Quote (selected)
"Алфа Рисърч": Без ИТН в следващото НС, ГЕРБ с малко пред "Продължаваме промяната"
"Възраждане" спира възхода си, партията на Стефан Янев влиза в парламента при нови избори
https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/271268-alfa-risarch-bez-itn-v-sledvashtoto-ns-gerb-s-malko-pred-prodalzhavame-promyanata

Quote (selected)
Проучването е проведено в периода 25 юни – 1 юли 2022г. сред  1017 пълнолетни граждани от цялата страна, чрез пряко стандартизирано интервю с таблети. Използвана е двустепенна стратифицирана по регион и тип населено място извадка с квота по пол, възраст, образование. Реализирано е със собствени средства.
И пльокнато 48 часа преди крайния срок за намиране на отцепници от ИТН.
Да видим колко няма да издържат и пред вероятността да не са депутати ще станат дупедати.

Наздраве!
Онуй за леда не си го слагайте в рамка, без лед само грог и греяно вино. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29986 -: Юли 06, 2022, 19:16:02 »
Днес по радиото, про100киро обилно беше цитиран във всяка новинарска емисия да обяснява какво, как ще се случи ако или няма да се случи ако, па презентираше "новата програма" на "новия кабинет".
Не че нещо, ама не разбирам що го крият новото кандидатче.
Според мен редно би било сега острието да е кокорчо, а кирето да си мълчи в ъгъла  кат бит... Асен.
Една моя хопотеза, надявам се да не се сбъдне.
Ако ПП успеят да скърпят някакво правителство първата жертва ще е про100киро.
Алтернативно сексуалните Асени са зверски ревниви, склонни са даже да приемат семейната Линда пред "изневярата" с Ленка, ако и да е обща.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29987 -: Юли 06, 2022, 19:26:58 »
Quote (selected)
"Алфа Рисърч": Без ИТН в следващото НС, ГЕРБ с малко пред "Продължаваме промяната"
"Възраждане" спира възхода си, партията на Стефан Янев влиза в парламента при нови избори
https://www.bgonair.bg/a/2-bulgaria/271268-alfa-risarch-bez-itn-v-sledvashtoto-ns-gerb-s-malko-pred-prodalzhavame-promyanata

Quote (selected)
Проучването е проведено в периода 25 юни – 1 юли 2022г. сред  1017 пълнолетни граждани от цялата страна, чрез пряко стандартизирано интервю с таблети. Използвана е двустепенна стратифицирана по регион и тип населено място извадка с квота по пол, възраст, образование. Реализирано е със собствени средства.
И пльокнато 48 часа преди крайния срок за намиране на отцепници от ИТН.
Да видим колко няма да издържат и пред вероятността да не са депутати ще станат дупедати.

Наздраве!
Онуй за леда не си го слагайте в рамка, без лед само грог и греяно вино.
ти остави собствените средства, виж му периода - след недоверието, ама точно по средата на изследването е както ветото на макетата, така и изцепката с руснаците. и тук нормалното поведение би трябвало да бъде да се изчакат турбуленциите и тогава да се изследва /вчера слушах някой от популярните социолози как те така правели, май от тренд беше/.

мирише, смърди - а бе направо си вони.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29988 -: Юли 06, 2022, 19:31:31 »
Не знам!
Человечеството може да се бъгне при контакта с ИИ.
Ние българите се спаружихме даже при контакт с машините за избори.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29989 -: Юли 06, 2022, 19:36:50 »
Quote (selected)
Не слушам музика, освен старите парчета на динозаврите от миналия век.
Орис!

Не ги слушам вече. Намразих ги подобно поговорката: "- Покрай Илия, се намразва св. Илия!"

За Добруджа се извършва огромно престъпление срещу природа, държава, народ!!! Един ден ще има  екзекуции заради това, стига виновните да бъдат хванати овреме. Написах там:

Quote (selected)
Eisblock - "Това е тежко екологично ПРЕСТЪПЛЕНИЕ срещу ЖИТНИЦАТА на България!"  06 Юли 2022 18:48ч.  За жалост САЩисаните назначенци са се развихрили по целият диапазон на немислими престъпления срещу народа, държавата, бъдещето! Не може съставите в съда да не са в състояние да прочетат, видят и научат - да се консултират от истински независими специалисти до какво води добивът за шистов газ! Унищожаване на плодородна земя и водата!

Колкото до Вярата, църквата си е изиграла ролята, но може още да помогне. Става дума за БПЦ. Спомнете си борбите 'и. Светицата е написала опусите си точно. Без вяра, човек клечка в бурно море. И не е речено да бъде фанатичен следовник на някаква религия.

Религията подсигурява общ фундамент на даден народ, да спазва определени правила, насоки етика, обичай, ако щете. Вземете и ги унищожете, ликвидирайте националното възпитание, обичай, дух и ще имате това, което в момента вече е България! Уважавам БПЦ именно заради тези неща. Отделните шугави овце не могат да ни накарат да мразим Стадото!

Имам своята опитност с ВЯРАТА и ми е отговаряно за да мина през Стърнищата в живота ми. Как ще Го облечете, в какъв образ ще се вгледаме, за да видим и приемем Трансцендентното, извора на Живота, е без значение. Но Ръката МУ ме е извеждала не веднъж от фатални ситуации!

Затуй не се срамувам, но и не се гордея помпозно, че съм християнин и вярващ. Амин!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29990 -: Юли 06, 2022, 19:50:12 »
Quote (selected)
Покрай Илия
А кой ф случая е изиграл ролята на Илия?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29991 -: Юли 06, 2022, 19:54:18 »
Погледнах т.н. "управленска програма" на новата триглава ламя.
Първото, което ме втрещи от раздел фин. и икономика:
Quote (selected)
2. Повишаване прага за регистрация по ДДС на 100 000 лв от 1 януари 2023 г. и на 166 000 от януари 2024г.
Юнаците да не би да очакват през 2023 66% инфлация?!  ;)
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29992 -: Юли 06, 2022, 19:58:57 »
Без вяра, човек клечка в бурно море.

Човек без вяра е като риба без велосипед. А правилният израз на Марх е: "Религилията е опиумът на народите".

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29993 -: Юли 06, 2022, 20:00:28 »
Сега се връщам от работа и не съм в час. Какво е станало с Добруджа?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29994 -: Юли 06, 2022, 20:01:46 »
Позволиха добив на шистов газ. Окончателно.

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29995 -: Юли 06, 2022, 20:09:09 »
Нали имаше мораториум? Той ли е паднал? Не беше ли от народното събрание?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29996 -: Юли 06, 2022, 20:17:41 »
 Малко е по сложно. ВАС отменя решението на РИОСВ за забрана проучване и добив от подалата фирма.
Мораториумът не е отменен.
Ако отпадне мораториума, съответната фирма ще може.
Аз така разбирам непознатата за мен материя.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2956
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29997 -: Юли 06, 2022, 20:19:01 »

Вечният кандидат-философски камък.
Както и при религията, с течение на поколенията и керваните станало малко "развален телефон"
https://www.zo.uni-heidelberg.de/sinologie/research/mining-sw/minerals/mercury_cinnabar.html

Опиумът на Маркс афиф работа - без летящ абаносов кон и апсари не ми го фали, скука на квадрат.
Купих си един тон Маркс и Енгелс за 2 цигари преди месец - ощене съм го отворил.

ПП Отворих го,чеми стана любопитно - 40 страници "Дебати по закона за кражбата на дърва".
       Дано поне има полезни инструкции по незабелязаното им пренасяне.

« Последна редакция: Юли 06, 2022, 20:29:37 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #29998 -: Юли 06, 2022, 20:31:23 »
Малко е по сложно. ВАС отменя решението на РИОСВ за забрана проучване и добив от подалата фирма.
Мораториумът не е отменен.
Ако отпадне мораториума, съответната фирма ще може.
Аз така разбирам непознатата за мен материя.
 :bigok:

Т.е. прословутия прозорец на Овертън.
ДБ в лицето на Лозан Панов не беше ли на власт във ВАС?

Неактивен die Hexe

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 244
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #29999 -: Юли 06, 2022, 20:33:41 »
Мерси, Джузепе!
Попрочетох малко в Гласовете, звучи ми като да отхвърлят некадърно написан отказ. Надявам се това да значи, че може да се направи нов, компетентен отказ.

Но прочетох, уви, и предложената програма на асенчо и ми се изправи косата. Ще седим на ядрена бомба и ще чакаме кога ще гръмне.

Да горят в ада, дано, и кукувицата корнела, която е съучастник в това престъпление!

Не знам за религия и вяра, но се моля с цялата си душа да не минат и да отиваме на нови избори! Господ да ни е на помощ!