Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:20:00

Автор Тема: Нераненство и бедност в България  (Прочетена 33038 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #60 -: Ноември 15, 2018, 18:43:15 »
Quote (selected)
а частните хосписи почват от 900 лв. в прованса
Не коментирай неща, с които не си наясно.
Моя много близка преди месец два беше настанила майка си в такъв. От нова година го закъса с майка си и съм наясно с всичките ѝ стъпки една по една. Ако обаче ти знаеш някъде не много далеч от София такъв изгоден, моля да ме светнеш, за да я светна аз нея, щото наистина е закъсала с майка си.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #61 -: Ноември 15, 2018, 18:57:52 »
Quote (selected)
Моя много близка преди месец два беше настанила майка си в такъв. От нова година го закъса с майка си и съм наясно с всичките ѝ стъпки една по една. Ако обаче ти знаеш някъде не много далеч от София такъв изгоден, моля да ме светнеш, за да я светна аз нея, щото наистина е закъсала с майка си.
Село Врачеш, Ботевградско - 700 лв/мес, двама в стая с тоалетна, баня, телевизор, хладилник
Село Добревци, Ябланишко - 550 лв/мес, подобни условия (не помня имаше ли хладилник)

Ако човекът е на памперси - +100 лв.

ПП. Цените са от миналата година.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #62 -: Ноември 15, 2018, 19:17:36 »
Мерси! Условията добри ли са? Веднага ѝ го препращам. Майка ѝ беше в някакъв хоспис, не знам къде, ама си я прибраха, държали ги затворени по леглата по цял ден и не знам какво още...Та за условията какво ще кажеш?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #63 -: Ноември 15, 2018, 22:09:10 »
Условията бяха напълно задоволителни. Майка ми прекара там повече от 4 години, предимно във Врачеш. Пълна свобода, лекарска грижа (няколко пъти я караха с тяхна кола на прегледи в болница), добра храна, хигиена (къпеха ги всяка седмица, сменяха чаршафи) и т.н.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #64 -: Ноември 15, 2018, 22:50:42 »
Условията бяха напълно задоволителни. Майка ми прекара там повече от 4 години, предимно във Врачеш. Пълна свобода, лекарска грижа (няколко пъти я караха с тяхна кола на прегледи в болница), добра храна, хигиена (къпеха ги всяка седмица, сменяха чаршафи) и т.н.
Калки, близка моя дружка се занимава съвсем отговорно с този въпрос, мога ли да й препратя информацията? Изобщо мисля за отварянето на тема по този въпрос, който става съвсем, ама съвсем напечен със застаряването на населението и двата милиона гурбетчии. Какво мислиш?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #65 -: Ноември 15, 2018, 22:56:48 »
......
Калки, близка моя дружка се занимава съвсем отговорно с този въпрос, мога ли да й препратя информацията? Изобщо мисля за отварянето на тема по този въпрос, който става съвсем, ама съвсем напечен със застаряването на населението и двата милиона гурбетчии. Какво мислиш?
...моля дай й моето име и електронен адрес, вече пета година обикалям българските банки за финансиране на инвестиция в нов и модерен дом за възрастни хора, зря.
Даже програмата "Джесика" не финансира такива начинания.
Сега чакам контакт с Игнат Канеф, той е помогнал на подобен дом в Русе.
Имам необходимите разчети за дом (пансион) за 100 човека, мисля, че даже са преведени на чужди езици.
Преди почти година се отказах, архивирах всичко и го предадох на сина си, да изчака по-добри времента.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #66 -: Ноември 15, 2018, 23:10:44 »
...моля дай й моето име и електронен адрес, вече пета година обикалям българските банки за финансиране на инвестиция в нов и модерен дом за възрастни хора, зря.
Даже програмата "Джесика" не финансира такива начинания.
Сега чакам контакт с Игнат Канеф, той е помогнал на подобен дом в Русе.
Имам необходимите разчети за дом (пансион) за 100 човека, мисля, че даже са преведени на чужди езици.
Преди почти година се отказах, архивирах всичко и го предадох на сина си, да изчака по-добри времента.
Време е да се съберат разпилените усилия! Ще й предам!

Пешо

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #67 -: Ноември 16, 2018, 09:19:04 »
Условията бяха напълно задоволителни. Майка ми прекара там повече от 4 години, предимно във Врачеш. Пълна свобода, лекарска грижа (няколко пъти я караха с тяхна кола на прегледи в болница), добра храна, хигиена (къпеха ги всяка седмица, сменяха чаршафи) и т.н.
Калки, близка моя дружка се занимава съвсем отговорно с този въпрос, мога ли да й препратя информацията? Изобщо мисля за отварянето на тема по този въпрос, който става съвсем, ама съвсем напечен със застаряването на населението и двата милиона гурбетчии. Какво мислиш?
Няма проблем, изпращай. Врачешкия хоспис го има в мрежата, на другия нещо са му блокирали профила, но ми е на 5 км път, мога да проверя.

Преди години мой приятел се опита да направи нещо такова във Варна но не успя.Изглежда и в тази област всичко се решава с възки и рушвети. За родителите на гурбетчиите си напълно права - в тези хосписи половината старци бяха  такива.
« Последна редакция: Ноември 16, 2018, 09:24:00 от Minderbinder »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #68 -: Ноември 16, 2018, 09:44:05 »
Добър дом близо до София - с. Свидня, между Искрец и Своге.
Добри условия, вежлив и грижовен персонал, сравнително нови постройки, по двама в стая.
Около 800 лв./мес. - преди две години.
Недостатък - не пускат възрастните извън дома, а дворът не е достатъчно голям.

Двата държавни дома в София - в Мусагеница и в Горна Баня са съвсем прилични - ремонтирани, сравнително свободен режим, широки дворове и градини за разходки.
Недостатъци: "потенциалният потребител на социална услуга" трябва да отговаря на няколко критерия; след събирането на дебелия комплект  документи се чака  10-12 месеца

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #69 -: Ноември 16, 2018, 13:28:19 »
Добър дом близо до София - с. Свидня, между Искрец и Своге.
....
Двата държавни дома в София - в Мусагеница и в Горна Баня са съвсем прилични - ремонтирани, сравнително свободен режим, широки дворове и градини за разходки.
Недостатъци: "потенциалният потребител на социална услуга" трябва да отговаря на няколко критерия; след събирането на дебелия комплект  документи се чака  10-12 месеца
домът в Горна баня е "отраслов", за артисти и дейци на културата, въпреки, че и Милан Дренчев почина там.
В София след 1990 няма построен общински или държавен дом за възрастни хора, то и частни такива по същество няма - тези над 50 "дома за възрастни" около София са в приспособени вили или недовършени хотели, не отговарят на изискванията, на нормите за проектиране и на потребностите, пък са и малки.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #70 -: Ноември 16, 2018, 15:24:46 »
Има и един държавен в Княжево, мойта близка чака за там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #71 -: Ноември 29, 2018, 23:33:04 »
Не е в темата, но оттатък само споменах за керпеден и ме пратиха в Сибир моментално.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #72 -: Ноември 29, 2018, 23:45:48 »
Да не би случайно да си изразил някакви съмнения за умствения потенциал на някого!? Питам, щото видях, че рюриковна е особено активна и яко я Апе петела

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #73 -: Ноември 29, 2018, 23:49:47 »
Quote (selected)
...само споменах за керпеден...
Това означава, че или са минали на бот, комуто е зададена тази мръсна дума с конкретната команда, или сегашните им модератори действат като ботове.
Само споделям подозрението си, иначе ми е  :yawn-3335:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #74 -: Ноември 29, 2018, 23:53:23 »
,
Quote (selected)
че или са минали на бот, комуто е зададена тази мръсна дума с конкретната команда,

Съмнявам се. Превъплъщенията на Спая ката ден се упражняват на тема "този форум" в темата за популито на Джиджи и стихове даже ни посвещава, така че ....няма ботове

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #75 -: Ноември 29, 2018, 23:57:19 »
в момента там пак са на профилактика.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #76 -: Ноември 30, 2018, 00:01:05 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #77 -: Ноември 30, 2018, 00:03:05 »
Извинявайте.
Оказа се че не съм в Сибир.
Просто поредният ъпгрейд оттатък.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #78 -: Ноември 30, 2018, 00:08:54 »
Quote (selected)
Просто поредният ъпгрейд оттатък.
Ми...
 :yawn-3335: :smoking_a_lot-419: :bubblegum:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #79 -: Ноември 30, 2018, 00:21:45 »
Quote (selected)
Просто поредният ъпгрейд оттатък.
Ми...
 :yawn-3335: :smoking_a_lot-419: :bubblegum:

Споко, вече са на линия.
the lamers club honourable member …

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #80 -: Ноември 30, 2018, 00:30:32 »
Аз там не съм влизал откакто съм тук.
Вече съм на доста години за да си позволявам да си късам нервите с разни  :pissed-891:
За какво да влизам, след като тези които четях там (някои с удоволствие), са вече тук.
Другите ми бяха на "игнор".
Т.е. ситуацията е същата (за мен) с тази разлика, че тук форумът е с в пъти по-дружелюбен интерфейс, по-интелигентен, по-стабилен.
 :too_happy-1067:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #81 -: Ноември 30, 2018, 00:43:32 »
Аз там не съм влизал откакто съм тук.
Вече съм на доста години за да си позволявам да си късам нервите с разни  :pissed-891:
За какво да влизам, след като тези които четях там (някои с удоволствие), са вече тук.
Другите ми бяха на "игнор".
Т.е. ситуацията е същата (за мен) с тази разлика, че тук форумът е с в пъти по-дружелюбен интерфейс, по-интелигентен, по-стабилен.
 :too_happy-1067:

Аз най-вече успокоявам партнерите от там, които поради липсата му, четат най-вече тук  :image008:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #82 -: Ноември 30, 2018, 15:23:36 »
Аз най-вече успокоявам партнерите от там, които поради липсата му, четат най-вече тук  :image008:
  :smoking_a_joint-408:

А аз съм се превърнала вече едва ли не в „разсилна” на входа и изхода на „Vox Populi”, където тече стихоплетство и секъф вид мерена реч …  :m1235:

Сепак тази тема ми е все още малко по-малко безразлична от останалите …

Чок觧

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #83 -: Ноември 30, 2018, 15:26:55 »
Следващия път като отиваш оттатък занеси транквилани на Юзера , че както го е напънала музата , съвсем ще изперка  :crazy-2239:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #84 -: Ноември 30, 2018, 18:46:44 »
- Отварям там само за да прочета определени новини - по навик. Инак, "мненията" вече не чета. Има няколко много гадни новопоявили се ника, които с поведението си и "творбите си" отбелязват нови "върхове" - един водещ за момента е този присвоил си имената на уважаемият МинПред понастоящем.

Пешо

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #85 -: Ноември 30, 2018, 19:03:15 »
Вчера бях леко изненадан да констатирам, че хартиеният вариант на "другото място"  може да бъде намерен в два неголеми квартални магазина.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #86 -: Ноември 30, 2018, 19:10:27 »
Вчера бях леко изненадан да констатирам, че хартиеният вариант на "другото място"  може да бъде намерен в два неголеми квартални магазина.

Това много ли е или малко?
the lamers club honourable member …

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #87 -: Ноември 30, 2018, 19:58:50 »
Quote (selected)
Това много ли е или малко?
Извинявам се, че се намесвам в диалога ви, но бих искал да се изокам по тоя въпрос.
Мисля, че нас (поне мен) едва ли ни интересува тиража.
Хартиеният такъв.
Това би трябвало да интересува собственика.
А мен пък, изобщо не ме интересува какво смята собственика.
Както и всеки друг собственик на каквото и да е друго нещо.
 :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #88 -: Ноември 30, 2018, 23:51:13 »
Вчера бях леко изненадан да констатирам, че хартиеният вариант на "другото място"  може да бъде намерен в два неголеми квартални магазина.

Това много ли е или малко?
Ти как мислиш ?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #89 -: Ноември 30, 2018, 23:55:39 »
Вчера бях леко изненадан да констатирам, че хартиеният вариант на "другото място"  може да бъде намерен в два неголеми квартални магазина.

Това много ли е или малко?

Ти как мислиш ?

Че е твърде добре.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #90 -: Декември 01, 2018, 20:36:27 »
Следващия път като отиваш оттатък занеси транквилани на Юзера , че както го е напънала музата , съвсем ще изперка  :crazy-2239:

В момента е ноо зле ... мисля, че никой вече нищо не може да направи.  :b0201:

А аз помолих офицялно да заключат темата, само че и оттам - от умрел писмо ...    :scared-1349:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #91 -: Декември 01, 2018, 20:44:26 »
Следващия път като отиваш оттатък занеси транквилани на Юзера , че както го е напънала музата , съвсем ще изперка  :crazy-2239:

В момента е ноо зле ... мисля, че никой вече нищо не може да направи.  :b0201:

А аз помолих официално да заключат темата, само че и оттам - от умрел писмо ...    :scared-1349:

А защо да я заключват? Таман взе да става весело там.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #92 -: Декември 01, 2018, 23:05:48 »
Следващия път като отиваш оттатък занеси транквилани на Юзера , че както го е напънала музата , съвсем ще изперка  :crazy-2239:

В момента е ноо зле ... мисля, че никой вече нищо не може да направи.  :b0201:

А аз помолих официално да заключат темата, само че и оттам - от умрел писмо ...    :scared-1349:

А защо да я заключват? Таман взе да става весело там.
Да, де, ама до едно време. В момента там е ПЪЛЕН БАРДАК!!!   :smokelots:

Повече не смея да влизам.  :t2619:

И много ми се иска някой от колегите тук да разкаже още веднъж за бардака, който е настъпил при отделянето на Скай-форума, щото мен още ме е нямало там. Да видим приликите и разликите.

Нямам представа, но таквоз стихоплетство, каквото се вихри в момента оттатък по наш адрес, явно не е било никога и никъде. Щото освен Юзъра, се намесиха и некои от нашите.  :t1813:
   
Добре, че я няма Дорис …

« Последна редакция: Декември 01, 2018, 23:13:57 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #93 -: Декември 02, 2018, 07:18:10 »
Ако се съсредоточим върху публикациите/новините "другаде в мрежата" , а не върху маструбациите и неволните полюции на някои участници под съответните публикации или други "свободни теми" като "Глас народен" , нещата ще се успокоят и "няма да им "образуваме" нерви и поетични изблици" .
« Последна редакция: Декември 03, 2018, 21:44:43 от Чок觧 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #94 -: Декември 03, 2018, 20:47:45 »
https://www.segabg.com/category-observer/vashington-na-trump-prez-pogleda-na-evropeec

"Жива да не бях!"
Иван Кръстев в "наблюдател".
Времената ли са странни, местата ли? :b0756:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #95 -: Декември 03, 2018, 21:08:45 »
E те този когато го пратят в Сибир ще направят едно много добро дело.
И в правия и преносния случай.

От най гнусните комсомолски гаулайтерчета, секретар на английската гимназия, като 15-16 годишен секретар на районен комитет на комсомола - район Васил Левски, парадиращ навсякъде с връзките си в ЦК на БКП, щот баща му беше някакъв фактор там....

Ако ме фанете в настроение на трапеза може да си разказваме за него и изстъпленията му покрай бригадите, сушата и наводненията и XIV конгрес на ДКМС....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #96 -: Декември 04, 2018, 01:15:35 »
Него не познавам лично. Което не означава, че не ми е антипатичен.
Но познавам други подобни нему.
Народът казва, в такива случаи - Все едно един х... ги е правил!
Аз мисля, че тези ... щях за малко да напиша "хора"... индивиди са моделирана в някаква матрица и са закодирани да изпълняват еднакви действия.
Основна характеристика на такъв е - нагоре безгръбначен, надолу безкомпромисен и то в най-гнусната форма!
Инкубатор на такива беше Комсомола. Повечето бяха провициалисти, които идвайки в София да се доказват, са избрали този път.
Което говори само за едно. Във връзка е с едни 80%!
Мислех да понапиша още, но чувствам, че ще започне да ми се повдига!
По-добре да пусна в онази тема поредния виц.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #97 -: Декември 08, 2018, 00:15:55 »
Всяка година около 20 хил. човека напускат България и не се връщат.
Над половината от тях са млади хора. Докато започнат да работят, издръжката на тези млади хора е била общо около 2,880 млрд. лв., които подаряваме на развитите държави всяка година. Вече определено над 2,15 млрд. от тях са към държави от ЕС. И тук не влизат разходите за завършване на висше и на средно специално образование в България на около 7000 млади хора. Всички тези суми са многократно по-големи съобразно цените в съответните развити държави. Допълнително според МВФ поради загубата на квалифицирани кадри България губи около процент годишно от темпа си на развитие. За година това прави вече над 1 млрд. лв. Чистият приход от фондовете за подкрепа на ЕС, като се приспадне вноската ни, е около 3 млрд. лв. Сметката излиза отрицателна. И нещо повече – не се отчита бедността на пенсионерите поради липсата на млади хора, които да ги издържат. И на фона на всичко това следва ограничаването на българския бизнес.
Казано с други думи, това представлява присвояване на български пари от развитите държави.
Така излиза, че при приходите и разходите ние сме на чиста загуба от ЕС. А в основополагащите договори на ЕС ясно пише, че трябва да се помага на изостаналите държави да настигнат развитите.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/7188370
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #98 -: Декември 08, 2018, 00:19:15 »
Зависи дали се изживяваш като човек, или като държава. Според това си на загуба или на печалба от ЕС...
За нас говоря, иначе Чехия не е на загуба май...чудно що ли... кой ми такова в гащите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #99 -: Декември 08, 2018, 00:39:50 »
На практика, за разлика от Чехия, нашите "политици" и "бизнесмени" разпиляха икономическия потенциал на държавата.
Прекалено са ни алчни "политиците" и "бизнесмените".
Като резултат, който може, бяга като дявол от тамян от тях.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #100 -: Декември 08, 2018, 12:42:33 »
На практика е така - виновни са ни мутрите във всички прослойки - политически и уж бизнес...
На теория пресата не спира да бълва теории, че не мутрите, а ЕС ни е виновен.
На практика, ако не беше ЕС, мутрите съвсем да са ни разкостили без право на изход.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #101 -: Декември 09, 2018, 19:43:23 »
Офтопик. Един от политиците, който най-ясно постави проблема с неравенството, бедността и експлоатацията бе Константин Проданов. Харесвах го, нищо, че беше лидер на АБВ. Достоен син на достоен баща, бих казал.

Но през пролетта той се отказа от лидерската позиция и я предостави на Румен Петков. Не мисля, че АБВ спечели от това, но и това не ми е първа грижа. Обаче лявото загуби. Определено. Проданов щеше да ни е много полезен. Тук, но и в Брюксел, също. Ако беше при нас, бих го предложил за евродепутат. Не знам в АБВ дали ще имат тоз акъл да го издигнат или пак ще заложат на Калфин.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #102 -: Декември 09, 2018, 19:45:33 »
Quote (selected)
Офтопик. Един от политиците, който най-ясно постави проблема с неравенството, бедността и експлоатацията бе Константин Проданов. Харесвах го, нищо, че беше лидер на АБВ. Достоен син на достоен баща, бих казал.

Но през пролетта той се отказа от лидерската позиция и я предостави на Румен Петков. Не мисля, че АБВ спечели от това, но и това не ми е първа грижа. Обаче лявото загуби. Определено. Проданов щеше да ни е много полезен. Тук, но и в Брюксел, също. Ако беше при нас, бих го предложил за евродепутат. Не знам в АБВ дали ще имат тоз акъл да го издигнат или пак ще заложат на Калфин.
 

Което е верно, си е верно! :bigok:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #103 -: Декември 11, 2018, 04:39:15 »
България е последна по материален жизнен стандарт в ЕС, сочи проучване на проф. Васил Цанов и на проф. Георги Шопов от Института за икономически изследвания при БАН, представено на Международната научна конференция „Икономическо развитие и политики: реалност и перспективи“.

Авторите на доклада са използвали три групи показатели за оценка - „икономическо развитие“, „доходи и потребление“, „неравенство и бедност“. Данните показват, че средният коефициент на материален жизнен стандарт в ЕС за 2017 г. е 45,6 на сто, а в България - 7 на сто.

Резултатите  сочат, че от 2010 г. насам се отчита спад в жизнения стандарт на българите, но за същия период намалява броят на областите в критично състояние.
https://www.economy.bg/bulgaria/view/33777/BAN-Bylgariya-e-posledna-po-materialen-zhiznen-standart-v-ES

 Превзетата държава работи основно за интересите на превзелите я и много трудно прави нещо друго, дори и когато иска. Ето защо не е чудно например, че общинските администрации в големите градове и няколко министерства не правят нищо за мръсния въздух. Или че цялата държава не успя да защити интересите на българските транспортни компании в ЕС. Причината е, че всички тези институции са заети с друго. И ако бяха докрай откровени, при всеки натиск да свършат някаква работа щяха да отговарят: "Чакайте малко, превземаме държавата."
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentari/2018/12/07/3357652_chakaite_malko_prevzemame_durjavata/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #104 -: Декември 11, 2018, 13:18:35 »
Quote (selected)
Данните показват, че средният коефициент на материален жизнен стандарт в ЕС за 2017 г. е 45,6 на сто, а в България - 7 на сто.
Не знам какво е това среден коефициент на материален жизнен стандарт, но това няма как да учуди никого.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #105 -: Декември 11, 2018, 13:46:27 »
За пълнота на дискусията:

Quote (selected)
https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/dec/09/manifesto-divided-europe-inequality-europeans

А иначе научих се за това от едно ляво място, наше.

http://baricada.org/2018/12/10/manifesto-social-europe/

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #106 -: Декември 20, 2018, 00:26:46 »
От 10-ина дни насам заради БАН-а не бях изопщо влизАла „оттатък”, ама там била настанала страхотна веселба – баси кефа!!!  :clap-3332:

И то не без участието на наши хора „оттук”.  А аз се чудех къде се губят …  :b0315:

https://www.segabg.com/forum-topic/dve-treti-rusnacite-dnes-suzhalyavat-za-sssr 
:giggle-3307:
« Последна редакция: Декември 20, 2018, 00:29:32 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #107 -: Януари 23, 2019, 05:09:30 »
Работодателите искат да делят поравно разходите за осигуровки с работниците
Работодателските организации настояват осигурителните вноски да бъдат разпределяни поравно между работодатели и работници. Според бизнеса това няма да се отрази на заплатите, защото ще бъде компенсирано от увеличение на трудовите възнаграждения.
За целта, с промени в Кодекса на труда може да бъдат въведени нов тип трудови договори, заяви председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев, цитиран от БНР.
"Нашето предложение е в трудовите договори да се записват две числа, които говорят нещо. Едното е общия разход за труд - впрочем така е в Румъния, в Македония, и в много други страни. Другото число е нетната сума, която получава след всички удръжки работникът".
Така според Велев в рамките на общия разход за труд и на нетния доход нищо няма да се промени:
"Това, разбира се, няма да повиши доходите на хората. Доходите на хората ще се повишат от повече и по-добра работа. Това може да бъде въведено при условие крайната чиста сума да се запази. В случая, не става дума за ощетяване на някой или за облагодетелстване на друг, а за повече прозрачност в отношенията".
https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/rabotodatelite-iskat-da-deliat-poravno-razhodite-za-osigurovki-s-rabotnicite-275744/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #108 -: Януари 23, 2019, 05:32:27 »
Модерното общество изисква социалната справедливост като глобализация. Това коментира проф. Анна Кръстева, политолог, в предаването "Светът е бизнес" на Bloomberg TV Bulgaria.
“Неравенствата в света дават стряскащи цифри, посочи политологът. – 26 души притежават толкова, колкото половината човечество. Само за миналата година богатството им е нараснало с 11%. Неравенствата са знак за неефективни политики. Несъразмерни са данъците за богатите и тези за бедните."
“Елитите искат да спасят глобализацията такава, каквато те я виждат. Гражданите все по-малко виждат тази глобализация. Елитите използват Давос като мегафон. Гражданите пък  превърнаха улиците в мегафон – от „Жълтите жилетки“ в Париж до гражданите в Будапеща и т.н.", отбеляза тя.
„Социалната справедливост е необходима. Проблеми като тероризма и трафика изискват международна координация. Голямото противоречие на глобализацията е, че компаниите са глобални. Мобилността на хората никога не е била така свободна, както тази на стоките. Новата световна архитектура е такава, защото един лидер като Тръмп прояви нечувания кураж да я пренарежда икономически и политически. Все повече граждани, неудовлетворени от елитистката глобализация, дават мандат на национални лидери, затворени в протекционистки мерки", смята политологът.
https://www.investor.bg/sviat/6/a/politolog-neravenstvata-sa-znak-za-neefektivni-politiki-275729/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #109 -: Януари 23, 2019, 11:16:54 »
От този януари има интересно видео с Фурсов. Обясни защо и как е действала "уравниловката". Просто защото не е възможно на огромен брой хора да се позволи да имат Всичко, без да пострада общественото развитие. Т.е. държавата трябва да има повече ресурси. Виждаме го сега тук. Преди всичко се поддържаше според възможностите, поредната масова акция и пр. - както Т. Живков бе казал за дермократите сега, че не могат да боядисат това, което тогава се е построило...

Разбира се, че има някаква уговорка и несъответствия, но според мен всяко добро дело се омаскарява благодарение на човешката природа. Ето защо следва да преценяваме кое е по-малкото зло. Поне докато не се измудри някакъв метод, сила, средство за върховно господство с абсолютна безпристрастност фиксирана на общоприета законова, социална и нравствена плоскости...
 :smokin:
Имаше подобни модели из SF писаниците.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #110 -: Януари 23, 2019, 14:43:45 »

Разбира се, че има някаква уговорка и несъответствия, но според мен всяко добро дело се омаскарява благодарение на човешката природа. Ето защо следва да преценяваме кое е по-малкото зло. Поне докато не се измудри някакъв метод, сила, средство за върховно господство с абсолютна безпристрастност фиксирана на общоприета законова, социална и нравствена плоскости...
 :smokin:
Имаше подобни модели из SF писаниците.
Работят по въпроса.
Quote (selected)
През 2019 г. ще видим по-сериозно навлизане на технологиите за изкуствен интелект, като страни като Естония вече работят в насока да установят изкуствения интелект като част от правния мир. Очаква се сериозно редуциране на здравните разходи, отново като резултат от въвеждането на изкуствения интелект. Други нововъведения в сектора ще бъдат дистанционно здравеопазване и виртуализирани болнични услуги, опосредствани от технологиите.
https://technews.bg/article-113978.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #111 -: Януари 23, 2019, 21:33:59 »
"Това, разбира се, няма да повиши доходите на хората. Доходите на хората ще се повишат от повече и по-добра работа.
Божкееееее, ако гилотината не беше измислена, щеше да е наложително да се измисли за тия лекенца. Не знам как планетата просто може да издържа вече от толкоз поквара и извратеност.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #112 -: Януари 23, 2019, 22:24:40 »
Доходите на хората ще се повишат от повече и по-добра работа.
Божкееееее, ако гилотината не беше измислена, щеше да е наложително да се измисли за тия лекенца. Не знам как планетата просто може да издържа вече от толкоз поквара и извратеност.
Тъкмо се канех и аз да спомена за симпатичния тежък триъгълен нож  :way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #113 -: Януари 24, 2019, 12:19:15 »
трапецовиден, все пак.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #114 -: Януари 28, 2019, 15:07:27 »
71% от българите смятат, че политическата система в България работи за богатите. Това сочат данните от национално национално представително проучване, осъществено от Агенция АФИС в периода 14-19 януари 2019 г.

Запитани дали имущественото неравенство в България нараства или намалява, близо 63% или почти две трети от гражданите на България отговарят, че то се увеличава. Само 7% са на обратното мнение. А всеки четвърти (26%) предполага, че социалните разлики остават на същото ниво. Според проучването раздалечаването между българите в материалното измерение има връзка с политическата обстановка и с доверието към институциите в страната.

Възприятието за растящо неравенство е обратно пропорционално на доходите, твърдят от АФИС. Сред хората с до 150 лв. месечно на човек от домакинството, нагласата, че неравенството расте, обхваща далеч по-голям дял отколкото е средният за страната – 81%. В тази подоходна категория само 10% смятат, че различията остават на същото ниво и нито един (0%) не е споделя мнението, че имуществената ножица се затваря, показват още резултатите от изследването.
https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/afis-za-71-ot-bylgarite-politicheskata-sistema-raboti-za-bogatite-276077/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #115 -: Януари 28, 2019, 15:33:31 »
" Сред хората с до 150 лв. месечно на човек от домакинството,"
Което значи, че дори да живеят в землянка без вода и електричество, тези хора имат доходи за по половин хляб, сто грама сирене, една кофичка кисело мляко и почти цяло малко доматче на ден. Това ще изяде 56% от доходите им, а с останалите 67 лева те ще се отопляват, обличат, обуват и слушат радио на площада вероятно, защото се разбрахме, че няма да ползват електричество.
А после политическата класа ще се чуди абе къде се дянаха българите?!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #116 -: Януари 28, 2019, 20:32:15 »
Абе какви са тия 150 лв./мес?!???
Все си мислех, че даже социалната пенсия е към 170?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #117 -: Януари 28, 2019, 20:37:46 »
На човек от домакинство.
Ако на бабата и дядото с 200 лева пенсии закачиш и безработен родственик?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #118 -: Януари 28, 2019, 21:08:29 »
не ти трябва баба и дядо, тричленно семейство с един работещ на минималнаи си готов.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Re:Проблеми другаде в мрежата
« Отговор #119 -: Януари 28, 2019, 21:26:38 »
И как така се съобщава между другото, лежерно, все едно нищо не е...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.