Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:45:36

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 304944 пъти)

0 Потребители и 47 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #960 -: Септември 28, 2019, 22:55:04 »
 :giggle-3307:

Ама не е фалос ...  :sad-3295:

ЛЕКА

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #961 -: Септември 28, 2019, 23:04:50 »
Quote (selected)
Липдса ми загряването на водата, което дърпа наляво. И някаква сметка кое колко дърпа, проверена след това, вместо абстрактно философстване.
фактът е, че поради засилената киселинност дават фира цели океански екосистеми. Одтук хранителната верига се къса и изчезват видове.
Тва са факти, нема нищо абстрактно.
Чакай сега :) Той Хикса е прав - разтворимоста на газовете намалява с повишаването на температурата. Както вече казах, въпрос на равновесие. Обаче, за екосистемите дори и 2 - 3 градуса затопляне може да са фатални. На мен ми е малко смахнато, щото все пак само 3 градуса...
« Последна редакция: Септември 28, 2019, 23:17:51 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #962 -: Септември 28, 2019, 23:07:46 »
Ама не е фалос ...  :sad-3295:
На което не залагай повече от пробита копейка.
Вчера си мериха что-то с една СУ-шка от новите...
Но щем е за ЛЕКА: Не снится нам ни рокот космодромаааа....
https://www.youtube.com/watch?v=7OGcs22ianM
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #963 -: Септември 28, 2019, 23:14:41 »
Quote (selected)
Има ли термин "хаотична система"? Има! Еднозначен ли е с "динамична" и "нелинейна система"? Еднозначен е! Какво има повече да коментираме?

Ами ... че просто това не е верно. Ако ще, тъп и упорит, да го повториш и сто пъти.

Ей тук на, едно четиво. Българско, с Академичната награда на БАН. Автор акад. Стойчо Панчев, светла му памет.


На една ръка разстояние ми е, макар и да не съм я чел от 20 години насам. Да започна да ти цитирам?  :cool-1084:
Да, той също споменава условие една система да е хаотична - нелинейността. Но подчертава, че хаосът е състояние и като такова следва да се интерпретира. Системите, за които пише той са НДС - нелинейни динамични системи. Но НДС въобще не са "еднозначни" с термин "хаотична система". Защото, например, интегрируемите НДС не демонстрират хаотично поведение. Една от най-известните, да не е и най-известната, НДС - тази на Лоренц - има хаотични решения само при строго определени стойности на параметрите. Тя е "хаотична" само при строго определени условия, а не въобще.

И да, акад. Панчев е отделил към 30 страници точно за това да обсъди климата като НДС и възможностите той да бъде предсказан. Поучително четиво, по темата.
« Последна редакция: Септември 28, 2019, 23:17:14 от Firmin »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #964 -: Септември 28, 2019, 23:27:11 »
Quote (selected)
Една от най-известните, да не е и най-известната, НДС - тази на Лоренц - има хаотични решения само при строго определени стойности на параметрите. Тя е "хаотична" само при строго определени условия, а не въобще.

И да, акад. Панчев е отделил към 30 страници точно за това да обсъди климата като НДС и възможностите той да бъде предсказан. Поучително четиво, по темата.

Да разбираме ли че хаосът е строго определен и не е хаос както сме свикнали да го мислим?

Ще се повторя, но.

Quote (selected)
Остави го анализатора.
Нека се опита да състави прогноза на времето за 7-10 дни с вероятност поне 70-80%.
Едва ли ще успее.
Впрочем не е лошо да ни разкаже.
След 10-на дни ще говорим дали е познал или се е н***ал.

Ха-ха
Още не могат да вкарат в някакъв модел прогнозата на времето за повече от 4-5 дни.

И ни говорят за климатични изменения.
« Последна редакция: Септември 28, 2019, 23:42:20 от AnonimusBG »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #965 -: Септември 28, 2019, 23:30:43 »
А хората мислят да летят към Енцелад.
Там имало нещо което май е вода и следователно са подходящи температурите...
А Енцелад е спътник на Сатурн и хабер си няма явно завалията от швецки неща.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #966 -: Септември 28, 2019, 23:39:12 »
Цитат на: AnonimusBG
Да разбираме ли че хаосът е строго определен и не е хаос както сме свикнали да го мислим?
Според мен - да. Хаос наричаме състояние, което е твърде сложно за нас да го разберем и предвидим.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #967 -: Септември 28, 2019, 23:41:12 »
Quote (selected)
Впрочем не е лошо да ни разкаже.
След 10-на дни ще говорим дали е познал или се е н***ал.

Ами заповядай
https://www.windy.com/?41.915,25.334,7

Аз ползвам това, когато ми потрябва. Включително и за работата ми. И досега,  пос**ко, не съм се н***ал.

Колкото до детерминирания хаос, нито е място, нито е време, а най-малко пък ти си човекът, да просвещавам. Ще идеш да четеш. Да се помъчиш малко. Кой знае, може пък и да се научиш покрай това да уважаваш тези, които го правят. :pissed-891:

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #968 -: Септември 28, 2019, 23:47:59 »
Ето какво ми даде твоята прогноза за 07.10.2019 г.

« Последна редакция: Септември 28, 2019, 23:52:18 от AnonimusBG »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #969 -: Септември 28, 2019, 23:49:39 »
Господине(другарю) проверявай си н******те линкове.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #970 -: Септември 28, 2019, 23:51:46 »
Доколкото виждам, скрийншот на посоката на вятъра. Можеш да си избереш, вдясно, температура, валежи ...  :cool-1084:

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #971 -: Септември 28, 2019, 23:57:26 »
Ето ти и температура на 07.10.2019 г.
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 00:01:37 от AnonimusBG »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #972 -: Септември 28, 2019, 23:58:42 »
Доколкото виждам, скрийншот на посоката на вятъра. Можеш да си избереш, вдясно, температура, валежи ...  :cool-1084:
Долу в ляво, може да си избереш да избереш да добавиш на Северна Америка няколко хиляди градуса.
Просто опция от генщаба. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #973 -: Септември 28, 2019, 23:58:57 »
Е и господине(другарю)?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #974 -: Септември 29, 2019, 00:01:45 »
А, ще се научиш накрая. Практика ти е нужна. Онова долу са методите на прогнозиране. Има възможност да сравниш прогнозата по всички прилагани от сайта методи.  :cool-1084: Поиграй си.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #975 -: Септември 29, 2019, 00:05:25 »
Не ми говори глупости, а ми дай прогноза за 07.10.2019 г.
Твоите методи дават прогноза за 01.10.2019 г. в 12.00
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 00:14:37 от AnonimusBG »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #976 -: Септември 29, 2019, 00:06:25 »
micky, остъкляването ти е станало мания нещо. Иди се консултирай със специалист, че главата ти е станала като pogled.info - дрънчи на руско тенеке.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #977 -: Септември 29, 2019, 00:14:38 »
Не ми говори глупости, а ми дай прогноза за 07.10.2019 г.
Твоите методи дават прогноза за 01.10.2019 г. в 12.00

Аз не говоря глупости, ами ти си некадърен и нетърпелив. Казах - поиграй си малко, кликни тук-там и ще разбереш как работи. За да научиш нещо, каквото и да е, първото условие е любознателност.

И така, да речем, ж.к. Терасите, Панчарево, 15.00 часа, понеделник, 7 октомври:
Температура 23 градуса. Западен вятър 4 възела, пориви до 6 възела, чисто небе, без превалявания.

Друго?  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #978 -: Септември 29, 2019, 00:15:09 »
micky, остъкляването ти е станало мания нещо. Иди се консултирай със специалист, че главата ти е станала като pogled.info - дрънчи на руско тенеке.  :D
Нарича се РС-28 Сармат. Ама това е друга тема!
Тук никой не остъкляваше докато не споменах кладите. И затоплистите почнаха...
Оказа се че и математика знаели.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #979 -: Септември 29, 2019, 00:19:07 »
Quote (selected)
Липдса ми загряването на водата, което дърпа наляво. И някаква сметка кое колко дърпа, проверена след това, вместо абстрактно философстване.
фактът е, че поради засилената киселинност дават фира цели океански екосистеми. Одтук хранителната верига се къса и изчезват видове.
Тва са факти, нема нищо абстрактно.
Чакай сега :) Той Хикса е прав - разтворимоста на газовете намалява с повишаването на температурата. Както вече казах, въпрос на равновесие. Обаче, за екосистемите дори и 2 - 3 градуса затопляне може да са фатални. На мен ми е малко смахнато, щото все пак само 3 градуса...


Освен, че намалява разтворимостта, се увеличава деаерацията. Очевидно, след като киселинността се вдига заради разтворения въглероден диоксид, новото равновесие се установява на по-високи нива на въглероден диоксид във водата и в атмосферата, което води до допълнителен парников ефект и до допълнително затопляне, което води до ново равновесие на по-високи нива на въглероден диоксид... Очевидно, това е етап от жизнения цикъл на планетата, последният и нищо не зависи от нас. Носете си новите дрехи и си карайте новите джипове. И не четете само вестници.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #980 -: Септември 29, 2019, 00:19:45 »
Не ми говори глупости, а ми дай прогноза за 07.10.2019 г.
Твоите методи дават прогноза за 01.10.2019 г. в 12.00

Аз не говоря глупости, ами ти си некадърен и нетърпелив. Казах - поиграй си малко, кликни тук-там и ще разбереш как работи. За да научиш нещо, каквото и да е, първото условие е любознателност.

И така, да речем, ж.к. Терасите, Панчарево, 15.00 часа, понеделник, 7 октомври:
Температура 23 градуса. Западен вятър 4 възела, пориви до 6 възела, чисто небе, без превалявания.

Друго?  ???

Чакам сккриншот.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #981 -: Септември 29, 2019, 00:29:04 »
Quote (selected)
Чакам сккриншот.

Е, да не прекаляваме с добрината ми, де.  ??? Сам си го направи. Нито си с увреждания, нито съм ти личен асистент. Просто дърпаш плъзгача долу до дата и час, които те интересуват. После кликваш върху мястото, за където се интересуваш. После клик на стрелкичката и долу ти излиза прогнозата. Клик най-вдясно - разширяваш до 10 дни. Придърпваш банера. Скрийншот. Упражнявай се. Не се учи наготово да ти сервират. Рядко ще са такива като мен, дето си губят времето с такива като теб.  :cool-1084:

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #982 -: Септември 29, 2019, 00:38:26 »
Впрочем, има една идея, че Вселената всъщност се състои от един единствен електрон, който върти курсове напред и назад във времето, като се среща с предишните си реинкарнации. Та може би не е толкова трудно да се унищожи всичкия гаден въглероден диоксид. Ето едно резюме на хипотезата, като за ненапреднали

Quote (selected)
Представете си, че от хаоса на първоначалния Голям взрив е бил създаден един-единствен електрон. Трилиони години по-късно този един-единствен електрон накрая би бил изправен пред катаклизма на Последния ден, където би направил едно U-образно завъртане и би се върнал назад във времето, излъчвайки гама-лъч по време на процеса. След това би се завърнал в първоначалния Голям взрив и после би извършил още едно U-образно завъртане. След това електронът ще извършва неколкократни пътувания назад-напред, от Големия взрив до Последния ден. Нашата вселена през XXI в. е само един отрязък от времето на пътуването на този електрон, в който наблюдаваме трилиони електрони и антиелектрони, т.е. видимата вселена. Колкото и странна да изглежда тази теория, тя би обяснила един куриозен факт от квантовата физика: защо всички електрони са едни и същи. Във физиката не можете да лепнете етикет на електроните. Няма зелени електрони или електрони на Джони. Електроните нямат индивидуалност. Не можете да „маркирате“ един електрон, както учените понякога маркират животни в дивата природа, за да ги изследват. Може би причината за това е, че цялата вселена се състои от един и същ електрон, който само отскача назад-напред във времето.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #983 -: Септември 29, 2019, 00:46:02 »
А руските изтребители им е нахрень за гретините вълнения:
https://www.youtube.com/watch?v=MtlLVexLfrQ
 :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #984 -: Септември 29, 2019, 00:58:50 »
Quote (selected)
А руските изтребители им е нахрень за гретините вълнения:

Така е. Много са заети. С на micky милитоабстиненцията. Имаш вид на едно бебе, дето е свикнало с биберона си. Мрънкаш, врънкаш ... Докато ти мушнат биберона. После се чува само как скърца гумата, малко сумтене, и ти се унасяш в сладка дрямка. Интересно, колко ти е рекордът.  :image008: Колко време можеш да издържиш без някоя руска ... погремушка.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #985 -: Септември 29, 2019, 01:23:57 »
Quote (selected)
Може би причината за това е, че цялата вселена се състои от един и същ електрон, който само отскача назад-напред във времето.

А Понтий Пилат би попитал "Що е време?"

Щото някои твърдят "времето е конструкт".

А пък и назад-напред имаш тогава, когато си конструирал и дефинирал стрела на времето. За което ти трябва необратимостта.  Но пък ти си имаш само този електрон и той е неизменен като Бог. Както и постоянен в поведението си - банално предвидим - появява се и изчезва и пак се появява ... Нищо променено, нищо което е, а не е било, и нищо, което е, пък няма да бъде. Суета сует.

Прочее, този твой електрон, така описан, противоречи на концепцията за ... време и посока или поне не може да я възпроизведе, пък понеже единствен той, няма и на кого да възложи тегобата таз.  :cool-1084:

... отделно от това, фактът, че електронът не може да бъде маркиран, прави нелепо твърдението, че той е един същ. Да си представим, че две палави близначета надзъртат през завесата на детското театро. Ако не можете да мацнете с грим нослето, как да разберете кой надзърта втори, трети или пети път. Така и електронът. Ако по някакви си там квантови причини той се появява през пространство-времето, за да изчезна и после пак да се появи, как вие, в залата да разберете, без маркиране, той там, зад кулисите сам ли е или пък с дузина като него палавници.
А сега, за да е по-весело, представете си, че там има маска някаква и децата си я предават едно на друго, за да ви изкарат акъла. Няма как да знаем свойствата, които електронът афишира в нашето измерение, дали са единствени. А може пък да няма в цялата Вселена и два еднакви електрона, а в нашето измерение да виждаме само едно или няколко от повтарящите се техни свойства. Като ... маска. За нашия маскен бал.  :nuts:
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 01:43:22 от Firmin »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #986 -: Септември 29, 2019, 01:30:38 »
Пич, точно сега изобщо не му е времето, ама хайде сега малко трезво:
- Имаме проблем шото океана се стопля.
- Имаме проблем шото ше дишаме ЦО2
Нали това ни казвате компанията на Грета Тумберг?

Е, аз пък ви казвам че това ви е най-малкия проблем. Илюстрирал съм в картинки и клипчета.
И ще породължа да ви го натяквам, докато схванете проблема или (и по-вероятно)  67 да и писне и да си ме прати на почивка.
Какви модели са ви препатили СУРА работи та пушек се вдига, HAARP е спрян само за да не му плащат тока.
Боинг приключиха с космическия дрон, МиГ се готвят да извадят космически изтребител. И т.н...
Ей така само прелитане през темата. И не си носете новите гащи на пук на ЗИП.

Кое е важното вий си решавайте - това че са се хванали гуша за гуша и са на път да ни ликвидират фундаментално, или че на някаква швецка и свършили водораслите.

Въобще, някой дава ли си сметка че положението никога не е било толкова зле?
Карибска криза - хахахаааа, разходка в парка!
Аматьори! Идва война. Страшна война, обаче аз трябва да страдам за швецка тарамбука. Е айде нема нужда.
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 01:46:45 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #987 -: Септември 29, 2019, 01:55:39 »
Quote (selected)
Кое е важното вий си решавайте - това че са се хванали гуша за гуша и са на път да ни ликвидират фундаментално, или че на някаква швецка и свършили водораслите.

Помня времена, когато хватът гуша за гуша беше още по-стръвен и да ни ликвидират фундаментално си бе съвсем обосновано предположение. Швецката в тез времена я нямаше, но пък водораслите си бяха там. Днес си имаме швецка. Тия с гушите и те са си тук. Ликвидацията си е все така фундаментално вероятна. А водораслите ... Водораслите ги няма.   :image008: :'(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #988 -: Септември 29, 2019, 01:58:24 »
Quote (selected)
Въобще, някой дава ли си сметка че положението никога не е било толкова зле?
Карибска криза - хахахаааа, разходка в парка!
Аматьори! Идва война. Страшна война, обаче аз трябва да страдам за швецка тарамбука. Е айде нема нужда.
« Последна редакция: Днес в 01:46:45 от micky »

Трябва ли да се безпокоя? Нали не смяташ да скочиш от прозореца с вик "Руснаците идат!" (или който и каквото там чакаш да идва)  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #989 -: Септември 29, 2019, 02:09:27 »
Quote (selected)
Въобще, някой дава ли си сметка че положението никога не е било толкова зле?
Карибска криза - хахахаааа, разходка в парка!
Аматьори! Идва война. Страшна война, обаче аз трябва да страдам за швецка тарамбука. Е айде нема нужда.
« Последна редакция: Днес в 01:46:45 от micky »

Трябва ли да се безпокоя? Нали не смяташ да скочиш от прозореца с вик "Руснаците идат!" (или който и каквото там чакаш да идва)  ???
От което излиза че /очаквано/ моят форум уорнинг че сме в беда голяма заминал бадева.
Кофти квича на швецки видимо...
Нейсе.
Фирмин, когато е трябвало и от където е трябвало съм скачал. По онези места крясъците се приемат като признак на ниска култура.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #990 -: Септември 29, 2019, 02:28:44 »
Но пък ако мученето/цвиленето е чак толко важно, айде пък поне да не е на швецки:
Дарья (Даша Волосевич) - 12 лет - Кавер В.Цой "Кукушка" - www.ecoleart.ru
https://www.youtube.com/watch?v=8hHW2JNici0
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #991 -: Септември 29, 2019, 11:52:08 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #992 -: Септември 29, 2019, 14:23:34 »
Quote (selected)
Фирмин, когато е трябвало и от където е трябвало съм скачал. По онези места крясъците се приемат като признак на ниска култура.

Понеже и аз по такива места съм скачал, то знам, че паниката не помага. И че всяко се прави с време и място.
Прочее, изпълни което ти е мерак тук отдавна, както си писал неведнъж, и отвори една темичка за ядрено разоръжаване, надпревара във въоръжаването и какви ги върши напоследък ВПК в САЩ, Русия, "посвета и у нас". С удоволствие ще я посетя и ще участвам най-активно. Четиридесет години близо ме занимава и мен. В седми клас бях, кога за Деня на техниката си просвещавах другарчета що е то АПЛ ракетоносец. Нямаше тогава интернет и електронни дъски, та с майка ми цяла нощ прерисувахме схемата на АПЛ на един картон кадастрон. Уйдисваше ми на акъла, милата. След това гимназията, имам си "тапия" от ДРНЗ "Г. Кирков" за лектор. После армията, национални награди за реферати. После университета, пак награди национални - първа, за ИСО, за ВПК, за НИОКР за военни цели, няма да споменавам темата точно, по обясними причини, само ще се похваля, че бяха дали работата ми във ВА "Г. С. Раковски" за рецензии, щото от цивилните нямаше кой да я разбере.  8)

Всичко това ти пиша, освен че да се похваля, и да ти обясня, че навярно тук съм сред последните, дето няма да уважат тревогата ти и оценката ти, че "сме в беда голяма".

Просто тук за друго спорим. И ще стане тюрлюгювеч пак. От което дължимото към твоята тема ще се ощети. Така мисля.  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #993 -: Септември 29, 2019, 15:05:50 »
Quote (selected)
Просто тук за друго спорим. И ще стане тюрлюгювеч пак.
Нормален си е гювеча - всеки се е закантил на неговата си позиция и нема мърдане.
А това че "сме в беда голяма" просто се опитах да го вмъкна като сравнение.
Не е чак толкова страшно че чак тема да отваряме... Всъщност, точно обратно - толкова е страшно, че никой не смее да шавне! :)
Ама ефекта е същия. Инак има тема за военна техника и има разни интересни четива. Отделно има и за новите изтребители че са ми слабост, ама за тях пък е ясно че нищо не е ясно.
Тъй че с пукалките сме добре, остава пушека да оправим.
Впрочем, събранието на ООН мина и сега броя кога ще приключи гюрултията с всякакви уорнинги...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #994 -: Септември 29, 2019, 15:58:28 »
Впрочем, събранието на ООН мина и сега броя кога ще приключи гюрултията с всякакви уорнинги...

Събранието на ООН мина, ама У НАС започва the aftermath ... На най–високо равнище! :D

:yes-1289:
« Последна редакция: Септември 30, 2019, 12:37:37 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #995 -: Септември 29, 2019, 20:11:21 »
Дано не повтарям някой.
Quote (selected)
Грета няма да спаси света, вслушайте се в науката и разберете защо греши
16-годишното момиче по-скоро вреди
25 сеп 2019 15:56,
“Вслушайте се в науката“, декламира Грета Тунберг при почти всяко свое изявление относно промените в климата. Но слуша ли самата Грета истинските учени? Откакто се превърна в лице на борбата с глобалното затопляне, 16-годишното момиче проповядва едно – краят е близо и не правим достатъчно, за да се спасим от него. Грета обаче греши и много малко хора смеят да й го признаят. Все пак всеки, който се опълчи срещу шведката е заклеймяван като неверник, който не се интересува от бъдещето на планетата и не вярва в глобалното затопляне.
Никой не отрича, че мерки трябва да се вземат. Никой не казва, че бъдещето поколение не трябва да се научи да е по-отговорно. Отчасти, Грета помага за това. Прекрасно е, че има деца, които се вдъхновяват от нея и рециклират училищните си тетрадки и ограничават използването на пластмаса, че се научават да са отговорни, тъй като наистина нямаме резервна планета, а проблемът със замърсяването е огромен.
Но Грета всява и паника. Паника, продиктувана й от хора, които ще се облажат от нея.
Грета се превърна в оръжие на едни по-големи риби. И не, тук дори няма да обърнем внимание на Синдрома на Аспергер, който тя има. Микеланджело, Стенли Кубрик, Анди Уорхол, Стийв Джобс, Марк Зукърбърг, Моцарт... списъкът е безкраен. Всички те имат Аспергер и всички те са променили света. И Грета може, стига безотговорните възрастни да спрат да пълнят главата й с глупости. Едва ли ще можете да отречете, че децата рядко стигат до изводи сами и всъщност повтарят това, което възрастните им казват.
Истинската наука винаги се е разграничавала от думите на малката Тунберг. Глобално затопляне има. Мерки трябва да се вземат, но масовата истерия е ненужна. Всъщност, паниката никога не е довела до нищо хубаво.
Ето къде науката и Грета Тунберг с нейната армия от повтарящи деца се разграничават.
Ричард Линдзен е атмосферен физик в Масачузетския технологичен институт. Публикувал е над 200 научни изследвания относно климата. Той достига до следното заключение: "Вече 30 години съм преподавател в Масачузетския технологичен институт. През това време климатът се е променил изключително малко, но виковете срещу глобалното затопляне са станали много по-силни. Оказва се, че колкото по-малко се променя климатът, толкова по силно се чуват гласовете на еко активистите.“
Според Линдзен три групи от хора се занимават с темата за глобалното затопляне. Група 1 и 2 са учени. Група три са политиците, медиите и еколозите. Група едно включва експертите на ООН, които стигат до заключението, че глобалното затопляне настъпва заради използването на твърди горива. Те вярват, че някога отделяният въглероден диоксид може да „затопли опасно планетата“. Група 2 твърдят, че това не представлява такъв голям проблем. Според тях климатът се влияе от много неща – въртенето на Земята, слънцето, вятърът, морските течения. Нито едно от тези явление не е напълно разбрано и никой не може да докаже, че въглеродният диоксид е доминантният фактор.
Двете групи от учени обаче имат много допирни точки. И те са:
Климатът винаги се променя. Било е адски горещо, имало динозаври, после те са измрели, всички животни са пуснали козина, настъпила е ледникова епоха. Пред около 500 години са настъпили и последните големи промени в Европа – Гренландия от "Зелена земя“ постепенно става ледена и колониите там окончателно загиват.
Тогава е нямало заводи. Нямало е и дизелови автомобили.
Въглеродният диоксид е зелен газ. Без него животът на Земята е невъзможен. Добавянето му към атмосферата наистина води до затопляне, но не толкова голямо.
Нивата на CO2 се увеличават от края на малката ледена епоха през 19 век. През това време, приблизително от 1800 до 2000 година, температурата на Земята се е покачила едва с 1 градус. Едва през 60-те парниковите газове са заподозрени в това, че имат участие в глобалното затопляне.
Най-важната допирна точка между двете групи учени е, че "точно предсказание за бъдещата глобална температура и нейното отражение върху Земята не може да бъде направено.“
Учените на ООН дори пишат в своя доклад от 2007 година, че "дългосрочно предвиждане на бъдещите климатични промени е невъзможно“.
Нито една от групите учени не потвърждава, че твърдите горива са в основата на промените в климата. Тук се намесват медиите, политиците и еколозите. И се появява паниката. А тя носи на политиците пари и власт, на журналистите – заглавия, а на еколозите – пари за организациите им, които следват почти религиозни виждания относно бъдещето на Земята.
"Ние сме в началото на масово изтребление“, каза Грета пред ООН. Твърдение, което също не е вярно. Повечето деца, благодарение на нея, вярват, че имаме едва 12 години или дори по-малко за да оцелеем. Учените, на които шведката се уповава твърдят друго. Учените на панела на ООН заявиха, че „цифрите, за които Грета говори всъщност няма да бъдат усетени като Армагендон от тийнейджърите, протестиращи сега.“
Ето още малко научни факти:
Арктичният лед се топи по-бързо от предвиденото, но също така ледът на Антарктика се увеличава по-бързо от очакваното. Да, нивото на световният океан се покачва, но скоростта на това действие не се повишава. Всъщност, две научни изследвания през последните години показват, че процесът дори се е забавил. Казват ни, че никога не е имало толкова голяма суша. Според Nature се наблюдава намаляване на сушите по света от 1982 година насам.
Грета твърди, че възрастните са предали децата, но според HumanProgress, бедността е намаляла от 28% през 1999 г. до 11% през 2013 г.  Продължителността на живота от 1981 до 2015 година е скочила от 63,2 години на 71,9 години. Все повече деца завършват основно училище, а подобрение се вижда при борбата с глада, детския труд и грамотността.
Казват ни, че нещата се влошават. Но фактите не подкрепят това твърдение.
Разбира се, това не значи, че глобалното затопляне не е истинско и не представлява проблем. Но представянето на историята само от една гледна точка ни кара да губим фокус. Според данните на университета Оксфорд за смърт, причинена от наводнения, бедствия, суши и екстремни температури – 130 на 1 милион души са умирали всяка година в началото на 1900 г. От тогава, смъртността, причинена от тези фактори е паднала с 97%, като от 2010 година, 4 на 1 милион души загиват всяка година.
Всичко това се дължи на икономическият растеж на държавите. А това е още едно нещо, за което Грета не е права. Тя обвинява държавите, че мислят само за печалбата си и вечния икономически растеж, вместо да се фокусират върху борбата за климата. Тумберг не осъзнава, че за да се справим с проблема, всъщност са ни нужни много пари.
Както Джеръми Уарнър от The Telegrаph пише, "икономическият растеж е приятел на борбата с климатичните промени.“
"Не можеш да очакваш хората да се върнат в каменната ера, но с икономически растеж и пари имаме всякаква перспектива да започнем необходимия преход към свят с нулеви въглеродни емисии“, пише Уарнър.
Без наличието на средства едва ли ще можем да построим огромните заводи, извличащи CO2 от атмосферата и преработващи го в кислород. Без икономическия растеж цените на електрическите коли и екосъобразни технологии няма да спаднат, а ще останат недостижими за обикновения човек.
Това, което Грета Тунберг прави е да всява масова истерия, за да освободи място за по-големи бизнес интереси на хора, които я използват като пионка. Навярно, дълбоко в сърцето си тя не осъзнава, че вместо да помага на човечеството в дългосрочен план, тя му вреди. Глобално затопляне има. То е проблем, който трябва да бъде решен, но паниката ни държи далеч от умните и практични решения, които ще ни извадят от кашата.
През последните 20 години всички панически се опитват да въведат зелената енергия. И все пак световно, само 0,4% от нея идва от соларни панели и вятърни генератори. В следващите 2 десетилетия тя ще продължи да е безобразно скъпа и ще достигне едва 2,2%. За това, вместо еколозите да се опитват да я въведат, първо трябва да вкараме парите си в изследвания и подобрения, които ще я направят по-евтина. Толкова евтина, че дори най-големите замърсители като Индия и Китай да я поискат.
И не, животът на Земята няма да си отиде след 12 или след 50 години. В следващите няколко милиона години хората ще продължат да се разхождат по нея. Не е лошо да слушаме Грета, за да подобрим качеството си на живот все пак. Но не очаквайте момиче, което не ходи на училище да знае, че литият в електрическата ви кола е по-опасен от дизел, че добивът на алуминий е катастрофален за природата, че отглеждането на соя, която да замества месото, унищожава почвата, както и рапицата, използвана за гориво.
Не гледайте само едната, катастрофална страна, на промените в климата. Иначе никога, нищо няма да постигнем. Гневът не ни помага.
[/size]
https://www.dnes.bg/index/2019/09/25/greta-niama-da-spasi-sveta-vslushaite-se-v-naukata-i-razberete-zashto-greshi.424037

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #996 -: Септември 29, 2019, 21:08:43 »
Наскоро съвсем незабелязано мина едно изследване. Определяне на микрочастици с полимерен произход в СЛО.
Накратко открити са макрочастици полимер и толкова. Колко били опасни, вредни .... и прочия мантри.
Крайно манипулиращо. Като тълкуване.
Защо?
Защото единствения начин те да се образуват е от "разпадащи" се съполимери. Такива от края на миналия век интензивно и нагло се "въвеждаха" по евро, международна и проч. линии. Това са съполимери които съдържат във веригата си блокове които деструктиват с времето, например полиетилен и полимлечна киселина. Дано съм бил ясен. Предполагам всеки знае тези "найлонови торбички, дето като ги забравиш за някое време, не можеш да почистиш от "парченца".
И вместо да кажат - издънихме се. Осрахме пейзажа и т.н. Те пак ломотят - застрашават, вредни .....
Ами защо ги налагахте?
 
Допълнително един детаил. Там могат да се окажат единствено "занесени" от Гълфстрийма.
Т.е. "западняците" са много по големи свини от нас.
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 21:21:29 от 66 »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #997 -: Септември 29, 2019, 22:01:35 »
Quote (selected)
Грета няма да спаси света, вслушайте се в науката и разберете защо греши
16-годишното момиче по-скоро вреди
И аз така мисля. Истерията и злобата, която излъчва, по-скоро отблъскват, отколкото привличат привърженици. А пък в Бг шансовете ѝ са близки до нулата, по обясними причини.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #998 -: Септември 29, 2019, 23:04:21 »
Наскоро съвсем незабелязано мина едно изследване.

А днес, в 17.30 ч. по БТВ "мина" предаването на Светослав Иванов "120 минути", в което той предложи директна връзка с психиатъра–шведец Давид Еверхард. По време на която връзка гусин Еверхард заяви накратко в ефир, със синхронен превод, следното, записано от мен с "преводачески записки".
Което означава, че грешка не може да има!!! :loser:

Quote (selected)
•   Защо хората се вслушват в Грета Тумберг?! Това е лудост!!!

•   В момента в Швеция се създава религиозен култ, култ на елита. А Швеция е най–светската страна на света!

•   Освен това, хората са податливи на култове – от всякакъв род и вид.

•   Грета има много известни родители /майка ѝ е известна оперна певица, а баща ѝ е в същия бранш!/. И те са тези, които създават целия този PR около нея …

•   По тази, същата причина, редица ”звезди” от цял свят се обединяват около Грета.

•   Грета се използва за създаване на паника.

•   Но трябва да се действа РАЗУМНО, БЕЗ НИКАКВА ПАНИКА !!!

   :bigok:


« Последна редакция: Септември 30, 2019, 00:41:00 от Джиджи »

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #999 -: Септември 29, 2019, 23:08:56 »
z
« Последна редакция: Септември 29, 2019, 23:20:24 от Hateras »
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1000 -: Септември 30, 2019, 16:52:00 »

Baby survives parents' global warming suicide pact
A seven-month-old girl survived for three days alone with a bullet in her chest after being shot by her parents as part of a suicide pact over their fears about global warming.

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/southamerica/argentina/7344329/Baby-survives-parents-global-warming-suicide-pact.html

Това е положението и още по-положение ще става.
« Последна редакция: Септември 30, 2019, 16:58:14 от SvSophia »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1001 -: Септември 30, 2019, 16:59:46 »
Ако глобалната истеризация чрез Туни Гретберги от всякакъв род, пол и характер продължи.
Б@си неосектите и неосектантите.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1002 -: Септември 30, 2019, 17:26:45 »
Гретуля се оттича в канализацията. Време беше да спрат писъците.
Което не отменя въпросът - абе големите дали не си бърникат климатите?
Войната никой не я е отменял, нищо че решиха да я отложат...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1003 -: Септември 30, 2019, 17:33:49 »
Като се има предвид, мики, че "големите" вече във всичките ни дупки, метафорично речено, се стараят да бърникат, че и в мозъците ни, едва ли имат задръжки по отношение на някакъв си климат, обаче шшшшт, тихо, щото тутакси ще ни лепнат дежурния в такива случаи етикет :).

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1004 -: Септември 30, 2019, 17:50:54 »
Да ни зашият една бърза конспирология ли? Ми нека... Голям праз!
A long time ago in a galaxy far far away се бяха разбрали климатичните оръжия - НЕЦ!
Щото са твърде непредсказуеми, не че друго.
Ама те и за НАТЮ-то се бяха разбрали уж, а стана тя една. Не че нещо ново е станало де - Полша е на път да изчезне отново от картата.
Сефте! Само че загрята не с "ужасяващите" 4-5 градуса, а с хиледарка. Стартово. За нула време.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1005 -: Септември 30, 2019, 18:38:33 »
Полша е на път да изчезне отново от картата.

А ти, не пипай Полша!!! :nuts:

Щото имам снаха-полякиня – нищо че вече отдавна живее с брат ми в Лондона–града–голем!  :D

Просто ше развалиш рахатя на семейството!  :sniperer:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1006 -: Септември 30, 2019, 19:00:58 »
Просто ше развалиш рахатя на семейството!
Мене мъ няма в цялата схема. Аз само броя ракетите. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1007 -: Септември 30, 2019, 19:09:25 »
Гледам телевизора и се чудя на какво да вярвам. В Монтана паднал необичайно ранен еднометров сняг. А иначе имаме глобално затопляне.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1008 -: Септември 30, 2019, 19:12:26 »
Цитат на: Джиджи
имам снаха-полякиня
Никой да не си прави тук майтап с полякините  :t26102: Джиджи има снаха-полякиня  :icon_idea:

 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1009 -: Септември 30, 2019, 19:23:39 »
В Монтана сняг...
Ми Господ се загрижи да върне отнетото дество на Гретето - да се повози на шейничка, да си направи снежен човек...
Като видя, че родителите й и ООН не ги е еня.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1010 -: Септември 30, 2019, 19:26:33 »
Изобщо - да ги поохлади малко.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1011 -: Септември 30, 2019, 19:28:58 »
Каква Монтана бе?!? Да не е американската...
Че аз тук още си маам по джапанки
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1012 -: Септември 30, 2019, 19:31:35 »
Американската естествено - “глобалното затопляне” е в тамошните чутури, затуй им се праща сняг, дано се освестят. Барабар с Рекиджа. За Рекиджа съм  скептична обаче  ;D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1013 -: Септември 30, 2019, 19:40:53 »
Джиджи има снаха-полякиня

Това не е извинение.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1014 -: Септември 30, 2019, 19:45:01 »
Рекиджа е /без/крайно възмутен от нашето отношение към Грета Тулумбова, в резултат на което се върна към основната тема че некъв смръдлив остров щял бил от някъде да излиза.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1015 -: Септември 30, 2019, 19:46:11 »
“глобалното затопляне” е в тамошните чутури,

Ако ходите на море в България, особено на Юг, ще знаете, че никаво повишение на температурата на водата няма в последните 50 години, както и никакво повищение на водното ниво. Възможно е да вярваш на "научни данни", но да не вярваш на очите си, когато всичко е пред тях...

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1016 -: Септември 30, 2019, 19:56:47 »
Водното ниво се е повишило, само че от север руснаците превзеха Крим и го спират.
Хибридна война му викат.
Незаконните окупация и анексиране на полуострова са и основна причина за поскъпването на водата във ВиК дружествата.
« Последна редакция: Септември 30, 2019, 19:58:50 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1017 -: Септември 30, 2019, 20:56:20 »
Глобално затопляне, глобално затопляне, ама в Алберта от вчера ринат 30 сантима и чакат още толкоз нощес. Да не ви казвам какво споменават, и за Гретето включително, докато си точат лопатите. Другата седмица слагаме зимните гуми и сменяме миещото средство за джамлъка на семейния друндулет, хей, сезон, здравей, здравей!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1018 -: Септември 30, 2019, 21:43:45 »
Каква Монтана бе?!? Да не е американската...

А аз щех да падна от смех, га прекръстиха /след "промените" през 1989 г.!/ бившото село Кутловица, а след това – гр. Михайловград, на Монтана. Без изобщо да обяснят етимологията и на двете имена.  :nuts:
Щото, нерде американската Монтана, нерде българската!!! :b0201:
« Последна редакция: Октомври 01, 2019, 11:07:52 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1019 -: Септември 30, 2019, 21:47:42 »
Джиджи има снаха-полякиня

Това не е извинение.
  :D
За какво "извинение", бре?  :t0135:
« Последна редакция: Септември 30, 2019, 23:00:23 от Джиджи »