Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:17:56

Автор Тема: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"  (Прочетена 305051 пъти)

0 Потребители и 42 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1740 -: Декември 11, 2019, 13:19:28 »
знам,че настоявате момичетата на 16 години да се жени

Ами, настояваме! Природата ги задължава. Кои сме ние да се бъркаме в неведомите пътища на Майката природа? А баба ти сигурно много ще се обиди на това твое мнение.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1741 -: Декември 11, 2019, 13:20:43 »

Quote (selected)
Джиджи
Аз пък си мисля, че на тая ПИКЛА требе най-сетне да ѝ се сложи намордник на устата.

Като на Ханибал Лектър.
как бе, Джиджи реши да кажеш това? какво те кара, какво изкарва наяве?
другите от темата също, но ти си жена, в гените ни е да пазим, да съхраняваме, всяко дете да ни е грижа  бедно, богато, наядените кифли и изчадията, употребените, болните, всяко дете!
как сте ревнали срещу малко момиче, с неизвестен за нас проблем или дарба?
малко момиче ,Джиджи!
и ако ми отговориш със скачащите си картинки, ще бъда наистина ядосана

Тук няма нужда от скачащи картинки. Има нужда от само една – НЕскачаща!!! :i_didnt_do_it!-2146:
За ПИКЛАТА, не за теб. Дето я оставиха да подлуди целия свят!!!  :t0116:

Дете ли?! Де гьостерица, де ...

И стига с тая измислена, превзета, сълзлива милозливост, ако може!!!
Какво ѝ е "малкото" на тая нарцистична истеричка?!!!! :bluegrab:
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 13:32:46 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1742 -: Декември 11, 2019, 13:21:08 »
Quote (selected)
Пък и Гретето никак не е 'малко момиче', Лили - в две трети от света 16 годишна жена работи и ражда деца.
:way_to_go-1308:
Достатъчно е само да се погледне прекрасната Изабела "анти-грета" Январди, връстница на Тунберг, която обаче изглежда (и се държи) напълно адекватно за възрастта си.

Спартанец сладък. И те така вярвали - арете - че Смъртта е красавица.  ;D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1743 -: Декември 11, 2019, 13:29:44 »
Quote (selected)
Джиджи
Дете ли?! Де гьостерица, де ...
откъде тази омраза, Джиджи, what's eating Gilbert Grape? :image008:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1744 -: Декември 11, 2019, 13:36:12 »
Quote (selected)
знам,че настоявате момичетата на 16 години да се жени
Брях! :m1731:

За индо-българската лингвистична конструкция "момичетата да се жени"  втори път "брях!"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1745 -: Декември 11, 2019, 13:39:28 »
Quote (selected)
Джиджи
Дете ли?! Де гьостерица, де ...
откъде тази омраза, Джиджи, what's eating Gilbert Grape? :image008:

И не ми давай тук за пример точно Gilbert Grape от прекрасния филм, преведен на български като "Защо тъгува Гилбърт Грейп", тъй като това прекрасно момче от филма няма нищо, ама нищо общо с истеричната Грета.  :nuts:

 :light_bulb-1377:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1746 -: Декември 11, 2019, 13:53:05 »
Quote (selected)
Спартанец сладък. И те така вярвали - арете - че Смъртта е красавица.  ;D
Верно ли ме обиждаш на "спартанец"? : )
Firmin, знам че се представяш за социалист, но за мен си доказан либерал в тежка форма.
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 13:55:55 от Kole »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1747 -: Декември 11, 2019, 14:29:33 »
Quote (selected)
Джиджи
Дете ли?! Де гьостерица, де ...
откъде тази омраза, Джиджи, what's eating Gilbert Grape? :image008:

И не ми давай тук за пример точно Gilbert Grape от прекрасния филм, преведен на български като "Защо тъгува Гилбърт Грейп", тъй като това прекрасно момче от филма няма нищо, ама нищо общо с истеричната Грета.  :nuts:

 :light_bulb-1377:
абеее Джиджи :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1748 -: Декември 11, 2019, 14:41:39 »
Quote (selected)
Спартанец сладък. И те така вярвали - арете - че Смъртта е красавица.  ;D
Верно ли ме обиждаш на "спартанец"? : )
Firmin, знам че се представяш за социалист, но за мен си доказан либерал в тежка форма.
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.


накратко, од Firmin наци не става.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1749 -: Декември 11, 2019, 15:04:10 »
Quote (selected)
Спартанец сладък. И те така вярвали - арете - че Смъртта е красавица.  ;D
Верно ли ме обиждаш на "спартанец"? : )
Firmin, знам че се представяш за социалист, но за мен си доказан либерал в тежка форма.
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.


накратко, од Firmin наци не става.

Още по-простичко.
И наци не става!
Да не забравяме, че те все пак са националСОЦИАЛИСТИ, а не либерали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1750 -: Декември 11, 2019, 15:05:15 »
Приехали.

Грета Тунберг стала человеком года по версии Time
Экоактивистка из Швеции Грета Тунберг стала человеком года по версии журнала Time.

https://ru.rt.com/exia
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1751 -: Декември 11, 2019, 15:10:45 »
Лили, относно "злобата" на Джиджи.
Побеснелите зверчета се укротяват с гьостерица.
Има и една друга доктрина, да обърнеш и другата буза да те плеснат ли, да те захапят ли, забравих как точно свършваше.
Тук обаче не виждам нейни почитатели ( на доктрината ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1752 -: Декември 11, 2019, 15:50:53 »
Quote (selected)
"срутването на компютърната мрежа в полунощ на 31 декември 2000"
Нойче, на тая дата когато пак пихме с повод и последната дръжка на микрофон беше схванала, че проблем няма да има. :)
Апокалипсиса се чакаше година по-рано, при превключването към двете нули.
За почуда на целокупното човечество нищо не се случи. А не се случи защото програмистите отдавна си бяха свършили работата.
Да, точно онези странно изглеждащи хорица, дето говорят на патагонски с китайски акцент, същите тия мързели в сравнение с които пандите изглеждат като млади гимнастички бяха схванали че има слабо място и го бяха запушили.
Типичен пример как се решават проблемите без писъци и крясъци на болни и не умни хорица.
Ма молим ти се, то един апокалипсис да беше, да го запомни човек, а то!
Благодарение на Гретето се организират детски истерични движения, много напомнящи тези на децата - кръстоносци! Рев, сълзи, сополи, маме и тате, направете нещо, че ще измрем преди контролната по математика в петък!
Така ми е писнало от използвачи, че се чудя откъде пуснахме толкоз лакомии в политиката! При нас стачкуват учителите - при трите си месеца отпуск, при заплати на среден инженер с 20 години стаж, при комплекта си платени медицински и зъболекарски услуги, при постоянното си отсъствие за курсове и квалификации, при липсата на домашни, при фриволната си програма - и пак малко е! Е, какво да научат потенциалните Гретета?! Че като тропнеш малце с краченце и затвориш даскалото - получаваш всичко, което ти се иска, само да млъкнеш поне за малко. Урокът е усвоен, грешка няма.
В момента отрочето ми пише съчинение за женското равноправие в света на СУМОто! Точно там го е намерила даскалицата му! Господи, дай ми нерви да избутам тоя срок без да си изскубя косата, това е за последно!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1753 -: Декември 11, 2019, 15:54:15 »
Направо да сумоседиш  :nuts:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1754 -: Декември 11, 2019, 16:12:49 »
Цитат на: Lillian
момчета-  знам,че настоявате момичетата на 16 години да са жени
за мен обаче, всеки под 18 е дете

Момичетата на 16 СА жени. Колкото и да настояваш, че са деца.

Ние на 16 сме момчета. Даже пикльовци. Че и на 20 даже. Чак към 25 почва да ни идва акъла в главата.
На някои никога не ни идва докрай  :too_happy-1067:
Това в горе-долу цивилизовано и мирно общество. Във война бързо се съзрява.
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 16:14:55 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1755 -: Декември 11, 2019, 16:22:13 »
Освен войните, ориентир са и хормоните.
Инак и на 95 мое си викаме "мара ба младежо/девойко".
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1756 -: Декември 11, 2019, 16:25:08 »
Направо да сумоседиш  :nuts:
Ъпсолютно вярно!
Да не почвам за останалите плачове йеремиеви: ах, електронното обучение не дава възможност на някои деца да разгърнат пълния с потенциал, затова да го спрем за всички! Ай сиктир, къде по-лесно е да гепиш чавето от кревата му в 6:30 сутринта, да го лангъркаш в училищния автобус по заледените пътища къмто час и нещо доде го стовариш полузаспало в училище, ни яло, ни пило, после да го върнеш в три следобед по същия начин! Инак може да се плати на местния кмет/майка/баба доброволка да наглеждат десетината чавета от селото в залата на местната църква/кметство и всяко да си общува с он-лайн класа си! Ама в такива места учителският синдикат не пуска неговите хора, много било пътуването! За дяцата - няма проблеми, но един възрастен - това е голям проблем.
Ах, дайте на всички деца достъп до програмиране! Ми заповядайте, онлайн курсове за безплатно - една камара, платени от най-елитните университети също могат да бъдат договорени. Е, ама те са онлайн! Е, ама те са за програмиране, не за копане на траншеи, съответно са свързани някак с компютрите, нали така?! Не, нашите учители ще се обучат, пък те ще ги преподават! Ама засега не сме ги обучили, ще преквалифицираме физкултурника и биоложката за момента, кво като не знаят откъде се включва компът!
Ах, ние нищо не знаем за индианците! Ми заповядайте, индианците са буквално насреща през реката и мост има! Дайте да питаме техния съвет на мъдрите старци, те ще пратят някой с медена уста, да разказва! Не, йок, хаир, това са неквалифицирани хора, ние ще обучим нашите учители за традициите на индианците, като ги пратим през девет гори в десета, при някакви други индианци, та после да разкажем на децата. Ама засега не сме ги пратили и онези индианци нещо не се натискат, затова децата отиват да учат за Коста Рика! И там има индианци, нали така, пък тези отвъд реката, ми, кво толкова!

И когато за капак на всичко това идва Гретето и почва да дава акъл... Направо ми пропада майчинският инстинкт.
Впрочем, Лили, в еврейската традиция бат-мицва, което е празнуването на деня, в който момиченцето придобива дамски статус, е на 12 (дванайстия) му рожден ден на това детенце. За момченцата заветната цифра е 13, оттогава се смятало, че могат да носят оръжие.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1757 -: Декември 11, 2019, 16:32:41 »
Quote (selected)
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.

Да, така е. Всичко горно, чрез обединяващото - човешкото. Нарича се хуманизъм.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1758 -: Декември 11, 2019, 16:37:09 »
Мислех, хуманизмът се прилага основно към хората.
Мнозинството, текущият стандарт за нормалност и после ако остане се нещо покрива и периферните клонки на родословието.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1759 -: Декември 11, 2019, 16:37:18 »
Quote (selected)
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.

Да, така е. Всичко горно, чрез обединяващото - човешкото. Нарича се хуманизъм.
Мдаа, нещо ново е това определение на хуманизма, което включва антиобщественото, деструктивното и вредното.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1760 -: Декември 11, 2019, 16:40:39 »
Цитат на: wreckage
Цитат на: Kole
Firmin, знам че се представяш за социалист, но за мен си доказан либерал в тежка форма.
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.
накратко, од Firmin наци не става.

Напротив. От такива като Фирмин стават най-страшните нацисти. Ако тези, които управляват Запада завладеят целия свят, ще настане нов робовладелски строй. По любимия му древногръцки модел:
Много малка група аристократи ще са неоспорими потомствени господари, съобразяващи се само с правилата в тяхната група.
По неговите собствени думи: (мрежи от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения).
(всъщност не са десетилетия, а векове)

Другите ще са безправни роби, изродени, деградирали роби, загубили всяка връзка с корените си, с потомците си и събратята си. Имащи само лъжливата схема от вярвания, която господарите са им набили от пеленачета. Манкурти, без нужда от камилските кожи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1761 -: Декември 11, 2019, 16:42:27 »
Quote (selected)
Видяхте в нея лицето на Божия гняв. Видяхте Апокалипсиса. Апокалипсиса на озверели деца, които без милост и без пощада могат да разпердушинят фалшивия ви уют. Същият този, на когото посветихте живота си, за да го постигнете. А той се оказва лесна за унищожаване илюзия.

Довчера се траеше. Верно, да- неуки, неориентирани, вгледани в екраните на компютрите, в телефоните и таблетите си. Въздишахме, ядосвахме се, но бяхме спокойни - тези зомбита няма да застрашат властта ни на "възрастни". Грета би шута на илюзията. Детето вдигна поглед и погледна  Света в очите. Но това не са очи на дете. И от тях ни гледа Ужасът на битието и идното. С гняв и с очи на Съдника. Сметката идва, драги мои. А вие мислехте, че ще ни се размине?  :no-883:

Горното е цитат от днес на Фирмин.
Хуманизъм до шия. :blurry_drunk-2127:
Май не беше хуманизъм а едно друго дето много цапа и мирише.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1762 -: Декември 11, 2019, 16:42:36 »
Не знам що така на най-големите душмани на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното им е излезло толкова лошо име.

Странно е също, че фмомента на територията на планетата нема почти ни един паметник на радетел за здравото, мнозинственото, изправеното, нормалното, проопщественото, традиционното, конструктивното, жизнеспособното и полезното...нещо.

Ф Улан Батор имат един паметник на Чингиз хан и дотук.
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 16:44:56 от wreckage »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1763 -: Декември 11, 2019, 16:46:34 »
На запад си имат на пикаещото момченце.
Въпрос на вкус. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1764 -: Декември 11, 2019, 16:48:05 »
Quote (selected)
Мдаа, нещо ново е това определение на хуманизма, което включва антиобщественото, деструктивното и вредното.

А пък то е най-важното. Антиобществено, деструктивно и вредно е било, например, извършеното от т.нар. Салемски вещици. Само дето тези жени не са били вещици. Както и много други - бесени, давени, горени, душени и смазвани - през цялото Средновековие. Но това е "лесен" аргумент, заради грешката. А как стоят нещата, когато грешка няма - справедливо и честно осъден за престъпленията си престъпник, например. Антисоциален, деструктивен и безусловно вреден. Него дефиницията за хуманизъм включва ли го или го изключва?  ???

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1765 -: Декември 11, 2019, 16:49:43 »
Quote (selected)
На запад си имат на пикаещото момченце.
Въпрос на вкус. :beer-405:

то радетел ли е за здрави, мнозинствени, изправени, нормални, проопществени, традиционни, конструктивни, жизнеспособни и полезни работи или е пример за упадъчност, дегенератщина и разхот на питейна вода?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1766 -: Декември 11, 2019, 16:51:42 »
Quote (selected)
Зелените си осигуриха милиони с фалшив еко доклад
 
Фалшив доклад за „трагичното“ състояние на биоразнообразието у нас, изпратен до Европейската комисия, гарантира многогодишни възможности на Зелените у нас, чиято основна дейност е усвояване на грантове.
Поучителен материал от Гласове за това какви са същинските цели и интереси на бащите на гретенизма.

А пък списание 'Тайм' било обявило Гретето за личност на годината. Да ме прощават, ама, както прочетох преди малко в другия форум, "Грета не може да е личност на годината, тя е марионетка на годината" ! :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1767 -: Декември 11, 2019, 16:53:16 »
Мисля, че просто показва зрялото си  отношение към ЕАТЦ. :t0328:
Нищо, че не е 16 годишно, явно е природно интелигентно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1768 -: Декември 11, 2019, 16:56:20 »
Цитат на: wreckage
Цитат на: Kole
Firmin, знам че се представяш за социалист, но за мен си доказан либерал в тежка форма.
Идеите, които пропагандираш дават път на хилавото, малцинственото, изкривеното, ненормалното, антиобщественото, антитрадиционното, деструктивното, слабото, нежизнеспособното и вредното.
накратко, од Firmin наци не става.

Напротив. От такива като Фирмин стават най-страшните нацисти. Ако тези, които управляват Запада завладеят целия свят, ще настане нов робовладелски строй. По любимия му древногръцки модел:
Много малка група аристократи ще са неоспорими потомствени господари, съобразяващи се само с правилата в тяхната група.
По неговите собствени думи: (мрежи от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения).
(всъщност не са десетилетия, а векове)

Другите ще са безправни роби, изродени, деградирали роби, загубили всяка връзка с корените си, с потомците си и събратята си. Имащи само лъжливата схема от вярвания, която господарите са им набили от пеленачета. Манкурти, без нужда от камилските кожи.

Това просто не е верно. През целият си живот съм споделял знанията, които имам. Въпреки съветите и заръките на приятелите и близките ми "Спри да ги учиш!", които изпитват ревност към този ми кют да споделям знание. Защото давам на други това, което съм дал и на тях, а те са ми най-близките.

А аз дълбоко вярвам, че знанието е сила. Ти ме рисуваш с роля като на олимпийски бог. Не, няма да река, че съм Прометей, не съм толкова жертвоготовен, че да храня орлите на Зевс с дроба си. Но ценното, което имам, споделям. Защото, освен другото, силно вярвам, че освобождаването на посочените от теб минава през просвета. Така, със знанието им се дава не само сила, но и възможност, а то ще рече - свобода.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1769 -: Декември 11, 2019, 16:57:30 »
Лили, относно "злобата" на Джиджи.
Побеснелите зверчета се укротяват с гьостерица.
Има и една друга доктрина, да обърнеш и другата буза да те плеснат ли, да те захапят ли, забравих как точно свършваше.
Тук обаче не виждам нейни почитатели ( на доктрината ).
нищо не може да се укротява с гьостерица, нито хора, нито животни
престъпниците се съдят, болните се лекуват, не се убиват жени ,само защото си по-силен от тях и те дразнят, не се бият деца, не се заклеймяват различните от теб
бе тук да не се е забравило кой век сме?
и да помним какво е казал поетът, този път обичаният от повечето Вазов:
вечно и свето е само мъртвото, живото живее в грях"
в себе си ако се вгледаме, дали няма много за укротяване?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1770 -: Декември 11, 2019, 17:03:00 »
Quote (selected)
Впрочем, Лили, в еврейската традиция бат-мицва, което е празнуването на деня, в който момиченцето придобива дамски статус, е на 12 (дванайстия) му рожден ден на това детенце. За момченцата заветната цифра е 13, оттогава се смятало, че могат да носят оръжие.
често ме смайваш, Ной
какво твърдиш с горното, че 12 годишните не са деца?
че са зрели,готови да вземат решения, да създават семейства, готови за секс, да бъдат съдени като възрастни?

уф, всеки на акъла си шета, само заради добрия спор прекрачваш граници
в недопустимото си , Ной, това мисля аз
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 17:18:02 от Lillian »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1771 -: Декември 11, 2019, 17:07:48 »
бе тук да не се е забравило кой век сме?
Във века на педерастията и простотията. Нямаме никакви шансове да го забравим - дудне ни се постоянно че не сме от тоя век.
Щом комсомолски тъпанар, пардон секретар смърди за истанбулски педерастии - смятай!
Има един малък лъч надежда, но той е далеч в бъдещето...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1772 -: Декември 11, 2019, 17:15:45 »
знам,че настоявате момичетата на 16 години да се жени

Ами, настояваме! Природата ги задължава. Кои сме ние да се бъркаме в неведомите пътища на Майката природа? А баба ти сигурно много ще се обиди на това твое мнение.
баба ми, отврат ,беше родена 1921 година, завършила първото българско девическо училище по занаяти, домакинство и икономия "Мария Луиза"
заможният й баща я насочил към него, за да създаде дом ръководен умело, също с някой заможен,  да може да води разговор, да възпитава деца, да знае какво се случава по белия свят
омъжила се е на 20 години за заможен мъж с доста земя, двамата й девери са инжинер и архитект завършили преди войната в Чехия
и двете й деца са с добро образование, възпитани и почитащи семейството
при баба ми се събираше целият род по празници, от нея искаха съвет , на Прошка идваха първо при нея
как мислиш, дали ще ми се разсърди, че не обявявам 16 годишните за жени?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1773 -: Декември 11, 2019, 17:17:46 »
Quote (selected)
Впрочем, Лили, в еврейската традиция бат-мицва, което е празнуването на деня, в който момиченцето придобива дамски статус, е на 12 (дванайстия) му рожден ден на това детенце. За момченцата заветната цифра е 13, оттогава се смятало, че могат да носят оръжие.
често ме смайваш, Ной
какво твърдиш с горното, че 12 годишните не са деца?
че са зрели,готови да вземат решения, да създават семейства, готови за секс, да бъдат съдени като възрастни?
След като могат да дават акъл на възрастните и то - от трибуната на ООН, значи са зрели и категорично могат да бъдат съдени.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1774 -: Декември 11, 2019, 17:19:45 »
какво твърдиш с горното, че 12 годишните не са деца?
че са зрели,готови да вземат решения, да създават семейства, готови за секс, да бъдат съдени като възрастни?

Видно е, че нямаш представаа от женската биология, затова попитай домашния си лекар. А може и някоя по-възрастна жена. С удивление ще откриеш, че за природата едно момиче става жена не когато навърши някакви години, а когато развие едни други особености. Та, тея специфични особености означават, че за природата тя може и да прави секс, и да ражда деца. Сега, досежно "решенията", отново отиваме при Майката природа. Тя ни е създала за други "решения", а не да решаваме какъв умен смартфон да си купим, или кой съученик има повече пари.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1775 -: Декември 11, 2019, 17:20:02 »
Quote (selected)
Щом комсомолски тъпанар, пардон секретар смърди за истанбулски педерастии - смятай!

Не знам дали си даваш сметка на какво ухаеш ти, освен на руски партенки.  ??? Но пък това, сигурно, е част от продуктовото позициониране. Няма как да е друго.  :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1776 -: Декември 11, 2019, 17:21:33 »
какво твърдиш с горното, че 12 годишните не са деца?
че са зрели,готови да вземат решения, да създават семейства, готови за секс, да бъдат съдени като възрастни?

Видно е, че нямаш представаа от женската биология, затова попитай домашния си лекар. А може и някоя по-възрастна жена. С удивление ще откриеш, че за природата едно момиче става жена не когато навърши някакви години, а когато развие едни други особености. Та, тея специфични особености означават, че за природата тя може и да прави секс, и да ражда деца. Сега, досежно "решенията", отново отиваме при Майката природа. Тя ни е създала за други "решения", а не да решаваме какъв умен смартфон да си купим, или кой съученик има повече пари.

Сега е мой ред, ужасен, да попитам - абе, идеолога, ти това сериозно ли го мислиш, де го написа?! :sad-3295:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1777 -: Декември 11, 2019, 17:33:42 »
не мисля,че има нужда да отговоря на последното от отврат
не че мога ,де :image008:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1778 -: Декември 11, 2019, 17:40:04 »
Quote (selected)
Впрочем, Лили, в еврейската традиция бат-мицва, което е празнуването на деня, в който момиченцето придобива дамски статус, е на 12 (дванайстия) му рожден ден на това детенце. За момченцата заветната цифра е 13, оттогава се смятало, че могат да носят оръжие.
често ме смайваш, Ной
какво твърдиш с горното, че 12 годишните не са деца?
че са зрели,готови да вземат решения, да създават семейства, готови за секс, да бъдат съдени като възрастни?

уф, всеки на акъла си шета, само заради добрия спор прекрачваш граници
в недопустимото си , Ной, това мисля аз
Странно, всички изповядващи юдаизма не го смятат за майтап и го празнуват со все салтанати, а пък само аз, видимо, прекрачвам граници направо в недопустимото.
Определението за детството варира според традициите и условията.
Например, в Канада премиер-министърът е на мнение, че възрастта за разумно съгласие за анален секс е 16 години - което прави Гретето способно да реши дали да го практикува при всичкото си "детско" излъчване.
Познавам множество народ, който не е дозрял да създава семейство и деца в късните си 40 също. Само не започвай да ме убеждаваш, че и те са деца, щото няма да повярвам.
Гретето няма никакви проблеми да се вози на електромобил - с ясното съзнание, че голяма част от елементите му са добити от деца ненавършили нейната детска възраст, работещи от зори до мрак в най-буквалното значение на това времево определение. Яхтите за милиони също не са детски играчки - но тя ги използва с пропагандна цел. Може би и щях да повярвам на някакви лозунги, ако да бяха отправени от дома по скайпа - но циркаджийските появления по стъгди и паланки не са убедителни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1779 -: Декември 11, 2019, 17:41:57 »
не мисля,че има нужда да отговоря на последното от отврат
не че мога ,де :image008:
Защо не можеш? Защото бъркаш биологическите признаци със социалната роля? Раздели ги и отговорът ти е готов.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1780 -: Декември 11, 2019, 17:45:48 »
не мисля,че има нужда да отговоря на последното от отврат
не че мога ,де


Наистина няма нужда, но просто не можеш. Защото откак свят светува това моментът, в който едно момиче става жена. Дори законът защитава момичетата до 14 години. След това иска тяхното съгласие. "Взимане на решения", по твоему. Затова спри да лицемериш и се дръж естествено.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1781 -: Декември 11, 2019, 18:00:15 »
Възрастовите граници фиксирани в законите нямат нищо общо с физиологията.
Теса израз на натрупаните местни догми.
Датските младежи могат да употребяват алкохол легално след 16 години.
В САЩ трябва да си на 21 години да пиеш бира, обаче не е проблем на 18 години да отидеш в Афганистан и да убиваш хора, кое е по-вредно сами преценете.
Възрастта за пенсиониране варира от 50 до 75 години- нищо общо с анатомията, просто така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1782 -: Декември 11, 2019, 18:11:23 »
Възрастовите граници фиксирани в законите нямат нищо общо с физиологията.

И имат, и нямат. Зависи за какво става въпрос. Специално сексът изцяло зависи от физиологията. Законодателите не са идиоти да сложат нереална възрастова граница. Са, употребата на алкохол е съвсем друга манджа, която няма нищо общо с физиологията.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1783 -: Декември 11, 2019, 18:12:41 »
Quote (selected)
В САЩ трябва да си на 21 години да пиеш бира, обаче не е проблем на 18 години да отидеш в Афганистан и да убиваш хора, кое е по-вредно сами преценете.
А що, даже може да не мааш чак до Афган, Бъч да каже, но мисля че на 18 можеш да се сдобиеш с бойно оръжие. Да си стреляш из маалата и/или из даскалото.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1784 -: Декември 11, 2019, 18:15:53 »
Възрастовите граници фиксирани в законите нямат нищо общо с физиологията.

И имат, и нямат. Зависи за какво става въпрос. Специално сексът изцяло зависи от физиологията. Законодателите не са идиоти да сложат нереална възрастова граница. Са, употребата на алкохол е съвсем друга манджа, която няма нищо общо с физиологията.

"Специално сексът изцяло зависи от физиологията."

Верно! Бре! Глей ти!  :image008: Почвам да се чудя за естеството на сексуалния ти опит, даже се притеснявам ...  :sad-3295:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1785 -: Декември 11, 2019, 18:19:07 »
Quote (selected)
Затова спри да лицемериш и се дръж естествено.
не мога да се държа естествено, каквото и да означава това
шашната съм от еквилибристики, минаване през закони, социология, физиология, държавно и традиционно право, ООН, морета и океани,огън и лед, отказ от свяст, баба ми
само за да мразим Грета
ами не мога, моля да ме извините

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1786 -: Декември 11, 2019, 18:20:48 »
Употребата на алкохол не е друга манджа.
Алкохол получават и малки деца с лекарствата.
Законите фиксират морални, не физиологически особености.
Да се сещаш как някъде законите даже отричат физиологията и допускат N на брой социални функции ( как го измислиха това бе ).
Употребата на алкохол е свързана с осъзнаването на действието м.
Малките не знаят, после се научават.
Както и на пушката според мен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1787 -: Декември 11, 2019, 18:21:07 »
А що, даже може да не мааш чак до Афган, Бъч да каже, но мисля че на 18 можеш да се сдобиеш с бойно оръжие. Да си стреляш из маалата и/или из даскалото.

Американските изгъзици за употреба на алкохол са чисто и просто фалшив морал. Тази възраст 21 години за пълна правоспособност е смехотворна. Лошото е, че и тука почнака да папагалстват с разни измислени доводи за "психологична зрялост" и всякакви подобни идиотщини. На 16 години си боен, празен и готов за употреба. Са, ако си бавноразвиващ, и до 65 години нема да можеш "самостоятелно да взимаш решения".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1788 -: Декември 11, 2019, 18:25:00 »
Quote (selected)
Затова спри да лицемериш и се дръж естествено.
не мога да се държа естествено, каквото и да означава това
шашната съм от еквилибристики, минаване през закони, социология, физиология, държавно и традиционно право, ООН, морета и океани,огън и лед, отказ от свяст, баба ми
само за да мразим Грета
ами не мога, моля да ме извините
Пък аз какъвто съм задръстен си мислех, че лицемерието ти е присъщо и естествено като водата за рибите. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1789 -: Декември 11, 2019, 18:29:24 »
Quote (selected)
Затова спри да лицемериш и се дръж естествено.
не мога да се държа естествено, каквото и да означава това
шашната съм от еквилибристики, минаване през закони, социология, физиология, държавно и традиционно право, ООН, морета и океани,огън и лед, отказ от свяст, баба ми
само за да мразим Грета
ами не мога, моля да ме извините
Само не разбрах защо трябва да се мрази Гретето. То трябва да бъде жалено, както всяко дете, което е употребено и ще бъде захвърлено като онези индийски девойчета-богини, които като им капне първата капка менструална кръв и престават да бъдат богини.
Гретето е жертва - въпрос е дали с нейно пряко участие и съгласие или по промивка на мозъчните гънки вследствие на липса на образование и възпитание.
Кукловодите й са друга бира и техните еквилибристики трябва да се вземат насериозно, с баби или без баби!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1790 -: Декември 11, 2019, 18:33:55 »
Quote (selected)
В САЩ трябва да си на 21 години да пиеш бира, обаче не е проблем на 18 години да отидеш в Афганистан и да убиваш хора, кое е по-вредно сами преценете.
А що, даже може да не мааш чак до Афган, Бъч да каже, но мисля че на 18 можеш да се сдобиеш с бойно оръжие. Да си стреляш из маалата и/или из даскалото.
Небойни оръжия по принцип няма, освен ако не са филмова декорация, но тогава не са оръжия. В наше село можеш да минеш курса за носене на огнестрелно оръжие на ОСЕМ лазарника, а за индианчетата май могат да го притежават лично на ДВАНАДЕСЕТ.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1791 -: Декември 11, 2019, 18:38:03 »
Само не разбрах защо трябва да се мрази Гретето.

Никой не "мрази" Гретето. Многократно се уточняваше, че нейните кукловоди са за мразене. Но когато казахме, че е фалшива, злобна и кръшкачка от даскало, изведнъж ни обявиха за изроди, които мразели деца. Не можем да вярваме на глупости, дори да са изречени от дете. Който ѝ вярва, си е за негова сметка.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1792 -: Декември 11, 2019, 19:00:36 »
Quote (selected)
Небойни оръжия по принцип няма, освен ако не са филмова декорация, но тогава не са оръжия. В наше село можеш да минеш курса за носене на огнестрелно оръжие на ОСЕМ лазарника, а за индианчетата май могат да го притежават лично на ДВАНАДЕСЕТ.

Има, мило - спортни, ловни, исторически и пр. С различен режим са на придобиване. Казвам ти го като брат на човек, дето си има над дванадесет масура вкъщи и спортува тактическа стрелба. Доскоро бяха толкова. За завист на micky - купува си по интернет руско оръжие от бездънните им складове (води се, след определен срок от датата на производство колекционерско, историческо - те да видиш!).

Има и неогнестрелни, покрай които също следва да се минава с респект. И няма предвид пневматичните - тук по едно време продаваха една китайска "пушчица", която използвали в специалните им части, да се препитават с лов в тила на врага, без да го безпокоят с гърмежи  ;D Арбалети разни, балисти ... Красоти. То тя и прашката на овчарчето Давид не е за присмех, знаеш.  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1793 -: Декември 11, 2019, 19:02:52 »
А мен "детето" ме страхува, не защото е дете, не защото е Грета, а за модела който се лансира. Не разбирам пламенната защита на Фирмин - един от апологетите на образованието, четенето и ученето. Снощи оттатък имаше коментар сега изтрит, нещо от рода на:
"Ако Грета беше тук, до сега да е изяла два шамара по врата и в петък щеше да мисли за контролното по математика, не за глобалното затопляне"
Това ме плаши, издигането в култ на неграмотността и посредствеността.
Плаши ме как за половин век от експлоатация на детския труд в почти робски условия преминахме към богопомазване. Плашат ме фанатиците, хода на махалото ( в случая детска люлка ) от една крайност към друга. За това и не приемам конвенции тип истамбулска. От презрени, през равноправни, до цвета на цивилизацията.
Махалото все някъде ще спре да се издига ( няма значение дали ще съм жив да го видя ) и ще тръгне на обратно мислите ли,че ще спре на "равноправно" положение?

Къде видя "защита"? Аз се опитвам да изложа фактите, гледани откъм безсъзнателната им страна. Искаш рационален, "дигитален" анализ? Ами ето ти един такъв.

Грета, бихте казали вие, които не я харесвате, е отклонение, девиация. Добре, така е. Детето е аутист - в "дебелите опашки" е. И като казахме "дебели опашки", давате ли си сметка за системното битие на тази девиация? Защото Грета отдавна премина обхвата на личната си съдба и стана част от съдбата на социума (а "съдба" иде, буквално, от съдене, от Съд). Нейната девиация е флуктуация.

А какво е флуктуацията? Флуктуацията, драги мои, е спомен за бъдещето. Във флуктуациите можете да видите бъдещето на системата. Едно от възможните. Част от системата се държи така, както не след дълго ще се държи цялата система. След като премине точка или каскада от точки на бифуркация, във всяка една от тях от които и Господ не може да ви каже кой път ще поеме. Така че, горката Грета е Вестител, Месия, ако щете. На едно бъдеще, което е възможно. То не ви харесва? Е, не ме учудва. На мен също не ми е драго. То е проява на гнева, който се процежда и натрупва в следващата генерация. Гориво за бунт. Лошо няма - бунтът, по правило, е промяна. В Грета този гняв има за приложна точка хазартния начин, по който черпим ресурси от природата, преобразувайки материя и енергия. С твърде повърхностно знание за това какво и как причиняваме или си причиняваме, щото нищо не сме научили от тези преди нас, ако не сме разбрали, че цивилизацията ни е част от цялостната система на планетата ни и че всяка локална тъпня, която вършим, има своя глобален ефект. Слаб? Дали. Критерият ви за това кое е слабо и кое силно въздействие, мисля, е твърде примитивен и дълбоко погрешен.

Прав си да си уплашен, впрочем. Ограбвайки детството, отчупвайки парче след парче от него, ние отнемаме шансовете на зрелостта.

Давал съм ви пример - Аркадий Гайдар. Беше икона на нашето детство. Горди цитирахме факта, че на 14 години е приет в партията. На 16 години командва батальон, на 17 - полк. Командир от ЧОН - спецназът на Червената армия, ударният юмрук на съветското контраразузнаване срещу бандитизма. Безпощаден към враговете на Революцията.

Само че ни бе спестено, че прозвището Гайдар (Разбойник) получава заради терора, на който подлага местните - хакасци, башкири. Спестено ни беше, че след Гражданската война дълго се лекува и възстановява от това, което сега бихме определили като Виетнамски синдром, посттравматично стресово разстройство. Да сечеш басмачите си има цена.  «Снились люди, убитые мною в детстве» е написал в дневника си.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%B9%D0%B4%D0%B0%D1%80,_%D0%90%D1%80%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B9_%D0%9F%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Оказва се, любимият детски писател е писал за детството, каквото би искал да бъде, каквото му е било отнето от жестокото време.

Така че, ако Грета ви се вижда гневна, не и се подигравайте. Не я подценявайте. Грешите. Тя наистина би ви съсекла от седлото с шашката - с вяра в нейната Революция. Не се съмнявайте в това. И го уважавайте. Защото вече е било. И пак ще бъде. Да не търчите един ден като Брус Уилис в "Дванайсет маймуни".  ???

Като сме тръгнали да се анализираме.

Quote (selected)
Аз се опитвам да изложа фактите, гледани откъм безсъзнателната им страна.
Що ли не ме учудва безсъзнателната гледна точка?
Quote (selected)
То не ви харесва? Е, не ме учудва. На мен също не ми е драго. То е проява на гнева, който се процежда и натрупва в следващата генерация. Гориво за бунт. Лошо няма - бунтът, по правило, е промяна.
Вчера в една друга тема споменах, че мислим почти еднакво и на теб не ти харесва, обаче нали е модно и прогресивно ти си "ЗА". Аз не щото съм динозавър.

Quote (selected)
Така че, ако Грета ви се вижда гневна, не и се подигравайте. Не я подценявайте. Грешите. Тя наистина би ви съсекла от седлото с шашката - с вяра в нейната Революция. Не се съмнявайте в това. И го уважавайте. Защото вече е било. И пак ще бъде.

Отново съвпЪДЪК.
И двама мислим, че е проблем, но ти се кефиш, че човечеството ще изживее поредния малък земен ад. Така им се пада на низшите дето не са богопомазани като теб с алтернативно сетиво за възприемане на "висшите" и"правилните" вибрации ( Абе къде е Кайли?)
После имаше нещо за това как се раздаваш като знания и можене ( да знаеш влизаш в открита битка за титлата с Лилето- експертизата на ГЕРБ ), обаче не всичко, щото другите ( they - думата на годиата ) са тъпи и няма да те разберат.

В студентските спомена за младия и дръзновен комсомолец готов да помогне на другарите от турското малцинство.
Пак го прочетох и видях, че дръзновенния е подвил опашка да не му свалят митрата и да го направят редови поклонник. Па отишъл да "работи" с пострадалите.
Не знам защо визуализирах работата като работата на боата, прегънала зайче и "работи" върху него да приеме по-лесно усвояването.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1794 -: Декември 11, 2019, 19:07:26 »
Quote (selected)
Затова спри да лицемериш и се дръж естествено.
не мога да се държа естествено, каквото и да означава това
шашната съм от еквилибристики, минаване през закони, социология, физиология, държавно и традиционно право, ООН, морета и океани,огън и лед, отказ от свяст, баба ми
само за да мразим Грета
ами не мога, моля да ме извините
Никой не мрази Гретето, Лили. Просто не я обичаме и не ѝ се възхищаваме.
А ти пробутваш стария номер с "а вие защо биете малките негърчета"  :b0401:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1795 -: Декември 11, 2019, 19:36:49 »

Това просто не е верно. През целият си живот съм споделял знанията, които имам. Въпреки съветите и заръките на приятелите и близките ми "Спри да ги учиш!", които изпитват ревност към този ми кют да споделям знание. Защото давам на други това, което съм дал и на тях, а те са ми най-близките.

А аз дълбоко вярвам, че знанието е сила. Ти ме рисуваш с роля като на олимпийски бог. Не, няма да река, че съм Прометей, не съм толкова жертвоготовен, че да храня орлите на Зевс с дроба си. Но ценното, което имам, споделям. Защото, освен другото, силно вярвам, че освобождаването на посочените от теб минава през просвета. Така, със знанието им се дава не само сила, но и възможност, а то ще рече - свобода.

Сигурен ли си, че лесно споделяш? Защото в този форум това е много дискусионно.
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1796 -: Декември 11, 2019, 19:40:23 »
Небойни оръжия по принцип няма, освен ако не са филмова декорация, но тогава не са оръжия.
Има. Травматични, газови и подобни защитни девайси, дори и тук може да вземеш даже и без психо.
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 19:53:23 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1797 -: Декември 11, 2019, 19:44:46 »

Това просто не е верно. През целият си живот съм споделял знанията, които имам. Въпреки съветите и заръките на приятелите и близките ми "Спри да ги учиш!", които изпитват ревност към този ми кют да споделям знание. Защото давам на други това, което съм дал и на тях, а те са ми най-близките.

А аз дълбоко вярвам, че знанието е сила. Ти ме рисуваш с роля като на олимпийски бог. Не, няма да река, че съм Прометей, не съм толкова жертвоготовен, че да храня орлите на Зевс с дроба си. Но ценното, което имам, споделям. Защото, освен другото, силно вярвам, че освобождаването на посочените от теб минава през просвета. Така, със знанието им се дава не само сила, но и възможност, а то ще рече - свобода.

Сигурен ли си, че лесно споделяш? Защото в този форум това е много дискусионно.

Не те разбрах. Наистина. Едва ли има някой, споделил повече лични данни, до една верни, впрочем, от мен - и тук, и оттатък. Но това не са знания, да. Форумът, обаче, не е специализиран в някоя от областите, в които имам знания и опит, или дори интерес. Ставало е дума, но не повече от това. Ако нещо те интересува специално, прати ми съобщение или мейл, дори. Пощата ми е активна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1798 -: Декември 11, 2019, 19:51:01 »
Quote (selected)
Затова спри да лицемериш и се дръж естествено.
не мога да се държа естествено, каквото и да означава това
шашната съм от еквилибристики, минаване през закони, социология, физиология, държавно и традиционно право, ООН, морета и океани,огън и лед, отказ от свяст, баба ми
само за да мразим Грета
ами не мога, моля да ме извините
Никой не мрази Гретето, Лили. Просто не я обичаме и не ѝ се възхищаваме.
А ти пробутваш стария си номер с "а вие защо биете малките негърчета" :b0401:
Гринго,  :in_love-1101:

И само да приключа – поне за себе си! – тоя разговор, който е абсолютно безполезен и се повтаря тук за N-ти път, искам да попитам следното.

Как би реагирал всеки нормален човек на една пикла тийнейджърка, възкачила се на трибуната на едно от най-авторитетните сборища в света, която се обръща към световните лидери, изсъсквайки през зъби и с крива усмивка:

'How Dare You!'

:scared-1350: :no-883:

И ми се струва, че никой от нормалните колеги тук не я мрази.

Просто да се разкарва там, откъдето е дошла!!!
:t0112:
« Последна редакция: Декември 11, 2019, 20:16:32 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ"
« Отговор #1799 -: Декември 11, 2019, 20:10:41 »
поне половината од темата "ИЗМАМАТА "ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ" съдържа страстни обяснения ф нелюбоф към Г.Тунберг, силно озадачаващи минувачите упреци към Г.Тунберг за одсъствие на сексапил и имплицитни одкази от встъпване ф сексуален контакт със същата, въпреки че няма данни тя да търси такъф контакт с колегите од форума.

Претставям си кво щеше да е, ако я мразехте. Тоест не си, щото таман да си претставя и въображението ми праи reset.