Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:37:57

Автор Тема: ГЕРБ трудно ще спечелят отново София, ако има балотаж  (Прочетена 104915 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
сиреч иванчева

Невежеството ти е, което те кара да се надсмиваш над Иванчева. Писах и пак ще напиша - резултатът на Иванчева е най-значимото от системна гледна точка събитие на произведените избори за Европейски парламент.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Писах и пак ще напиша - резултатът на Иванчева е най-значимото от системна гледна точка събитие на произведените избори за Европейски парламент.
Грешиш. Резултатът на въпросната  :t2407: с нищо не се различава от краткотрайния успех на Бареков.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
[
А ти, КОЙ си, че да ми задаваш тъпи и злобни въпроси?! :hypnotised-3320:

И не разбра ли, че тук си говорим за ОБЕДИНЕНИЕ, с което да разгоним мутрите, БЕ?!
Баси тъп....  :m0955:
Тъпи, джидже, са всички въпроси, на които ти е трудно да отговориш.

А кой съм аз не е твой кахър.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Грешиш. Резултатът на въпросната  :t2407: с нищо не се различава от краткотрайния успех на Бареков.

Не, не греша. За такива неща съм твърде точен в оценките си.

за Бареков не ми се обсъжда въобще, но да не ти троша хатъра - като с нищо не се различава, то посочи ми кой и с какви финансови ресурси стои зад резултата на Иванчева. Защото зад Бареков добре се знае и кой, и как, е стоял.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Грешиш. Резултатът на въпросната  :t2407: с нищо не се различава от краткотрайния успех на Бареков.

Не, не греша. За такива неща съм твърде точен в оценките си.

за Бареков не ми се обсъжда въобще, но да не ти троша хатъра - като с нищо не се различава, то посочи ми кой и с какви финансови ресурси стои зад резултата на Иванчева. Защото зад Бареков добре се знае и кой, и как, е стоял.
Не мога да кажа кой точно стои, макар да се носят разни слухове. Но че някой налива пари в медийната ѝ кампания е повече от очевидно.
Има, разбира се, и една малка вероятност тя сама да финансира кампанията, което навежда на размисли колко ли пари е гушнала преди да я огелпят.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ем и кмет е бил на София, ем мое да обере носталгиците, ем и на Джи ше се хареса.
Даже и на Фирмин, ама само ако Корни не кокетничи с него!

Малко му е попреминало времето, та се не знай по-новите зелени как ще са спрямо него. Тези, например ...

https://www.zelenite.bg/%d0%bc%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%bd%d0%be-%d1%83%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5

... да не рекат бат Краси не е зелен, освен че е и вече дърт.

 8)

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Не мога да кажа кой точно стои, макар да се носят разни слухове. Но че някой налива пари в медийната ѝ кампания е повече от очевидно.
На мен не ми е очевидно. Би ли бил така добър да ми отвориш очичките?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Грешиш. Резултатът на въпросната

... е усилена флуктуация преди бифуркация. Атракторът се размърдва ... "Въздухът трепери" ...  :cool-1084:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Не мога да кажа кой точно стои, макар да се носят разни слухове. Но че някой налива пари в медийната ѝ кампания е повече от очевидно.
На мен не ми е очевидно.
Нима ? Не ти прави впечатление, че антигерберските по същество изяви на Иванчева се леят из водещите медии наравно, ако не и повече, повече от пресконференциите на Нинова ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Че кво му е на този?

Ем и кмет е бил на София, ем мое да обере носталгиците, ем и на Джи ще се хареса.

Така, както изглежда на снимката – определено!  :D

Освен това съм му била "застъпник" на най–първите т.нар. демократични избори, така че – както се вика – "стара либоф ръжда не фаща" ...   :cool-1084:
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 18:16:12 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
сиреч иванчева

Невежеството ти е, което те кара да се надсмиваш над Иванчева. Писах и пак ще напиша - резултатът на Иванчева е най-значимото от системна гледна точка събитие на произведените избори за Европейски парламент.
що си мислиш, че се надсмивам? напротив. тя бе избрана, за да спре строителните безобразия, и с наличните ѝ ресурси беше успяла, затова ѝ скроиха капа. защото аз продължавам да съм убеден, че това беше гнусна постановка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Малко му е попреминало времето, та се не знай по-новите зелени как ще са спрямо него. Тези, например ...

не съм съвсем в час със зелените ритания по кокалчетата. тези кои се явяват - дето трябваше да си сменят името или не?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Дрът, дрът, колко да е дрът - на 58 г.
/За сведение - Фъндъчка 57/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като сме я подкарали на "ако" и Джиджи е надигнала гребена ( :blush-3296: )
Какво правим ако разградските агнешки главички спечелят втора позиция в София?
БСП ще ги подкрепи ли? :t1813:

„Агнешките главички“ клуба от Раз Град за сведение са символа на "разбойническо-мериджейнската приватизация".
Quote (selected)
Захариева: „Агнешките главички“ стоят зад Радан
Скандалното управление на Костов лъсва в доклад
https://www.monitor.bg/bg/a/view/88043-%D0%97%D0%B0%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D0%90%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D1%82-%D0%B7%D0%B0%D0%B4-%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%BD
« Последна редакция: Юли 24, 2019, 19:43:45 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Firmin
Quote (selected)
да не позволят "комунягите" (т.е. кандидатът на БСП или подкрепен от БСП) да спечели

Айде пак, че не си внимавал първия път. Търпеливо обяснявам - "кандидатът на БСП" и "подкрепен от БСП" - это две большие разницы.
Винаги внимавам, когато чета или слушам. И ти отговарям, че:
За "антикомунистите" (както те се самонаричат) "подкрепен от БСП" хвърля анатема върху кандидата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Филибето майна.
Кеф ти Тотев, кеф ти Гергов.

Въпреки че заяви публично, че няма да се кандидатира за трети мандат, настоящият кмет Иван Тотев е фаворит на членската маса на ГЕРБ след приключването на събранията на шестте районни организации. Тази вечер бяха проведени последните две - в "Западен" и "Тракия" и резултатите са ясни. Тотев събира 300 гласа от поддръжниците си в градската структура на ГЕРБ. След него, с 255 гласа, е кметът на район "Тракия" Костадин Димитров, който също събра положителен вот. На трето място остава настоящият областен управител Здравко Димитров , който в "Северен" и "Западен" е фаворит, но в "Тракия" и "Източен" събра символичен брой гласове. Той има общо 217 гласа. Кметът на "Централен" Георги Стаменов събра 208 гласа, като в "Северен" той нямаше изобщо номинация.
Останалите номинирани са кметът на "Западен" Димитър Колев - със 169 гласа, шефът на РИОСВ Стефан Шилев - 92 гласа, Стефан Дедев - 75 гласа, Тошо Пашов - 49 гласа и единствената жена в надпреварата Радослава Ташкова с 45 гласа. За зам.-кметът Розалин Петков са гласували 19 души.
Въпреки че за първи път събранията се проведоха по нов модел и бяха отворени за граждани, интерес от пловдивчани, които не са в редиците на ГЕРБ, не бе проявен.  На последния конгрес на партията лидерът Бойко Борисов заяви, че иска „свежа кръв“ и обновяване в редиците, като поясни, че не иска местните лидери да се държат като феодали. Направените номинации обаче са далеч от определението "свежа кръв", като абсолютно всички са фунционери на ГЕРБ със сериозен стаж.
Разбира се, на този етап остава отворен въпросът дали огромният брой номинации за кмета Тотев е реверанс от структурите или партийните активисти ще се опитат да променят решението му. Факт е, че градоначалникът не се появи на нито едно от събранията и не си направи отвод.
Каквото и да предложат районните структури за кмет на града, тежката дума има Изпълнителната комисия на ГЕРБ. Единствено тя утвърждава кандидатите и листите. По-голямо влияние партийните структури ще имат върху избора на районни кметове и общински съветници.
Така че най- интересното тепърва предстои!

https://plovdivnow.bg/plovdiv/totev-izprevari-po-glasove-kostadin-dimitrov-i-ziko-chakame-21436/

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: g_ringo в Юли 24, 2019, 17:20:51

    Не мога да кажа кой точно стои (зад Иванчева), макар да се носят разни слухове. Но че някой налива пари в медийната ѝ кампания е повече от очевидно.
Пример от днес:виж тук. Лансират я като някакъв инфлуенсърски фактор.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
сиреч иванчева

Невежеството ти е, което те кара да се надсмиваш над Иванчева. Писах и пак ще напиша - резултатът на Иванчева е най-значимото от системна гледна точка събитие на произведените избори за Европейски парламент.
що си мислиш, че се надсмивам? напротив. тя бе избрана, за да спре строителните безобразия, и с наличните ѝ ресурси беше успяла, затова ѝ скроиха капа. защото аз продължавам да съм убеден, че това беше гнусна постановка.
:t2626:

Аз пък не съм. Същото написах преди малко и в "Прокурорската сага".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Като сме я подкарали на "ако" и Джиджи е надигнала гребена
  :D

А ти тая тъпа :t10502: ли ше ми цитираш тук, "отразена" в двойно по–тъпия парцал на баш олигарха на България?!

Quote (selected)
Захариева: „Агнешките главички“ стоят зад Радан
Скандалното управление на Костов лъсва в доклад

Май требе в момента, в който ми остане повече време, да ви проведа тук обучителен курс за това, какви промени са настъпили в редовете на "РазГрадци" от дваесе години насам.

Тъй като – Panta Rhei ... Рекъл го е Хераклит, а не аз.

И от онова време насам между Костов и Радан отдавна не е останало нищо общо!  :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Юли 26, 2019, 12:56:53 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Майко мила! Щях да си повърна червата.

http://epicenter.bg/article/Yordanka-ili-Maya--Izberete-sami--/190009/11/0

Мадам В. верно е един парцал.  :pissed-891:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Фандъкова – рекордьор по прически и фотосесии. Манолова я гони по костюмчета. На тези е обречена София
https://e-vestnik.bg/30781/fandakova-rekordyor-po-pricheski-i-fotosesii-manolova-ya-goni-po-kostyumcheta-na-tezi-e-obrechena-sofia/

Нещо се пече под задника на ГЕРБ.
Координирана атака.
Мая е случайна жертва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
http://epicenter.bg/article/Maya-Manolova--Ako-resha-da-se-kandidatiram--shte-stana-kmet-/190195/2/0

Quote (selected)
Ако реша да се кандидатирам, ще стана кмет на София.
...

„Приемам всякаква подкрепа от българските граждани, без да ги деля по партийна принадлежност и цвят. Какво ще работи Мая Манолова след октомври не е важно, важни за гражданите са другите теми“, добави тя.

„Ако реша да се кандидатирам, ще го обявя публично“.

На въпрос близка ли сте със Слави Трифонов, Манолова не потвърди. "Не съм водила разговори с него, както и с никоя друга политическа сила". „Не очаквам подкрепа от партийни централи. Имайте търпение“, призова тя.

Майче, Мааайче, Майчеее ...  8) Не си ритай трудовата книжка, милоооо ...  :cool-1084:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Бойна мадама. Ей туканка 20 мин. цялото кудкудякане:
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/maja-manolova-ako-se-kandidatiram-za-kmet-ne-ochakvam-podkrepa-ot-partijni-centrali.html

Кмет на голямото село ми се види ниска топка. Много ше си тича в съседната на Президента власт, обаче как да елиминираме Магистрал Хъбов?
Аз се сещам само за винтовката...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Майко мила! Щях да си повърна червата.

http://epicenter.bg/article/Yordanka-ili-Maya--Izberete-sami--/190009/11/0

Мадам В. верно е един парцал.  :pissed-891:

Що, бе, Фирмин? Всички ние, а даже и ВИЕ, имаме малко нужда от светска суета. :D

И самата аз бях решила да отворя за летните месеци тема с примерно заглавие "Жълтении/оживление", която да ни извади поне за малко от руслото на монотонното ни ежедневие.

Но бях доста изненадана, когато се оказа, че лето Господне 2019–то е доста по–наситено с политически събития отколкото първата половина на годината. Затова и не направих нищо.

А Мадам В. пише добре! :aplause: Анализът й и на двете дами е цялостен, но достатъчно обран, за да не навява на каквито и да е жълтении. Но най–важното – да не е досаден!!!

Независимо от факта, че аз не съм съгласна с нея по следните два пункта:

Първо, че Фандъкова е трябвало да се кандидатира за президентските избори, защото така или иначе щеше да загуби от Радев; и

Второ, че евентуална победа на Мая Манолова на изборите за кмет на София би означавала "началото на завръщане на БСП във властта".
« Последна редакция: Август 12, 2019, 14:19:08 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Що, бе, Фирмин? Всички ние, а даже и ВИЕ, имаме малко нужда от светска суета.

Мило, ако мъж си позволи в мое присъствие да коментира някоя онкоболна жена - било за мастектомия в резултат на онкологичното заболяване, било за загубата на косата и покрай химиотерапията - ще потроша мебелите наоколо с него. Ако това го прави жена, публично, за мен си е просто един ... парцал без страх от Бога.


Quote (selected)
Миловидното лицето на Фандъкова вече изразява умора, а не възторг. Тя е в отбранителна позиция. Бранейки своя 10-годишен труд, тя трябва да брани и постигнатото от ГЕРБ, а то е подложено на унищожителна критика.

Точно обратното е при Манолова - тя е в позицията на централен нападател. В дългата ѝ политическа кариера юристката също има куп неща, за които търпи критика. Обвинявана е за Костинбродската афера, наричана е „сестра Галева“, критикувана е заради текстовете в Изборния кодекс от 2009 и 2014 г., атакувана е за позицията ѝ по Истанбулската конвенция.
Като омбудсман обаче Мая събира много позитиви, уплътни максимално тази длъжност, превърна се в истински защитник на бедните, на онеправданите, извиси снага като яростен опонент на всяка власт. В кметската битка за София тя ще влезе с тези бонуси и с очакването, че каквато е била като омбудсман, такава ще бъде и като кмет. В излъчването на Мая има борбеност, има хъс за победа, има настъпателност.

Ако загуби, не е сигурно, че ще загуби политическо присъствие - всичко ще зависи от общата политическа картина в държавата.

Ако спечели, това ще бъде мощен пробив за опозиционните сили в страната. И ГЕРБ знаят това.

Върху тези две жени в момента са стоварени политическите амбиции на най-мощните партии в България.

Загубата на Фандъкова е началото на края на управлението ГЕРБ.

Победата на Манолова е началото на връщането на БСП във властта.

Мадам В. нека си зададе въпроса нейната добре подържана мутра какво изразява.

Интересно, освен това, ако Фандъкова носи всички негативи на ГЕРБ, приемайки да е кандидат на ГЕРБ, та как за тефлоновата Мая остават само нейните "подвизи" като (назначен от Борисов) омбудсман и ни капка кал от тази на БСП. Но пък иначе щяла да бъде "началото на връщането на БСП във властта". Всъщност, колкото бе и Радев, струва ми се, едва ли повече.

Специфично е и мисленето в "алтернативи" на Мадам В. - загуба за Фандъкова срещу победа за Манолова. Страхотна алтернатива, няма що. А кога ще обсъди следната "алтернатива" - загуба за Манолова срещу победа за Фандъкова? Или такъв вариант няма?

Не, този материал показва същността на Велева - подаваща златния бокал с ... отрова.

Материалчето е отвратително, та гнусно. Изтънчена перверзия. Изненадан съм, че не го виждаш.

И нека рискувам с прогноза - ако Манолова заложи на такива "равно отдалечени" граждани като всеядния опортюнист Велева в кампанията си, уж запазвайки "дистанция" спрямо партиите, следващият кмет на община София ще се казва Йорданка Фандъкова. Ако не друго, в личен план прави впечатление на безхитростен и почтен човек, който си върши работата, без да я представя за ос на мирозданието. Парадирането на Манолова на връзката и с "гражданите" вече взе да отегчава, а пък сме още тъй далеч от кампанията.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Фирмине, и към Мая имаш некви лични таковата, нале? Щото тя е много ваш човек. Баш фирмин, така да се каже. Либералка, сороска, човек на Съси, мрази Корни, кооптирана в герп, мъжо ѝ е върл натовец...Какво повече може да желае една либерална душа освен да бъде като нея?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Фирмине, и към Мая имаш некви лични таковата, нале?

Що ще рече "некви лични таковата", че не разбрах? Пак дрънканиците ти за БКП и неолибералите от БСП, невям? Щото ти друга рамка, през която да видиш света си нямаш.

Колкото до Мая Манолова, фалшът на позата "Афродита се ражда от вълните на гражданското общество", която заема е най-малкото смехотворен, а мен ме прави и твърде подозрителен. Партийният и стаж е по-голям от моя, 30 години откак е приета в БКП (впрочем). Три мандата народен представител от БСП - 10 години. В това си качество е ваяла публичния си образ. От четири години е омбудсман, в резултат на твърде неясна сделка. Но предпочита да се идентифицира с тези 4, нежели с предните 24. Тоз стол, на омбудсмана, ще да е вълшебен - изтрива всяка следа от партийност на партийния чиляк, заменяйки я с "гражданственост". Алиас Афродита дибидюс из морската пяна излязла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Пак дрънканиците ти за БКП и неолибералите от БСП, невям?

Тоест БСП не е либерална партия ли? Срам те е, невям? Няма нищо срамно. Все едно аз да се обиждам като ми викаш марксист и комунист. Аз се гордея с това.
А това, че Мая е била в БКП - не е болка за умиране. Тя не е единственият ренегад и не бива да ѝ се вменява като минус. Щом Съси я одобрява - трябва да я одобряваш и ти, защото началството в ПЕС знае какви кадри да подбира.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Все едно аз да се обиждам като ми викаш марксист и комунист.

О, не. Няма такава опасност. На комунист и на марксист можеш да се правиш пред младежите, родени след 89-та. Даже и мацки ляво-радикални можеш да сваляш, като мяташ непокорен посребрен алаброс. Можеш и в характерна поза да застанеш, ленинска - едната ръка в джоба, другата напред, да сочи към високи цели. Даже и гласът можеш да си преправиш, да "картавиш" като Ленин. Или пък не? Добре тогава. Лявата ръка, болната, в пазвата на мундира, в дясната - лула. Ако си нямаш, може и писало някакво, да изобрази жезъла. С него да подчертаваш мъдростта на мислите си. Такива, драги, сме ги виждали и сме се пропили с презрение към тях много отдавна. Защото нашето поколение друго да нямаше, усет имаше към фалшиви комунисти. А ти си от тях, без всякакво съмнение. Клишета на ниво АОНСУ, мрънкане, критика ... Поза ... А действия и полза - никакви. На такива като теб съм се нагледал от дете - откак съм влязъл в ДКМС. Обичат да критикуват от "правилни" позиции. И кого, това? Ами обикновено тези, които работят, които реално постигат, загрижени за хората. Не за доктрината, на която се величаят познавачи. Комунист? Ти? Я не ме разсмивай, бе!  :b0201:

Ето това е комунист.

https://www.youtube.com/watch?v=ZEcyTrxhNxI


И това е комунист, също ...

https://www.youtube.com/watch?v=U8iHz6uuAag


А ты, дорогой, извини,   :t0328: ...
« Последна редакция: Август 12, 2019, 16:17:06 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пак почнА дрънкане на оръжие глупости и от двете страни ... 
И да си ги мерят на "комунист"!  :D :crazy-2239: :D
« Последна редакция: Август 12, 2019, 16:22:02 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А действия и полза - никакви.

Я не ме цакай със седмици! Какви действия и полза очакваш от мен спрямо вашия неолиберален кръжец? Да изляза на гей парад ли? Да се сополевя за Истамбулската, за Пакта за емиграция? Къде ме тикаш в либералното блато? И не си ти тоя, дето ще ми дава оценки какъв и що съм бил, защото ти не си такъв. По въпроса за марксизма нямаш думата. Това не е твойта идеология, не е идеология на твоята партия, не е идеология на ПЕС, затова ще стоиш гузен в кьошето. Не си ври гагата при истинските леви. Баси нахалството! Следвай Съси и големей.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А по повод на горната статия на Мадам В. в epicenter.bg:

Първо
, Мая Манолова не е ренегат. А си изпълнява достойно задълженията като омбудсман, поради което хората я харесват и обичат;

Второ, с тея скандални ремонти в последно време в София, Йорданка Фандъкова си изпя песента. И, надявам се, песента на ГЕРБ – поне в столицата; и

Трето, в конкретния случай Мадам В. си е свършила чудесно работата, поради което няма никакви причини за недоволство. Поне от страна на нормалните хора! :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 12, 2019, 16:24:39 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Тоз стол, на омбудсмана, ще да е вълшебен - изтрива всяка следа от партийност на партийния чиляк, заменяйки я с "гражданственост". Алиас Афродита дибидюс из морската пяна излязла.
Така и трябва да е, впрочем. Шапка свалям, ако е успяла Манолова да го постигне - не партийна ставка, а гражданска. Омбудсманът е като президента - един за всички. И като жената на Цезаря - трябва да е извън всяко подозрение. Браво на Мая!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Тъй като – Panta Rhei ... Рекъл го е Хераклит, а не аз.

И от онова време насам между Костов и Радан отдавна не е останало нищо общо!  :ive_got_it-1379:
Те това е политическо дълголетие, те това е грижа за хората - от Хераклитово време насам, коги Костов и Радан са били заедно!
Джиджи, как е този Хераклит по фамилия, да вземем да го калесаме тук, у форумо, да разкаже!  :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Какви действия и полза очакваш от мен спрямо вашия неолиберален кръжец?

Всъщност, никакви. До едно време имах надежда, че ще споделиш действия свои, свързани с пролетариата или поне с хората на наемния труд. Ама надали. Това е прекалено да се очаква от теб - дори и с оглед факта на липсващата, по причина на неолибералния кръжец, "конкуренция". Пък де да те знам ... Може в този момент някъде революционни комитети да заклеваш върху "Капитала", ножа и пищова.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Браво на Мая!
И от мен –  :bravo-1290:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А по повод на горната статия на Мадам В. в epicenter.bg:

Първо, Мая Манолова не е ренегат. А си изпълнява достойно задълженията като омбудсман, поради което хората я харесват и обичат;

Не знам дали е ренегат и не ме занимава този въпрос. Но преценката ми е, че е решила да "осребри" позицията си на омбудсман. Което е, меко казано, недостойно.

Второ, с тея скандални ремонти в последно време в София, Йорданка Фандъкова си изпя песента. И, надявам се, песента на ГЕРБ – поне в столицата; и

Скандални ремонти и поръчки всякога е имало. Но не те "изпяват песента" на една партия, на една организация и способността и да печели избори. Както, боя се, ти предстои да разбереш.

Трето, в конкретния случай Мадам В. си е свършила чудесно работата, поради което няма никакви причини за недоволство. Поне от страна на нормалните хора!

Ако Мадам В. си е свършила "чудесно" работата с това, което коментираме, аз мисля да се запиша трайно при не-нормалните хора, които никак не мислят така. Да не съм там, където е Мадам В., тези, които ползват "услугите" и, както и тези, които се възторгват от тях, ми се струва една много добра откъм морал и етика позиция

 ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи, как е този Хераклит по фамилия, да вземем да го калесаме тук, у форумо, да разкаже!  :nuts:
В случая май е по–добре да разкажа аз!  :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Може в този момент някъде революционни комитети да заклеваш върху "Капитала", ножа и пищова.

Може, всичко може. Но ти не знаеш, затова не се обаждай. Като отидеш във Викито на БСП, в английската версия (за пред началствата в ПЕС), срещу идеология пише един бюлюк неща, но не и марксизъм. Следователно ти не можеш да даваш оценки на хора ако не изповядваш тяхната идеология. Чат ли си? На мен оценки какъв марксист съм може да ми дава само друг марксист, но не и либерал. Твоето си е живо нахалство! Изглежда завиждаш, но това не те оправдава. Изповядвай си социалната демокрация и не пипай марксизма с мазни пръсти.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
???

Предполагам, че това са кривите макарони, през които си анализирал всяко едно от горните мои твърдения.   8)



И знам, че не ги пускам тук за пръв път.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не, мило. Това са



 8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не, мило. Това са


Допусках, че са нещо подобно, щото почти сичките тея са достатъчно запушени.  :giggle-3307:
« Последна редакция: Август 12, 2019, 17:25:26 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Джиджи, как е този Хераклит по фамилия, да вземем да го калесаме тук, у форумо, да разкаже!  :nuts:
В случая май е по–добре да разкажа аз!  :cool-1084:
Давай, разказвай, само да не ти излезе  име Джиджи бинт Хераклит  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мило, ако слушаш, ще ти направя герданче от макарони, а после ще ти дам да си гледаш през него. Не си внимавала в часовете по физика, оптика. Слава богу, оптичните влакна дават възможност да се надзърта из места доста по-криви от шепа макарони. А с подходящата техника, съвсем не скъпа, впрочем, и достъпна, можеш да надзърташ през криви макарони и с ... телефона си.


Технология, мило. Всяко с чалъма си.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ако сте пропуснали, де ....

Quote (selected)
"Ако се кандидатирам, ще изляза с нови идеи, с обновен екип, с достатъчно опит и с енергия", заяви Фандъкова. И добави, че предстоящите избори са много важни, за да се продължи развитието на София. "Сериозно се подготвяме. Моето лично решение ще взема и ще обявя през септември", каза градоначалникът.

Quote (selected)
„Чувам непрекъснато и чета, че съм била уморена. Искам да успокоя всички - в добро здраве съм и трудно се уморявам. Работата много ме мотивира. Имам сила и амбиция да си свърша работата", категорична бе Фандъкова.

От което разбираме, че, първо, Фандъкова е поставила условие - карт бланш при сформиране на екипа (край на "цветановщините") и визията за управлението на София и, второ, тя и новият и екип работят по програмата и планирането на кампанията и. Остава да видим иновацията, която ще предложи, дали ще бъде достатъчно вдъхновяваща за тези, които са извън ядрото на ГЕРБ в София. За тях мотивацията е по-проста - да не допуснат пробив и загуба на позициите на ГЕРБ в Столицата. Задачите, общо взето са ясни - остава изпълнението.

Оценка с аргумент от изборната технология и "тайминг" еднозначно сочи, че Фандъкова ще е кандидатът на ГЕРБ. Ако на тъч линията загряваше някоя нова звезда, при все "секретността" на подготовката, щеше да се "засече" раздвижването на екипа му/и. ГЕРБ да "изненада" публиката с нов кандидат в 12 без 5 ми се види безумно, дори за тях. Изборът за кмет на София не е "уън мен шоу", както и да им изглежда на профаните. Щабовете вече работят, нямайте съмнение. За почиващите си, дето не са внимавали в час в детската градина, поздрав в цвят от мен:



 8)
« Последна редакция: Август 13, 2019, 13:01:14 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
И вече разполагаме с "пресни" данни за нагласите спроти предстоящия вот в Столицата - на Маркет линкс (нейните прогнози са средна хубост по точност)

http://epicenter.bg/article/-quot-Market-links-quot--Maya-Manolova-bie-Fandakova-s-5--na-parvi-tur/190361/2/0

Изводи?
Аз си правя два, за мен си и партията ми. БСП е третостепенна политическа сила в София в момента. Мая, прочее, ако види Нинова на единия тротоар, да минава по другия. Подкрепата на БСП и идва априори, но съставлява по-малко от 3/7 от потенциала и.
Колкото до ГЕРБ и Фандъкова. ГЕРБ си остава доминиращият в София политически играч. Но кандидатурата на Фандъкова не им носи нищо повече от това, което твърдото им ядро "доставя". Уви. Което свежда шанса им, на втори тур, да активират атавистичен антикомунизъм срещу Манолова - "комунистката". Иначе - горят.
Което отново ме връща на препоръката - Нинова, изнеси се от София за два месеца. След 9 септември хвани Балкана. За да има някакъв шанс Манолова. Ако вземеш да и се отъркваш както на Радев - гориш, но и тя с тебе. София не е България. Манолова не е Радев. Радев можеше да те носи на гърба си, на Мая ще и натежиш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
струва ми се рано да подхващам пак социологическата тема, тя и без това много се беше отплеснала, може да разкрия нова. или да я продължа, ама от септември натам.

сега даже кандидатите за кметове не се знаят още, проучвания на сляпо се правят...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
сега даже кандидатите за кметове не се знаят още, проучвания на сляпо се правят...

На сляпо са тези, дето не знаят къде и как да погледнат.  :m1708: В изборите, по закон и конституция, участват партии и (местни) коалиции. А те "се знаят". Освен за кметове, в които всички, кой знай що, са се вторачили, изборите на 27.10.19 са и за общински съветници.  ???


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
струва ми се рано да подхващам пак социологическата тема, тя и без това много се беше отплеснала, може да разкрия нова. или да я продължа, ама от септември натам.

Според мен разкрий нова. Щото старата отдавна вече се препълни и даже преля. Но беше добра!!! :yes-1289:

Само сложи на новата малко по–кратко заглавие и я отбележи като версия 2. Например "Социологията 2.0". Отново в Раздела "У нас" и така сичко ше заспи. (imho) :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 15, 2019, 10:22:00 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
И вече разполагаме с "пресни" данни за нагласите спроти предстоящия вот в Столицата - на Маркет линкс (нейните прогнози са средна хубост по точност)

Все си мисля, че пресните данни за София спокойно могат да се вземат от сайта на ЦИК. Все пак преди два месеца имаше некви избори. Много ми е интересно това с новия екип на Фънди - да не е решила да се еманципира от депесето!? (да, Фирмин, глиганчетата са се окопали около нея..далеч не е само цуци :nuts:)
А забелязвам, че вече си ми повярвал за кандидатурата на Мая. Дори вече я вземаш на въоръжение срещу Нинова :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А забелязвам, че вече си ми повярвал за кандидатурата на Мая. Дори вече я вземаш на въоръжение срещу Нинова

Предстои да видим каква ще е точно "кандидатурата на Мая". Както писах и преди, ситуацията за Нинова, ако прояви разум (което ще и е трудно) и си преглътне егото (което ще и е много трудно), си остава все така Win-Win. Ако Манолова спечели - Ура! ГЕРБ загуби София!. Ако Манолова не спечели, подчертаното от нея разграничаване от БСП и ръководството и дава на Нинова възможност да се разтовари от отговорност за резултата - Уви. ГЕРБ си запази София.

Във времевия мащаб на подготовката и провеждането на кампанията за избор на кмет на София, Манолова е много по-уязвима от грешки или вредителство на Нинова, отколкото Нинова - от грешки на Манолова. Просто защото тежестта на битката очаква нея, за да и се стовари, не Нинова.

Ако някой си мисли, че същността на битката в София е директен сблъсък на ГЕРБ с БСП, значи нищо не е разбрал. В този случай, ако да бе така, тя вече е загубена от БСП, с каквото и да пудрят милите ми другари мозъците на избирателите.

Битката ще спечели този, който осъзнае, че в случая е приложима тактиката на Миямото Мусаши, наречена "Да повредиш ъглите" ("Подсичай ъглите"). В Го рин но шо, той пише:

 
Quote (selected)
Трудно е тежки неща да бъдат поместени с директен натиск. В този случай трябва да натиснеш върху ъглите. Това се нарича "да повредиш ъглите".
       В много битки се оказва, че е по-резултатно, ако нанесеш удар по ъглите на противниковата армия. Когато сломиш противника по ъглите, цялата му сила изчезва. За да победиш противника, трябва да продължиш атаката след като паднат ъглите.
       По време на двубой, лесно ще победиш, ако противникът падне на земята. Това е възможно, ако повредиш "ъглите на тялото му", за да го направиш слаб. Добре помни това - важно е да го знаеш, за да можеш да победиш
.

Структурата на вота към момента е следната: Фандъкова - масивен монолит на структурите на ГЕРБ в София, неясна периферия. Манолова - твърд, но не масивен монолит на БСП, многообразие на "гражданската" периферия. Превес (моментен, начален) на Манолова (основно заради многообразието на "халото").

Целта на Фандъкова - на всяка цена трябва да е първа по резултат на първи тур. Ако успее в това, на втори тур може да очаква принос от "ефекта на св. Матей", от тези, които следват победителя.

Целта на Манолова - същата, да запази преднината си до първи тур, със същата цел - бонус от "св. Матей".

Тактика на Фандъкова - трябва да се "бели" структурата на вота за Манолова, както се бели лук - по възможност преди и като не му се даде възможност да започне омрежване, самоорганизация, уплътняване. Трябва да "посичат ъглите" - мощно, бързо, точно. Да поиска и извлече политизиран ЕНП вот. Навярно, и да "спазари" такъв.

Тактиката на Манолова - монолитът на ГЕРБ (ЕНП) има, заради масата си, силно гравитационно поле. За да се преодолее, нужна е обратна тяга. Електоратът на десните в София трябва да бъде разколебан - като задача минимум да си "изпроводи за гъбки в гората". Задача максимум - да се привлече под формата на т.нар. "граждански вот по съвест". Задача оптимум - вотът им да се разпредели (но пък тя е най-трудната, защото традиционно десният електорат е също така монолитен в контекста на местен вот - той ще вземе решение, което ще задвижи в едната или другата посока по-голямата част от него, отново ефект на св. Матей, но вътреелекторален). Тук задачата ще се сведе до суперпозиция на два обективни импулса - атавистичният антикомунизъм (Манолова като еманация на БСП) срещу желанието за промяна (Манолова като инструмент на промяната). Векторна сума, да речем.

И накрая, с което почнах по-горе и по преди - ако Нинова, предвкусвайки победа на Манолова в София, реши, от глупост и водена от непреодолимото си его, да се засуети около нея, както около Радев, това ще направи още по-рехава и уязвима за "резачите" на ГЕРБ периферията на структурата на вота за Манолова, до степен да загуби (отново) спечелен избор. Нинова е инхибитор на растежа на електоралната структура на подкрепа на разчитащите на граждански вот кандидати.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако Мая Манолова е основният опонент на Йорданка Фандъкова, то първата ще победи на втори тур с резултат 3 към 1, заяви пред журналисти във Велико Търново политологът проф. Евгений Дайнов, цитиран от Радио „Фокус“ – Велико Търново.

Само дето не разбрах - почетният селянин на Миндя Дайнов хандикапа ли обяви или резултата.  :cool-1084: Или пък просто реши, че трябва да се види в новините посред лято.  :D


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
https://www.segabg.com/category-observer/balotazhut-sofiya-naesen-shte-pokazhe-koy-e-opoziciya

 :aplause:

Петьо, точен си. Но пък Кавафис го е написал по-добре. Поетично, щото.  :D


Quote (selected)
Троянци

По устремите ни личи съдбата ни,
по устремите ни личи троянецът.
Успеем ли, посъберем ли силици,
и вече се надигаме, събудени са
дързостта ни и надеждата.

Но винаги насреща ни изниква пречка.
Ахил излиза пред рова и виква мощно,
пронизва ни до кост гласът му.

По устремите ни личи троянецът.
Повярвали, че с дързост и решителност,
ще спрем пропадането на съдбата си,
веднага в ред за битка се нареждаме.

Но щом мигът на битката настъпи,
и дързост, и решителност изчезват,
духът ни се обърква, вцепенен е,
и хукваме да бягаме покрай стените,
дано намерим в бягството спасение.

Ще паднем – туй е сигурно. А горе,
от стените, вече писват оплаквачките,
припомнят миналите дни и чувствата,
Хекуба и Приам оплакват горко края ни.

(1905)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Неземна радост за фирминоидите, сега могат на воля саботират БСП и кандидата когото подкрепи щото има бележка от д-р Петьо Цеков, че са невинни, нищо не зависи от тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Неземна радост за фирминоидите, сега могат на воля саботират БСП и кандидата когото подкрепи

Неземна радост за негодниците и некадърниците като теб, дългоноско, че ще си имат оправдание за сакатлъка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Важното е вие да "победите" независимо от щетите. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ами, да. Точно това е. Мъдрото ръководство ни доведе до там да си мерим щетите.

Парадоксално, нали? Единственият начин, който ми остава, за да докажа, че не саботирам партията си, е да започна да я ... саботирам. Че да схванеш разликата.  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Щетите на "Мъдрото ръководство" на ПЕСоглавия ги знаем, трудно ще се заличат.
Не, че Картаген трябва да бъде разрушен, ама Нинова изгуби инерцията, вече трудно ще отстрани кърлежите.
Така, че радуйса!
Само трябва да застанеш на брега на Перловска река/канал и ще доплува твоя блян.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Неземна радост за фирминоидите, сега могат на воля саботират БСП и кандидата когото подкрепи, щото има бележка от д-р Петьо Цеков, че са невинни, нищо не зависи от тях.
:D
Лафът обаче е: "Независими са, щото нищо не зависи от тях.:ive_got_it-1379: