Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:09:10

Автор Тема: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки  (Прочетена 94418 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #840 -: Август 18, 2019, 21:11:00 »
Quote (selected)
Нали са "най-способните" все ще ги оценят на трудовия пазар.

Сигурно. Поне част от тях. Останалите могат да напишат спомени. Тях пък ще ги оценят на книжния пазар.  8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #842 -: Август 18, 2019, 23:58:30 »
Quote (selected)
Нинова следва добрите практики на корпоративно управление. Че "фирмата" не и е бащиния, то е досадна подробност.
Нинова е осъществявала корпоративно управление в две фирми - Булгартабак и Техноимпекс. И двете, добрите практики са завършили с фалит и ликвидация.  Едната даже в известен смисъл и е била "бащиния". :image008:

Що не пробвате и да помислите?
Едно въпросче.
 
Проблемиге на НЕК (отива към предфалит, че и оттатък) са от
-лошо корпоративно управление?
-лоша държавна политика? (че и междудържавна, пакети и проч изгъзици и директиви)
 
А за
Българтабак имаше ина Люпка, ина ..... абе секви дюпита и местни задници. Изобщо питай съселистите, нъл беха ортаци в 3-5-8  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #843 -: Август 19, 2019, 21:12:50 »
НЕК не е възможно да е във фалит или в лошо положение, след като е пълна държавна собственост! Също и БДЖ и още ...!
Техноимпекс е била приватизирана, затова е фалирала, въпреки усилията на благородната мажоритарна водачка на честните частни инвеститори в тази компания!
И с БСП е така. При тези предшественици, в огромното си мнозинство предатели (предателят Лилов от групата на предателя Луканов, Предателят Първанов, Архипредателят Станишев, дребното предателче Миков и ... опс, още е рано за следващата в редицата ), отчитайки международното положение и вземайки предвид сушата и кишата, наистина всичко може да се случи.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #844 -: Август 19, 2019, 21:32:21 »
Quote (selected)
Техноимпекс е била приватизирана, затова е фалирала, въпреки усилията на благородната мажоритарна И водачка на честните частни инвеститори в тази компания!

Това са пълни глупости! Финасовото значение на въпросната "фирма"  е точно нюню в дебрите на голямото окрадване на България. Колко пъти трябва да ти казвам, че имам абсолютно точно представа за какво става дума? Ако ти имаше подобна представа, би трябвало да се познаваме лично, а аз съм сигурна, че не сме представяни един на друг!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #845 -: Август 19, 2019, 21:43:55 »
Въпросът не беше за една или две фирми, а за едни управленски възможности... :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #846 -: Август 20, 2019, 16:18:54 »
http://epicenter.bg/article/Ninova--Lambo-e-schupil-stava-pri-padane--predstoi-mu-operatsiya-/190755/2/0

Празно няма, а, Мадам В.? Стефан Данаилов си счупил крака? Горкият. Но пък защо да не направим малко пиар на Нинова ... Имаш лимонче, направи си лимонадка ... Американски пиар ... Ето това представлявате - евтини, кухи каки с непомерно его и оскъдие на морал и етика. Жалка картинка.  >:(

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #847 -: Август 23, 2019, 14:49:54 »
Тези дни ...
По дневния ред (доколкото, освен преглед и оценка на ситуацията, съдържа и предложение за дневен ред на Националния съвет на БСП):
https://www.duma.bg/stavashtoto-v-bsp-ne-promyana-a-podmyana!-n198219

... и ... реплика ... (дежурна):
http://epicenter.bg/article/Prof--Svetlana-Sharenkova-/190975/11/0

А иначе ...
http://epicenter.bg/article/Vizhte-preskonferentsiyata-na-BSP---NA-ZhIVO-/190940/2/0

Quote (selected)
На общинските избори БСП ще покаже изцяло ново поколение политици!

Това заяви на пресконференция на "Позитано" 20 зам.-председателят на партията Кирил Добрев.

С нетърпение очаквам да видя какво ще ми покаже изцяло новото поколение политици на общинските избори.  ???

Кире, косата ти побеля и ти е време да мислиш повечко, преди да мяташ димки. Ето ти една "мисъл за размисъл", на Конфуций:
"Който хвърля неподготвени в боя, ги предава".

Прочее, ако не си подготвил "новото поколение политици" за това, което ги чака, ще си ги предал.

Иде ред да видим как си си свършил работата, пич. Щото боят може да свърши с това да видиш цяла генерация да лежи в полето, посечена. На поражението. Ама ти си пич и не ти пука. Нали? Готов си да ги похарчиш. И не заради глупост или лошотия. Просто не разполагаш с нищо друго, освен тях - ентусиазмът им и амбицията им да се докажат. И в това няма нищо лошо, привилегия на младостта им е. Стига да ги беше обучил и подготвил за боя. Стига да беше подредил, готови за битка, структурите ни зад тях. А не си. 

Навремето спартанците се построявали така за битка - младежите отпред, зад тях ветераните. Така младите са се биели с мисъл да не се посрамят пред бащите си и по-старите си братя. А ветераните са ги подкрепяли.

Римската машина за убиване, обаче, е била по-умно измислена. Там първата линия се е сменяла непрекъснато, периодично, в боя, заставайки зад втората, за да отпочине. По този начин римляните се биели с часове, без никаква умора и загуба на ефективност. Защото се научили да разпределят напрежението в боя чрез ритъм на битката и да използват ефикасно цялата си мощ. >:(

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #848 -: Август 23, 2019, 18:33:21 »
Поколенията на БКП и БСП от средата на 80-те до сега ги видяхме каква я свършиха. Съсипаха България, но пък станаха модерни леви евроатлантически началници с мътнорозова ориентация.
Дано "лошите кафяви консервативни социалисти" не са като тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #849 -: Август 23, 2019, 18:43:33 »
На общинските избори БСП ще покаже изцяло ново поколение политици!

Хи-хи! Левите либерали нямат една личност в ръководството си, която могат да предложат, и да бъде избрана, на некой пост. Най-разпознаваемите им и харесвани политици не са членове на партията им. Дотолкова скапаха тая партия, че да нямат един уважаван човек, за когото да гласуват хората. Освен Ламбо, ама той е специален случай.
В общините е некъв ужас. Нямат никакви подготвени хора.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #850 -: Август 24, 2019, 02:14:17 »
Г-н Фирмин и сие май усещат че вече няма кокал за глозгане и се чудят как да го завъртят.
Привет от кретените кибици.
Ще се чудите как да ни набутате във вашите анализи, но едва ли това ще ви помогне.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #851 -: Август 24, 2019, 12:42:42 »
Г-н Фирмин и сие май усещат че вече няма кокал за глозгане и се чудят как да го завъртят.
Привет от кретените кибици.
Ще се чудите как да ни набутате във вашите анализи, но едва ли това ще ви помогне.

Привет и от аналитиците, драги. Разбира се, че кретените-кибици сте част от анализа - мене, текел, фарес, упарсин.

Колкото до кокала и глозгането му, ...
Quote (selected)
Тогава в отговор Даниил рече пред царя: Подаръците ти нека останат за тебе, и дай на другиго наградите си; все пак аз ще прочета на царя написаното, и ще му явя значението му. (Даниил, 5:17)

Но не, Даниил все пак получил дарове, направен бил и управител. Валтасар умрял, убит, в същата нощ. Дарий, който го сменил, посъветван от шепотници и завистници, скоро хвърлил Даниил на лъвовете. И добре, че неговият Бог изпратил ангела си, че да го отърве.

Поуката ... Не сменяй дарбата и знанието си за кокала, да не би скоро лъвовете да глозгат твоя.

И като така, царете ще се сменят, но не и ние с теб - ти ще си си същият кретен-кибик, а аз ще съм си същият аналитик. Карма, кво да праиш. Мен ме устройва. Защото аз знам, а ти - не. И винаги ще е така.  8)


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #852 -: Август 24, 2019, 14:28:41 »
аз знам  8)
Не. Ти си въобразяваш, че знаеш  8)
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #853 -: Август 24, 2019, 14:51:51 »
Quote (selected)
Не. Ти си въобразяваш, че знаеш  8)

Задръж таз мисъл. Ценна е. Благ мехлем за фрустрацията ти. Уви, до време.  8)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #854 -: Август 24, 2019, 15:00:22 »
Норчо е парче солипсист, едва ли не.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #855 -: Август 24, 2019, 15:11:35 »
Автентичен, при това - Знание Firmin няма. И да има, ние няма как да разберем. А и да разберем, няма как да го обясним.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #856 -: Август 24, 2019, 15:24:15 »
Г-н Фирмин и сие май усещат че вече няма кокал за глозгане и се чудят как да го завъртят.
Привет от кретените кибици.
Ще се чудите как да ни набутате във вашите анализи, но едва ли това ще ви помогне.
Не. Това просто няма как да се случи!!!  :ive_got_it-1379: :cool-1084:

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #857 -: Август 24, 2019, 15:41:15 »
Мисла, че за Фирмин единствениат достоен начин да излезе от темата, че и от форума, е самоубийството.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #858 -: Август 24, 2019, 15:49:09 »
Цитат на: Firmin
Автентичен, при това - Знание Firmin няма
Напротив. Имаш и интелект, и широки познания. Което оценям високо.
Но за едни неща се самозаблуждаваш, а за други се опитваш да заблудиш другите.
 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #859 -: Август 24, 2019, 16:08:10 »
Мисла, че за Фирмин единствениат достоен начин да излезе от темата, че и от форума, е самоубийството.

Спорет мен Фирмин се справя одлично ф създадените од неговите неприятели условия. Иам предвит темата - специално пръкната с цел максимален брой колеги да могат да го облайват по един айде да не казвам какъф начин.

Не виждам що треа да се самоубива, предвит, че води с много ф мача, който вие сте го накарали да играе, по вашите правила и на ваш терен.


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #860 -: Август 24, 2019, 16:19:04 »
предвит, че води с много ф мача
Мач, в който Фирмин води, се играе в неговата и твоята глава  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #861 -: Август 24, 2019, 16:30:16 »
Както кажеш, не точно резултатът на таблото беше причината да се фключа, а фактът, че намираш за нормално самото съществуване на тая тема.

Дайте да напраим ена тема, фкоято да храним и мачкаме един като нас е...интересен пример за психология на тълпата.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #862 -: Август 24, 2019, 16:45:35 »
Цитат на: wreckage
един като нас
Той самият не се има за "един като нас". Има се за свръхинтелигентно божество, гледащо с презрение на "тълпата от кибици-кретени" и с удоволствие го съобщава. С което си изпросва отношението към себе си.

Ако Фирмин усмири надменността си, може да е много интересен събеседник.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #863 -: Август 24, 2019, 16:58:26 »
нито ено од тези лични фпечатления не е аргумент фполза на съществуването на специална тема, която може да не се казва "Айде фсички на Фирмин!!!", но реално е точно тва.

Тези фпечатления са аргумент фполза на делитването на темата, доколкото тя претполага изостряне на конфронтацията, а не некво нюансирано и зряло опщуване.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #864 -: Август 24, 2019, 17:04:01 »
Е, миг преди да ся наръгам, достойно, нека да ви река как стоят за мен нещата.

Представете си Firmin, както го описва AnonimusBG, който седи край огъня и си глозга кокала, докато, верен на лошия си навик, чете (яде) поредната си книжка.

Идва AnonimusBG и погледът му в ... кокала. Не пита "ти кво четеш", пита "ти кво ядеш". Което, както и сам се определил, го дефинира като кретен-кибик. Firmin, щото е добричък и по природа солидарен, му дава кокала, не му се свиди. Firmin така би дал кокал и на кучето си, на всяко куче. Това е добро начало. Кучето е символ на приятел, а и така е опитомено от вълк кога било - с кокал. AnonimusBG, вече сит и с кокал, пак не пита "ти кво четеш". Жив и здрав. Кретен-кибик. Тръгва си.

Явление второ. Норчо. Кокал няма, запилял се някъде. Може и AnonimusBG да си е тръгнал с него. Може и някое друго създание да го е отнесло. Норчо - и той не пита "ти кво четеш". Ти, казва, нищо не знаеш. Стоиш тук, край огъня, със знаци на шаман и воин - може и да си, кой те знай - с тази книжка в ръце, лъжеш себе си, лъжеш и другите, че знаеш. Тръгва си.

Явление трето. Рекидж. От света на духовете. Старо, казва, тези солипсисти гледат през теб и не те виждат. Сигурен ли си, че вече не си при Предците си, дух.

Явление четвърто. Хикса. Млад воин. Ей, дъртия, заседя се, вика. Гаси огъня и си режи гърлото. Време ти е. Ако искаш да си идеш достойно, де. Млад е. Кокалът, дето споделих AnonimusBG, бе пищяла на един кат него. А може би не, на едно прасе като да бе. Вече не помня. Но определено костният мозък не беше много. Това помня.

Епилог. Firmin, сам. Огънят догаря. Книжката е към края. Дали да не му я дадем на огъня. Нееее ... Бащата на Firmin, човек на знанието, преди много зими, намери в тетрадка негова много красива картинка, с рицари на коне. Беше изрязана страница от една Енциклопедия за наука. Енциклопедията беше голяма и тежка, а Firmin още малък. И си изряза картинката, за да я си я има и гледа, сам. Бащата на Firmin тогава му рече - само фашистите горят и унищожават книги, ти фашист ли си. Е, страницата се върна на мястото си, с малко лепило. Но на Енциклопедията, дори затворена и личеше, че една страница не е като другите.   

Огънят догаря. Явно няма да е днес, не и в този живот. Някой да седне до огъня и да попита "ти кво четеш". После да прочете и той. После да обсъди. Или пък да помълчи със стария Firmin. Докато огънят догаря.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #865 -: Август 24, 2019, 17:09:29 »
Не знаех,че комиксите се четат, а с цветни моливчета забавляваш ли се?
Обаче добре си го написал.  :aplause:
Мисля че ти е за сефте тук!
Да почерпиш Ей!
 :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #866 -: Август 24, 2019, 17:13:53 »
Quote (selected)
Или пък да помълчи със стария Firmin. Докато огънят догаря.
:-X :)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #867 -: Август 24, 2019, 17:15:59 »
Както кажеш, не точно резултатът на таблото беше причината да се фключа, а фактът, че намираш за нормално самото съществуване на тая тема.

Дайте да напраим ена тема, фкоято да храним и мачкаме един като нас е...интересен пример за психология на тълпата.

Всъщност, целта на тази тема не беше тази, която се опитваш да опишеш  :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #868 -: Август 24, 2019, 17:26:52 »
тва ѝ е реално функцията.

Ква друга цел може да има тема, чието заглавие почва с никнейма на един од колегите и поставя ясни ориентири за одношението към едноименния колега?

Тъна фдогатки.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #869 -: Август 24, 2019, 17:28:34 »
Quote (selected)
Епилог. Firmin, сам. Огънят догаря. Книжката е към края. Дали да не му я дадем на огъня. Нееее ...
ПостЕпилог. В стаята влиза и Мадам К. Не се разбира какво става с книгата, кокала и огъня, защото завесата пада, а в ъгъла на екрана се появява голяма червена точка... :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #870 -: Август 24, 2019, 17:56:22 »
тва ѝ е реално функцията.

Ква друга цел може да има тема, чието заглавие почва с никнейма на един од колегите и поставя ясни ориентири за одношението към едноименния колега?

Тъна фдогатки.

А не се ли догаждаш, че темата беше предназначена Firmin да пише в нея, а не други да пишат за него?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #871 -: Август 24, 2019, 17:58:00 »
Quote (selected)
Епилог. Firmin, сам. Огънят догаря. Книжката е към края. Дали да не му я дадем на огъня. Нееее ...
ПостЕпилог. В стаята влиза и Мадам К. Не се разбира какво става с книгата, кокала и огъня, защото завесата пада, а в ъгъла на екрана се появява голяма червена точка... :smokin:

Нали?

Боса била Шерифе Мустафа,
боса настъпила друга змия.

В кратката схватка едната умря.
Другата жива, коя ли е тя  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #872 -: Август 24, 2019, 18:58:30 »
Quote (selected)
Корнелия Нинова: Отказвам разговори за пари и власт с отделни личности в БСП. От това ми идват проблемите

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/korneliya-ninova-otkazvam-razgovori-za-pari-i-vlast-s-otdelni-lichnosti-v-bsp-ot-tova-mi-idvat-problemite

Quote (selected)
- Много странна позиция на колегите Станишев и Миков, Пирински, Жаблянов и Мерджанов. Вместо гневът им да се излее върху ГЕРБ, които с решението за субсидията искат да унищожат финансово опозицията, той се излива върху ръководството, което се мъчи да спасява структури, хора, телевизията, в. “Дума”.

На кофти лидер случихте Фирмин.
НИ ЩЕ да прегърне пратениците на Баце и не взема даровете им.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #873 -: Август 24, 2019, 19:17:32 »
Quote (selected)
НИ ЩЕ да прегърне пратениците на Баце и не взема даровете им.
Мани, ми и коня ше земе да артиса и данайските дарове-тоже.
http://historynakratko.blogspot.com/2016/04/blog-post_42.html
Ни ще бе, ни ще да яде гъби пустата му Нинова и тва йе!
Удар си требе - нали го знаете брадатия виц?
« Последна редакция: Август 24, 2019, 19:19:47 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #874 -: Август 24, 2019, 19:26:03 »
Quote (selected)
НИ ЩЕ да прегърне пратениците на Баце и не взема даровете им.
Мани, ми и коня ше земе да артиса и данайските дарове-тоже.
http://historynakratko.blogspot.com/2016/04/blog-post_42.html
Ни ще бе, ни ще да яде гъби пустата му Нинова и тва йе!
Удар си требе - нали го знаете брадатия виц?
Фирмин за това ли препасал лопатката?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #875 -: Август 24, 2019, 19:33:35 »
Да, лидерът е кофти. И това е очевадно.

Ето ти една илюстрация:

Quote (selected)
Обратно на внушенията, че БСП става еднолична и лидерска, ние дадохме свобода на общинските структури сами да преговарят за партньорства и подкрепа при 2 условия:

1. Обединяваща да е политиката, залегнала в платформата “За добър живот в нашите общини”;

2. Никакви съюзи с ГЕРБ.

Сега си представи, че си потенциален партньор на БСП и вдъхновен и окрилен от тези думи на нейния лидер, решиш да провериш каква е, аджеба, таз обединяваща политика. И понеже тя е полегнала, та залегнала в платформата "За добър живот в нашите общини", посочена пак от вдъхновилия те лидер, решаваш да я прочетеш.

А сега си направи експеримент. Намери платформа под това име на БСП в нета, па дай и аз да и хвърля едно око.

Quote (selected)
Националният съвет на БСП прие платформата на партията за местните избори.Тя  беше приета с видимо мнозинство и 2 "въздържали се".  Платформата е озаглавена "Единни за България! За по-добър живот в нашите общини!".

„Радвам се, че сме първата политическа сила, която ще обяви платформата си за местните избори.” Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова пред журналисти.  Тя изтъкна, че това е платформа за реална децентрализация на общините. "Сега държавата и правителството прехвърлят задължения на общините без да ги осигуряват финансово. Освен това се разпределят средствата в държавата субективно", каза Нинова. По думите й това става по решение на един човек. "Разбира се, много силен социален пакет предложихме", допълни още лидерът на БСП.
"Добрият резултат е, че направихме една конкретна, силна и възможна платформа. Даваме на нашите кандидати оттук нататък политиката, с която те тръгват в кампания", посочи още Нинова.


В платформата  "Единни за България! За по-добър живот в нашите общини!" се посочва, че БСП  ще се ръководят от няколко водещи цели в управлението на общините. А те са осигуряване на добър и достоен живот чрез реализация на трудовия потенциал на хората и грижа към тях от страна на местната власт; поддържане и подобряване на жизненото пространство – от пространството около домовете до различните елементи на инфраструктурата; икономическо развитие при опазване на природата и възобновяване на природните ресурси; намаляване на социалните неравенства и дистанцията между управлението и гражданите; последователно противодействие на корупцията, от която се губят много ресурси не само в държавата, но и в редица общини.

Това - преди месец, 26 юли 2019. В "Дума". И? Къде е? ???

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #876 -: Август 24, 2019, 19:41:59 »
Цитат на: wreckage
един като нас
Той самият не се има за "един като нас". Има се за свръхинтелигентно божество, гледащо с презрение на "тълпата от кибици-кретени" и с удоволствие го съобщава. С което си изпросва отношението към себе си.

Ако Фирмин усмири надменността си, може да е много интересен събеседник.

Ти само като човек ли го харесваш, ели и като мъш, м?  :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #877 -: Август 24, 2019, 19:47:48 »
нито ено од тези лични фпечатления не е аргумент фполза на съществуването на специална тема, която може да не се казва "Айде фсички на Фирмин!!!", но реално е точно тва.

Тези фпечатления са аргумент фполза на делитването на темата, доколкото тя претполага изостряне на конфронтацията, а не некво нюансирано и зряло опщуване.

Темата беше по-скоро капан - Фирмин да пише, а агитката да се концентрира върху остракирането му...и понеже доказани естети  :0007: като мен и теб нямат време и желание да слязат до лексиката на огузоците, на колегата Фирмин му се налага да се справя сам...

Норчо обаче почва да показва симптоми на стокхолмски синдром, не знам дали накрая в отбора на опонентите няма да останат само буратино и онци, дето са си лика прилика ениуей  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #878 -: Август 24, 2019, 19:54:50 »
Quote (selected)
Това - преди месец, 26 юли 2019. В "Дума". И? Къде е? ???
И аз търсих, но не намерих. Все пак някои елементи се появяват.
"общински болници - БСП поема ангажимент, че те няма да са търговски дружества, държавата ще изплати дълговете, ще се развива нов модел на здравеопазване на регионален признак."
"Комуналните услуги - БСП кметовете ще ги предоставят не на концесии, а с общински дружества. Така услугата ще поевтинее."
(тук вероятно става въпрос за София, където съветниците от БСП предлагат въпросните услуги да се дадат на конкретна общинска фирма, която в момента "чисти" определен район, чрез даване на 98% от парите си на частна фирма на Вълка.)
"Детските градини ще бъдат безплатни" (вероятно пак с пари "на държавата", а не с общински средства, защото...)
"намаляване на местни данъци и такси" (в частност и за "създаващи трайни работни места инвеститори")
...
Все пак да изчакаме изданието на Визия за Общините, до изборите има цели два месеца. :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #879 -: Август 24, 2019, 20:06:09 »
Проблемът е, че голяма част от анонсите предполагат за реализацията си на дело промяна на нормативната уредба. А това е извън обхвата на местното самоуправление, в тесния смисъл. Законодателна власт.

Отговорът е банален, разбира се - ами дайте ни и законодателната власт. Е, лошо няма. А ... дотогава? А ако не би да би?

На мен ми е любопитно да видя какво се предлага в обхвата на местното самоуправление. Или пък в обхвата на правомощията на кмета на общината, в качеството му на едноличен териториален орган на изпълнителната власт.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #880 -: Август 24, 2019, 20:11:47 »
Quote (selected)
Отговорът е банален, разбира се - ами дайте ни и законодателната власт. Е, лошо няма. А ... дотогава? А ако не би да би?

Аде да не викаме духа на Ной!
Вече имам в коша едно мнение какъв"победоносец" си.
Банално отричаш желанието на БСП да поеме властта в народното събрание.
С Баце ти е къде по-спокойно, като изръчкате Корнелата и ще се прегърнете от което България ще получи синергиен ефект.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #881 -: Август 24, 2019, 20:23:22 »
Quote (selected)
и ще се прегърнете
Няма такава опасност!
Още далеч преди това ще бъдат изсрани от Баце. Той има опит с всички подобни - доказал го je.
Герговчето,...може и по късно да го издефекират, зер има да му прибират паре, ама разни книжни плъхове...в димящата купчинка под дебелия задник на баце!
Со все надеждите и 1000-дата си книжки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #882 -: Август 24, 2019, 20:27:00 »
Е, хайде сега.
Quote (selected)
Банално отричаш желанието на БСП да поеме властта в народното събрание.
Не се вижда нищо подобно като мнение. Точно обратното. Това е и моят намек. В общински избори се представя програма за законодателни промени (без обсъждане на адекватността им). Такава програма е за парламентарни избори. На местните избори хората ги интересува тяхното селище. Единственото което намерих в този дух на визии е, че от БСП щест групи експерти работят по Визията за Горна Оряховица, която ще бъде приета на местен пленум на 4 септември ( https://www.borbabg.com/2019/07/03/bsp-gorna-oryahovitsa-se-styaga-za-mestnite-izbori/ )  :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #883 -: Август 24, 2019, 20:32:22 »
Quote (selected)
С Баце ти е къде по-спокойно, като изръчкате Корнелата и ще се прегърнете от което България ще получи синергиен ефект.
Това - в "коша", на сметката на безпросветната ти тъпота. Я, по-добре, нещо анално сподели - там си специалист, не в обсъжданото. Та да поприкрие тъпотата ти с кенефно остроумие.

А какъв "победител" и боец съм аз, ти хабер си нямаш. Както и "Корнелата". Нея я водя с едно десетилетие битки, че е била малко заета - приватизационното и десетилетие, щото.  >:(

п.п. Уви, докато съм писал, другият корифей по лайната и задниците вече се произнесъл и те изпреварил. Колко предвидимо. Колко скучно.
« Последна редакция: Август 24, 2019, 20:35:23 от Firmin »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #884 -: Август 24, 2019, 20:33:12 »
Интересна гледна точка имаш Калини.
Предпочиташ да сечеш пипалата на хидрата по едно с риск да излязат две вместо да се съсредоточиш към главата. Местата власт е копипейст на върховната от една матка са излизали. Без да вземеш централната власт не можеш да постигнеш нищо. БСП и да вземе половината кметове централната бързо ще ги удуши с безпаричие или с Цацаратура/Гешефтура. Кметските избори на този етап са разузнаване с бой.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #885 -: Август 24, 2019, 20:35:43 »
Quote (selected)
Нея я водя с едно десетилетие битки,
И все "победи"!
Дет се вика , мен са ме били и в това и в онова село, даже в града са ме били.
Щото съм "боец"! :b0230:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #886 -: Август 24, 2019, 20:42:21 »
Quote (selected)
Единственото което намерих в този дух на визии е, че от БСП щест групи експерти работят по Визията за Горна Оряховица, която ще бъде приета на местен пленум на 4 септември
Ъхъ!
Още преди  месец има кво да се чете, но то си е до желание.
http://news.bnt.bg/bg/a/predi-sbora-na-buzluzhda-bsp-utvrdi-platformata-si-za-mestnite-izbori
Карай бе, ний се прайм че не ти забелязваме!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #887 -: Август 24, 2019, 20:43:30 »
Победи, при това много ценни победи. Защото съм ги постигал при условия, за други невъзможни. Без ресурси, без мнозинство, без никаква подкрепа. Само със знания, опит и умения. Със стратегия и тактика. Срещу много по-сериозни противници от жалки "остроумници" като теб.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #888 -: Август 24, 2019, 20:44:12 »
Quote (selected)
Колко скучно.
Верно, гаче ли и "корифея" довтаса!
Аз излазям - нататък е ясно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #889 -: Август 24, 2019, 20:47:15 »
Quote (selected)
Единственото което намерих в този дух на визии е, че от БСП щест групи експерти работят по Визията за Горна Оряховица, която ще бъде приета на местен пленум на 4 септември
Ъхъ!
Още преди  месец има кво да се чете, но то си е до желание.
http://news.bnt.bg/bg/a/predi-sbora-na-buzluzhda-bsp-utvrdi-platformata-si-za-mestnite-izbori
Карай бе, ний се прайм че не ти забелязваме!

Кое да чета там бе, смешник нещастен? Новинки и новинички за Корнелка с мутричката и за цвят ли? Къде е политическият документ, платформата, черно на бяло?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #890 -: Август 24, 2019, 20:47:46 »
Quote (selected)
Без да вземеш централната власт не можеш да постигнеш нищо.
Изобщо не е така. Много неща можеш да направиш в местната власт. По мое лично мнение, местната власт определя много повече неща в живота ни отколкото "централната", включително законодателна и съдебна.
Илюзия е, че само промяна на закони решава нещата. Въпросите опират до ресурси и тяхното оползотворяване. Ако нямаш ресурси за това, което обещаваш, нищо няма да изпълниш, каквито и закони да приемеш. Ако има ресурси, а тяхното оползотворяване е тъпо или крадливо, резултатът е същия, макар и да не е очевидно от началото на процеса, а само в края. 

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #891 -: Август 24, 2019, 20:48:36 »
Quote (selected)
другият корифей по лайната и задниците
Нямам честта да те познавам, съжалявам!
Мой пропуск.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #892 -: Август 24, 2019, 20:49:58 »
Quote (selected)
Още преди  месец има кво да се чете, но то си е до желание.
http://news.bnt.bg/bg/a/predi-sbora-na-buzluzhda-bsp-utvrdi-platformata-si-za-mestnite-izbori
Карай бе, ний се прайм че не ти забелязваме!
Това, което каза колегата Фирмин е, че текстът на тази платформа някак си го няма в нета, а не че не е "приета".  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #893 -: Август 24, 2019, 20:50:37 »
Победи, при това много ценни победи. Защото съм ги постигал при условия, за други невъзможни. Без ресурси, без мнозинство, без никаква подкрепа. Само със знания, опит и умения. Със стратегия и тактика. Срещу много по-сериозни противници от жалки "остроумници" като теб.

Днес си втория след Джиджи който ме кара да се консултирам с тълковния речник.

Quote (selected)
1. побѐда — съществително име, женски род (тип 41)  редактиране

Синоними
-триумф, възтържествуване, надмощие
-слава, лаври, успех, завоевание, придобивка, постижение, тържество
-тържествуване, ликуване

https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D0%B0

Щом това което имаме като настоящо управление предизвиква у теб триумф, тържествуване и ликуване, кой съм аз, че да ти противореча.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #894 -: Август 24, 2019, 20:58:01 »
Интересна гледна точка имаш Калини.
Предпочиташ да сечеш пипалата на хидрата по едно с риск да излязат две вместо да се съсредоточиш към главата. Местата власт е копипейст на върховната от една матка са излизали. Без да вземеш централната власт не можеш да постигнеш нищо. БСП и да вземе половината кметове централната бързо ще ги удуши с безпаричие или с Цацаратура/Гешефтура. Кметските избори на този етап са разузнаване с бой.

Верно? Мъ ти си бил много компетентен, бе! Алиас лисицата за гроздето.  :clap-3332: Кисело, а?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #895 -: Август 24, 2019, 20:58:43 »
Quote (selected)
пиша на другия "корифей".
Ако се отнася за мен, по-полезно ще е да дадеш връзка към текста на документа, а не да държиш нещо като дръжка от сапьорската лопатка.  :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #896 -: Август 24, 2019, 21:03:57 »
Quote (selected)
Верно? Мъ ти си бил много компетентен, бе! Алиас лисицата за гроздето.  :clap-3332: Кисело, а?

И глобалното затопляне не може да победи Нинова, виж ако беше Станишев, пък ако бяха оставили Миков!
Добре, че не е жив  Сун Дзъ да те слуша как интерпретираш трудовете му и от всяка потенциална победа успяваш да постигнеш поражение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #897 -: Август 24, 2019, 21:09:29 »
Quote (selected)
по-полезно ще е да дадеш връзка към текста на документа

Само така ти се струва. Тогава тук бихме спорили за местно самоуправление и за държавно управление, от което, види се, хабер си нямат. А сега си бъбрим за лайна, задници и бръснене на сливи, по което, без съмнение, са специалисти. Как да загубят такова преимущество в спора!  8)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #898 -: Август 24, 2019, 21:09:59 »
Quote (selected)
Широк профил, демек?
В сравнение с твоя, съм направо т.с.!
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: Фирмин - всичко за БСП - анализи и препоръки
« Отговор #899 -: Август 24, 2019, 21:12:07 »
Quote (selected)
А сега си бъбрим за лайна, задници и бръснене на сливи, по което, без съмнение, са специалисти.
И що ривеш тогава, че не си оценен?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.