Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:47:49

Автор Тема: Лето 2020. Прокуратура, НСО, скандали, арести, протести …  (Прочетена 72290 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Този Бойкикев, когато беше правосъден министър и вице на ББ, не видя ли морския сарай на Доган, та чак сега?!

Айде, не на нас тия!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Ей на, да го пусна и тъдява от Гласове http://glasove.com/categories/novini/news/shefyt-na-sdvr?page=4:

Quote (selected)
Eisblock на 13.07.2020 в 20:32

С подобно поведение самите полицай извършили престъпленията се поставят извън рамката на закона. По-точно, подлежат на бързо, всеобхватно и комплексно разследване и осъждане. При които действия, тяхното ръководство, отдолу - и чак до министъра им, обезателно трябва да спазят максималната прозрачност. Прозрачността не е и не може да бъде прецедент, още повече, че самата прокуратура и нейният глав-прок засипва плебса с всякакви истински/неистински, важни/неважни информации и "информации". Така, че отговорните лица по служба над биячите, трябва (за да си запазят работата) и ще е необходимо да се засилят и до 15 т.м. (няколко дена след инцидентите) да дадат пълен отчет какво са направили! В противен случай, от министър надолу, всички подлежат на наказателни мерки за прикриване на криминални престъпления с нанасяне на телесни повреди и вреди плътно до Осакатяване на пребитите млади българи!

Отделно от това, наказателна отговорност носят хората позиционирали контра-демонстрацията в непосредствена близост - отсреща, до първоначално започналата пред Президентството. Докарване на "привърженици" от цялата страна - явно от тях, не малко, почти насила от местните "фактори" (че кой ще има дързостта да откаже на феодалите по места?) и дори срещу заплащане - може да не е директно криминална проява, но в контекста на всички събития и "случки" със засилващото се темпо, е най-малкото грубо нарушение на обичайните порядки, политическа култура и така лелеяното "европейско поведение". С този неразумен акт на противостоене нещата се влошиха допълнително и най-важното - те са канавата на последвалите сблъсъци с върха си - пребиването на младите хора.

Обвиненията за организирани групи хвърляни от все още властимащите към демонстриращите срещу тях, са толкоз състоятелни, колкото могат да бъдат отправени подобни насрещни обвинения. Смущаващото за един западен наблюдател е, че при избирането на г-н Гешев властта използва същият похват и подобна група хора, за да неутрализира демонстрацията пред мястото на "избора" му. С който прецедент, обвиненията за докарани от Президента "агитки" се обезсилват напълно. Тук влиза и цирка с плажчето, доведените привърженици и неадекватността на управлението и полицията от Бургас. Което сумарно погледнато е много жалко, защото никое едно правителство не трябва само да изпада в ситуация да се движи по ръба на легитимността.

- И колкото повече се впрягат разни кадри да говорят, да оправдават и да извъртат, толкоз повече олеква то.

На това място се сещам за прогнозата на Американското посолство, как кризата щяла да свърши на 16 юли т.г.

Докато вотът за Доверие е на 15 т.м. - един ден преди това. Ерго?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Eisblock
13.07.2020 в 20:32
На това място се сещам за прогнозата на Американското посолство, как кризата щяла да свърши на 16 юли т.г.
Докато вотът за Доверие е на 15 т.м. - един ден преди това. Ерго?

След 2 дни се надяваме да имаме леко вдигане на мъглата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Относно "хиларисти и тръмписти":
В БГ всички русофоби и "евроатлантически демократи" са хиларисти. Дори сащофили не са.

И на Радев нямам пълна вяра - заради избора му на Герджиков преди 3 г..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Не Nor1, според мен, тогава той бе силно синеок, вярващ в доброто и живял далеч от истинската политика. А тя е мръсна дума. Сега вече доби опитност, опърлиха го достатъчно дълго и направиха грешката да се заядат с него.

И Той тръгна на война.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И Той тръгна на война.

Не тръгна, герберите го завлякоха на кални битки.
Мисля че всичко започна от едно мерене на селфита с Тръмп, кой се снимал с президента, кой с восъчната кукла.
Преди това нямаше битки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И на Радев нямам пълна вяра ...

Аз пък за Радев се притеснявам наистина, тъй като вчера по некви ТВ новини чух, че продължават да разследват секретаря му – Пламен Узунов – и излизали все нови и нови уличаващи го доказателства ...  :nuts:

На самия Узунов преди 2-3 дни вече бе повдигнато обвинение, а на мен самата ми се струва, че работата му не е никак чиста! :sad-3295:

Впрочем, аз тази тема я създадох най-вече заради двамата президентски съветници/секретари, тъй като тяхното разследване и изхода от това разследване няма как да се вместят в темата "Иде ли краят на проекта Борисов?".
 :light_bulb-1377:

Както и заради Божков, тъй като неговият случай е размит тук – поне до момента.


/горното допълнение съм го вмъкнала малко по-късно/
« Последна редакция: Юли 14, 2020, 23:47:12 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Eisblock
13.07.2020 в 20:32
На това място се сещам за прогнозата на Американското посолство, как кризата щяла да свърши на 16 юли т.г.
Докато вотът за Доверие е на 15 т.м. - един ден преди това. Ерго?

След 2 дни се надяваме да имаме леко вдигане на мъглата.

Какво очакваш да се случи след 2 дни, Нор:m1708:

Би ли раздул?!!
« Последна редакция: Юли 14, 2020, 10:06:08 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
« Последна редакция: Август 14, 2020, 06:07:18 от Kole »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Nor1
И на Радев нямам пълна вяра - заради избора му на Герджиков преди 3 г..

Цитат на: Eisblock
Не Nor1, според мен, тогава той бе силно синеок, вярващ в доброто и живял далеч от истинската политика.

На "синеокост" у щатски магистър по „Стратегически проучвания“ пък хептен нямам вяра.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Цитат на: Eisblock
13.07.2020 в 20:32
На това място се сещам за прогнозата на Американското посолство, как кризата щяла да свърши на 16 юли т.г.
Докато вотът за Доверие е на 15 т.м. - един ден преди това. Ерго?

След 2 дни се надяваме да имаме леко вдигане на мъглата.

Какво очакваш да се случи след 2 дни, Нор:m1708:

Би ли раздул?!!

Ами на 17-ти има някаква среща на някакви министри-председатели за разпределяне на някакви пари :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Днес едни нови аудиозаписи на спецпрокуратурата се оказват манипулирани,
а Явор Колев се пенсионира като шеф на Киберпрестъпления, щото бил навършил годините за пенсия.

Чисто съвпадение, разбира се  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Абе защо няма никъде инфо, че Мустафатката е отишла в МС към 16 часа?
Не вярвам да е минавала случайно от там и просто така - да се е отбила бе.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
А намерих, действително е била там и са си /се/ договаряли около 30 мин.
Какво ли са спазарили?
Белене?
Т.н. "български поток"?
И двете?
И още нещо?
Срещу какво ли?
Въпроси, въпроси...
п.с. оттатък троловете, след кратко объркване се разбесняха.Дейбъ и медията и падението и.
« Последна редакция: Юли 14, 2020, 19:22:00 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Някакъв който твърди, че е хакер претендира, че е откраднал базата с данни на МВР и се готви да я публикува свободно в интернет. Доколко е вярно е трудно да се разбере.

ХАКЕРА: ВРЕМЕТО НАСТЪПИ, ПУСКАМЕ ДАТАБАЗИТЕ ПУБЛИЧНИ, И ТАЗИ НА МВР! #НЕНАХУНТАТА
http://afera.bg/%d1%85%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d1%80%d0%b0-%d0%b2%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%8a%d0%bf%d0%b8-%d0%bf%d1%83%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b0%d0%b1/

Quote (selected)
Съобщение от хакера, ударил сайта на МВР, публикува сайта “Афера”. Той пише, че протестите, колкото и да продължат, накрая ще доведат до победата. Публикуваме, без редакторска намеса, пълния текст на съобщението.

„Здравейте,

Времето на дадени лица настъпи. В момента новият преход го градят будните граждани! Наблюдавате жалките опити на кадровите от Министерството на вътрешните работи да упражняват репресия отново. Репресия върху моята свобода на словото и вашето гражданско съзнание, но стига толкова! Времето е сега или никога! Протестите може да траят месец-два, но ще дойде и победата!

До няколко дена пускаме датабазите публични, а по-специалната е тази на mvr.bg. В нея се съдържат всички данни от личните Ви карти, паспорти, шофьорски книжки и прочие. За какво едни Андрешковци, които не могат да защитят дори личните Ви данни са на власт? Как може Мето да е министър, ако брат му Митака е един прост крадец? Защо всички мълчат за това и не коментират темата?

Както казах обаче стимулацията е много важен фактор в моят собствен пъзел.

Биткойн адреса за морална подкрепа е 16ASoz7GTbfYoexS4DM2LpuNohcM6uPEPd

До момента успяхме да съберем $3300 и продължаваме!

#БъдетеСмели

#НеНаХунтата“
« Последна редакция: Юли 14, 2020, 20:31:45 от kasapina »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Твърдението, че записите са манипулирани се основава, на твърдението на експерта, че нямало телефони със стерео микрофон, съмнявам се че е компетентен.
Вие си ги избрахте!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
не е прецизно изказването ти, максимус.

Твърдението е, че единия от говорещите е записан със стерео микрофон, а другия с моно, така че според експерта не може да става дума за диалог.


тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
.......Аз - понеже се занимавам с аудио професионално, ме досърбяха ръцете да разгледам файловете още повече и сега вече ченето ми увисна във въздуха.
Прекарах аудио сигнала на левия и десния канал през векторскоп. С две думи ще обясня какво прави векторскопа - той анализира стерео разпръскването на аудиото в симулирана 180-градусова среда и в общи линии показва информация за дълбочина и стерео. Обикновено различни аудио файлове, различни източници (микрофони) имат съвсем различна стерео картина и панорама.
Тук виждаме как левият канал (в който предполагаемо говори Божков) е записан със стерео микрофон и макар че сигналът му е изцяло вляво, той все пак се разпръсква и встрани.
Десният сигнал (вторият говорещ човек) обаче, прави много специфична права. Всеки, който се занимава с аудио, моментално ще я разпознае - това означава, че сигналът вдясно е абсолютно моно.
Това сериозно ме навежда на мисълта, че това са 2 аудио файла, нямащи нищо общо един с друг, защото са от напълно различни source-ове. Не мога да си представя, чисто физически, как са записани от едно и също помещение или пък от един и същи рекордер. Рекордерът или ще записва стерео и двете неща, или моно и двете неща......


https://www.lentata.com/page_18194.html

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
« Последна редакция: Август 14, 2020, 06:04:17 от Kole »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
« Последна редакция: Август 14, 2020, 06:01:21 от Kole »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Мерси. Аз пък се чудих за какви "записи" иде реч.
Бахти и головодниците! Явно не само гешефтурника ами и целата "спец"прокуратура си е за арест.
Щото това си е престъпление от общ характер при това при крайно утежняващи обстоятелства.
 
Интересно де е "работилницата". Дали в МВр или по-вероятно ората на Яворчо са замесени. Което обяснява и "остафката" щото за таквизи пинизи се заминава в затвора.
Дали пък американските другари не са пробутали некъф демо сотуер дето работи само с моно сигнал?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Днес едни нови аудиозаписи на спецпрокуратурата се оказват манипулирани, а Явор Колев се пенсионира като шеф на Киберпрестъпления, щото бил навършил годините за пенсия.

Чисто съвпадение, разбира се  :bigok:

Е, излязоха и едни съмнения за едни пробиви в редица интересни държавни учреждения, може и заради тях да е, макар че не неговият отдел е отговорен за твх (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
« Последна редакция: Август 14, 2020, 06:01:36 от Kole »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
п.с. оттатък троловете, след кратко объркване се разбесняха.
Дейбъ и медията и падението и.

Не пЦувай майката, от която си се пръкнал!!!  :t26114: :t26115:

 :D

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
За сеГащниците или добро или нищо  :smokin:
Впрочем щом и Цекофф обърнал резбата ..... (вече не люби Боко)  :bluegrab:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сега чета и че нямали право да подслушват подслушвания депутат, защото той има имунитет, камо ли да разпространяват казаното.

Изобщо, гешефтурата искаше чеСно и почтено да оклепа с един удар протестиращи, президент и противници на боко, а заформи мазало с аромат на селски нужник.
 
:t0301:
« Последна редакция: Юли 14, 2020, 23:58:39 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Тъй, май и дойчовците списаха Боко.
Интересното е друго и те (ДВ) и доста други се мъчат да избутат напред жълтопаветниците. Росенец и проч.
А истината е че дори да се абстрахираме от доста странните "съвпадения" покрай "акцията" дефакто протестите започнаха и са мотивирани от атаката на гавазите на каскетлията върху президентството.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Абе хотел не е ли публична сграда.
кви гавази, къф "ограничен достъп"  :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
За да не се създават излишно оптимистични очаквания от текущите протести, ще обърна внимание на неща, твърде показателни за мен.
– Не чух нито един – нито един! – протестиращ, който внятно да обясни за какво именно протестира и какво иска да се случи в бъдеще.
– Никога и от никого не съм чул да негодува срещу самия факт, че 11 години страната се управлява от необразован, документиран престъпник и шайката му – това се оказва напълно приемливо у нас, както потвърждават и резултатите от всички избори.

В поведението на днешните протестери има нещо определено шизофренично. Кое? Грамадна част от тях са протестерите от 2013г. или хора със същите идеи като тях.
Тези хора упорито гласуват за всякаква измет, била тя и герп, само и само „да не дойдат комунистите“. Те докараха на власт герп и Пеевски, срещу които сега протестират, и съм абсолютно сигурен, че са готови да го правят отново и отново, дори и под леко изменена форма, но със същите мотиви и същата убеденост.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
За да не се създават излишно оптимистични очаквания от текущите протести, ще обърна внимание на неща, твърде показателни за мен.
– Не чух нито един – нито един! – протестиращ, който внятно да обясни за какво именно протестира и какво иска да се случи в бъдеще.
– Никога и от никого не съм чул да негодува срещу самия факт, че 11 години страната се управлява от необразован, документиран престъпник и шайката му – това се оказва напълно приемливо у нас, както потвърждават и резултатите от всички избори.

Тук според мен имаш прекалено високи очаквания спрямо протестиращите.

В поведението на днешните протестери има нещо определено шизофренично. Кое? Грамадна част от тях са протестерите от 2013г. или хора със същите идеи като тях.

Тези хора упорито гласуват за всякаква измет, била тя и герп, само и само „да не дойдат комунистите“. Те докараха на власт герп и Пеевски, срещу които сега протестират, и съм абсолютно сигурен, че са готови да го правят отново и отново, дори и под леко изменена форма, но със същите мотиви и същата убеденост.

А за това може и да се окажеш прав.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Тези хора упорито гласуват за всякаква измет, била тя и герп, само и само „да не дойдат комунистите“. Те докараха на власт герп и Пеевски, срещу които сега протестират, и съм абсолютно сигурен, че са готови да го правят отново и отново, дори и под леко изменена форма, но със същите мотиви и същата убеденост.

тези хора докараха пеевски, срещу когото протестираха с бял роял и гола цица. така че да, шизо отсекъде.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Ся жълтопаветниците са си жълтопаветници, но далеч не само те протестират.
Фпрочем има и къде по неспасяеми.
Е некъф искаше да праи ВНС и нова конституция. То секи следващ закон па даже наредба е по скапан от предния, те конституция им се присакала.
Или па друг разпраяше лакърдиите на сценарисчетата на дългия клоун. Елекронно гласуване ......
Бе дебил, те НАП хаснаха, МВР хакнаха ..... гласуване по интернет  :nuts:
и т.н.
 
Но за жъртопаветниците ... мое па Мая Манолова да ги вкара в пътя. Тя малко по малко ....
 
Абе разбра ли се гешефтурника на кой е дал да манипулира записите.
Явор - отверката или кой?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
аменеменема  :way_to_go-1308:
Вие си ги избрахте!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Хората излезли да протестират можем само да ги похвали за това, а не да им търсим сметка. Никой никому нищо не е длъжен. Те са обикновени избиратели, на управлението на дръжавата могат да влияят осново чрез оттаването на гласа си за предпочитаните от тях партия или коалиция. Това, че най-накрая са решили да покажат несъгласието си с действията на управляващата шайка е акт достоен за похвала. Все пак условията за живот и жизнения стандарт в столицата са най-добри и в случая редно беше първо да се надигне провинцията която е затънала тотално в мизерия и безнадеждност, но това не се случи. Да протестират излязоха младите и будните за които вече не е все едно какво става в дръжавата. Бокаса и бандитите му в крайна сметка с беззаконията си успяха да настроят цялото общество срещу тях. Големият върпост оттук нататък който всякога е стоял в подобни случаи е какво да се прави! Практиката показва, че при подобни ситуации вълната винаги се яха от сили които искат да я използват в своя полза. Факт е, че парламентарно представените партии с изключение на БСП са отдавна компроментирани. Към тях спокойно можем да добавим отломките на бившето СДС, които също крепиха Бокаса в предишните мандати на управлението му. Нови лица на които да се разчита на практика няма. Тия които кукловодите искат да пробутат като нови - най-вече Мая и Слави са същите компромати като останалите, което е 100% сигурно, макар и да не са имали възможността още да го докажат. Както се вижда Божков няма капацитет за нещо по-сериозно и смислено и вероятно ще се опита да заложи точно на тях в новия си проект. Особено разочарова неговото отношение към хората излезли да протестират, които за него са просто тълпа която може лесно да се управлява. Неговите цели са абсолютно ясни - елиминиране или изваждане от властта на Борисов и евентуално Пеевски и Доган. Това на първо време не е малко защото ползата ще е обща. Проблемът е, че той мисли само за себе си. Ако политическото статукво и омерта се запазят такива каквито са били последните 30 години ползата за народа няма да е особено голяма. Разбира се възвръщането на правото и реда в държавата и управлението и не е малко, но както се оказва е крайно недостатъчно за да имаме прогрес.
Ето в тая насока трябва да се мисли и работи. Тия десетки хиляди излези на улицата и другите които ги гледат и поддържат в интернет трябва да се самоорганизират и да издигнат план очертаващ проблемите на дръжавата и евентуалните начни и методи за разрешаването им. Това го пиша в стария форум от много години, за съжаление никой не го взема насериозно, обаче друг начин няма. Разбира се изискват се определени усилия не особено големи, защото например хунтата за момента не преследва и не тормози всеки който е срещу нея, а само отделни лица които иска да репресира по някакви техни причини.Това обстоятелство трябва да се използва и да се работи докато има условия и не е късно.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 16:27:56 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Голяма част от хората които сега протестират са политически некомпетентни или неграмотни или заблудени. Не може да се иска от тях да дават решения. Решенията трябва да ги предложат други, като приведат в подкрепа на тях съответната аргументация и доводи. Това, че някой преди ги е използвал или се кани да ги използва сега поради тяхната некомпетентност и непознаване на процесите и силите които движат държавата не е тяхна вина. Вината е на онези които знаят кое как е, но не правят нищо за да отворят очите на другите, а само гледат сеир или псуват тирана, с което приноса им в борбата с бандитие във властта се изчерпва напълно.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 16:27:38 от kasapina »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Хората излезли да протестират можем само да ги похвали за това,

Дали?!  Ако си се повел по незнайно кой, с незнайно какви намерения, само ще си докараш нови проблеми, има и по-лоши от Борисов, през 2013 г същите софийски лумпени протестираха, за да докарат Бойко отново на власт, Америка за България плати на организаторите 3 милиона $, за да свалят Орешарски, за да не се построи Южен поток.

Защо тогава харесваха Бойко, а сега не? Никоя мисирка не ги пита!

Не всеки, който те вади от лайната, ти мисли доброто - от стария виц с Иванчо.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 16:30:53 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
2013 година мнозинството протестирайки срещу Пеевски всъщност протестираше срещу Доган и ДПС. До тогава Борисов имаше за министри хора предложени от Козяк и от средите на седерастията. Т.е. Борисов им беше съдружник и идеологически близък в борбата срещу "комунистите". От тогава насам се случиха две неща - Борисов си намери други патерици, а тях ги разкара от управлението. Пеевски напълно овладя службите и прокуратурата и последните няколко години станахме свидетели на безбройните им беззакония. Така, че тия които протестират сега го правят на първо място заради последното - искат законността да се върне в управлението на дръжавата и органите и за управление. После може евентуално да следват и още други неща. Не разбирам защо трябва да пиша за неща които са повече от очевидни. Важното в случая е, че Борисов и Пеевски настроиха срещу себе си всички честни и почтени хора, без значение на политическите им възгледи. Сега дори софиянци които поддържаха Герб- на парламентарни и общински избори се обърнаха срещу него.

Дотук никой не е тръгнал да ни вади от лайната. Имаме само заявка на народа, че иска да го извадят. Какво ще стане оттук нататък е лесно да се предвиди. В 99% от случаите кукловодите намират начни да си запазят властта, чрез същите или други марионетки.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 16:40:07 от kasapina »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
...има и по-лоши от Борисов...
посочи трима. аз за друг, който е обосрал всякакво разделение на властите, обраснал е цялата държавна и местна власт /хасковския дрий тийм е само началото/ с корупция и ползващ всички държавни структури /нап, мвр, прокуратура/ за бухалка, не се сещам.

ама ти би трябвало да знаеш, убедено звучиш как има и по-лоши от него.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе по всичко личи, че газ - йок:
Quote (selected)
От спиране са заплашени газовите проекти на България "Балкански поток" и връзката с Гърция заради политическата нестабилност, предаде "24 часа", цитиран от "Канал 3".

Още тази нощ се планира САЩ да наложат санкции на абсолютно всички компании, които са свързани с изграждането на "Турски поток" - газопроводът, свързващ Русия и Турция под Черно море, откъдето трябваше да се отклонява тръба за България и "Балкански поток".

До последно България е настоявала тези санкции да не бъдат обявявани преди завършването на втората тръба, която ще захранва "Балкански поток". Това е била и основната тема на разговора на премиера Бойко Борисов с американската посланичка Херо Мустафа във вторник, а не изявленията на американското посолство по повод протестите. Ако не бъде изградена втората тръба на "Турски поток" естествено няма да има продължение на трасето и през България.

От спиране е заплашена и газовата връзка между България и Гърция, през която трябваше да се доставя американски втечнен газ. Мотивите на американците били, че не виждат възможност за осъществяване при политическата нестабилност в България, която ще последва от служебно правителство и насрочването на предсрочни избори.
http://epicenter.bg/article/SASht-spirat-gazovite-proekti-u-nas/222371/4/0

последното изречение е изключително малоумно, предназначено от дебили за идиоти.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Не е важно срещу кого протестират глупаците на улицата, единствено важно е, кого ще докарат на мястото на Борисов, тайните организатори на тия протести, обикновените участници в масовката са наивници, подкрепящите Борисов, поне знаят за какво го правят - бяха все на държавна хранилка, уредена им от ГЕРБ.

Защо аз съм против свалянето на Борисов, точно сега, защото съм за газопровода от Турция, за Белене, и съм силно против, да се строи американска военна база до Варна, маскирана, като логистичен център на НАТО!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
иначе твърдението на максимус ми напомни на тери пратчет:
Quote (selected)
Той спря несигурно, макар това да не е точно казано, тъй като бе напълно сигурен за няколко неща, например, че не иска да скочи и че в никакъв случай не иска да се изправи с лице срещу нещото, каквото и да бе то, което идеше подире му, че в света на сенките Двуцветко е доста тежък, а също, че има и по-лоши неща от това да си умрял.

— Назови две — изломоти и скочи.

обаче, максимус, бъди така добър да назовеш двама-трима, по-лоши от баце ти.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
По-лоши от Борисов са тия, които ще спрат газопровода, АЕЦ Белене, ще пуснат американски локационни и ракетни системи на нашето черноморие...
Да започнем от Плевнелиев, после всички психо десни, всички яли от американските грантове, всички вербувани от ЦРУ, МИ6, да продължавам ли?

Предатели колкото щеш, с фадрома да ги ринеш!
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
и те са?

дай няколко имена, де. щото ако не се сещаш, то дивотията ти от преди малко отива в киреча.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Борисов е показал, че когато от Козяк го натиснат той не може да отказва. Ако го натиснат достатъчно ще спре и Турския Поток и ще направи всичко каквото искат от него. Ако бъде свален, при нови избори маринетките на Козяк като партията на Цветанов и отломките на СДС сами няма как да управляват и ще трябва евентуално да се коалират с него ако изобщо заедно имат мнозинство. Сами по себе си те не могат да бъдат някакъв решаващ фактор. Така, че ако ще се правят големи мизерии срещу Русия и собствените ни интереси, към момента това няма как да се случи без волята на Герб.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Изобщо не става въпрос за Борисов, за правова държава, демокрация и ала-бала, протестите са да се превърне България в истеричен враг на Русия, като Полша и Прибалтийските, да пуснем американско нападателно оръжие на наша територия.

Нямаме никаква полза от това, това са интересите на САЩ, глупаците по площадите без да знаят, скачат за това.
Вие си ги избрахте!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
България може и без газопровод на първо време. И да се сложи нова американска база, при добро желание тя винаги може да се махне. По лошо от това е само сегашното положение - камионетките на Хунтата обикалят и мачкат всеки когото си искат - включително и независимите икономичеки играчи които могат да финансират независими от Козяк политики, или политически играчи като президента - които могат да водят и пропагандират подобни политики. Когато всички подобни значими фигури бъдат унищожени, и американските марионетки в лицето на Борисов, Пеевски, Доган или конкурентите им от кликата на Прокопиев и други клиенти на Козяк имат пълната власт, за суверинитет или изобщо за някаква надежда за възстановяването му ще бъде невъзможно да се говори. Да напомним, че те дръжат всички медии и чрез тях формират обществените възгледи и нагласи.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
България отдавна се е превърнала в истеричен враг на Русия, явно колега си пропуснал момента, а той се разточи през последните няколко години. Процесът може да кажем е почти завършен. Единствения проблем на тия които го провокират и осъществяват, е наличието на територията на население което все още храни топли чувства към нея, засега все още в една значителна своя част, която обаче с времето ще продължава да намалява докато се маргинализира в един момент. Въпрос единствено на време и то не много дълъг период.
Тая игра американците успешно я играха вече в Грузия и Украйна. У нас тя се активизира с идването на Борисов на власт през 2009г и тече много успешно в тяхна полза.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 17:21:06 от kasapina »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
...протестите са да се превърне България в истеричен враг на Русия, като Полша и Прибалтийските, да пуснем американско нападателно оръжие на наша територия...

тва трябва да седи за поколенията. за пример за малоумие, граничещо с идиотизъм. заедно с онова другото - за по-лошите от боко, дето си нямат /все още/ имена.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Ако трябва да си припомним атаката срещу Божков беше санкционирана от Козяк. Тя се води от хора на Пеевски който държи прокуратурата и службите. Т.е. козяците са влезли в съглашателство с него или по скоро го притискат с делата които водят срещу него. Обаче негативите от това падат директно върху Борисов. Това се ползва от същите тия козяци да го изнудват за руските проекти и за вкарване на нова военна база у нас. И той го вижда това нещо, но нищо не може да направи и върви като овца на заколение там където го карат като се надява и моли да оцелее някак си и така вече много години. Ясно е, че за него спасение вече няма, той е политически труп в очите голяма част от народа. Това обаче няма да попречи на Козяк да го ползват до последния момент до който могат. Изходът е само ако БСП и евентуално още една нова партийна формация - неподвластна на Козяк успеят да вземат властта. Това към момента изглежда крайно нереалистично, поради простия факт, че такава още не се е появила. Аз се надявах Божков евентуално да я организира или подкрепи и финансира, но той очевидно няма да го направи, а ще залага на куци коне като Мая и учиндолския с което ще провали всички възможности за промяна. В същото време виждаме активизираха и Пинокио, който явно ще се опита да се възползва от недоволството и да вземе гласовете на десните основно в София. После същия тоя заедно в Цветанов който е много вероятно да влезе ще правят коалиция с остатъците от Герб и ще им извиват ръцете и тикат в правилната посока по команда от Козяк. Така поне изглеждат нещата за момента. Дано обаче народа да обърка сметките им. На помощ от Божков обаче няма да може да се разчита, явно Козяк го държи и него.
Остава думата на Радев, който има големи шансове да обедини хората и да поведе към промяна. Дали и как ще го направи, не е още ясно. Прогнозите за него обаче не са особено добри, ако вземем предвид, че в служебното му правителство половината от състава бяха хора на Пеевски, а оня ден си назначи за помощник една от най-видните сороски деятелки. Няма да се учудя ако и той е фигурант - волен или неволен в схемите на Козяк и кукловодите.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 21:20:34 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Сега когато САЩ обявяват санкции за компаниите участващи в Турски Поток, е изключително подхоящ момент да ги изгоним от военните бази на наша територия които им даде социалистът Станишев.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Гробарите се усетиха, че колкото по-скоро се проведат предсрочни избори, толкова повече гласове ще успеят да вземат на тях.
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/gerb-zagovoriha-za-predsrochni-izbori
Quote (selected)
Все пак даде да се разбере, че в ГЕРБ надделява мнението, че предсрочните избори ще са най-безболезнени за тях. "От партийна гледна точка имаме интерес от бързи избори, веднага. Много нови проекти не са структурирани, а ние като партия сме винаги готови за избори", добави той. "Всички варианти за нас са лоши", коментира още вицепремиерът.  После допълни: "Дори при предсрочни избори, това ще дръпне датата с два месеца, но трябва да се прояви максимална чувствителност към това, което се казва от площада".

Ето тук подробности от Нидялку
http://afera.bg/160851-2/
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 19:03:32 от kasapina »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Касапин, по-добре намали количеството и размера на постовете и помисли малко.
Наистина ли смяташ, че Божков е някакъв самостоятелен играч в политиката у нас?
Сигурен ли си, че публикуваните записи на Божков как манипулирал протестите, са истински?
Наистина ли смяташ, че като разрешиш на САЩ да си построят поредната база тук, после може да им кажеш „абе знаете ли кво, я сега махнете я“?
Наистина ли смяташ, че бъдещото управление у нас зависи от борбите на разни партии и кой с кого ще се накоалирвал, а не от САЩ?
И т.н., направо ми е неудобно от толкова наивност от твоя страна.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Много сте изписали. Ще чета после.
Само два момента.
Пуснатите от гешефтурата "записи" очевадно са груб монтаж. Вчера имаше линк с обяснения.
Интересното е хората на Яворчо Колеф ли са бърникали (с отверката) или некъде из дебрите на МВР са Хероите. Но това си е подправяне на доказателства, опорочаване на разследване .... и още и още, членове и алинейки. При това нагло и публично!
 
Южен поток го спря Орешарски.
За тва идваха "тримата сенатори" и той клекна.
Се пак точка за Орешко по този показател щото Боко му набива куфалника редовия амбасадор.
Тва разбира се е лесно обяснимо. Американците следят паричните потоци, особено по офшорките, така че според мен в касата си мем Мустафа си има готова папчица. И понеже некъде несъмнено са намесени и американски граждани (компании) секи американски прокурор одма издава заповед за арес на основание на папката а само Боко е хъкнал непраилно.
Та Орешко е долен гнусен съселист и банкерска подлога, но по този показател води на Боко.
Тва е положението.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
цъ. южен поток го затвори щонов. щонов от служебното след орешарски. орешарски забаламоса сенаторите и го "замрази". обаче спирането беше дело щоново.

щонов.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
аменеменема, по добре чети с разбиране това което съм писал и няма да ти се налага да ми приписваш неща които никога даже и не съм си ги помислял.
Но така и така като си попитал да ти отговоря или по-скоро да се поясня, защото виждам има неразбиране по въпроса.

Наистина ли смяташ, че Божков е някакъв самостоятелен играч в политиката у нас?
При условие, че все още разполага с финансите си и връзките си е играч. Ако един милиардер който е в игрите вече 30 години не е играч, то кого тогава можем да наречем такъв? Дай пример ако можеш в тази посока или изложи твоята дефиниция за играч.

Сигурен ли си, че публикуваните записи на Божков как манипулирал протестите, са истински?
Божков не е манипулирал протестите. Човека просто се радваше на възможностите които предлагат социалните мрежи за организиране на събития и съответно на реакцията на хората на информацията която постъпва от медиите. Публикуването на информация на сайта на Фрог за събития, за изтекли компромати, за мнения на различни лица за това коеот става не е манипулация, а редовна дейност по воденето на информационно аналитичен портал който се следи от определн кръг хора. За организирана манипулация е трудно да се говори, защото тя първо трябва конкретно да се посочи, аз такава не съм видял. Общо взето това което излиза от Божков си е напълно вярно, сега защо той го пуска, в какъв ред и по кое време и отделен въпрос.

Наистина ли смяташ, че като разрешиш на САЩ да си построят поредната база тук, после може да им кажеш „абе знаете ли кво, я сега махнете я“?
Аз не бих разрешил на САЩ да сроят бази. Една база както е дадена, така може да бъде взета, въпрос на това колко е умен народа и колко са здрави политиците. В момента нещата отиват на там, че дори и да има избори, новите управляващи няма да откажат каквото им поискат от Козяк, защото са продажни и защото нашите, а още повече руските интереси изобщо не ги интересуват.

Наистина ли смяташ, че бъдещото управление у нас зависи от борбите на разни партии и кой с кого ще се накоалирвал, а не от САЩ?
До момента всички партии които са на власт са пряко, напълно или с много голяма зависимост от Козяк. Може би само БСП до известна степен е някакво изключние. Ако трябва да си спомним преди време точно БСП - предателите Станишев и Калфин, вкара военните бази на САЩ у нас. При положение, че най-проруската партия у нас се навежда на Козяк какво можем да искам от останалите.
В същото време ако са налице честни политици като Виденов, които не са компоментирани с документираните им престъпления, нищо не пречи нещата да се обърнат. Помним Русия как беше затънала с Горбачов и Елцин, после от нищото дойде Путин и нещата се промениха.

И т.н., направо ми е неудобно от толкова наивност от твоя страна.
Къде точно видя наивност? В историята нещата след време се обръщат, както едни дават бази, така други ще ги вземат, всичко е върпос на време и на желание от страна на народа.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 19:33:36 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Записите на Божков не са манипулирани, по скоро проблемът е ако изобщо има такъв е, че са вадени избирателно неща от разговорите и е загубен контекста. Проблемът обаче в случая е отношението на Божков към хората излезли да протестират срещу беззаконията на шайката, като ги нарече тълпа, първо което няма как да е вярно, защото думата тъпла има съвсем друго значение и второ е изключително обидно. Обаче подобна квалификация е напълно разбираема за човек който се ръководи главно от собственият си интерес и целите му се ограничават предимно в съхраняване и нарастване на благосъстоянието му. Ясно е, че той е успял, парите му дават власт и възможности и сам се счита за едва ли не за Бог, а обикновените безгласни хора за него са просто тълпа, която може да се ползва както се вижда по-нататък в разговорите му в борбите му с шайката която го е взела на мушка. От такъв човек да се очаква да се бори за общото благо и общия интерес е нереално. След като се свали шайката общото в неговите и на тълпата интереси рязко ще намлее и ще изчезне, даже по-лошо. Толкова за Божков. Та ако той трябва да послужи на каузата за свалянето на Борисов и Пеевски добре, повече от това от него не може да се очаква.
« Последна редакция: Юли 15, 2020, 21:22:54 от kasapina »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Касапин, ти си този, който не внимава.
Питам те за Божков като самостоятелен политически играч, ти ми обясняваш, че бил богат. Хайде по-сериоано.
Питам те вярваш ли в автентичността на „записите на Божков“, които извади Гешев (защото на основата на тях говориш за него), а ти – пак друго.
По отношение на щатските бази повтаряш наивността си. Дадеш ли веднъж база, много и много трудно, практически невъзможно, е да прекратиш съществуването ѝ.
БСП била проруска партия? Била някакво изключение, не се навеждала на Козяк? Сериозно? Баси майтапа!
Quote (selected)
Записите на Божков не са манипулирани
Не бе, не са, чисти като гешев сопол са.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
За автентичността на записите се изказаха участниците в тях. Единствената забележка беше на Божков, че са непълни и по тях не може да се съди за съдържанието и смисъла на разговора. Точка. Това е моята информация. Ако ти имаш друга - от участниците в разговорите - заповядай.

Божков не е политически играч, той не е политик. Обаче има ресурси които могат да му позволят да се намеси в политиката. Парите дават власт, а властта пари. Ако подобни елементарни неща не ти са ясни, не се занимавай изобщо с политика.

За БСП съм писал че е проамериканска партия - по време на нейното управление бяха дадени военни бази, Пиша го специално заради теб втори път дано да ми схванеш мисълта. Ако в момента я сравним с всички останали партии тя обаче е най-проруската. Или имаш друго виждане. Ако да - нека прочетем.

Аз не казвам да се даде база, казвам, че уродите във властта ако ги натиснат ще дадат. По ясно не знам как да го напиша.



Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
Обаче има ресурси които могат да му позволят да се намеси в политиката. Парите дават власт, а властта пари. Ако подобни елементарни неща не ти са ясни, не се занимавай изобщо с политика.
Ако подобни общи приказки доказваха нещо, щеше да си Ойлер или Гаус. Ама не си. Между факта, че Божков има пари и това да управлява или направлява политически процеси има планина разлика. Но бъбривец като теб едва ли ще я види.
Quote (selected)
Ако в момента я сравним с всички останали партии тя обаче е най-проруската
И с какво се доказва това? С похожденията на Вигенин в Киев? Или на Драгомир Стойнев при Уестингхаус? С изявленията на Ангел Найденов като военен министър? Поне някакъв елемент на „прорускост“ можеш ли посочи?
Quote (selected)
Аз не казвам да се даде база, казвам, че уродите във властта ако ги натиснат ще дадат. По ясно не знам как да го напиша
Аз не казвам, че казваш да се даде база. Казвам, че представите ти, че веднъж дадена база може и да се махне като муха от масата не отговарят на никаква действителност и са връх на наивността. Как по-ясно да го напиша, че да схванеш?

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Преди всичко: - ТЕ вече са на стартовите блокчета да побягнат. После, може и да няма предсрочни избори - октомври - ноември, а направо за догодина на пролет. Трето е хубаво да се доведе до "тълпата" (какво лошо в названието - не виждам?), ака плебса, че е по-добре да има Велико народно събрание и в резултат - 5 години без партии та да се изчистят от криминална сган и така да има 5 години експертно правителство (четох някъде) - та да имало време да изтръскат чергите от въшки, дървеници и всякаква гад. Трябва основно почистване да се проведе. Ако им уврат главите на плебса да искат това, има спасение за България. Ако ли не - 30те години въртене в кръг из демократичната пустиня ще са малко.

Но и спасение дебне или не, от всякъде: - не се знае как ще минат изборите в големият козарник с шугавите черни овце. При един, даже и при два от възможните варианти ще има нова Ялта 2. И държаво-НЕ-образуващият плебс тъдява пак ще си смени Владетелят. Но този път ще играе нагайката за ум и вразумяване... Един трети вариант +, е край на всичко. Има и още, но всички са много по-зле за България.

Така, че ако няма политически партии в тези турбулентни времена, оживяването ще е по-добре гарантирано. Базите са в същият пейзаж интегрирани. Още една ВМС - фирата на територията е гарантирана при един, даже и ограничен, "малък" конфликт. Защото САЩисаният паразит е като пираните - зъбите им са с обратна захапка - физически не могат да изпуснат захапаното.

Колкото до там у тях си, фаталните сценарии са повече от един, за ЕС-то - също, но с един-два, по-малко.

Те така и пак - така!