Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 02:03:38

Автор Тема: Хора, пътища, разни бацили  (Прочетена 374182 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #360 -: Март 14, 2020, 04:44:46 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:55:41 от Kole »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #361 -: Март 14, 2020, 07:37:06 »
Живеем във времена, в които мнението на "експерта" не струва пукната стотинка.

Някакъв руски биолог - военен експерт ( и далеч не само той) твърди, че  този корона-вирус е такава рекомбинация от вируси, каквато в природата, без човешка намеса,  не може да се случи.
Снощи акад. Гълъбов каза, че корона-вирусът е рекомбинация, която се е получила в природни условия, без никакво човешко частие.

Единият от двамата не е прав. На неправия  не му достига компетентност или , още по-лошо, умишлено забуждава публиката.

Ще ми се да приема мнението на нашия уважаван учен. Но реалността може да е обратна на моето желание.

Трудно живее обикновения човек , без за може да вярва на авторитети. Принуден е да  пребивава в "реалности", конструирани в нечий мозък. А това често води до вземане на грешни решения.
« Последна редакция: Март 14, 2020, 08:15:58 от Bacho Кольо »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #362 -: Март 14, 2020, 08:06:41 »
Живеем във времена, в които мнението на "експерта" не струва пукната стотинка.
...
Трудно живее обикновения човек , без за може да вярва на авторитети. Принуден е да  пребивава в "реалности", конструирани в нечий мозък. А това често води до вземане на грешни решения.
Брате,
Това дори не е важно. "Експертите" си продават стоката, като амбулантни търговци.
Ще видим как и коя държава се е справила по-добре с кризата. Е, който оцелее.
Засега Тайван (оня на Чан Кай Ши) и Сингапур се справят най-добре. Взели са най-адекватни мерки когато трябва. Ще си запазят хората.   Това е важното.

Други ще останат с  "псевдо" загрижените физиономии по ТВ.
Тази истина ще се разбере. Кой се грижи по-добре за хората си и кой за PR*-а си.

* public relations
« Последна редакция: Март 14, 2020, 08:25:27 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #363 -: Март 14, 2020, 09:03:34 »
Китайците преминават в контранастъпление за сега сондират общественото мнение.

Quote (selected)
В петък стана известно кога в Китай се e появиl "нулевият пациент", заразен с коронавирус. Според китайските медии първият случай на зараза е регистриран на 17 ноември миналата година в жител на провинция Хубей. Столицата на тази провинция, най-населеният град в Китай - Ухан, както знаете, стана първото огнище. Но, както предполагат в китайското външно министерство, вирусът COVID-19 може да бъде "внесен" в страната. „Вероятно американски военни са довели епидемията в Ухан. Бъдете честни! ” - емоционално  заяви  официалният представител на Министерството на външните работи на Китай Джао Лицзян.
Но Джао Лицзян в своето изявление не обвини Съединените щати в биологична атака или в умишления износ на смъртоносна инфекция - той призна само, че COVID-19 е от американски произход и по някакъв начин се озова в Ухан.
https://pogled.info/svetoven/amerikanskite-i-kitaiskite-voenni-si-igrayat-s-koronavirusa.114219

Вече полуофициално, от ниските нива, при подходящо развитие може да стане и официална политика на Китай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #364 -: Март 14, 2020, 09:18:22 »

Това дори не е важно. "Експертите" си продават стоката, като амбулантни търговци.
Ще видим как и коя държава се е справила по-добре с кризата. Е, който оцелее.
Засега Тайван (оня на Чан Кай Ши) и Сингапур се справят най-добре. Взели са най-адекватни мерки когато трябва.

Отговора го знам отсега. По-добре ще се справят високоорганизираните общества. Китайци ще се справят по-добре от индийци, сингапурци - по-добре от китайци. Канадци - по-добре от САЩанци, а германци - по-добре от италиянци.
Корона-вирусът ще остане зад гърба ни -  като птичия грип и като лудата крава.
Само че аз имах предвид нещо съвсем друго -  за обикновения човек вече няма авторитети - нито учени, нито интелектуалци, нито даже бащи и дядовци. А ти ми казваш, че това не било важно.
 Това ако не е важно, то кое е?!?
« Последна редакция: Март 14, 2020, 09:49:17 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #365 -: Март 14, 2020, 09:22:51 »
Прав си Бачо, такова ни е обществото, как да си избереш авторитети когато дядото няма последователи във ФБ, бащата има стотина, а внучето няколко хиляди.
Кой е по-по-най? :m1708:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #366 -: Март 14, 2020, 09:47:34 »
"Само че аз имах предвид нещо съвсем друго - че за обикновения човек вече няма авторитети - нито учени, нито интелектуалци, нито даже бащи и дядовци. А ти ми казваш, че това не било важно.
 Това ако не е важно, то кое е?!?"

За "обикновенният" човек ако очаква някой авторитет да му каже истината в новините в "prime time", ще бъде излъган. Ще му продадат "имитиращ продукт" за сирене. Затова и писах, че това не е важно. Затова и не държа ТВ у дома.

Ако човек поназнайва чужд език или по-добре няколко, като има мрежата, винаги може да си състави достоверна картина за света. Особено като човек има житейски опит. Винаги по предишни резултати да се разбере, кой те лъже.
Нали нямаме нужда някой пастор в неделната сутрин да ни казва как да мислим? Истината (като факт) винаги е една, но в зависимост от частни интереси се представя по различен начин. Тези различни начини на представяне не са важни - това което е на повърхността. Важното е да се отсее същността.
Но, Вие си ги знаете тези неща.

От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #367 -: Март 14, 2020, 10:10:22 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:56:11 от Kole »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #368 -: Март 14, 2020, 10:11:54 »
Италианците, затворени по домовете си и най-заплашени от Заразата след иранците, тази нощ ни дадоха трогателен пример за висок дух и солидарност - пяха от прозорците на домовете си, а в събота в 12:00 от прозорците си организират флашбомб - аплодисменти за благодарност на медиците, които с риск за живота си и неуморно се грижат за болните.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #369 -: Март 14, 2020, 10:13:17 »
Quote (selected)
за обикновения човек вече няма авторитети - нито учени, нито интелектуалци, нито даже бащи и дядовци
За обикновения човек у нас авторитети са такива като лицето Борисов. Нему се доверяват за всичко. Доказано нееднократно. Какво повече да обсъждаме.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #370 -: Март 14, 2020, 10:16:42 »
акад. Гълъбов каза ли как е стигнал до тези изводи или както винаги за него доказателствата в науката са по усет?
Май не каза.
А ти само потвърждаваш това, което казах.
В трудни моменти хората не знаят на кого да вярват.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #371 -: Март 14, 2020, 10:18:07 »
А на мен от снощи ми писна да чета по все форуми тукашните мрънкала, които мрънкаха, че не се вземт мерки, сега мрънкат, че се вземат.

А най ми писна от т.нар. частен бизнес, който изобщо не е спирал да мрънка и никакъв бизнес частен не е, а само крънка от държавата и от общините, хеле пък от туристическия такъв, дето е с намален ДДС, плаща смешни пари сезонно, та работници вече с труд намира, но затова пък омаскари цялата ни плажна ивица, съсипа дюните и прекрасното ни някога море превърна в клоака.

Ако за някого в момента трябва да се грижим и милеем всички - това са лекарите, сестрите, санитарите.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #372 -: Март 14, 2020, 10:22:21 »
По повод започващата се атака от Китай заради изкуственият вирус:

- За жалост на САЩисаните, фактите (доколкото са факти, а не фейкове) говорят не в тяхна полза. Защо ли?

Уличавани са безброи пъти в непресекващи лъжи, мошеничества, бандитизъм, тероризъм от отделни институции, както и държавен такъв, в геноцид и пр. и пр. - цяла страница няма да побере всичко. От как са създадени, та до днес. И как да вярваме, на каквото и да е излизащо от ТЕХНИТЕ медии, от ТЕХНИТЕ подлоги и прислуги, от ТЕХНИТЕ Божем "политици", от ТЕХНИТЕ козяци и слуги ...?!

Най-простият въпрос е: - "Кой има интерес и кой ще получи ПОЛЗИ?". Отговорът е очеваден. С техни щатни аматьори, дупелизци, не споря по дефолт. Достатъчно са ни не мислещите с телевизорите. Бившият го изхвърлих без замяна преди 10-тина години.

Те така. 8) :smokin:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #373 -: Март 14, 2020, 10:31:27 »


А най ми писна от т.нар. частен бизнес, който изобщо не е спирал да мрънка и никакъв бизнес частен не е, а само крънка от държавата и от общините,
......
Ако за някого в момента трябва да се грижим и милеем всички - това са лекарите, сестрите, санитарите.
Не бързай да обвиняваш частния бизнес за "мрънкането".  Разбира се, че той ще "мрънка".
Защото за разлика от теб и от жена ми, частният бизнес няма откъде да вземе кьорав лев, ако не го изкара. С труд, с акъл, с пот, с предприемачество, с дребни хитрини. Затова "мрънка" .
Нема да мрънкат съдии ,  прокурори и милиционери, я. За тях заплати ще има. Те и осигуровки не плащат. Откъде ги вземат? Ами от съдраните кожи на частния бизнес, от който "ти е писнало".

П.С. На мен не ми е писнало от мрънкането на държавните чиновници и хората на държавна заплата срещу представителите на частния бизнес. Разбирам , че за тях ние сме бандити, мошенници, егоисти и  алчни изедници. Престанал съм да ги (ви) убеждавам в противното. Излишно е.
« Последна редакция: Март 14, 2020, 10:53:35 от Bacho Кольо »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #374 -: Март 14, 2020, 10:51:23 »
Quote (selected)
Защото за разлика от теб и от жена ми, частният бизнес няма откаде да вземе кьорав лев, ако не го изкара.
И що смяташ, че с мен не е така, Бачо - бакалаври и магистри плащат (в началото на семестритв) такси, държавата плаща субсидия в началото на учебната година, а студентите платено обучение сами си плащат цялото обучение срещу... 824 лв. доцентска заплата от януари, 785 за миналата година и замразени от години пари за голям доктор, дето сме девет-десет души в цялото уни, няма великденски, няма коледни... Втори мандат вече. Изработените от нас пари отиват за високи заплати на хранени хора, тоест раздут административен щат с раздуто допълнително заплащане. Напускат младите колеги масово - тази учебна година двама главни асистенти, доктори, и един доцент само от нашия факултет...
« Последна редакция: Март 14, 2020, 10:54:02 от SvSophia »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #375 -: Март 14, 2020, 10:54:19 »

И що смяташ, че с мен не е така,
Ами в такъв случай твоята реакция срещу частния бизнес е още по-странна.
« Последна редакция: Март 14, 2020, 10:59:16 от Bacho Кольо »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #376 -: Март 14, 2020, 10:57:13 »
Правя по 600 часа с бакалаври, над 100 с магистри (5 лева на час!), непрекъснато подготвям нови лекционни курсове по избираеми дисциплини. Публикувам монографии, студии, статии, учебници срещу 0 лева от унито, но накрая ги отчитат в МОН... Това е положението. И не съм на държавна заплата поради криворазбрана “академична” автономия.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #377 -: Март 14, 2020, 11:00:19 »
акад. Гълъбов каза ли как е стигнал до тези изводи или както винаги за него доказателствата в науката са по усет?

В трудни моменти хората не знаят на кого да вярват.

За това образованието и общата култура са от критично значение.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #378 -: Март 14, 2020, 11:05:34 »
Така както я подкарахте няма да стигнете до нищо.
В унитата, наред с хората създаващи продукт има и маса калинки специализирали в администрации, конференции, симпозиуми и сутрешни ТВ блокове.
В частният бизнес също има хора който създават продукт или услуга в полза на обществото и щатните КРИБ...... чакащи държавата да им сервира от бюджета някакъв "бизнес".
В медиите забелязваме само "авторитетите" учени и частници и на тази база се формира нашето отношение към "наука" и "бизнес". Другите кротко се скапват от ангажименти, те не са интересни, не ги виждаме, не ги чуваме, не искаме да бъдем като тях защото нямат достатъчно лайкове, а за файфстайл забрави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #379 -: Март 14, 2020, 11:08:15 »
Впрочем мен друго ме дразни:

Ясно е, че ваксина няма.
Ясно е, че и конкретно лечение няма.
Ясно е, че ограниченията и изолацията в момента са единственото средство да се ограничи заразата.
Ясно е, че навсякъде ще бъде така.
Най-ясно е, че общественото здраве е на първо място.

Това, което не е ясно все още, са конкретните мерки тук, вече взети в Италия - да не се плащат режийни временно, а след това да се разсеочи плащането, да се помисли за разсрочване на кредити,  да се осигури храна на изолираните и пр.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #380 -: Март 14, 2020, 11:08:31 »
Quote (selected)
За това образованието и общата култура са от критично значение.

И житейският опит, ако го нямаш може да попиеш такъв от родители, баби, дядовци.
Те обаче са "изкуфели", "изкопаеми", а и семейството е някаква форма на "морално изоставане". После овцата отделена от стадото лесно става жертва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #381 -: Март 14, 2020, 11:15:49 »
В частният бизнес също има хора който създават продукт или услуга в полза на обществото

Нито един частен бизнес не работи за обществото. Работи единствено за себе си. Това, че обществото ползва този продукт или услуга не означава, че те са произведени в името на неговото благо. Произведени са да му земат паричките на това общество. За общество се работи само при социализъма и при дребно хулиганство.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #382 -: Март 14, 2020, 11:20:27 »
Quote (selected)
Произведени са да му земат паричките на това общество

Такава каша ти е в главата, че не знам как успяваш да тропнеш избирателно най-неподходящият "цитат".
Няма да ти обяснявам какво са парите, какво е обществото, как то делегира част от задълженията си на отделни членове и по какъв начин им се отплаща с пари, похвали или със смекчавне на наказанието. Нямам такова желание, а и време.
« Последна редакция: Март 14, 2020, 11:46:03 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #383 -: Март 14, 2020, 11:27:16 »
Няма да то обяснявам какво са парите, какво е общество, как то делигира част от задълженията си на отделни членове и по какъв начин им се отплаща с пари, похвали или със смекчавне на наказанието.

Ама, какво ще ми обясняваш. Аз съм "частник" и трябва да ми вярваш. Никой "частник" не работи за "обществото". А това за "делегирането" е вярно, но не важи за капитализма, а за други обществени формации.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #384 -: Март 14, 2020, 11:29:20 »
Quote (selected)
ОТВРАТ

Произведени са да му земат паричките на това общество

Такава каша ти е в главата, че не знам как успяваш да тропнеш избирателно най-неподходящият "цитат".
:0014:  :giggle-3307: :0014:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #385 -: Март 14, 2020, 12:02:14 »
Само да вметна.
Нямам преки впечатления от академика Гълъбов ли беше.
Но имам от т.н. САЧ, бивш президиум на БАН.
Там заниманията са основно, да не кажа само две.
Интриги и чествания.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #386 -: Март 14, 2020, 12:33:16 »
Ще изложа нЕкои съображения само за бедственото положения в София. Над 70% от заетите по трудово правоотношение в столицата работят почти изцяло  в сферите на "карантината". Последното станА мноо ясно, га Той нареди на здравното си протеже да смени заповедтта си таман два пъти за два часа. Мноо е интересно кво става от седем и половина сутринта пред входа на верига "фАНТАСТИКО", например. Не обичам хазарта, но някакси си мисля, че до срЕда най-късно може и да узрее за други размисли - в рамките на пет минути бях свидетел на поне три мноо добри панарира. Поздравления за президента, който за разлика от "опозицията" има и разум и опит и кво ли не/ама да не се задълбочавамна тема интелект/ за да сфане до къде ще да ни довлече поредната недоговедена "иновация". Тва в Кочината няма да проработи и този път причината не е в Кочината, а в неподходящите свинари. В конкретния случай прасетата са по на ниво :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #387 -: Март 14, 2020, 14:15:24 »
Мой познат предрече, че короната ще тръгне от циганите и ще я донесат от Италия, и позна!

Политкоректно се премълчава, етноса на заразените, но в гетата е страшно, няма хигиена а гъстотата и контактите са ужасяващи, а и обитателите им са убедени, че лови само българи.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #388 -: Март 14, 2020, 14:30:41 »
Политкоректно се премълчава, етноса на заразените, но в гетата е страшно,

Сутрината, в трамвая, едни ситуайени викаха, че заразените били над хиляда калпака, а не 30.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #389 -: Март 14, 2020, 14:46:08 »
Никой не знае какво става в циганските махали, вероятно инфектираните са много повече, заради инкубационния период, истинския размер ще се прояви след 1 до 3 седмици.

Дано не съм прав.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #390 -: Март 14, 2020, 15:16:31 »
Като гледам опашките за хранителни стоки с разстояние помежду клиентите се сетих за нещо, което преди седмица ми изпратиха от субскрибито:
Quote (selected)
В феврале Китай и Корея начали дезинфекцию и изоляцию использованных банкнот в рамках своих усилий по прекращению распространения вируса. Для стерилизации использовали ультрафиолетовое излучение или высокие температуры, после запечатали их на 14 дней, прежде чем выпускать обратно в обращение, пишет Fox.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #391 -: Март 14, 2020, 16:41:50 »
Quote (selected)
В феврале Китай и Корея начали дезинфекцию и изоляцию использованных банкнот
Споко бе, то и у нас се поизпраха доста пари.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #392 -: Март 14, 2020, 16:47:49 »
Да ама нашите ги избелва прокуратурата или компирите и все до мръсно бяло с блатен аромат го докарват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #393 -: Март 14, 2020, 17:10:42 »
Живеем във времена, в които мнението на "експерта" не струва пукната стотинка.

то самото понятие 'експерт' вече не струва нищо, сичко живо по телевизора се кичи с експертиза. затова. първо девалвираха понятието 'експерт', после си заминаха и мненията на експертите. да го бяха кръстили 'доктор по', 'доктор на ... науки', някаква научна титла - това все още има неква стойност.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #394 -: Март 14, 2020, 17:54:59 »
Кога започна девалвацията на експертите ли - когато САЩ основаха у нас цяло съзвездие "институти"  think tanks : ИПИ, ЦИД, ЦИР, ЦСП, ОО, ИРМО...

Марк Абелес, директор на Международен институт по съвременна антропология в Париж:

"Българските think-tanks не работят, както те твърдят, в полза на укрепването на демократичните институции... те по-скоро участват в присаждането на нови форми на управление извън рамките на демократичната представителност и избори, в пространството на една „сива зона”, която смесва частни и обществени, национални и международни интереси."

Голобради пикльовци - "експерти", от телевизионния екран даваха акъл, как ше се оправим, е, имаше и стари кучета, от партийните школи, а родени през 80те, и сега обясняват, колко лошо се живеело през 70те.

Така се срина "екпертизата" ( според речника на герберския елит).
« Последна редакция: Март 14, 2020, 18:17:14 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #395 -: Март 14, 2020, 18:06:16 »
когато САЩ основаха у нас цяло съзвездие "институти"  think tanks :

To, проблемът не е толкова, че са ги създали, ами кого вкараха в тях. Некви недоучили, диванни та@ак-анализатори ала Харизанов. Какво може да излюпи такъв "инситут"?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #396 -: Март 14, 2020, 18:27:26 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:57:03 от Kole »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #397 -: Март 14, 2020, 23:35:14 »
Живеем във времена, в които мнението на "експерта" не струва пукната стотинка.

то самото понятие 'експерт' вече не струва нищо, сичко живо по телевизора се кичи с експертиза. затова. първо девалвираха понятието 'експерт', после си заминаха и мненията на експертите. да го бяха кръстили 'доктор по', 'доктор на ... науки', някаква научна титла - това все още има неква стойност.
За сметка на това интернет форумите бъкат от експерти. Отвориш страницата и направо потича мозък по клавиатурата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #398 -: Март 14, 2020, 23:41:51 »
За сметка на това интернет форумите бъкат от експерти. Отвориш страницата и направо потича мозък по клавиатурата.
Досега пропусках покрай ушите си коментарите на форумците, които твърдят, че умреш да се правиш на дръж ми капата.

...не е трябвало.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #399 -: Март 14, 2020, 23:49:46 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:57:20 от Kole »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #400 -: Март 14, 2020, 23:53:09 »
За сметка на това интернет форумите бъкат от експерти. Отвориш страницата и направо потича мозък по клавиатурата.
Досега пропусках покрай ушите си коментарите на форумците, които твърдят, че умреш да се правиш на дръж ми капата.

...не е трябвало.
Много обидчив си бил, бре!
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #401 -: Март 15, 2020, 01:02:22 »
Човек от такива като теб не се обижда, ами плюе от погнуса.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #402 -: Март 15, 2020, 10:30:19 »

За сметка на това интернет форумите бъкат от експерти. Отвориш страницата и направо потича мозък по клавиатурата.

Досега пропусках покрай ушите си коментарите на форумците, които твърдят, че умреш да се правиш на дръж ми капата.

...не е трябвало.

Много обидчив си бил, бре!

Кой го казва :m1731:
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #403 -: Март 15, 2020, 12:54:00 »
Quote (selected)
В подобна ситуация идеята за нация придобива целия си смисъл.
Тя се представя като общност, сплотена от заплахата и всеки член на която трябва да поеме своята отговорност пред опасността. Спасението няма да дойде от другаде. Що се отнася до политиките, приети във Франция, САЩ, Германия, Италия, Обединеното кралство - много от които приеха драстични мерки на затваряне и контрол на границите - всеки създава свое правило. При такива обстоятелства нацията упражнява най-класическата си роля - тази на защитник и убежище, като едно голямо семейство. Трагедията с Ковид-19 е източник на зрелищно връщане към националната идея като върховна ценност.
https://glasove.com/categories/intervyuta/news/koronavirusyt-ili-nepredvidimostta-na-istoriyata

 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #404 -: Март 15, 2020, 13:06:08 »
Quote (selected)
недоучили, диванни та@ак-анализатори ала Харизанов
Тоя специално е най-нелепият образ на телевизионен физкултурник след ЦвъЦвъ.
По-нелеп и от новото тупе на Каролев.

А тъй като мен от петък /13 март!/ насам ме налегна "бизнес" вкъщи и минавам тук само от време на време, за да видя какво става, искам да поздравя Kole за
новото тупе на Каролев!!!  :yes-1289:

   :giggle-3307:

Владимир Каролев с екстравагантна прическа в национален ефир ...
« Последна редакция: Март 15, 2020, 13:21:47 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #405 -: Март 15, 2020, 13:15:17 »
*
« Последна редакция: Март 20, 2020, 13:57:42 от Kole »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #406 -: Март 15, 2020, 13:17:01 »
По-нелеп и от новото тупе на Каролев.

Каролев е готино оли! Аз тея най ги обичам. Дето винаги гледат на света през собствения си кюнец. "Как ще е лоша икономиката! Ето, аз оня ден взех 20 милиона кредит. Без връзки! Веднага ми дадоха!" "Как да няма чужди инвеститори! Ето, аз консултирам един чужденец." "Как ще са ниски заплатите! Моята секретарка зима 1000 кинта!".

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #407 -: Март 15, 2020, 13:26:58 »
... "Преди седмица отскочих за няколко дни до Лондон". "Както винаги, от летището си купих няколко книги"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #408 -: Март 15, 2020, 14:29:57 »
P.S. А аз имам още един поздрав за онези колеги тук, които си били исфърлили телевизорите преди 10 години, но мрънкят непрекъснато срещу този читав човекгенерал-майор, проф. д-р Венцислав Мутафчийски, председател на Националния оперативен щаб за борба с коронавируса.  :too_happy-1067:

Как ше коментирате генерала, след както нямате телевизори, бе?! Щото само с четене не става!!!  :b0201:

Затова предлагам компилация от мненията на специалисти: проф. Мира Кожухарова /епидемиолог/, Ани Владимирова /психолог/, Харалан Александров /социален антрополог/, както и моето мнение, по повод на вчерашното следобедно, изключително емоционално изказване на генерала по ТВ:

Quote (selected)
•   Поздравления за работата на Националния щаб!!!

•   Емоционалното слово на генерала успя да стресне много хора;

•   Тъй като говорѝ обрано, със спокойствие и професионализъм, но най-вече с АВТОРИТЕТ;

•   Нарече пандемията „пандемия с ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ЯРОСТ, невиждана в историята досега;

•   Излезе с допълнително предложение към Министерски съвет „да се приложат най-тежките мерки”;

•   Словото му бе калибрирано спрямо сериозността на ситуацията, като даже дребнотемието и тривиалните неща – като например „фризьорските салони” и „магазините за пирони” бяха казани също по ОБРАЗЦОВ начин;

•   „Да се намали яростта на това, което идва към нас, тъй като в момента НЕ Е ВРЕМЕ ЗА КУПОН”;

•   „Единствената цел е оцеляване на общността, оцеляване на нашата човечност;

•   „Но най-страшното от всичко в момента е, че ЖИВЕЕМ В СВЯТ БЕЗ ЦЕНТЪР”.
  :bravo-1290:

« Последна редакция: Март 15, 2020, 14:36:17 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #409 -: Март 15, 2020, 14:35:04 »
Quote (selected)
•   Нарече пандемията „пандемия с ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ЯРОСТ, невиждана в историята досега;

Това под една или друга форма сме го чували многократно.
Отдавна няма съмнения че историята започва от първото възцаряване на ББ.
Преди това са тъмни векове, единствените писмени сведения за епохата са във "Винету", то даже Библията май после я писаха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #410 -: Март 15, 2020, 14:36:01 »
Харалан Александров /социален антрополог/,

Харалан Александров по какво е спецялист?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #411 -: Март 15, 2020, 14:38:55 »
Quote (selected)
•   Нарече пандемията „пандемия с ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ЯРОСТ, невиждана в историята досега;

Това под една или друга форма сме го чували многократно.
Отдавна няма съмнения че историята започва от първото възцаряване на ББ.
Преди това са тъмни векове, единствените писмени сведения за епохата са във "Винету", то даже Библията май после я писаха.
ТЪПНЯ, as usual!!! :m0955:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #412 -: Март 15, 2020, 14:44:01 »
И накрая нещо за „неверниците” тук: изказване на неназован вирусолог:

Quote (selected)

Човечеството все още не може да произвежда подобни неща.
:light_bulb-1377:

А вие, двамата по-горе, няма смисъл да ме коментирате, щото отдавна съм спряла да ви чета!!!
 :t1933:
« Последна редакция: Март 15, 2020, 14:46:11 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #413 -: Март 15, 2020, 14:47:54 »
И накрая нещо за „неверниците” тук: изказване на неназован вирусолог:

Quote (selected)

Човечеството все още не може да произвежда подобни неща.
:light_bulb-1377:


https://www.globalresearch.ca/covid-19-further-evidence-virus-originated-us/5706078
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #414 -: Март 15, 2020, 14:54:47 »
Сигурен съм че "неназованият вирусолог" Харалан Александров не може да създаде такъв вирус и се е съсредоточил в нещо по-прозаично като телевизионен проповедник. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #415 -: Март 15, 2020, 14:57:32 »
Цитат на: Джиджи
Как ше коментирате генерала, след както нямате телевизори, бе?! Щото само с четене не става!!!  :b0201:

С джиджавки, Жижи, с джиджавки - ето така:
:nuts: :blurry_drunk-2127:  :m1728: :beer-405:
« Последна редакция: Март 15, 2020, 15:02:11 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #416 -: Март 15, 2020, 14:58:18 »
Quote (selected)
Харалан Александров по какво е спецялист?

По теория на общия лаф  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #417 -: Март 15, 2020, 14:59:08 »
И накрая нещо за „неверниците” тук: изказване на неназован вирусолог:

Quote (selected)

Човечеството все още не може да произвежда подобни неща.
:light_bulb-1377:


https://www.globalresearch.ca/covid-19-further-evidence-virus-originated-us/5706078
:D

Ми, щом статията /или квото е там!/ започва с въпрос, нема смисъл от ГОЛЕМИТЕ БУКВИ НА ЛИНКА ...

Quote (selected)
China’s Coronavirus: A Shocking Update. Did The Virus Originate in the US?
« Последна редакция: Март 15, 2020, 15:01:16 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #418 -: Март 15, 2020, 15:00:10 »
Поздрави от шумата!

Понеже аз бях писал, че съм изхвърлил телевизора от около 10-на години насам и същевременно не съм обелвал зъб за генерала-лекар или обратното (неутрална позиция имам), се чувствам задължен да реагирам.

За жалост трябваше да се евакуирам при едни ятаци наблизо, просто и мен НЕЩО ме хвана. Трябваше днес да ми купят лекарства и все още се чудя какво е... Най-малкото е А или Б варианта. По вероятно да е А. Вторника преди 6 дена излязох без шапка из дъбравите, а в планината бе +2 градуса. След това ме хвана носът, отиде до гърлото и вече е в дробовете...

- Дълги приказки - малко смисъл, снощи уцелих новините у ятаците и чух тези въпросни пасажи от Генерала за фридзьорките ... знам, че баце се бе притеснил за липса на клиентелата им, та ги бе изкарал пред скоби! Така, че дарагая Джиджирина ohne mich!

Инак, снощи с температура и днес с над 37° и начало на по-интензивна суха кашлица се просетих за едно мое видение-сън. Бях го споменавал май нейде тук: - В панорамата пред мен много хора биваха косени от Смъртта, между другото тя бе красива мацка с някаква мантия. И си викам, ей на - дойде и моят ред. Тя застана пред мен и се гледахме очи в очи. Попитах, сега аз ли съм на ред? Тя ме гледа известно време и каза: - Имаш още време! - Врътна се и си замина нататък...

Тогава се чудех, какво бе това и какво значеше, но както и сънят ми непосредствено за 11 септември, разказан на колегите и след няколко часа - осъществен, сега си мисля, че това със Смъртта е било пак някакво предизвестие. Ако се лъжа, то в следващите дни ще си проличи - може и да хвърля петалите...

Бъдете здрави!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Хора, пътища, разни бацили
« Отговор #419 -: Март 15, 2020, 15:05:28 »
Ми, щом статията /или квото е там!/ започва с въпрос, нема смисъл от ГОЛЕМИТЕ БУКВИ НА ЛИНКА ...

Да не вземеш да се излъжеш да четеш и след заглавието ? :image008:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.