Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:53:44

Автор Тема: Правителството на Петко Каравелов забранява на циганите да гласуват  (Прочетена 13792 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
А имотен ценз?
В първото народно събрание, ако не се лъжа, точно за това са се препирали либерали и консерватори (Петко Каравелов е бил от либералите), дали само имотни нотабили да имат право да гласуват или всякакви хаймани, като самия Каравелов и Стамболов...
Банши, почва да замязва на вица за тоалетната хартия.
Значи, аз като гласоподавател, отивам в изборната секция. Първом вадя кетап за постигната степен на образование, след него вадя документ за имотно състояние, след него извлечение от банковата ми сметка, след него удостоверение за платени данъци. Тогава вече ми дават сборника с диференциални уравнения, три задачи по физика, две химични реакции и като ги реша, вече мога да седна да пиша съчинението на тема "Що е това избори и имат ли те почва у нас!". Коги свърша, учителският състав преглежда изписаното, при четири липсващи запетайки правото на гласуване се отменя.
Да речем, премина туй сито, отивам на компа и там започва руска рулетка, в която ако не отговоря правилно на седем от десетте въпроса, мога да взема два бонусни. Ако отговоря на тях, вече ми дават списък с кандидатите на случаен принцип, да свържа с линии кой от коя партия кандидатства. Ако ми съвпаднат линиите, това вече отключва бюлетината и там мога да впиша името на избраника си!!!
Густо, майна, такива избори искам да видя!  :m1302:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Майтап си правите.
Образователен, имуществен, друг ценз.
Една случка от моето житие.
Преди почти 5 години, търся хора, чета СВ със странни имена, свободният текст не коментирам.
Кандидата/ката 26 години, инженер. без стаж по специалността.
Няма лошо, не търсим инженери.
От торбата мераклии се спирам на този казус защото другите примерно на 30 години имат
12-13 професии с практика по 2-3 месеца.
Оказа се, че има грешка в личното и бащиното име фамилията беше позната, изкара (или аз изкарах 5 месеца ).
Та как да го лиша това "нещо"от избирателни права?




ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Оказа се, че има грешка в личното и бащиното име фамилията беше позната, изкара (или аз изкарах 5 месеца ).
Та как да го лиша това "нещо"от избирателни права?
Значи идеята да се вписват кандидатите ръчно ще сработи - то само ще се лиши от избирателните права, като сгреши името и бащиното!  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ще сработи, щото като отиде да гласува ще има записан друг гласоподавател. :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ще сработи, щото като отиде да гласува ще има записан друг гласоподавател. :b0201:
Двойна застраховка - то няма да може да изпише името на кандидата си също!
Абе има хляб в тази идея, трябва да се обмисли!