Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 13:02:14

Автор Тема: От какво ни остана да се освободим  (Прочетена 61772 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #240 -: Март 07, 2019, 09:45:18 »
Всички прескачахме козата, конят беше задължителен за момчетата и пожелание за момичетата. Освен това конят се прескача с изнасяне отстрани, след като се хванеш за гривните :D

Нема нищо подобно, с изнасяне отстрани е за момичета и джендъри, истинските мъже си го прескачахме с разкрачка и беше задължително да го можеш. То не е трудно, само трябва смело и безотговорно да се хвърлиш напред и като почнеш да падаш към него още по-смело, вече с отчаяна смелост, да се изхвърлиш с ръце още малко напред и остава само да се изненадаш от успеха.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #241 -: Март 07, 2019, 09:47:06 »
Quote (selected)
с изнасяне отстрани е за момичета и джендъри,

Ми аз съм момиче... :D

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #242 -: Март 07, 2019, 09:53:40 »
даже е добре да е бисексуален - напълно завършена личност!

За да е напълно завършен, би трябвало да е мултисексуален. Би е прекалено дискриминиращо и ограничаващо.

мулти е много за моите разбирания

Значи трябва да поработиш върху тях. Сега са някак незавършени.

Quote (selected)
трудно ще си намери партньор за постоянна връзка :bigok:

Напротив, така ще има по-голям избор. И ако не страда от буридановия синдром, няма да има проблеми с партньорите.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #243 -: Март 07, 2019, 09:54:38 »
кой е гей?

Винаги съм се чудил защо трябва да се използва тъпата английска жаргонна дума "гей". Нямаме български жаргонни синоними ли? И щом според тях е напълно нормално, защо използват евфемизми за хомосексуалист или лесбийка?

дизайнер например :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #244 -: Март 07, 2019, 09:55:55 »
Всички прескачахме козата, конят беше задължителен за момчетата и пожелание за момичетата. Освен това конят се прескача с изнасяне отстрани, след като се хванеш за гривните :D

Нема нищо подобно, с изнасяне отстрани е за момичета и джендъри, истинските мъже си го прескачахме с разкрачка и беше задължително да го можеш. То не е трудно, само трябва смело и безотговорно да се хвърлиш напред и като почнеш да падаш към него още по-смело, вече с отчаяна смелост, да се изхвърлиш с ръце още малко напред и остава само да се изненадаш от успеха.

Остава да уточните, че коня се прескачаше по дължина. А козата -- по ширина :m1302:
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #245 -: Март 07, 2019, 09:59:46 »
Quote (selected)
Поясняващ въпрос: - липсваше ли ви свободата на словото ?
а сега има ли я? че то сега е даже по-зле
Това е откровена глупост. Грандиозна глупост.
Дори това, че по щастливите времена на др. Живков си бил хлапе, не извинява глупостта ти.

Е, другари, живейте щастливо със спомените за филията с мас ! :blow_kisses-1105:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #246 -: Март 07, 2019, 10:01:04 »
Quote (selected)
Е, другари, живейте щастливо със спомените за филията с мас !

Това е доста странно изявление, при условие че останах с впечатлението, че си доста близо, да не кажа връстник на баща ми :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10099
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #247 -: Март 07, 2019, 10:06:15 »
дизайнер например

Ммм, не съвсем. Те помежду си се наричат "сестро". Което е буквално от германското "швестър". То е по-добро от "гей" и пасва за всеки жендър.

Пешо

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #248 -: Март 07, 2019, 10:06:36 »
Quote (selected)
Е, другари, живейте щастливо със спомените за филията с мас !

Това е доста странно изявление, при условие че останах с впечатлението, че си доста близо, да не кажа връстник на баща ми :nuts:
От което би трябвало да си направиш заключението, че имам много по-добра представа от теб, а и от другите активни апологети, за щастливото детство под крилото на Партията.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10099
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #249 -: Март 07, 2019, 10:11:55 »
Това е откровена глупост. Грандиозна глупост.

Не е глупост, защото свободата на словото сега е привидна. В либералната демокрация като цяло е илюзорна. Създава се впечатление, че я има, но всъщност се ограничава по всички възможни начини. За каква свобода иде реч, когато се създават цели репресивни структури за "борба с фалшивите новини"? Когато свободата на словото се сведе до некой форум - това не е критично за господстващата идеология.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #250 -: Март 07, 2019, 10:13:55 »
Quote (selected)
От което би трябвало да си направиш заключението, че имам много по-добра представа от теб, а и от другите активни апологети, за щастливото детство под крилото на Партията.

Ами баща ми не споделя твоето мнение :smokin:

Пешо

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #251 -: Март 07, 2019, 10:35:54 »
Quote (selected)
От което би трябвало да си направиш заключението, че имам много по-добра представа от теб, а и от другите активни апологети, за щастливото детство под крилото на Партията.

Ами баща ми не споделя твоето мнение :smokin:
Сиреч, той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?

Питала ли си го или импровизираш ?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #252 -: Март 07, 2019, 10:38:34 »
Quote (selected)
той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?

Ще ти отговоря по друг начин - с "не" на горния ти въпрос може да отговори и всеки редови западен германец, живял по онова време. Питала съм такива. :smokin:

В днешни, съвременни времена, всеки постинг под официална немска медия, поставящ под съмнение официалната политика (особено, ако е за полските претенции или срещу американската изключителност, например) бива немедленно избърсан. И, да. Сигурна съм в това, което казвам
« Последна редакция: Март 07, 2019, 10:41:19 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10099
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #253 -: Март 07, 2019, 10:48:05 »
Сиреч, той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?

Това е тъпо! Какъв е критерият за "щастие"? Твоят явно не е като на баба ми. Затова не го прехвърляй като еталон на всички. В България милиони хора са живели щастливо в този период без да искат да ходят в чужбина. А на висок глас можеше да се изразява всичко, което не подронва устоите на онази държава. Тя беше друга държава, властта бе на друга обществена класа. Доказателство за това е ваучера, който си получил при масовата приватизация. Може да е бил за 10 кинта, но показва, че и ти си имал нещо от тази държава.

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #254 -: Март 07, 2019, 10:49:18 »
Quote (selected)
Е, другари, живейте щастливо със спомените за филията с мас !

Това е доста странно изявление, при условие че останах с впечатлението, че си доста близо, да не кажа връстник на баща ми :nuts:

Не знам с кого си "говориш" , но мога да предположа , след като не го "виждам" . :)

Не са доволни от социализма онези , които преди това са живели доста охолно за сметка на работниците и селяните .
Които след ЗЗД успяха да си купят на безценица от евреите жилища и фабрики в София и по-големите градове .
Собствениците на фабрики и земеделски земи , плащащи мизерни надници(както и сега!) на трудещите се .
За "свободата на словото" при социализма - никой не ти е забранил да говориш , просто се иска СМЕЛОСТ , да си отвориш устата , а не да пишеш стихчета против власта на тоалетна хартия в тоалетната и на излизане да бързаш да ги хвърлиш и да пуснеш водата !
Някои хора са имали смелост и са го правили и верно , са ги наказвали .
Други дори и опит за сваляне на власта направиха - и тях ги наказаха , осъдиха , двама даже загинаха , ама за това се иска смелост - не да цивриш "след дъжд - качулка" , че е нямало свобода на словото .
Странното обаче е , че се оплакват сега именно тия , които при социализма са имали доста големи облаги от власта - влизане с предимство в елитни гимназии , във висши учебни заведения - външна търговия , международни отношения , дипломация и други "дефицитни" специалности . И нямат срама !
« Последна редакция: Март 07, 2019, 10:54:53 от Чок觧 »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #255 -: Март 07, 2019, 10:55:34 »
Quote (selected)
Сиреч, той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?

Мама и тате можеха да споделят мислите си, даже ги караха старците, но не ги влечеше.
А виж да пътуват - не, не можеха.
Даже до Съюза пътуваха (тати изкара 1-2 години в Коми) с разрешение от разведката. Не от партията, а от разузнаването!
В такъв завод работеха. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10099
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #256 -: Март 07, 2019, 10:57:16 »
Които след ЗЗД успяха да си купят на безценица от евреите жилища в София и по-големите градове .

О, Боже! То да бяха само жилищата! Цели бизнеси, фирми и дялови капитали им взеха без пари. Ей така - без пари!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #257 -: Март 07, 2019, 10:58:38 »
Искам да добавя и още нещо(който желае може и да ми повярва, който не желае - негова си работа). Т. нар. граждани на новите ни партньори от Запада се отнасят много снизходително и безкрайно се забавляват за сметка на различни родни евроатлантици и новопокръстени европейци. Да не говорим, колко е обидно да слушаш разкази за лакейското и подмазваческо поведение на такива и как са обяснявали, че за "съжаление повечето ми сънародници са далеч от европейската култура и цивилизация, щото са обикновени селяни и комунизмът така ги научил). Те, така ви оценяват - можете изобщо да не се съмнявате в това :smokin:

Достойнството е нещо, което или го имаш, или го нямаш и не се влияе от текущата конюнктура и/или международното положение
« Последна редакция: Март 07, 2019, 11:00:40 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #258 -: Март 07, 2019, 11:07:18 »
дизайнер например

Ммм, не съвсем. Те помежду си се наричат "сестро". Което е буквално от германското "швестър". То е по-добро от "гей" и пасва за всеки жендър.

швестер е правилно да се казва (schwester) ;)
the lamers club honourable member …

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #259 -: Март 07, 2019, 11:07:22 »
Упссс , още нещо , което не можех да го видя :
Quote (selected)
Сиреч, той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?
Ами както писах , баща ми е изключен от БКП , съден , но не е спирал до последно да говори против управляващите - не против социалистическия строй .
 Е , наказваха го , от длъжност равна на заместник директор го направиха шлосер-монтьор 7 разряд , но си вършеше същата работа :) . "По света" не е ходил , но 2-3 пъти обиколи соцстраните(в командировки и на обучение)
Така , че "дявола не е бил толкова черен"(или червен) колкото се опитват да го изкарват някои !
« Последна редакция: Март 07, 2019, 11:27:47 от Чок觧 »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #260 -: Март 07, 2019, 11:12:47 »
дизайнер например

Ммм, не съвсем. Те помежду си се наричат "сестро". Което е буквално от германското "швестър". То е по-добро от "гей" и пасва за всеки жендър.

швестер е правилно да се казва (schwester) ;)

а пък един тука го казва като шлосер  :image008:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #261 -: Март 07, 2019, 11:14:49 »
дизайнер например

Ммм, не съвсем. Те помежду си се наричат "сестро". Което е буквално от германското "швестър". То е по-добро от "гей" и пасва за всеки жендър.

швестер е правилно да се казва (schwester) ;)

а пък един тука го казва като шлосер  :image008:

ами надали е от саксонски произход  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #262 -: Март 07, 2019, 11:16:28 »
дизайнер например

Ммм, не съвсем. Те помежду си се наричат "сестро". Което е буквално от германското "швестър". То е по-добро от "гей" и пасва за всеки жендър.

швестер е правилно да се казва (schwester) ;)

а пък един тука го казва като шлосер  :image008:

ами надали е от саксонски произход  :m1731:

не е, оня май е некъв шоп  :image008:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #263 -: Март 07, 2019, 11:20:31 »
дизайнер например

Ммм, не съвсем. Те помежду си се наричат "сестро". Което е буквално от германското "швестър". То е по-добро от "гей" и пасва за всеки жендър.

швестер е правилно да се казва (schwester) ;)

а пък един тука го казва като шлосер  :image008:

ами надали е от саксонски произход  :m1731:

не е, оня май е некъв шоп  :image008:

Значи толкова му разбира главата от немски :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #264 -: Март 07, 2019, 11:26:21 »
Кой тук е шоп!? Само Команча е официално признат за такъв, но той се дърпа... :smokin:

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #265 -: Март 07, 2019, 11:29:35 »
Абе и аз съм роден у Горна баня , ама мразим шопите , та не моа да ги гледам ! :)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #266 -: Март 07, 2019, 11:30:17 »
Quote (selected)
Поясняващ въпрос: - липсваше ли ви свободата на словото ?
а сега има ли я? че то сега е даже по-зле
Това е откровена глупост. Грандиозна глупост.
Дори това, че по щастливите времена на др. Живков си бил хлапе, не извинява глупостта ти.

Е, другари, живейте щастливо със спомените за филията с мас ! :blow_kisses-1105:
прощавай, но грандиозните глупости тук ги ръсиш ти. очевидно с теб сме живели в различни държави, разположени на една и съща терирория по едно и също време.

баща ми от края на 70-те ходи два пъти до япония, два пъти до куба, не знам си колко пъти до гдр и русия. командировки. отделно с майка ми, баба ми и дядо ми тръгнаха по стъпките на местния полк през целия соцлагер.

нямам никакъв спомен да е бил нещастен, че не може да каже каквото мисли. точно обратното. и преди да си питал - да, стана член на бкп... през 1987. после стана върло син, костов го разочарова страшно, десебейците още му се обаждат, ама не знам дали им ходи на сбирките.

иначе той имаше шанса да се пенсионира на мястото, където е почнал работа.

аз ходих в гдр, румъния и гърция. да, убедено твърдя, че детството ми беше щастливо. научих руски, английски, математика и програмиране. сега човъркам дойческия.

нямал съм /и в момента нямам/ проблеми с цигани.

ти очевидно си пребивавал /живял е силна дума/ с цип на устата и ежедневно подложен на цигански тормоз. мога единствено да се опитам да ти съчувствам, но вероятно няма.

а ако си сляп и не виждаш как "1984" се изпълнява в наши дни, то даже и съчувствие не заслужаваш. я да ми припомниш коя беше организацията в сив, която следи за пропагандата? щото в ес имаме наднационално звено за "борба с фалшиви новини", отделно всяка страна си прилага цензура както си иска.

та кой в сив дебнеше за западната пропаганда на наднационално ниво?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #267 -: Март 07, 2019, 11:33:35 »
Quote (selected)
Така , че "дявола не е бил толкова черен"(или червен) колкото се опитват да го изкарват някои !

Чоки, те не спорят директно с нас.
Борбата е за умовете на младите.
Нас дъртите дето сме го виждали черното (червеното) е ясно че не могат толкова да ни умопомрачат, че да викаме на черното (червеното) - бяло.
Но е хубаво така да се извъртат нещата с глуповати въпроси, че малките да почнат да "мислят" - брей че страшничко било едно време!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #268 -: Март 07, 2019, 11:35:40 »
Quote (selected)
Поясняващ въпрос: - липсваше ли ви свободата на словото ?
а сега има ли я? че то сега е даже по-зле
Това е откровена глупост. Грандиозна глупост.
Дори това, че по щастливите времена на др. Живков си бил хлапе, не извинява глупостта ти.

Е, другари, живейте щастливо със спомените за филията с мас ! :blow_kisses-1105:
прощавай, но грандиозните глупости тук ги ръсиш ти. очевидно с теб сме живели в различни държави, разположени на една и съща терирория по едно и също време.

баща ми от края на 70-те ходи два пъти до япония, два пъти до куба, не знам си колко пъти до гдр и русия. командировки. отделно с майка ми, баба ми и дядо ми тръгнаха по стъпките на местния полк през целия соцлагер.

нямам никакъв спомен да е бил нещастен, че не може да каже каквото мисли. точно обратното. и преди да си питал - да, стана член на бкп... през 1987. после стана върло син, костов го разочарова страшно, десебейците още му се обаждат, ама не знам дали им ходи на сбирките.

иначе той имаше шанса да се пенсионира на мястото, където е почнал работа.

аз ходих в гдр, румъния и гърция. да, убедено твърдя, че детството ми беше щастливо. научих руски, английски, математика и програмиране. сега човъркам дойческия.

нямал съм /и в момента нямам/ проблеми с цигани.

ти очевидно си пребивавал /живял е силна дума/ с цип на устата и ежедневно подложен на цигански тормоз. мога единствено да се опитам да ти съчувствам, но вероятно няма.

а ако си сляп и не виждаш как "1984" се изпълнява в наши дни, то даже и съчувствие не заслужаваш. я да ми припомниш коя беше организацията в сив, която следи за пропагандата? щото в ес имаме наднационално звено за "борба с фалшиви новини", отделно всяка страна си прилага цензура както си иска.

та кой в сив дебнеше за западната пропаганда на наднационално ниво?

Онзи, аз съвсем умишлено не съм споменавала излизането ни в соцлагера и Гърция, ако щеш, щото заподозрях, че Миндера нямаше това предвид. Не, че от "запада" се разхождаха безпрепятствено по нашите ширини

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #269 -: Март 07, 2019, 11:37:20 »
Quote (selected)
Борбата е за умовете на младите.

Това също е смешно, щото и други имаме деца и като съдя наоколо проблемите им не са решими

Пешо

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #270 -: Март 07, 2019, 11:43:23 »
Quote (selected)
той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?

Ще ти отговоря по друг начин - с "не" на горния ти въпрос може да отговори и всеки редови западен германец, живял по онова време. Питала съм такива. :smokin:

В днешни, съвременни времена, всеки постинг под официална немска медия, поставящ под съмнение официалната политика (особено, ако е за полските претенции или срещу американската изключителност, например) бива немедленно избърсан. И, да. Сигурна съм в това, което казвам
Извърташ, естествено. Няма да споря, защото да се спори с ******* е безсмислено.

Щастливейте, другари !

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #271 -: Март 07, 2019, 11:45:24 »
Ей го къде е, тъкмо налетях на тотален "класик".
Дописката отсреща за Лавров и ракетите:
Quote (selected)
va61a
Truncho, помисли честно колко време и кога обикновените руснаци са били наистина по-свободни от българите?
Дали по време на турското робство, дали между двете световни войни, дали по време на социализма обикновеният руснак е бил по-свободен от обикновения българин???
Чудя се откъде се взе този форумнен русофилиат, дори по времето, когато в петък даваха руска телевизия, нямаше толкова надъхани съветофили.
Само заради рублите ли го правите или наистина така мислите?

Нищо чудно айпито му да почва с 213 :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #272 -: Март 07, 2019, 11:47:23 »
Не само не извъртам, но и разширявам отговора си, щото истината се познава в сравнението.  Колкото и да ви струва невероятно, въпросният запад не е живял като в каталог на Некерман. Мен ме забавлява друго, как е възможно възрастни хора с претенции да оформят представите си по журнали и картинки с ковбойци по пластмасовите торбички, продавани по панаирите :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #273 -: Март 07, 2019, 12:01:52 »
Онзи, аз съвсем умишлено не съм споменавала излизането ни в соцлагера и Гърция, ако щеш, щото заподозрях, че Миндера нямаше това предвид. Не, че от "запада" се разхождаха безпрепятствено по нашите ширини
няма как да знам какво е имал предвид, след като не се е постарал да се аргументира. пляснал една тъпня и толкоз. и съвсем умишлено е забравил, че работа имаше за всички и никой не ровеше по кофите.

между другото, съществува ли в момента шанс някой да постъпи на работа двайсет и няколко годишен и да се пенсионира в същата фирма?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #274 -: Март 07, 2019, 12:03:29 »
Извърташ, естествено. Няма да споря, защото да се спори с ******* е безсмислено.

Щастливейте, другари !
естествено, че няма да спориш, то откъде аргументи за спор.

тъжи, другарю.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #275 -: Март 07, 2019, 12:05:28 »
Quote (selected)
между другото, съществува ли в момента шанс някой да постъпи на работа двайсет и няколко годишен и да се пенсионира в същата фирма?

Такива въпроси не се задават...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10099
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #276 -: Март 07, 2019, 12:16:53 »
Колкото и да ви струва невероятно, въпросният запад не е живял като в каталог на Некерман.

Начи, той живееше добре пак заради нас. Ние бяхме идеологически противник и "Западът" трябваше да докаже на своите хора, че там е хубавото и не им трябва да вдигат революции. И, волю-неволю - развързаха кесиите. Но като дърти мюзевири, пак му намериха колая. Измислиха кредита и ги вързаха за стобора, за да не шават много-много. Сега всичко ще се връща четирикратно. Тяхното благополучие ще го връщаме и ние. Жизненото ниво на Златния милиард е спаднало ужасно в сравнение с периода на Студената война. Свърши гювеча ; време е за връщане на гяволъците.
Всички говорят, че съветският социализъм бил неуспешен експеримент. Но странно защо никой не споменава факта, че от 1917 до 1991 СССР беше под непрекъснати икономически санкции. Под такива санкции бяхме и ние в т. нар. социалистически блок. Нямахме достъп до технологии, до финансиране и т.н. И въпреки всичко, онова развитие, което постигна СССР, а и европейските соц. страни, за десет-петнадесет години е уникално. Достатъчно е само да видим къде беше България - на 27 място в света. А не да се сополим по оная селска България от 1939, която била първа сред още по-селските си съседи. Човек може само да гадае какво щяхме да постигнем ако ни бяха оставили да се развиваме нормално.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #277 -: Март 07, 2019, 12:21:44 »
На фона на идиотиите от последните години ония, предните, ми се видят като несръчни бойскаутски изпълнения.
И - да! Припадащи пионерчета. На екрана.

Ти остави припадащите на нашия екран пионерчета, ами вдигни поглед от родната действителност и отправи взор към голямото, световното кино по това време /премиера, 31 август 1994 г., Франция/ на абсолютно същата тематика. „ИЗПЕПЕЛЕНИ ОТ СЛЪНЦЕТО” на големия Никита Михалков /ОСКАР и БАФТА за най–добър чуждоезичен филм и др./.



И си задоволих любопитството с наличните 3–4 коментара в нета:

Quote (selected)
Павлов
По слаб филм на Михалков досега няма. Филмът е като лош американски екшън за Втората световна война. Толкова е слаб и Михалков като артист, и сюжета, който е нереален. Не си заслужава да отделиш почти три часа за да го гледаш.

Дринов
Лошо. И аз така чувам. Много съм нещастен, защото обожавам „изпепелени от слънцето“.
 
До Павлов
Абе тъпунгер, този филм е уникален! Михалков толкова сложни образи е изградил, че се учудвам как е възможно- забелязал ли си във филма, че няма добър и лош? Забелязал ли си във филма, че всеки един човек е прав, забелязал ли си метафората във филма? Този филм е изключителен и не е буквален, ама какво да ти обяснявам!

маринов
Геройте може да са измислени, историите са реални и буквални, преживени и изстрадани … Плаках на три места, за Палача, за жертвите, и за преживелите ...

Венцислав
Напълно подкрепям написаното в “ До Павлов“
Каква драма, каква психологическа цветност , от примитивното до възвишената човешка душевност. Стойностна работа. И прекрасни актьори.

Дринов
Баси, аз още не съм го гледал този филм.





« Последна редакция: Март 07, 2019, 12:38:49 от Джиджи »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #278 -: Март 07, 2019, 12:49:57 »
Инцидентно и с отвращение влизам отново, но ми писна да чета манипулациите на другари, които от месеци подозирам в пропуски в паметта.

Учудвам се, че освен свободата на словото (каквото и да значи това) и филията с мас (вероятно основна храна в представите на някои) все още не е спомената липсата на тоалетна хартия и на банани - съвсем да заприличате на форума-майка.
Лично аз нямам спомени баба ми или родителите ми да са ме хранили с такива филии, но все още си спомням с кеф и умиление "циганската баница", която баба ми правеше в Кърджали.

Ще говоря от свое име и само за себе си (не приемам аргумента, че съм изключение или че не всеки е имал тези възможности - не минават при направените генерализации за свободата на словото и филията с мас):

- тръгнах на детска градина в Берлин, същата се намираше на Принц Албрехт Щрасе (наборите ще знаят какво се е намирало на тази улица), всеки ден минавахме покрай руините на взривената имперска канцелария;
- и на училище тръгнах пак там ;
- до средния курс на обучението имах възможността (благодарение на мама и тате) да обиколя т.н. Западна Европа, в началото на 60-те ми показаха Мона Лиза (имам снимки), другото са подробности;
- да не пропусна - баща ми е от едно Хасковско село, завършил е металургия в Чехия (Кольо може и да е чувал за него), майка ми учи математика в СУ, по време на бомбенето на столицата се връща в Кърджали и след това завършва медицина - едно обичайно българско семейство от ония тъмни застойни времена;
- на 21 години завърших вишото, владея и ползвам (все още) четири езика (без северномакедонския);
- на 26 години седях зад табелка с надпис "Н.Р. България" редом с др. К. Теллалов (кой разбрал, разбрал)
- на 27 години години ме съкратиха от елитно министерство с аргумента, че съм ерген и комунист, нямало как да пипат безпартийния;
- и да не забравя - брат ми е заченат в Хайделберг и също е ходил в немска детска градина;
~~~~~~~
Не се чувствам ощетен, просто имах възможност да сравнявам.

Във форума-майка съм поставял следния казус (смислен отговор не получих): Когато се дипломирах, зададох на себе си следния въпрос - да приемем, че аз и моя американски връстник имаме еднакви знания, желание за работа, възможности.

* Аз започвам работd, спестявам, чакам си реда за да си купя кола, телевизор, други дреболии - жилището и ваканциите не бяха проблем, слава богу.

* Американският набор започва работа, тегли един или няколко кредита, купува жилище, кола, цветен телевизор,  и други глезотийки, жени се, след което си наляга парцалите, трае си, става конформист, защото месечните вноски по ипотеката, лизинга и вноските за колежа на неродените деца не прощават.

Та тогава се попитах - кой е по-свободен - аз или моя американски връстник?
~~~~~
... може и да съм носталгик на преклонна възрасти, бива.
PS - Асолке, вероятно и аз съм на годините на баща ти, може и по-дърт.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #279 -: Март 07, 2019, 12:54:30 »
Quote (selected)
Асолке, вероятно и аз съм на годините на баща ти, може и по-дърт.

1941 г.?

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #280 -: Март 07, 2019, 13:02:19 »
не съм познал, батко ми е

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #281 -: Март 07, 2019, 13:25:28 »
Quote (selected)
той е живял щастливо през 50-те, 60-те, 70-те години, можел е да споделя мислите си на висок глас, да пътува свободно по света ?
.......
Извърташ, естествено. Няма да споря, защото да се спори с ******* е безсмислено.
Щастливейте, другари !
разбира се ,че свободата на словото днес е несравнимо по-голяма
просто през соца не сме го съзнавали чак толкова
случвало ми се е да пребивавам в Германия, там свободата на словото е също неограничена, може да говориш, колкото и каквото си искаш, въпросът е да ти остане време от работа
забелязала съм само една разлика - там хората са много по-вежливи помежду си, няма го перманентния български хленч и оплюване на всекиго
забелязала съм и друго - българите там също не хленчат и спазват правилата,  макар че никак не им е лесен животът

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #282 -: Март 07, 2019, 13:28:31 »
Quote (selected)
случвало ми се е да пребивавам в Германия, там свободата на словото е също неограничена, може да говориш, колкото и каквото си искаш, въпросът е да ти остане време от работа

Това в коя Германия? В някаква паралелна вселена? Ти колко германци познаваш, извън официалното "Добър ден"? Там хората в общия случай са толкова вежливи един към друг, че си мерят приказките и пред някои от роднините си, щото е дълг да се топят за каквото ти душа поиска. Мноо ти е киното..а животът не е като на филм

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #283 -: Март 07, 2019, 13:34:49 »
и остави припадащите на нашия екран пионерчета, ами вдигни поглед от родната действителност и отправи взор към голямото, световното кино по това време

Некак си не стана ясно кой от филмите имаш предвид. "Изпепелени от слънцето", наистина гениален филм на Михалков със заслужени награди или продълженията му, известни като "Цитаделата" и още един, не си го спомням , типични холивудски супрепродукции със спорни художествени качества?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #284 -: Март 07, 2019, 13:37:12 »

Ти остави припадащите на нашия екран пионерчета, ами вдигни поглед от родната действителност и отправи взор към голямото, световното кино по това време /премиера, 31 август 1994 г., Франция/ на абсолютно същата тематика. „ИЗПЕПЕЛЕНИ ОТ СЛЪНЦЕТО” на големия Никита Михалков /ОСКАР и БАФТА за най–добър чуждоезичен филм и др./.

И си задоволих любопитството с наличните 3–4 коментара в нета:

Джиджи, извинявай, че кажа пак нещо за филма, но защото аз съм открила темата, се възползвам
това е много известен, но не от най-добрите филми на Михалков, доста е пренатоварен с политически значения, дразнещо е
и да ме прости Господ, малко е скучен,не успява да те ангажира с емоциите, които е заложил
и Дждижи, може ли да те помоля, да не цитираш чужди мнения, много по-интересно е да коментираш ти филма
а, последно, струва ми се,че цитираш първия "Изпепелени...", а коментарите са за втория

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #285 -: Март 07, 2019, 13:42:41 »
или продълженията му, известни като "Цитаделата" и още един, не си го спомням , типични холивудски супрепродукции със спорни художествени качества?
Цитаделата е е един от най-големите провали на Михалков

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #286 -: Март 07, 2019, 13:44:25 »
и остави припадащите на нашия екран пионерчета, ами вдигни поглед от родната действителност и отправи взор към голямото, световното кино по това време

Некак си не стана ясно кой от филмите имаш предвид. "Изпепелени от слънцето", наистина гениален филм на Михалков със заслужени награди или продълженията му, известни като "Цитаделата" и още един, не си го спомням , типични холивудски супрепродукции със спорни художествени качества?

В случая имам предвид точно и само филма със заглавие "Изпепелени от слънцето", който съм гледала два пъти, и то с удоволствие! По телевизора.

Втория път обаче опитах и някакво продължение /май беше "Цитаделата", не знам/, но беше доста късно след полунощ. А и началото на филма не ме грабна, така че приключих набързо.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #287 -: Март 07, 2019, 13:46:41 »
Цитаделата е е един от най-големите провали на Михалков

Така съм чела и аз. И вероятно затова съм изключила телевизора. Просто нямам спомен.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #288 -: Март 07, 2019, 13:46:57 »
Джиджи, аз ли окьоравях, ти ли забрави тиконяците?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #289 -: Март 07, 2019, 13:50:52 »
"Изпепелени* от слънцето" е тежък, сложен и изключително въздействащ филм. И не може да се гледа с удоволствие.

*по-близо е "омаломощени", макар че и тази дума не носи емоционалната украса на "утомленные"

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #290 -: Март 07, 2019, 13:56:05 »
Quote (selected)
"Изпепелени* от слънцето"

Да нямате предвид "белое солнце пустыни"?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #291 -: Март 07, 2019, 14:23:33 »
Джиджи, извинявай, че ще кажа пак нещо за филма, но защото аз съм открила темата, се възползвам
това е много известен, но не от най-добрите филми на Михалков, доста е пренатоварен с политически значения, дразнещо е
и да ме прости Господ, малко е скучен,не успява да те ангажира с емоциите, които е заложил
а, последно, струва ми се,че цитираш първия "Изпепелени...", а коментарите са за втория

Изгледала съм много филми на Михалков /за жалост от доста време не следя …/, защото го харесвам много повече от бат му /но няма да го коментирам тук, тъй като това не е тема за кино/. Въпреки че двутомчето с „изповедите” на Кончаловски е на видно място в библиотеката ми – интересувала ме е най–вече историята на семейството по ония времена.

За теб може „Изпепелени …”да е „скучен, пренатоварен и дразнещ”, което мен не ме интересува. Интересува ме единствено защо е бил отличен с толкова международни престижни награди, тъй като мнението на „отличилите го” съвпада изцяло с моето. А предполагам, че и информацията си черпим от горе–долу едни и същи източници в нета, тъй като рафтът с кинаджийските ми книжки в библиотеката е отдавна прашасал – просто нямам време!

И последно:

Quote (selected)
и Дждижи, може ли да те помоля, да не цитираш чужди мнения, много по-интересно е да коментираш ти филма

Цитираните чужди мнения са повече за вас, а не толкоз за мен /тъй като аз нямам нужда!/. Щото се бяхте отправили дружно в една доста еднозначна посока …  :smile-1081:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #292 -: Март 07, 2019, 14:25:36 »
Quote (selected)
"Изпепелени* от слънцето"

Да нямате предвид "белое солнце пустыни"?

Не. И можеш да гледаш спокойно филма без страх, щото в него няма нищо страшно.  :too_happy-1067:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #293 -: Март 07, 2019, 14:29:03 »
"Изпепелени* от слънцето" е тежък, сложен и изключително въздействащ филм. И не може да се гледа с удоволствие.

*по-близо е "омаломощени", макар че и тази дума не носи емоционалната украса на "утомленные"

За първото, Бачи –  :way_to_go-1308:
Но за фторото – не мой да почваш да съ пра'иш на преводач  :blow_kisses-1105:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #294 -: Март 07, 2019, 14:34:05 »
Quote (selected)
Джиджи
...
Изгледала съм много филми на Михалков /за жалост от доста време не следя …/, защото го харесвам много повече от бат му /но няма да го коментирам тук, тъй като това не е тема за кино/.
да, разбирам,, споменаваш го като илюстративен пример за  тезата си
но как очакваш да се доверим на внушенията му, само защото е награден с Оскар ли?
или да приемем, че щом е направен, е отразил действителността ?
особено пък филм на Михалков, един от най-големите манипулатори в киното, а и не само там?
ах, не знам дали някой е гледал "Анна от 6 до 18", на това аз казвам възхитителна манипулация !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #295 -: Март 07, 2019, 14:34:30 »
Джиджи, аз ли окьоравях, ти ли забрави тиконяците?

Споко, не си окьоравял – просто аз не съм същата.
Благодарение на модераторите!  :yes-1289:
 :giggle-3307:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #296 -: Март 07, 2019, 14:34:48 »
Quote (selected)
Но за фторото – не мой да почваш да съ пра'иш на преводач

Що? Верно е, че има диплома за инженер, а не за "преводач", ама дипломата му е "руска". Със сигурност владее езика далеч по-добре от теб :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #297 -: Март 07, 2019, 14:36:22 »
Quote (selected)
Джиджи
...
Изгледала съм много филми на Михалков /за жалост от доста време не следя …/, защото го харесвам много повече от бат му /но няма да го коментирам тук, тъй като това не е тема за кино/.
да, разбирам,, споменаваш го като илюстративен пример за  тезата си
но как очакваш да се доверим на внушенията му, само защото е награден с Оскар ли?
или да приемем, че щом е направен, е отразил действителността ?
особено пък филм на Михалков, един от най-големите манипулатори в киното, а и не само там?
ах, не знам дали някой е гледал "Анна от 6 до 18", на това аз казвам възхитителна манипулация !

 :t1255: :t1232:



« Последна редакция: Март 07, 2019, 14:38:40 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #298 -: Март 07, 2019, 14:38:41 »
Quote (selected)
Благодарение на модераторите!

Карат ли ти се?
Ах, калпазани!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #299 -: Март 07, 2019, 14:43:11 »
.....

 :t1255: :t1232:
Джиджи, да не ти е зле,мило? :image008: