Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 29, 2024, 01:40:49

Автор Тема: От какво ни остана да се освободим  (Прочетена 62019 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #360 -: Март 08, 2019, 00:29:30 »
И 67 - благодаря! :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blonde

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #361 -: Март 08, 2019, 00:34:56 »
Нещо повече. И не го приемайте като подмазване!
Работите удивително качествено. Може би заради малката бройка гугутки.
Но както и да е, няма как да не си виря перчемя като съм си писал с човек който е свише нещата.
sudo fdisk -l
sudo mount -t cifs -o ro /dev/sda3 /media/my_test_mount

Вот так вот. :smokin:

Ами като добър вариант ми се струва да сътворите до утре "Ода за мода" и "Медовина за админа" и да се надявате колегите да ги оценят.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #362 -: Март 08, 2019, 00:50:51 »
Никакви шансове!
След като съм минал успешно през "учи баба да не работиш", "извини се мама на детето" и още няколко култур-трегера, мисля да си имам и мое си мнение.
А то е много простичко. Споменато още в пост първий - щом може ще пиша.
Може би е прав един от другите... Я па тоя какво се е разписал - в смисъл че гоня качество с количество.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #363 -: Март 08, 2019, 01:13:03 »
Ами като добър вариант ми се струва да сътворите до утре "Ода за мода" и "Медовина за админа" и да се надявате колегите да ги оценят.
  :t2030:

И обязательно на русский язык!!!


Където на мен със сигурност ще ми трябва преводач. От русский.  :sad-3295:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #364 -: Март 08, 2019, 01:16:59 »
Ода за мода...
Ще помисля, но докато мисля, да си разкажа епизод от живота на хората, живеещи в погранични състояния между езиците.
Вече не се стряскам като чета "Из-за руутика этого мастдая я ту матку выкинул и дно полдня долбил!" Имунитет съм прихванала, един вид. А бяха времена... 67-и е нов в родната ми страна и учи туземния език с бясна скорост. Отиваме на гости на баба ми, която си е припомнила всичкия руски от гимназията (преди войната е било) и сядаме да обядваме. Завързва се разговор за поредната починала бабичка на нейните години и баба ми казва, да не се притесняваш, аз съм купила гроба и всичко е готово. Обядът приключва, но 67-и се лута из дребния бабин апартамент и оглежда по-големите мебели, явно нещо търси. Тръгваме си и той пита, абе даже под спалнята надникнах, но никъде не видях гроб, баба ти къде го е скрила!? Ааа, казвам, това ли търсеше? Гробът си е на гробищата, а това, за което се сещаш, на български му викаме ковчег и не, баба ми още не си е купила, надява се на нас.
Та с чуждите думи в езика, как да ви го река, аз имам определен опит, и не е само този!
 :t0328:

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #365 -: Март 08, 2019, 07:38:24 »
Да считаме , че аз не съм Ви разбрал правилно и случаят за приключен , както и коментарите!
Лек ден!

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #366 -: Март 08, 2019, 12:07:52 »
Този коментар можехте да ѝ го изпратите на лични, без да се налага тук да откривате "втори фронт", още повече, че колегата(Mr.Blonde) ви е защитил темата аргументирано там!

Mr. Blonde

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #367 -: Март 08, 2019, 12:33:16 »
Наистина. Джиджи и Лилиан, ще изяснявате каквото имате една с друга на лични съобщения без да занимавате всички останали. Без значение коя какво е казала до момента и коя евентуално се чувства по-засегната от каквото и да е. Затварянето на теми е краен и временен вариант, но изтриване на мненията е доста по-лесно осъществимо.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #368 -: Март 08, 2019, 12:45:25 »
Днес поне можеше да ги оставите да си се навикат. :)
И аз като ги чета все за лични се сещам, но май не им е вариант - няма да се разбере колко много повече е засегната едната от другата, като другата е още по-обидена от едната...
Нещо такова, трудно се квантува.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #369 -: Март 08, 2019, 12:47:44 »
Днес поне можеше да ги оставите да си се навикат. :)
И аз като ги чета все за лични се сещам, но май не им е вариант - няма да се разбере колко много повече е засегната едната от другата, като другата е още по-обидена от едната...
Нещо такова, трудно се квантува.

Да си пазят кореспонденцията, някрая ше я атачнат в един файл за който се интересува да чете и сичко е на шес  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #370 -: Март 08, 2019, 13:00:41 »
Накрая?
Че то се пада някъде след края на Вселената...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #371 -: Март 08, 2019, 13:06:41 »
Е не можем баш на празника да ги оставим да си скубят косите де!     :cool-1084:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #372 -: Март 08, 2019, 13:35:16 »
Аз ви казах че няма да стане на лични. :smokin:
Обратното трябва да е - общи, желателно важни съобщения. Така щото всички форумци да ги получават мигом и по няколко пъти до като ги схванат.
Екстра, която форумът слава Богу не поддържа.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #373 -: Март 08, 2019, 15:00:43 »
Днес поне можеше да ги оставите да си се навикат. :)
И аз като ги чета все за лични се сещам, но май не им е вариант - няма да се разбере колко много повече е засегната едната от другата, като другата е още по-обидена от едната...
Нещо такова, трудно се квантува.
Мики, позволяваш ли да преместя този отговор, в една много хубава нова тема за насилието над жени във всичките му аспекти, открита от Фелдкурта днес?
чудесен илюстративен пример за това, как априори си приел,  че имаш естественото право да ни иронизираш и поучаваш, в битността си на по-горен ред в социалните отношения?
дали може, а? :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #374 -: Март 08, 2019, 15:17:04 »
Quote (selected)
дали може, а?

Разбира се Лили. Там, където ти харесва слагай.
И съжалявам че си останала с погрешното впечатление, че се считам за нещо повече от който и да било, хеле пък от дамите.
Няма такова нещо!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #375 -: Март 08, 2019, 15:40:32 »
Опитваш се да ме вкараш в обяснителен режим, което е равносилно на "спор с модератор"!
« Последна редакция: Март 08, 2019, 15:59:42 от Mr. Blue »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #376 -: Март 08, 2019, 15:51:09 »
Quote (selected)
дали може, а?

Разбира се Лили. Там, където ти харесва слагай.
И съжалявам че си останала с погрешното впечатление, че се считам за нещо повече от който и да било, хеле пък от дамите.
Няма такова нещо!
аз пък не съм имала грам намерение да слагам отговора някъде другаде
просто се подразних много  от разправиите в темата и предполагам прекалих, за което съжалявам
« Последна редакция: Март 08, 2019, 15:54:53 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #377 -: Март 08, 2019, 16:01:26 »
Опитваш се да ме накараш в обяснителен режим, което е равносилно на "спор с модератор"!

възможно е, но смятам ето това отношение
Quote (selected)
Е не можем баш на празника да ги оставим да си скубят косите де!     
за грубо и обидно към двете ни
не се опитвам да Ви предизвикам, това чувствам и го казвам

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #378 -: Март 08, 2019, 16:08:39 »
Ееее, не Лили! Не, твърдо нье!
Ние сме си такива от "силния" пол.
Айде да не намесвам и модератора, аз поне съм си пълно дърво!
Не се цупи, просто сме си такива. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #379 -: Март 08, 2019, 16:18:29 »
Беше обяснено да се ползват личните съобщения, а не темите за лични разправии. Неколкократно! Вие упорито продължавате. Не се чувствайте задължена да ми отговаряте, защото ще ви наложа бан! Това е последно предупреждение - да не си разваляме празника! Коментарът ми не е обиден, а шеговит. Това, че Вие търсите повод за обида е вече проблем. Джиджи защо не се възмути и обиди?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #380 -: Март 08, 2019, 19:43:32 »
Exx, че мноо съм изпуснал!
Пръво - честит осми март дами!
Дали го уважавате или не - дреме ми!
По добрата половинка оД семейството го уважава и аз си сверявам все още и надявам се да е дълго, часовника по нея!
Само ще оДбелижа още един важен случай:
Quote (selected)
Малииий! Човек пръст да не ви подаде и почнАхте ...   :b0230:
Жижи, душицо, май ти е време да разбереш разликата между подаваните пръсти.
Ползвай ф повечето случаи средния.Живеем фъф време, когато и без да знаеш кой да подадеш, чисто статистически е вероятно да уцелиш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #381 -: Март 08, 2019, 19:48:11 »
О, да, забравих /щот съм дрът/ що започнах конвърсейшъна.
Драги модератори, моля, бъдете на нивото на форума. Не използвайте, моля, калъчки. Поне тук, никой до сега не е предизвикал ваденето им от канията - лично мнение, разбира се, вие по си знаете.
Ако не ви се вярва - опитайте, като сухи тренировки, да модерирате ОНЯ форум. Ей тъй, като икспиримънт онли.
Колко юзъра ще останат след 10 мин.?
Под дузина?
Мъ вие сте били ларж бре!
 :beer-405:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #382 -: Март 08, 2019, 20:48:43 »
Беше обяснено да се ползват личните съобщения, а не темите за лични разправии. Неколкократно! Вие упорито продължавате. Не се чувствайте задължена да ми отговаряте, защото ще ви наложа бан!

Това е последно предупреждение - да не си разваляме празника! Коментарът ми не е обиден, а шеговит. Това, че Вие търсите повод за обида е вече проблем. Джиджи защо не се възмути и обиди?
Ми, защото не е "ОЩИПАНА ГОСПОЖИЦА"! Или поне не се прави на такава!!!  :blush-3296:
« Последна редакция: Март 08, 2019, 20:55:40 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #383 -: Март 08, 2019, 20:59:31 »
Беше обяснено да се ползват личните съобщения, а не темите за лични разправии. Неколкократно! Вие упорито продължавате. Не се чувствайте задължена да ми отговаряте, защото ще ви наложа бан!

Това е последно предупреждение - да не си разваляме празника! Коментарът ми не е обиден, а шеговит. Това, че Вие търсите повод за обида е вече проблем. Джиджи защо не се възмути и обиди?

Ми, защото не е "ощипана госпожица"! Или поне не се прави на такава!!!  :blush-3296:

Факт. Джиджи въведе нови стандарти за хладнокръвие и неуязвимост при обсъждането на един превод наскоро.  :image008:

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #384 -: Март 08, 2019, 21:13:26 »
Ей , няма да кандисате ! ;D Няма ли за Вас 8 март или се напихте и почнахте да изтрезнявате у Форума ?  :t0308:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #385 -: Март 08, 2019, 21:24:31 »
Чоки, само ти ли не знаеш какво става когато се съберат две жени на едно място? :)
Аз като тъпо парче знам златното правило: бегай бате!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #386 -: Март 08, 2019, 21:26:36 »
Чоки, само ти ли не знаеш какво става когато се съберат две жени на едно място? :)
Аз като тъпо парче знам златното правило: бегай бате!
Ако успееш ! :too_happy-1067:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #387 -: Март 08, 2019, 22:25:28 »
Стига сте бягали, оттатък Джидже довлече Любен-Дилов-син-овно послание и иска да го обсъжда с опоненти!  :0005: :t0120:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #388 -: Март 09, 2019, 08:15:00 »
Quote (selected)
.......
Ми, защото не е "ощипана госпожица"! Или поне не се прави на такава!!!  :blush-3296:

Факт. Джиджи въведе нови стандарти за хладнокръвие и неуязвимост при обсъждането на един превод наскоро.  :image008:
колкото да раздухам огъня, ще кажа ,че Джиджи беше много лошо нападната тогава, без всякаква причина и въпреки труда й :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #389 -: Март 09, 2019, 08:41:04 »
 ще кажа ,че Джиджи беше много лошо нападната тогава, без всякаква причина

Това не е вярно! По-скоро Жижи стана агресивна без всякаква причина.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #390 -: Март 09, 2019, 08:49:14 »
ще кажа ,че Джиджи беше много лошо нападната тогава, без всякаква причина

Това не е вярно! По-скоро Жижи стана агресивна без всякаква причина.

Е ка щяло да има причина!? Половината се изредихте да й обясните кое как трябва да се превежда :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #391 -: Март 09, 2019, 08:56:32 »
Половината се изредихте да й обясните кое как трябва да се превежда

И това не е вярно! Коментирахме единствено заглавието. Защо да не го коментираме? Звучеше тромаво и ние го изгладихме. Да не бъркаш с неправилния превод на "Рибата се вмирисва от главата"?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #392 -: Март 09, 2019, 09:02:27 »
Половината се изредихте да й обясните кое как трябва да се превежда

И това не е вярно! Коментирахме единствено заглавието. Защо да не го коментираме? Звучеше тромаво и ние го изгладихме. Да не бъркаш с неправилния превод на "Рибата се вмирисва от главата"?

Така, така. Какво изглаждане беше, какво чудо...с ясното съзнание за това, каква ще е реакцията на Джиджи. Отврат, не се знаем от вчера... :D

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #393 -: Март 09, 2019, 09:03:54 »

колкото да раздухам огъня, ще кажа ,че Джиджи беше много лошо нападната тогава, без всякаква причина и въпреки труда й :image008:
За последно: Джиджи не беше нападната-беше "нападнато"  ЗАГЛАВИЕТО на преведената статия и по-точно ЕДИН ИЗРАЗ или ДУМА, която се повтаря многократно в целия текст. Тази дума има много синоними или близки по значение думи, но с нейната промяна в заглавието, трябваше да се подменят и всички такива думи или изрази в самият текст. Именно с тази промяна на думите и в цялата статия , тя не се съгласи, а не  самият превод. Това е като в статия за "боевици"(бунтовници), най-отгоре в заглавието да напишеш "терористи". Има МАЛКА разлика, но  заради заглавието да редактираш цялата статия е безмислено и глупаво!
« Последна редакция: Март 09, 2019, 09:21:31 от Mr. Blue »

Mr. Blue

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #394 -: Март 09, 2019, 09:09:49 »
Коментарите към написаното от мен няма да го приема като "спор с модератора"  :D- просто няма да ви отговарям, защото смятам, че случаят е приключен!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #395 -: Март 09, 2019, 09:17:36 »
с ясното съзнание за това, каква ще е реакцията на Джиджи

Не е имало такова съзнание. Реакцията ме изненада. Какво толкова? Джижи може да е преводачка, но съм сигурен, че не е виждала боксови мачове с редактори за всяка дума. Ако е минавала през тази месомелачка, нямаше да реагира така.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #396 -: Март 09, 2019, 09:21:13 »
Quote (selected)
Джижи може да е преводачка, но съм сигурен, че не е виждала боксови мачове с редактори за всяка дума.

Не всички стават за боксьори...всъщност, това не е чест избор за занаят :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #397 -: Март 09, 2019, 09:30:14 »
Не всички стават за боксьори...всъщност, това не е чест избор за занаят

Това не е занаят ; това са съпътстващи умения.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #398 -: Март 09, 2019, 09:36:55 »
Искаш последната дума да е твоя, нали? :D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #399 -: Март 09, 2019, 09:38:48 »
с ясното съзнание за това, каква ще е реакцията на Джиджи

Не е имало такова съзнание. Реакцията ме изненада. Какво толкова? Джижи може да е преводачка, но съм сигурен, че не е виждала боксови мачове с редактори за всяка дума. Ако е минавала през тази месомелачка, нямаше да реагира така.

Подкрепям. Аз предложих корекцията в заглавието, щото ми прозвуча тромаво на български, но очаквах след максимум 2-3 мнения въпросът да приключи.
В подобна ситуация аз лично или бих приел алтернативните мнения, защото далеч не става дума за нещо важно, или бих казал на несъгласните да ходят да се еват, че толко си мога и че за без пари тва е.
 
То е се едно да вървя по петите на отврат до ден днешен, да му обяснявам далеч след като сме писнали на сички останали как задължителна адресна регистрация във франция и в англия няма, както няма и административни санкции, ако човек не се регистрира адресно, и да съм му смъртно обиден, че не приема мнението ми, твърдейки че всъщност адресна регистрация има, ма се казва иначе и е де факто задължителна, ако и де юре да не е, и как се подиграва с живота ми в тези страни и с компетентността ми относно административни въпроси.

Ми и двамата сме си прави, а въпросът за регистрацията е толко периферен, че не си струва времето. Но дори и в такава подтема, който ни е чел, е научил нещо любопитно за живота в други страни, та не е било съвсем напразно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #400 -: Март 09, 2019, 09:51:11 »
Искаш последната дума да е твоя, нали?

Да. Навик от Роберт колеж - Цариград.

Неактивен ИлияНиколов

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #401 -: Март 09, 2019, 18:59:08 »
Всички прескачахме козата, конят беше задължителен за момчетата и пожелание за момичетата. Освен това конят се прескача с изнасяне отстрани, след като се хванеш за гривните :D

Нема нищо подобно, с изнасяне отстрани е за момичета и джендъри, истинските мъже си го прескачахме с разкрачка и беше задължително да го можеш. То не е трудно, само трябва смело и безотговорно да се хвърлиш напред и като почнеш да падаш към него още по-смело, вече с отчаяна смелост, да се изхвърлиш с ръце още малко напред и остава само да се изненадаш от успеха.
Точно така беше, подкрепям. И в никакъв случай не трябваше да си мислиш, че може да се нахендриш на гривните.
Обаче отскачахме с помощта на трамплин. Веднъж се опитах да се направя на мъж, да отскоча без трамплина и стана една, не е за разправяне.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #402 -: Март 09, 2019, 19:56:37 »
трамплин имаше и за козата, и за коня.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11177
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #403 -: Март 09, 2019, 20:05:25 »
Трамплини имаше, но бяха такива дъски, че общото им с трамплините бе само идея. Всичко бе синхронизация на засилка отскок, правилно слагане на ръце, отхвърляне на тялото и разбира се смелост.
Някои скачаха и коня и козата поставени един след друг.
Апропо, конят за скачане бе естествено със свалени халки. За да не свалят нечии топки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #404 -: Март 10, 2019, 14:08:39 »
очевидно междувременно в бургас са се освободили и от чувството за мярка. 24часа докладва:
Quote (selected)
50 номинации от БСП-Бургас за евроизборите
за 17 места да номинираш 50 човека само от една община ми се вижда леко гротескно.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #405 -: Март 10, 2019, 14:10:52 »
Вероятно искаме да запълним и британската квота.
Ами няма да оставим вакантни столове в Брюксел!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #406 -: Март 10, 2019, 14:13:25 »
на 50-те номинации от бургас колко софийски съответстват пропорционално? то ще има за целия европарламент 8)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #407 -: Март 10, 2019, 14:15:56 »
Ква София бе онзи, тук е най-добрият град за живеене, с най-добрият кмет.
Да не забравя тук на моста ще скача с релса WC-то.
София, ай бактън! :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #408 -: Март 10, 2019, 14:16:59 »
Quote (selected)
Да не забравя тук на моста ще скача с релса WC-то.

Това по-бива за туристическа атракция

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #409 -: Март 10, 2019, 14:34:26 »
Да не забравя тук на моста ще скача с релса WC-то.

 :D Ама само обещава.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #410 -: Март 10, 2019, 14:40:28 »
Да не забравя тук на моста ще скача с релса WC-то.
хади де. изпренадахме се.

там обаче трябва да има екипи на няколко телевизии, и то задължително със специализирани камери, да го хванат на бавен каданс.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #411 -: Март 10, 2019, 14:54:20 »
И да дъни Шпринг на Рамщайн на мястото.  :D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #412 -: Март 10, 2019, 19:55:10 »
Апропо, конят за скачане бе естествено със свалени халки. За да не свалят нечии топки.
COJONES!  :light_bulb-1377:   :bigok:
« Последна редакция: Март 10, 2019, 20:35:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #413 -: Март 10, 2019, 20:29:48 »
с ясното съзнание за това, каква ще е реакцията на Джиджи

Не е имало такова съзнание. Реакцията ме изненада. Какво толкова? Джижи може да е преводачка, но съм сигурен, че не е виждала боксови мачове с редактори за всяка дума. Ако е минавала през тази месомелачка, нямаше да реагира така.

При Джиджи „боксови мачове с редактори” никога не е имало, а няма и да има. Въпреки че при официалните писмени преводи редакторът е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.  :cool-1084:

Най–много да ми „хванат” 1–2 липсващи или излишни запетайки, или да поправят некоя и друга буквичка, която не е била хваната от Spellcheck–а.

Затуй при Джиджи важи принципът „Те си ме избраха!”. Щото редакторите хем нямат почти никаква работа, хем си вземат изцяло сбствената си заРплатата …  :t9411:
« Последна редакция: Март 10, 2019, 20:38:53 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #414 -: Март 11, 2019, 12:16:47 »
Да не забравя тук на моста ще скача с релса WC-то.

 :D Ама само обещава.

Ето и една от последните му изяви. Нищо че не е чак толкоз колоритна.

« Последна редакция: Март 11, 2019, 13:00:26 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #415 -: Март 11, 2019, 13:09:34 »
харесва ми виното, в пластмасова бутилка от минерална вода :smokin:

Неактивен ИлияНиколов

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #416 -: Март 11, 2019, 22:14:49 »
Правилно, грешката си е моя - "конят" си беше без гривни.
Всъщност споменатият гимнастически уред си се наричаше просто "кон", за разлика от другия "кон с гривни".

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #417 -: Март 11, 2019, 23:01:30 »
Снимката е много готина, верно! Например частта, в която знамената са затиснати с бетонни блокчета! А тези двамата зад попа ще се венчават ли или имат други идеи? Щото ако е помен, ни жито, ни хляб на масата няма.
Обаче онова, дето стърчи отзад, с дупките, то не е ли релса???

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #418 -: Март 12, 2019, 09:13:00 »
Джиджи, кво е това арт нещо, истински ме заинтригува? Може да се отгатне, че е паметник на жертвите на някакъв изъм, ама какъв точно и как изглежда в цялост не можеш ли да покажеш.

А виното, Лили, ако е в бутилка от минерална вода, има шанс да е истинско, ама и винпромите си продават основната част от продукцията в такива пластмасови бутилки, виното се казва "наливно", а зад бутилките има и буре, в което често пъти има и вино, та ако някой рече, може да му налеят в негов съд. Не винаги, ама то и не е препоръчително.

Пешо

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #419 -: Март 12, 2019, 10:23:10 »
Виното в пластмасови бутилки е толкова истинско колкото и в стъкло, но обикновено има по-малко химикали, защото е предназначено за бърза консумация.