Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:44:24

Автор Тема: От какво ни остана да се освободим  (Прочетена 58598 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #60 -: Март 06, 2019, 10:27:39 »
Разделям, за яснота.
Quote (selected)
Не е имало ДПО "Септемврийче",
Имаше, връзвахме връзки. Сега си лепят стикери - или както там ги правят таттоо, от новите. Е, и?
Quote (selected)
не е имало ДКМС,
Имаше, губихме си времето. Имаше и дето не са в ДКМС. И не са си го губили. Някакви проблеми?

Quote (selected)
в махалата не е имало ОФ организация,
Имаше. Обикновено пенсионерите се мотаха там. И то едва-едва се разбираше, че има, защото така и не съм се срещал през целия си съзнателен живот с функционер на ОФ.Просто не зная как все на такива си налитал.
Quote (selected)
дядо, баба, мама, тате не са работили в контролирани от партиен секретар заводи и учреждения
Имаше и кооперации, неконтролирани от партиен секретар. Само не разбирам, има ли значение, че освен от директор, работното място се контролира и от партиен секретар? Или от HR сега?Нямаше други организации, част са членували в БКП, други в БЗНС, трети никъде. Да речем, че първите са имали предимства /а к-ра дето го ядяха именно защото са такива не го броиш, нали?/, добре, но те бяха 1/6 от всички работещи, да не би останалите 5/6 да са мрели от глад?
Знаеш ли Калки, на този аргумент,  аз имам друг - като гледам как нашироко живееше един съсед - шофер, все се чудех що ми трябва аз да съм инженер. В порядък на откровение, как стават тези работи ми сподели човека - едното колело от камиона работи за държавата / и представи си, даже то е било достатъчно да я има като такава тогава/, а другите три - за мен.
Е, на мен ми се числяха три осцилоскопа, но само при мисълта два от тях да работят за мен, щеше да е достатъчна да остана и без един.
Quote (selected)
…. Давали са ви по една филия с мас и сте били щастливи, щастливи
Винаги сме консумирали в семейството си това, което сме изкарвали с труда си. И нито докато съм живял с родителите си, нито после, с осцилоскопите, някой ми е давал филия. Пазарен принцип, нали така? Още от тогава!
Quote (selected)
… А ония дето не са били, те са завистници и егоисти ...
Не мога да кажа за всички, но голяма част - да. Или пък такива, които са искали ако може и четирите колела да работят за тях.
Е, не става!
Апропо - сега някой давал ли ти е филия с червен хайвер?
Да има прогрес де!

Quote (selected)
Комай се открива поредната форумна ПУГ.
Едва ли, но ти я откри.
Искаш ли да я продължим? На мен ми е по интересно отколкото парфюмите на лилиън. Щото тях не ги разбирам.
Ти разбираш ли от ПУГ, като твърдиш, че си бил на другия тротоар?
« Последна редакция: Март 06, 2019, 10:33:23 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #61 -: Март 06, 2019, 10:35:39 »
Quote (selected)
Или от HR сега?

Не е точно така. Ся, функциите на партийните секретари се изпълняват от т. нар "политически кабинети" и главните секретари(тия само по закон са държавни служители, иначе си изпълняват изцяло партийни поръчки при кадруването и при възлагането на обществени поръчки на приятелски партийни касички). Яйчарите само документално оформят поръчката

Какво е това ПУГ?

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #62 -: Март 06, 2019, 10:42:19 »
Quote (selected)
…. Давали са ви по една филия с мас и сте били щастливи, щастливи

Даваха ни филии намазани с масло и мед и бяхме щастливи.
И ни караха да пием прясно мляко. Като сегашното, ама от крава.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #63 -: Март 06, 2019, 10:48:56 »
на мен вчера ми зачислиха един осцилококцинум, са се чудя дали да го накарам да работи за мен  :image008:

детството, юношеството, младостта и годините до към 40 винаги се гледат с по-розови очила, отколкото времената след това. което неизбежно изкривява достоверността на спомените.
тва комсомолски/партийни/профсъюзни/оф събрания за глупости; принудителни "дарения" за полша, никарагуа, британски миньори и т.н.; безумното време, изгубено в репетиции за манифестации (поне в градовете, де); изпитите по история на бкп при прием във вуз; характеристиките(!) при постъпване на работа и т.н. и т.н....не, тия неща са се случвали некъде другаде, вероятно, м?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #64 -: Март 06, 2019, 10:55:36 »
Quote (selected)
безумното време, изгубено в репетиции за манифестации (поне в градовете, де); изпитите по история на бкп при прием във вуз; характеристиките(!) при постъпване на работа и т.н. и т.н....не, тия неща са се случвали некъде другаде, вероятно, м?

Аууууууу! Какви ужасни и страшни работи бяха това! За работа не знам дали е имало характеристики - характеристики по два броя се даваха при кандидатстване във ВУЗ (втората важеше за ВИШО за изкуствата), а политическият беше "взел/не взел" и общо взето половината си беше нова история на България. Знам последното щото съм минала през него. А, Сардж, не само на манифестация съм била, но и на пост пред вечен огън съм стояла. Представяш ли си колко ми е било гадно? Иначе, безкрайно ми е омръзнало от "жертви" на комунизъма. Аман!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #65 -: Март 06, 2019, 11:03:21 »
Quote (selected)
характеристиките(!) при постъпване на работа

Сега им викат препоръки в CV-то.
Преди училище имаше задължителна физ-зарядка.
Класните си проверяваха пиленцата, пишеха отсъствия на по-мързеливите.
Там пък колко време са ни загубили! Не е като сега - я ти видят очите през годината, я не.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #66 -: Март 06, 2019, 11:04:05 »
Ами, добре. Ти така ги виждаш нещата, на некой друг пък може да му е било гадно.
Всяка политическа система и всяка власт си има приоритетите как да организира обществения живот.
Тва не значи, че сички са били щастливи  :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #67 -: Март 06, 2019, 11:24:55 »
Оппа! Играта загрубява

Quote (selected)
Вероятно ветото върху Изборния кодекс ще бъде отхвърлено, но това е сделка между ГЕРБ и ДПС, чиято цена е опрощаването на дълговете на Мюфтийството.

Това каза лидерът на БСП Корнелия Нинова по време на пресконференция в централата на партията, предаде „Фокус“.

„Вероятно ще бъде отхвърлено ветото на президента, както стана и вчера в комисията. Виждате, че ДПС, ГЕРБ и „Обединени патриоти“ в пълно съгласие отхвърлят аргументите на президента, а и нашите. Аз определям това като поредната сделка, особено между ДПС и ГЕРБ. Цената на тази сделка търсете в петък в дневния ред на парламента, точка 1. Казва се Закон за вероизповеданията“, обясни Нинова и посочи, че ГЕРБ опростяват задълженията на Мюфтийството към държавата.

А ето го и единението!

Quote (selected)
Единодушно - със 154 гласа „за“, парламентът преодоля президентското вето върху промените в Изборния кодекс, предаде репортер на Агенция „Фокус“. Съгласно Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, законът може да бъде повторно приет с гласовете на повече от половината народни представители.

Социалистите напуснаха парламента с решение на Националния съвет на БСП от 17 февруари и не се върнаха в залата. Затова те не участваха в гласуването.

« Последна редакция: Март 06, 2019, 11:30:55 от Асол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #68 -: Март 06, 2019, 11:32:58 »
При всяка система има недоволни, дори сред най облагодетелстваните.
Гейтс и Бъфет например се тръшкат, че данъците им били ниски.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #69 -: Март 06, 2019, 11:51:39 »
Quote (selected)
тва комсомолски/партийни/профсъюзни/оф събрания за глупости; принудителни "дарения" за полша, никарагуа, британски миньори и т.н.; безумното време, изгубено в репетиции за манифестации (поне в градовете, де); изпитите по история на бкп при прием във вуз; характеристиките(!) при постъпване на работа и т.н. и т.н....не, тия неща са се случвали некъде другаде, вероятно, м?
Имаше го, е, и?
Нещо за филия с мас там да виждаш?
Нещо за стригане?
Нещо някаква друга, по малко страшна репресия?
М???
И понеже спомена и характеристики, ти не си и чувАл даже за RECOMMENDATION Letter, м? 
И при кандидатстване в колидж и за работа. СЕГА! САЩ, други подробности трябват ли ти, м?
« Последна редакция: Март 06, 2019, 11:53:50 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #70 -: Март 06, 2019, 11:58:12 »
Както ви казва Макрон, вие сте в европейска клопка.
От нея ви остана да се освободите.
Само гледайте докато уж се освобождавате от нея, да не ви хванат още по яко в нея.

Quote (selected)
Брекзит е символ на това. Символ на кризата на Европа, която не съумя да отговори на потребността от закрила на народите, изправени пред тежките трусове на съвременния свят. Но и символ на европейската клопка. И не принадлежността към Европейския съюз е клопката, а лъжата и безотговорността, които могат да го разрушат. Кой каза на британците истината за бъдещето им след Брекзит? Кой им спомена, че ще загубят достъпа до европейския пазар? Кой каза какви опасности за мира в Ирландия крие връщането към границата от миналото? Самоизолацията, която проповядват националистите, не предлага нищо; това е афект, но не и проект. Тази клопка застрашава цяла Европа: онези, които използват гнева за своя сметка, с подкрепата на невярна информация, обещават едно и точно обратното.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #71 -: Март 06, 2019, 12:00:46 »
Quote (selected)
Какво е това ПУГ?
Политическа Учебна Година.
За да се знае откъде иде филията с мас.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ИлияНиколов

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 14
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #72 -: Март 06, 2019, 12:15:21 »
"За хора , които не са се лакомили , свикнали и живяли скромно , със собствено жилище па макар и без кола , с осигурена работа , почивка , отпуска , карти за почивни станции и санаториуми , пенсия която да покрива нуждите живота е бил щастлив ."

Напълно съгласен.  :way_to_go-1308:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #73 -: Март 06, 2019, 12:24:48 »
А, Сардж, не само на манифестация съм била, но и на пост пред вечен огън съм стояла. Представяш ли си колко ми е било гадно?

Quote (selected)
Филмът "Лагерът" на Георги Дюлгеров по сценарий на Георги Данаилов за историята на две деца на пионерски лагер на морето през 50-те години, които са на пост пред статуя на Сталин в непоносима жега. Едното припада, другото му помага, т.е. изоставя поста, и следват сурови наказания.

https://duma.bg/sugarev-i-sie-n58890?h=pdfarchive&pdfarchiveId=2858

Жалко че няма как да публикувам тук кадъра от филма с двете малки дечица на пост от двете страни на огромната статуя на Сталин – на самия плаж, под палещите лъчи на слънцето. Защото след толкова години все още ми е пред очите!

От това ли трябва да се освободим, Лилиан? Та ние сме се освободили отдавна!!!

А аз нямам никакво намерение да се освобождавам напр. от „тежестта” на парфюмите, тъй като не са ми тежали никога, а и никога няма да ми натежат.  :b0315:

Аз тук освен "филиите с мас" /казано образно/ оттогава, и парфюмите от сега, срещу които не виждам как някой може да надигне изобщо ръка, не виждам да се коментира нищо друго!

От какво точно трябва да се освобождаваме?
И за какво ни е таз БЕЗУМНА тема с това БЕЗУМНО заглавие?!  :crazy-2239:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 13:00:26 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #74 -: Март 06, 2019, 12:31:50 »
Джиджи, колкото и да ти се струва невероятно, у нас вечен огън имаше и пред паметниците от Руско-турската война, например. Някакви възражения да имаш? Униформите бяха подобни на гвардейските(повече приличаха на четническите) и на такъв пост се подбираше по желание, по ръст и да ти става униформата(щото бяха шити по стандарти) :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #75 -: Март 06, 2019, 12:48:22 »
При всяка система има недоволни, дори сред най облагодетелстваните.

Това е така, но когато гледаме към нашата минала система трябва да гледаме на кого не му е харесвала, защо и от какви позиции го критикува. Естествено, че 4-5-6% от населението не му е харесвало, но тези 4-5% са нямали думата в онази държава, защото това е друг тип държава. Всички сме имали селски баби и дядовци и онази държава им даде неща, които те никога не са получавали. И няма да получат повече. Дали сега има възрастен селянин у нас, който може да каже нещо лошо за онова време? То това мнение е важното, а не мнението на 5% експроприирана буржоазия. Това е народът. В социологията и правото има едно мерило за добра и лоша система и добър и лош закон. И то е много просто : колкото повече хора засяга положително една система или един закон, толкова по-добри са те ; съптветно, колкото по-малко хора се облагодетелстват от една система или един закон, толкова по-лоши са те. И никой не може да каже, че в социалистическа България работиците и селяните не бяха облагодетелствани, че държавата не се грижеше за тях. А интелигенцията затова е интелигенция - вечно да недоволства.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #76 -: Март 06, 2019, 12:49:07 »
Джиджи, колкото и да ти се струва невероятно ...

Аз нещо не разбраФ – що пък трябва да ми се струва невероятно?! Да не би да съм живяла по това време на Марс?  :cool-1084:

А явно ТИ не си ме разбрала – тук няма кьораф коментар, който да отговаря на заглавието на темата ...  :nuts:

И за това не са виновни коментарите ...
« Последна редакция: Март 06, 2019, 12:52:34 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #77 -: Март 06, 2019, 12:53:13 »
Quote (selected)
Не е точно така.
Знам, но по частните фирми сега HR са солтъшака на гаурляйтера.
И друго - ти убуу пишеш в другата соба важни новини за отхвърленото президентско вето за изборния кодекс, но я виж дали това е важно.
В гъзетата въобще още не са го отразили, то не е важна новина.
Макар, че Фикус им го е поднесъл вече, там дълговете на "Уефски" са най прясната гореща.
Тъй че темичката на лилиън си е точно на място и си е ОК.
От дъ съ кОсим за материи от които побеляват косите и се пОтим под мишниците?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #78 -: Март 06, 2019, 12:53:36 »
Quote (selected)
  Филмът "Лагерът" на Георги Дюлгеров по сценарий на Георги Данаилов за историята на две деца на пионерски лагер на морето през 50-те години, които са на пост пред статуя на Сталин в непоносима жега. Едното припада, другото му помага, т.е. изоставя поста, и следват сурови наказания.

    https://duma.bg/sugarev-i-sie-n58890?h=pdfarchive&pdfarchiveId=2858

Кога е правена тая лайнярщина ? След 10.11.89г вероятно . Баси тъпнята ! И кой го е гледал ? Как си го представяте да оставят две деца без надзор , едното да припадне от жегата и да няма кой да му помогне ? Какъв уродлив мозък може да измисли такова нещо ? Че и "последват сурови наказания" - кой и как ще накаже едно дете ? ? ? Вие социализма го изкарахте бетер фашизма !
Абе я се разкарайте и не пробутвайте седесарски диарии !

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #79 -: Март 06, 2019, 12:55:55 »
 
Quote (selected)
А интелигенцията затова е интелигенция - вечно да недоволства.

Тук вече леко започна да преувеличаваш. Родната интелигенция не беше се утепала да недоволства (кухнята не се брои)...подвизите й, недоволството й и ограниченията й добиха гражданственост на доста по-късен етап, когато заплахите бяха съвсем отстранени. И така се превърнахме в държава с умопромачително число недоволни, будни и смели интелигенти, които вече 30 години прииждат по партии и телевизори със страданията си начело :D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #80 -: Март 06, 2019, 13:00:22 »
Quote (selected)
умопромачително число недоволни, будни и смели интелигенти, които вече 30 години прииждат по партии и телевизори със страданията си начело

При това все по-млади, по-хубави, респективно интелигентни и все по-ухапани от "режима". :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Чок觧

  • Гост
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #81 -: Март 06, 2019, 13:07:51 »
От какво ни остана да се освободим ?

От комплексарщината , от простотията , от лъжите , от подлоста , от лакомията , от егоизма - от бая неща !
И има само един начин : :t0147: :i_didnt_do_it!-2146: :sniperer:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #82 -: Март 06, 2019, 13:16:40 »
Quote (selected)
работиците и селяните не бяха облагодетелствани, че държавата не се грижеше за тях. А интелигенцията затова е интелигенция - вечно да недоволства.
Пак си прав друже. Не ти ли омръзна?
Само че както и в други области и интелигенцията ни е ерзац. Поне в голямата си част.
1978 г. Полша.
Учим се там в някакъв техен завод и след двуседмичния курс ни канят на кръчма. Всъщност кръчмата се оказа скъп ресторант с малки закрити за плебса зали.
И ние - 7-8 почти пубера се изтипосваме, а на другите маси /разположени като О/ се настаняват къде 20-на чичковци, лелки и по млади такива за ползване по предназначение. Оказва се, че това са шефовете на завода и т.н.Плах опит да попитаме, а дали ще присъстват 3-4 от преподавателите ни /редови инженери /или 2-3 ма майстори /бачкатори/ завършват с присмех, че всеки трябва да си знае мястото.
И се започва една виелица, ония до един и вкупом плюят по комунизма и!!! защо?
Щото, комунизма правел уравниловката. /Така си е./ А те милите шефове, получавали заплати само няколко пъти по големи от ниЗшето съсловие. И т.н.
Иначе нямаха нищо против комунизма, който им е построил завода и ги е сложил там да управляват.
Да не се разпростирам.
Та, интелигенцията в Полша си направи класическа реставрация, използвайки байряка бачкатор Валенса за мюре и след това му би шута.
Така се прави капитализъм!
Дори и Адам Михник сетне им показа клатене на ръка от лакътя, дори и той бе разбрал за какво идело реч.
Та поне там, в Полша, интелигенцията цуна изграденото от "варварския" комунизъм и признавам - успя да го развие.
Естествено - имаше си подготовката за това. Оставям настрана рамото на папата и на биг брадърите, факт е, че там неуки игноранти не участваха в разпределянето на икономиката и поне не се съсипа както тук.
Тук, както винаги - обратното - интелигенцията, или онази част от нея, която се пише в кавички, но е най кресливата,  си помисли, че и е дошло времето. Но същото си помислиха и игнорантите, решили, че е дошло време те да поуправляват.Само че нито интелигенцията ни бе готова и искаше това, което искаше полската, нито плебса - там въобще да не говорим.
Резултата - ей този.
Ни икономика, ни интелигенция, а пък за игнорантите - какво да им мисля, те пак си отидоха там, откъдето са излезли, само че още по зле.
И да, от огризките се възползваха все пак някои и други тарикати, но - толкоз!
Защо трябва да приказваме сега кви филии с мас сме яли и кви пионерски връзки са ни пречели?
Ами идиотиите ги имаше, да, само че това, което стана после...е няам думи как да го опиша!
На фона на идиотиите от последните години, ония, предните, ми се видят като несръчни бойскаутски изпълнения.
И- да! Припадащи пионерчета. На екрана.
« Последна редакция: Март 06, 2019, 13:23:58 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #83 -: Март 06, 2019, 13:26:04 »
Кога е правена тая лайнярщина ? След 10.11.89г вероятно . Баси тъпнята ! И кой го е гледал ? Как си го представяте да оставят две деца без надзор , едното да припадне от жегата и да няма кой да му помогне ? Какъв уродлив мозък може да измисли такова нещо ? Че и "последват сурови наказания" - кой и как ще накаже едно дете ? ? ? Вие социализма го изкарахте бетер фашизма !
Абе я се разкарайте и не пробутвайте седесарски диарии !

Quote (selected)
„Лагерът“ е български игрален филм (драма) от 1990 година на режисьора Георги Дюлгеров, по сценарий на Георги Данаилов и Георги Дюлгеров. Оператор е Радослав Спасов. Музиката във филма е композирана от Божидар Петков.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D1%80%D1%8A%D1%82

Асол спомена по–горе нещо подобно. На мен – слава Богу! – не ми се е случвало.
А ти не стреляй по "вестоносеца". Той толкоз си може ... :b0303:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 13:56:24 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #84 -: Март 06, 2019, 13:26:56 »
Quote (selected)
На фона на идиотиите от последните години, ония, предните, ми се видят като несръчни бойскаутски изпълнения.

Още от 2009 г. съм убедена, че винаги и без значение за какво става дума, гербавите са в състояние да придадат дълбок смисъл на думата "идиотщина", но никога, никога не съм могла да предвидя до каква степен ще се разгърне талантът им

Не съм се оплаквала, Джиджи, нищо не си разбрала от това, което съм написала

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #85 -: Март 06, 2019, 13:27:08 »

Аз пък зарадвах с него своята по-добра половинка.
  :t2030: :t2030:
браво, да даде Господ всекиму такъв половин
ама на ли Black взе, не класическия?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #86 -: Март 06, 2019, 13:29:51 »
На мен ми е по интересно отколкото парфюмите на лилиън.
.......
ох, помислих,че ще ме пропуснеш, чак в последния абзац си ме споменал, ми разтревожих се :image008:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #87 -: Март 06, 2019, 13:31:38 »
Quote (selected)
ох, помислих,че ще ме пропуснеш,
Мъ ка'щяло!
Ти жена за пропускане ли си?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #88 -: Март 06, 2019, 13:33:57 »

.....
От това ли трябва да се освободим, Лилиан? Та ние сме се освободили отдавна!!!
.....
От какво точно трябва да се освобождаваме?
И за какво ни е таз БЕЗУМНА тема с това БЕЗУМНО заглавие?!  :crazy-2239:
ти от какво си се освободила отдавна,мило?
 и само да кажа, от твоят пост вземам повод, "Лагерът" е много скапан филм, най-лошият филм на Дюлгеров
и той,бедният не можа да преживее "свободата",, не направи нищо, а каквото направи беше немощно
за Лагерът нека му простим обаче, филм от 1990 год. е, свободата е още много млада и той като всички се помъчи да отмъсти на несвободата
а пред 10.11.89-та направи 4- 5 филма - образци! абсолютно любими са ми

последно - Джидже, ти като не ми харесваш темите, откривай си твои, мило, вярвам ще имат успех :yes-1289:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 13:53:25 от Lillian »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #89 -: Март 06, 2019, 13:46:03 »
От какво ни остана да се освободим ?

От комплексарщината , от простотията , от лъжите , от подлоста , от лакомията , от егоизма - от бая неща !
И има само един начин : :t0147: :i_didnt_do_it!-2146: :sniperer:
:yes-1289:

А аз точно затова започнах първия си пост в началото с "НАРОДЕЕ?". Който призив не е по–малко необходим от времето, в което се е родил и е бил наложителен.

Но темата се отплесна с глупости  веднага друга посока – точно така, както е била замислена от нейната авторка.

И ти си първият, който споменава тук комплексарщината, простотията, лъжите, подлоста, лакомията и егоизма

А в подкрепа на тези свои думи само ще спомена Принца /тъй като ми е трудно да го цитирам от 1–ва страница!/, който благодари на Лилиана за "личната" покана да участва в коментарите с думите:

ДДАНТГУИН
Quote (selected)
От това, което си изброила, нямам нито едно за освобождаване, така че темата остава твоя
:clap-3332:

« Последна редакция: Март 06, 2019, 13:52:52 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #90 -: Март 06, 2019, 13:49:59 »
Quote (selected)
А в подкрепа на тези свои думи само ще спомена Принца /тъй като ми е трудно да го цитирам от 1–ва страница!/

С Control + LeftClick можеш да си отвориш произволен линк в нов таб.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #91 -: Март 06, 2019, 13:56:22 »
А това по темата

Quote (selected)
„Коя опозиционна партия, след като в агитациите си е обещавала ревизиране богатствата на членовете на управляващата партия, след дохождането ѝ на власт е създала този опасен прецедент?

Вярно е по-нататък, че понятията „честност”, „чест” и „доблест” нямат високи курсове у нас. Честният човек е онзи вечно измамван „балама”, който работи на доверие и не се запасява предварително с писмени документи. Един мой чичо, възпитан в патриархалните традиции на абсолютната честност, напразно се опитваше да стане член-съдружник в някои софийски фирми.

- Защо бе, джанъм, съмнявате ли се в моята честност? – питаше той с отчаяно недоумение.

- Та тъкмо в твоята честност е всичката беля – бе отговорът.”

“В малко ли случаи у нас една съвест може да се купи по-лесно, отколкото половин килограм бяла халва с орехи? Защото не е въпрос само за даване, на пари: трябва известно усилие, за да се разсече онова жилаво бездушно вещество. Не може да се откаже по-нататък, че общественият ни и културен живот е в значителна мяра под знака на посредствеността и полуинтелигенцията, чиито токсикации са едно от най-гадните явления у нас. Посредствеността поради особените стопански условия, в които живеем, е принудена да прави кариера на всяка цена, с всички средства, при което бездарността и хищничеството, тъпотата и нахалството, подлостта и низостта преливат в една хармония на истинско безсрамие. Малко ли са случаите, когато организуваните единни фронтове на посредствеността (едничката възможна бойна форма) са убивали с най-непростени средства всяка глава, която ги е поставяла в сянка и ги е изобличавала не с друго, а с простия факт на съществуванието си, с това, че е установила един по-висок мащаб? Нима не е известна силата на тази посредственост: нагаждането към всеки терен, без всякакъв вкус за лично достойнство?

Колко политици у нас са политици, понеже ги не бива за нищо друго; които, след като сами са се убедили, че не са в състояние да оправят собствените си работи, са добили кураж да оправят работите на цяла България? Колцина от нашите общественици гледат на обществената си кариера не като на едно по-тлъсто или по-постно дробче? Нима не е вярно: когато някой се похвали, че работи в благотворително дружество, ние го питаме със съответно смигване: – Е, пада ли нещо?”

“Може да се наброи отчайващ списък лица, които, жертва на една историческа безнадеждност (“това положение нито аз мога оправи, нито на мое време ще се оправи”) са се изолирали и атомизували в своите кабинети, в личната си работа, оставяйки обществените дела да се развиват със страшни исторически производствени разноски”

“Какво да кажем най-сетне за прочутата масова болест у нас – завистта; за тази болест на посредствеността, на несполучилия дребен собственик на морални и материални блага, която е превърнала почти всяка уста в стискало, което дъвче злъчка и пръска. Колцина разбират правилото: комуто много е дадено, много сам раздава?”

“Може ли да се живее само от литературен труд, особено като се знае, че тези, които могат да купуват книги, са обхванати от литературна тъпота, а четящ свят е главно беднотията? Чудно ли е при това положение, че повечето от нашите писатели живеят от преводи, детски писания, учебникарство и от всички други възможни занимания, само не от пряк литературен труд?”

“Не пораженство, а предателство е кабинетното капсулиране и хвърлянето оттам стрели на песимизъм върху измъченото чело на нашия народ, чакащ своите водачи.”

“Ала най-лошото тук не са погрешните обобщения, до които се стига: че в случая се касаело не до социални явления, а до прояви на българската кръв; че сме имали работа не с една историческа преходност, а с някаква вечна национална субстанция; че това били грехове не на една обществена епоха, а вечна участ на българския народ, която никаква обществена система не ще бъде в състояние да промени; че с пасивното салдо на днешния обществен баланс трябвало да се задължи не сметката на носителите на днешната епоха, а сметката на целия български народ, и то за всички времена.

Най-лошото е, че тези обобщения от областта на логиката минават в областта на практиката и нанасят съдбоносни поражения върху националната ни участ. Убиват се чувствата на национална гордост. Пепели се социалният патос. Гаси се напрежението на историческия ни устрем. Политическото безразличие се изтъква като висша мъдрост. Историческото мъжество на борците за новото, вместо да се прославя като върховен дълг, се карикатури като историческа наивност.”

Карусел
 

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #92 -: Март 06, 2019, 13:57:02 »
От какво ни остана да се освободим ?

От комплексарщината , от простотията , от лъжите , от подлоста , от лакомията , от егоизма - от бая неща !
И има само един начин : :t0147: :i_didnt_do_it!-2146: :sniperer:
:yes-1289:

А аз точно затова започнах първия си пост в началото с "НАРОДЕЕ?". Който призив не е по–малко необходим от времето, в което се е родил и е бил наложителен.

Но темата се отплесна с глупости  веднага друга посока – точно така, както е била замислена от нейната авторка.

И ти си първият, който споменава тук комплексарщината, простотията, лъжите, подлоста, лакомията и егоизма

А в подкрепа на тези свои думи само ще спомена Принца /тъй като ми е трудно да го цитирам от 1–ва страница!/, който благодари на Лилиана за "личната" покана да участва в коментарите с думите:

ДДАНТГУИН
Quote (selected)
От това, което си изброила, нямам нито едно за освобождаване, така че темата остава твоя
:clap-3332:
ма ти мило, доста пописа в моята темичка :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #93 -: Март 06, 2019, 14:19:49 »
От какво ни остана да се освободим ?

От комплексарщината , от простотията , от лъжите , от подлоста , от лакомията , от егоизма - от бая неща !
И има само един начин : :t0147: :i_didnt_do_it!-2146: :sniperer:
:yes-1289:

А аз точно затова започнах първия си пост в началото с "НАРОДЕЕ?". Който призив не е по–малко необходим от времето, в което се е родил и е бил наложителен.

Но темата се отплесна с глупости  веднага друга посока – точно така, както е била замислена от нейната авторка.

И ти си първият, който споменава тук комплексарщината, простотията, лъжите, подлоста, лакомията и егоизма

А в подкрепа на тези свои думи само ще спомена Принца /тъй като ми е трудно да го цитирам от 1–ва страница!/, който благодари на Лилиана за "личната" покана да участва в коментарите с думите:

ДДАНТГУИН
Quote (selected)
От това, което си изброила, нямам нито едно за освобождаване, така че темата остава твоя
:clap-3332:
ма ти мило, доста пописа в моята темичка :bigok:

Тва е за да се бори с нея  :bluegrab:
Аз не работя, ти си болнични, ма как другите успяват да си отделят от работното време, за да се включват често не разбирам  :image008:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #94 -: Март 06, 2019, 14:23:00 »
И за какво ни е таз БЕЗУМНА тема с това БЕЗУМНО заглавие?!  :crazy-2239:
ти от какво си се освободила отдавна,мило?
и само да кажа, от твоят пост вземам повод, "Лагерът" е много скапан филм, най-лошият филм на Дюлгеров

Аз не отварям подобни теми, поради което и не отговарям на подобни :t10502:  въпроси.

А ти нещо пак си се объркАла: тази тема НЕ Е за кино, за да даваш оценка на автора на филма или да споделяш какво ти е било любимо! Щото ако започне всеки ...

Quote (selected)
последно – Джидже, ти като не ми харесваш темите, откривай си твои, мило, вярвам ще имат успех

Ти за моите теми, за успеха на тези мои теми, както и за моя личен успех – просто не бери грижа!!!  :cocktail:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #95 -: Март 06, 2019, 15:23:37 »
Quote (selected)
за да се включват често не разбирам
Пък аз съм пинционер /дрът, кукавелник.../ и си имам и работа даже, мъ ми е кеВ дъ съм сриТ младити, можи ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #96 -: Март 06, 2019, 15:28:02 »
Quote (selected)
На мен ми е по интересно отколкото парфюмите на лилиън.

На мен пък са ми интересни и аз я заговорих за парфюмите. Приемете го естествено, като разговорите за напитки, които често се отварят, без от това да се правят драми и генерални заключения за вятърничавост, криворазбрана цивилизация и майцепродавство в дъното. :)

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #97 -: Март 06, 2019, 15:30:12 »
Quote (selected)
за да се включват често не разбирам

Като се правят паузи в работата даже се вдига производителността.  :D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #98 -: Март 06, 2019, 15:31:12 »
Quote (selected)
На мен ми е по интересно отколкото парфюмите на лилиън.

На мен пък са ми интересни и аз я заговорих за парфюмите. Приемете го естествено, като разговорите за напитки, които често се отварят, без от това да се правят драми и генерални заключения за вятърничавост, криворазбрана цивилизация и майцепродавство в дъното. :)

...и миячечинийство  :yes-1289:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #99 -: Март 06, 2019, 15:34:20 »
Quote (selected)
и миячечинийство
;D
Даже пък си е и патриотична подтемата, като сме държава -традиционен производител на розово масло, лавандулово и други етерични масла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #100 -: Март 06, 2019, 15:35:56 »
 
Quote (selected)
без от това да се правят драми и генерални заключения за вятърничавост, криворазбрана цивилизация

Тез изводи се направиха не точно заради парфюмите, а заради обсъжданите рокли на Радева. То, това се вижда, като се проследи темата :smokin:

То, темата за гюловото масло и тясната му връзка с българската идентичност може да се развие в няколко посоки, та ще дойде и съвсем по темата :nuts:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 15:38:29 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #101 -: Март 06, 2019, 15:38:15 »
Начи Радева тряа се освободи от роклите си  :image008:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #102 -: Март 06, 2019, 15:39:04 »
Quote (selected)
То, темата за гюловото масло и тясната му връзка с българската идентичност може да се развие в няколко посоки, та ще дойде и съвсем по темата
Може и понеже едната се разви вече, аз изтъкнах пък другата.  :nuts:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 15:41:11 от Banshee »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #103 -: Март 06, 2019, 15:40:07 »
Quote (selected)
На мен пък са ми интересни и аз я заговорих за парфюмите.
Ама скъпа, / и теп не те подминавам рзбийш ли/ , тя, лилиънчето поспекулира малко с моят интерес към вонята, аз си казах защо подминавам - не разбирам щото, пък и не употребЛявам, как да коментирам?
Те гу те -
Quote (selected)
Искаш ли да я продължим? На мен ми е по интересно отколкото парфюмите на лилиън. Щото тях не ги разбирам.
По същата причина и гледам да се къпя. По честичко.Сабалям и сетне.
  :image008:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 15:44:14 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #104 -: Март 06, 2019, 15:43:05 »
Чудесно, че се къпеш честичко, ама доколкото не си ми в периметъра на обоняние, мога да мина и без тази информация.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #105 -: Март 06, 2019, 15:44:18 »
Начи Радева тряа се освободи от роклите си  :image008:

В отвъдното на дълго и на широко е коментирано че най-често наема роклите.
Разлика от едни лилета с едни чантички да речем.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #106 -: Март 06, 2019, 15:45:28 »
Мъ не, ас като контрафалц, информация - оправдание за неразбирането демек, ти какво си помисли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #107 -: Март 06, 2019, 15:48:15 »
Иначе, ако трябва да се придържаме към темата(Джиджи се възмути, че никой не го прави), най-спешното освобождаване, демек национален приоритет е освобождението от шебеците

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #108 -: Март 06, 2019, 16:08:48 »
Иначе, ако трябва да се придържаме към темата(Джиджи се възмути, че никой не го прави), най-спешното освобождаване, демек национален приоритет е освобождението от шебеците

По метода, предложен от Чок觧 ли :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #109 -: Март 06, 2019, 16:13:50 »
Е, аз не съм чак толкова кръвожадна, тва с пандиза го одобрявам, обаче. Между другото ся видях, че на сайта на руското правителство са пуснати стенограмите от онзиденшните и вчерашните МУ прояви. Цитирали са го едно към едно, без да пропускат нищо. Кошмар!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #110 -: Март 06, 2019, 16:14:15 »
Начи Радева тряа се освободи от роклите си  :image008:

На мен ми е по интересно отколкото парфюмите на лилиън. Щото тях не ги разбирам.
По същата причина и гледам да се къпя. По–честичко. Сабалям и сетне.

Те такааа ... Радева трябвало да се освободи от роклите си. Джузепе – от къпаньето събалям и сетне. А аз пък – от парфюмите ...  :b0205:

Щото сичкото тва е "100% по темата" под ено безумно заглавие, към което привличам вниманието на модераторите.

Да н'съ втренчват формално само в емотиконите на Джиджи, които след определяне на "квотата" отдавна вече ги няма!!! А да се замислят за СМИСЪЛА и СЪДЪРЖАНИЕТО на това, което се пише. Моля!

Защото така Форумът "Керпеден" олеква.
И по подобни причини вече е олекнал много.  :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 18:12:19 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #111 -: Март 06, 2019, 16:30:27 »
ся, съгласна съм с Джиджи!
тоя форум вече е подозрителен направо
кви са тея хора тука, дето не спазват темите и правят други остри нарушения
аз си въвеждам  личен форумопазител:
който не може да прави гладък бешамел, да не е посмял да говори с мен!
 :no-883:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #112 -: Март 06, 2019, 16:34:29 »
Quote (selected)
който не може да прави гладък бешамел....
Това салата ли беше? :m1728:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #113 -: Март 06, 2019, 16:35:04 »
Иначе, ако трябва да се придържаме към темата (Джиджи се възмути, че никой не го прави), най-спешното освобождаване, демек национален приоритет е освобождението от шебеците
Най–сетне!!! :raise_the_roof-1045:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #114 -: Март 06, 2019, 16:36:56 »
Quote (selected)
който не може да прави гладък бешамел....
Това салата ли беше? :m1728:
айдеее, първа жертва :apology-1312:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #115 -: Март 06, 2019, 16:38:27 »
Лили, а как се прави негладък бешамел?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #116 -: Март 06, 2019, 16:39:40 »
Лили, а как се прави негладък бешамел?
на буци, как
моят е такъв честичко

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #117 -: Март 06, 2019, 16:41:58 »
Quote (selected)
който не може да прави гладък бешамел....
Това салата ли беше?   

Тцъ. Един от най–известните френцки ликьори

  :hypnotised-3320:

И никаква жертва не е станал Мики, щото ше си го пиемЕ заедно с него ...  :roll-1076:
« Последна редакция: Март 06, 2019, 16:50:26 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #118 -: Март 06, 2019, 16:45:12 »
Quote (selected)
който не може да прави гладък бешамел....
Това салата ли беше? :m1728:

Тцъ. Един от най–известните френцки ликьори


Джидже, сакън, поправи се
тебе не не мога да те прежаля
 :b0348:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: От какво ни остана да се освободим
« Отговор #119 -: Март 06, 2019, 16:45:37 »
Quote (selected)
моят е такъв честичко
А вдигаш ли температурата преди са сипеш брашното?
Другата често срещана грешка е, ако не ти е съвсем нацелен микса и изглежда сух да разредиш с вода
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!