Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 05:09:33

Автор Тема: МАЯ МАНОЛОВА – омбудсман на Р. България и кандидат за кмет на София  (Прочетена 136331 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Quote (selected)
29-и февруари. :ive_got_it-1379:
Ни ще дъй тва!
Зависи от т.н. граЦки десни, дали ше завият малко към центъра, отърсвайки си перушината от т.н. "антикомунизъм" и тогава може и 2020 да е "годината на шута". Нали знаеш - годината на заека, годината на дракона...е, 2020 може да е "годината на шута ф гъзъ"!
А ся ме оставете да се насладя на раздумката - Цветанка - Иво ХристоФ!
Оня Иво, с 80%!
Шоу мъст гоу оооонннн!

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Firmin
Убеден съм, че тя е вредна и за БСП, и за лявата идея в България
вредна е!
напоследък ми се набива на очи един аспект от изявите й - стилистика без нюанси ,
животът е бял-черен, насреща й винаги са враговете, тя е винаги права, загрижена за другите, разобличаваща и сериозна
оф бе!
дори Тодор Живков, дори Бойко Борисов имат понякога чувство за хумор,  емоция, една хитринка на стила, която допуща да забележим втори план
при Нинова - никога, комиксова героиня,един Пеко Таков насреща ти
хм, имам ясна и кратка теория за двусричвине имена :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Quote (selected)
Пеко Таков
Quote (selected)
Средното си образование получава в Търговската гимназия на Свищов и Червен бряг, между 1924 – 1928 г. Същевремено от 1925 г. е член на РМС и активен участник в учителските борби. Работи като счетоводител в транспортна кантора в Червен бряг, по време на което е и студент в Свободния университет на София. Член е на БРП (к.) от 1928 г. и през 1931 г. е определен за секретар на Райония комитет на БРП (к.). По решение на ЦК на 26 юни 1932 г. в с. Бресте, се провежда Учредителна окръжна конференция. Там се създава Червенобрежкият партиен окръг. За окръжен секретар е избран Пеко Таков. За политическа дейност е арестуван три пъти. Осъден по ЗЗД и изтърпява присъдата си в Шуменския и Сливенския затвор[2].то, обясни ли го..."
След излежаване на присъдата участва в Съпротивителното движение по време на ВСВ. Политкомисар е на Единадесета Плевенска въстаническа оперативна зона от 1943 г., партизанин от Партизански отряд „Георги Бенковски“ (Червен бряг), впоследствие на военно оперативен район и командир на отряда, и в същото време секретар на свищовски ОК на БРП (к.), до 1943 г. [3][2] Получава две задочни смъртни присъди.[4]
Дал Бог секиму дет се вика такъв живот!
Из другия форум съм пускал спомени от среща с тази ЛИЧНОСТ!
За разлика от сина си - честен и достоен човек.Единственият, който подава оставка от Политбюро, след изцепките на Янчо.
Тук се връщам към писанието ти Уиуи, отпреди няколко дни, дето питаш "кво напрай БСП за кадрите си и миналото, обясни ли го..."
Явно - НЕ!
Права си! Съдя по тебе.
« Последна редакция: Ноември 06, 2019, 18:58:14 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: Giuseppe
годината на заека, годината на дракона...е, 2020 може да е "годината на шута ф гъзъ"!
Сакън! Да не го караме по китайския календар, че в него 2020 е година на плъха  :blurry_drunk-2127:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Пеко Таков

А имаше и Мако Даков ...  :D

И не помня по какъв точно повод беше, но Тато бил заръчал да не ги слагат един до друг по списъците, за дан'съ чудят чужденците от какво точно племе сме ...  :b0201:


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Quote (selected)
Пеко Таков

А имаше и Мако Даков ...  :D

И не помня по какъв точно повод беше, но Тато бил заръчал да не ги слагат един до друг по списъците, за дан'съ чудят чужденците от какво точно племе сме ...  :b0201:
Според стария виц - пекитаки, макидаки, малко траки и тодораки.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Голямо дъвкане на пантофите на Мая Манолова е паднало тъдява. Хеле пък от бивши БКП-ейци и сегашни правоверни ЕС-ейци. Пардон, пропуснах "П"-то: - ПЕС-ейци...
 :firefrog:
Дано поне са били вкусни.
 :smokin:
Пантофите.
- Другите ще бъдат поднесени с гарнитура на тепсия по-сетне.
 :bluegrab:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Giuseppe
годината на заека, годината на дракона...е, 2020 може да е "годината на шута ф гъзъ"!
Сакън! Да не го караме по китайския календар, че в него 2020 е година на плъха 
По Китайския календар, Баци е "ПРАСЕ". :ive_got_it-1379:

Но не знам КОГА може да бъде за него "годината на шута ф гъзъ".

Изчислявайте, нали сте отворковци!!!  :t0128:
« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 19:31:00 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Firmin
Убеден съм, че тя /Нинова!/ е вредна и за БСП, и за лявата идея в България
вредна е!
напоследък ми се набива на очи един аспект от изявите й - стилистика без нюанси ,
животът е бял-черен, насреща й винаги са враговете, тя е винаги права, загрижена за другите, разобличаваща и сериозна
оф бе!
Къде е Асол?! :jump_for_joy-951:

Quote (selected)
дори Тодор Живков, дори Бойко Борисов имат понякога чувство за хумор,  емоция, една хитринка на стила, която допуща да забележим втори план

А ти, с твойто "чувство за хумор", би ли разбрала "втория план", на туй, което следва?!

Щото туй не е "Маргарита на Гьоте", а Маргарита по Булгаков, току-що излетяла през прозореца, за да пра'и туй, което е решила да пра'и!!!

:drooling_bouncy_smileys-959:


« Последна редакция: Ноември 08, 2019, 21:00:00 от Джиджи »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Тва с метлата е нетактично.
Наиш що народ има по "администрациите"
 :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тва с метлата е нетактично.
Наиш що народ има по "администрациите"
НИЩО НЕ СИ РАЗБРАЛ!!!  :ill:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
:drooling_bouncy_smileys-959:
Жена е, затуй лети на метла.
Ако беше мъж, щеше да лети с боен самолет. Или с жезъл и меч, в магическия вариант.
Ако беше някой от многобройните видове джендъри, щеше да лети на нещо по-нетрадиционно ... например лопатка  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил


А ето я и Мая /на метлата по-горе!/ в действие, вече дигнала яко кръвното на Баци.   

Quote (selected)
Манолова да внася каквото си иска, сопна се премиерът
:b0201:

Quote (selected)
Това бе коментарът на премиера Бойко Борисов на внесеното днес от Мая Манолова искане за касиране на кметските избори в столицата.

https://www.segabg.com/hot/manolova-da-vnasya-kakvoto-si-iska-sopna-se-premierut

И още един бисер на Баци по същия повод от горния линк:

Quote (selected)
"Да внася каквото си иска.
И аз искам касиране за президентските избори, но мандатът му почти мина".
:b0230:
« Последна редакция: Ноември 11, 2019, 19:45:51 от Джиджи »


Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Quote (selected)
https://pik.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B2-%D0%BF%D0%B8%D0%BA-%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%B1%D0%BE%D1%8F%D0%BD-%D1%87%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D1%87%D0%B5%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D1%81%D0%BF-%D0%BD%D0%B0%D1%80-news883436.html

 :cool-1084:
В матьряла има точно едно правдиво изречение.
Quote (selected)
Забравят че ГЕРБ като всеки продукт има срок на годност.
повдигнатото мое
 
Фпрочем тва даже и в тоз високоинтилигентен форум се наблюдава. :smokin:
Та какво за изборите? Тези 21-ва.
 
Quote (selected)
"Да внася каквото си иска.
И аз искам касиране за президентските избори, но мандатът му почти мина".
:b0230:
 
Дааа, не издържат нервичките вече.
Боко се оказА кат сущи Шива. Ма не многорък ми многомъдест.
« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 17:21:41 от 66 »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
МаяМа при Цъфтанчето.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
МаяМа при Цъфтанчето.

Не го гледах. Нещо да съм пропущила? Но май това е по-важното:

Quote (selected)
Изборната битка в София продължава. В понеделник Мая Манолова поиска официално да бъдат отменени изборите заради „тежки нарушения на изборния процес“. Със същия аргумент жалби внесоха и претендентите на БСП за кметове на столичните райони „Искър“, „Люлин“ и „Красна поляна“.

Манолова обяви, че внася в избирателната комисия на СО „14 класьора с доказателствен материал за тежки нарушения на изборния процес“, класирани в 4 групи: нарушения при избирателните списъци; нарушения при изборните протоколи; нарушения при броенето на бюлетините; нарушения в организацията на изборния процес.

Тя посочи, че с екипа ѝ са установили „разминаване от 6700 души – граждани на страни-членки на ЕС, имащи право на глас“. Според общинската администрация обаче техният брой е само 44.

https://www.segabg.com/category-bulgaria/bsp-i-maya-manolova-atakuvaha-validnostta-na-izborite-sofiya
:bluegrab:

А това е Мая с 14-те класьора /от същия линк/:

:jump_for_joy-951:


« Последна редакция: Ноември 12, 2019, 20:18:38 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
А това е Мая с 14-те класьора /от същия линк/:

Два са.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ето ти я:
https://btvnovinite.bg/predavania/lice-v-lice/manolova-ne-me-e-strah-g-n-borisov-ot-obidite-i-zaplahite-koito-otpravjate-kam-men.html

Струва си гледането.
:t3721:
Начи, Мики, да знайш как се кефя на МаяМа, а и на Президента!!! :yes-1289:

Зарязала съм сичко, а ф момента имам доста спешна работа ...  :nuts:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Начи, Мики, да знайш как се кефя на МаяМа,

Ами, ето, тя или ще прави партия, или ще стне острилката на чалгаджията. Можеш да станеш партиен член. И да ѝ се кефиш на събрания.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А това е Мая с 14-те класьора /от същия линк/:

Два са.
:b0201:

Ми няма Мая да сЪ фпрегне като магаре, за да ги влачи и 14-те, нес па?!

Баси джентлемена!!!  :t0120:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ами, ето, тя или ще прави партия, или ще стне острилката на чалгаджията. Можеш да станеш партиен член. И да ѝ се кефиш на събрания.
А ти, не бързай чак толкоз много! Щото ф момента сме само още на 14-те класьора. :giggle-3307:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Гледах днес клетвата на вечната Фандъкова и вечния Е. Герджиков и се сетих да питам : Ония тримата убавци , които навремето бяха рекетирали Плевнелиев , управител на Линднер България,   и за който факт Плевнелиев президнтът  услужливо забрави, още ли са ГЕРБави общински съветници? Май мярнах бръснатата глава на единия от тях, ама съм забравил имената им...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Май мярнах бръснатата глава на единия от тях, ама съм забравил имената им...

Вече няма как да разпознаеш никого сред бръснатите глави. Щото, откакто се появи Гешев, туй се превърна в мода сред мъжете.
Haute couture! :b0205:

За разлика от haute couture при жените.

  :light_bulb-1377:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Съдът отхвърли иска на Мая Манолова за ръчно броене на бюлетини
21 Ноем. 2019

Няма да има ръчно преброяване на бюлетините за втория тур на изборите за кмет на София.

Това реши състав на Административния съд в София град, пред който щабът на загубилата кандидатка Мая Манолова обжалва изборните резултати.

Следващото съдебно заседание ще се проведе на 2 декември.


На 11 ноември Мая Манолова внесе 14 тома доказателства за манипулиране на изборните резултати, като посочи близо 900 протокола и изборни книжа с установени закононарушения и други факти, компрометиращи вота. Днес бе първото заседание по делото за касиране на изборите за кмет на София по иска на щаба на Манолова.

https://www.segabg.com/hot/sudut-othvurli-iska-na-maya-manolova-za-ruchno-broene-na-byuletini

Ииии ...  :t1813:

Quote (selected)
•   В нормална държава, само официалното признаване на едни 100 000 гласа в София, които ЦИК добавя, а после изважда, са достатъчни за касиране на изборите

•   Тука обаче на това му викат "техническа грешка"!

•   Най-вероятно изборите няма да бъдат касирани, но това не пречи Мая да си изиграе картите и да се подготви за 2021 г. Когато ГРОБ ще бъдат изритани от властта със задружните усилия на новото ОФ....

•   Касиране няма да има и Мая няма да стане кмет.Това е положението в България. Чудя се обаче дали в друга държава в ЕС има подобни безобразия?

•   Както се очертава, населението ще продължи за по-сигурно да гласува с краката си. Поне има избор – Терминал 1 и Терминал 2. А може и през автогарите...

•   Власт не се пуска лесно. Особено ако цялата държавна машина е в ръцете ти. И този път – гарантирано от ГЕРБ!!!
:nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Съдът заседава по искането на Манолова за касиране на вота в София
Чакат се резултати от назначена експертиза, ще бъдат разпитвани свидетели
02 Дек. 2019



https://www.segabg.com/hot/sudut-zasedava-po-iskaneto-na-manolova-za-kasirane-na-vota-sofiya

ТОЗИ ПЪТ ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ СЪДЕБНИЯ СЪСТАВ.


А аз все още се надявам да са останали тук-там читави съдии.

Тъй като, ако разпоредят броене на гласовете, ще настане такъв живот, че само си викам ДАНО !!!  :D

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BE+%D0%B1%D0%BE%D0%B3%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0  :t0328:

« Последна редакция: Декември 02, 2019, 11:37:49 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Тъй като, ако разпоредят броене на гласовете, ще настане такъв живот, че само си викам ДАНО !!!

Tи хубаво си викаш, ама съдиите не броят билютини. Други ги броят и им дават протокол. Следователно не си викай ДАНО!! Щото същите са ги броили и в секцийте.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тъй като, ако разпоредят броене на гласовете, ще настане такъв живот, че само си викам ДАНО !!!

Tи хубаво си викаш, ама съдиите не броят билютини. Други ги броят и им дават протокол. Следователно не си викай ДАНО!! Щото същите са ги броили и в секцийте.



Изтърка ми се тая маймуна да ти отговарям все с нея, бе!  :t0135:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Тогава си я запази, и когато излезат резултатите от броенето, ако изобщо има броене, си я гледкай от наше име.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
темата трябва да се посъбуди.
Quote (selected)
В петък Мая Манолова обявява гражданския си проект
05.12.2019 13:11; 24 часа онлайн     

В петък, 6 декември, от 10.30 ч., Мая Манолова обявява гражданския си проект.

В офиса на организацията в София тя ще представи пред медиите програмната декларация и екипа си.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7944938

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Още ли дъвчете Мая Маноллова, нейната политическа кариера свърши, никой няма вече да гласува за нея, за да ѝ реанимират кариерата трябва да я набутат някъде, където е без избори, сиреч да я назначават.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За умрелите даже в политическия смисъл на умирането или добро или нищо!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
нейната политическа кариера свърши,

Според някои политически "инженери" кариерата ѝ сега започва. Манолова е политически проект. Щом същите хора туриха Борисов, защо да не турят и Манолова? Засега тя е най-приемливаото да обедини всичката либерална буржоазия, лява и центриска. Няма кой друг. И ще го направят.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Както казах, за избори вече не става, бита карта, трябва да я назначат на някаква популистка длъжност, да набира популярност от начало.

Както казал един умник, можеш да лъжеш всички, можеш да лъжеш дълго време, ама да лъжеш всички дълго време не става.

А и българите, за добро,  сме злопаметни, па Слави и Мая нека плямпат, само Баце е вечен!  :)
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Шъ могъ ли да въ напомнъ идин фахт ...

Споменатата Манолова беше на една статистическа грешка от това да нанесе на ГЕРБ втори, след избора на Радев, стратегически удар. Ако некои десни софийски гьотверени имаха грам акъл в главите, нещата можеха и други да са. Ама у тез акъл и отпосле не иде.   :t2412:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Ама как така софийските десни, да гласуват за Манолова, моля ви се, тя е червена и ще върне опашките за банани! А-а-а  :b0230:

А сега сериозно, Манолова щеше да обслужва същите икономически интереси, които сега обслужва ГЕРБ.

Каква е разликата?!
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Макс, все едно задаваш въпрос от типа: Каква е разликата дали ще падне Левски, или ЦСКА?
И не е като да няма логика. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма разлика между двете.
Добрите артисти играят много и различни роли.
Баце е добър артист.
При една загуба на FANдъкова просто щеше да хвърли кърпата, да оближе раните нанесени му от цицероните и след няколко месеца щеше да е като нов начело на държавата.
Печалбата на София е пирова победа.
Няма време за прегрупиране на силите.
Преди каквото и да прави всеки ход беше печеливш,
Сега няма полезен.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ама как така софийските десни, да гласуват за Манолова, моля ви се, тя е червена и ще върне опашките за банани! А-а-а  :b0230:

А сега сериозно, Манолова щеше да обслужва същите икономически интереси, които сега обслужва ГЕРБ.

Каква е разликата?!

Преди да ти отговоря ми се ще да ми посочиш алтернативните на обслужваните от ГЕРБ интереси върху кого проектират надеждите си за "държавното" им обслужване.  ???

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Трябва да попиташ Държавния департамент на САЩ, техните аналитични служби и съветниците на Тръмп, какви са бъдещите им творчески планове за българската територия.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Трябва да попиташ Държавния департамент на САЩ, техните аналитични служби и съветниците на Тръмп, какви са бъдещите им творчески планове за българската територия.

Ще рече, свързваш "творческите планове" на споменатите с интереси, алтернативни на обслужваните от ГЕРБ? О, едва ли.  ???

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Г-н Вацев веднъж го каза направо, комунистическият ни елит е сключил сделка със Запада, тоест САЩ, те ще ги държат на власт, нашите ще им обслужват интересите.

И разбира се ще си плащат Джизието. Какво неясно има? ще ги познаете по: Взимат борчове от МВФ, слушат СБ,  S&P им вдигат кредитния рейтинг малко преди заема.

Всичко е публично и очевидно, стига с тия конспирации.  :b0201:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Преди каквото и да прави всеки ход беше печеливш,
Сега няма полезен.

Напротив. Позицията му се стабилизира предвидимо.
Рекапитулация на 2019: Две последователни изборни победи. Запазени позиции в местната власт. Овладян (след отстраняването на Цветанов) ГЕРБ. Запазени позиции в съдебната власт - главен прокурор, послушен ВСС, КПКОНПИ под контрол, чрез нея - парите на крадците. Запазени позиции в Брюксел - в новия ЕП и новата ЕК, в ЕНП. Негов човек в МВФ. Успешна (за него) сделка с Ф-16. Одобрен във Вашингтон - стриктно в мейнстрийма на САЩ в НАТО и ЕС - до изборите в САЩ никой няма да се занимава с него. Растеж на БВП. Овладяна безработица. Бюджетен излишък. Увеличени заплати - включително с фокус в два важни сектора - образование и социални услуги. Успешна, макар и банална, тактика за отвличане на вниманието  - тъпнята с болничните. Бушони изчаткали - министър, областен управител, скоро и други - кметове, например. Опозицията вкопчена в себе си, пред смъртна битка. Новите звезди овладяни още в зародиш, предотвратен пробив в София.

И този списък не е пълен, даже.

Прочее, 2019 бе една добра година за Борисов. Много добра. Кой да го застраши? Нинова? Изключено. Там промяна няма. Трите базови индикатора, определящи шансовете на основния опонент, не са помръднали. Първо, доверието в БСП е все така по-ниско от това в ГЕРБ. Второ, личният рейтинг на лидера на опозицията (Нинова) е съществено по-нисък от този на премиера. Трето, подкрепата за Борисов в ГЕРБ е несравнимо по-мощна от тази на Нинова в БСП. Кое да го застраши? Радев? Манолова? Радев може, но не иска. Манолова иска, но не може. Поне засега е така.

Борисов ще използва 2020, за да се укрепи и подготви за изборната 2021. Нинова ще пропилее 2020 да се бори за стола си в БСП и няма да подготви БСП за избора през 2021. БСП, по традиция, след тежки вътрешни битки се възстановява бавно и не е способна да печели избори.

Само "черен лебед" може да отнеме на Борисов властта. Но точно "черният лебед" няма как да бъде прогнозиран и изчислен. Иначе няма да е "черен", а сивичък. Остава Краля на драконите да му изригне огън и жупел във врата. Но там вече се изисква сериозна наука и сериозни хора. Такива по тези места няма.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Божее, кой отне на ген. Нориега властта, а?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Божее, кой отне на ген. Нориега властта, а?

Контролът върху Панамския канал я отне. Струваш ми се на възраст, която предполага да си наясно с това. Ако не, то
https://fakti.bg/mnenia/359038-istinata-za-nahluvaneto-na-sasht-v-panama-prez-1989-godina

 ???

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Баце определено надмина учителя си бай Тошо.
След като си стабилизира положението тук, цирка който ще разиграе с Венецианската  комисия ще му осигури и блокиране на критиката от страна на ЕС.
На практика сваля от себе си отговорността.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Венецианска_комисия

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: buratinob
Баце, преди, каквото и да прави, всеки ход беше печеливш. Сега няма полезен.

Прочети какво каза тия дни Вацев за Бацето.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Контролът върху Панамския канал я отне.

Именно, геополитическите интереси на САЩ в региона и неотстъпчивостта на ген. Нориега, ако беше предал интересите на страната си на "евро атлантическата общност", тоест на Биг мъни на САЩ, нямаше да лежи по затворите.
Вие си ги избрахте!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Quote (selected)
Растеж на БВП.
3.7%. По номинал, на годишна база, при инфлация?
Четенето ясно, ми разбирането?
 Бе що се не цаните при шебеците.
Че баци ви мноо изнервен го дава. Вече половин година.
"Спихнат" некакси  :smokin:
 
А индикатора е влизането на Германия, а вече и еврозоната анблок в рецесия.
 
А по темата. Не е сал Нуриега. Мириканците имат богати традиции на тема "кучи синове" и превръщането на техните в излишни :smokin:
« Последна редакция: Декември 06, 2019, 06:21:45 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Борисов ще използва 2020, за да се укрепи и подготви за изборната 2021. Нинова ще пропилее 2020 да се бори за стола си в БСП и няма да подготви БСП за избора през 2021. БСП, по традиция, след тежки вътрешни битки се възстановява бавно и не е способна да печели избори.

Ами давайте, ръчкайте Нинова, Баце харесва това.

Колкото до "стабилността" на ГЕРБ те са на върха и от там пътят е надолу.
Натрупана е критична маса проблеми и една снежинка повече може да отприщи лавината. Съгласен съм, че БСП няма да е тази черна снежинка, но ако не я ядете от вътре като ебола може да се възползва.
Което явно не ви харесва. Ролята на вечния втори мрънкащ колко е неразбран и оценен е житейстката ви философия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Буратино, представи си картинката в която фирмините идват на власт.
Представи ли си я?
А сега разбра ли защо Баце ще си управлява най-безхаберно?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Фирмин мин. пред.
Баце на мястото на Валерката или Толумбаши.
Чудна картинка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Той спи. Малко зад гърба му говорим, ама не е лошо да му отперем един такъв въпрос:
Хипотетично той или от неговата банда става мин.пред. - вашите действия по Стамбуля...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Зад гърба му ако пишем на лични.
Може да отговори когато се появи и ако иска.
Да се съобразявам с Фирмин и неговия режим на активност е от последните неща за които се сещам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Той спи. Малко зад гърба му говорим, ама не е лошо да му отперем един такъв въпрос:
Хипотетично той или от неговата банда става мин.пред. - вашите действия по Стамбуля...

нищо хипотетично няма. козируват и приемат. като попътно поучават останалите колко са тъпи и ненапредничави. и обявяват всеки, който не е на тяхното мнение, за фашист. и хомофоб.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Буратино, представи си картинката в която фирмините идват на власт.
Представи ли си я?
А сега разбра ли защо Баце ще си управлява най-безхаберно?

Хм, Начи тази система не работи така.
Таквизи кат Меркел де си изкара намколко си пълни мандата са изключение.
Боко нито иска, нито може нито некой че му даде да бара "системата".
 
А тва ме присети .....
Демократите не знам кво са пушили или са се напушили, ма е мноо яко.
Оранжевия въвеждал "монархически елементи"  :nuts:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Бе не знам дали агент Ориндж въвежда "монархически елементи", ама си изпоназначи родата до девето коляно на разни отговорни постове.
Това май никъде го няма, даже не знам и в щатско дали е редовна практика, или тоя ги сефтоса. По-скоро първото щото никой не писка за това.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
3.7%. По номинал, на годишна база, при инфлация?

Toва, естествено, са глупости! Първо, всяка икономика, дори тази на Дахомей, оставена на самотек, винаги произвежда някакъв ръст. Такава е същността на капитала - да расте. Второ, този ръст не се дължи на реалната икономика, а на счетоводни трикове, измислени да баламосват шилетата. Чак и парите, изпращани от чужбина на близки вкараха вътре. И еврофондовете. И во ли не. "Потреблението" е най-голямата измама. Какво "потребяваш", как го "потребяваш"? С кредит от банката си купуваш вносна пералня. Това ли е "ръст" на икономиката? Увеличаваме бензина и акциза на цигарите - хоп, БВП-то се дига. Това не е реална икономика. Реалните показатели бяха едно време : колко автомобила си произвел, колко локомотива си произвел, колко струга си изнесъл.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Зад гърба му ако пишем на лични.
Може да отговори когато се появи и ако иска.
Да се съобразявам с Фирмин и неговия режим на активност е от последните неща за които се сещам.

Хич не ти трябва недоспал да ставам премиер. Вервай ми.  ;D