Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:10:59

Автор Тема: АвтоМото  (Прочетена 36084 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: АвтоМото
« Отговор #120 -: Февруари 08, 2020, 23:46:49 »

Надявам се че това е тролинг от твоя страна.
Не ми се иска да мисля нещо друго.

След като излиза от мен - със сигурност е от моя страна.
Ако си се почувствал изтролен (така ли е правилно? или потролен? затролен?) - извинявай, не съм искал да те засегна по какъвто и да било начин. :smokin:

Посипвам си главата с пепел.
Не разбрах тънкия ти хумор защото съм тъпак.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #121 -: Февруари 09, 2020, 02:44:38 »
Посипвам си главата с пепел.
Не разбрах тънкия ти хумор защото съм тъпак.
Абе не са хубави тия работи.
Пепел, значи.
В момента, когато всички сме запретнали каквото има за запретване и се борим за нисък въглероден отпечатък.
И ти идваш с тази пепел. Откъде я взе, колко ЦО2 генерира - не искам да питам. Highly likely е - много.
И това е в същия тоя момент, в който в Европарламента обсъждат лимитиране квотите за ЦО2 на всички и за всичко.
Превишил си квотата - затварят те.
Важи и за форумите.
Днес тоя си посипал главата с пепел, утре някой правил ритуално жертвоприношение ... идват властите и затварят форума за превишена ЦО2 квота.
Имайте малко повече съзнание. Следете си въглеродните отпечатъци. Гасете туй, що не гасне, че отидохме та се не видяхме...

PS. Давам своя принос в борбата за нисък въглероден отпечатък, като се въздържам да сложа обичайния smokin'-емотикон. Борбата иска жертви!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #122 -: Февруари 09, 2020, 11:58:16 »
Хубава дискусия, информативна, се е заформила тук! Радостно е, че и камерад Юмжагийн Целденбал се е появил тъдява!

За тав. Anonimus - синузита се лекува много успешно по няколко метода:

1. Отиваш на Мъртво море, потапяш главата и смъркаш-изцяло през трасето нос-гърло и плюваш.

2. Инхалации над смес едра морска сол с малко влага в нея, нагрявана. После пак навлажняваш, пак нагряваш и вдишваш - веднага издишваш интензивно през носа. ... С упорство излекуване на 100%.

3. Налагане на челото над синусите със силно нагряти торбички от хасе с морска сол, едра, и покрити с кърпа за да се запазва топлината повече и да се вдишват-издишват през носа йодно-солените пари.

4. Хрема - малко памуче напоено с няколко капки прополис в запушената ноздра на хобота.
 :way_to_go-1308:

Извинявам се за осоляването на темата за ел-колите. Но се чудя, след като има други метод (Юл Браунов газ), защо са се втурнали в нова фалшименто истерия ала Грета Тунберг?
« Последна редакция: Февруари 09, 2020, 12:03:02 от Eisblock »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #123 -: Февруари 09, 2020, 12:51:24 »
Извинявам се за осоляването на темата за ел-колите. Но се чудя, след като има други метод (Юл Браунов газ), защо са се втурнали в нова фалшименто истерия ала Грета Тунберг?

а, що, морска сол, сополи и сълзи си е чудна рецепта за перпетуум мобиле  :nuts:

AnonimusBG

  • Гост
Re: АвтоМото
« Отговор #124 -: Февруари 09, 2020, 20:12:08 »
Хубава дискусия, информативна, се е заформила тук! Радостно е, че и камерад Юмжагийн Целденбал се е появил тъдява!

За тав. Anonimus - синузита се лекува много успешно по няколко метода:

1. Отиваш на Мъртво море, потапяш главата и смъркаш-изцяло през трасето нос-гърло и плюваш.

2. Инхалации над смес едра морска сол с малко влага в нея, нагрявана. После пак навлажняваш, пак нагряваш и вдишваш - веднага издишваш интензивно през носа. ... С упорство излекуване на 100%.

3. Налагане на челото над синусите със силно нагряти торбички от хасе с морска сол, едра, и покрити с кърпа за да се запазва топлината повече и да се вдишват-издишват през носа йодно-солените пари.

4. Хрема - малко памуче напоено с няколко капки прополис в запушената ноздра на хобота.
 :way_to_go-1308:

Извинявам се за осоляването на темата за ел-колите. Но се чудя, след като има други метод (Юл Браунов газ), защо са се втурнали в нова фалшименто истерия ала Грета Тунберг?

Благодаря за съветите, но ако си мислиш че за около 30 г. не съм пробвал всичко освен перфорацията не си прав.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Илън Mъcĸ пpeдyпpeди вcичĸи, ĸoитo иcĸaт дa cи зaĸyпят нoв aвтoмoбил зa „пaдaнeтo нa ocтaтъчнaтa cтoйнocт нa бeнзинoвитe и дизeлoвитe aвтoмoбили пpeз cлeдвaщитe гoдини„.
Cпopeд нeгoвитe дyми, cлeд няĸoлĸo гoдини ĸyпeнaтa днec Теѕlа щe мoжe дa ce пpoдaдe пpи пoчти cъщaтa цeнa и дopи и пo-cĸъпo.
Toвa щe cтaвa блaгoдapeниe нa вce пo-cъвъpшeнaтa cиcтeмa нa aвтoпилoтa, ĸoятo щe cтaвa вce пo-дoбpa чpeз плaтeни ъпдeйти. Πo-ĸъcнo Mъcĸ зaяви, чe възнaмepявa c вpeмeтo знaчитeлнo дa yвeличи цeнaтa нa cъвceм нoвия „Πълeн aвтoпилoт“ (Full Ѕеlf-Drіvіng).
Идeятa e, чe eлeĸтpoмoбилитe мнoгo пo-бaвнo ce изнocвaт oт ДBГ aвтoмoбилитe и в тяx нямa мacлa, гopивa и т.н. Eтo зaщo гapaнциятa нa eлeĸтpoмoбилитe нa Теѕlа e 8 гoдини или 150 000 мили пpoбeг (зa Моdеl 3 – 100 000 мили) пpи cъxpaнeни 70% oт ĸaпaцитeтa нa aĸyмyлaтopния блoĸ, ĸoйтo cъщo ce пoдмeня в paмĸитe нa гapaнциятa.
Mъcĸ пoдчepтa, чe cъвceм cĸopo ĸyпyвaнeтo нa aвтoмoбили, изпoлзвaщи изĸoпaeмo гopивo, cъвceм нямa дa e изгoднo, пoнeжe тяxнaтa ocтaтъчнa cтoйнocт cтpeмитeлнo пaдa. Πpoдaвaнeтo нa пoдoбeн aвтoмoбил щe cтaнe пpoблeм, пoнeжe caмo cлeд 10 гoдини в peдицa eвpoпeйcĸи гpaдoвe тяxнoтo изпoлзвaнe щe бъдe зaбpaнeнo.

https://www.kaldata.com/it-новини/илън-мъск-относно-остатъчната-стойно-329084.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:52:14 от Captain Buddy »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Engels
Quote (selected)
Πpoдaвaнeтo нa aвтoмoбил с ДВГ щe cтaнe пpoблeм, пoнeжe caмo cлeд 10 гoдини в peдицa eвpoпeйcĸи гpaдoвe тяxнoтo изпoлзвaнe щe бъдe зaбpaнeнo.

След 10 г. я камилата, а камиларя, я ЕС  :smokin:
А може и самите европейски градове да поизчезнат (в смисъл да се сбъднат мечтите на тов. ЗИП  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Неуважаеми Енгелс,
Изглежда с напредване на възрастта прогресивно оглупявате и трудно схващате, че поствате едни и същи БОЛДНАТИ глупости от едни и същи сайтове и постовете Ви звучат като търговска реклама. Всеки уважаващ себе си форум не допуска подобни действия. Трудно ми е да си представя, че сте съгласни с копи-пейста по горе, освен ако не сте тотално синилно оглупял! Нима не знаете, че техническите стоки се проектират да работят в рамките на гаранционния им период и поддръжката им след него финансово да не е оправдана?
Купувайте си теслА автомобил и акции, но учтиво ще Ви замоля да не досаждате тук! В същност най-добре бягайте да се замразите за бъдещите поколения.
Писах ВИ и преди, да дадете линк (работещ, а не както горния) към материала и да напишете Вашия коментар, но явно четете текст и не го разбирате.
Кептън, Енгелс се придържа към обществения договор - два абзаца и топла връзка към целия материал. Може би не иска да замътнява невинното читателско съзнание с неговия коментар или смята, че всичко е ясно от цитата. Така да бъде! Прескачай "рекламите" му и мир да има!  :t0328:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Цитат на: Engels
Πpoдaвaнeтo нa aвтoмoбил с ДВГ щe cтaнe пpoблeм, пoнeжe caмo cлeд 10 гoдини в peдицa eвpoпeйcĸи гpaдoвe тяxнoтo изпoлзвaнe щe бъдe зaбpaнeнo.

баси простотията :smokin: това може да го напише само илитерат. а за капацитета /умствения/ на енгелса, който вдъхновено копи-пейства кретенизмите на някой си даниел десподов, ще замълча :bigok:

иначе всякакви такива малоумия почиват основно на забраната, която по-миналата година беше въведена в хамбург:
Quote (selected)
Хамбург със забрана за дизели от днес
31.05.2018 15:26; Капка Тодорова, Берлин

Хамбург въведе забраната за дизелови двигатели от днес. Две улици са забранени за коли, които не изпълняват критериите на стандарт евро 6.
https://www.24chasa.bg/novini/article/6891614

ето как от две улици, забранени за дизели, по-стари от пет години, се стигна до пророкувания за всички автомобили на двг, как 'в peдицa eвpoпeйcĸи гpaдoвe тяxнoтo изпoлзвaнe щe бъдe зaбpaнeнo'.

простотия до шия. плюс енгелс :yes-1289:
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 16:04:30 от onzi »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #130 -: Февруари 12, 2020, 16:00:15 »
а, ето и за берлин, където трябваше да има също забрана за дизели по някоя и друга улица от началото на лятото 2019 - в края на ноември има забранена само една улица, в една посока:
Quote (selected)
Berlins Dieselfahrverbote bringen nichts - außer Ärger

23.11.2019, 08:48
Christian Latz

Berlin. Eine offizielle Einführung der Dieselfahrverbotszonen haben sich die Verantwortlichen in der Senatsverkehrsverwaltung und den Bezirken gespart. So unrühmlich lief das Kapitel in den vergangenen Monaten ab. Irgendwie aber auch mal wieder: typisch Berlin. Im Juli hatte der Senat beschlossen, Verbotszonen für ältere Dieselfahrzeuge an acht stark mit Stickoxiden belasteten Straßenzügen einzurichten.

Nun sind die ersten Schilder da, der chaotische Eindruck, den die Berliner Verwaltung macht, wird dadurch noch deutlicher. Eine koordinierte Einführung aller acht Zonen? Fehlanzeige. Eine vernünftige Informationspolitik in Richtung betroffener Autofahrer, ab wann die Verbote gelten? Fehlanzeige. Stattdessen mal wieder: Chaos. Am Freitag standen plötzlich die ersten Schilder in der Neuköllner Silbersteinstraße. Zumindest in einer Fahrtrichtung. In der Gegenrichtung heißt es auch für ältere Diesel noch: freie Fahrt.

Die Gefahr, erwischt zu werden, ist ohnehin minimal.
https://www.morgenpost.de/meinung/article227725445/Berlins-Dieselfahrverbote-bringen-nichts-ausser-Aerger.html


за тези, които не ползват немски: лично аз предпочитам https://www.deepl.com/ за превод от немски, но в конкретния случай и гугъл преводачката бива.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:51:59 от Captain Buddy »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Кептън, Енгелс се придържа към обществения договор - два абзаца и топла връзка към целия материал. Може би не иска да замътнява невинното читателско съзнание с неговия коментар или смята, че всичко е ясно от цитата. Така да бъде! Прескачай "рекламите" му и мир да има!  :t0328:

За ПРОТОКОЛА:
 
1. Цитираните параграфи са ЧЕТИРИ, А НЕ ДВА!
 
2. Посоченият линк в поста е НЕВАЛИДЕН!
 
3. Верният линк е : https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B8%D0%BB%D1%8A%D0%BD-%D0%BC%D1%8A%D1%81%D0%BA-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%BE-329084.html .
ОК, Енгелс, получаваш последно китайско предупреждение да си преформатираш нещата в два параграфа и да си оправиш таговете на линка, че ме срамиш пред Кептъна!
Ето тук как се прави Илън Мъск относно остатъчната стойност на автомобилите

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:51:37 от Captain Buddy »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Неуважаеми Енгелс,
Изглежда с напредване на възрастта прогресивно оглупявате и трудно схващате, че поствате едни и същи БОЛДНАТИ глупости от едни и същи сайтове и постовете Ви звучат като търговска реклама. Всеки уважаващ себе си форум не допуска подобни действия. Трудно ми е да си представя, че сте съгласни с копи-пейста по горе, освен ако не сте тотално синилно оглупял! Нима не знаете, че техническите стоки се проектират да работят в рамките на гаранционния им период и поддръжката им след него финансово да не е оправдана?
Купувайте си теслА автомобил и акции, но учтиво ще Ви замоля да не досаждате тук! В същност най-добре бягайте да се замразите за бъдещите поколения.
Писах ВИ и преди, да дадете линк (работещ, а не както горния) към материала и да напишете Вашия коментар, но явно четете текст и не го разбирате.
Кептън, Енгелс се придържа към обществения договор - два абзаца и топла връзка към целия материал. Може би не иска да замътнява невинното читателско съзнание с неговия коментар или смята, че всичко е ясно от цитата. Така да бъде! Прескачай "рекламите" му и мир да има!  :t0328:

За ПРОТОКОЛА:
 
1. Цитираните параграфи са ЧЕТИРИ, А НЕ ДВА!
 
2. Посоченият линк в поста е НЕВАЛИДЕН!
 
3. Верният линк е : https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B8%D0%BB%D1%8A%D0%BD-%D0%BC%D1%8A%D1%81%D0%BA-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%BE-329084.html .
Линкът си е работещ, друг е въпроса, че си неграмотен да го задействаш.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Кептън, Енгелс се придържа към обществения договор - два абзаца и топла връзка към целия материал. Може би не иска да замътнява невинното читателско съзнание с неговия коментар или смята, че всичко е ясно от цитата. Така да бъде! Прескачай "рекламите" му и мир да има!  :t0328:

За ПРОТОКОЛА:
 
1. Цитираните параграфи са ЧЕТИРИ, А НЕ ДВА!
 
2. Посоченият линк в поста е НЕВАЛИДЕН!
 
3. Верният линк е : https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%B8%D0%BB%D1%8A%D0%BD-%D0%BC%D1%8A%D1%81%D0%BA-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8A%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%BE-329084.html .
ОК, Енгелс, получаваш последно китайско предупреждение да си преформатираш нещата в два параграфа и да си оправиш таговете на линка, че ме срамиш пред Кептъна!
Ето тук как се прави Илън Мъск относно остатъчната стойност на автомобилите
Ной проблемът е Илън Мъск, той е трън в очите на хора като Кептъна (поне да беше истински морски капитан като мен).
По принцип избягвам да се занимавам с технологично неграмотни, но с високо мнение за себе си като Кептъна, затова и не коментирах глупостите които написа за металдетекторите.
В този форум ме покани Кайли, нея вече отдавна я няма, няма го и друг интересен събеседник като Фирмин, въпреки че с него сме идеологически противоположности и влизахме в спорове, поне не пишеше глупости като Кептъна.
Рядко се появява и wreckage, досещам се защо, заради него си струваше да посещавам форума.
Форум превзет от Ниновисти, които се плашат от Истанбулската конвенция, не е вече интересен.
И без това има достатъчно други форуми където съм ангажиран, следователно не виждам смисъл да досаждам повече на Путинистите и Ниновистите тук.
Съжалявам, че ще оставя Сержанта сам на фронта срещу Сталинистите, но не си струва повече да се занимавам с изкопаеми като тях.
Напускам сам форума, за да не ти се налага да ме изключиш от него, понеже ако остана ще стане грозно, Фирмин ще ви изглежда като благородна девица спрямо мен.
Така че нека има мир.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #136 -: Февруари 12, 2020, 20:30:10 »
"Форум превзет от Ниновисти, които се плашат от Истанбулската конвенция, не е вече интересен.
И без това има достатъчно други форуми където съм ангажиран, следователно не виждам смисъл да досаждам повече на Путинистите и Ниновистите тук.
Съжалявам, че ще оставя Сержанта сам на фронта срещу Сталинистите, но не си струва повече да се занимавам с изкопаеми като тях.
Напускам сам форума,..."



Напускаш, решил си, твоя работа, ама за какво ти трябваше да се омажеш най-накрая?!?
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 20:35:57 от Bacho Кольо »

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #137 -: Февруари 12, 2020, 20:33:54 »
Разгеле!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #138 -: Февруари 12, 2020, 20:41:53 »
"Форум превзет от Ниновисти, които се плашат от Истанбулската конвенция, не е вече интересен.
И без това има достатъчно други форуми където съм ангажиран, следователно не виждам смисъл да досаждам повече на Путинистите и Ниновистите тук.
Съжалявам, че ще оставя Сержанта сам на фронта срещу Сталинистите, но не си струва повече да се занимавам с изкопаеми като тях.
Напускам сам форума,..."



Напускаш, решил си, твоя работа, ама за какво ти трябваше да се омажеш най-накрая?!?

хич не се е омазал, напротив, напълно верни неща си пише  :yes-1289:


Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:51:18 от Captain Buddy »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #140 -: Февруари 12, 2020, 21:35:05 »
Енгельсе, да ти не е слаба психиката, ве.. Как ще напускаш? 


 


  Напусна Чоко.. напусна Ганий... Батьо Памфуции , той па най ми драг..
Па други, дето съм пропуснал!!

 Да останат онци монци,тройчи и подобни ли??

 Стягай се , пий валериан.. идва и копривата скоро!!
« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 11:46:24 от Vançe »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ной проблемът е Илън Мъск, той е трън в очите на хора като Кептъна (поне да беше истински морски капитан като мен).
По принцип избягвам да се занимавам с технологично неграмотни, но с високо мнение за себе си като Кептъна, затова и не коментирах глупостите които написа за металдетекторите.
В този форум ме покани Кайли, нея вече отдавна я няма, няма го и друг интересен събеседник като Фирмин, въпреки че с него сме идеологически противоположности и влизахме в спорове, поне не пишеше глупости като Кептъна.
Рядко се появява и wreckage, досещам се защо, заради него си струваше да посещавам форума.
Форум превзет от Ниновисти, които се плашат от Истанбулската конвенция, не е вече интересен.
И без това има достатъчно други форуми където съм ангажиран, следователно не виждам смисъл да досаждам повече на Путинистите и Ниновистите тук.
Съжалявам, че ще оставя Сержанта сам на фронта срещу Сталинистите, но не си струва повече да се занимавам с изкопаеми като тях.
Напускам сам форума, за да не ти се налага да ме изключиш от него, понеже ако остана ще стане грозно, Фирмин ще ви изглежда като благородна девица спрямо мен.
Така че нека има мир.
Хади ся, на кого му е проблем Илон Мъск, освен на имащите от падащите акции?!

Никакво, ама никакво намерение нямам да изключвам когото и да било - впрочем, Джиджи е поканена лично от мен да се връща, ама без да влачи цялата цветомузика,  ако е възможно. Щото едно птиченце ми каза, че люде със сапьорски лопатки са били забелязани в други места да се държат зело прилично, можело значи.

Така че пиши си мирно, вкючете си взаимно игнора с Кептъна и пак ще си говорим за изкуствения интелект. Че замязах на оня от вица, дето много кафе пиел напоследък, та така!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #142 -: Февруари 12, 2020, 22:12:05 »
хич не се е омазал, напротив, напълно верни неща си пише  :yes-1289:
Ако той вярни неща пише, значи съм много ненаблюдателен. Щото хич не съм забелязал тия енгелсови епични бирби със сталинизма и сталинистите...

П.С. Радвам се на всеки новодошъл и съжалявам за всеки напуснал. Част от енгелсовия препечат , не всичкия, ми беше интересна...
« Последна редакция: Февруари 12, 2020, 22:14:38 от Bacho Кольо »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #143 -: Февруари 12, 2020, 22:20:08 »
Quote (selected)
Роденият в Южна Африка американски милиардер Илон Мъск се присъедини към публичните критици на социалната мрежа "Фейсбук".

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/ilon-musk-iztriyte-feysbuk

Не всичко наговорено от Мъск е глупост.
Много е талантлив в баламосването, но за да фаща дикиш трябва да има и малко истина.
Съжалявам, че Енгелс иска да се оттегли.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #144 -: Февруари 12, 2020, 22:35:20 »
Да останат онци монци,тройчи и подобни ли??

ти да видиш, бил съм се обзавел с фен, пък не съм разбрал :bigok:

ванче /или както там се произнася прякора ти/, на теб нямам спомен да съм ти ял десерта. всъщност нямам абсолютно никакъв спомен да съм си контактувал с теб нито тук, нито оттатък.

я кажи с какво точно съм наскърбил чувствителната ти душевност?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #145 -: Февруари 12, 2020, 22:43:12 »
хич не се е омазал, напротив, напълно верни неща си пише  :yes-1289:
Ако той вярни неща пише, значи съм много ненаблюдателен. Щото хич не съм забелязал тия енгелсови епични бирби със сталинизма и сталинистите...

П.С. Радвам се на всеки новодошъл и съжалявам за всеки напуснал. Част от енгелсовия препечат , не всичкия, ми беше интересна...

ми за нещата извън радомир и учителстването си доста ненаблюдателен, сори.

а енгелс е доста свеж.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #146 -: Февруари 12, 2020, 22:57:12 »
ми за нещата извън радомир и учителстването си доста ненаблюдателен, сори.
а енгелс е доста свеж.
Извън Радомир съм от 1991.
А за чие учителстване става въпрос?!?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #147 -: Февруари 12, 2020, 23:12:57 »
Умирам си от любопитство: аз чета ВСИЧКИ по дружба и по служба, така да се каже. Ама вие имате избор. Защо просто не игнорирате събеседниците, които не ви кефят? То е като да отидеш на сладкарница и през цялото време да мрънкаш, че на витрината има и други пасти, освен твоите любими! Синът на моя дружка си обича тортата с кетчуп и така си я яде, и никой дума не му казва, и седя с всички на масата. Дорде не почне да налива кетчуп в на брат си млякото с ориз, никой няма да се заяжда. Дръжте си купичките малце настрана и това е!
П.П. И само някой да ми е пипнал козуначените кифлички с праз!  :t0120:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #148 -: Февруари 13, 2020, 11:59:40 »
А стига де.
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #149 -: Февруари 13, 2020, 13:34:03 »
пак опити някой да бъде изгонен, какво ви става?
Енгелс пък какво ви пречи, недоумявам?
един по един - Джиджи, Фирмин, да не изброявам
щом си тръгне някой, настава тишина за три дни и отново  друг е набелязан от някого
направо ми се обогати житейския опит в този форум, ето вчера един ме мислеше за вампир >:(
Енгелс, не се налага да ходиш никъде, казвам го от опит!
 ако ти е на сърце да пишеш някави неща ,заедно с нас, забрави детинщините на тези дето ти намират кусури и остани!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #150 -: Февруари 13, 2020, 14:38:40 »
Quote (selected)
един по един - Джиджи, Фирмин, да не изброявам

Лили, все пак не мислиш ли, че Фирмин и Джиджи са противоположни явления? Докато Фирмин, както и Енгелс, са информативни и полезни за мозъка да ги чете човек, ако и да не е съгласен с всичко, но може да поспори с тях приятно, то в обратния - става някакъв ефект на дърпащ мозъка вакуум. Или заглушаващ шум на кречетало. По-горе можем да наблюдаваме един виден представител на този вид. И без едри емотикони и шрифтове го постига.  :D

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #151 -: Февруари 13, 2020, 14:45:28 »
Няма никакво значение кой какъв е.
Ситуацията, в която неколцина форумци се нахвърлят като глутница псета върху един, е недопустима.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #152 -: Февруари 13, 2020, 14:47:18 »
Като плюещи по команда деца? Да, грозно е.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #153 -: Февруари 13, 2020, 14:51:12 »
Quote (selected)
Лили, все пак не мислиш ли, че Фирмин и Джиджи са противоположни явления?
права си, различни са, но не ми харесва да бъде гонен някой
 знам,че за Джидижи сме на различни мнения, тя верно преля леко чашата, но си отиде ненужно наскърбена
наистина го мисля , нападаната беше с някаква детинска жестокост и се отбраняваше ,както може, не трябваше да става така

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #154 -: Февруари 13, 2020, 14:54:29 »
Затова пък Ной беше по-търпелива с нея и от френската и гувернантка. И от Мери Попинз. А за малко тя да си отиде, вместо нея. Както сигурно се е спасила и гувернантката и. :))
« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 14:57:32 от Banshee »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #155 -: Февруари 13, 2020, 16:31:34 »
Може да се нарече и професионална деформация,  :t10502:

Бел. Ной: Верно може.
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 03:50:28 от Ной »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #156 -: Февруари 13, 2020, 19:42:52 »
Ако се концентрираме в коментарите на форумците, а не в личностните им кусури, тоя форум ще го бъде.

Иначе...

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #157 -: Февруари 13, 2020, 20:53:15 »
 :t10502: И последвалите дебати отиват заслужено в коша, но репликата му за Енгелса си остава да се мъдри като съвсем законна.
Не че е много важно.

Бел. Ной. Важно е, само дето и аз като Господ, дето бързо слагал пъп на Адам, казвам, минутка, това е моя недоработка!  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 03:50:08 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #158 -: Февруари 13, 2020, 21:10:12 »
Дами, намалете малко градуса.
Наистина темата е "АвтоМото", но не бъдете толкова бързи и яростни.
Надявам се  че Енгелс ще размисли и ще се върне, Джиджи също.
За носителят на лопатката първа степен не съжалявам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #159 -: Февруари 13, 2020, 21:14:46 »
Един не съжалава за Чоки, друг  - за Фирмина, трети  - за Джиджи, четвърти - за бонго-бонго

накрая ще останем пет човека , които няма какво да си кажем...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #160 -: Февруари 13, 2020, 21:19:50 »
Аз съм на мнение, че всеки има място тук и мнението му си струва цената. Ако смяташ, че твоите принципи си заслужават да ги браниш, всякакви сръдни са излишни. В крайна сметка всеки първи българин се смята за изключителен и това, че "сам и воинът е воин" е въпрос на чест, а не би трябвало да му тежи..или да му служи за оправдание, че не е в състояние да манипулира определена среда..и да прибягва до лични обиди, да мрънка за предимства и да квичи някой страничен да му брани правата, тормозейки модераторите с претенциите си.
Нужно ли е да обяснявам, за какви точно неща се налагат санкции? Те не са много в този форум...и са проблем на първите седем години от живота на участващите
« Последна редакция: Февруари 13, 2020, 21:25:22 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #161 -: Февруари 13, 2020, 21:22:56 »
Има функция игнор, който иска я ползва, случвало се е да го пропускам, случвало се е и да го дразня докато се запени.
Сега да кажа че много ми липсва ще е смешно.
Чоки напусна обиден на тема модерация.
Вече го писах.
Беше ми интересно с него като колега, съжалявам че го няма.
Като модератор не бих намерил добри думи.
Бонго бонго съм го пропуснал, нямам мнение.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #162 -: Февруари 13, 2020, 21:24:54 »
Бачо Кольо и Асол, прави сте, че за всеки има място, винаги съм била убедена в това, но таман взех да се разколебавам... :) 

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #163 -: Февруари 13, 2020, 21:58:35 »
Засега само съм я заключила, след като си свърша спешната работа - ще разчистя.
Докато сме тук всичките, да се знае за протокола: акаунтите на Джиджи, на Енгелса и на Фирмина са отворени, Джиджи и Енгелса съм ги поканила ЛИЧНО обратно, Фирмина ще го челобитна довечера, пак поради липса на време.
Колкото повече, толкова повече, казва Мечо Пух и съм съгласна.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #164 -: Февруари 14, 2020, 04:00:11 »
Отключвам темата след яко триене.
Любителите на досиета следва да оставят знанията и уменията си за лично ползване, ако могат да се удържат. Иначе ще бъдат трити безпощадно. Психоаналитиците-любители слъзно се умоляват да се упражняват само над гадания на кафе, боб, овнешка плешка и индекса Доу-Джонс, а резултатите да си записват в тайни книги.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #165 -: Февруари 14, 2020, 08:12:58 »
, Джиджи и Енгелса съм ги поканила ЛИЧНО обратно, Фирмина ще го челобитна довечера, пак поради липса на време.
Колкото повече, толкова повече, казва Мечо Пух и съм съгласна.
:way_to_go-1308:

AnonimusBG

  • Гост
Re: АвтоМото
« Отговор #166 -: Февруари 14, 2020, 14:42:29 »
Засега само съм я заключила, след като си свърша спешната работа - ще разчистя.
Докато сме тук всичките, да се знае за протокола: акаунтите на Джиджи, на Енгелса и на Фирмина са отворени, Джиджи и Енгелса съм ги поканила ЛИЧНО обратно, Фирмина ще го челобитна довечера, пак поради липса на време.
Колкото повече, толкова повече, казва Мечо Пух и съм съгласна.

67
Не се ограничавай само с авторите на кървави писма.
Като си почнала с челобитните пращай и на ОлдСтар(Джузепе), Чоки и всички останали.
Не разбирам с какво умните красавци заслужават да им се молиш, а другите ги забравяш.

P.S. Дайте и на Джиджи емотиконите. Какво ви пречат?
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 15:36:13 от AnonimusBG »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #167 -: Февруари 14, 2020, 17:01:06 »
67
Не се ограничавай само с авторите на кървави писма.
Като си почнала с челобитните пращай и на ОлдСтар(Джузепе), Чоки и всички останали.
Не разбирам с какво умните красавци заслужават да им се молиш, а другите ги забравяш.

P.S. Дайте и на Джиджи емотиконите. Какво ви пречат?
Джузепето е зает с най-прекрасното нещо - "внук" му се вика! Затова се появява изрядко, прелитайки. Останалите са добре дошли и си го знаят. Джиджи има право по на два емотикона на пост, независимо от размера им, и само на една шрифтова модификация, било то цвят, италик, шриф или каквото реши. Мен тези очи ще ми трябват и по-нататък!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #168 -: Февруари 14, 2020, 17:06:23 »
С тия ограничения направо си подрязала крилете на творческата джиджива фантазия!
Все едно да огрaничиш Висоцки с една рима на куплет.
Не бъди жестока! Пусни и гювеч още едно емотиконче и поне два-три  цвята. Нека внася колорит.
« Последна редакция: Февруари 14, 2020, 17:24:35 от Bacho Кольо »

AnonimusBG

  • Гост
Re: АвтоМото
« Отговор #169 -: Февруари 14, 2020, 19:31:08 »
67
Не се ограничавай само с авторите на кървави писма.
Като си почнала с челобитните пращай и на ОлдСтар(Джузепе), Чоки и всички останали.
Не разбирам с какво умните красавци заслужават да им се молиш, а другите ги забравяш.

P.S. Дайте и на Джиджи емотиконите. Какво ви пречат?
Джузепето е зает с най-прекрасното нещо - "внук" му се вика! Затова се появява изрядко, прелитайки. Останалите са добре дошли и си го знаят. Джиджи има право по на два емотикона на пост, независимо от размера им, и само на една шрифтова модификация, било то цвят, италик, шриф или каквото реши. Мен тези очи ще ми трябват и по-нататък!

Quote (selected)
2
Recycle Bin … / Re: Мистериите във вестник "Сега"
« -: Декември 21, 2019, 23:49:54 »
Цитат
докато горе, в гостната дудне гороломно Джузепе и размахва копралята срещу public enemy number 1 - Firmin?
Скъпа, знаеш ли, копралята съм я размахал на любимия ти фирмин, когато ме нарече смешен за това, че съм си изказал личното мнение, не прочетеното от някъде, не съгласуваното с "по горе" и не със заучени фрази и простотии мнение.
От почти месец и нещо съм престанал да се занимавам с нищото и макар това да не се дължи на неговото нищожество, аз нямам проблеми  и просто му отвръщам понякога.
Но пък наистина писва от особи с уж синя кръФ, колкото и малко да са те и ще се възползвам от възможността от тук, от под стълбищата, да пожелая на другите, с простата червена кръв  - Весела Коледа и ЧНГ, щото смятам поне за няколко месеца да се отстраня от кочината която създавате. Поне да се отмириша.
Пък и по спокойно да се овлажняваш, колчем прочетеш нещо от другото нищо.
Малко лична хигиена просто.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?action=profile;area=showposts;u=604

Това за ОлдСтар.
За другите освен умните красавци написали кървавите писма сами търсете.


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Новият фърмуер на Tesla за Model S и Model X увеличава пробега
« Отговор #170 -: Февруари 16, 2020, 01:09:43 »
Мъск отново се кефи, тоест бъзика се с конкуренцията.
Мъск е като тариката Баце, много е добър да зарибява публиката, конкурентите му са като Корни, не могат изобщо да си обяснят защо борсата залага на Мъск, а тях ги подценява, както електората залага на Баце, а не се впечатлява от Корни.
И Мъск подобно на Баце си е осигурил яки предимства.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #171 -: Февруари 16, 2020, 02:13:19 »
Ако конкурентите не се стегнат и не спрат да се ослушват, ги чака и друга яка тесла, после пак ще им трябват 10 години да наваксват безуспешно.
Не че имат някакъв шанс с тези скъпи батерии, но може да стане и по лошо.
Quote (selected)
Eĸcepтитe нa Саіrn Еnеrgу Rеѕеаrсh Аdvіѕоrѕ пpecмeтнaxa, чe цeнaтa нa eнepгиятa нa aĸyмyлaтopнитe блoĸoвe нa Теѕlа e пoд $158 нa ĸилoвaтчac. Цeнaтa нa eнepгиятa нa плocĸитe бaтepии нa Роrѕсhе Таусаn и Сhеvrоlеt Воlt ЕV e oĸoлo $200 зa ĸилoвaтчac, a нa пpизмaтичнитe бaтepии нa ВМW – $253 нa eдин ĸилoвaтчac.


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Новият фърмуер на Tesla за Model S и Model X увеличава пробега
« Отговор #172 -: Февруари 16, 2020, 02:23:33 »
Мъск отново се кефи, тоест бъзика се с конкуренцията.
Мъск е като тариката Баце, много е добър да зарибява публиката, конкурентите му са като Корни, не могат изобщо да си обяснят защо борсата залага на Мъск, а тях ги подценява, както електората залага на Баце, а не се впечатлява от Корни.
И Мъск подобно на Баце си е осигурил яки предимства.

И аз имах едно таквоз чувство... Не е задължително някой да е бял и добър, че да се хареса. Ето, у наше село на последните избори си преизбраха Трюдо, което е абсолютно същото като да си избереш ББ... А правилният, чист като сълза Ендрю Шиър се учуди защо така стана.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Audi потвърди пускането на електромобил за 20 000 евро
« Отговор #173 -: Февруари 17, 2020, 00:54:30 »
Субкомпактният модел на ток се прави на нова платформа 
Пък и ако забавят малко Тесла, може да започнат да наваксват изгубеното време.
Германски съд спря подготовката за завода на Tesla в Берлин
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #174 -: Февруари 17, 2020, 11:05:51 »
Quote (selected)
Лили, все пак не мислиш ли, че Фирмин и Джиджи са противоположни явления?
права си, различни са, но не ми харесва да бъде гонен някой
 знам,че за Джидижи сме на различни мнения, тя верно преля леко чашата, но си отиде ненужно наскърбена
наистина го мисля , нападаната беше с някаква детинска жестокост и се отбраняваше ,както може, не трябваше да става така

Казано накратко -- който го е страх от мечки, обикновено не ходи в гората.

Това четиво по-долу съм го пускал тук и друг път:

http://www.leeneeann.info/blog/?p=877

И би ли уточнила в темата за въпроси към модераторите, кой точно е бил изгонен от този форум, защото оставам с усещането, че под „гонене“ разбираме различни неща.

the lamers club honourable member …

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #175 -: Февруари 17, 2020, 19:14:16 »
Лили, този разговор сме го водили и преди, но с разменени роли, преди аз виках "Е, кво толко ви пречи? ".
Но, така или иначе, след като си я получи обратно тук, по-добре е за тебе да и се радваш, отколкото да не.   ;D
« Последна редакция: Февруари 17, 2020, 19:50:20 от Banshee »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #176 -: Февруари 17, 2020, 20:32:55 »
горните два поста не съм ги прочела
животът може да продължи в разбирателство :blow_kisses-1105:

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Идва ценови шок и с горивата
« Отговор #178 -: Октомври 08, 2021, 10:15:32 »
Quote (selected)
Според подготвяната нова евродиректива от 2023 г. акцизът за всички горива, използвани в транспорта, ще се смята според енергийно съдържание, а не на литър, както е в момента. Само от тази промяна косвеният данък за бензина ще се увеличи с 50 ст., при дизела с 1,40 лв., за пропан-бутана увеличението ще е от 18 до 40 ст., а за метана, който се използва като моторно гориво - до 76 ст.
Към тези стойности трябва да се прибави и екологичната компонента, която при 50 евро цена на тон въглеродни емисии ще добави още 55-65 стотинки на литър, показват изчисленията на асоциацията. От крайните сметки излиза, че се очаква увеличение на литър гориво от поне 1,20-1,32 лв.
Quote (selected)
"Най-драстично ще бъде поскъпването на пропан-бутана, горивото, което се използва от най-бедната част от населението, защото, ако сега акцизът е 18 стотинки на литър, това, което предвижда "зелената сделка" е 40 стотинки само увеличение на акциза плюс още една компонента, около 80 стотинки. В този смисъл пропан-бутанът ще се превърне в луксозно гориво", допълни Светослав Бенчев, цитиран от БНТ.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: АвтоМото
« Отговор #179 -: Октомври 08, 2021, 10:25:21 »
    "Най-драстично ще бъде поскъпването на пропан-бутана, горивото, което се използва от най-бедната част от населението, защото, ако сега акцизът е 18 стотинки на литър, това, което предвижда "зелената сделка" е 40 стотинки само увеличение на акциза плюс още една компонента, около 80 стотинки. В този смисъл пропан-бутанът ще се превърне в луксозно гориво", допълни Светослав Бенчев, цитиран от БНТ.

А аз си спомням времето, когато от комина на "Нефтохим"-а в Бургас излизаше пламък. Това беше излишният пропан-бутан, на който не можеше да му се намери приложение. Газови уредби за автомобилите още нямаше, а домашните потребители бяха много, мното малко. Даже повечето запалки бяха на бензин. По онова време основно се пълнеха химикалки и тук-там запалки.