Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 17:29:32

Автор Тема: Защо и за кого има смисъл да се гласува  (Прочетена 2464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил

В настоящите избори в България уравнението е много просто - онези, които искат да гласуват за статуквото, имат цели трима представители - ГЕРБ, ВМРО и ДПС. Противниците на сегашната управляваща коалиция могат да са сигурни, че протестният им вот няма да отиде напразно, ако гласуват за БСП. Това е просто и ясно. Всички други увлечения по независими кандидати, малки партии, градски десници, автентични левичари е пропилян вот.

Quote (selected)
Автор: Явор ДАЧКОВ

Изборите за Европейски парламент са в неделя и по този повод е добре да си изясним няколко прости неща, които няма да чуете в кампанията.

На изборите за Европейски парламент гласуват много малко избиратели. Активността обикновено се движи между 30 и 35 процента, което урежда големите партии. Тези избори обаче са важни за България, защото ще бъдат лакмус за актуалната картина на играчите и до голяма степен ще предопределят бъдещето на управляващата коалиция.

Ако ГЕРБ спечели убедително, вероятността да изкарат целия мандат е много голяма. Ако загуби или има преднина само от един-два процента пред БСП, със сигурност ще има предсрочни избори. Скритият им коалиционен партньор Доган ще заложи на сигурно и ще премести постепенно подкрепата си към левицата, за да си осигури участие и в следващото управление. Не, защото е злодей, а защото българите са неорганизирани, не могат да гласуват и работят в екип и да се сплотяват около обща кауза.

Това е положението и политиците много разумно следват логиката на народа, ако въобще има такава. Европа няма никакво отношение към българските избори и това ще е така, докато ние самите не излъчим силно политическо ръководство, което да черпи енергия от гласовете, подадени за него, а не от сметките, зависимостите и игрите на елита.

Най-голямото заблуждение в България е, че изборите не решават нищо. Напротив - те решават всичко, а хората, които ни крадат и безобразничат върху нас, черпят сила и власт от нашите гласове. Докато не го разберем, няма да променим нищо. Ето защо мисля, че винаги е по-добре да се гласува, отколкото да не се гласува. И да не гласувате, подкрепяте победителя, което е тъпо, защото през цялото време си мислите, че бойкотирате политическата класа.

При сегашната ситуация само четири партии имат реален шанс да влязат в Европарламента и да останат като претенденти за новата политическа конфигурация в България. Това са ГЕРБ, БСП, ДПС и ВМРО. Ако искате гласът ви да отиде по предназначение, е добре да гласувате за една от тях. Ако искате да си начешете егото, като пуснете бюлетина за харесвания от вас кандидат, извън тези партии, гласът ви пак ще отиде при една от изброените, но няма да отразява избора ви. Понеже вашия кандидат няма да влезе, гласът ви ще бъде разпределен между ГЕРБ, БСП, ДПС и ВМРО.

Ако не гласувате уреждате ГЕРБ и БСП, защото големите партии имат сметка от ниска избирателна активност. Не мисля, че това е лошо. Обратното - мисля, че е дисциплиниращо и най-накрая българските избиратели трябва да си дадат сметка за собствения си образ и да не търсят идеализираните си представи, за които да гласуват. Американците не са по-тъпи от нас и по естествен път са оставили две големи партии в сложната си и до съвършенство развита демокрация, които събират гласовете на избирателите.

В настоящите избори в България уравнението е много просто - онези, които искат да гласуват за статуквото, имат цели трима представители - ГЕРБ, ВМРО и ДПС. Противниците на сегашната управляваща коалиция могат да са сигурни, че протестният им вот няма да отиде напразно, ако гласуват за БСП. Това е просто и ясно. Всички други увлечения по независими кандидати, малки партии, градски десници, автентични левичари е пропилян вот. Който на всичкото отгоре ще отиде при ГЕРБ, БСП, ДПС или ВМРО.

Колкото до европейския дебат и лицемерните забележки, че сме го превърнали във вътрешнополитическа разправия, ще кажа само, че Европа няма никакъв смисъл, ако няма отношение към България. И че българите не могат да имат ясно лице, характер и отличаващ се профил, ако не са ошетали собствената си страна. Ако не са наясно със собствения си дневен ред, който да защитават там. За това и тези избори са важни - те ще изиграят ключова роля за пренареждането на българския пасианс и който има отношение към това, е задължен да гласува. Другото са празни приказки, пилеене на енергия и загуба на време.

Колкото и да е чудно, демокрацията наистина идва от народа и е добре най-накрая този народ да го разбере. Турското малцинство отдавна го знае, отива под строй и гласува, независимо какво харесва или не, кой се е разцепил от ДПС и кой го е изобличил. Резултатът - Доган управлява от 18 години. Не защото е изключителен стратег или гениален играч. Просто хората, които гласуват за него, са постоянни, организирани и дисциплинирани. Това е цялата тайна на политическия успех в демократични условия, а всичко останало е празнословие, суета и глупост.
Така мисля и затова гласувам винаги без никакви колебания и разсеяност. Знам защо го правя и ще продължа, независимо от нелицеприятния резултат след това. Но, в крайна сметка, политиците са отражение на народа. Не са паднали от Марс, а са родени от нас. Те са такива, каквито сме ние, и затова е по-добре да подкрепяме един или друг, независимо дали ни харесва или не, отколкото да се правим на независими и да пасуваме, защото тогава наистина нищо не зависи от нас.


Източник: вестник „Галерия“
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #1 -: Май 24, 2019, 15:33:53 »
Участието на Станишев и застъпваните "ценности" от самият него и вкупом, всичките ПЕС-ове, е силен аргумент да не се гласува за БСП. Защото не се знае докога единствената противопоставяща се соц-партия в ЕС на джендърастият и останалите "изми", ще може да удържи на натиска откъм "сестринските" 'и партии.

Но и Дачков е прав във всичко.

Лошото е, че дядя ви Сорос прилапа ПЕС-овете, а другите пък са разпределени между двете фракции на банкеро-сатанинският интернационал. И са повече или по-малко подчинение на догмите на либерал-фашистите истерии...

Тогава? 'кво правим?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #2 -: Май 24, 2019, 16:24:45 »
Quote (selected)
Американците не са по-тъпи от нас и по естествен път са оставили две големи партии в сложната си и до съвършенство развита демокрация, които събират гласовете на избирателите.
По принцип Дачков е прав на своето си ниво, само със съвършената демокрация преиграва.
На неговото ниво толкова:
"победителят взема всичко".
После след изборите ако го попитате ще харалампи със седмици, за "свобода", "избор", "демократични права"., за малката и голямата правда.
Сега обаче дайте да дадем!
На силните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #3 -: Май 24, 2019, 16:26:58 »
Участието на Станишев и застъпваните "ценности" от самият него и вкупом, всичките ПЕС-ове, е силен аргумент да не се гласува за БСП.
...
Но и Дачков е прав във всичко.
тези две изречения показват само и единствено гербокрепеж. ето какво е писал дачков:
Quote (selected)
В настоящите избори в България уравнението е много просто - онези, които искат да гласуват за статуквото, имат цели трима представители - ГЕРБ, ВМРО и ДПС. Противниците на сегашната управляваща коалиция могат да са сигурни, че протестният им вот няма да отиде напразно, ако гласуват за БСП. Това е просто и ясно. Всички други увлечения по независими кандидати, малки партии, градски десници, автентични левичари е пропилян вот. Който на всичкото отгоре ще отиде при ГЕРБ, БСП, ДПС или ВМРО.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #4 -: Май 24, 2019, 17:49:09 »
Quote (selected)
Участието на Станишев и застъпваните "ценности" от самият него и вкупом, всичките ПЕС-ове, е силен аргумент да не се гласува за БСП. Защото не се знае докога единствената противопоставяща се соц-партия в ЕС на джендърастият и останалите "изми", ще може да удържи на натиска откъм "сестринските" 'и партии.
Ми айде тогава да си слагаме още сега въжето на шията и да приключваме!
Кво да се мОрим?
Гледах преди време неккъф филм за ВСВ - американски. С Брад Пит.
И война не могат да правят америкосите, но филми чать - пать - могат.
Поне един епизод ми се заби в паметта - гръмнаха един американски танк и от него изскочи горящ командира му. Търкаляйки се по земята едва успя да извади пистолета си за да се гръмне и приключи с мъките на предопределената му съдба.
Е, аз просто не мисля, че сме чак в такава ситуация.Още повече, че тези, които ни натресоха този избор - те самите са тръгнали към киреча. Що да ги спираме и що да заминаваме заедно?
Dum spiro spero.
 
« Последна редакция: Май 24, 2019, 18:23:46 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #5 -: Май 24, 2019, 17:55:33 »
Пише се spiritus не spiro.
То затова е мъртъв езика, много правописни грешки. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #6 -: Май 24, 2019, 18:06:03 »
Quote (selected)
Ми айде тогава да си слагаме още сега въжето на шията и да приключваме!
Кво да се мОрим?
Вариант.
Може и да ги подхванем с лопатите, поради липса на адекватни девайси.
И, о чудо! Останали сме без "елит на нацията".
А после какво ше правим?
Пак да кажа - ние нямаме армия. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #7 -: Май 24, 2019, 18:39:06 »
Друже Мики,
Две случки оД последните дни ше ти разкажа.
Пътувам за летището. Шофера, за има -няма десетина минути успя да ме въвлече в "политпросвета".
След като напцува на висок глас сегашните ни управници и обяви, че си заминаваме /и за двете кимах с глава ф правилната посока/, оня, изглежда въодушевен от кимането ми, мина през няколко сценария, но накрая ми сервира най неминуемият - че на Путин щяло да му писне до 2-3 години и да каже - "Ай стига, до тук и пак да ни прибере при славянството".
Трябваше да плащам в момента и се съгласих да не ми спори за бакшиша. Тутакси забравих случката.
3-4 дни по късно, на гости съм и съм останал сам в апартамента на моя близка в Неви Йорк.
Ще идва неккъф да боядисва 2 кв. метра от една стена, щото те тук така правят - селфсървиза им е ич непознат. Аз, като услужлив гост, оставам да се занимавам с предполагаемите чернилки.
Идва като бояджия жив грузинец, горе - долу на 55-60. Говори лошо английски - както и аз и се надушваме след две мин. "конвърсейшънзззз".
Започва да ми се оплаква от битието, минава през Сталин разбира се, бачкал да спечели някоя пара и след някоя година ще се връщал, но не бе сигурен, щото там било зле, а имал син и дъщеря с внуци...абе лясковски трагедии.
След като напцува и руснаците за войните в Грузия и минахме през редовното вино и т.н. най накрая и той изрази надежда, че пак ще се оправят нещата и че пак щели всички да се върнат в нищо като нов съюз, щото много им парело от съседите - араби, турци и т.н.
Глей кво нещо - аз, дето споделям доста от това дет ми плака на рамото, да срещна на майната си човек, от нация, която по принцип уважавам. И той, живелият съвсем другаде, с друга съдба, възможности и разбирания, да има отново сходни с моите разбирания желания.
Накрая, дружно пцувахме Горбачевия и си пожелахме  - до нови встречи ф по добри времена.
Накратко - тва е.
Фсе още има надежда ф този шибан свят.
Мааму!
п.с. писах го тва, щото предпочитам да си вадя изводи от живия живот, а не от статистически данни.
За такива - оди ф другия форум, да ти надува главата манеркин.
« Последна редакция: Май 24, 2019, 18:42:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #8 -: Май 24, 2019, 19:05:22 »
Братко Джузепе, аз си мислех че познавам руснаците.
И до ден днешен си го мисля като ме стегне ишиаса.
Но!
Те вече се събират. Бавно и без резки движения. Първо Беларус, после някога си Украйна...
Ние обаче смятам да отсъстваме от цялата схема. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Защо и за кого има смисъл да се гласува
« Отговор #10 -: Август 17, 2019, 15:45:02 »
Quote (selected)
Няма такава учредителна декларация
Автор: Иван Стамболов - Сула, sulla.bg

http://glasove.com/authors/2514

Освен, че за Славчо не трябва да се гласува, новото е че Сула е почнал да паразитира и в "Гласове".  :too_happy-1067:
« Последна редакция: Август 17, 2019, 16:02:31 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!