Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 16:24:05

Автор Тема: "ОСКАРИ" 2019  (Прочетена 47177 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #120 -: Февруари 26, 2019, 23:49:54 »
Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #121 -: Февруари 26, 2019, 23:51:55 »
Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели
Ама си е дручко да си подготвена и да знаеш какво те е фраснало като тритонен камион!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #122 -: Февруари 26, 2019, 23:52:23 »
обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те.
От половин век чакам...да ме фрасне ... 60 килограмова ...
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 00:12:05 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #123 -: Февруари 26, 2019, 23:53:18 »
Докато при мъжете елементът на насилие съществува много често
.........................................

И така без да се усетим – в много приятен и интелигентен разговор, без никакъв елемент на принуда /а още по–малко насилие!/, тримата осъмнахме и едва ли не затворихме бара – моят колега, "хубавецът" и аз между тях като преводачка!!!  :bigok:
Щеше да е интересно , ако бяхте осъмнали в леглото в хотелската стая тримата , ама то тогава нямаше да има нужда от преводач ! :b0201:

Бе, кой знай???

Нищо, Джиджи щеше да е в ролята на лампата...при такъв вид други двама потенциални участници, друга роля не й се полага :D

Нищо, Джиджи щеше да е в ролята на лампата...при такъв вид други двама потенциални участници, друга роля не й се полага :D
"Заколи ме, но тази поза искам да я видя!" както рекъл папагалът от клетката!  :beer-405:
Да сте живи и здрави и тримата, щото в затворената тема некои ноо мъ нанервиха!  :t0116:

N.B. И нема да почна да трия тук чужди емотикони, Mr. Blue. Още повече, че ми се иска да пусна още един и по отношение на Вас.  ;D

Но оставам с  :m1248:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 00:05:24 от Джиджи »

Mr. Blue

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #124 -: Февруари 26, 2019, 23:56:16 »
Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели

Темата от "ОСКАРИ" преминава към "зоофилия"-да отварям ли нова тема? :)

Чок觧

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #125 -: Февруари 26, 2019, 23:58:27 »
Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели

Темата от "ОСКАРИ" преминава към "зоофилия"-да отварям ли нова тема? :)

Само туй ни липсва !  :t2619:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 00:03:45 от Чок觧 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #126 -: Февруари 27, 2019, 00:00:23 »
Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели
Ама си е дручко да си подготвена и да знаеш какво те е фраснало като тритонен камион!

За такива неща винаги си неподготвен...

Чок觧

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #127 -: Февруари 27, 2019, 00:01:56 »


Да сте живи и здрави и тримата, щото в затворената тема некои ноо мъ нанервиха!  :t0116:

Ами значи за твое добро са я затворили - за да не се нервиш ! :cool-1084:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #128 -: Февруари 27, 2019, 00:04:24 »
Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели

Темата от "ОСКАРИ" преминава към "зоофилия"-да отварям ли нова тема? :)
Момент, а освен със зоофилия към съседската хъски, с какво би трябвало да се занимава дакелът ми, чиста вода Canis familiarus domesticus? Тези междувидови мешавици не са на добро!  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 00:07:13 от 67 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #129 -: Февруари 27, 2019, 00:06:30 »
Е що питаш модератора, а не любителя на хомо, зоо и нестандартни техники за хетерообщуване, въвел в обръщение вероятните си фантазии?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #130 -: Февруари 27, 2019, 00:10:16 »
Е що питаш модератора, а не любителя на хомо, зоо и нестандартни техники за хетерообщуване, въвел в обръщение вероятните си фантазии?
Любителят може самостоятелно да си отвори темичка и да си фантазира, така де, в рамките на добрия тон. Защо да се мъчи модераторът?! Отивам за нов кокъл на дакела, че нещо тук има бунт в ниските нива! В смисъл, дакелът гледа ме под вежди изпод табуретката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #131 -: Февруари 27, 2019, 00:14:20 »
Темата от "ОСКАРИ" преминава към "зоофилия"-да отварям ли нова тема? :)

Само туй ни липсва !  :t2619:

Съгласна. Щото съм превеждала и зоофилия и ако почна с истории, направо ше закрият Керпеден Форума!
От "най–горе" ...  :giggle-3307:

« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 00:22:49 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #132 -: Февруари 27, 2019, 00:33:15 »
не можеш да говориш на среща с филмови реплики :D
E, има една вечна и универсална реплика ... в изпълнение на С. Данаилов  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #133 -: Февруари 27, 2019, 00:50:37 »
не можеш да говориш на среща с филмови реплики :D
E, има една вечна и универсална реплика ... в изпълнение на С. Данаилов  :bigok:
И по–точно?  :t1815:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #134 -: Февруари 27, 2019, 00:53:06 »
Quote (selected)
емоционалността се възпитава...
Някак бих възразил, освен ако в глагола не се съдържа това, което сега ще кажа.
Чувството и усетът са отвътре. Емоцията ги изразява външно. Обикновено реакцията е спонтанна.
Възпитава се начинът на изразяването ѝ, и то там, където има кой да те научи на това. Или да се заемеш със себе си и осъзнато да се самовъзпиташ.
Обаче, тогава... неминуемо се появяват някакви рестрикции, именно от надстройката за ИЗРАЗЯВАНЕ на чувството.
Няма да се разпростирам с какво са свързани те.
Освен това, премодулирането на емоцията, като нищо може да доведе до нейното стандартизиране и след време да се превърне във фалш или дори до лицемерие.
Така че, с възпитаването на емоционалността, трябва да се подхожда доста внимателно и най-вече от душа. И то чиста!
......................
Относно възникналия диалог за това кой как ще реагира разбирайки за гей-ориентацията на детето си, се сетих за една от съвременните клетви:
– Син ти голям да порасне и зет да ти доведе!!!
Май не е много смешно, но пък е находчиво!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #135 -: Февруари 27, 2019, 01:03:13 »
не можеш да говориш на среща с филмови реплики :D
E, има една вечна и универсална реплика ... в изпълнение на С. Данаилов  :bigok:
И по–точно?  :t1815:
Tи знаеш ли, че имаш страшни очи ?  :b0302:

 :jump_for_joy-951:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #136 -: Февруари 27, 2019, 01:07:09 »
 :way_to_go-1308:
Ех... каза ѝ го!
Ей тъй ... се ражда любовта!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #137 -: Февруари 27, 2019, 01:33:02 »
Quote (selected)
емоционалността се възпитава...
Някак бих възразил, освен ако в глагола не се съдържа това, което сега ще кажа.

О.К. Сега аз ще ти възразя донякъде, защото знаеш, че те харесвам, а и защото се чувствам едва ли не длъжна да си допия пелина, с който започнах тук след заключването на темата за „наблюдаващия капитализъм”.   :b0705:

Quote (selected)
Чувството и усетът са отвътре. Емоцията ги изразява външно. Обикновено реакцията е спонтанна.

Аз бих се изразила така: „Чувството и усетът са вродени. И поради това реакцията не може да не бъде спонтанна”.

Quote (selected)
Възпитава се начинът на изразяването ѝ, и то там, където има кой да те научи на това. Или да се заемеш със себе си и осъзнато да се самовъзпиташ.

Не! Защото ако това ти е вродено и представлява част от теб, и Господ не може да те възпита! Имам предвид себе си. И за чий трябва да ме възпитава някой?
С това спирам дотук. Щото сичките ти допълнителни разсъждения стават излишни.  :b0302:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 01:37:54 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #138 -: Февруари 27, 2019, 01:51:36 »
Многоуважаеми Mr. Blue,

Сега ще последва поредица от коментари, пълни с емотикони, които Ви моля да не триете, за да показвате на бъдещите поколения, че ТАКА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ!

Благодаря предварително и Ви моля да им се насладите като за последно!  :clap-3332:

не можеш да говориш на среща с филмови реплики :D
E, има една вечна и универсална реплика ... в изпълнение на С. Данаилов  :bigok:
И по–точно?  :t1815:
Tи знаеш ли, че имаш страшни очи ?  :b0302:

 :jump_for_joy-951:

Ми, май че знам, щото са ми казвали многократно ...  :smile-1081: :roll-1076: :bounce-946:

Плийз, have fun, Mr. Blue!  :giggle-3307:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 02:17:22 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #139 -: Февруари 27, 2019, 01:57:32 »
Tи знаеш ли, че имаш страшни очи ?  :b0302:
 :jump_for_joy-951:
Да илюстрираме!
Tи знаеш ли, че имаш страшни очи ?

Mr. Blue

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #140 -: Февруари 27, 2019, 06:33:29 »
Джиджи, "изяде" си емотиконите за 5 коментара напред!  :b0205:
Последният ти коментар е ярко доказателство, че не подлежиш на превъзпитаване! :)
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 06:37:48 от Mr. Blue »

Пешо

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #141 -: Февруари 27, 2019, 09:35:14 »
Quote (selected)
само че историята се разиграва между две краварки на средна възраст от, да речем, Къртожабене, плевенско.
ти сега какво ме питаш "щеше ли Ален Делон да бъде Ален Делон, ако не беше красив и богат"
 
Не.
Питам те (не само теб, де) как мислиш - дали тази история за една нежна любов, както ни я представи навремето кинокритиката и сержанта снощи, щеше да те впечатли, ако не беше между а) мъже и б) ковбойци. С други думи - доколко, според теб, е влиянието на основната идея и доколко - на декора, доколко внушението е за любов и доколко - за хомосексуални отношения между корави мъже, глави на семейство и т.н.
Дали, все пак, основното послание на филма е за любовта или е пропаганда на педерастията (в смисъл 'голубие - те же люди').

Пешо

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #142 -: Февруари 27, 2019, 09:41:12 »
Големо теоретизиране, голям ужас!
Съседките ми на село са две лезбийки, вече прехвърлили половината на осмото си десетилетие. Животът им действително звучи като кинолента, макар да са еквивалентът на двете краварки от Къртожабене, да речем. ….
67-а, ти живееш на удивително място, наистина !!!!!
Каквото и да се коментира напоследък, около теб винаги се намира идентичен случай. Дали 80 годишни баби, дали един градинар, дали приятели на децата …
И това при положение, че живееш в една от най-рядко населените държави на света  :m1728:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #143 -: Февруари 27, 2019, 09:46:02 »
 
Големо теоретизиране, голям ужас!
Съседките ми на село са две лезбийки, вече прехвърлили половината на осмото си десетилетие. Животът им действително звучи като кинолента, макар да са еквивалентът на двете краварки от Къртожабене, да речем. ….
67-а, ти живееш на удивително място, наистина !!!!!
Каквото и да се коментира напоследък, около теб винаги се намира идентичен случай. Дали 80 годишни баби, дали един градинар, дали приятели на децата …
И това при положение, че живееш в една от най-рядко населените държави на света  :m1728:
:bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #144 -: Февруари 27, 2019, 09:46:40 »
Quote (selected)
само че историята се разиграва между две краварки на средна възраст от, да речем, Къртожабене, плевенско.
ти сега какво ме питаш "щеше ли Ален Делон да бъде Ален Делон, ако не беше красив и богат"
 
Не.
Питам те (не само теб, де) как мислиш - дали тази история за една нежна любов, както ни я представи навремето кинокритиката и сержанта снощи, щеше да те впечатли, ако не беше между а) мъже и б) ковбойци. С други думи - доколко, според теб, е влиянието на основната идея и доколко - на декора, доколко внушението е за любов и доколко - за хомосексуални отношения между корави мъже, глави на семейство и т.н.
Дали, все пак, основното послание на филма е за любовта или е пропаганда на педерастията (в смисъл 'голубие - те же люди').

Естествено, че е пропаганда на педерастията - аз лично съм чувал за поне петима (само в България), които, след като гледали филма, директно отишли в един от многото софийски гей барове, веднага обърнали резбата и пуснали смс на жените си да не ги търсят повече.

П И сержанта снощи писа, че филмът е за невъзможната любов, не за нежната  :t1252:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #145 -: Февруари 27, 2019, 09:50:39 »
Quote (selected)
само че историята се разиграва между две краварки на средна възраст от, да речем, Къртожабене, плевенско.
ти сега какво ме питаш "щеше ли Ален Делон да бъде Ален Делон, ако не беше красив и богат"
 
Не.
Питам те (не само теб, де) как мислиш - дали тази история за една нежна любов, както ни я представи навремето кинокритиката и сержанта снощи, щеше да те впечатли, ако не беше между а) мъже и б) ковбойци. С други думи - доколко, според теб, е влиянието на основната идея и доколко - на декора, доколко внушението е за любов и доколко - за хомосексуални отношения между корави мъже, глави на семейство и т.н.
Дали, все пак, основното послание на филма е за любовта или е пропаганда на педерастията (в смисъл 'голубие - те же люди').

Естествено, че е пропаганда на педерастията - аз лично съм чувал за поне петима (само в България), които, след като гледали филма, директно отишли в един от многото софийски гей барове, веднага обърнали резбата и пуснали смс на жените си да не ги търсят повече.

Това, че действително е пропаганда на педерастията, съвсем не означава, че на този етап би имал някакво въздействие у нас. Но, както обикновено ти разсъждаваш повърхностно и даваш нелепи предположения и примери. Но старанието не е само в кинаджийските среди.

Брошури за сексуално ограмотяване на учениците предизвикаха скандал между институциите, съобщава бТВ.

 

Quote (selected)
Проблемът е, че на снимка, която е приложена към информация за болестите, предавани по полов път, са двама млади мъже.

Брошурите са издадени от здравното министерство и са разпространени от РЗИ-Ямбол. Образователното министерство обаче забранява да стигат до учениците.

Въпреки забраната на просветното ведомство, брошурата е раздадена на ученици на 14- и 15-годишна възраст.

Брошурата се нарича "Любов без последствия" и е издание на Министерството на здравеопазването. Тя е богато илюстрирана и е предназначена за сексуално възпитание на учениците.
Едно от училищата, в които са раздадени брошури, е Езиковата гимназия в Ямбол.
http://epicenter.bg/article/Zdravnoto-ministerstvo-razprati-po-uchilishtata-obrazovatelna-broshura-s-pregarnati-mazhe/176315/2/0

Предполагам, че и за това ще намериш някакво обяснение. М?
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 09:52:51 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #146 -: Февруари 27, 2019, 09:59:39 »

Това, че действително е пропаганда на педерастията, съвсем не означава, че на този етап би имал някакво въздействие у нас. Но, както обикновено ти разсъждаваш повърхностно и даваш нелепи предположения и примери. Но старанието не е само в кинаджийските среди.

Брошури за сексуално ограмотяване на учениците предизвикаха скандал между институциите, съобщава бТВ.

 

Quote (selected)
Проблемът е, че на снимка, която е приложена към информация за болестите, предавани по полов път, са двама млади мъже.

Брошурите са издадени от здравното министерство и са разпространени от РЗИ-Ямбол. Образователното министерство обаче забранява да стигат до учениците.

Въпреки забраната на просветното ведомство, брошурата е раздадена на ученици на 14- и 15-годишна възраст.

Брошурата се нарича "Любов без последствия" и е издание на Министерството на здравеопазването. Тя е богато илюстрирана и е предназначена за сексуално възпитание на учениците.
Едно от училищата, в които са раздадени брошури, е Езиковата гимназия в Ямбол.
http://epicenter.bg/article/Zdravnoto-ministerstvo-razprati-po-uchilishtata-obrazovatelna-broshura-s-pregarnati-mazhe/176315/2/0

Предполагам, че и за това ще намериш някакво обяснение. М?

Обяснение за какво - защо РЗИ-Ямбол е решило, че само между мъже има болести, предавани по полов път или за нещо друго?  :image008:

Пешо

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #147 -: Февруари 27, 2019, 10:01:42 »
Quote (selected)
П И сержанта снощи писа, че филмът е за невъзможната любов, не за нежната
Че тя невъзможната е най-нежна :in_love-1101:
Quote (selected)
Това, че действително е пропаганда на педерастията, съвсем не означава, че на този етап би имал някакво въздействие у нас. Но, както обикновено ти разсъждаваш повърхностно и даваш нелепи предположения и примери.
Е, предполагам, че се е опитал да се пошегува.
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Zdravnoto-ministerstvo-razprati-po-uchilishtata-obrazovatelna-broshura-s-pregarnati-mazhe/176315/2/0

Предполагам, че и за това ще намериш някакво обяснение. М?
Естествено - " мъжете знаят защо"  ;D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #148 -: Февруари 27, 2019, 14:08:14 »
Джиджи, "изяде" си емотиконите за 5 коментара напред!  :b0205:
Последният ти коментар е ярко доказателство, че не подлежиш на превъзпитаване! :)

Вярно! Но въпреки това, слушам и се подчинявам! емотикон – козирувам!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #149 -: Февруари 27, 2019, 14:19:10 »
И имам въпрос към всички /без Лили!/, коментирали филма "Планината Броубек":

Кои от вас сте гледали филма и кои – не?

Щото филм не може да се коментира, без да е гледан – подобно на коментарите за Солженицин по времето на соца, когато сички се бяха юрнали да го плюят, без и хабер да си имат поне как изглеждат книгите му.  ;D

Аз обаче притежавам некои от тях, освен ако брат ми не си е взел обратно още някоя и друга. Щото е такъв: първо подарява книги, а после почва една по една да си ги прибира ...
Просто ги сваля от библиотеката, като след това запълва празното място с нещо друго ...  :yes-1289:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #150 -: Февруари 27, 2019, 15:04:28 »

Не.
Питам те (не само теб, де) как мислиш - дали тази история за една нежна любов, както ни я представи навремето кинокритиката и сержанта снощи, щеше да те впечатли, ако не беше между а) мъже и б) ковбойци. С други думи - доколко, според теб, е влиянието на основната идея и доколко - на декора, доколко внушението е за любов и доколко - за хомосексуални отношения между корави мъже, глави на семейство и т.н.
Дали, все пак, основното послание на филма е за любовта или е пропаганда на педерастията (в смисъл 'голубие - те же люди').
Планината Броукбек е филм от 2005 год. , а на мен ми се струва,че сега наслагвате върху него раздразненията си от обществените процеси през 2019 год.
и да - това е филм за любов, бих казала един от най-добрите любовни филми, които съм гледала, в първата петица на личната ми класация
а кино,както знаете, съм гледала много, кален зрител съм и не се подвеждам лесно
този е не само от -най добрите, но и от най-въздействащите филми, много точно определен от Сержанта, като филм за невъзможната любов
и още - да той е филм и за хомосексуални отношения между мъже, за любов между мъже, за забранена любов, срам,страх, сълзи, бягство и завръщане
за голяма и страшна любов между хора
нямам друго за казване
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 15:32:16 от Lillian »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #151 -: Февруари 27, 2019, 15:26:41 »
мдам, киното е прогресирало малце от времената на "вокзал для двоих", който също харесвам, темата за трудната любов и т.н.
лилиан всъщност изчерпа темата за планината броукбек.

предполагам, че некои с удоволствие биха отворили тема "до кога ще търпим недъзите на американското кино", както и тема дали гейове, лесбийки и транссексуални трябва изобщо да присъстват във филми, книги и статии или само в криминалната хроника и в учебниците по патология.
но тва нема връзка с оскарите.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #152 -: Февруари 27, 2019, 15:56:03 »
67-а, ти живееш на удивително място, наистина !!!!!
Каквото и да се коментира напоследък, около теб винаги се намира идентичен случай. Дали 80 годишни баби, дали един градинар, дали приятели на децата …
И това при положение, че живееш в една от най-рядко населените държави на света  :m1728:
Тя страната пак си е рядко населена, ама аз живея в населената й част! Виж, при белите мечки как стои въпросът с хомосексуалността - честно нямам идея!  :t0328:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #153 -: Февруари 27, 2019, 16:36:07 »
мдам, киното е прогресирало малце от времената на "вокзал для двоих", който също харесвам, темата за трудната любов и т.н.
А как стои въпросът за прогреса на киното от времената на "Гражданинът Кейн", който също харесвам?
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 16:51:46 от Bacho Кольо »

Пешо

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #154 -: Февруари 27, 2019, 16:47:10 »
…..
Планината Броукбек е филм от 2005 год. , а на мен ми се струва,че сега наслагвате върху него раздразненията си от обществените процеси през 2019 год.

Това не се отнася до мен. С коментара за двете краварки от Къртожабене просто повторих онова, което съм писал преди години, само дето тогава бях споменал рускини.
Quote (selected)
и да - това е филм за любов, бих казала един от най-добрите любовни филми, които съм гледала, в първата петица на личната ми класацияи да - това е филм за любов, бих казала един от най-добрите любовни филми, които съм гледала, в първата петица на личната ми класация
а кино,както знаете, съм гледала много, кален зрител съм и не се подвеждам лесно
този е не само от -най добрите, но и от най-въздействащите филми, много точно определен от Сержанта, като филм за невъзможната любов
 
Е, както вече изяснихме, емоциите, каквато е и любовта, се възпитават и чрез гледане на филми.

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #155 -: Февруари 27, 2019, 16:47:41 »
Quote (selected)
за голяма и страшна любов между хора
Правилно ли предполагам, че акцентът в горния израз е върху "хора"?
От което излиза, че предвид изключително майсторското, художественото и емоционално предаване на това чувство, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ, че става въпрос за гей-двойка. Така ли?
Ако е така, тогава, какво пречеше на творецът/ците на този филм да го направят с хетеросексуални партньори?!?!
В смисъл, пак казвам - ако така въздействено, до сълзи, е предадена тази любов, какво щеше да се промени във възприятието на зрителя, ако двойката си беше "по Закон Божи"?
Да не изреждам, че брой нямат, филмите с изключително въздействащи любовни сцени.
Че, дори и градацията на любовта между героите на сериала "Теория за големия взрив" - Пени и Ленард е толкова човешка, направо трогателна, независимо от това, че сериалът е страхотна комендия - в останалата си част. И което ги прави страхотно симпатични. Не само на мен, а и на много хора, с които съм споделял това.
Т.е., каквато и да е лирична, затрогваща и въздействаща любовта на тези двамата, за мен това (гейското) е чисто конюнктурен похват, както вече споменах преди и в доста други филми, поредици и какво ли не.
Снощи, в поредната криминална история на "Елементарно Уотсън" се търсеше съпругът на Джон...
И на този, изключителен с диалога си, сюжетна линия и прекрасна актьорска игра, посегнаха, мръсниците!!!

Пешо

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #156 -: Февруари 27, 2019, 16:50:41 »
67-а, ти живееш на удивително място, наистина !!!!!
Каквото и да се коментира напоследък, около теб винаги се намира идентичен случай. Дали 80 годишни баби, дали един градинар, дали приятели на децата …
И това при положение, че живееш в една от най-рядко населените държави на света  :m1728:
Тя страната пак си е рядко населена, ама аз живея в населената й част! Виж, при белите мечки как стои въпросът с хомосексуалността - честно нямам идея!  :t0328:
Не мога да повярвам ! Все очаквам да прочета нещо като "Тука, в близката горичка едни познати бели мечки …"
 :happy-3336:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #157 -: Февруари 27, 2019, 16:55:16 »
Quote (selected)
а любов между мъже, за забранена любов, срам,страх, сълзи, бягство и завръщане
за голяма и страшна любов между хора

Като се вземе предвид, че хомосексуализмът(автентичният, а не придобитият) е генетична аномалия, която се изявява като физическо влечение към собствения пол, на мен, Лили, малко нещо не ми достига в определението за "голяма и страшна любов". Пообъркала си секса с любовта :smokin:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #158 -: Февруари 27, 2019, 17:00:09 »
Не мога да повярвам ! Все очаквам да прочета нещо като "Тука, в близката горичка едни познати бели мечки …"
 :happy-3336:
А, в близката горичка има само кафяви мечки, но да речем за момента успяваме да избегнем близките контакти.
Белите мечки такава жега като -20 Ср колкото е в момента, изобщо не ги кефи!
 :t0328:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2019, 17:05:33 »
Като се вземе предвид, че хомосексуализмът(автентичният, а не придобитият) е генетична аномалия, която се изявява като физическо влечение към собствения пол, на мен, Лили, малко нещо не ми достига в определението за "голяма и страшна любов". Пообъркала си секса с любовта :smokin:

Уважаеми дами и господа, обикновено най-хубавите неща стават от нека до го наречем пръв поглед и без наглед никаква причина. Случва се веднъж в живота или пък не се случва изобщо...та така те. Не е нужно да сте дакели

Защо при дакелите да може, а при двама влечащи се един към друг да не може?
Много, много отдавна една мъдра жена ме апострофира. Аз се бях затръшкала защо две девойчета - такива прекрасни поединично - са влюбени една в друга, а не в двама също толкова прекрасни момци. Та тя ми рече, те може би са търсили правилния човек за себе си.
За справка, дамата беше омъжена щастливо, с две щерки със стандартна ориентация.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #160 -: Февруари 27, 2019, 17:26:13 »
мисля,че повечето от вас не са гледали Планината Броукбек
и Джиджи попита по-горе за същото
много особена ситуация- втори ден водим разговори, за нещо, което което не познавате

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #161 -: Февруари 27, 2019, 17:29:54 »
мдам, киното е прогресирало малце от времената на "вокзал для двоих", който също харесвам, темата за трудната любов и т.н.

Да, „Гара за двама”… Също много човешки, даже изключителен филм на Елдар Рязанов, когото аз харесвах изключително много. Тогава той беше колос като режисьор, но за жалост изчезна веднага след промените. Поне у нас.  :sad-3295:

Но напоследък забелязвам как акцентът се премества все по–видимо от режисьора към актьорите, което според мен не е чак толкоз редно. Защото, ако  не е режисьорът да им създаде амбианса, тези актьори няма да има къде да се проявят и няма да бъдат забелязани от никого.  :ive_got_it-1379:

Чок觧

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #162 -: Февруари 27, 2019, 17:37:36 »
мисля,че повечето от вас не са гледали Планината Броукбек
и Джиджи попита по-горе за същото
много особена ситуация- втори ден водим разговори, за нещо, което което не познавате

Лиленце , ти тия неща ги гледаш по филмите и си мислиш , че ги позвамаш , някои от нас са ги гледали на живо , в живота и много добре разбираме и познаваме ситуацията .
Не си спомням да съм гледал филма , а и е било отдавна- смътно си спомням за някакви каубои в прерията или планината , отделени от света . Ако е този филма - постави ги същите герои в обществото , между хората и виж какво ще се случи .

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #163 -: Февруари 27, 2019, 17:39:27 »
Но напоследък забелязвам как акцентът се премества все по–видимо от режисьора към актьорите, което според мен не е чак толкоз редно. Защото, ако  не е режисьорът да им създаде амбианса, тези актьори няма да има къде да се проявят и няма да бъдат забелязани от никого.  :ive_got_it-1379:
Изразявам вежливо несъгласие. Алан Рикман можеше да чете телефонния указател по радиото и аз пак щях да слушам. Мерлин Монро вероятно е могла да играе в реклама за прах за пране и пак е щяла да бъде неотразима.
Защо се провали "Соло" - при всичката четиридесетгодишна рекламна кампания, дето казваше един местен критик? Защото капитан Соло се държеше на Харисън Форд и без него не става, ако ще заместникът да е Господ.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #164 -: Февруари 27, 2019, 17:40:55 »

Като се вземе предвид, че хомосексуализмът (автентичният, а не придобитият) е генетична аномалия, която се изявява като физическо влечение към собствения пол, на мен, Лили, малко нещо не ми достига в определението за "голяма и страшна любов". Пообъркала си секса с любовта

Не, не е! Защото във филма няма нито една секс сцена, да не говорим за порно!

А атмосферата е дълбоко наситена с любов. И не подчертано задължително между двама мъже, а просто ЛЮБОВ. И в това му е една от най–големите заслуги на този филм. Но това не може да се обясни на някого, който не е гледал филма.

За тази цел филмът  трябва да се гледа /без предубеждение!/, а всичко останало ще се усети от само себе си.  :yes-1289:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 17:54:04 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #165 -: Февруари 27, 2019, 17:45:44 »
Лиленце , ти тия неща ги гледаш по филмите и си мислиш , че ги позвамаш , някои от нас са ги гледали на живо , в живота и много добре разбираме и познаваме ситуацията .
Не си спомням да съм гледал филма , а и е било отдавна- смътно си спомням за някакви каубои в прерията или планината , отделени от света . Ако е този филма - постави ги същите герои в обществото , между хората и виж какво ще се случи .
Ами точно в това е пинизът, Чоки. :cool-1084:

Затова аз винаги отдавам на първо място дължимото на режисьорите, а после мога да намеся евентуално и актьорите. С това отговарям и на 67 по–горе.

П.П. А доколкото си спомням и аз /дано да не греша!/, двамата герои "се оттеглиха" в планината нарочно, за да изживеят необезпокоявани от никого това, което се беше зародило между тях точно в средата, за която говори Чоки.
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 17:51:33 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #166 -: Февруари 27, 2019, 17:49:05 »
.......
Лиленце , ти тия неща ги гледаш по филмите и си мислиш , че ги позвамаш , някои от нас са ги гледали на живо , в живота и много добре разбираме и познаваме ситуацията .
....
разбира се, че е така
аз като добрата Сесилия, живея във филмите, в розова мъгла и златна пеперуди
никакви "ситуации" не докосват живота ми
моля те,Чоки, не ме карай да продължавам

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #167 -: Февруари 27, 2019, 17:51:51 »
разбира се, че е така
аз като добрата Сесилия, живея във филмите, в розова мъгла и златна пеперуди
никакви "ситуации" не докосват живота ми
моля те,Чоки, не ме карай да продължавам
:nuts: Така е, като си нямаш бяла мечка наоколо, в комплект с валяща поледица и замръзваща мъгла!  :t0328:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #168 -: Февруари 27, 2019, 18:10:03 »
мисля,че повечето от вас не са гледали Планината Броукбек
и Джиджи попита по-горе за същото
много особена ситуация- втори ден водим разговори, за нещо, което което не познавате

Сещаш ли се за оная сцена от Американски прелести, дето героят-хомофоб на Кевин Спейси прегърна и целуна страстно един пич, гаджето на дъщеря му примерно?  :0007:

Чок觧

  • Гост
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #169 -: Февруари 27, 2019, 18:21:47 »
Quote (selected)
моля те,Чоки, не ме карай да продължавам

Не те карам , ама не ме карай и ти , щото ако почна да разправям това , което съм видял и преживял ще започнете да  :peeing-2085:
« Последна редакция: Февруари 27, 2019, 18:24:14 от Чок觧 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #170 -: Февруари 27, 2019, 18:24:54 »
Големо теоретизиране, голям ужас!
Съседките ми на село са две лезбийки, вече прехвърлили половината на осмото си десетилетие. Животът им действително звучи като кинолента, макар да са еквивалентът на двете краварки от Къртожабене, да речем. ….
67-а, ти живееш на удивително място, наистина !!!!!
Каквото и да се коментира напоследък, около теб винаги се намира идентичен случай. Дали 80 годишни баби, дали един градинар, дали приятели на децата …
И това при положение, че живееш в една от най-рядко населените държави на света  :m1728:
Всички живеем на удивителни места.
Такива неща се случват навсякъде, но явно нямаме очи да ги видим и да осмислим какво виждаме около нас, докато 67 има нужните сетива и желание да погледне под покривалото (честно не мислех за юргана  :blush-3296:).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #171 -: Февруари 27, 2019, 18:30:45 »
Quote (selected)
аз като добрата Сесилия, живея във филмите, в розова мъгла и златна пеперуди
С един куршум много зайци, и киното, и Близкия Изток, и любовта, и домашното насилие...Пак добре, че не е като добрата Джуди Рот... :image008:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #172 -: Февруари 27, 2019, 18:36:18 »
Quote (selected)
втори ден водим разговори, за нещо, което което не познавате
Преди 2-3 часа зададох един-два въпроса, пък никой не се нае да вземе отношение.
Не го казвам, като да излиза, че се сърдя или нещо такова, но естеството (поантата, рийшли!!) беше в това - дали тази дълбока любов не би могла да се състои между хетеро, а не между хомо, и дали въздействието ѝ върху зрителя, щеше да е със същата сила?
Сега се сетих и ще дам само един пример - Ромео и Жулиета във филма на Франко Дзефирели с Оливия Хъси и Ленард Уайтинг.
Красота!
Т.е., хомо-варианта в "Планината Броубек" за мен си е чисто конюнктурен похват - и, основно, в синхрон с мулти-култи либерастките постулати, пък àко и да е толкова въздействащ!
И дали когато гледаш нещо, което като знаеш, че априори няма да ти е приятно, ще имаш настройката да възприемеш ТОЧНО ТАЗИ красота на сюжет, сцена и т.н.?!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #173 -: Февруари 27, 2019, 18:37:33 »
......
С един куршум много зайци, и киното, и Близкия Изток, и любовта, и домашното насилие...
моля? :image008:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #174 -: Февруари 27, 2019, 18:38:46 »
Брадатко за такива неща си има дума.
Халтура!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #175 -: Февруари 27, 2019, 18:40:57 »
Quote (selected)
втори ден водим разговори, за нещо, което което не познавате
Преди 2-3 часа зададох един-два въпроса, пък никой не се нае да вземе отношение.
Не го казвам, като да излиза, че се сърдя или нещо такова, но естеството (поантата, рийшли!!) беше в това - дали тази дълбока любов не би могла да се състои между хетеро, а не между хомо, и дали въздействието ѝ върху зрителя, щеше да е със същата сила?
...
е, филми за любовта между мъж и жена има много
даже като се замисля, всички са такива
ти обаче също не си гледал Планината  Броукбек

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #176 -: Февруари 27, 2019, 18:44:20 »
Quote (selected)
ти обаче също не си гледал Планината  Броукбек
Да-а-а!
Явно не си стигнала до последното ми изречение...
(Сега излизам, после ще продължим. Евентуално, при смисъл...)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #177 -: Февруари 27, 2019, 18:48:19 »
Quote (selected)
моля те,Чоки, не ме карай да продължавам

Не те карам , ама не ме карай и ти , щото ако почна да разправям това , което съм видял и преживял ще започнете да  :peeing-2085:
всеки си има история,Чоки
която едва ли е интересна за публиката
но не знам от висотата на какво казваш на другия -ти знаеш това само от киното!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #178 -: Февруари 27, 2019, 18:48:42 »
Quote (selected)
втори ден водим разговори, за нещо, което което не познавате
Преди 2-3 часа зададох един-два въпроса, пък никой не се нае да вземе отношение.
Не го казвам, като да излиза, че се сърдя или нещо такова, но естеството (поантата, рийшли!!) беше в това - дали тази дълбока любов не би могла да се състои между хетеро, а не между хомо, и дали въздействието ѝ върху зрителя, щеше да е със същата сила?
...
е, филми за любовта между мъж и жена има много
даже като се замисля, всички са такива
ти обаче също не си гледал Планината  Броукбек

Да попитам само.
Трябва ли да присъствам на фашистко сборище за да разбера, че не е за мен? :m1708:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: "ОСКАРИ" 2019
« Отговор #179 -: Февруари 27, 2019, 18:50:12 »
но ,можеш ли да обсъждаш сборище, на което не си бил?