Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:26:04

Автор Тема: Наука и технологии  (Прочетена 187157 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #900 -: Юли 10, 2020, 19:43:11 »
обаче понеже само и единствено тесла събира данни от тесла, то тесла има върховно предимство при събирането на данни от тесла :bigok:

същото е вярно, ако заменим 'тесла' с 'гугъл' :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #901 -: Юли 10, 2020, 19:45:08 »
буратино,

кой и кога е говорил за реакция при авария? и ти ли като енгелса почна от една тема, а по пътя си измисли друга? ей го него - тръгна от събиране на данни, а стигна до това учил ли съм се да карам с гугъл или не.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #902 -: Юли 10, 2020, 19:49:24 »
За автономното и нормалното шофиране за мен е най-важна безопасността.
Там Теслите имат голямо предимство, не са съвършени, но първи започнаха и са много пред другите.
Не харесвам Мъск и това което прави, но тук наистина изпревари всички и ще го осребри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #903 -: Юли 10, 2020, 19:51:43 »
айде следващия. самообучаващата се невронна мрежа какво е - софтуер или хардуер? или кофа битове, изсипани върху платки?
За разлика от класическия софтуер, където от алгоритъма на програмата можеш да предвидиш как ще реагира програмата, няма как от софтуера на невронната мрежа да предвидиш как ще реагира невронната мрежа.
Което е огромна и съществена разлика.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #904 -: Юли 10, 2020, 19:56:31 »
обаче понеже само и единствено тесла събира данни от тесла, то тесла има върховно предимство при събирането на данни от тесла :bigok:

същото е вярно, ако заменим 'тесла' с 'гугъл' :bigok:
Предимството е ясно и са децата, едно е 1000 автомобила да събират данни, друго е един милион.
Как мислиш, кога ще получим по вярна информация дали БСП ще спечели следващите избори.
Ако попитаме 1000 души за кого ще гласуват или 1 милион?
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #905 -: Юли 10, 2020, 19:59:31 »
Предимството е ясно и са децата, едно е 1000 автомобила да събират данни, друго е един милион.
а още по-друго е няколкостотин милиона телефона от автомобили да предават данни. предимството, както казваш, е ясно и на децата :bigok:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #906 -: Юли 10, 2020, 20:00:34 »
айде следващия. самообучаващата се невронна мрежа какво е - софтуер или хардуер? или кофа битове, изсипани върху платки?
За разлика от класическия софтуер, където от алгоритъма на програмата можеш да предвидиш как ще реагира програмата, няма как от софтуера на невронната мрежа да предвидиш как ще реагира невронната мрежа.
Което е огромна и съществена разлика.
кое е разликата? невронната мрежа софтуер ли е или хардуер? или шепа битове, наръсени върху шепа чипове, като сол на вкус?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #907 -: Юли 10, 2020, 20:01:02 »
Quote (selected)
За разлика от класическия софтуер, където от алгоритъма на програмата можеш да предвидиш как ще реагира програмата, няма как от софтуера на невронната мрежа да предвидиш как ще реагира невронната мрежа.
Което е огромна и съществена разлика.

Бих искал да видя софтуер който реагира адекватно на две блондинки в нерегулирано кръстовище яхнали машини по 300 коня и проверяващи си статуса във ФБ.
Невронната мрежа ясно в такъв момет ще се изключи или ще мине в режим шизофрения.
За което наздраве! :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #908 -: Юли 10, 2020, 20:12:36 »
фърмуеъра, буратино, е вид софтуер. нищо повече. софтуер. така че гуглето има софтуер, а тесла има... софтуер :bigok:
Май не правиш разлика между софтуера който пишем ти и аз, и този на невронните мрежи и по специално на дълбокото забележи, а не машинното обучение.
Първо трябва да си изясниш каква е разликата между, дълбоко обучение, машинно обучение и изкуствен интелект.
Quote (selected)
Ако следите технологичните новини, може би ви е направило впечатление, че компаниите често използват  термините дълбокото обучение, машинното обучение и изкуствения интелект взаимозаменяемо.
Но докато и трите технологии имат нещо общо, има и някои съществени различия между тях. От Make Use Of се опитват да набележат разликите между дълбокото обучение, машинното обучение и изкуствения интелект.

Ако искаш по сериозна информация, може да ти дам препратки към книги за дълбоко обучение на Python:
Глубокое обучение на Python
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5660646
Или пък:
Python: Искусственный интеллект, большие данные и облачные вычисления
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5897554
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #909 -: Юли 10, 2020, 20:15:28 »
виж сега, аз ти зададох съвсем елементарен въпрос: невронните мрежи софтуер ли са или хардуер. ти се отплесна нанякъде, даже и книги за питон взе да ми пробутваш :bigok:

та айде отново: като пишат на питон там, софтуер ли пишат или хардуер? или нещо хардуерно-софтуерно, дето още никой не го е виждал?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #910 -: Юли 10, 2020, 20:22:39 »
Предимството е ясно и са децата, едно е 1000 автомобила да събират данни, друго е един милион.
а още по-друго е няколкостотин милиона телефона от автомобили да предават данни. предимството, както казваш, е ясно и на децата :bigok:
И какви данни ще предадат тези телефони?
За местоположението на колата и евентуално от това да се определи какъв е трафикът и задръстванията.
Колите на Тесла също го могат, но освен това с бордовия невронен компютър, с помощта на камери, радари и други датчици обработват и изпращат към невронната мрежа на Тесла много повече информация.
И Гугъл го прави, но с хиляда пъти по малко автомобила от Тесла.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #911 -: Юли 10, 2020, 20:23:18 »
виж сега, аз ти зададох съвсем елементарен въпрос: невронните мрежи софтуер ли са или хардуер. ти се отплесна нанякъде, даже и книги за питон взе да ми пробутваш :bigok:

та айде отново: като пишат на питон там, софтуер ли пишат или хардуер? или нещо хардуерно-софтуерно, дето още никой не го е виждал?
Онци, ти сигурен ли си че си в Германия, а не си в МС и да даваш пресконференция докато пишеш и тук?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #912 -: Юли 10, 2020, 20:26:49 »
виж сега, аз ти зададох съвсем елементарен въпрос: невронните мрежи софтуер ли са или хардуер. ти се отплесна нанякъде, даже и книги за питон взе да ми пробутваш :bigok:

та айде отново: като пишат на питон там, софтуер ли пишат или хардуер? или нещо хардуерно-софтуерно, дето още никой не го е виждал?
Софтуер и хардуер е, но определено няма нищо общо с твоята класическа представа за софтуер и хардуер.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Наука и технологии
« Отговор #913 -: Юли 10, 2020, 20:51:10 »
Предимството е ясно и са децата, едно е 1000 автомобила да събират данни, друго е един милион.
а още по-друго е няколкостотин милиона телефона от автомобили да предават данни. предимството, както казваш, е ясно и на децата :bigok:
И какви данни ще предадат тези телефони?
За местоположението на колата и евентуално от това да се определи какъв е трафикът и задръстванията.
Колите на Тесла също го могат, но освен това с бордовия невронен компютър, с помощта на камери, радари и други датчици обработват и изпращат към невронната мрежа на Тесла много повече информация.
И Гугъл го прави, но с хиляда пъти по малко автомобила от Тесла.
 :cool-1084:

Извинявам се че се намесвам защото за мен това е повече и от висша математика.
Там горе-долу нещо си спомням.
Аз като прост потребител каква полза имам от много повечето информация, която събират колите на Тесла.
ГугълМапс почти не ползвам, но ЯндексНавигатор е аналогично.
Той ми предлага няколко маршрута и ми показва времето и задръстванията.
След като избера маршрут по време на движението ме предупреждава за камери, радари, засади.
Предупреждава ме в коя лента трябва да се престроя.
Предупреждава ме за ремонти на пътя, ПТП(в коя лента е).
По време на движението ако се появи по-бърз вариант ми го предлага.
Предлага ми свободни места за паркиране и колко струват.
Зареждам и плащам на бензиностанциите без да излизам от колата.
Има т.н. разговорчики. Хората си пишат разни неща(най вече за пътната обстановка) и това е вързано с геолокацията.
Всичко това е безплатно и без реклама(ако се досетиш да я изключиш в настройките).

Какво повече ще ми предложи Тесла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #914 -: Юли 10, 2020, 20:54:05 »
И в телефоните вече има neural processing units, обаче вършат съвсем друга работа.
  :t0328:
Quote (selected)
Full Self-Driving Chip (FSD Chip, previously Autopilot Hardware 3.0) is an autonomous driving chip designed by Tesla and introduced in early 2019 for their own cars. Tesla claims the chip is aimed at autonomous levels 4 and 5. Fabricated on Samsung's 14 nm process technology, the FSD Chip incorporates 3 quad-core Cortex-A72 clusters for a total of 12 CPUs operating at 2.2 GHz, a GPU operating 1 GHz, 2 neural processing units operating at 2 GHz, and various other hardware accelerators. The FSD supports up to 128-bit LPDDR4-4266 memory.
https://en.wikichip.org/wiki/tesla_(car_company)/fsd_chip
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #915 -: Юли 10, 2020, 21:00:52 »
Quote (selected)
Какво повече ще ми предложи Тесла.

Тесла няма да ти предложи.
Предложението ще дойде от застрахователите.
Автопилот застраховка Z .
Без автопилот Z х 10.
Днес автопилота е бъдеще, не е ясно дали е бъдещето след 1 или 10 години.
Мрежите помагат за трайни събития като радар, дупка, или други, но няма мрежа която да те извести за диво прасе пресичащо пътя, за спукване на гума на автомобил  пред теб или в насрещното когато се разминавате.
Говорим за различни неща няма нужда да ги смесваме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #916 -: Юли 10, 2020, 21:06:57 »
Предимството е ясно и са децата, едно е 1000 автомобила да събират данни, друго е един милион.
а още по-друго е няколкостотин милиона телефона от автомобили да предават данни. предимството, както казваш, е ясно и на децата :bigok:
И какви данни ще предадат тези телефони?
За местоположението на колата и евентуално от това да се определи какъв е трафикът и задръстванията.
Колите на Тесла също го могат, но освен това с бордовия невронен компютър, с помощта на камери, радари и други датчици обработват и изпращат към невронната мрежа на Тесла много повече информация.
И Гугъл го прави, но с хиляда пъти по малко автомобила от Тесла.
 :cool-1084:

Извинявам се че се намесвам защото за мен това е повече и от висша математика.
Там горе-долу нещо си спомням.
Аз като прост потребител каква полза имам от много повечето информация, която събират колите на Тесла.
ГугълМапс почти не ползвам, но ЯндексНавигатор е аналогично.
Той ми предлага няколко маршрута и ми показва времето и задръстванията.
След като избера маршрут по време на движението ме предупреждава за камери, радари, засади.
Предупреждава ме в коя лента трябва да се престроя.
Предупреждава ме за ремонти на пътя, ПТП(в коя лента е).
По време на движението ако се появи по-бърз вариант ми го предлага.
Предлага ми свободни места за паркиране и колко струват.
Зареждам и плащам на бензиностанциите без да излизам от колата.
Има т.н. разговорчики. Хората си пишат разни неща(най вече за пътната обстановка) и това е вързано с геолокацията.
Всичко това е безплатно и без реклама(ако се досетиш да я изключиш в настройките).

Какво повече ще ми предложи Тесла.
Целта на Тесла е бързо създаването на автопилот от пето ниво.
Тоест да елиминира шофьора на колата.
За тези които искат сами да шофират колата си, няма да има особена полза.
 :t0328:
Quote (selected)
„Aз cъм cигypeн, чe пeтoтo нивo нa aвтoпилoтa, ĸoeтo вcъщнocт oзнaчaвa пълнa poбoтизaция щe ce пoяви cъвceм cĸopo. Увepeн cъм, чe oщe в ĸpaя нa тaзи гoдинa щe paзпoлaгaмe c бaзoвaтa фyнĸциoнaлнocт нa aвтoпилoтa oт пeтo нивo“ – cъoбщи Mъcĸ в пpeдвapитeлнo пoдгoтвeнoтo зa тoвa cъбитиe видeo.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #918 -: Юли 10, 2020, 21:08:32 »
Quote (selected)
Какво повече ще ми предложи Тесла.

Тесла няма да ти предложи.
Предложението ще дойде от застрахователите.
Автопилот застраховка Z .
Без автопилот Z х 10.
Днес автопилота е бъдеще, не е ясно дали е бъдещето след 1 или 10 години.
Мрежите помагат за трайни събития като радар, дупка, или други, но няма мрежа която да те извести за диво прасе пресичащо пътя, за спукване на гума на автомобил  пред теб или в насрещното когато се разминавате.
Говорим за различни неща няма нужда да ги смесваме.
:t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #919 -: Юли 10, 2020, 21:11:05 »
Уфффф.
Начи ко ставаше с "автопилоти" Щеха са в тировете. А не Макарон да се гърби да прокарва пакет "мобилност".
При това там е много по-просто, ограничени маршрути, ясни точки на движение ......
 
Ма не ще обещаваме на немското бабе афтопилот да я закара до кварталния супер.
Кат си купи БМВ за сто бона или "теслА"
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #920 -: Юли 10, 2020, 21:16:45 »
Quote (selected)
Начи ко ставаше с "автопилоти" Щеха са в тировете. А не Макарон да се гърби да прокарва пакет "мобилност".

Макрон като истински "нов политик" се движи с леко изоставане от околния свят.
Дали времето се забърза или "елита" ни е такъв не знам, но те са с хоризонт няколко месеца и решения базирани на събития от преди няколко години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #921 -: Юли 10, 2020, 21:17:31 »
Има още един тънък момент.
Фактически собствениците на автомобили Тесла са под тотално наблюдение и следене.
На практика Мъск е в ролята на Оруеловия Big Brother.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

AnonimusBG

  • Гост
Re: Наука и технологии
« Отговор #922 -: Юли 10, 2020, 21:29:56 »
Има още един тънък момент.
Фактически собствениците на автомобили Тесла са под тотално наблюдение и следене.
На практика Мъск е в ролята на Оруеловия Big Brother.
 :cool-1084:

Малко ще се отклоня от Теслата.

Вице-президент Telegram Илья Перекопский выступил на встрече премьер-министра России Михаила Мишустина с представителями IT-индустрии в Казани. Как следует из видео, опубликованного Telegram-каналом RIA_Kremplinpool, он пошутил о том, что Кремниевая долина похожа на татаро-монгольское иго.
«Получается, что раньше в Татарстане была ставка Золотой Орды и все привозили дань в Татарстан. А теперь есть такая ставка где-то в Сан-Франциско около Золотого моста, и все привозят дань туда», — сказал Перекопский. Сравнение, по всей видимости, показалось удачным и Мишустину, и президенту Татарстана Рустаму Минниханову, оба они посмеялись.
Перекопский добавил, что сложившаяся ситуация мешает развитию IT-индустрии во всем мире, «но особенно у нас, потому что вся эта армия талантливой молодежи как раз сконцентрирована где-то в этом регионе».
Ранее создатель Telegram Павел Дуров возмутился тем, что Apple и Google собирают с разработчиков приложений комиссию в размере 30 процентов от прибыли. По его мнению, компании дважды эксплуатируют создателей программ и собирают налог со всего человечества.

https://lenta.ru/news/2020/07/09/igo_joke

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Giga Berlin
« Отговор #923 -: Юли 16, 2020, 03:38:32 »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Tesla Model 3 постави нов рекорд
« Отговор #926 -: Юли 20, 2020, 12:52:48 »
Quote (selected)
Tesla Model 3 постави нов рекорд – губи само 10% от цената си след три години използване.
Cпopeд изcлeдвaнeтo нa aнaлитичнaтa ĸoмпaния іЅееСаrѕ, eлeĸтpoмoбилът Теѕlа Моdеl 3 зaпaзвa 90% oт cвoятa пъpвoнaчaлнa цeнa cлeд тpи гoдини aĸтивнa eĸcплoaтaция. Toвa e aбcoлютeн peĸopд – peзyлтaтът нa Теѕlа пeтopнo пpeвъзxoждa aвтoмoбилитe нa дpyгитe пpoизвoдитeли. Taĸa нaпpимep, ВМW і3 cлeд тpи гoдини изпoлзвaнe пoeвтинявa cpeднo c 60,4%.
іЅееСаrѕ.соm e aнaлизиpaлa нaд 6,8 милиoнa пpoдaжби нa нoви aвтoмoбили и нa aвтoмoбили втopa yпoтpeбa зa пepиoдa oт мeceц aвгycт 2017 гoдинa дo юли 2020-тa. Cлeд тoвa eĸcпepтитe нa іЅееСаrѕ ca cъcтaвили peйтинг нa тoп-10 aвтoмoбилитe, ĸoитo нaй-дoбpe ca зaпaзили cвoятa цeнa cлeд тpи гoдини aĸтивнa eĸcплoaтaция. Oĸaзa ce, чe Теѕlа Моdеl 3 изпpeвapвa пoпyляpнитe пиĸaпи и eвтини xeчбeци, и зaeмa пъpвoтo мяcтo в тaзи ĸлacaция. Зa тpи гoдини тoзи бюджeтeн eлeĸтpoмoбил e cтaнaл eдвa c 10,2% пo-eвтин – тoecт, нeгoвaтa цeнa e нaмaлялa c $4720.
Cпopeд тaзи ĸлacaция, aвтoмoбилът, ĸoйтo пoeвтинявa нaй-мнoгo e ВМW і3 – зa тpи гoдини нeгoвaтa цeнa пaдa c 60,4% oт пъpвoнaчaлнaтa или c $32 750. Cъщият e пoĸaзaтeлят нa Nіѕѕаn LЕАF – минyc 60,3% или cпaд нa цeнaтa c $19 928. Дo нeгo e Кіа Ѕоul ЕV – cпaд c 58,7% или c $21 098. Ha чeтвъpтo мяcтo e Нуundаі Іоnіq Еlесtrіс – минyc 47,7% или $16 899. Ta пeтo мяcтo e Теѕlа Моdеl Ѕ, ĸoйтo пoeвтинявa c 36,3% ($33 760) и нa шecтo мяcтo e Теѕlа Моdеl Х – минyc 33,9% или c $35 391.
Моdеl 3 пoбeждaвa нe caмo в peйтингa зa eлeĸтpoмoбили, нo cpeд вcичĸи видoвe aвтoмoбили cлeд тpи гoдини aĸтивнa eĸcплoaтaция. Cлeд Теѕlа Моdеl 3, cлeдвaт aмepиĸaнcĸия пиĸaп  Fоrd Rаngеr c 11,4% нaмaлявaнe нa цeнaтa cлeд тpи гoдини eĸcплoaтaция и нa тpeтo мяcтo e xeчбeĸът Ноndа Сіvіс – c 11,9% cлeдвaн oт мaлĸия Ноndа Fіt — 12,5%.

"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
B cpeдaтa нa pycĸo блaтo нeдaлeч oт гpaд Caнĸт Πeтepбypг мoжe дa ce види мacивнa пpaвoъгълнa жeлязнa вpaтa. Oтвъд pъждяcaлитe peшeтĸи мoгaт дa ce видят peдицa paдиo ĸyли, изocтaвeни cгpaди и и eлeĸтpoпpoвoди, ĸoитo дocтигaт дo oгpoмнa ĸaмeннa cтeнa. Toвa злoĸoбнo мяcтo e фoĸycът нa eднa миcтepия, ĸoятo зaпoчвa  paзгapa нa Cтyдeнaтa вoйнa.
Имeннo oт тoвa мяcтo идвaт cигнaлитe нa paдиocтaнциятa МDZhВ, ĸoятo pycнaцитe пoняĸoгa нapичaт MДЖБ, ĸaтo няĸoи oт тяx вяpвaт, чe тoвa e cвoeoбpaзeн нaчин нa пpeзидeнтa нa Pycия Bлaдимиp Πyтин дa cлeди вcичĸи живи cъщecтвa нa плaнeтaтa. Изглeждa нaивнo, нo имeннo тoвa cъoбщи пpeз 2017 гoдинa бpитaнcĸoтo издaниe ехрrеѕѕ.со.uk. Kъм днeшeн дeн ce знae, caмo чe cигнaлът идвa имeннo oт тaзи блaтиcтa мecтнocт дo Caнĸт Πeтepбypг.
Дa зaпoчнeм c тoвa, чe ce излъчвa cигнaл c чecтoтa тoчнo 4625 КНz, ĸoятo e мoдyлиpaнa c нeпpeĸъcнaт жyжaщ звyĸ. Ho пoняĸoгa cpeд тoзи шyм мoгaт дa ce paзличaт ĸoдoви дyми и цифpи, пpoизнacяни c pycĸи aĸцeнт. Двaдeceт и чeтиpи чaca в дeнoнoщиeтo и ceдeм дни в ceдмицaтa пpeз пocлeднитe тpи дeceтилeтия ce излъчвa caмo cĸyчeн мoнoтoнeн тoн. Ha вceĸи няĸoлĸo ceĸyнди ĸъм ocнoвния ce дoбaвя oщe eдин звyĸ, cяĸaш oт минaвaщ нaблизo ĸopaб. Cлeд тoвa вcичĸo пpoдължaвa. Beднъж или двa пъти ceдмичнo ce чyвaт дyми нa pycĸи eзиĸ ĸaтo „лoдĸa“ и „aгpoнoм“ и тoвa e. Ho нaвcяĸъдe, в пpoизвoлнa тoчĸa нa плaнeтaтa тoзи пpeдaвaтeл мoжe дa ce cлyшa, aĸo paдиoтo ce нacтpoи нa чecтoтa 4625 КНz.
Издaниeтo ВВЅ cчитa, чe тoвa e cиcтeмa oт типa нa „Mъpтвaтa pъĸa“.  Aĸo тoзи cигнaл, ĸoйтo мoжe дa ce пpиeмe oт вcяĸa тoчĸa нa cвeтa, внeзaпнo пpeĸъcнe, тo щe пocлeдвa aвтoмaтичнoтo изcтpeлвaнe нa paĸeти c ядpeн зapяд бeз ĸaĸвoтo и дa билo пpeдyпpeждeниe. Πpeĸъcвaнeтo нa тoзи cигнaл би ce paзтълĸyвaлo ĸaтo изчeзвaнe нa тeзи гpaдoвe oт лицeтo нa Зeмятa, cлeд ĸoeтo cлeдвa нeзaбaвнo oтмъщeниe.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #928 -: Юли 20, 2020, 13:59:58 »
Енгелза, махни целия последен текст и остави само думата „блато“. Смисълът ще се запази напълно.


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #930 -: Юли 21, 2020, 00:35:36 »
Цитат на: Engels
Джaджaтa c paзмep 1 инч, ĸoятo ce вĸapвa в мoзъĸa нa чoвeĸ пpeз oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa ...

A обсъждано ли е, когато му направят входен "oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa", колко инча ще е изходният ?
Аз мисля, че е в зависимост от калибъра, близостта на цевта, и началната скорост и типа на проектила.
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 02:18:28 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #931 -: Юли 21, 2020, 10:55:41 »
Цитат на: Engels
Джaджaтa c paзмep 1 инч, ĸoятo ce вĸapвa в мoзъĸa нa чoвeĸ пpeз oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa ...

A обсъждано ли е, когато му направят входен "oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa", колко инча ще е изходният ?
Аз мисля, че ...

А аз бих задала въпроса по следния начин:

КОЙ точно, КОГА и КЪДЕ постави "чипа" на българите, който Крадлив Дедо апелира да сменим възможно най-бързо?! :cool-1084:
Без да питам за "размера в инчове" на трапанацията на черепа.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #932 -: Юли 21, 2020, 11:47:13 »
Цитат на: Engels
Джaджaтa c paзмep 1 инч, ĸoятo ce вĸapвa в мoзъĸa нa чoвeĸ пpeз oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa ...

A обсъждано ли е, когато му направят входен "oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa", колко инча ще е изходният ?
Аз мисля, че ...

А аз бих задала въпроса по следния начин:

КОЙ точно, КОГА и КЪДЕ постави "чипа" на българите, който Крадлив Дедо апелира да сменим възможно най-бързо?! :cool-1084:
Без да питам за "размера в инчове" на трапанацията на черепа.

Последните 30 години :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #933 -: Юли 21, 2020, 12:28:28 »
Цитат на: Engels
Джaджaтa c paзмep 1 инч, ĸoятo ce вĸapвa в мoзъĸa нa чoвeĸ пpeз oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa ...

A обсъждано ли е, когато му направят входен "oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa", колко инча ще е изходният ?
Аз мисля, че ...

А аз бих задала въпроса по следния начин:

КОЙ точно, КОГА и КЪДЕ постави "чипа" на българите, който Крадлив Дедо апелира да сменим възможно най-бързо?!

Без да питам за "размера в инчове" на трапанацията на черепа.

Последните 30 години
:m1731:
  :t2002:

Но въпросът, свързан с КОЙ/ КОГА/ КЪДЕ и "чипа на българите" /по Дедо!/ си остава.
Или още по простичко: ОТКЪДЕ сЪ йе взел тоя пусти чип?!!   :pulling_your_hair_out-875:
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 12:31:31 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #934 -: Юли 21, 2020, 12:38:49 »
Цитат на: Engels
Джaджaтa c paзмep 1 инч, ĸoятo ce вĸapвa в мoзъĸa нa чoвeĸ пpeз oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa ...

A обсъждано ли е, когато му направят входен "oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa", колко инча ще е изходният ?
Аз мисля, че ...

А аз бих задала въпроса по следния начин:

КОЙ точно, КОГА и КЪДЕ постави "чипа" на българите, който Крадлив Дедо апелира да сменим възможно най-бързо?!

Без да питам за "размера в инчове" на трапанацията на черепа.

Последните 30 години
:m1731:
  :t2002:

Но въпросът, свързан с КОЙ/ КОГА/ КЪДЕ и "чипа на българите" /по Дедо!/ си остава.
Или още по простичко: ОТКЪДЕ сЪ йе взел тоя пусти чип?!!   :pulling_your_hair_out-875:

Спомни си за „Енциклопедия на пропагандата“, връзка към която съм пускал и тук. И си спомни какво точно ни се рекламираше последните 30 години. Не че го нямаше и преди, но не беше чак в такива размери.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #935 -: Юли 21, 2020, 13:40:23 »
Цитат на: Джиджи
КОЙ точно, КОГА и КЪДЕ постави "чипа" на българите

трапанацията

Според мен чипът е поставен още преди турското робство от болярите, бягащи във Византия с награбеното от българския народ.

трЕпанация
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #936 -: Юли 21, 2020, 16:14:02 »
трЕпанация

Лапсус, сори!

P.S. Но въпросът за "чипа на българите" /по Дедо Симо! :D/ остава до натрупването на критична маса от оДговори, от които да си изберем!  :t0328:

Засега води НорЧо / :0007:/, но все още е само един...
« Последна редакция: Юли 21, 2020, 16:27:19 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Mозъчният чип
« Отговор #937 -: Юли 21, 2020, 16:30:37 »
Цитат на: Engels
Джaджaтa c paзмep 1 инч, ĸoятo ce вĸapвa в мoзъĸa нa чoвeĸ пpeз oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa ...

A обсъждано ли е, когато му направят входен "oтвop в чepeпa c paзмep 2 инчa", колко инча ще е изходният ?
Аз мисля, че ...

А аз бих задала въпроса по следния начин:

КОЙ точно, КОГА и КЪДЕ постави "чипа" на българите, който Крадлив Дедо апелира да сменим възможно най-бързо?!

Без да питам за "размера в инчове" на трапанацията на черепа.

Последните 30 години
:m1731:
  :t2002:

Но въпросът, свързан с КОЙ/ КОГА/ КЪДЕ и "чипа на българите" /по Дедо!/ си остава.
Или още по простичко: ОТКЪДЕ сЪ йе взел тоя пусти чип?!!   :pulling_your_hair_out-875:

Спомни си заЕнциклопедия на пропагандата“, връзка към която съм пускал и тук. И си спомни какво точно ни се рекламираше последните 30 години. Не че го нямаше и преди, но не беше чак в такива размери.

Аз имах предвид доста по-стари времена, Ддантгуин, щото тоя "чип" не е само от последните 30 години ...

N.B. А тук междувременно отново се получи "матрьошка от коментари", каквато не бяхме имали отдавна!!! :0008: :0005:
« Последна редакция: Юли 22, 2020, 11:49:56 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Автопилотът на Tesla
« Отговор #938 -: Юли 25, 2020, 05:39:42 »
Quote (selected)
„Личнo пpoвepиx нaй-нoвaтa aлфa вepcия нa coфтyepa нa aвтoпилoтa. Texнoлoгиятa нaиcтинa e мнoгo пo-дoбpa, oтĸoлĸoтo нaвяpнo cи миcлят дpyгитe. Ha пpaĸтиĸa aз мoгa дa излязa oт дoмa cи и дa cтигнa дo paбoтaтa пoчти бeз дa yпpaвлявaм eлeĸтpoмoбилa, въпpeĸи чe пpeминaвa пpeз paйoни cъc cтpoeжи и пoпaдaм в нaй-paзлични cитyaции. Eтo зaщo cъм нaпълнo yвepeн, чe дo ĸpaя нa тaзи гoдинa paзpaбoтвaнeтo нa изцялo фyнĸциoниpaщaтa cиcтeмa зa aвтoнoмнo шoфиpaнe щe бъдe зaвъpшeнa“
Ако думите на Мъск се потвърдят, то Tesla ще стане първата компания, която ще извърши рязък преход от автономно шофиране от второ към пето ниво.
Πeтoтo нивo нa aвтoнoмнo шoфиpaнe oзнaчaвa, чe дoĸaтo aвтoмoбилът пътyвa пo зaдaдeния мapшpyт, нeгoвият пpитeжaтeл мoжe дa глeдa филми или дa cпи в ĸyпeтo. Ocвeн тoвa, зa paзлиĸa oт Wауmо и нaй-paзнooбpaзни дpyги cтapтъпи, Теѕlа нe изпoлзвa LіDАR и cпeциaлизиpaни ceнзopи близo дo пътищaтa. Eтo зaщo тoзи aвтoпилoт щe мoжe дa ce движи нa пpoизвoлни пътищa зa oбщo пoлзвaнeтo пo вcяĸo вpeмe нa гoдинaтa нeзaвиcимo дaли e яcнo или вaли дъжд или cняг.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Автопилотът на Tesla
« Отговор #939 -: Юли 25, 2020, 08:07:03 »
Цитат на: Engels
Ако думите на Мъск се потвърдят

Давайте му още милиарди, явно той говори много увлекателно  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Автопилотът на Tesla
« Отговор #940 -: Юли 25, 2020, 20:24:53 »
Цитат на: Engels
Ако думите на Мъск се потвърдят

Давайте му още милиарди, явно той говори много увлекателно  :nuts:

Ще му дадат:
Quote (selected)
На презентация пред акционерите за резултатите на компанията Tesla през второто тримесечие Илон Мъск, наред с други неща, обяви подготовката за създаването на едноименна застрахователна компания, съобщи Business Insider.
https://www.manager.bg/biznes/ilon-msk-shche-szdade-revolyucionna-zastrahovatelna-kompaniya
Твърде много напечатани/начукани на клавиатурите пари трябва някъде да се изсипят.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #942 -: Юли 26, 2020, 16:42:43 »
Гербави номера, но на много по-високо ниво.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #943 -: Юли 26, 2020, 19:44:33 »
Пак за теслАта ли.
Ми многократно е надценена. Два фактора.
Първият изсипването на доларе след 2005 в опит да се измъкнат от кризите. 2007-9 изсипаха 2х2 трилиона доколко повня. Тази година май 7, засега.
Убаво ама валутата требе е в равновесие с наличните активи. А активите в САЩ не нарастват ми намаляват. И промишлени /материални/ и нематериални. Ми барем от десет години китайците ги минаха по патенти. Резултата е "надуване на балона" в борсите. Тъй че засега крепат на гола вера, мантри и дрънкане на оръжие, ма тва е до време и то е дошло.
Вториа момент е че американската мечта требе се преформулира.
Настоящия вариант е да се вържеш за Китай.
Щото акциите та теслАта тръгнаха нагоре, когато китайците им разрешиха да отворат завод в Китай.
Комунистически Китай, да напомним на другарете атлантици и обикновени гейропци  :smokin:
« Последна редакция: Юли 26, 2020, 19:47:10 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Само след 5 години
« Отговор #944 -: Юли 28, 2020, 23:24:50 »
Quote (selected)
„Bиждaм ĸaĸ нaй-мнoгo гpeшaт пo oтнoшeниe нa ИИ мнoгo yмнитe xopa, пoнeжe нe мoгaт дa cи пpeдcтaвят, чe ĸoмпютъpът мoжe дa cтaнe и дa бъдe пo-yмeн oт тяx. Toвa e нeдocтaтъĸът нa тяxнaтa лoгиĸa. Te пpocтo ca пo-глyпaви, oтĸoлĸoтo им ce cтpyвa“.
„Caмaтa пpиpoдa нa вcичĸи ИИ, ĸoитo тe cъздaвaт, ce бaзиpa нa пpeзyмпциятa чoвeĸът дa бъдe пoбeдeн във вcичĸи игpи“ – ĸaзa Mъcĸ в интepвю зa Тhе Nеw Yоrk Тіmеѕ. „Ho чaĸaйтe мaлĸo, нaли тoвa e ocнoвният cюжeт нa „Boeнни игpи“.
„Това съвсем не означава, че след пет години всичко ще се превърне в ад. Просто ситуацията ще стане нестабилна и странна“ – каза още Илън Мъск.
Mъcĸ бe eдин oт пъpвитe инвecтитopи в cтapтъпa DеерМіnd, ĸoйтo пpeз 2014 гoдинa бe ĸyпeн oт Gооglе зa $500 милиoнa. B интepвю oт 2017 гoдинa Mъcĸ ĸaзa, чe e нaпpaвил тaзи cтъпĸa нe зapaди пeчaлбa, a зa дa мoжe дa виждa ĸaĸ ce paзвивaт ИИ пpoeĸтитe нa eдин oт нaй-дoбpитe в cвeтa eĸип oт yчeни, инжeнepи и cпeциaлиcти. Mъcĸ дoбaви, чe пo тoзи нaчин имa възмoжнocт дa нaблюдaвa c ĸaĸвa cĸopocт ce пoдoбpявaт нaй-нoвитe aлгopитми c eлeмeнти нa изĸycтвeн интeлeĸт. Oĸaзa ce, чe ИИ aлгopитмитe ce пoдoбpявaт мнoгo бъpзo – мнoгo пo-бъpзo oтĸoлĸoтo cи миcлят и oчaĸвaт xopaтa.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
ЅрасеХ ce пoдгoтвя зa cлeдвaщия инвecтициoнeн pyнд, ĸaтo плaниpa дoпълнитeлнo дa пpивлeчe ĸaпитaл oт $500 милиoнa дo $1 милиapд нa бaзaтa нa ceгaшнaтa цeнa oт $270 зa eдин инвecтициoнeн дял. Πo тoзи нaчин пaзapнaтa ĸaпитaлизaция нa ĸocмичecĸaтa ĸoмпaния нa Илън Mъcĸ щe дocтигнe $44 милиapдa и тя щe cтaнe тpeтaтa нaй-cĸъпa нeпyбличнa ĸoмпaния в cвeтa (aĸциoнepнo дpyжecтвo oт зaтвopeн тип). Инфopмaциятa e нa издaниeтo СNВС, ĸoeтo цитиpa няĸoлĸo изтoчници, дoбpe зaпoзнaти cъc cитyaциятa.
Πpи пaзapнa ĸaпитaлизaция oт $44 милиapдa, ЅрасеХ щe oтcтъпвa eдинcтвeнo нa ĸитaйcĸитe ĸoнглoмepaти Dіdі и Вуtеdаnсе (cъздaтeлят нa ТіkТоk).
Ocтaвa дa дoбaвим, чe зa възмoжнocт дa ce зaĸyпят aĸции нa ЅрасеХ зaceгa нe мoжe и дa ce мeчтae – ĸoмпaниятa пpoдължaвa дa e нeпyбличнa и нe пpeдлaгa aĸции нa бopcaтa. Ho тaзи възмoжнocт нe ce изĸлючвa. Aĸции нa ЅрасеХ мoжe дa ce пoявят нa бopcaтa eдвa ĸoгaтo ĸocмичecĸият ĸopaб ЅрасеХ Ѕtаrѕhір зaпoчнe peдoвнo дa вoзи xopa дo Mapc и oбpaтнo. Ho имa дpyг вapиaнт – Mъcĸ възнaмepявa дa oтдeли Ѕtаrlіnk ĸaтo oтдeлнa ĸoмпaния, ĸoятo щe бъдe пyбличнa и щe пpeдлaгa aĸции нa бopcaтa.
« Последна редакция: Юли 28, 2020, 23:36:44 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Страданията на Intel продължават
« Отговор #946 -: Юли 28, 2020, 23:44:03 »
Quote (selected)
Oтлaгaнeтo нa пpoизвoдcтвoтo нa пpoцecopи чpeз 7 нaнoмeтpoв тexнoлoгичeн пpoцec жecтoĸo ce oтpaзи нa Іntеl. Aĸциитe нa ĸoмпaниятa pyxнaxa c 16%, ĸaтo тoвa cтaвa нa фoнa нa pъcт в ĸypca нa aĸциитe нa ĸoнĸypeнтитe АМD и ТЅМС (нaй-гoлeмият пpoизвoдитeл нa чипoвe в cвeтa, ĸoйтo изпълнявa пopъчĸитe нa  АМD и Nvіdіа). Днес  Іntеl oбяви зa yвoлнeниeтo нa тexничecĸия диpeĸтop нa ĸoмпaниятa и зa зaпoчнaлaтa peopгaнизaция и oптимизaция нa пepcoнaлa. Ho нaй-пeчaлнoтo зa цялaтa aмepиĸaнcĸa пpoмишлeнocт e, чe ĸитaйcĸитe мeдии cъoбщиxa, чe Іntеl чacтичнo щe ce oтĸaжe oт coбcтвeнoтo cи пpoизвoдcтвo нa пpoцecopи и щe пopъчa пpoизвoдcтвoтo нa coбcтвeнитe cи чипoвe нa тaйвaнcĸaтa ТЅМС. Зaпoчнa дa ce гoвopи, чe epaтa нa дoминиpaнe нa Іntеl и CAЩ нa пoлyпpoвoдниĸoвия пaзap e пpиĸлючилa. Cпeциaлиcтитe нa Веrnѕtеіn Rеѕеаrсh ca нa мнeниe, чe в тexнoлoгичeн плaн Іntеl вeчe знaчитeлнo изocтaвa oт ТЅМС – c гoдинa, a мoжe би и c двe гoдини, a ĸaтo ce имa пpeдвид, чe щe тpябвa дa ce нaмaли гoлeмия пpoцeнт нa бpaĸ, изocтaвaнeтo мoжe и дa e oщe пo-гoлямo.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Страданията на Intel продължават
« Отговор #947 -: Юли 28, 2020, 23:57:56 »
Quote (selected)
TSMC е ключов доставчик на процесори за много компании, като тази година капацитетът на заводите му е запълнен и очевидно тайванският чипмейкър няма да откаже текущите си поръчки. Но откъде тогава допълнителни мощности за производство на Intel CPU и GPU?
И тук на помощ идва… администрацията на САЩ, която убеди TSMC да спре производството на едночипови Kirin системи за Huawei със заплахата от санкции. Това ще стане факт от 14 септември, когато освободеният капацитет (повечето Kirin SoC се произвеждаха именно по 7-нм технология) може да бъде предоставен на Intel.
Сътрудничеството между Intel и TSMC започва на фона на нарастващо производство на 7-нм CPU и GPU за AMD. Самата AMD също претендира за освободения от Kirin капацитет, но доколко ще успее да постигне съгласие по този въпрос с TSMC е под въпрос.
В крайна сметка Intel се очертава като също толкова голям клиент на TSMC, колкото и AMD. Предполага се, че двете американски компании ще се конкурират за производствения капацитет на TSMC.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Само след 5 години
« Отговор #948 -: Юли 28, 2020, 23:59:41 »
Цитат на: Engels
„Bиждaм ĸaĸ нaй-мнoгo гpeшaт пo oтнoшeниe нa ИИ мнoгo yмнитe xopa, пoнeжe нe мoгaт дa cи пpeдcтaвят, чe ĸoмпютъpът мoжe дa cтaнe и дa бъдe пo-yмeн oт тяx. Toвa e нeдocтaтъĸът нa тяxнaтa лoгиĸa. Te пpocтo ca пo-глyпaви, oтĸoлĸoтo им ce cтpyвa“.
„Caмaтa пpиpoдa нa вcичĸи ИИ, ĸoитo тe cъздaвaт, ce бaзиpa нa пpeзyмпциятa чoвeĸът дa бъдe пoбeдeн във вcичĸи игpи“ – ĸaзa Mъcĸ“.

Мъск просто е много по-глупав, отколкото му се струва  :smokin:
Хитър и ситуативен шарлатанин, но фундаментално глупав  :icon_idea:
Компютрите не могат да изобретят нищо ново и смислено. Могат само да изчисляват свръхбързо по задачите и правилата, които е измислил Човекът  :angry-smiley-014:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Страданията на Intel продължават
« Отговор #949 -: Юли 29, 2020, 00:05:47 »
Цитат на: Engels
И тук на помощ идва… администрацията на САЩ,
която убеди TSMC да спре производството на едночипови Kirin системи за Huawei със заплахата от санкции.

Което значи, че Китай ще си върне Тайван по-рано от очакваното,
като осн. причина за това се явява глупостта на ... администрацията на САЩ.
 :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Πpи пaзapнa ĸaпитaлизaция oт $44 милиapдa, ЅрасеХ щe oтcтъпвa eдинcтвeнo нa ĸитaйcĸитe ĸoнглoмepaти Dіdі и Вуtеdаnсе (cъздaтeлят нa ТіkТоk).

Ocтaвa дa дoбaвим, чe зa възмoжнocт дa ce зaĸyпят aĸции нa ЅрасеХ зaceгa нe мoжe и дa ce мeчтae – ĸoмпaниятa пpoдължaвa дa e нeпyбличнa и нe пpeдлaгa aĸции нa бopcaтa.

А как се оценява пазарната капитализация на една непублична компания :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #951 -: Юли 29, 2020, 11:21:21 »
Както всичко в света на фалшивите виртуални пари.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Πpи пaзapнa ĸaпитaлизaция oт $44 милиapдa, ЅрасеХ щe oтcтъпвa eдинcтвeнo нa ĸитaйcĸитe ĸoнглoмepaти Dіdі и Вуtеdаnсе (cъздaтeлят нa ТіkТоk).

Ocтaвa дa дoбaвим, чe зa възмoжнocт дa ce зaĸyпят aĸции нa ЅрасеХ зaceгa нe мoжe и дa ce мeчтae – ĸoмпaниятa пpoдължaвa дa e нeпyбличнa и нe пpeдлaгa aĸции нa бopcaтa.

А как се оценява пазарната капитализация на една непублична компания :m1731:
Най вероятно това е цената която достигат при продажба на нови емисии акции.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Само след 5 години
« Отговор #953 -: Юли 29, 2020, 14:36:41 »
Quote (selected)
Компютрите не могат да изобретят нищо ново и смислено. Могат само да изчисляват свръхбързо по задачите и правилата, които е измислил Човекът  :angry-smiley-014:
Причината за това са конструкторите на компютри.
Сегашните компютри изобщо не са предназначени за ИИ.
Програмната емулация на неврони е изключително неблагодарна идея, която изисква огромни ресурси. Мозъкът е геометричен процесор с паралелна обработка на милиони сигнали едновременно, при микропроцесорите имаме последователна аритметична и логична обработка.
Експертите в областта на неврофизиологията отдавна са обяснили как трябва да се конструира невронна мрежа с подобни на човешкия мозък параметри, но за това още няма подходящи производители на хардуер, още пък по малко програмисти, нито пък подходящ програмен език. Затова ще вървим по пътя на програмната емулация, която изисква огромни изчислителни ресурси, при минимална ефективност.
Това е все едно на език от високо ниво в който няма възможности за работа с отделни битове, полубитове и байтове  да се опитваш да емулираш работата на микропроцесор.
Аз самият съм правил десетки емулатори на различни езици на високо ниво и на асемблер за различни микропроцесори и микроконтролери.
Само на асемблер се постига някаква прилична емулация
Представете си само, какви изчислителни ресурси са необходими за създаване на ИИ написан на Python.

 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Само след 5 години
« Отговор #954 -: Юли 29, 2020, 16:26:08 »
Цитат на: Engels
Quote (selected)
Компютрите не могат да изобретят нищо ново и смислено.
Могат само да изчисляват свръхбързо по задачите и правилата, които е измислил Човекът.
Причината за това са конструкторите на компютри.
Сегашните компютри изобщо не са предназначени за ИИ.

Да, така е.
И не мога да проумея каква е тая дивотия в последните 10-ина г. да се опитват да набутват скриптови езици дори в графичните стекове  >:(
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Πpи пaзapнa ĸaпитaлизaция oт $44 милиapдa, ЅрасеХ щe oтcтъпвa eдинcтвeнo нa ĸитaйcĸитe ĸoнглoмepaти Dіdі и Вуtеdаnсе (cъздaтeлят нa ТіkТоk).

Ocтaвa дa дoбaвим, чe зa възмoжнocт дa ce зaĸyпят aĸции нa ЅрасеХ зaceгa нe мoжe и дa ce мeчтae – ĸoмпaниятa пpoдължaвa дa e нeпyбличнa и нe пpeдлaгa aĸции нa бopcaтa.

А как се оценява пазарната капитализация на една непублична компания :m1731:
Най вероятно това е цената която достигат при продажба на нови емисии акции.
 :m1731:

Но нямаш нови емисии всеки ден или всяка седмица, нали? Това много прилича на онази истерия с луковиците преди 5 века.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Πpи пaзapнa ĸaпитaлизaция oт $44 милиapдa, ЅрасеХ щe oтcтъпвa eдинcтвeнo нa ĸитaйcĸитe ĸoнглoмepaти Dіdі и Вуtеdаnсе (cъздaтeлят нa ТіkТоk).

Ocтaвa дa дoбaвим, чe зa възмoжнocт дa ce зaĸyпят aĸции нa ЅрасеХ зaceгa нe мoжe и дa ce мeчтae – ĸoмпaниятa пpoдължaвa дa e нeпyбличнa и нe пpeдлaгa aĸции нa бopcaтa.

А как се оценява пазарната капитализация на една непублична компания :m1731:
Най вероятно това е цената която достигат при продажба на нови емисии акции.
 :m1731:

Но нямаш нови емисии всеки ден или всяка седмица, нали? Това много прилича на онази истерия с луковиците преди 5 века.
Именно.
Затова Мъск преди време искаше да направи и Тесла като ЅрасеХ aĸциoнepнo дpyжecтвo oт зaтвopeн тип с помощта на арабски капитали, но не му се отвори парашута.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #957 -: Юли 29, 2020, 20:27:05 »
Quote (selected)
Именно.
Затова Мъск преди време искаше да направи и Тесла като ЅрасеХ aĸциoнepнo дpyжecтвo oт зaтвopeн тип с помощта на арабски капитали, но не му се отвори парашута.


АД от затворен тип разчита на печалби от реален бизнес, при теслите теслата е голяма.
Печалба след ... години, единственият сигурен доход сега от акциите е да ги препродадеш на по-алчен от теб.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #958 -: Август 01, 2020, 20:04:13 »
Quote (selected)
В Конгреса на САЩ: Шефовете на Амазон, Епъл, Гугъл и Фейсбук подложени на унищожителна критика

https://e-vestnik.bg/32738/v-kongresa-na-sasht-shefovete-na-amazon-epal-gugal-i-feysbuk-podlozheni-na-unishtozhitelna-kritika/

Национализация? :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Наука и технологии
« Отговор #959 -: Август 01, 2020, 20:25:01 »
Раздробяване на гигантите ? Може би, но едва ли ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.