Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 14:19:39

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 164247 пъти)

0 Потребители и 20 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: buratinob
След 1300 г. пребиваване на кръстопът май има основания да е подозрителен.

И да се къпе само с вода, без сапун.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: Maximus II
На какво според теб се дължи епидемията от рак, и при млади, не, не е от Чернобил.

Ти си намерил на кого да го обясняваш. За умнокрасивожълтопаветноградскодесните всичкото зло на света иде от Русия и комунизма.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Quote (selected)
Гърция обяви как ще допуска чуждестранни туристи
https://www.segabg.com/hot/gurciya-obyavi-kak-shte-dopuska-chuzhdestranni-turisti

А гръцкият о. Родос ще стане поле на експеримента "Острови без COVID-19“. Нидерландска туристическа агенция набира туристи, които да посетят от 12 април Родос с настаняване в 5-звезден хотел. Условието обаче е да не напускат хотела. Цената е почти три пъти по-ниска от реалната и вече има над 5000 желаещи да почиват на остров Родос в 5-звездна обстановка без излизане.

Мдааа, светът наистина е изглупял -- почивка срещу заплащане в 5-звезден хотел на 2500 километра от родното ти място без възможност за излизане извън него. И има повече от 5000 желаещи да се възползват от офертата :m1708:
the lamers club honourable member …

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Да не би да става дума за хотелски  ол инклузив комплекс със собствени плаж, аквапарк и други подобни,спортни съоръжения, паркови площи с възможност за разходки и забавления с аниматор на открито...? Както е в подобни комплекси в Турция - няма никакъв смисъл да излизаш отвъд оградата. Там най-често в близост има само някакво невзрачно малко селище.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Да не би да става дума за хотелски  ол инклузив комплекс със собствени плаж, аквапарк и други подобни,спортни съоръжения, паркови площи с възможност за разходки и забавления с аниматор на открито...? Както е в подобни комплекси в Турция - няма никакъв смисъл да излизаш отвъд оградата. Там най-често в близост има само някакво невзрачно малко селище.

ми балиги, не казват, а не ми се разглеждат подробно карти на острова.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Вместо 4й технологической революции будет фазовый переход
«Закон Мура для всего» не приведет к «капитализму для всех»
Никакой 4й технологической революции нет, а происходящее — это фазовый переход, кардинально меняющий движок развития земной цивилизации.
Итогом станет небывалая концентрация капитала и предельная форма неравенства во всех аспектах жизни людей. Это будет мир, описываемый фразой Лучано Флориди , завершающей мой пост «Инфорги Новацена ».
https://zen.yandex.ru/media/the_world_is_not_easy/vmesto-4i-tehnologicheskoi-revoliucii-budet-fazovyi-perehod-6059ff051d7139138cf2b871?&disable_feed_under_article=false

Результаты первого в мире проекта алгоритмического изменения личности:
Сенсационность результатов пятилетнего проекта университетов Цюриха, Санкт-Галлена, Брандейса, Иллинойса и ETH Zurich заключается в следующем.

✔️ Эксперимент показал, что можно в массовом порядке преднамеренно и быстро изменять характеристики личности людей.
✔️ Возможные последствия масштабного намеренного изменения личности скандально-антиутопичны , — вплоть до выведения новых «пород» людей (например, покладистых и неагрессивных).

https://zen.yandex.ru/media/the_world_is_not_easy/inforgi-novacena-604f4886af41a36641ba072b
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Понастоящем ИИ системите имат способността да изпълняват относително ограничени функции – да играят игри, да превеждат езици и да препоръчват съдържание.
https://www.manager.bg/tehnologii/eksperti-po-izkustven-intelekt-tehnologiyata-e-v-zarodish-nyama-nuzhda-ot-strogi

Идиоти, ще чакаме да почне да се храни с хора?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Сетих се за една обява:
"Продавам мъжки ротвайлер на две години. Дресиран, непретенциозен, яде всичко. Обича хора, кучета и котки."
 :lol:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
  Светът ако е изглупял, то врабците не са..
Цяла зима фърчаха на сюрия, от храст на храст.. и на сюрия идваха да кълват трохи..
 Сега се разделиха..Правят семейства.. Зад една поцинкована кутия има гнездо, колко деня се биха - кълваха трима врабци за местото..

  Днеска вече има само един врабец..В устата си държи едно перце ... чирика, чирика, тича по един кабел къмто мене..
 
    ПП Ама си и хитри тия врабци, знам ги аз.. На първо люпило мамят врабките с перца.. после ги мамят с едни големи комари , или пеперуди в човката..


  ППП Нали за света говорим... да си кажа кое знам

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
И при човеците е така Ванче. Цветя в началото, ама после трябва да се храни семейство. Чаветата зяпат с отворени човчици, нали знаеш.:))))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Зловещият модифициран модел Air Max 97, в чиято подметка е вградена истинска човешка кръв, предизвика бурни реакции в социалните мрежи, а спортният гигант отрече да участва в създаването и разпространението му. Лимитираната серия от точно 666 чифта, всеки от които на стойност 1018 долара, се разпродаде за по-малко от минута.
Според MSCHF всяка въздушна подметка съдържа около 60 мл червено мастило и една капка кръв от човек от екипа на компанията. Върху обувките има бронзов пентаграм, както и пасаж от Евангелието от Лука: „Видях Сатаната да пада от небето като светкавица“, предаде CNN.
https://www.manager.bg/biznes/nike-sdi-kompaniya-szdala-model-air-max-s-choveshka-krv
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
  Светът ако е изглупял, то врабците не са..
Цяла зима фърчаха на сюрия, от храст на храст.. и на сюрия идваха да кълват трохи..
 Сега се разделиха..Правят семейства.. Зад една поцинкована кутия има гнездо, колко деня се биха - кълваха трима врабци за местото..

  Днеска вече има само един врабец..В устата си държи едно перце ... чирика, чирика, тича по един кабел къмто мене..
 
    ПП Ама си и хитри тия врабци, знам ги аз.. На първо люпило мамят врабките с перца.. после ги мамят с едни големи комари , или пеперуди в човката..


  ППП Нали за света говорим... да си кажа кое знам

 :beer_:

Simplified Solutions

  • Гост
  Светът ако е изглупял, то врабците не са..
Цяла зима фърчаха на сюрия, от храст на храст.. и на сюрия идваха да кълват трохи..
 Сега се разделиха..Правят семейства.. Зад една поцинкована кутия има гнездо, колко деня се биха - кълваха трима врабци за местото..

  Днеска вече има само един врабец..В устата си държи едно перце ... чирика, чирика, тича по един кабел къмто мене..
 
    ПП Ама си и хитри тия врабци, знам ги аз.. На първо люпило мамят врабките с перца.. после ги мамят с едни големи комари , или пеперуди в човката..


  ППП Нали за света говорим... да си кажа кое знам

Сладкодумец!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тунберг е пример за подражание като човек, който говори на висок глас за важни глобални проблеми, но студентите не подкрепят инсталирането на тази статуя, особено в условията на пандемия, когато учащите се повече от всякога се нуждаят от финансова подкрепа, заяви председателката на студентския съюз в университета Меган Бол.
https://www.manager.bg/obshchestvo/britanski-universitet-izdigna-statuya-na-greta-tunberg
Интересна тенденция.
Сенилните управници на университета вдигат статуя на тийнидол.
Това не беше ли педофилия? :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Предполагам нещо от сорта "Клета Грета, води "народа""!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Колекцията, която включва тениски, къси гащета, потници, дамски клинове, горнища с качулка и шапки беше критикувана от онлайн потребители заради използван като акцент готически шрифт, много сходен с шрифта “Fraktur”, използван масово  по времето на управлението на Национал-социалистическата партия на Хитлер в Германия, както и на оригиналната корица на „Моята борба“ на Хитлер, съобщи Гардиан.
https://www.manager.bg/svyat/sint-na-tom-hanks-poluchi-kritiki-che-izpolzva-nacistki-shrift-na-kolekciyata-si-drehi


Докарахме я и до пикселите, да вземете да пишете в бяло!
Стига сте експлоатирали черния цвят!
« Последна редакция: Април 01, 2021, 16:27:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Да пишеме в бяло, ама на черна дъска, па не става!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Да пишеме в бяло, ама на черна дъска, па не става!
Максе, не съм виждала черна дъска от десетилетия. Тук всички са бели, в най-лошия случай - зелени, но на доизживяване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да пишеме в бяло, ама на черна дъска, па не става!
Максе, не съм виждала черна дъска от десетилетия. Тук всички са бели, в най-лошия случай - зелени, но на доизживяване.
То и по нашенско ги свалиха от въоръжение, вече са бели ( така им се пада на белите супермасисти и лапеата да ги драскат ).
Пишат с маркери, ама ползват черни ( ужаст ) па и червени( чероките не харесват това ), зелени ( Грета харесва това ) па и жълти ползват, ама те китайците не са "добри" та май може. :crying_with_laughter-3302:

Quote (selected)
Лавров: Гледам, чернокожи играят комедии на Шекспир и чакам бял Отело
Политическата коректност е доведена до абсурд в САЩ и няма да завърши добре, смята руският външен министър

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/lavrov-gledam-chernokozhi-igrayat-komedii-na-shekspir-i-chakam-byal-otelo
« Последна редакция: Април 01, 2021, 18:43:35 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил

на снимката: Лорънс Оливие фролята на Отело през 1965г. Лари Оливие е бил бял. Джеймз Ърл Джоунз също е играл Отело, а е бил черен, обаче е играл и Дарт Вейдър, който беше бел, обаче Дарт Вейдър беше извънземен, което не знам дали се брои.

Любопитен факт: ф ранния елизабетински театър женските роли са били изпълнявани од мъже.
Друг любопитен факт: Яго мрази Отело, щото фторият не е точно бял. Тоест, целата драма ф таа пиеса се дължи на расизъм.
Технически белотата е измислена през 16-17-ти век по време на технологичната революция ф произвотството на селскотупански култури, предизвикана од въвеждането ф масова употреба на черните биороботи, известни като "роби", така че баш по времето на Шекспир местните не са били ноо загрижени къф точно е Отело - мавър/берберин, покръстен мюсюлманин или бона фиде черен. Нейсе,

Трети любопитен факт: Лавроф или нищо не разбира од театър, или се праи на луд.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил

на снимката: Лорънс Оливие фролята на Отело през 1965г. Лари Оливие е бил бял. Джеймз Ърл Джоунз също е играл Отело, а е бил черен, обаче е играл и Дарт Вейдър, който беше бел, обаче Дарт Вейдър беше извънземен, което не знам дали се брои.

Любопитен факт: ф ранния елизабетински театър женските роли са били изпълнявани од мъже.
Друг любопитен факт: Яго мрази Отело, щото фторият не е точно бял. Тоест, целата драма ф таа пиеса се дължи на расизъм.
Технически белотата е измислена през 16-17-ти век по време на технологичната революция ф произвотството на селскотупански култури, предизвикана од въвеждането ф масова употреба на черните биороботи, известни като "роби", така че баш по времето на Шекспир местните не са били ноо загрижени къф точно е Отело - мавър/берберин, покръстен мюсюлманин или бона фиде черен. Нейсе,

Трети любопитен факт: Лавроф или нищо не разбира од театър, или се праи на луд.
Технически Лорд Вейдър е човек, не извънземен според нашите парадигми за извън. Ама требе и да се чете, не само да се гледа и да се люпят семки във врата на тоя пред тебе като на стадиона.
Quote (selected)
Технически белотата е измислена през 16-17-ти

Нито техниката нито паратехниката е пречела на европеидите да доминират над черна Африка, жълта Азия и червена Америка бая преди 16-17-ти век.
Имаше нешо като:
Картаген трябва да бъде разрушен - тия сигурно са объркали вековете.
Ма ти си ги измисляй! :m1273:
 
« Последна редакция: Април 01, 2021, 19:45:49 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Технически Лорд Вейдър е човек, не извънземен според нашите парадигми за извън.

не знам кви са ваште парадигми, но като жител на Земята мога информирано да те светна, че спорет нас Вейдър не е од Земята. Нема ни един земен жител, който да е на мнение, че Вейдър е земен жител и фсички данни сочат, че не е. Синът му също не е, детето беше родено на Татуин, а майка му беше од неква друга зачукана планета.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Технически Лорд Вейдър е човек, не извънземен според нашите парадигми за извън.

не знам кви са ваште парадигми, но като жител на Земята мога информирано да те светна, че спорет нас Вейдър не е од Земята. Нема ни един земен жител, който да е на мнение, че Вейдър е земен жител и фсички данни сочат, че не е. Синът му също не е, детето беше родено на Татуин, а майка му беше од неква друга зачукана планета.
Прочети книгите.
Императора е фен на човешката раса и не понася други, а родените "в командировка" също са ора.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
кви книги, теа по филмите ли?

Ти си странен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
кви книги, теа по филмите ли?

Ти си странен.
Опитай пак.
Къде видя имперец нечовек?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
wtf е "имперец"? Тва неква чушка ли е, щото перец е чушка на руски.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
wtf е "имперец"

И ти очакваш да коментирам с теб междузвездните?
Нема нужда, люпи си семките!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Императора е фен на човешката раса и не понася други, а родените "в командировка" също са ора.
Тук Буратино е прав - както в добрата стара Римска империя, родените извън Рим, но римляни по закон, са законни римляни. Апостол Павел и Иисус са си чисти римляни по произход, затова е много странно защо Христос не се е възползвал от правото си да не бъде съден за разбойничество или даже да бъде арестуван.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Императора е фен на човешката раса и не понася други, а родените "в командировка" също са ора.
Тук Буратино е прав - както в добрата стара Римска империя, родените извън Рим, но римляни по закон, са законни римляни. Апостол Павел и Иисус са си чисти римляни по произход, затова е много странно защо Христос не се е възползвал от правото си да не бъде съден за разбойничество или даже да бъде арестуван.
За Исус предполагам е немал ваксинационно тескере и е бил с ограничени права.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
За Исус предполагам е немал ваксинационно тескере и е бил с ограничени права.

И са го карантинирали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
За Исус предполагам е немал ваксинационно тескере и е бил с ограничени права.
И са го карантинирали.
Най-вероятно... Той и без това е бил пришълец в Ерушалайм. Я документите му не са били у ред, я девиантно поведение е имал спрямо чейнчаджиите.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: buratinob
Императора е фен на човешката раса и не понася други

Toва е така, но подозирам, че носи и нечовешки гени. Оригиналните сити не са човеци.  Победени са от тъмни джедаи, които после чрез генно инженерство създават хибриди между себе си и ситите, защото ситите имат по-голяма вродена връзка със Силата.
Дарт Мол може би е натурален сит, а Дарт Плегиъс (учителят на Палпатин) също не е чист ариец човек.
« Последна редакция: Април 01, 2021, 22:22:05 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: Ной
Апостол Павел и Иисус са си чисти римляни по произход

Не по произход, а по месторождение.
Впрочем коя година и кой приема всички италийци за римляни, и коя година и кой приема всички родени в империята за римляни ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Оригиналните сити не са човеци.

Те са оръжие на империята, като клонингите на мадалорианците.
Пушечно месо, малко над дроидите в йерархия.
Адмиралите, офицерите, щурмоваците са от човешката раса.
Самият император май е прекалил с "ваксините" и е загадъчно същество.
Даже има от киборгите на Енгелс, ама все хора в основата си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Цитат на: Ной
Апостол Павел и Иисус са си чисти римляни по произход

Не по произход, а по месторождение.
Впрочем коя година и кой приема всички италийци за римляни, и коя година и кой приема всички родени в империята за римляни ?
Прав си, по месторождение е. Не съм сигурна за годината, но май е около трети век преди Христа. Валериановите закони са май по-свежи, но всички са преди Христос.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: buratinob
Оригиналните сити са оръжие на империята, като клонингите на мандалорианците. Пушечно месо, малко над дроидите в йерархията.
Адмиралите, офицерите, щурмоваците са от човешката раса.
Самият император май е прекалил с "ваксините" и е загадъчно същество.
Даже има от киборгите на Енгелс, ама все хора в основата си.

Maндалорианците са си хора. И първите щурмоваци са клонинги на Д. Фет, който е мандалорианец.
Палпатин, мисля, поддържаше външност на човек чрез Силата си, и когато загуби част от нея в боя с Уинду, загуби и способността си да изглежда 100 % човек.

Туй за Палпатин и "ваксините", дето го написа, знаеш ли, нещо такова ми мина и на мен през ума  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
некой не праи разлика между "човек" и "хуманоид", каквито са 100% од съзнателните участници ф документираните од тоа франчайз исторически събития. Ква е демографската разбифка по хуманоидни подвидове, адресно регистрирани там, не знаем. Знаем само, че нула процента(%) од населението на галактиката(ясно дефинирана като намираща се far, far away од нас) е од Земята, така че шансът ф тоа район да има претставители на вида хомо сапиенс сапиенс е...нула. Демек, човеци там нема.

Тоа некой също така изхожда од непроверената и недоказана презумпция, че най-напредналият и съответно доминиращ хуманоиден подвит ф галактиката, са претставителите на организацията, заета с геноциди, потисничесво и строеш на дебилни звезди на смъртта, извесна като "Империята".

Както е видно од документалната поредица, Империята се ръководи од олигофрени, които три пъти праат ена и съща безкрайно тъпа и нефелна звезда на смъртта, стигайки до един и същ резултат - пълен провал фусилията си да потчинят населението на галактиката( far, far away). Треа да си ацки тъп, за да праиш ено и също нещо не един, не два, а цели три пъти, и да очакваш различен резултат. Одтук можем спокойно да претположим, че най-близките ф морфологично одношение до вида хомо сапиенс сапиенс хуманоиди ф Галактиката вероятно не са най-умните местни жители.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Quote (selected)
Треа да си ацки тъп, за да праиш ено и също нещо не един, не два, а цели три пъти, и да очакваш различен резултат. Одтук можем спокойно да претположим, че най-близките ф морфологично одношение до вида хомо сапиенс сапиенс хуманоиди ф Галактиката вероятно не са най-умните местни жители.
То и с "обединаването" на ЕВропа е тъй. Настоящия е не трети, а n-найсти опит. :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
не знам за обединението на Европа, личното ми мнение е, че е за претпочитане да се обединява, одколкото обратното, но не виждам кво одношение има тва към демографията ф онаа галактика, ноо, ноо далеч од тука.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Ф оная галактика значение има Силата, не демографията.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Quote (selected)
некой не праи разлика между "човек" и "хуманоид"
В самия филм близкото понятие „андроид“ го нямат за нищо. Още помня как като пуснаха въпросното изделие по кината у нас, Любен Дилов – истинският, а не фъфльото – обърна внимание, че това не е най-интелигентната рожба на световната фантастика и че в частност е озадачаващо робот с форма на прахосмукачка да бъде наричан андроид.
Обаче, както знаем, животът е едно селави, и след към трийсетина години с името Андроид бе наречено нещо, което не само няма форма на човек, ами е глупаво само по себе си и има свойството да предава тази глупост на общуващите с него.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Обаче, както знаем, животът е едно селави, и след към трийсетина години с името Андроид бе наречено нещо, което не само няма форма на човек, ами е глупаво само по себе си и има свойството да предава тази глупост на общуващите с него.
Какво тук значи формата - ми то го е докарало до същността! Андроид, че дрънка! И в двата смисъла дрънка!  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Ф оная галактика значение има Силата, не демографията.
Ъхъ, и тва как се однася към силно антропоцентричната интерпретация на Буратино на конфликта ф Star Wars? Дали поставя пот съмнение валидността ѝ или да?

Шото онова малкото, зеленото беше ноо напрет със силата, да не говорим за останалите опщо-взето хуманоидни, но фникъф случай баш човешки джедаи и сити од франчайза.

Ако повечето джедаи и сити од филмите се появеха на улицата у нас, патриотичните политици, медии и интернет отдушници щеха да опищят орталъка за тва кви се мъкнат тука и колко тва е опасно за традиционните ценности, православието, брака между жена и мъш и квото там беше.

Фсичко е въпрос на толерантност към реалността. Толерантнос и реаааалнос, фсички на оружие, както беше казал Д.Чинтулоф.
« Последна редакция: Април 02, 2021, 17:56:15 от wreckage »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Императора е фен на човешката раса и не понася други, а родените "в командировка" също са ора.
Тук Буратино е прав - както в добрата стара Римска империя, родените извън Рим, но римляни по закон, са законни римляни. Апостол Павел и Иисус са си чисти римляни по произход, затова е много странно защо Христос не се е възползвал от правото си да не бъде съден за разбойничество или даже да бъде арестуван.

Ако се бе възползвал от това си право, днес никой нямаше да е чувал за него. :)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Цитат на: wreckage
Ако повечето джедаи и сити од филмите се появеха на улицата у нас, патриотичните политици, медии и интернет отдушници щеха да опищят орталъка за тва кви се мъкнат тука и колко тва е опасно за традиционните ценности, православието, брака между жена и мъш и квото там беше.

Tц. Вие, толерастите, щяхте да опищите орталъка да не дискриминираме ситите. Щяхте да искате джедаите да им се извиняват и да ги хрантутят. И щяхте да се емнете да им строите 50 вида тоалетни с пари от данъците на "изостаналите немодерни" двуполови човеци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Императора е фен на човешката раса и не понася други, а родените "в командировка" също са ора.
Тук Буратино е прав - както в добрата стара Римска империя, родените извън Рим, но римляни по закон, са законни римляни. Апостол Павел и Иисус са си чисти римляни по произход, затова е много странно защо Христос не се е възползвал от правото си да не бъде съден за разбойничество или даже да бъде арестуван.

Ако се бе възползвал от това си право, днес никой нямаше да е чувал за него. :)
Едва ли. Алах е бездетен. ЗА мен странното е защо не ги е пернало нещо от калибъра на Тунгуския.
« Последна редакция: Април 02, 2021, 23:17:38 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Quote (selected)
Tц. Вие, толерастите, щяхте да опищите орталъка да не дискриминираме ситите. Щяхте да искате джедаите да им се извиняват и да ги хрантутят. И щяхте да се емнете да им строите 50 вида тоалетни с пари от данъците на "изостаналите немодерни" двуполови човеци.
двуполовите човеци са ноо голема ряткост и не си струва да им се праат отделни тоалетни, но ако дадат зор, що не.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
При нормалните човеци има два пола - мъжки и женски. Без значение дали са родени на Земята или другаде.
Вие с петдесеттО и няколко значи не сте нормални човеци, ами болни индивиди с тежки мутации или пък човекоподобни.
:m1273:
« Последна редакция: Април 04, 2021, 12:48:04 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Дугин: "Прогресът на човечеството в либералното му тълкувание неизбежно завършва с премахването на човечеството. Точно това подозират – макар и доста смътно – всички онези, които поемат пътя за борба с либерализма и глобализма. И макар QAnon и присъщите им антилиберални теории на заговора да изказват действителността, придавайки на подозренията си гротескни черти, които са лесно опровержими от либералите, реалността в нейното трезво и обективно описание се оказва много по-страшна от най-тревожните и чудовищни предчувствия за нея. „Големият Рестарт“ е наистина план за ликвидация на човечеството. Защото именно до такъв извод логически води линията на либералното разбиране за „прогрес“, доведена до край: стремежът да се освободи индивидуума от всички форми на колективна идентичност не може да не завърши с освобождаване на индивидуума от него самия."

https://glasove.com/categories/na-fokus/news/manifest-na-velikoto-probuzhdane-imperski-renesans-sreshchu-golemiya-restart
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Написаното от Дугин е равно и на План и на Манифест. Особено важно е, че дава едно добро структуриране и вкарва нещата за Сулями-Пулями в разбираеми релси. Писах отдолу коментар, не ми се препоства тук.

Самата тематика на писаницата Му си заслужава и тук да се коментира, но ми се струва, че след "изборите" от -нищо, за пак Нищо-никъде, ищахът се е спихнал далеч по Нулата. Така, че ако САЩисаните паразити не подпалят войната в Окрайната в следващите дни и седмици, ще видим и прочетем още много интересни неща.
« Последна редакция: Април 05, 2021, 13:06:44 от Eisblock »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
САЩисаните паразити нищо няма да подпалят.
Англия е активната.
Англичаните стоят зад все маневри и провокации.
И са си в правото, защото Британската империя търпи удари и е пред своя крах.
Всяка империя има своето начало, и своят край.
500 години стигат.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Търсенето къде са кукловодите е като търсенето на Втората Фондация. И като откритието, че освен В.Ф. има и друга скрита сила, още по-могъща.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Нор1, подсещаш ме да препрочета ВСИЧКИ томове за Фондацията. Трябва да намеря време, сега привършвам с Алексеев, С. Имам още три томчета да глътна - препрочитам 5/6-ти от тях и все едно не съм ги чел, а са направо откровение. Все едно сега ги е писал.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Каква фондация?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Каква фондация?

На Айзък Азимов.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Тръмпослава не вярва въф фондацията, вярва ф Британската империя, която од 1948-ма не съществува. Дугин обаче сигурно е чел Фондацията и одтогава...нищо не е чел.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Кой ти каза, че Британската империя не съществува? Няма кораби с роби ли? Има си и колониална администрация - компрадорци, има ли колониални армии и войни, даже като едно време, частни армии, даже е по-голяма, и ние сме в нея.

Робите преди са били принуждавани насила да работят – срещу
което са получавали храна и подслон. Днешните наемни работници в очертаващото се общество на мондиализма/глобализма/либерална демокрация, работят доброволно – срещу което получават пари, с които пък си осигуряват храна и подслон.

Дали разликата е много голяма?

"Робството никога не е било отменяно, само го разшириха, за да включва всички раси."

Чарлз Буковски
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Световната банка смята, че Африка ще се нуждае от около 12 милиарда долара за ваксини срещу COVID-19 и за тяхната дистрибуция, за да се достигне достатъчно ниво на ваксиниране на населението, така че да бъде преустановено предаването на вируса, предаде Ройтерс. Това се констатира в нов документ на Световната банка и на Международния валутен фонд.
https://www.manager.bg/covid-19/afrika-shche-ima-nuzhdata-ot-12-miliarda-dolara-za-vaksini-sreshchu-covid-19
Не подозирах че само в Африка има 6 милиарда пълнолетни.
Важното е да се бълват ваксини, че то май само това остана като производство в "развития свят".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Quote (selected)
Световната банка смята, че Африка ще се нуждае от около 12 милиарда долара за ваксини срещу COVID-19 и за тяхната дистрибуция, за да се достигне достатъчно ниво на ваксиниране на населението, така че да бъде преустановено предаването на вируса, предаде Ройтерс. Това се констатира в нов документ на Световната банка и на Международния валутен фонд.
https://www.manager.bg/covid-19/afrika-shche-ima-nuzhdata-ot-12-miliarda-dolara-za-vaksini-sreshchu-covid-19
Не подозирах че само в Африка има 6 милиарда пълнолетни.
Важното е да се бълват ваксини, че то май само това остана като производство в "развития свят".

Бъркаш сметките -- приеми 10$ цена за доза и смятах пак.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Еми прав си, чета без очилата и прочетох 12 милиарда ваксини вместо долари.
ЕС е вреден за вашето здраве!