Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:10:48

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 164222 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Жителите на средиземноморските страни не са дебели поради традиционните навици на хранене и изобилието на плодове, зеленчуци, риба, зехтин. Дори в Турция с нейните традиционни тестени изделия и сладкиши не можете да видите дебели хора. Далеч не на последно място са свойствата на местните червени вина. Масово затлъстели европейци също има в изобилие - Германия, Великобритания, ние все повече, за съжаление. Много въглехидрати и захар, малко движение. Бира,  храна и ''заводско'' вино със съмнителни качества, липса на време, или липса на навици да се готви вкъщи.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Във всичко има царевичен сироп, а всичката сащска царевица е ГМО. Иначе съм съгласна, че не е само от ГМО то. За сведение в Бг държах 140 на 90 кръвно, тук ми е 110 на 70 или около, без промяна на живота, движа се малко повече, да, ама пък само от това да е... Просто тук боклучивата храна е скъпата там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
ГМОто със сигурност е фактор, но според мен далеч не е единственият. Ние внимаваме какво купуваме и откъде го купуваме, но пълна гаранция няма. Значи и ние поемаме нещо от тези вещества. Обаче около мен няма дебели. Според мен има значение и какво точно консумираш и колко. По мои лични наблюдения - яденето е национален спорт на американците, по-популярен и от техния футбол. Наблюдавал съм го хиляди пъти: в офиса повечето от колегите постоянно дъвчат нещо на бюрото - я чипс, я солети, я някое десертче. После отиват на обяд и след това продължават да хрупат. Когато има някакви фирмени празненства идват рано рано, тъпчат се като корабокрушенци, пълнят си кутии за вкъщи и си тръгват. Като присъствам на детски мероприятия (те са доста около мен) гледам какво си взимат децата. На масата има десетки неща, но вървят: 1. Пица 2. Бисквити (кукита) ...за мен отврат. 3. Разни маслени кейкове (на мен ми залепват в устата). Другото са макарони и лазаня. Все тесто и захар. Това кашкавал, салата, плодове - йок.
Мисля, че също зависи от поколенията. Когато се заселхиме на това място, повечето от съседи ни бяха възрастни (към 80 и отгоре). Нямаше нито едни дебел. Сега са вече много по-млади ама и много по-дебели. Сменило се е нещо в "процесорите" на хората през последните 50на г. Може пък да е защото яденето е едно от малкото неща, дето не са отречени или забранени.
Както се казва: Само в Америка можеш да видиш някой, който си купува двоен бъргър и диетична кола  :)))

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Жителите на средиземноморските страни не са дебели поради традиционните навици на хранене и изобилието на плодове, зеленчуци, риба, зехтин. Дори в Турция с нейните традиционни тестени изделия и сладкиши не можете да видите дебели хора. Далеч не на последно място са свойствата на местните червени вина. Масово затлъстели европейци също има в изобилие - Германия, Великобритания, ние все повече, за съжаление. Много въглехидрати и захар, малко движение. Бира,  храна и ''заводско'' вино със съмнителни качества, липса на време, или липса на навици да се готви вкъщи.
Писал съм преди да прочета твоя постинг. :well_done-1299:
Пропуснал съм това за готвенето вкъщи: тук болшинството младежи карат на тейкаут или доставка до дома. А се знае, че всички тези неща се приготвят от полуфабрикати. В тях и дяволът не знае какво има.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Последно "досаждане": мин. г. имах разни стомашни ядове. Дори изкарах 2 дни в болница. Като ме изписваха сестрата ми донесе един дълъг списък с какво мога и какво не мога да ям.
Четох внимателно. Заключение: според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно. ;) Дори маслините и авокадото бяха в списъка на забранентите, щото имало мазнини в тях. За ядки да не говорим. Дойде докторът и аз го попитах: За пържено, лютиво, пикантно и пр. знам.  Ама как да разбирам това, че всичко трябвало да е на 100% обезмаслено (fat free). Това мляко, кисело мляко, сирене, месо (има ли месо без мазнини?) и так далее. Сега, тук има всякакви такива изгъзици, ама тях и кучето не ги помисирва. Докторът се огледа, затвори вратата и рече: Важното е да не прекаляваш с количествата. Някой се е престарал със списъка.  Дори и аз не знам как точно се прави 100% обезмасляване и какво влияние оказва това на качеството на храната. Та така.  :)))

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно
Майка ми се оплаква на доктор-а че й е суха устата (според мен - страничен ефект от лекарствата). Доктор-а: сладко, солено изсушават лигавицата, газирано понеже е киселинно може да прави ранички. Като излезнахме ме пита "Какво каза доктор-а? - Нищо мамо, каза че ще отмине." ... и така. Положението е безнадеждно - ще ни лекуват както в "Idiocracy".
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Важното е да не прекаляваш с количествата. Някой се е престарал със списъка.  Дори и аз не знам как точно се прави 100% обезмасляване и какво влияние оказва това на качеството на храната. Та така
И на мен така ми казаха - няколко сериозни (меко казано) и задълбочаващи се хронични здравословни проблема - От всичко по малко.
Човешкият организъм има нужда от животински мазнини, яйца и пр. И ако ти изписват статини - вървят с пътеката при висок холестерол, бягай от тях като от Луцифер. Знам го от много близък професор медик, от старото поколение. Като лежах в болница след инсулт, кардиоложка - естествеНно - ми го изписа. Казах й - няма да го пия. Тя затвори вратата на стаята и рече: Забравете къде работя и по какво съм специалист, и аз на Ваше място нямаше да го пия. Винаги съм се хранила много внимателно по отношение на количеството и качеството на храната, 165 см / 57 кг на границата на третата възраст за доказателство 😀, холестеролът (аз не вярвам в тази теория, откакто разбрах източника й) и кръвното не зависят особено от нашето хранене и начин на живот. Баща ми беше с космонавтско кръвно и холестерол, не пиеше, не пушеше, туризъм, когато беше по-млад, задължителни ежедневни разходки после, активен физически - два инфаркта, от втория едва го спасиха, тежка застойна сърдечна недостатъчност, от която си и отиде.
Та така, Пенико.
Дръж се.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Заключение: според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно.

Преди години си говорихме с кардиолог за режима на хранене. Попигах го, след като ние сме бозайници, как да си обясня фактът, че овцата, която по цял ден пасе тревица, "произвежда" високомаслено мляко и трупа лой, а вълкът, която яде овце, колкото по-тлъсти, толкова по-добре, та същият този вълк не трупа сланина. Не можа да ми даде смислен отговор и продължи да настоява, че трябва да ограничавам мръвката.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно
Майка ми се оплаква на доктор-а че й е суха устата (според мен - страничен ефект от лекарствата). Доктор-а: сладко, солено изсушават лигавицата, газирано понеже е киселинно може да прави ранички. Като излезнахме ме пита "Какво каза доктор-а? - Нищо мамо, каза че ще отмине." ... и така. Положението е безнадеждно - ще ни лекуват както в "Idiocracy".
Потвърждавам за сухотата в устата като страничен ефект от някои лекарства. Особено нощем много ме мъчеше. Гледам чаша с негазирана трапезна вода да ми е винаги под ръка 24/7. Една-две глътки вършат чудеса. В жегите айрян със сол. Помага и за ниско кръвно налягане. Дано майка ти е добре.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Заключение: според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно.
Преди години си говорихме с кардиолог за режима на хранене. Попигах го, след като ние сме бозайници, как да си обясня фактът, че овцата, която по цял ден пасе тревица, "произвежда" високомаслено мляко и трупа лой, а вълкът, която яде овце, колкото по-тлъсти, толкова по-добре, та същият този вълк не трупа сланина. Не можа да ми даде смислен отговор и продължи да настоява, че трябва да ограничавам мръвката.
Ами овцата е една от няколко стотици в стадото. Пазят я пастир, кучета, другите овце край нея. Пасе и дебелее. А вълкът трябва всеки ден да се бори за насъщния, да надбяга елена, да открадне овца от пазачите...Това изисква добра кондиция, инстинкти и наивно ли ще бъде ако напиша обмисляне на стратегия. Стадото си е стадо. Глутницата и прайдът са строго йерархични социални структури. Оцеляват тук там и единаци. Но рядко и за кратко. А нашего брата е слязъл от дърветата, защото е вдянъл, че мръвката засища повече от дивите круши. И после е измислил мангала на дървени въглища :tongue_:.  Приемам и други мнения.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Заключение: според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно.

Преди години си говорихме с кардиолог за режима на хранене. Попигах го, след като ние сме бозайници, как да си обясня фактът, че овцата, която по цял ден пасе тревица, "произвежда" високомаслено мляко и трупа лой, а вълкът, която яде овце, колкото по-тлъсти, толкова по-добре, та същият този вълк не трупа сланина. Не можа да ми даде смислен отговор и продължи да настоява, че трябва да ограничавам мръвката.
Не само твоят лекар, но и останалите няма да ти дадат смислено обяснение на голяма част от препоръките за хранене. А най-куриозното е, че когато изписваха мъжа ми от болница и му връчиха списък със забранени/разрешени храни, се оказа, че по време на целия му престой са го хранили баш със забранените. Е, как да не тегля една майна на списъците?! Отделно, че като ги видях, и аз като Пенико казах, че трябва само да пасе, и то не всичко.
Лошото е, че чистата и качествена храна става все повече мираж и както и да иска да се храни човек, дори сам да си отгледа храната, все ще е на риск и почти без избор.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Здравке,
абсолютно си права. Не съм чул вълците да имат кардио проблеми, докато домашните кучета страдат от същите болести като човека. Мисля последното е доказано.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Здравке,абсолютно си права. Не съм чул вълците да имат кардио проблеми, докато домашните кучета страдат от същите болести като човека. Мисля последното е доказано.
Преди седмица почина едно мило и обичливо пинчерче, ''дете'' на приятелка. Беше на 11 години. Остра сърдечна недостатъчност, според ветеринаря, който го е лекувал, откакто се е родило. Тя го гледаше по-добре, отколкото някои хора гледат родните си деца.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Заключение: според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно.

Преди години си говорихме с кардиолог за режима на хранене. Попигах го, след като ние сме бозайници, как да си обясня фактът, че овцата, която по цял ден пасе тревица, "произвежда" високомаслено мляко и трупа лой, а вълкът, която яде овце, колкото по-тлъсти, толкова по-добре, та същият този вълк не трупа сланина. Не можа да ми даде смислен отговор и продължи да настоява, че трябва да ограничавам мръвката.

Вълкът не яде по три пъти на ден и не спи по осем часа, па и повече. Да не говорим за километража  и за :t0328:

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
според това нещо трябваше да паса из двора, ама внимателно
Майка ми се оплаква на доктор-а че й е суха устата (според мен - страничен ефект от лекарствата). Доктор-а: сладко, солено изсушават лигавицата, газирано понеже е киселинно може да прави ранички. Като излезнахме ме пита "Какво каза доктор-а? - Нищо мамо, каза че ще отмине." ... и така. Положението е безнадеждно - ще ни лекуват както в "Idiocracy".

За това си има диагноза " Sicca syndrom " и се среща често при възрастните , независимо от други причини - лекарства, рефлукс и т.н.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Моят гуру извънземен поне милион пъти е повтарял през годините, че първо трябва о се изчисти организма и едва след това да се лекуват болестите, които са останали.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Здравке,
абсолютно си права. Не съм чул вълците да имат кардио проблеми, докато домашните кучета страдат от същите болести като човека. Мисля последното е доказано.
Според мен има значение какво разбираме под "домашно куче". Има домашни кучета дето бягат след стадата, или пък тези безомните дето скиторят навсякъде. Съмнявам се те да имат кардио проблеми, макар че се водят домашни т.е. питомни по произход. Ако са тези, които ги разхождат покрай мен  - нищо чудно. Ами доста от тях са дебели почти колкото стопаните си. Не ходят, а се търкалят. Извеждат ги за по10на мин на ден, колкото да си свършат "работата". Та стигаме пак до баланса м/у количество храна (калории) и изразходването им. Без да засягам никой на професионална основа: от едната страна миньор или строителен работник, а от другата - служител в офис. Огромна разлика на изразходваните и съответно необходимите калории. Ако счетоводителят яде колкото миньора и обратното не предвещава нищо добро.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Това за което ти пишеш peniko, е т. нар. работно куче, специално обучено за лов на определен вид дивеч, за охрана, за придружител на хора със СП, за откриване на трюфели, мини, наркотици, или затрупани хора...
Домашни любимци са ония лигльовци, с маркови дрешки и нашийници с камъни ''Сваровски'' :t2407:, дето ги носят наръце, или в специални чанти Луи Витон  :tongue_:
Един дакел може да гони лисици от дупките им, ма може и да не гони. Както се уредиш.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
”Дейли мейл”: Руски войски са лагерували в Чернобилската гора, има заболели от лъчева болест
...
"Сънди Таймс" съобщи, че някои от много малкото възрастни местни жители, които живеят в района са били особено шокирани от това как действат руснаците. „Мисля, че разбираха рисковете,“ каза 70-годишната жителка на Чернобил Галина Волошня.
https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/deili-meil-ruski-voiski-lageruvali-chernobilskata-gora.html
Кекави са руснаците, минали, заминали и се поболяли.
Не са като коравите украинци, почти 40 години си живеят там и не им пречи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Quote (selected)
”Дейли мейл”: Руски войски са лагерували в Чернобилската гора, има заболели от лъчева болест
...
"Сънди Таймс" съобщи, че някои от много малкото възрастни местни жители, които живеят в района са били особено шокирани от това как действат руснаците. „Мисля, че разбираха рисковете,“ каза 70-годишната жителка на Чернобил Галина Волошня.
https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/deili-meil-ruski-voiski-lageruvali-chernobilskata-gora.html
Кекави са руснаците, минали, заминали и се поболяли.
Не са като коравите украинци, почти 40 години си живеят там и не им пречи.
Не мога да спра да се учудвам, как днешните СМИ (СМДИ) тръбят за неща, които нито са виждали, нито са чували, камо ли да имат някакъв личен опит. Образно казано - като оня треньор по плуване, който не можел да плува. Нека да отгатна: горната статия е била на 1ва страница. Евентуалното опровержение/извинение (ако има такова изобщо) ще бъде на предпоследната, с най-дребния шрифт. На предпоследната, защото хората много често от 1ва отиват на последна ;)
П.С. Бас държа, че ако Чернобил се беше случил някъде в Средна или Западна Европа, нокой нямаше да смее дума да обели.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Бас държа, че ако Чернобил се беше случил някъде в Средна или Западна Европа, нокой нямаше да смее дума да обели.
И за Фукушима, дето не е в ЗЕ, не смеят - Китай забрани вноса, Южна Корея протестира, гък не съм видяла в БГ джурКалистичен сайт.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
А пък японците са взели проби и нямало никаква радиация в тях. Ни-щич-ко.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
А пък японците са взели проби и нямало никаква радиация в тях. Ни-щич-ко.
Има ли смисъл да се надяваме, че нацията преживяла Хирошима и Нагазаки е що годе почтена, или рибите ще започнат да светят догодина?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
А пък японците са взели проби и нямало никаква радиация в тях. Ни-щич-ко.
Там може и да няма, ама 2-3 г след аварията тук излезе информация, че рибите и другите морски "дарове" по Тихоокеанското крайбрежие на САЩ са с повишено ниво на радиация.  Народът взе да избягва морски продукти идващи оттам. Всички търсеха нещо от Атлантика. Производителите и търговците нададоха вой и естествено всичко утихна....Бизнесът си е бизнес. Оттогава не съм чувал нищо по въпроса ...ма то мина време, може вече да се е изветрило  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Там може и да няма, ама 2-3 г след аварията тук излезе информация, че рибите и другите морски "дарове" по Тихоокеанското крайбрежие на САЩ са с повишено ниво на радиация.
Логично! Рибите и другите морски животинки са изпили радиоактивната вода и затова сега няма такава около Фукушима. :0005:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Рама: България може като Русия да атакува РС Македония
https://www.vesti.bg/sviat/rama-bylgariia-mozhe-kato-rusiia-da-atakuva-rs-makedoniia-6176918
Направо си представих Денков в обувките на Путин. :t2824:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Quote (selected)
Рама: България може като Русия да атакува РС Македония
https://www.vesti.bg/sviat/rama-bylgariia-mozhe-kato-rusiia-da-atakuva-rs-makedoniia-6176918
Направо си представих Денков в обувките на Путин. :t2824:
Еди Рама какво ли пуши?

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Единственото , звучащо убедително от всички ала-бали на Рама:
" ... Черна гора може просто да се излежава на плажа."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Стига де, човекът по-скоро е язвителен към Западната Европа, отколкото да ги вярва тези неща.

Просто показва актуалните проблеми на Балканите (imho).
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Стига де, човекът по-скоро е язвителен към Западната Европа, отколкото да ги вярва тези неща.

Просто показва актуалните проблеми на Балканите (imho).
Язвителен викаш.
А тоя язвителен ли е, презрителен ли е?
Quote (selected)
Макрон: Какво ще правим, ако преврат като в Нигер се случи в България или Румъния?
https://glasove.com/intervyuta/makron-kakvo-shte-pravim-ako-prevrat-kato-v-niger-se-sluchi-v-balgariya-ili-rumaniya#google_vignette
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Стига де, човекът по-скоро е язвителен към Западната Европа, отколкото да ги вярва тези неща.

Просто показва актуалните проблеми на Балканите (imho).

Язвителен викаш.
А тоя язвителен ли е, презрителен ли е?
Quote (selected)
Макрон: Какво ще правим, ако преврат като в Нигер се случи в България или Румъния?
https://glasove.com/intervyuta/makron-kakvo-shte-pravim-ako-prevrat-kato-v-niger-se-sluchi-v-balgariya-ili-rumaniya#google_vignette

Този е глупак, ако и да е по френски изтънчен и презрителен.

И наистина си заслужава да му спретнем един преврат тук, ама де късмет.
the lamers club honourable member …

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Язвителен викаш.
А тоя язвителен ли е, презрителен ли е?
Quote (selected)
Макрон: Какво ще правим, ако преврат като в Нигер се случи в България или Румъния?
https://glasove.com/intervyuta/makron-kakvo-shte-pravim-ako-prevrat-kato-v-niger-se-sluchi-v-balgariya-ili-rumaniya#google_vignette

Този е глупак, ако и да е по френски изтънчен и презрителен.

И наистина си заслужава да му спретнем един преврат тук, ама де късмет.
[/quote]

Я виж лкакво заглавие са му терпосали СЕГАшните по този повод

"Макрон не би търпял преврат в България "

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Това си е баш за тука ...
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Зелените искат да се забрани пашата на животни в националните паркове

Един от основните мотиви, с които WWF искат абсолютно да се забрани пашуването е толкова абсурден, че е странно, че може да попадне в официален документ:

"ДОКОЛКОТО ЖИВОТНИТЕ, ОБЕКТ НА СУБСИДИРАНАТА ПАША В НАЦИОНАЛНИТЕ ПАРКОВЕ, СЕ ИЗПОЛЗВАТ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА МЕСО, СУБСИДИРАНАТА ПАШАТА МОЖЕ ДА СЕ РАЗГЛЕЖДА КАТО ПРОИЗВОДСТВЕНА ДЕЙНОСТ. ПРОЗВОДСТВЕНАТА ДЕЙНОСТ В ПАРКОВЕТЕ Е ЗАБРАНЕНА ОТ ЗАКОНА."


Зеленобесните обичат природата и мразят хората! И разбира се, си заработват парите, които световните сатанисти им плащат, по програмата за унищожаване на човечеството. Питам се, зеленобесните що не се евтаназират, така лично ще допринесат за намаляване на човешката популация и опазване на природата!? Тогава ще им повярвам!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Питам се, зеленобесните що не се евтаназират, така лично ще допринесат за намаляване на човешката популация и опазване на природата!? Тогава ще им повярвам!

Аз съм за!   :well_done-1299:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1274
    • Профил
Простете моля, невежеството ми. Какво означава ''субсидирана паша'' в национален парк? И каква е разликата между ''национален'' и ''природен'' парк и съответните прилагателни съчетани със съществителното резерват?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Градацията е "Природен парк", "Национален парк", "резерват"


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Quote (selected)
Зеленобесните обичат природата и мразят хората!
Те и природата не обичат. Човекът е част от нея /по-общо погледнато/, не можеш да мразиш част от съзиданието и друга да обичаш.
По-скоро са част от добре обмислена и координирана деструктивна политика, доведена до абсурд. Да те хване неудобство вече да се позовеш на здравия разум в която и да е сфера. 

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Да те хване неудобство вече да се позовеш на здравия разум в която и да е сфера.
Звучи ми като "Не е разумно да се позоваваш на здравия разум".
Така е! :m1708:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Е, то е ясно защо ще се забранява пашата, според Агенда 2030, до 2030 г. населението изповядващо евроатлантически ценности, трябва да се откаже от месото и млечните храни, политика за депопулация. В този смисъл, зеленобесните изпълняват престъпен план.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1661 -: Септември 02, 2023, 22:58:59 »
За това си има диагноза " Sicca syndrom "
Най-вероятно ... но дали от върастта или лекарствата -> това определено помага
https://www.amazon.com/Biotene-Mouth-Lozenges-Refreshing-Count/dp/B07N6LDLCN/ref=sr_1_3?crid=2BRX2LOHV0D4O&keywords=biotene&qid=1693684444&rdc=1&sprefix=biotene%2Caps%2C185&sr=8-3
активен участник в Брауновото движение



Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1664 -: Октомври 04, 2023, 19:29:50 »
Софийският прекариат не вярва, че техните западни кумири мислят, как да ги убият до 2030 г., а и да се окаже вярно, ще изберат пак Бойко Борисов и той ще ги спаси, щото са умни, красиви и успели, а Баце е супермен!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1665 -: Октомври 05, 2023, 22:14:40 »
Световният икономически форум настоява за ‘спешно’ 86% намаляване населението на земята до 2030 г. (човешки превод от английски на тази статия)
Требе да са изключително тъпи да настояват за това открито. А ако са толкова тъпи, има естествен подбор.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1666 -: Октомври 05, 2023, 22:39:36 »
От линка на kaily
Quote (selected)
Световният икономически форум (WEF) призова правителствата да намалят населението си с 86% „като спешна необходимост“, за да спасят планетата и да осигурят на глобалисткия елит „по-висок стандарт на живот“.
Изобщо ли не се крият вече или това са го изпуснали по невнимание?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1667 -: Октомври 05, 2023, 22:40:43 »
Не е мой линкът, аз цитирам. Ама аз репликирам на линка, че ако наистина са толкова тъпи, нищо няма да направят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1668 -: Октомври 06, 2023, 14:53:46 »
Не е мой линкът, аз цитирам. Ама аз репликирам на линка, че ако наистина са толкова тъпи, нищо няма да направят.
Според мен не са тъпи толкова, а арогантни и безскрупулни, уверени във властта си над приспаните с телефони и телевизия маси. Ние сме тъпи, че оставихме такива да управляват света.
Факт е и че по време на пандемията т.нар. "мерки" и въведените дискриминационни и сегрегационни практики си бяха напълно явни, дори смокиново листо не сложиха, не беше нужно да си с кой знае каква интелигентност, за да се усетиш какво се случва. И въпреки това голяма част от хората ги приеха и спазваха безпрекословно. Което показва, че могат да се разпищолят още, при това без последици за тях самите.  Т.нар. зелена политика е от същия сой.
 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1669 -: Октомври 11, 2023, 18:55:07 »
Quote (selected)
Изследователи създадоха "ембриоиди" от човешки клетки
https://glasove.com/novini/izsledovateli-sazdadoha-embrioidi-ot-choveshki-kletki
Таз година ембриоиди, догодина човекоиди! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1670 -: Октомври 27, 2023, 17:58:30 »
Quote (selected)
Учен откри най-старата вода на Земята и... я изпи
При дегустацията на древната вода тя установила, че вкусът е много по-солен от морската вода и много горчив
https://www.vesti.bg/lyubopitno/uchen-otkri-naj-starata-voda-na-zemiata-i...-ia-izpi-6182265
Солена, горчива и безалкохолна.
Хвала на такиви учЕни, поне с това може да останат в историята.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1671 -: Октомври 27, 2023, 18:04:25 »
Quote (selected)
"Богът на войната": Тази страна посегна към мощно оръжие
Заради много високата си ефективност HIMARS е наричан "богът на войната"
...
Пусковите установки на системата HIMARS са монтирани на военни камиони от фамилията FMTV в система за задвижване 6x6. Производителят използва и 6,6-литрови двигатели Caterpillar с мощност 290 к.с., които позволяват на водача да развива скорост до 59 км/ч. Цялата композиция е с размери приблизително 7 м, а теглото ѝ малко надхвърля 1596 тона.
https://www.vesti.bg/sviat/bogyt-na-vojnata-tazi-strana-posegna-kym-moshtno-oryzhie-6182246
Туй бетер тежкия "Густав" на Хитлер.
https://chr.bg/istorii/voenni-hroniki/chudnite-voenni-mashini-naj-golyamoto-oradie-izpolzvano-v-bitka-tezhkiyat-gustav/
Или не? :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1672 -: Октомври 27, 2023, 18:22:14 »
Quote (selected)
Ал Пачино и Нур Алфала в съдебна битка за попечителството над сина им
https://www.vesti.bg/lyubopitno/al-pachino-i-nur-alfala-v-sydebna-bitka-za-popechitelstvoto-nad-sina-im-6182269
Само болен мозък може на 83 години да се бори за попечителство над бебе или САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1673 -: Ноември 01, 2023, 18:32:54 »
Quote (selected)
„Имам 22 деца и съм на 26 години“: Майка разказа за предизвикателството да имаш голямо семейство
26-годишната Кристина Озтюрк от Грузия има 22 деца, като 20 от тях са родени през 2020 г.
...
Руската майка Кристина Озтюрк, на 26 години, която живее в Грузия, е посрещнала 21 от децата си чрез сурогат, като 20 са родени за малко повече от година.
Тя твърди, че иска до 105  деца от съпруга си милионер Галип, който по-рано тази година беше осъден на осем години затвор, след като беше признат за виновен в незаконно закупуване и притежание на наркотици и психотропни вещества.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/imam-22-deca-i-sym-na-26-godini-6182719

Тук вече и аз нямам думи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1674 -: Ноември 02, 2023, 15:03:45 »
Quote (selected)
„Имам 22 деца и съм на 26 години“: Майка разказа за предизвикателството да имаш голямо семейство
26-годишната Кристина Озтюрк от Грузия има 22 деца, като 20 от тях са родени през 2020 г.
...
Руската майка Кристина Озтюрк, на 26 години, която живее в Грузия, е посрещнала 21 от децата си чрез сурогат, като 20 са родени за малко повече от година.
Тя твърди, че иска до 105  деца от съпруга си милионер Галип, който по-рано тази година беше осъден на осем години затвор, след като беше признат за виновен в незаконно закупуване и притежание на наркотици и психотропни вещества.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/imam-22-deca-i-sym-na-26-godini-6182719

Тук вече и аз нямам думи.
Рано ти е да оставаш без думи  :)))
 Друг ги ражда, друг ги гледа...да не мислиш, че тя лично ги отглежда, то е и невъзможно. Таман един клас, да са живи и здрави! Един ден ще им построят училище от основно до средно образование, че може да се наложи и собствен университет да открият.
Ако ги раждаше тя лично и отглеждаше, наистина имаш основание да останеш без думи, даже и моите щяха да се изпарят...   

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1675 -: Ноември 03, 2023, 07:43:52 »
Quote (selected)
В края на януари се появиха новини, че законодателният орган на щата Северна Дакота обмисля законопроект, който постулира: ако едно дете се смята не за човек, а за животно, ако идва на училище в животинска форма, то не трябва задължително да бъде обучавано. Ще трябва да бъде разпределен в отделен клас... без учебна програма.
https://pogled.info/svetoven/amerika/pod-kozhata-na-statuyata-na-svobodata-se-zavadiha-paraziti.162357
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1676 -: Ноември 03, 2023, 12:01:50 »
Quote (selected)
В края на януари се появиха новини, че законодателният орган на щата Северна Дакота обмисля законопроект, който постулира: ако едно дете се смята не за човек, а за животно, ако идва на училище в животинска форма, то не трябва задължително да бъде обучавано. Ще трябва да бъде разпределен в отделен клас... без учебна програма.
https://pogled.info/svetoven/amerika/pod-kozhata-na-statuyata-na-svobodata-se-zavadiha-paraziti.162357
Ако това не е някакъв фейк, неизбежно беше да се стигне и дотук - щом можеш да заявиш пола си, различен от биологичния, крачката до различния биологичен вид е никаква.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23763
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1677 -: Ноември 03, 2023, 12:37:00 »
Във всеки фейк или виц има зрънце истина.
Ужасяващото е че дори ние си задаваме въпроса дали пък не е истина?
До там сме паднали в очакванията си и приемането на реалността.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1678 -: Ноември 08, 2023, 09:54:53 »
Еврокомисията премахва думата "майка" от официалните документи.
Правната комисия на ЕП одобрява.
Оттук нататък по документи ще съм "лицето, родило детето".
С бабинството ще е доста по-сложничко и по-дългичко, струва ми се.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно
« Отговор #1679 -: Ноември 08, 2023, 10:23:06 »
Еврокомисията премахва думата "майка" от официалните документи.
Правната комисия на ЕП одобрява.
Оттук нататък по документи ще съм "лицето, родило детето".
С бабинството ще е доста по-сложничко и по-дългичко, струва ми се.

"Лицето ,родило лице родило дете " ?
Става ли?  :smokin: