Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:00:38

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 555004 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6420 -: Юни 13, 2023, 18:44:26 »
Има, но не са показване и не се излагат.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6421 -: Юни 13, 2023, 19:09:14 »
Във всеки случай едва ли някой от тях ще има потомство. Не знам дали е изобщо възможно такова нещо биологически.
Това е и целта на кукловодите – насението на Земята да намалее. Но за щастие те контролират само западащия запад.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6422 -: Юни 13, 2023, 20:55:10 »
Във всеки случай едва ли някой от тях ще има потомство. Не знам дали е изобщо възможно такова нещо биологически.
Това е и целта на кукловодите – насението на Земята да намалее. Но за щастие те контролират само западащия запад.
Във всеки случай едва ли някой от тях ще има потомство. Не знам дали е изобщо възможно такова нещо биологически.
Това е и целта на кукловодите – насението на Земята да намалее. Но за щастие те контролират само западащия запад.
Aз по се замислях не за бъдещето потомство, а дали тези въпросните са ... оцелели след някое време, достатъчно за статистика. Щото простичко казано - ако няма родители, значи няма и дете....Това в случая е без голямо значение, щото "кастратите" са ялови на 100%. На мен лично ми е интересно да чуя: колко време живеят тези хора, как се отразяват химикалите и пр. на "процесорите" им и т.н. ... А, един никак не маловажен детайл: как си плащат тези за медицинките услуги? Тук мед. осигуровки с всяка година пият "Студена" Н2О. Аз си плащам като поп, ама от 3-4 г. насам парите "от джоба на клиента" добиват космически измерения. През Януари т.г. ходих на "задължителна" интевренция - по силно настояване на ДжПто и др. специалисти. Сметкоразписката беше $3 бинки, след осигуровката. :pissed-891:. Сега, откъде тези които искат да им режат п*шките или да им зашият п*тките намират пари да си платят е загадка за мен.  :think:

Поканвам тук Буч и Звездоброеца като референти, да рекат дали съм послъгал.
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 21:04:11 от peniko »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6423 -: Юни 13, 2023, 21:02:09 »
Нормален човек не може да пожелае това. Аз се чудя на докторите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6424 -: Юни 13, 2023, 21:12:44 »
Сега, откъде тези които искат да им режат п*шките или да им зашият п*тките намират пари да си платят е загадка за мен.
Мисля, че за това им плащат от разни фондации и др.п.
Пак добре, че смяната на пола още не е задължителна!
И че все още там не са забранили нормалните бракове.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6425 -: Юни 13, 2023, 21:13:15 »
Нормален човек не може да пожелае това. Аз се чудя на докторите.
От мое лично наблюдение (важи за тук): днес има много малко истински доктори. Има много търговци с медицински дипломи, които "практикуват медицина". То така си го пише у дипломите - че има право да практикуват, каквото и да стои зад думите.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6426 -: Юни 13, 2023, 21:21:50 »
Сега, откъде тези които искат да им режат п*шките или да им зашият п*тките намират пари да си платят е загадка за мен.
Мисля, че за това им плащат от разни фондации и др.п.
Пак добре, че смяната на пола още не е задължителна!
И че все още там не са забранили нормалните бракове.
Ще се осмеля да цитирам един вече изтъркан виц: Кога бях млад обратните бяха низвергнати. След години - беше публична тайна и всички си мълчаха. Днес е мода и даже признак за социален статус...Дано не съм жив, кога стане задължително  :nuts:

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6427 -: Юни 13, 2023, 21:22:52 »
никакви статистически данни за това, както се е станало с всички онези подложили се на химически и други интервенции за смяна на пола преди 10-12 г.
Има. В областта на психиатрията те са на първо място по тежки клинични депресии и самоубийства. По спомен* един на пет "транса" страда от тежка депресия и всеки десети е правил опит за самоубийство. Тенденцията беше, че до интервенцията около 20% изявяват сериозни депресивни разстройства, след операцията процентът рязко спада, но в последствие пораства и надхвърля първоначалните нива.
----
*Не помня точните числа. Ще ги напиша като ги намеря.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6428 -: Юни 14, 2023, 00:34:16 »
Russia captures US tanks handed to Ukraine in nightmare blow for Joe Biden
https://www.msn.com/en-us/news/world/russia-captures-us-tanks-handed-to-ukraine-in-nightmare-blow-for-joe-biden/ar-AA1cuBOP

За САЩ не е голям проблем унищожените бронирани машини "Bradley" (отдавна не се произвеждат - 1995 г и продават). За танковете "M1 Abrams" e друга ситуацията. Те се произвеждат и продават. Ако вземат да ги унищожават като (и ако) ги вкарат в Украйна ще е голям репутационен удар.
Това е едно обяснение защо не ги вкарват още в Украйна. Нямат САЩ проблем, че танковете на конкуренцията горят. :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6429 -: Юни 14, 2023, 01:15:26 »
Аййййййайайайяяяяяяяййййй паломааааааа

Шефът на украинската „Бурисма“ е записал тайно 17 разговора с Байдън за предполагаем подкуп от $10 млн.
Информаторът, който твърди, че Байдън е участвал в престъпната схема за подкупи, беше идентифициран като „много надежден“ поверителен източник на ФБР. Съобщава се, че източникът е участвал в множество разследвания и е бил използван от ФБР от години, датиращи от администрацията на Обама.

Украинската газова компания „Бурисма“ е платила на Джо Байдън и сина му Хънтър Байдън общо 10 милиона долара, за да помогнат за прекратяване на разследването на бившия украински главен прокурор Виктор Шокин срещу компанията, заяви преди дни Марджъри Тейлър Грийн, представител в Конгреса, пред репортери, като се позова на документа на ФБР.
Диляна Гайтанджиева
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6430 -: Юни 14, 2023, 18:34:56 »
Що го мародерят тоз нещастен човечец, ше земе се гътне на некои стълби!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6431 -: Юни 14, 2023, 19:23:10 »
Вчера Пенико пита за някаква статистика.
Не е точно за транс хората, но и нте са допринесли за това.

Quote (selected)
Неочакваните смъртни случаи в САЩ нарастват с тревожна скорост
Хората в САЩ умират по-често, отколкото в други подобни страни с високи доходи
...
През 2021 г. повече от 892 000 от 3 456 000 смъртни случая в САЩ, или около 1 от 4, са били "прекомерни смъртни случаи".
https://www.vesti.bg/sviat/neochakvanite-smyrtni-sluchai-v-sasht-narastvat-s-trevozhna-skorost-6170585
Това е тотала, а как ще го връткат - ковид с придружаваща черепномозъчна травма или .... няма значение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #6432 -: Юни 14, 2023, 23:35:13 »
Алекс Сорос обещава да изкорени консерваторите от интернет: Аз съм 100 пъти по-лош от баща ми

Финансираните от Сорос комитети за политически действия се превърнаха в основен фактор в американските избори.
Джордж Сорос е най-големият дарител на Демократическата партия на последните избори в САЩ, а финансирането на по-малките състезания за местни прокурори му позволи да завладее американската правосъдна система.

https://glasove.com/na-fokus/aleks-soros-obeshtava-da-izkoreni-konservatorite-ot-internet-az-sam-100-pati-po-losh-ot-bashta-mi

Аз не виждам нищо честно в такива избори с дарения.
Никой не може да ме убеди че големите дарения се правят от филантропия.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6433 -: Юни 15, 2023, 07:11:30 »
Quote (selected)
Алекс Сорос обещава да изкорени консерваторите от интернет: Аз съм 100 пъти по-лош от баща ми
Другите и те са лоши.
Не знам колко точно пъти, но не си поплюват като решат, да поизтребват дори и президентите си, камо ли да им се опъне някакъв повярвал си.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6434 -: Юни 15, 2023, 17:17:17 »
Quote (selected)
В. "Ню Йорк таймс": САЩ плащат милиарди на руската държавна ядрена агенция
Днес американските компании плащат около 1 милиард долара годишно на руската държавна ядрена агенция, за да закупят горивото, което генерира за САЩ повече от половината енергия без емисии, отбелязва американският вестник
https://www.vesti.bg/sviat/nytsasht-plashtat-miliardi-na-ruskata-dyrzhavna-iadrena-agenciia-6170670
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6435 -: Юни 15, 2023, 20:26:18 »
Родна картинка. :cool-1084:
I love this country.

https://politikus.info/video/152718-los-andzheles-dobycha-cvetmeta.html

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6436 -: Юни 16, 2023, 13:47:35 »
Бывший главный бухгалтер компании Burisma готов дать показания о перечислении денег Байденам, включая номера счетов и даже некоторые квитанции, заявил бывший адвокат Трампа Руди Джулиани 10 июня на телеканале NewsMax.

Главный бухгалтер компании Burisma Energy в Украине найдена мертвой перед дачей показаний по делу семьи Байденов.

Женщина была ключевым свидетелем в этом деле, поскольку предлагала предоставить властям США доказательства финансовых преступлений с участием Джо и Хантера Байденов, включая номера счетов и даже некоторые квитанции, об этом заявлял бывший адвокат Трампа Руди Джулиани 10 июня на телеканале NewsMax.

Информатор Burisma, которая была идентифицирована, как жена бывшего владельца Burisma Николая Лисина, также умерла при подозрительных обстоятельствах во времена администрации Обамы, когда в Украине действовали вице-президент Джо Байден и его сын Хантер.


Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6437 -: Юни 16, 2023, 13:55:11 »
Както казваме ние "Became it, as became.". Изобщо "Remove, remove!". Вирусът още върлува. Надявам се Butch да ни осветли.
« Последна редакция: Юни 16, 2023, 14:00:59 от dabedabe »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6438 -: Юни 16, 2023, 21:19:53 »
Бъч на тая тема не само не говори, ами и ако ти го заговориш, почва да напада и да вика да не си вреш носа в щатските дела.
Бъч обича да говори за корупцията в Русия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6439 -: Юни 17, 2023, 17:08:20 »
Quote (selected)
Президентът на САЩ Джо Байдън взе участие в срещата по оръжейната безопасност в Кънектикът. Той говори пред гостите на мореприятието и се сбогува с фразата «боже, пази кралицата», което е видно в съответното видео.
Фразата беше произнесена в самия край на срещата. След това главата на Белия дом побърза да напусне сцената, предварително питайки помощниците от кой край се намира изходът.
https://bgr.news-front.info/2023/06/17/bajdn-zavrshi-rechta-si-na-orzhejnata-sreshha-s-frazata-bozhe-pazi-kraliczata-i-video/
Бе той и чейлю бе куха лейка, но нещо не си спомням чак пък толкова на кухо да е дрънчал!
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6440 -: Юни 17, 2023, 17:13:34 »
Я си представи чехлю на 80 години с Алцхаймер?
Той и в зряла възраст добре се представи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6441 -: Юни 17, 2023, 17:23:00 »
Quote (selected)
Я си представи чехлю на 80 години с Алцхаймер?
Е чак толкова развинтена фантазия нямам.
Освен това чейлю не е имал толкова възможности като за "луд с картечница".
Тук количествените натрупвания  преминават в качествени изменения.
п.с. някой и преди го бе казвал.
 ;)
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6442 -: Юни 17, 2023, 17:27:55 »
В Америка всичко е голямо.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6443 -: Юни 17, 2023, 17:36:09 »
Имам сериозно подозрения че и Байдън няма
Quote (selected)
толкова възможности като за "луд с картечница".
Ограниченията са видими с просто око, има оръжия  на книга/чертежи, ама нищо годно за ползване.
П.П. Във връзка с прайда днес си мисля че прайдовете стават все по-големи, ядрената заплаха също.
Бе никой ли не е чел старите книги, не е ли чувал за Содом и Гомор?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6444 -: Юни 17, 2023, 17:45:00 »
Quote (selected)
не е ли чувал за Содом и Гомор?
Ба, ти пък!
Един битува в сицилиевата долина, друг смята на Ви Ай Ай...и то се хора от сой, да речеш, че някой Мунчо.
Всъщност Мунчо може и да е чувал.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6445 -: Юни 17, 2023, 17:50:33 »
Quote (selected)
На срещата в Брюксел министрите на отбраната на НАТО не успяха да се договорят за ускорена процедура за влизане на Украйна в алианса, съобщава N-TV. Съединените щати и Германия се противопоставиха на това решение. Освен това Турция блокира новата съвместна стратегия за сплашване на Русия.

Ся - малко въображение - ако долу в дясно на снимката не се е появила възтъмничката фигура, дали само по снимка бихте познали, че се отнася до среща на министрите на отбрана на страни от НАТО?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6446 -: Юни 17, 2023, 17:57:29 »
И тази карикатура е добра - мислех да я втъквам на ония олюви в Дневник, ама форумчето им не позволява такива преки интервенции.

Виж, Асол като рече, че пише из разни руски блогове, където неминуемо щъкат и 404 - ки, може да им я прати.
п.п. знаете, че ония с кола са алюзия с известна краварска скулптура.
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 18:05:30 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6447 -: Юни 17, 2023, 20:14:48 »
Байдън в Кънектикът: Год сейф дъ куин, мен!

Да не би короната да си е върнала колониите!?  :)))
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6448 -: Юни 17, 2023, 20:17:45 »
И тази карикатура е добра - мислех да я втъквам на ония олюви в Дневник, ама форумчето им не позволява такива преки интервенции.

Виж, Асол като рече, че пише из разни руски блогове, където неминуемо щъкат и 404 - ки, може да им я прати.
п.п. знаете, че ония с кола са алюзия с известна краварска скулптура.

 :thup: :thup: Много добро, защото е истина.  :)))

Но виж, ние българите не сме в много по-добра позиция, при нас е с вазелин! Но пак си е изнасилване.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6449 -: Юни 17, 2023, 21:37:23 »
Бе никой ли не е чел старите книги, не е ли чувал за Содом и Гомор?
Аз съм чувала.  :tongue_:
Затова обяснявам от няколко години, че Апокалипсисът си тече. Ма вие рупате.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6450 -: Юни 17, 2023, 21:42:33 »
п.п. знаете, че ония с кола са алюзия с известна краварска скулптура.
Всъщност това е снимка, по която е правена скулптура впоследствие:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6451 -: Юни 18, 2023, 09:48:39 »
Ноам Чомски при Карбовски: Когато слоновете се бият, тревата се тъпче. Българите сте тревата.

https://www.youtube.com/watch?v=2VkUIFxsm3k                           Част 1
https://www.youtube.com/watch?v=4MDK_wthdDI                          Част 2
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6452 -: Юни 18, 2023, 10:01:32 »
Ноам Чомски при Карбовски: Когато слоновете се бият, тревата се тъпче. Българите сте тревата.
Оригиналът: Все едно е дали в твоята градина се бият слонове или се любят слонове. Резултатът за тревата, пипера и доматите е един и същ.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6453 -: Юни 18, 2023, 10:09:21 »
п.п. знаете, че ония с кола са алюзия с известна краварска скулптура.
Всъщност това е снимка, по която е правена скулптура впоследствие:


А пък всъщност  "снимката, по която е правена скулптура впоследствие" не е оригиналната снимка , увековечила забиването на флага. А заснемането на трети или четвърти опит да се преиграе този исторически момент. Даже нещо ми се мотае из главата спомен, че  и част от истинските  участници в побиването са заменени...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6454 -: Юни 18, 2023, 21:36:15 »
What US became today? Today is Father's Day.Not a single article in MSN about fathers. But a lot of articles about LGBT
whatever.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6455 -: Юни 19, 2023, 02:31:05 »
Твитера е пълен с американци, които се чудят що щат танкове по улиците, видях току що видео от пенсилвания. Имало голямо раздвижване на военни части навсякъде.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6456 -: Юни 19, 2023, 07:18:39 »
Quote (selected)
83% от американските университети вече не искат SAT
Подборът става много по-субективен и ще зависи от есето и богатата автобиография на децата
https://www.segabg.com/hot/category-education/83-amerikanskite-universiteti-veche-ne-iskat-sat
Все пак SAT изисква някакви знания и така изкривява равнопоставеността между раси, джендър и други атлантически безумия. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6457 -: Юни 19, 2023, 13:20:14 »
SAT = Scholastic Assessment Test (доста странно име поради наличието на думичка, производна от "схоластика", нали?)


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6459 -: Юни 19, 2023, 22:21:48 »
SAT = Scholastic Assessment Test (доста странно име поради наличието на думичка, производна от "схоластика", нали?)

Ай ся, чак пък схоластик :think:

По-скоро е standartized :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6460 -: Юни 19, 2023, 22:24:59 »
Тук така го дават:

https://greentestprep.com/resources/sat-prep/what-is-the-sat/
Quote (selected)
Understanding the Scholastic Assessment Test

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6461 -: Юни 19, 2023, 22:31:17 »
Тук така го дават:

https://greentestprep.com/resources/sat-prep/what-is-the-sat/
Quote (selected)
Understanding the Scholastic Assessment Test

Прав си, не само там го дават така.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6462 -: Юни 20, 2023, 00:06:41 »
Китай обеща на САЩ да не въоръжава Русия
Основните спорове между двете страни остават, но диалогът продължава



Китайският президент Си Цзинпин (вдясно) прие днес американския държавен секретар Антъни Блинкън
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kitay-obeshta-na-sasht-da-ne-vuoruzhava-rusiya
Жив и здрав да си, тов. Си, и да спазваш обещанията си!!!  :clap-3332:


Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6463 -: Юни 20, 2023, 01:04:13 »
Китай обеща на САЩ да не въоръжава Русия
Основните спорове между двете страни остават, но диалогът продължава



Китайският президент Си Цзинпин (вдясно) прие днес американския държавен секретар Антъни Блинкън
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kitay-obeshta-na-sasht-da-ne-vuoruzhava-rusiya
Жив и здрав да си, тов. Си, и да спазваш обещанията си!!!  :clap-3332:

А Си знае ли ? :eyes:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6464 -: Юни 20, 2023, 05:57:13 »
Вчера Пенико пита за някаква статистика.
Не е точно за транс хората, но и нте са допринесли за това.

Quote (selected)
Неочакваните смъртни случаи в САЩ нарастват с тревожна скорост
Хората в САЩ умират по-често, отколкото в други подобни страни с високи доходи
...
През 2021 г. повече от 892 000 от 3 456 000 смъртни случая в САЩ, или около 1 от 4, са били "прекомерни смъртни случаи".
https://www.vesti.bg/sviat/neochakvanite-smyrtni-sluchai-v-sasht-narastvat-s-trevozhna-skorost-6170585
Това е тотала, а как ще го връткат - ковид с придружаваща черепномозъчна травма или .... няма значение.
Някога отдавна, преди около 20 г, се случи да съм на маса с един тукашен лекар. Напред с материала - имаше частна клиника. Неговата и моята дъщери бяха съотборнички. Та след няколко "развръзващи" езика течности му зададох въпрос: " Кой е най-големият проблем в здравеопазването на САЩ". Той мисли дълго и рече твърдо
НАДНОРМЕНОТО тегло. Много интересни истории разказа, как е било кога той е бил юноша и пр., ама си е било същото както аз го помня някога от моите младжки години... Нема да отегчавам, но като факт - те тегова те в ранните 2000 джендъризмът не беше баш още на мода.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6465 -: Юни 20, 2023, 06:13:10 »
Вече съм си бая стар и все си повтарям, че не бива да се учудвам повече .... но все не успявам: Днес изслушах една една лекция на тема производство на картофи. Работя над проект за голяма картофена ферма (АПК по нашенски староговор). Та прекарах доста време на телефона с главния технолог. От него научих, че картофите се сортират на 4 категории. 1ва отива за най-баровските и скъпарски магазини. 2ра е за нормалните супери. 3та е за фирмите които произвеждат чипс и др. подобни  "сдъвчи нещо, глътни нищо". 4та: аз очаквах да каже, че ги дават на свинефермите, но не ...и тогава се удивих - те отиват за производство на ДЕТСКИ храни!!!😠  :angryfire:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6466 -: Юни 20, 2023, 07:15:01 »
Quote (selected)
НАДНОРМЕНОТО тегло.


Quote (selected)
Седемте смъртни гряха
1. Гордост - презираща всички, изискваща раболепие, готова да достигне небето и да се уподоби на Всевишния: накратко гордост до самообожаване.
2. Сребролюбие - ненаситна душа, или Иудова страст към парите, съединена в повечето случаи с неправомерни придобивки, която не позволява на човека нито за минута да се замисли за духовното.
3. Блудство
4. Завист - довеждаща до всяко възможно злодеяние против ближния.
5. Чревоугодие - или угаждане на плътта, непризнаващо никакви пости, съчетано със страстна привързаност към различни увеселения, по примера на Евангелския богаташ, който всеки ден пирувал бляскаво.
6. Гняв - непримирим и готов на страшни разрушения гняв, по примера на Ирод, който в гнева си избил Витлеемските младенци.
7. Леност, отчаяние - или пълно нехайство за душата, нерадение за покаянието до последните дни на живота, както във времената на Ной.
https://mitropolia.sliven.net/index.php?page=smyrtni.grehove.xml

Съвременната западна цивилизация е издигнала в култ всички смъртни грехове.
При нас чревоугодието е поставено под N 5.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6467 -: Юни 20, 2023, 10:37:46 »
Жив и здрав да си, тов. Си, и да спазваш обещанията си!!!

- Да, тъжна картинка... Не мога да определя дали е деменция, разбъркване на връзките между отделните блокове и платките им или е имало късо и бая връзки по тях са изпушили основно!

В сума-сумарум, няма място за чудене, защо "Запада" се метна в бездната като облигаторните като пример - леминги!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6468 -: Юни 20, 2023, 14:15:00 »
Затлъстяването в САЩ не е от прекомерна храна, а от ГМО и некачествена храна. Предполагам, качествената храна е в пъти по-скъпа, а ГМОто е във всеки продукт. Щото във всичко има царевица под една или друга форма.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6469 -: Юни 20, 2023, 14:39:22 »
И от пиенето се пълнее. А те хваща и мързел. Много коварен стана светът и труден животът.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6470 -: Юни 20, 2023, 15:12:35 »
Захващате тема без да сте написали в Google "Obesity in America"
Написвате те го и ще научите за причините. Те нe са в ГМО!
Дори не е причината в целулозата на царевицата. Която е ГМО.
Главната причина са въглехидратите (баналната захар) и разбира се мазнини. Вярната дума е излишни "калории". Организмът преработва неизразходваните въглехидрати в мазнини които се трупат.
В т.н. "process food" (включва всякакви "fast food") се съдържат споменатите съставки.
Другата основна причина е обездвижването.

Куриоз: Зачетох се веднъж в състава на "кремвиршите" (Oscar Mayer - известен бранд) в САЩ и видях, че имат повече "fat" (процентно) отколкото в сланината (шарена) продавана като "bacon". :)))
https://www.oscarmayer.com/
Не е с цел реклама, разбира се! Само за илюстрация.
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 17:13:51 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6471 -: Юни 20, 2023, 15:30:20 »
Ами то беконът се предлага целогодишно, а ние по традиция хапваме кило-две сланина само зиме. Беднотия. А тука как ти се види кило пресен салам, че и в три разновидности на цена под 5 лева килото? Сигурно има хора си купуват от неволя. Какво ли има в него? Подправките и те пари струват все пак.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6472 -: Юни 20, 2023, 15:47:25 »
Това, което Бъч, написа ме накара да потърсе "популярно" инфо за нашите кренвирши. Оказва се, че по закон се изписва само процентно съдържание (2018г), по твърдение на сегашния министър на земеделието!
И много ми хареса определението му за  натриевия нитрит:
Quote (selected)
Натриевият нитрит е консервант и цветообразувател. Количеството му в 1 кг от който и да е продукт е след третия знак на десетичната запетая, т.е. той е хилядни от грама в килограм продукт. Той е силно токсичен във високи дози, но и всяко лекарство е токсично във високи дози, подчерта гостът.
Въобще, цялата философия е:
Quote (selected)
След като присъства, това е продукт, който не е забранен за влагане.

Ако трябва да използвам сентенцията на Здравка за любовта и войната - Държавата много силно ни люби и затова воюва с нас!


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6473 -: Юни 20, 2023, 15:54:51 »
Ohubohu,
На някои "Bacon"- и в САЩ съм виждал надпис: "Няма нитрити и нитрати". Това без да са "organic".
Така че да вземеш информирано решение като купуваш. На някои. Не на всички! :)))

PS Не съм виждал да продават свинско или продукти от него "organic". Нямам спомен да съм виждал във "Whole food". Има телешки кремвирши "organic". Пилета и телешко има, органик. Излишно е да пиша, че органик меса и зеленчуци и плодове са от 50% до 100% по-скъпи от другите.
"Fast food" не е мястото да търсиш "organic" (в Европа "bio"). По заведения (ресторанти) само по изключение. Някъде могат да ти предложат "organic" салата (шепичка за $10+).
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 16:59:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6474 -: Юни 20, 2023, 16:02:16 »
Хак им на западенците... Нека мрът от преяждане...
Апропо - поздрави за Лукчо - все пак прави 60% от сий форум! :well_done-1299:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6475 -: Юни 20, 2023, 16:15:22 »
Благодаря Butch,
Отдавна не съм купувал кремвирши, но ми стана интересно какво е тукашното положение :)

Иначе за месото, ако правилно разбирам понятието "organic", трябва да го вземаш от "баба на село", която няма контакти със БАБАХ или там както се казват "надзорниците" :)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6476 -: Юни 20, 2023, 16:27:08 »
Синът ми редовно купува "organic" агнешко за децата си (внуците ми) и за него (от Австралия). С идея да не ги трови.
Дали отговарят на стандарти? Божа работа!
Надявам се да не ги стандартизират както се прави по фабриките ISO 9000. :)))
За последното минават някакви "намазани" федерални служители. Поглеждат документации, разходят се по цехове. Нахранят ги и напоят в някое заведение и voila. Защитил си ISO 9000!
Съвсем както по соца. No pun intended!
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 16:39:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6477 -: Юни 20, 2023, 16:29:40 »
Нека си мрат. И тия, дето им се връзват:

Quote (selected)
India is often referred to as the ‘Diabetes Capital of the World’, as it accounts for 17%percent of the total number of diabetes patients in the world. There are currently close to 80 million people with diabetes in India...

The prevalence of diabetes in India has increased by 64 percent over the quarter-century, says a November 2017 report by the Indian Council for Medical Research...

The current exponential rise of diabetes in India is mainly attributed to lifestyle changes. The rapid change in dietary patterns, physical inactivity, and increased body weight, especially the accumulation of abdominal fat are some of the primary reasons for increased prevalence...

At the same time, the increased ‘westernization’, especially in the metros and the larger cities, has led to a drastic change in our lifestyle with changes in our traditional diets and decrease in physical activity.
https://timesofindia.indiatimes.com/india/why-india-is-diabetes-capital-of-the-world/articleshow/95509990.cms

легло - стол - седалка - офис стол - седалка - стол - диван - легло   :t0140:

*********   ✹    *********

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6478 -: Юни 20, 2023, 19:13:09 »
Виждам в "Гласове" пишат за сделка на Хънтър Байдън с прокуратурата. За признаване на вина.
Майтапът е, че защитата там говори за "грешки". Всъщност признава се вина (за престъпление).
Това не е някакво "изпиране". Сериозно нещо е. Сега съдия ще се произнесе за присъда. Която може да е ефективна. Това че не ходиш на съд с признаване на вина не те оневинява. Евентуално получаваш сделка с редуцирана присъда. Ще видим каква е. Съдията може да не се съобрази със сделката на прокуратурата.
Най-малкото отсега нататък Байдън ще е съден. И осъден! Признаването на вина не е отменяне на осъждане. Не би могъл да си купи легално оръжие от тук нататък, например. Вратата към държавна служба ще е затворена. Защото е осъден престъпник.
Не вярвам Байдън баща да се кандидатира за следващ президентски мандат. Със син криминал.
« Последна редакция: Юни 20, 2023, 19:21:41 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6479 -: Юни 20, 2023, 19:52:43 »
Ми да де, аз кво казвам - ГМО и некачествена храна. Вместо плодове, зеленчуци, фибри, чисто месо и т.н. - захар, мазно, ГМО. Месото пълно с антибиотици и ГМО също... аз един кетчъп исках оня ден да си купя, щото принципно не използвам, изчетох съставките на всички видове и се отказах. А американците май го бутат навсякъде. Не знам пшеницата как е ГМО ли е. Лошото е, че и русата ку.ва вкара свободно щъкане на ГМО в ЕС.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.