Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 12:52:44

Автор Тема: местноизборната социология  (Прочетена 131281 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #780 -: Ноември 03, 2019, 23:03:27 »
Кой ще чака 2021, Мики каза, че дотогава войната ще е почнала.
Къде съм го казал бе байно?!? Войната е отложена до 25-та. Стартово...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #781 -: Ноември 03, 2019, 23:04:40 »
Quote (selected)
Да, по-малката, но, уви, достатъчната, част от тях предпочете консервативно да подкрепи "семейството" - ЕНП и ГЕРБ с вот за Фандъкова. Или пък - предразсъдака си. Не ги виня.
О аз не ги обвинявам.
Просто отбелязвам, че пръкването на жизнеспособен "десен проект" при всичките условности не се случи.
Той няма и как да се случи освен извън и срещу ГЕРБ
 
Впрочем всяка крушка си има опашка.
Примерно интересно е как и що гешефтурата почна разследване на Костов предизборно.
Те и кандидаткметове са арестували .... май.
« Последна редакция: Ноември 03, 2019, 23:08:45 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #782 -: Ноември 03, 2019, 23:05:36 »
Quote (selected)
Просто с екстензивното усилие май се писа по-умен отколкото трябваше.

Нямаш, споменавал съм ти, толкова познания, колкото са ти нужни, за да разбереш колко съм умен в тази област. Няма да ти водя образователен курс, защото освен неук и невеж си и непочтителен. И към знанията и към опита ми. Вместо да внимаваш и да си водиш записки, се опитваш на дребно да ми намираш "грешки". Не внимаваш какво ти обяснявам, а дебнеш да ме уязвиш. Смешник окаян. Стой си безпросветен, хак ти е. Интензивното нарастване се основава на качество. По-висока ефикасност. При същата и по-висока ефективност. С малкото налични ресурси, умно вложени и приложени, по-добър резултат. Това е техника, която се основава на знание. Алтернативата - екстензивното подобрение е за сметка на свръхексплоатация и изчерпване на наличния, и така оскъден, ресурс. Води до пренапрягане, с риск от саморазрушаване.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #783 -: Ноември 03, 2019, 23:08:09 »
Quote (selected)
Нямаш, споменавал съм ти, толкова познания, колкото са ти нужни, за да разбереш колко съм умен в тази област.
Мамааааачкииии.
И тук форумът заби, даже няколко часа по-рано.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #784 -: Ноември 03, 2019, 23:11:45 »
Кой ще чака 2021, Мики каза, че дотогава войната ще е почнала.
Къде съм го казал бе байно?!? Войната е отложена до 25-та. Стартово...
Стига с тая война, бря!!!  :m0955: :shy_whistler-1043:
« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 12:31:01 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #785 -: Ноември 03, 2019, 23:11:51 »
Всъщност големия майтап е че точно изборите в София днес загробват "дясното". Не не т.н. "градско дясно" но и ГЕРБ.
 
Обяснявам. ГЕРБ ще загуби парламентарните избори. Това е ясно на хората с позиции. Затова спешно се търси "заместител" или поне много сериозна патерица.

И що си мислиш, че сравнението между Фандъкова и Манолова води до същия резултат, като това, между бате Бойко и леля Корни?

Хм.
А ти що си мислиш че качествата на кандидатите бяха определящи в тези избори. Софийските.
Да и двете покриваха изискуем минимум И?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #786 -: Ноември 03, 2019, 23:16:46 »
Quote (selected)
Обяснявам. ГЕРБ ще загуби парламентарните избори. Това е ясно на хората с позиции.

Не те разбрах тук. Това "хората с позиции" ще рече хора със знание или хора с желание?  ???

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #787 -: Ноември 03, 2019, 23:18:19 »
Стига с тая война, бре!!!  :m0955: :shy_whistler-1043:
Стига вика ма!
25-та е добре! Глей ся - тогава тъпите идиоти, пардон американци ще са си избрали друг президент. Най-вероятно някоя куца лезбийка.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #788 -: Ноември 03, 2019, 23:20:51 »
Quote (selected)
Да и двете покриваха изискуем минимум И?

Ами, писах вече тук, Фандъкова в един момент на група аналитици с пожелателно мислене им се стори като мекото коремче на таралежа ГЕРБ, а Манолова им се стори добра за ролята на лисичи нокът - да изкорми ежкото. Кой играе лисицата за момента не коментирам.  8)

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #789 -: Ноември 03, 2019, 23:33:18 »
Хм.
А ти що си мислиш че качествата на кандидатите бяха определящи в тези избори. Софийските.
Да и двете покриваха изискуем минимум И?

Е, след като са покрили минимума, никой не се е интересувал повече от тях, а всички са гласували партийно ли? Майчето е по-наивна и импулсивна и от Корни, ама успява да изглежда по-лицеприятно, според мен. Фандъкова може би е достатъчно безлична, че да видиш бате Бойко през нея, ама Манолова едва ли. А изборите в България отдавна са мажоритарни, в смисъл, че се избира конкретен човек, министър председател на парламентарните, а не някаква абстрактна идея, каквато и без това няма.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #790 -: Ноември 03, 2019, 23:35:57 »
Quote (selected)
Обяснявам. ГЕРБ ще загуби парламентарните избори. Това е ясно на хората с позиции.

Не те разбрах тук. Това "хората с позиции" ще рече хора със знание или хора с желание?  ???
Да кажем с възможности. Информационни, организационни ......
 
Но то не е и толкова сложно. Понеже обичаш анализи ... важен е тренда, не толкова конкретните стойности в некъф момент, но да не задълбаваме.
 

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #791 -: Ноември 03, 2019, 23:41:08 »
Кой ще чака 2021, Мики каза, че дотогава войната ще е почнала.
Къде съм го казал бе байно?!? Войната е отложена до 25-та. Стартово...
Посипвам си главата с пепел, пропуснал съм това съобщение.
Ако все пак до 25-та станеш пацифист, подготвили сме фанелка за този случай:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1258.msg58717#msg58717
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #792 -: Ноември 03, 2019, 23:48:17 »
Кой ще чака 2021, Мики каза, че дотогава войната ще е почнала.
Къде съм го казал бе байно?!? Войната е отложена до 25-та. Стартово...
Посипвам си главата с пепел, пропуснал съм това съобщение.
Ако все пак до 25-та станеш пацифист, подготвили сме фанелка за този случай:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1258.msg58717#msg58717
Не се надявай, Русия се готви за война. Страшна война! Искуствения ти интелект това не го разбира. Но ето нормально!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #793 -: Ноември 03, 2019, 23:49:06 »
Quote (selected)
Обяснявам. ГЕРБ ще загуби парламентарните избори. Това е ясно на хората с позиции.

Не те разбрах тук. Това "хората с позиции" ще рече хора със знание или хора с желание?  ???
Според Радио Ереван, БСП ще спечели парламентарните избори, само ако Мики стане пацифист.
Подготвили сме фанелката, само чакаме Мики да я облече:
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1258.msg58717#msg58717
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #794 -: Ноември 03, 2019, 23:50:34 »
Вай, вай и Ловеч на кантар.
Разград, ... май отиват на шест-седем....
Что ли ещьо будет

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #795 -: Ноември 04, 2019, 00:03:52 »
Разликата май вече отива към 3%.
Ако падне до 1% ще е голямото тръшкане.
 :m1731:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #796 -: Ноември 04, 2019, 00:04:13 »
Според Радио Ереван, БСП ще спечели парламентарните избори, само ако Мики стане пацифист.
Бай ти micky ще стане пацифист две секунди след като клета Грета изяде два слона и три прасета.
Кленусь!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #797 -: Ноември 04, 2019, 00:13:09 »
Quote (selected)
Ще коментирам окончателните резултати след като бъдат обявени. Според паралелното преброяване, което прави моят щаб, разликата е 3%. За 2 часа от 12% разликата стана 3%”, заяви подкрепеният от БСП и ДБГ бивш омбудсман.
https://btvnovinite.bg/mestnite2019/manolova-za-balotazha-bezobrazno-i-beznakazano-kupuvane-na-glasove-za-gerb.html
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #798 -: Ноември 04, 2019, 00:15:29 »
И дишай спокойно. Фъндъче печели с 4-5 до към 10%

Просто руските дивизии са твърде далеч.
https://www.youtube.com/watch?v=kbpdIOmBeo8
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #799 -: Ноември 04, 2019, 08:16:19 »
Quote (selected)
Но то не е и толкова сложно. Понеже обичаш анализи ... важен е тренда, не толкова конкретните стойности в некъф момент, но да не задълбаваме.

Сериозно? Не думай! Ама верно ли конкретните стойности в даден момент не са толкова важни? На Позитано за такава ерес ще те :m0941: Ти направо им се  :peeing-2085: в шампанското бе, човек.  ;D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #800 -: Ноември 04, 2019, 08:20:00 »


Обобщени данни от избор на кмет на община

68   Йорданка Асенова Фандъкова - Местна коалиция ГЕРБ (СДС)   209 542   49.98%
75   Мая Божидарова Манолова-Найденова - независим 189 176   45.13%
-   Не подкрепям никого
   20 493   4.89%

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #801 -: Ноември 04, 2019, 08:32:43 »
Гуцан-фирмините във Варна пак са се разкрякали за оставка на Корнела. Щото за поредн път им дигна резултата на национално ново. Много им бърка в джигеря.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #802 -: Ноември 04, 2019, 08:35:33 »
А зори сдесь тихие ...

Quote (selected)
Обобщени данни от избор на кмет на община

68   Йорданка Асенова Фандъкова - Местна коалиция ГЕРБ (СДС)   209 542   49.98%
75   Мая Божидарова Манолова-Найденова - независим                     189 176   45.13%
-   Не подкрепям никого -                                                              20 493   4.89%

Мдааа, гадничко ... Победата да ти е на една ръка разстояние ...  :'(

Що не знам, ама се сещам за ...


   
Quote (selected)
Под копитата на коня

    Вчера на площад Свердлов попадна под копитата на коня на каруцар №8974 гражданинът О. Бендер. Пострадалият се отърва с лека уплаха.

— Каруцарят се отърва с лека уплаха, а не аз! — сърдито забеляза О. Бендер. — Идиоти! Пишат, пишат, а сами не знаят какво пишат. Ах!

Е, остава да решим кой в София ... се отърва с лека уплаха.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #803 -: Ноември 04, 2019, 08:40:04 »
Quote (selected)
Гуцан-фирмините във Варна пак са се разкрякали за оставка на Корнела.

Оставката на Корнела е вероятна почти колкото касиране на избора в София. Firmin предпочита да се занимава с по-прагматични дейности.  8)
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 08:47:49 от Firmin »

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 704
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #804 -: Ноември 04, 2019, 08:56:42 »
Quote (selected)
Лед тронулся, господа присяжные заседатели, лед тронулся.

Крайно време е за край на простащината и наглостта. Унищожиха цяло поколение.
Показателно е, че предизборния щаб на Мая Манолова се водеше от човек с име Никола Вапцаров!

Quote (selected)
Пролет моя, моя бяла пролет –
знам, ще дойдеш с дъжд и урагани,
бурна страшно, огненометежна
да възвърнеш хиляди надежди
и измиеш кървавите рани.

 :0005: :0005: :0013: :0014:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #805 -: Ноември 04, 2019, 08:57:59 »
А ето и един глупак, изцепил се ...

Quote (selected)
„Факт обаче е, че в София либералните анархисти, защото така вече ще наричам тези, които довчера се наричаха десни, а вчера гласуваха за Мая Манолова. Тя една изключително амбициозна жена. София ѝ е тясна, може би е добре, че не спечели, защото тя искаше да превзема държавата. Ако акумулираме нейната енергия трябва да спрем АЕЦ Козлодуй, и не го казвам с лошо“, заяви Горанов

Сеизмофобът Владко ни известява, че държавата е била на 20 000 софийски гласа от превземане. Леле. Страшно.  :sad-3295:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #806 -: Ноември 04, 2019, 08:59:25 »
Пенчо бре, ледоходът и пролетта на 2021 ли бленуваш, уважаеми? Има доста време дотогава, вервай ми.  ???

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 704
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #807 -: Ноември 04, 2019, 09:05:15 »
Не, Firmin. Предсрочните, парламентарни избори!  :m1302: :t0120:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #808 -: Ноември 04, 2019, 09:10:31 »
https://pik.bg/%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%8A%D1%82-%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%89-%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F---%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B5-news881945.html

Мааалиииий ... Тая сладка какичка ако ги реди верно, ще има Содом и Гомор на Позитано.

Честно казано, не и хващам вяра. Снощи, по едно време, Райчев буквално ме цитира в оценката за работата на партийната организация в София и тази на Паргов. Даже добави, че вижда Паргов с национална роля. Продължавам да мисля, че в София БСП свърши добра работа. Не мисля, че 20 000 или 30 000 симпатизанти на БСП са си стояли вкъщи, мрънкайки "тая Мая не е наша душа". Обидно подценена е с такава оценка политическата им зрялост.  :m1708:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #809 -: Ноември 04, 2019, 09:14:22 »
Гуцан-фирмините във Варна пак са се разкрякали за оставка на Корнела. Щото за поредн път им дигна резултата на национално ново. Много им бърка в джигеря.
Варненското Гуци е готов. Даже нема чакат до догодина. Онци любезно предостави линк ка сътрудничката Му му забива ножа с това - Не гласувайте за кандидата на БСП. По интересното е дали веднага ще стане актуален въпроса за онези 43 сребърника .... за дупката.
Ми срамно е! 43 сребърника за два избора .......

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #810 -: Ноември 04, 2019, 09:16:46 »
Quote (selected)
И понеже пак сме на избори, да добавя, че ако хората около Станишев не бяха наскачали и променили листата на Нинова за евроизборите, резултатът щеше да е равен и дори по-добър от този на ГЕРБ.
Значи Станишевата листа е донесла на БСП загубата на тези над 130 000 гласа, с които изостанаха от ГЕРБ ?
Това твое предположение на какво се основава ? На коментари по форумите и/или на лични впечатления ?

На лични впечатления, разбира се. От периферията, както вече казах.

A Firmin да не скача да отговаря на въпрос, зададен на мен, а да си погледне резултатите от изборите от времето, когато Станишев и Миков оглавяваха партията му. Да гледа и да сравнява с резултатите от трите последни избора. Пък аз ще добавя, че резултатите на партията му по станишево време бяха мизерни, щото хора като мен (от периферията) бяха и продължават да са отвратени от действията на това лице и окопалите се около него партийци. Ми подлец е вашият Станишев.

ПП - Впрочем, за да не ми тикате в носа преференциите за Станишев на евроизборите, да напомня, че свободните граждани с леви възгледи гласуваха с преференция за различни кандидати от листата, поради което не можаха да се преборят с мобилизираните гласове в полза на един - Станишев - и не можаха да го изхвърлят от избираемото място. Мнозина обаче бяха отвратени и обезверени, и не гласуваха. Тва беше положението в периферията.
Струва ми се, че силно преувеличаваш негативния ефект от Станишев. Да, възможно е присъствието му в листата да е отблъснало някои "периферни" избиратели, но не мога да си представя, че цели 130 000 човека от тази периферия биха гласували за БСП, ако не беше там СС. Наблюденията ми* в моя, също така периферен, но по-малък, град сочат, че такива настроения са специфични по-скоро за партийците, не за симпатизантите - повечето от тях гласуваха не 'за' БСП, а 'против' ГЕРБ и им беше абсолютно безразлично кой ще бъде в листата. Да не говорим, че еврофобските и ПЕС-офобски настроения съвсем не са така масови, както им се иска на някои.

_____
* - на безпартиен.
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 09:24:59 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #811 -: Ноември 04, 2019, 09:23:21 »
Не, Firmin. Предсрочните, парламентарни избори!  :m1302: :t0120:

Това кога? Нинова до май месец ще е заета със задника си и топлата му връзка със стола и на Позитано. Следва отпускарски сезон. Наесен? Няма ситуация. Борисов с бюджета за 2020 е намалил инвестиционните си (разбирай корупционните си) инициативи. Увеличени са парите за заплати и социални плащания - класика в предизборна година. Местната му власт си контролира, видя се, феодите достатъчно добре. Партньорските проверки и критиките откъм Брюксел секват. Кьовеши още не е запалила моторетката, организира офиса си. Главният прокурор е техен - мечът на Темида също. Във ВСС видя как е. Съдебната власт я отпиши. Трус в коалицията? Едва ли нещо, с което да не може да се справи. Ще държи до последно, защото служебно правителство, назначено от Радев, му трябва колко трипер на младоженец. Натиск от улицата няма как да го свали. Тези бодряшки и забавни карти, които публикуват с изборни резултати жалките журналя - същите, дето резултатът в общината областен център оцветява цялата област - да не те заблуждават, умен човек си. ГЕРБ е разколебан в някои от големите общини, но в средните и малките стои стабилно, даже по-добре отколкото през 2015. Представителствата им в общинските съвети ще подкрепят още по-мощно кметовете им. Картинката е далеч от розова, прочее.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #812 -: Ноември 04, 2019, 09:30:19 »
Quote (selected)
Струва ми се, че силно преувеличаваш негативния ефект от Станишев.

Няма негативен ефект от Станишев, сто пъти ли да ви го повторя. Математически факт. Силна корелация между високите резултати за БСП и високите резултати с преференции за Станишев. Най-силните ни организации подкрепиха председателя на ПЕС. Станишев има най-много преференции от кандидатите партийни членове. Колкото е по-добър резултатът за БСП, толкова повече са преференциите за Станишев. Йончева не е член на БСП, ако сте забравили. Затова и Нинова, както се мълви, е в паника и взима особени мерки, да не би на Станишев да му щукне да се връща на Позитано 20.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #813 -: Ноември 04, 2019, 09:55:59 »
Quote (selected)
Най-силните ни организации подкрепиха председателя на ПЕС.

Точно обратното! Даже на конгреса ви наритаха "опозицията"...затва Паргов е от кротък, по-кротък.. Мноо обичаш да  пишеш за твоята партия, ама хал хабер си нямаш точно от най-голямата й част :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #814 -: Ноември 04, 2019, 10:16:54 »
Quote (selected)
Да, възможно е присъствието му в листата да е отблъснало някои "периферни" избиратели, но не мога да си представя, че цели 130 000 човека от тази периферия биха гласували за БСП, ако не беше там СС.
Айде, още един любител на сгради с пукнатини.
Значи елементарно е. При неуспешен опит за "ПУЧ" айде не всеки но много хора си викат. Тези първо да си оправят партията, пък тогава може и да гласувам за тях.
Второ. Преди местните избори имахме устойчива тенденция за нарастване на доверието в БСП от началото на годината (а това е предизборна обстановка е дългосрочно) и към март БСП надмина ГЕРБ.
Единственото събитие (значимо) беше тая чутовна простотия сътворена от ПУЧистите с "издигането" на Съсела. Не можем да съберем две и две?
Анадънмо. То бива бива, ама  :pissed-891:
 
Въпреки че признавам и мен ефекта ме изненада. Очаквах да е по-слаб ... ама тук е България.
Народопсихология.
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 10:18:57 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #815 -: Ноември 04, 2019, 10:54:38 »
Второ. Преди местните избори имахме устойчива тенденция за нарастване на доверието в БСП от началото на годината (а това е предизборна обстановка е дългосрочно) и към март БСП надмина ГЕРБ.

Аз не съм убеден в това. Това си е чист мюзевирлък на цоциолозите и евтин Цветанов трик за успиване на диван-анализаторите и кушет-стратезите.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #816 -: Ноември 04, 2019, 10:55:55 »
]

Няма негативен ефект от Станишев, сто пъти ли да ви го повторя. Математически факт.
.....
 Затова и Нинова, както се мълви, е в паника и взима особени мерки, да не би на Станишев да му щукне да се връща на Позитано 20.

1. Точно така е. БСП спечели от включването на Станишев. Броят на тези, които биха се отказали да гласуват за БСП, само защото Станишев е в листата, е много по-малък от тези, които гласуваха за БСП, именно за да дадат преференцията си за него.

2. На Станишев може и да му щъкне да се върне на Позитано. На Моника - абсурд.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #817 -: Ноември 04, 2019, 11:02:04 »
Броят на тези, които биха се отказали да гласуват за БСП, само защото Станишев е в листата, е много по-малък от тези, които гласуваха за БСП, именно за да дадат преференцията си за него.




Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #818 -: Ноември 04, 2019, 11:05:11 »
Вчера прогнозирах 54-56 % за Фандъкова.
Тя победи с 52.55% от значимите гласове.
Манолова ме изненадва с много доброто си представяне на втория тур.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #819 -: Ноември 04, 2019, 11:06:49 »
В последно време не правиш нищо, освен да демонстрираш първосигнални реакции.

Так держать!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #820 -: Ноември 04, 2019, 11:15:22 »
В последно време не правиш нищо, освен да демонстрираш първосигнални реакции.

Так держать!

Ами прав е да се хили, бачи, щото нямаш представа какви скандали бяха по места при "номинациите" на Станишев. За по-големите организации става дума. Реално в Пловдив и Варна - няма организации. Пълен погром е и на двете места, включително и с отдръпване на активни членове и то от най-младите такива в БСП. Във Враца и Видин Божинов и Миков успяха да отвратят де що членска маса имаше
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 11:17:24 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #821 -: Ноември 04, 2019, 11:16:31 »
освен да демонстрираш първосигнални реакции.

Ама, разбира се, че са първосигнални. Само като се сетя, че Съсела изповядва едни и същи ценности с Йенс Столтенберг и реагирам първосигнално. Ти второсигнално ли реагираш?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #822 -: Ноември 04, 2019, 14:54:07 »
освен да демонстрираш първосигнални реакции.

Ама, разбира се, че са първосигнални. Само като се сетя, че Съсела изповядва едни и същи ценности с Йенс Столтенберг и реагирам първосигнално.
Живееш в някакъв измислен свят. България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #823 -: Ноември 04, 2019, 14:56:08 »
освен да демонстрираш първосигнални реакции.

Ама, разбира се, че са първосигнални. Само като се сетя, че Съсела изповядва едни и същи ценности с Йенс Столтенберг и реагирам първосигнално.
Живееш в някакъв измислен свят. България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.

Верно ли? Ще ме информираш ли, колко държави от ЕС (аре да е само в ЕС за по-лесно), в които също има партии членове на ПЕС не са в НАТО? И как се вписва това с техните ценности? :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #824 -: Ноември 04, 2019, 15:03:49 »
уф. не мога да ви насмогна. фирмин пак е експерт, та дрънка. фирмин, минаха ли ти стомашните спазми? там дето ти беше много смешно откъде ще дойдат повечето общински съветници за бсп?

колкото до станишев и номинацията му - те числата говорят. и говорят, че станишев при цялата си 'популярност' така и не можа да събере гласове колкото за едно депутатско място. или някой се съмнява, че тези, които са искали да гласуват за него, не са му пуснали преференция?

ефектът от станишев беше отрицателен. отблъсна повече народ, отколкото привлече. и да, изяви се като архиподлец.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #825 -: Ноември 04, 2019, 15:03:55 »
България е член на НАТО, партията на Столтенберг е член на ПЕС. Няма конфликт на ценности.

Има конфликт! На мойте ценности, с ценостите на такива като теб, които приемат ценностите на Столтенберг и Станишев за свои.

AnonimusBG

  • Гост
Re: местноизборната социология
« Отговор #826 -: Ноември 04, 2019, 15:14:25 »
Quote (selected)
Реално в Пловдив и Варна - няма организации. Пълен погром е и на двете места, включително и с отдръпване на активни членове и то от най-младите такива в БСП.

Асол е права.
Аз съм от кибиците, но имам някакъв поглед за ситуацията в Пловдив.
Не е случайно че не можаха да вземат даже и бронзови медали.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #827 -: Ноември 04, 2019, 15:22:36 »
Quote (selected)
Реално в Пловдив и Варна - няма организации.

че откъде да има? гергов и гуцанов - мамини сладки те, непоклатими до лятото. да слагам ли пак линк към онази кукундрела от варна, която призоваваше да не се гласува за бсп?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #828 -: Ноември 04, 2019, 15:27:48 »
Quote (selected)
Най-силните ни организации подкрепиха председателя на ПЕС.

Точно обратното! Даже на конгреса ви наритаха "опозицията"...затва Паргов е от кротък, по-кротък.. Мноо обичаш да  пишеш за твоята партия, ама хал хабер си нямаш точно от най-голямата й част :smokin:

Другарко сладка, то не е само да лалаш по форумите. Иска си и разчет. Ето ти фактите - ако вземеш два избирателни района и в тях съотношението на гласовете на евроизборите за БСП е 1:2, то съотношението на преференциите за Станишев е 1:2.07. Следователно, преференциите за Станишев нарастват с вота за БСП, но по-бързо от него. В някои области е още повече в полза на Станишев. Но няма да ти кажа кои, че не заслужаваш. Следователно, организациите с най-голям принос в резултата на БСП в този избор имат още по-голям принос в преференциите на Станишев.

И когато пиша, драга ми другарко, за моята партия, се стремя да съм максимално прецизен и обоснован в оценките си. Факти и добър метод за анализ. Все неща, от които ти си далеч. Защото аз не си формирам мнение на база разговорчета с другарчета-съмишленичета, а с разчети. Изборите са точна наука, каквото и да си мислят невежи ентусиасти като теб, сладурано. Затова и винаги ще ядете бой, заради невежеството. Колкото и да сте "силни". Това е груба сила. С нея можеш да разбиеш носа на някой, най-много. Щото тези дни сте далеч от Майк Тайсън в мощта си, за да печелите с нокаут, а даже и по точки. Друг е якият пич, от Банкя.

А на някой друг не му е нужна такава сила. Той само ще те докосне с пръст или леко ще те шляпне и ще загубиш съзнание, още докато падаш на земята. Защото това е наука. Кога, къде и как да удариш. Лек натиск където и когато трябва - и след часове или дни си свършен, необратимо. Това е сила, основана на знание. Знание, което не се усвоява по улиците и изисква години труд, което го прави елитарно и достъпно за малцина. То е и начин на мислене. То е, което създава разликата. Между интензивно и екстензивно, да речем, че някои тук спорят дали е възможно да се действа интензивно по избори. Но това е съвсем друга тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #829 -: Ноември 04, 2019, 15:32:44 »
Quote (selected)
фирмин, минаха ли ти стомашните спазми? там дето ти беше много смешно откъде ще дойдат повечето общински съветници за бсп?

Що? Дойдоха ли? С колко процента, казваш, нарасна броят на общинските съветници в страната, избрани с листи на БСП или с нейно участие? С колко процента намаляха тези на ГЕРБ и на листите на местните им коалиции? Дочака ли, мързел, данните в машинно четим формат? Докладвай, да чуем. А какво е съотношението между тях, отворко нагъл?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #830 -: Ноември 04, 2019, 15:40:44 »
Quote (selected)
Изборите са точна наука, каквото и да си мислят невежи ентусиасти като теб, сладурано. Затова и винаги ще ядете бой, заради невежеството
Сладурана викай на жена си. Или на леля си, все тая.
Би ли светнал невежите ентусиасти кой яде бой по избори от минимум 20 г насам? Май не те бива в точните науки.
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 15:48:39 от Kole »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #831 -: Ноември 04, 2019, 15:44:56 »
Quote (selected)
Ето ти фактите - ако вземеш два избирателни района и в тях съотношението на гласовете на евроизборите за БСП е 1:2, то съотношението на преференциите за Станишев е 1:2.07
Плагиат  :nuts:
НАскоро обяснявах за севернополюсния циклон. /В темата за клета Грета/.
Накратко въздуха като изстине олеква, издига се, налягането пада и се образува полюсния циклон.
Което се доказва елементарно с измерване на температурата на въздуха на различни височини.
Колко по-студен - по-лек.
Нъл тъй  :smokin: :nuts: :smokin:
« Последна редакция: Ноември 04, 2019, 15:47:34 от 66 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #832 -: Ноември 04, 2019, 15:53:13 »
Quote (selected)
Накратко въздуха като изстине олеква

Абе, засега ти олекваш с тези разсъждения, нататък - де да знам. ???

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #833 -: Ноември 04, 2019, 16:01:22 »
Ами прав е да се хили, бачи, щото нямаш представа какви скандали бяха по места при "номинациите" на Станишев. За по-големите организации става дума. Реално в Пловдив и Варна - няма организации.
Ами не е прав. И ти не си. Защото не си говорим за скандалите и погрома* в организациите на БСП. Не си говорим за моралните и организационните качества на Станишев. Не става въпрос и за някакви далгосрочни ефекти от евродепутатството му.
Става въпроса за елементарна математика.  А тя баше от полза за БСП с включването му в евролистата.

*За тези погроми не е виновен единствено Станишев, особа, към която изпитвам дълбока и трайна антипатия. Нещо, което не ми пречи да сравня плюса с минуса при гласуването.


Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #834 -: Ноември 04, 2019, 16:04:18 »
Quote (selected)
Накратко въздуха като изстине олеква, издига се, налягането пада и се образува полюсния циклон.
Обратно. Топлият въздух се разширява и олеква. В резултат на което се издига - термични комини, термики.
Това разбира се при положителен температурен градиент - около 2 градуса на километър и в условията на антициклон. И до границата на тропосферата. :)
В стратосферата метерологията е малко по-различна и малцина се занимават с нея.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #835 -: Ноември 04, 2019, 16:13:47 »
Micky, не трябва да се споменават законите на физиката.
Вряк беше толкова доволен в другата тема, дето е обяснил как глобалното затопляне води до застудяване, че не ми даде сърце да го разстройвам. 

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #836 -: Ноември 04, 2019, 16:16:44 »
Quote (selected)
Ето ти фактите - ако вземеш два избирателни района и в тях съотношението на гласовете на евроизборите за БСП е 1:2, то съотношението на преференциите за Станишев е 1:2.07. Следователно, преференциите за Станишев нарастват с вота за БСП, но по-бързо от него. В някои области е още повече в полза на Станишев. Но няма да ти кажа кои, че не заслужаваш. Следователно, организациите с най-голям принос в резултата на БСП в този избор имат още по-голям принос в преференциите на Станишев.

Айде да не ме учиш на елементарна математика, ако обичаш. Да не говорим пък за тълкуването на числата, като любезно отчиташ само тези за Станишев, при условие че опонентите му преразпределяха вот към  4 човека, а той събираше "опозицията" на едно. Всъщност ако имаше още една седмица за организация,  щеше да изхвръкне от листата, но ти щеше да бъдеш също толкова нахален. Гледай си твоя жабуняк и се виж какъв анализотор и стратег си в твоя район - щото сте повече от жалки и не ви е виновна Нинова. Местните ви се подиграват, ако не знаеш...ма иначе си много печен. Не можеш да се оправиш в три села, ама си с претенциите да даваш акъл на  национално ниво :smokin:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #837 -: Ноември 04, 2019, 16:18:18 »
Ой! Коле, добре че ми припомни че съм се раздрънкал разни глупости. :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #838 -: Ноември 04, 2019, 16:22:21 »
 :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: местноизборната социология
« Отговор #839 -: Ноември 04, 2019, 16:51:34 »
Ами прав е да се хили, бачи, щото нямаш представа какви скандали бяха по места при "номинациите" на Станишев. За по-големите организации става дума. Реално в Пловдив и Варна - няма организации. Пълен погром е и на двете места, включително и с отдръпване на активни членове и то от най-младите такива в БСП.
Пълен погром беше след предадения Виденов, пълен погром беше преди три години, сал един Ламбо идваше да кърпи стари знамена, ама и той си има човешки предели. И това в града на тютюноработниците, дето спретнали стачка през социализма, в града, където е преподавал Димитър Благоев! Къде да се доредят Враца, Видин и Варна!