Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:33:45

Автор Тема: Re: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 27331 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn в Днес в 15:21:19

    това кой го е казал? ти или джиджи?

Аз! :giggie:

алилуя, защо лъжеш тогава?!

Бидейки почти сигурна, че оттам ще дойде обърквацията и затова започнах да пищя отново с/у тъпите керпеденски ПРАВИЛА, които не дават на никого възможност да "подскаже" предварително или следварително какво точно коментира или на кого/какво точно отговаря ...

пак лъжеш - аз как мога да отделя точно това, което искам да цитирам?

много е лесно да цитираш точно това от коментара, който искаш да коментираш.

Също както стана снощи с Айсблок и Дабедабето!!!

и какво точно стана? освен обърквацията в главата ти?

А сега по-ясна ли съм, след като пиша едно и също нещо за N-ти път?!? :pissed-891:

тц, не си. то вярно, че повторението било майка на знанието, но в случая по-скоро се държи като баща.
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
По повод горния спор и названието на форума да припомня:
Quote (selected)
Керпеденът (споруд Уикипедия) е вид клещи, едни от първите видове използвани в съвременната цивилизация. Служат за изваждане на гвоздеи, за отрязване на тел или тънки материали...
Не трябва да се объркват със секачките.
Дано съм бил ясен.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
BTW, а като КЯР от цялата тая патардия, на Лъчо вече ше му викам УЪчо ...  :0005:

тогава той ще може да ти вика шиши :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
По повод горния спор и названието на форума да припомня:
Quote (selected)
Керпеденът (споруд Уикипедия) е вид клещи, едни от първите видове използвани в съвременната цивилизация. Служат за изваждане на гвоздеи, за отрязване на тел или тънки материали...

Не трябва да се объркват със секачките.

Дано съм бил ясен.

е, от wikipedia са забравили да споменат и за налбантите :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Вероятно, има връзка със ставащото у нас сега.
Чий "човек" е бил? От там всичко може да се разбере!
Иначе и аз прочетох новината, но после казаха, че децата му са живи! Били на училище...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Чий "човек" е бил? От там всичко може да се разбере!

Той каза че ще помага на Гешев, за разчистването на "политическия боклук".
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
И четох, че бил собственик на една от зеленчуковите борси. Собственик, който от години не е стъпвал тук.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Май 25, 2023, 15:58:09

    BTW, а като КЯР от цялата тая патардия, на Лъчо вече ше му викам УЪчо ...  :0005:

тогава той ще може да ти вика шиши :smokin:

И защо точно "шиши", а не например "глупи", за каквато всъщност ме мисли УЪчо заради Копейката?!?

А пък ти, дан'би слочаено да ме наблюдаваш отнекъде ОТВИСОКО с увеличително стъкло?!?!  :no!:

« Последна редакция: Май 26, 2023, 15:00:15 от Джиджи »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
И четох, че бил собственик на една от зеленчуковите борси. Собственик, който от години не е стъпвал тук.
Ти пък, за хоум офис не си ли чувала? Що да стъпва, ще вземе да се подхлъзне на някой изпаднал гнил плод. Интересно, дали са убили всички в къщата за да не оставят свидетели при въоръжен обир /нищо необичайно за ЮАР/, бизнесинтереси на някой местен, или нечия дълга ръка от старата родина е платила поръчка.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Май 25, 2023, 15:36:28

    Също както стана снощи с Айсблок и Дабедабето!!!

и какво точно стана? освен обърквацията в главата ти?

Абе то, обърквацията май е в нечия друга глава – дотам, че даже отдавна вече е стигнала до ОБСЕСИЯ ...  :t2334:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
както стана снощи с Айсблок и Дабедабето!!!

Жижи, какво е станало снощи с тях ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Пропадна руският интернет, при вас как е? През мрежата на ТОР са достъпни руски сайтове.
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Пропадна руският интернет, при вас как е? През мрежата на ТОР са достъпни руски сайтове.

При мен е добре.
Шутка.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Смених доставчика и се появи.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
През А1 .ru не са достъпни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
През А1 .ru не са достъпни.
Бъркаш нещо... С А1 съм, гледам 1tv.ru, ontvtime.ru, tass.ru...
Да не би да е проблем с DNS?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
И Подоляката ми е наред!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Отбелязваме го подобаващо, окончателно е договорено управление, което да ни направи НЕсвободни и зависими.

Ми той, Маско ти го е рекъл по-долу:

Знаменателно! Но щом народът го иска, значи е демократично.

Абсолютно! Въз основа на:

Обобщени данни от избора на народни представители на 02.04.2023 г.

ГЕРБ-СДС: брой гласове – 669 924 души; процент – 26.49%; мандати – 69         
         
ПП-ДБ:    брой гласове – 621 069 души;  процент – 24.56%; мандати –   64

И – обобщено от мен:

общ брой гласове за първите две партии/коалиции, спечелили изборите: 1,290,993 души с общо 133 мандата

Баси "кочината" от НЕсвободни българи, в която продължаваш да живееш ТИ, Буратино ...  :t2334:

« Последна редакция: Юни 04, 2023, 11:49:08 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Ми той, Маско ти го е рекъл по-долу:

Цитат на: Maximus II в Юни 02, 2023, 20:39:07
Знаменателно! Но щом народът го иска, значи е демократично.


Беше сарказъм , не си разбрала контекста.  :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Прочетох аз навремето "Фашизмът". Ами чисто преписване оттук-оттам. И всичко пасва идеално за социализма.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Умишлено писано така, че да прилича на социализъм. Още тогава са му задали опорните точки на "франкофона" ни. Да има материал за дабедабене.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
И всичко пасва идеално за социализма.

Пасва, но само за хора, които не знаят разликата между форма и съдържание.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Май не сте я чели. Е, не е голяма загуба.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Май не сте я чели. Е, не е голяма загуба.

Чели сме я. Никаква научна стойност. Манипулативно приравняване на външна форма с идеологическо съдържание. Виждам, че и на тебе не ти е ясна тази разлика.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
"Където има норма, няма форма.". Народът добре ги преценява нещата. То и съдържание няма. Книгата изглежда като лепена от изрезки. Много нескопосана. Спирам, че не е баш за тук.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
100 години от кървавият преврат, поставил началото на гражданска война в България.
Обаче за някои правилни тукашни историчари от военен протофашистки преврат вече е "промяната"... Щото заради  "режима на Стамболийски" трябвало да се възстанови демокрацията начи. И след точно 100 години пак сме в "промяната", която възстановява демокрацията... Гнус ме е от тез "професори" от търнувскътъ школъ, прочее само те да бяха...
https://trud.bg/девети-юни-преди-сто-години-и-не-само/
Проф. Пламен Павлов е реакционен историк. По-добър историк е проф. Пламен Митев. Понеже и двамата са професори, Пламеновци и историци, може да се сбъркат един с друг.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил

Проф. Пламен Павлов е реакционен историк.
По соца който го помни имаше една книга: "Дървени конструкции при капитализма и дървени конструкции при социализма". Няма шега!
Та този професор или е историк или не е. Другото което може да е: пропагандист на някакъв строй, идея... Няма да е историк.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Битове и байтове при капитализма, и при социализма.

П.П. Шегувам се, троля те и ти се извинявам  :t0328:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Понеже вчера стана дума за царе и царедворци ето нещо интересно.

Публикуваните разсъждения на цар Фердинанд Сакс-Кобург-Готски са част от съветите му към неговия син и приемник цар Борис III в навечерието на Втората световна война (около 1938 г.). Мислите са преписани от царския архив в гр. Кобург от българския дипломат и историк Димитър Йоцов, лично приближен на цар Фердинанд, който често посещавал в Кобург абдикиралия Фердинанд. Преписът на Д. Йоцов се съхранява в Централния държавен исторически архив. Изданието включва и кратък спомен на Д. Йоцов за срещите си с Фердинанд и неговото най-близко обкръжение.
СЪВЕТИ КЪМ СИНА
Фердинанд, цар на българите

https://slou.alle.bg/съвети-към-сина/

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Любопитно четиво Анонимус.
Е те тва ми направи най голямо впечатление-
Quote (selected)
Ти трябва да упражняваш над простолюдието твоето царско влияние; простолюдието е наивно и се води лесно; но може да те обикне поради добродетели и пороците, които то мисли, че са му общи с теб.
Обяснява доста неща.
 :smokin:
« Последна редакция: Юни 10, 2023, 18:45:58 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Бе, скопосал всичко Лисицата, на сина си акъл решил да дава. Но го надживя. Отърва се леко.

AnonimusBG

  • Гост
Бъди рахат.
Има още царски неща.
Това за внучето дето ибрикчиите му подариха собствеността на интендантството(УБО му викаха навремето).
И за как да го кажа по-меко?
Феновете на внучето.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
СЪВЕТИ КЪМ СИНА
Фердинанд, цар на българите

Фалшификат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Някои подробности, за демократичното управление на А. Стамболийски, от 1923 г.
Апропо, въпросната особа има щурмоваци, които са биели и убивали политическите си противници (включително членове на БКП), мнозинството от избори е постигано с касиране на противникови депутати (включително такива от БКП). След 9 юни 2023 г (и преди септември същата година) няколкото жертви включват измъчвания А. Стамболийски и брат му. Мъченият не са били за политически пристрастия, а за търсене на едни милиони във вилата, вероятно не от членски внос.
Quote (selected)
София, 7 май 1923 г.
Протокол за заседанието на Министерския Съвет от 7 май 1923 година.
№ 44.
Заседанието се отвори в 11 часа.
Присъствуваха:
Г. Г. П. Янев - Председателствующ Министерския съвет, министър на финансите; Хр. Стоянов - министър на вътрешните работи и народното здраве; Ст. Омарчевски - министър на народното просвещение; К. Муравиев - министър на войната; А. Оббов - министър на земледелието и държавните имоти и Н. Атанасов - министър на железниците, пощите и телеграфите.
Слушаха:
…XVII. Устния доклад на г-на министра на вътрешните работи и народното здраве;
....
Реши:
1) Да се арестуват всички нелегално действующи лица в българска територия: автономисти и федералисти, заедно с техните разклонения из Петришкия и Кюстендилския окръзи. Да се арестуват техните ятаци и идейни вдъхновители и ръководители из горните окръзи, столицата и вътрешността на царството.
Арестуваните да бъдат разпределени в разни концентрационни лагери в страната и следствието срещу тях ще се започне след като се създаде специален закон за съденето им.
2) Разтурват се всички Илинденски организации.
Дава се пет дневен срок на управителните тела на последните в села и градове, след публикуване на настоящето постановление и съобщението му, да предадат всичките си архиви в респективното околийско управление и писмено декларират за разтурване на организациите.
Които управителни тела не сторят това в горния срок, или ако го сторят, но организациите продължават да съществуват негласно, то те, заедно с всички членове на последните, се обявяват за нелегално действующи срещу съществующия ред и държавна сигурност, арестуват се и се предават за съдене по специалния закон, който ще се създаде;
3) Да се спре издаването на всички вестници, които раздухват страстите и подготвят почвата за престъпни действия и анархия по повод станалите инциденти в Петришкия окръг;
4) На войници, офицери, полицаи и цивилни лица, участвуващи при залавянето на нелегално действующи лица се дава парични награди със заповед от министъра на вътрешните работи;
На убити или ранени такива, по решение на Министерския съвет, въз основа на доклада на министъра на вътрешните работи, се отпуща достатъчна помощ за обезпечение прехраната на семействата им;
5) На министъра на вътрешните работи се възлага приложението на настоящето постановление, както и издаването на наредби за начина на действията във всичките им детайлности.

Заседанието се затвори в 15 часа
...

Предлагам да се пренесем 100 години напред към днешна дата и да те попитам нещо. Какво е настроението в гербавите редици, щото на мен едно пиленце ми казва, че работата върви на зля..
Сериозно питам. Чувам повече от скверни мнения. Май Тиквий верно ще си принесе в курбан партията

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Прочетох аз навремето "Фашизмът". Ами чисто преписване оттук-оттам. И всичко пасва идеално за социализма.
Лапацало, правиш ли разлика между статията на Гео Милев "Фашизмът" в забраненото му и конфискувано в началото на 1924 г. от тогавашните фашаги сп. "Пламък", за която съм писала, и Желю-Желевите писаници от 1983 г.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Май Тиквий верно ще си принесе в курбан партията
По мое скромно мнение, Асол, той вече го направи! При това предварително обяви, че ще го направи и че не му дреме за "простите", като него!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Имал съм предвид Ж. Желевия "Фашизъм". Не ми се връща назад как се зачекна темата. Мисля, че за книга ставаше дума, не за статия.
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 18:04:06 от dabedabe »


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Добре де, видях че ти споменаваш Гео Милев, а аз имах предвид Ж.Желев., без да упомена изрично, че мнението ми касае неговата скалъпена книга. А какво е лапацало? Не използвам такива думи. Нервнички сте вий преподавателите.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Quote (selected)
А какво е лапацало?
Погледни в огледалото.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Абе гусин Гарибалди, ти от какъв зор си вреш гагата?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
 :cooking:
Облегчавам терзанията - днес ми е ден за благотворителност.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
СЪВЕТИ КЪМ СИНА
Фердинанд, цар на българите

Фалшификат.

1991 г.
Университетско издателство.
Това може би нещо значи.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Филоложката си е филоложка - уцели най-точното определение  :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Преди доста години излезе една книга за Фердинанд, която закупих и прочетох. Вероятно е след 1990, не помня, а не ми се рови. На показ са ми най-ценните книги. Та Фердинанд има голяма вина пред България, но се смята че е бил ерудиран човек с широки интереси. Не знам да има паметник и на Ивайло.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Махни и туй, че виси.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Лъчо, ако вземем предвид последното, при това €проучване, в България против Русия са 18 %, за - 60. Понеже е €проучване все пак, вероятно първите проценти са раздути, вторите - занижени. Според Про100то първите са 7-10. Така че остана само да чакаме превесът в "политическата класа" (дано Господ да ми прости словосъчетанието).

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Лъчо, ако вземем предвид последното, при това €проучване, в България против Русия са 18 %, за - 60. Понеже е €проучване все пак, вероятно първите проценти са раздути, вторите - занижени. Според Про100то първите са 7-10. Така че остана само да чакаме превесът в "политическата класа" (дано Господ да ми прости словосъчетанието).
Натрупва се критична маса за верижна реакция и ПП го виждат.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Zeitgeist
Лъчо, ако вземем предвид последното, при това €проучване,
в България против Русия са 18 %, за - 60.
Понеже е €проучване все пак, вероятно първите проценти са раздути, вторите - занижени.
Според Про100то първите са 7-10.

Обаче повечето "за Русия" са отврати и се скатават от гласуване. Камо ли от нещо повече.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Обаче повечето "за Русия" са отврати и се скатават от гласуване.
А тукашният хем сам се скатава (и дори призовава за масово негласуване!), хем обвинява другите в скатаване и негласуване, а гласоподавателите им в глупост.

А на въпроса ми защо на последните избори не гласува за коалиция "Неутрална България", в която участваха 2 компартии и 2 русофилски партии, не отговаря...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Тцъ, тцъ, тцъ. Още малко и ще литне. И гавазите връзкосани. Тази снимка е уникална. Какво нещо е простотията, бърза да се покаже. Ама тез неща излязоха късничко.