Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 04:44:31

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1038619 пъти)

0 Потребители и 33 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12180 -: Октомври 15, 2021, 19:21:16 »
Ми за какво си хортуваме тук последния час

Според мен ваксаджиите ги е фанало шизото. Ако аз съм убеден, че това е ваксина, ще знам, че няма да се разболея и изобщо няма да ме интересува кой се ваксинирал и кой - не. Самият факт, че злобеят тука е, че те са напълно наясно, че не е ваксина и са станали камилчета.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12181 -: Октомври 15, 2021, 19:23:35 »
Всъщност хамстери или морски свинчета.
Тех ги палзват при тестове. Вторите по редко щото са скъпи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12182 -: Октомври 15, 2021, 19:28:07 »
За един преател питам - слет колко литра чай се праи обикновено изследването за антитела, че се притеснява момчето да не изпие по-малце?   :nuts:
Сарж, това с чая е за слабосилни! Аз карам на джин с тоник, ама няма да ходя пак да си изследвам телата и антителата, че ме е страх да не уплаша сестрата. Аз и така им изкарвам акъла като трябва да ми вземат пет капки кръв, последното ми постижение е три сестрички и един доктор, ама са ми викали и анестезиологична сестра, по-точно брат беше!
Витамините с калциева добавка, зехтин и натриев хлорид, грелката само нощем в студа! Така де, всичко с мярка!  :t0328:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12183 -: Октомври 15, 2021, 19:29:51 »
Ми за какво си хортуваме тук последния час
Спор за ваксините в науката няма. Дивите фантазии, изписани от антиваксърите, не представляват спор. Просто нормалните хора им се надсмиваме и се кефим колко безгранична може да е човешката тъпота.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12184 -: Октомври 15, 2021, 19:30:32 »
Всъщност хамстери или морски свинчета.
Тех ги палзват при тестове. Вторите по редко щото са скъпи.
Отклонение от темата:
Инструктор се разправя с баба по телефона:
- Сега хванете мишката...
- Това не е мишка, това е хамстер, защото няма опашка! Не се опитвайте да ме подведете!
(дълбока въздишка от страна на инструктора, с изключен микрофон. Включва микрофона.)
- Добре, сега натиснете левия бутон на хамстера...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12185 -: Октомври 15, 2021, 19:31:27 »
Всъщност хамстери или морски свинчета.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12186 -: Октомври 15, 2021, 19:32:24 »
Нема лабаво … И колкото по на Запад, толкоз по-НЕлабаво …

Quote (selected)
САЩ отварят отново границите си, но само за ваксинирани

15 Окт. 2021

"Тази политика е ръководена от грижата за общественото здраве и е строга и последователна“, каза говорител на Белия дом.

Настоящите правила забраняват влизането в САЩ на повечето неамерикански граждани, които през последните 14 дни преди пристигането си са били във Великобритания и голяма част от европейските страни, а също така в Китай, Индия, Южна Африка, Иран и Бразилия.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/sasht-otvaryat-otnovo-granicite-si-no-samo-za-vaksinirani :m1924:

Без да коментирам изобщо „как работи мозъкът на антиваксърите” …  :tongue_:


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12187 -: Октомври 15, 2021, 19:34:39 »
Сарж, това с чая е за слабосилни! Аз карам на джин с тоник, ама няма да ходя пак да си изследвам телата и антителата, че ме е страх да не уплаша сестрата. Аз и така им изкарвам акъла като трябва да ми вземат пет капки кръв, последното ми постижение е три сестрички и един доктор, ама са ми викали и анестезиологична сестра, по-точно брат беше!
Витамините с калциева добавка, зехтин и натриев хлорид, грелката само нощем в студа! Така де, всичко с мярка!  :t0328:

Няалошо, секи си знае. Месото на един човек е отрова за друк човек :smokin:

Аз другата седмица ше си изследвам антителата, ако не забравя, и ше видя дали са се променили за Х месяца.

П Оня хуманист Айса ли го беше карал ковида началото на годината и са гое ят, че не се е ваксинирал овреме?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12188 -: Октомври 15, 2021, 19:35:21 »
Без да коментирам изобщо „как работи мозъкът на антиваксърите” … 
Какъв мозък при антиваксърите  :smokin:

Впрочем, имаше една теория, че зад голяма част от антиваксърството стои просто непреодоленият в детството страх от спринцовки и игли. Все повече се убеждавам, че много антиваксъри всъщност ги е страх от иглата, не от ваксината  :lol:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12189 -: Октомври 15, 2021, 19:36:00 »
Спор за ваксините в науката няма.
:th_up: :th_up:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12190 -: Октомври 15, 2021, 19:41:48 »
"Vaccine effectiveness" summed up in 2 minutes 20 seconds

https://www.bitchute.com/video/Q0NNeL4ooFFI/

 :beer:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12191 -: Октомври 15, 2021, 19:43:13 »
Минали са се, набоцкали са се от правоверен бяс на въображаемо приближени слуги на сатанистите, а сега им трепери под лъжичките. Ами ще пукате бе, преждевременно като всички останали! Да не си мислите, че вас специално са ви пожалили или с "зеленият си сертификат" за да пребъдете.

- Няма и пак няма, ще пукнете всички както онези животинки използване за тестване на тази ИМ технология! До една са изпукали за няколко години. ТОВА Е. Свиквайте.

 :bigok:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12192 -: Октомври 15, 2021, 19:48:09 »
Всъщност хамстери или морски свинчета.
Добре де, натисни левия бутон на морското свинче!  :tongue_:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12193 -: Октомври 15, 2021, 19:50:02 »
"Минали са се, набоцкали са се от правоверен бяс на въображаемо приближени слуги на сатанистите, а сега им трепери под лъжичките. "
А? Защо да съм се минал? Напротив... ето сега с едната ръка си държа чашата... с другата боцкам от салатата... а с третата - дет' мий от ваксината - тракам по клавиатурата... Много си е гот... :crying_with_laughter-3302:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12194 -: Октомври 15, 2021, 19:50:46 »
П Оня хуманист Айса ли го беше карал ковида началото на годината и са гое ят, че не се е ваксинирал овреме?  :crying_with_laughter-3302:
Пропуснатият джин с тоник винаги може да се навакса, ама умерено!  :t0301:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12195 -: Октомври 15, 2021, 19:55:07 »
Альоо ваксърите. ЩО се не поограмотите как се изпитва един препарат дали е ваксина и какви са изискванията да се одобри като такава.
Подсказвам нема връзка с наличие на антитела, независимо от кой тип са, щото те са няколко.
Тва дето го ломотите за по-леко протичане, намалена смъртност .... касае терапевтичните препарати или лекарствата - като за 80%-ници.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12196 -: Октомври 15, 2021, 19:58:45 »
Тва дето го ломотите за по-леко протичане, намалена смъртност .... касае терапевтичните препарати или лекарствата - като за 80%-ници.
Препарат, който създава антитела/подпомага създаването на имунитет, се нарича...ваксина. Видно от статистиката, 80%-ниците са антиваксърите.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12197 -: Октомври 15, 2021, 20:02:58 »
Препарат, който създава антитела/подпомага създаването на имунитет, се нарича...ваксина. Видно от статистиката, 80%-ниците са антиваксърите.
Жива да не бях! Това или/или или и/и е?
Щото то и добрата храна, и слънчевите бани, и разходките по плажа подпомагат създаването на имунитет, ама не им викаме ваксини. Поне доскоро де!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12198 -: Октомври 15, 2021, 20:04:57 »
Ковид ваксините помагат да пукнеш с дебилна усмивка на уста. Щом има хора, на които тва им върши работа, нека ги оставим да се радват.  :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12199 -: Октомври 15, 2021, 20:07:35 »
" подпомагат създаването на имунитет, ама не им викаме ваксини"
Тъй де тъй... подпомагат, ама не създават...
Иначе - и яденето предпазва от смърт...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12200 -: Октомври 15, 2021, 20:07:42 »
Щото то и добрата храна, и слънчевите бани, и разходките по плажа подпомагат създаването на имунитет
За да бъдем по-конкретни – имунитет СРЕЩУ КАКВО?!?


Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12201 -: Октомври 15, 2021, 20:08:41 »
Щото то и добрата храна, и слънчевите бани, и разходките по плажа подпомагат създаването на имунитет, ама не им викаме ваксини. Поне доскоро де!
Еха, слънчевата баня не е ваксина-ти откри топлата вода  :t2015:

За да бъдем по-конкретни – имунитет СРЕЩУ КАКВО?!?
За нея имунитета е една абстракция, тя днес научи, че имунитет може да има и срещу конкретни заболявания  :lol:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12202 -: Октомври 15, 2021, 20:19:11 »
" подпомагат създаването на имунитет, ама не им викаме ваксини"
Тъй де тъй... подпомагат, ама не създават...
Иначе - и яденето предпазва от смърт...
Ти това го обясни на Ярослав. "Подпомагат, ама не създават" частта!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12203 -: Октомври 15, 2021, 20:21:56 »
За да бъдем по-конкретни – имунитет СРЕЩУ КАКВО?!?
Абе ти не беше ли докторско чедо и докторска сестра, а??? Какво значи конкретно имунитет срещу какво? Ти как си го представяш това с имунитетта - ако можеш да го обясниш, ще мога да ти отговоря, защото ще разбера какво питаш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12204 -: Октомври 15, 2021, 20:23:25 »
Еха, слънчевата баня не е ваксина-ти откри топлата вода  :t2015:
Аз го знам, ти настояваш че е - по твоето определение за ваксина!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12205 -: Октомври 15, 2021, 20:40:41 »
Бях са притеснил че не мога да прочета всичкодето стегинизписали днес.
То нямало нужда - 2/3 от писанията за короната.
Бе Ярославе, има ваксини и някой оттях са наистина действат.
Що не се боднеш срещу бяс, може пък и да ти помогне. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12206 -: Октомври 15, 2021, 20:45:46 »
"Що не се боднеш срещу бяс, може пък и да ти помогне"
Ама вий и хапете ли...  :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12207 -: Октомври 15, 2021, 20:46:25 »
Бях са притеснил че не мога да прочета всичкодето стегинизписали днес.
То нямало нужда - 2/3 от писанията за короната.
Бе Ярославе, има ваксини и някой оттях са наистина действат.
Що не се боднеш срещу бяс, може пък и да ти помогне. :nuts:

Чети само мен - мноо знание фмалко думи  :bigok:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12208 -: Октомври 15, 2021, 20:48:36 »
Чети само мен - мноо знание фмалко думи  :bigok:
Тебе винаги!
Ти си ми "жалонче" дет вика Жузепе.
Щом сочиш налЕво, значи на дЕсно. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12209 -: Октомври 15, 2021, 20:50:36 »
Тебе винаги!
Ти си ми "жалонче" дет вика Жузепе.
Щом сочиш налЕво, значи на дЕсно. :nuts:

Мое десно е твое лево.

Жалонче е неква мноо октогенарна дума  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12210 -: Октомври 15, 2021, 20:50:49 »
Аз го знам, ти настояваш че е - по твоето определение за ваксина!
Не ми приписвай на мен собствената си глупост за храната и слънчевите бани.

Твоята гениална логика в общи линии е "Коланите предпазвали от смърт. То и храненето предпазва от смърт. Значи двете правят едно и също. Значи е едно и също дали ще нося колан или ще ям зад волана." Това ти е нивото. Вероятно 80% от форума го намира за умно, ама  :i_sheepish:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12211 -: Октомври 15, 2021, 20:56:04 »
Мое десно е твое лево.

Жалонче е неква мноо октогенарна дума  :smokin:
Не бях достатъчно "искрен и личен"
Щом си там под теб има жалон и си се врътнал на "алтернативната" страна. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12212 -: Октомври 15, 2021, 21:09:31 »
Статията, която цитира Ной (бях я пускала преди повече от месец), коментира смяна в основните дефиниции за ваксинация и ваксина на Центърa за контрол и превенция на заболяванията на САЩ - CDC (линк):

Стар вариант:
- Vaccination: Тhe act of introducing a vaccine into the body to produce immunity to a specific disease.
Нов вариант:
- Vaccination: The act of introducing a vaccine into the body to produce protection from a specific disease.

Стар вариант:
-  Vaccine: A product that stimulates a person’s immune system to produce immunity to a specific disease.
Нов:
- Vaccine: A preparation that is used to stimulate the body’s immune response against diseases.

А пък новата дефиниция на имунитет е много сладка:
- Immunity: Protection from an infectious disease. If you are immune to a disease, you can be exposed to it without becoming infected.


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12213 -: Октомври 15, 2021, 21:19:16 »
Quote (selected)
Цитат на: Yaroslav в Днес в 19:29:51
Спор за ваксините в науката няма

 :th_up: :th_up:
И понеже няма, лепиме на секо л..о заглавие "ваксина" и кифлите с гувернантки почват да се хилят като варени телешки глави.

А да се твърди, че ваксините са едва ли не нещо статично и не са обект на спорове, изследвания и подобрения в науката е толкоз слабоумно, че нямам думи. Точно ваксините са генератор за научни дискусии поради естеството си, не витамин Ц-то.


Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12214 -: Октомври 15, 2021, 21:21:00 »
Най-любимата тема на обладаните от Ковид-Истерията е Статистиката! Обхванати от морбидна обсесивност, те предъвкват разни числа, разменят ги, обръщат и въртят на воля - търсят се всякакви алгоритми като теле под вола, само и само да се "докаже" ужасТната Пландемия. След хитро променяне на числата по-рано за да се обявява Пандемия, някъде 2009 г. от частно-"обществената" фриволна организация СЗО, вратите пред Главната цел е установяване на НСР и е нужно те да се отворят широко.

И така се отприщва борбата на Либерастията - като фронтмени на "Цифроваците", чрез раздела: "Медицина", подвид: Фарма-мошеници и Главна роля отредена на "Вирусната Ковид Пандемия". Същината е много елементарна. Повежда се впървом яростна борба срещу половете - плод на Еволюцията, на Съзиданието със или без Божествена намеса. Дждендъри, педераси, лесбийки генетично увредени или нарочно перколясани - всичко става за използване, стига да се обърква, тероризира, променя из основи мнозинството на човечеството! Същевременно се работи по един друг, основен Проблем. А той е как да се превърне човешкото тяло в инструмент, в приемник на технологии, вместо то самото да се усъвършенства по естествен път като симбиоза на Материалното с Духовното. Здравината Му, неговия интегритет на тяло-душа минава през една, според провиждане на Съзиданието, хитроумна система за защита: - Имунната система! Така, всичко се завърта около нея.

И ето на, "господарите" на Света, Дрогарете-Тавайищите решават, че те ще си наврат гагите в Имунната система на Човека и ще я подчинят на техните планови и прищявки. Разбира се под благовидният претекст, че така ще запазят по-добре физическото тяло от самите му природни дадености. Успешно ще се преборят срещу силно нарасналите цивилизационни болести косящи човечеството. В резултат се появяват Генетичните манипулационни суроватки - пробутвани до едно време като "ваксини", а след това отцепени в отделен вид - вкарвани с инжекции вещества в организма за РНК и ДНК манипулации. Но основна цел си остават външните манипулации и промени в Имунната система, каращи я да действа по заповед и по зададена схема за следване...

Но за да осъществи това масово и да се промени из основи човека, децата на д-р Франкленщайн измислиха и настоящата "пандемия". За да докарат нужната им смъртност да надхвърля променените вече квоти нужни за обявяване на Пандемия, вместо обикновената и ежегодна грипна епидемия (пак прекрасен, ежегодишен доходен трик за постоянно ваксиниране срещу все по новите и нови създавани грипни вируси) трябваше да бръкнат в Числата и Статистиките*) за да добият картбланша от "политиците" за експериментиране с човечеството. Решиха го чрез налагане на Принуда с Шок и Ужас!!!

И хоп - всичко започна да се нарежда като по конец. Обявявиха "Пандемия" от СЗО. Затиснаха устите на основната част специалистите или дори и на обикновените лекари, въведоха се репресии, уволнения, денунциране на непокорните, зверска цензура, корумпираха възловите системни точки в Здравеопазванията и се подкараха послушните ИМ политиците - отдавна на верижка в нужната посока... 

- Така започна преформатирането на т.нар. Капитализъм, изпаднал вече в Терминална фаза, за да осъществят Светлото бъдеще по рецептата на Говорещата глава: - Клаус Шваб. Въвежда се Цифрово робовладелство след ситемно нулиране и населението на земята да се редуцира до към няколко стотин милиона - декларирана цел, не скривана, пропагандирана и преследвана по всякакви други начини и с всякакви средства.

Сега се намираме в разгръщането на основната фаза на промяната на Обществено-социално-икономическо-политическата парадигма на настоящето! Зависи от всички нас дали ще успеят или не.

*) Забележка:
- Ето ви материал, подкрепящ факта за манипулацията с числата. Даже за Португалия има и СЪДЕБНО РЕШЕНИЕ с много ясно послание. Тук: https://cont.ws/@fdgshy71/2108912 - <Странности ковидной статистики. Рекордная смертность может быть "нарисованной">

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12215 -: Октомври 15, 2021, 21:29:49 »
А да се твърди, че ваксините са едва ли не нещо статично
Това със статичността го кажи на тези, които твърдят, че щом не се съдържал обезсилен вирус като едно време, значи не било ваксина  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12216 -: Октомври 15, 2021, 21:31:11 »
Статията, която цитира Ной (бях я пускала преди повече от месец), коментира смяна в основните дефиниции

Прочетох дефинициите, ама не виждам неква голема разлика. Освен специфично заболяване да се тълкува по-широко. Пак ще прочета (бавно), може да съм изпуснал нещо. Във всеки случай, всички сме наясно какво значи ваксина. Боц - и забравяш. Каквито и еквилибристики да правят, това ѝще го караш по леко" или "поне няма да умреш" не е ваксина.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12217 -: Октомври 15, 2021, 21:32:41 »
Най-любимата тема на обладаните от Ковид-Истерията е Статистиката! Обхванати от морбидна обсесивност, те предъвкват разни числа, разменят ги, обръщат и въртят на воля - търсят се всякакви алгоритми като теле под вола, само и само да се "докаже" ужасТната Пландемия. След хитро променяне на числата по-рано за да се обявява Пандемия, някъде 2009 г. от частно-"обществената" фриволна организация СЗО, вратите пред Главната цел е установяване на НСР и е нужно те да се отворят широко.

И така се отприщва борбата на Либерастията - като фронтмени на "Цифроваците", чрез раздела: "Медицина", подвид: Фарма-мошеници и Главна роля отредена на "Вирусната Ковид Пандемия". Същината е много елементарна. Повежда се впървом яростна борба срещу половете - плод на Еволюцията, на Съзиданието със или без Божествена намеса. Дждендъри, педераси, лесбийки генетично увредени или нарочно перколясани - всичко става за използване, стига да се обърква, тероризира, променя из основи мнозинството на човечеството! Същевременно се работи по един друг, основен Проблем. А той е как да се превърне човешкото тяло в инструмент, в приемник на технологии, вместо то самото да се усъвършенства по естествен път като симбиоза на Материалното с Духовното. Здравината Му, неговия интегритет на тяло-душа минава през една, според провиждане на Съзиданието, хитроумна система за защита: - Имунната система! Така, всичко се завърта около нея.

И ето на, "господарите" на Света, Дрогарете-Тавайищите решават, че те ще си наврат гагите в Имунната система на Човека и ще я подчинят на техните планови и прищявки. Разбира се под благовидният претекст, че така ще запазят по-добре физическото тяло от самите му природни дадености. Успешно ще се преборят срещу силно нарасналите цивилизационни болести косящи човечеството. В резултат се появяват Генетичните манипулационни суроватки - пробутвани до едно време като "ваксини", а след това отцепени в отделен вид - вкарвани с инжекции вещества в организма за РНК и ДНК манипулации. Но основна цел си остават външните манипулации и промени в Имунната система, каращи я да действа по заповед и по зададена схема за следване...

Но за да осъществи това масово и да се промени из основи човека, децата на д-р Франкленщайн измислиха и настоящата "пандемия". За да докарат нужната им смъртност да надхвърля променените вече квоти нужни за обявяване на Пандемия, вместо обикновената и ежегодна грипна епидемия (пак прекрасен, ежегодишен доходен трик за постоянно ваксиниране срещу все по новите и нови създавани грипни вируси) трябваше да бръкнат в Числата и Статистиките*) за да добият картбланша от "политиците" за експериментиране с човечеството. Решиха го чрез налагане на Принуда с Шок и Ужас!!!

И хоп - всичко започна да се нарежда като по конец. Обявявиха "Пандемия" от СЗО. Затиснаха устите на основната част специалистите или дори и на обикновените лекари, въведоха се репресии, уволнения, денунциране на непокорните, зверска цензура, корумпираха възловите системни точки в Здравеопазванията и се подкараха послушните ИМ политиците - отдавна на верижка в нужната посока... 

- Така започна преформатирането на т.нар. Капитализъм, изпаднал вече в Терминална фаза, за да осъществят Светлото бъдеще по рецептата на Говорещата глава: - Клаус Шваб. Въвежда се Цифрово робовладелство след ситемно нулиране и населението на земята да се редуцира до към няколко стотин милиона - декларирана цел, не скривана, пропагандирана и преследвана по всякакви други начини и с всякакви средства.

Сега се намираме в разгръщането на основната фаза на промяната на Обществено-социално-икономическо-политическата парадигма на настоящето! Зависи от всички нас дали ще успеят или не.

*) Забележка:
- Ето ви материал, подкрепящ факта за манипулацията с числата. Даже за Португалия има и СЪДЕБНО РЕШЕНИЕ с много ясно послание. Тук: https://cont.ws/@fdgshy71/2108912 - <Странности ковидной статистики. Рекордная смертность может быть "нарисованной">

Другари антиваксъри, ако се чудите как изглеждате отстрани, прочете този пост  :nuts:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12218 -: Октомври 15, 2021, 21:40:25 »
Най-любимата тема на обладаните от Ковид-Истерията е Статистиката! Обхванати от морбидна обсесивност, те предъвкват разни числа, разменят ги, обръщат и въртят на воля - търсят се всякакви алгоритми като теле под вола, само и само да се "докаже" ужасТната Пландемия. След хитро променяне на числата по-рано за да се обявява Пандемия, някъде 2009 г. от частно-"обществената" фриволна организация СЗО, вратите пред Главната цел е установяване на НСР и е нужно те да се отворят широко.

И така се отприщва борбата на Либерастията - като фронтмени на "Цифроваците", чрез раздела: "Медицина", подвид: Фарма-мошеници и Главна роля отредена на "Вирусната Ковид Пандемия". Същината е много елементарна. Повежда се впървом яростна борба срещу половете - плод на Еволюцията, на Съзиданието със или без Божествена намеса. Дждендъри, педераси, лесбийки генетично увредени или нарочно перколясани - всичко става за използване, стига да се обърква, тероризира, променя из основи мнозинството на човечеството! Същевременно се работи по един друг, основен Проблем. А той е как да се превърне човешкото тяло в инструмент, в приемник на технологии, вместо то самото да се усъвършенства по естествен път като симбиоза на Материалното с Духовното. Здравината Му, неговия интегритет на тяло-душа минава през една, според провиждане на Съзиданието, хитроумна система за защита: - Имунната система! Така, всичко се завърта около нея.

И ето на, "господарите" на Света, Дрогарете-Тавайищите решават, че те ще си наврат гагите в Имунната система на Човека и ще я подчинят на техните планови и прищявки. Разбира се под благовидният претекст, че така ще запазят по-добре физическото тяло от самите му природни дадености. Успешно ще се преборят срещу силно нарасналите цивилизационни болести косящи човечеството. В резултат се появяват Генетичните манипулационни суроватки - пробутвани до едно време като "ваксини", а след това отцепени в отделен вид - вкарвани с инжекции вещества в организма за РНК и ДНК манипулации. Но основна цел си остават външните манипулации и промени в Имунната система, каращи я да действа по заповед и по зададена схема за следване...

Но за да осъществи това масово и да се промени из основи човека, децата на д-р Франкленщайн измислиха и настоящата "пандемия". За да докарат нужната им смъртност да надхвърля променените вече квоти нужни за обявяване на Пандемия, вместо обикновената и ежегодна грипна епидемия (пак прекрасен, ежегодишен доходен трик за постоянно ваксиниране срещу все по новите и нови създавани грипни вируси) трябваше да бръкнат в Числата и Статистиките*) за да добият картбланша от "политиците" за експериментиране с човечеството. Решиха го чрез налагане на Принуда с Шок и Ужас!!!

И хоп - всичко започна да се нарежда като по конец. Обявявиха "Пандемия" от СЗО. Затиснаха устите на основната част специалистите или дори и на обикновените лекари, въведоха се репресии, уволнения, денунциране на непокорните, зверска цензура, корумпираха възловите системни точки в Здравеопазванията и се подкараха послушните ИМ политиците - отдавна на верижка в нужната посока... 

- Така започна преформатирането на т.нар. Капитализъм, изпаднал вече в Терминална фаза, за да осъществят Светлото бъдеще по рецептата на Говорещата глава: - Клаус Шваб. Въвежда се Цифрово робовладелство след ситемно нулиране и населението на земята да се редуцира до към няколко стотин милиона - декларирана цел, не скривана, пропагандирана и преследвана по всякакви други начини и с всякакви средства.

Сега се намираме в разгръщането на основната фаза на промяната на Обществено-социално-икономическо-политическата парадигма на настоящето! Зависи от всички нас дали ще успеят или не.

*) Забележка:
- Ето ви материал, подкрепящ факта за манипулацията с числата. Даже за Португалия има и СЪДЕБНО РЕШЕНИЕ с много ясно послание. Тук: https://cont.ws/@fdgshy71/2108912 - <Странности ковидной статистики. Рекордная смертность может быть "нарисованной">

кукарекууу, е ти обяснение на език, по-разпространен од руския:

https://observador.pt/factchecks/fact-check-mortes-oficiais-por-covid-19-em-portugal-nao-ultrapassam-as-152-vitimas/

https://poligrafo.sapo.pt/fact-check/morreram-152-pessoas-por-covid-19-em-portugal-desde-o-inicio-da-pandemia

 :bigok:

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12219 -: Октомври 15, 2021, 21:45:46 »
Прочетох дефинициите, ама не виждам неква голема разлика. Освен специфично заболяване да се тълкува по-широко. Пак ще прочета (бавно), може да съм изпуснал нещо. Във всеки случай, всички сме наясно какво значи ваксина. Боц - и забравяш. Каквито и еквилибристики да правят, това ѝще го караш по леко" или "поне няма да умреш" не е ваксина.
Терминът "immunity" е заменен с "protection", сигурно защото дефиницията за имунитет, така както е дадена в термините на CDC предполага да не се разболяваш изобщо. Както обяснили от CDC:
Quote (selected)
The previous definitions could have been “interpreted to mean that vaccines were 100% effective, which has never been the case for any vaccine, so the current definition is more transparent, and also describes the ways in which vaccines can be administered,”

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12220 -: Октомври 15, 2021, 21:47:02 »
Другари антиваксъри, ако се чудите как изглеждате отстрани, прочете този пост

Ако се чудиш как изглеждаш ти, виж тук едно кратко откъсче (а после може и цялото видео, ако ти се услади):

https://youtu.be/i0REgS1_kS8?t=2332

Спрял съм ти го на "правилното" място.  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12221 -: Октомври 15, 2021, 21:50:01 »
Самите БАН казват, че:

ИМУНИТЀТ м. 1. Мед. Вродена, придобита или изкуствено създадена временна или постоянна невъзприемчивост на организма към определени заразни болести.

Наред с това, повечето ваксини имат срок на действие, не са за цял живот.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12222 -: Октомври 15, 2021, 21:50:35 »
Не ми приписвай на мен собствената си глупост за храната и слънчевите бани.

Твоята гениална логика в общи линии е "Коланите предпазвали от смърт. То и храненето предпазва от смърт. Значи двете правят едно и също. Значи е едно и също дали ще нося колан или ще ям зад волана." Това ти е нивото. Вероятно 80% от форума го намира за умно, ама  :i_sheepish:
Като ти хортувам, че ти липсва формалната логика, слушкай!
Това, което следва от твоята идея е следното:
"Коланите предпазвали от смърт. То и храненето предпазва от смърт. Значи двете правят едно и също. Значи и двете са ваксини!"
Вече употребата на различните "ваксини" предпазващи от смърт е съобразно "болестта": ако си гладен, хапваш, ако си в кола, слагаш си колана.
Или ти профилактично си боцкаш ваксина за едра шарка като отиваш в огнище на жълта треска, да речем?  :t1815:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12223 -: Октомври 15, 2021, 21:51:04 »
Както обяснили от CDC:

Е, това вече е друга манжа и сега е ясно какво имат предвид. Щото имюнити-протекшън може да се тълкува еднозначно

Но това

to mean that vaccines were 100% effective, which has never been the case for any vaccine,

Не е верно. Оставяме настрана задължителните ваксини едно време. Който е ходил по Африка и са му слагали ваксини за туй-онуй - знае.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12224 -: Октомври 15, 2021, 21:52:42 »
Самите БАН казват, че:

ИМУНИТЀТ м. 1. Мед. Вродена, придобита или изкуствено създадена временна или постоянна невъзприемчивост на организма към определени заразни болести.

Наред с това, повечето ваксини имат срок на действие, не са за цял живот.
Файзер - къде шест месеца, модерна  - също там, при нас се говори за трета доза на Модерна. Ми то короната ще й се наложи да тича да те гепне в този отрязък, горкото вирусче!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12225 -: Октомври 15, 2021, 22:01:36 »
Това, което следва от твоята идея е следното:
Абсолютно нищо подобно не следва, пишеш глупости. Ваксините създават антитела срещу конкретни вируси. Разбира се, не със 100% ефективност, но какво да се прави.

Стоенето на слънце, освен ако не е докато някой ти кашля, не създава антитела срещу нищо. Стоенето на слънце изглежда е това, което си правила, вместо да ходиш в часовете по биология. В твоя случай е довело най-вече до слънчасване.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12226 -: Октомври 15, 2021, 22:06:35 »
Уважаеми колеги, що ми се струва, че спорим няколко дрън-ярини?
The name is yarina for they are many
И вероятно са по работа

То и Трой пише, пише, па земе да му писне, но тук ярината се лее напоително през пост

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12227 -: Октомври 15, 2021, 22:12:40 »
Уважаеми колеги, що ми се струва, че спорим няколко дрън-ярини?
The name is yarina for they are many
И вероятно са по работа

То и Трой пише, пише, па земе да му писне, но тук ярината се лее напоително през пост

Глей са, аз квото си го знам или фквото най-опщо казано вярвам, не намирам за нужно да го разпръсквам и да убеждавам некого да дойде на мойто мнение. Което не значи, че ше пропусна да се изгавря с фейковете, с които спамите темата.

Пълнолетни сте, на над 50-60 сте в масовия случай, треа сами си зимате решенията.

А и сръка на сърдцето - хич не съм убеден, че светът би бил едно по-добро място, ако точно най-гласовитите тук земете да се ваксинирате  :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12228 -: Октомври 15, 2021, 22:14:00 »
Абсолютно нищо подобно не следва, пишеш глупости. Ваксините създават антитела срещу конкретни вируси. Разбира се, не със 100% ефективност, но какво да се прави.
Не се измъквай, пиленце хубаво, това, че не си учил логика, не е мой проблем. Така че тълкуването на логични последователности не ти е силната страна, остави за момент настрана ваксините. Храненето спасява ли от глад - спасява. Но не помага при катастрофи. Значи е ваксина срещу конкретен проблем. И не е със 100% ефективност, щото може на човек да му попадне в кривото гърло, но какво да се прави.  :nuts:

Quote (selected)
Стоенето на слънце, освен ако не е докато някой ти кашля, не създава антитела срещу нищо. Стоенето на слънце изглежда е това, което си правила, вместо да ходиш в часовете по биология. В твоя случай е довело най-вече до слънчасване.
Дори и някой да ми кашля, стоенето на слънце няма да ми създаде антитела срещу нищо. Питай който си искаш доктор!  :smokin:

Слушай, ти не трябва ли да си в час или вече е завършил училищния ден при теб?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12229 -: Октомври 15, 2021, 22:16:11 »
Да влезна за последен път в тази тема, бях обещал.
Начи, съобщих че февруари и аз и други около мен прекарахме ковид, аз сериозно, други - по леко, няма да изпадам в подробности защо и т.н.
В началото на септември - особена хрема , леко неразположение, без температура, чувство на умора.
Тествам се за антитела тия дни - двойно спрямо предишното тестване.
Пак съм го изкарал почти без да усетя.
По това време - само делта 99%.

Ся, извод за мен - имунитета остава и помага ефикасно!!!
Дали с ваксина или чрез прекарване, мисля  че всеки сам си решава.
Ако искате, чакайте и рискувайте. Тежко е като се лепне, дори и без съпътстващи болести.
Ако искате се ваксинирайте и при слаби нерви се стряскайте на сън, че умирате от чипиране.
Като патил, препоръчвам второто.
Но ако си падате по теорията на конспирацията- ми кво пък, Менделсон е предложил облекчение.
За близките ви.
 :bigok:
Бъдете здрави, както пожелаваше един !
« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 22:21:28 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12230 -: Октомври 15, 2021, 22:17:07 »
А и сръка на сърдцето - хич не съм убеден, че светът би бил едно по-добро място, ако точно най-гласовитите тук земете да се ваксинирате 
Ся за шест месеца въпрос ли ще го правим?!  :t0328: Досега от живота се е измъкнал жив само един, пък се е върнал за някакви си мижави 40 дена - и за това ще требе да се избиваме? Хич-хич-хич!

Но те разбирам напълно, и аз не мога да отмина логическите построения на Ярослав, просто ми е слаб ангелът!  :ok:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12231 -: Октомври 15, 2021, 22:21:19 »
Така че тълкуването на логични последователности не ти е силната страна, остави за момент настрана ваксините. Храненето спасява ли от глад - спасява. Но не помага при катастрофи. Значи е ваксина срещу конкретен проблем.
Измисляш си сламен човек, биеш се с него, гениално  :m1201: Ама и 50 пъти да излъжеш, че съм бил казал еди какво си, дебилизмът, че всичко е ваксина, е само твой. Аз такова нещо не съм казал, недей ми го приписва, само твоят мозък е способен да роди такъв тъпизъм.

А и сръка на сърдцето - хич не съм убеден, че светът би бил едно по-добро място, ако точно най-гласовитите тук земете да се ваксинирате 

  :thup:
« Последна редакция: Октомври 15, 2021, 22:29:25 от Yaroslav »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12232 -: Октомври 15, 2021, 22:30:15 »
Измисляш си сламен човек, биеш се с него, гениално  :m1201: Ама дебилизмът, че всичко е ваксина, е само твой, недей ми го приписва, че е много жалко.
Не, ти си имаш теория, за която твърдиш, че е неоспорима. Аз просто прилагам на практика твоята логика. По нея всичко, що усилва имунитета, е ваксина. Е, не е, но ти си твърдиш така. Тук сламеният човек е неприложим - аз не оборвам моето си мнение, а използвам твоите лостове.  :m1314:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12233 -: Октомври 15, 2021, 22:31:31 »
Аз просто прилагам на практика твоята логика. По нея всичко, що усилва имунитета, е ваксина.
Я дай цитат, защото шикалкавиш.

Шикалкавенето е основната ти форма на участие, още от предния форум. Създава много хлъзгаво и неприятно впечатление. Дай да видим цитата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12234 -: Октомври 15, 2021, 22:53:34 »
Я дай цитат, защото шикалкавиш.

Шикалкавенето е основната ти форма на участие, още от предния форум. Създава много хлъзгаво и неприятно впечатление. Дай да видим цитата.
Ето ти цитатът, от твоя документ, да не се обиждаш. Ти рече, че си го чел оттам.
"A vaccine may contain one or several distinct vaccine antigens.
There are as many active substance(s) as vaccine antigen(s) present
in a vaccine.
— A combined vaccine contains at least two distinct vaccine antigens
aimed at preventing a single or several infectious diseases.
— A monovalent vaccine is a vaccine, which contains one vaccine
antigen aimed at preventing a single infectious diseasе."

И още
"Gene therapy medicinal products shall not include vaccines against
infectious diseases."

Ти твърдиш, че антиковидната ваксина е ваксина, но тя не отговаря на изискванията, които посоченият от ТЕБ документ поставя. Съответно аз със същата увереност мога да твърдя, че всичко, което подпомага имунитета И не отговаря на изискванията, е ваксина - защо ти да можеш, а аз да не мога?
Твоята идея е, че ти си избираш критериите и си ги нагласяваш спрямо това, което имаш.
А аз прилагам ТВОИТЕ критерии към това, което има наоколо.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12235 -: Октомври 15, 2021, 23:10:33 »
Ето ти цитатът, от твоя документ, да не се обиждаш. Ти рече, че си го чел оттам.
Шикалкавиш.

Ти твърдиш, че антиковидната ваксина е ваксина, но тя не отговаря на изискванията, които посоченият от ТЕБ документ поставя.

На кое изискване не отговаря?


Quote (selected)
Съответно аз със същата увереност мога да твърдя, че всичко, което подпомага имунитета И не отговаря на изискванията, е ваксина - защо ти да можеш, а аз да не мога?

Аз питах кога съм казал, че всичко, подсилващо имунитета, е ваксина, защото такова нещо не съм казвал. Продължаваш да шикалкавиш.


Quote (selected)
Твоята идея е, че ти си избираш критериите и си ги нагласяваш спрямо това, което имаш.
А аз прилагам ТВОИТЕ критерии към това, което има наоколо.

Оплете се в собствените си лъжи и увъртания.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12236 -: Октомври 15, 2021, 23:16:41 »
Шикалкавиш.
Отваряш документа и търсиш. Не можеш да "шикалкавиш" факта, че това е оттам. А ти рече, че от такива места се информираш и го даде за пример, нали така?
Тук примерно.


Quote (selected)
На кое изискване не отговаря?
Ми прочети, те са там и трите! На кое според теб отговаря???


Quote (selected)
Аз питах кога съм казал, че всичко, подсилващо имунитета, е ваксина, защото такова нещо не съм казвал. Продължаваш да шикалкавиш.
Ти не казваш за "всичко", ти си си избрал ковидната суроватка за ваксина и твърдиш, че тя е такава. Обаче създателите й са в консенсус, че тя подсилва имунитета, а не ти дава доживотна гаранция с антитела. Аз ти казвам, че по същата логика аз мога да си избера чая, грелката, джина с тоника като подсилващи имунитета ми, без да са отговарящи на критериите за ваксина (защото и твоята суроватка не е). С какво твоята суроватка се различава от джина с тоник, след като не е ваксина според изискванията на посочения от ТЕБ документ?


Quote (selected)
Лъжеш.
Остави, това е явно прекалено сложно за теб. Мога по идея да ти го обясня с кубчета, но пак ще е загуба на време.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12237 -: Октомври 15, 2021, 23:22:12 »
Ной, завиждам ти - не си ли била учителка някога?

Но с този гении на мисълта, спечелваш Нобел от воле!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12238 -: Октомври 15, 2021, 23:26:07 »
Ми прочети, те са там и трите! На кое според теб отговаря???
Ти твърдиш, че не отговаряло на нещо-кажи на какво.

Quote (selected)
Обаче създателите й са в консенсус, че тя подсилва имунитета, а не ти дава доживотна гаранция с антитела.
Лъжа или неграмотност. Създателите не твърдят, че ваксината подсилва общия имунитет. Дай източник за това, иначе лъжеш. Ваксината помага на тялото да създаде антитела, а чрез това имунитет срещу ковид. Почти няма ваксина, която да създава доживотен имунитет.

Quote (selected)
Аз ти казвам, че по същата логика аз мога да си избера чая, грелката, джина с тоника като подсилващи имунитета ми
Срещу коя болест ти създава антитела/имунитет чая/грейката/джина с тоник и слънцето, което те е напекло?





Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12239 -: Октомври 15, 2021, 23:29:49 »
Последен опит, с цветни картинки.

С цел строене на замък за игра искам да поръчам за чавето дървени кубчета.
Моите изисквания към производителя са кубчетата да са от дърво, да са еднакви по размер, могат да се различават по цвят, не трябва да имат нешлифовани части, да не ми се убоде детенцето. Също си поръчвам дървени конуси, към които имам също изисквания - тяхната основа трябва да е достатъчно голяма, за да покрива едно кубче, височината им трябва да не надвишава височината на кубчето, но да не е по-ниска от две трети от височината му, и стандартните изисквания да са еднакви по размер, могат да се различават по цвят, не трябва да имат нешлифовани части, да не ми се убоде детенцето.

Тук идваш ти в качеството си на търговец и казваш, о, госпожа, купете производството на Физър или на Мадлена, или на Ванко и Ванко.
- Ама те не произвеждат кубчета и конуси, казвам аз, те произвеждат паралелепипеди и цилиндри!
- Да, ама паралелепипедите и цилиндрите им са еднакви, макар че се различават по цвят! И вижте, даже нямат нешлифовани части много, само тук-таме! И такива замъци можете да строите, акълът ще ви се вземе!
- Но аз искам дървени кубчета и конуси!
-Ами и аз това ви предлагам, дървен строителен материал! Ама сте шикалкавеща маанаджийка, вземайте веднага, че знаете ли колко още родители чакат! Вашето дете ще трябва да си играе с тухли и ламарина, пък като му паднат на главата, вие ще сте виновна, че не сте му купили на Физу или на Мадлена играчките! Какво от това, че не са шлифовани и имат трески за дялане, нали искахте дърво, а дърво с толкоз много изисквания няма!

Това е, ако нямаш кубчета, помоли мама да ти  купи по моята спецификация, не по твоята! Замъкът ще бъде по-симпатичен, гарантирано, и няма да се налага да си вадиш трески от пръстите! Сполука!