Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 17:30:09

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1043421 пъти)

0 Потребители и 47 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12240 -: Октомври 15, 2021, 23:30:21 »
Ной, завиждам ти - не си ли била учителка някога?
Била съм.  :t1815:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12241 -: Октомври 15, 2021, 23:31:31 »
Последен опит, с цветни картинки.

С цел строене на замък за игра искам да поръчам за чавето дървени кубчета.
Моите изисквания към производителя са кубчетата да са от дърво, да са еднакви по размер, могат да се различават по цвят, не трябва да имат нешлифовани части, да не ми се убоде детенцето. Също си поръчвам дървени конуси, към които имам също изисквания - тяхната основа трябва да е достатъчно голяма, за да покрива едно кубче, височината им трябва да не надвишава височината на кубчето, но да не е по-ниска от две трети от височината му, и стандартните изисквания да са еднакви по размер, могат да се различават по цвят, не трябва да имат нешлифовани части, да не ми се убоде детенцето.

Тук идваш ти в качеството си на търговец и казваш, о, госпожа, купете производството на Физър или на Мадлена, или на Ванко и Ванко.
- Ама те не произвеждат кубчета и конуси, казвам аз, те произвеждат паралелепипеди и цилиндри!
- Да, ама паралелепипедите и цилиндрите им са еднакви, макар че се различават по цвят! И вижте, даже нямат нешлифовани части много, само тук-таме! И такива замъци можете да строите, акълът ще ви се вземе!
- Но аз искам дървени кубчета и конуси!
-Ами и аз това ви предлагам, дървен строителен материал! Ама сте шикалкавеща маанаджийка, вземайте веднага, че знаете ли колко още родители чакат! Вашето дете ще трябва да си играе с тухли и ламарина, пък като му паднат на главата, вие ще сте виновна, че не сте му купили на Физу или на Мадлена играчките! Какво от това, че не са шлифовани и имат трески за дялане, нали искахте дърво, а дърво с толкоз много изисквания няма!

Това е, ако нямаш кубчета, помоли мама да ти  купи по моята спецификация, не по твоята! Замъкът ще бъде по-симпатичен, гарантирано, и няма да се налага да си вадиш трески от пръстите! Сполука!
Пак шикалкавиш.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12242 -: Октомври 15, 2021, 23:38:30 »
Лъжа или неграмотност. Създателите не твърдят, че ваксината подсилва общия имунитет. Дай източник за това, иначе лъжеш. Ваксината помага на тялото да създаде антитела, а чрез това имунитет срещу ковид. Почти няма ваксина, която да създава доживотен имунитет.

Срещу коя болест ти създава антитела/имунитет чая/грейката/джина с тоник и слънцето, което те е напекло?
Никой не иска от ваксината да подсилва общия имунитет изрично, достатъчно е да подсилва тази част, която ти трябва в момента. Ти ще ми речеш как ваксината без ковид провокира тялото ми да създаде антитела срещу ковид. Инструкция ли му праща на тялото ми, след като не му дава модел за борба? Ами ако тялото ми разчете грешно иструкцията и се юрне да се бори с перикарда ми? Или с Лангерхансовите ми острови?
Чаят/грелката и джинът с тоник, ведно със слънцето подобряват имунната ми система, дават й възможност да отрази КАКЪВТО И ДА БИЛО външен патоген адекватно. Така че като дойде ковид-21, да не се юркам да търся кой да ме боде, а да си имам имунитет в бойна готовност.
Твоята грешка е, че приемаш желаемото за действително. Чудесно би било, ако антиковидната суроватка създава антитела срещу ковид без да въздейства на останалата част от организма ми. Но това е малко вероятно, особено при признатите вече случаи на въздействие. И това са само краткотрайните ефекти, за дълготрайни ще видим по-нататък. Талидомидът е бил чудесна идея за много бременни. За някои от тях обаче се е оказал чудовищен след време. Та кротко на завоите как точно ще се отрази нещо, което е тествано в движение.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12243 -: Октомври 15, 2021, 23:39:12 »
Пак шикалкавиш.
Нищо подобно, съобразявам се с нивото ти на разбиране на комплексни задачи.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12244 -: Октомври 15, 2021, 23:43:01 »
Ти ще ми речеш как ваксината без ковид провокира тялото ми да създаде антитела срещу ковид. Инструкция ли му праща на тялото ми,
Ти спа в часовете по биология или се пече на слънце за общ имунитет?


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12246 -: Октомври 16, 2021, 01:43:05 »
Подозрителното на генетичната терапия е синтетичната иРНК за кодиране на спайк протеина (Spike protein) или “шипчест” протеин.
И по точно замяната на урацила със синтетичен аналог 1-метил-псевдоуридин, след който  са разработили и много други модификации.
Причината за замяната е наличието на мощна антивирусна система в нашето тяло. Благодарение на нея клетките са изключително нетърпими към чужди РНК и по всякакъв начин се стараят да ги унищожат, докато не се е случило нещо лошо в организма.
Генетичната терапия тpябвa дa зaoбиĸoли нaшaтa имyннa cиcтeмa. Зa тази цел aĸo в PHK урацила ce зaмeни c лeĸo пpoмeнeнa мoлeĸyлa, нaшaтa имyннa cиcтeмa гyби интepec ĸъм нeя. Много неприятно ще стане ако имунната система след време се усети и отново придобие интерес към нея.
Затова винаги съм препоръчвал, който има възможност, да изчака пускането на протеиновите ваксини.
Quote (selected)
- 10 януари 2020г. - публикуване на генетичната последователност на вирусната РНК .
- 13 януари 2020г. - Центърът по Вирусни Изследвания и Moderna решават коя да бъде последователността на мРНК, използувана за бъдещата ваксина. По тази мРНК в клетките ще се синтезира антигенът - вирусният шип, един белтък дълъг 1273 аминокиселини
- 2 февруари 2020г. – ин витро експресия на мРНК-1273
- 4 февруари 2020г.- ваксинирани са мишки и е приготвен клиничният продукт - ваксината на Moderna мRNA-1273
- 18 февруари 2020г. – демонстрирана е имуногенността на ваксината в мишка
- 19 февруари 2020г. - в списанието Сайънс е публикувана структурата на вирусния шип. (Кизмикия Корбет е водещият автор)
- 16 март 2020г. - начало на клинични изследвания фаза I
- 29 май 2020г. – начало на клинични изпитания фаза II
- 27 юли 2020г. - начало на клинични изпитания фаза III
- декември 2020 - официално одобрение за употреба на ваксината в САЩ и Европа и начало на ваксинациите в САЩ.
Както се вижда няма никакво сериозно предварително тестване върху животни на иРНК "ваксината", да не говорим за дългосрочно тестване.
Преди около месец Министерският съвет прие решение за закупуването на 10 000 дози от ваксина срещу COVID-19 на „Санофи/ГлаксоСмитКлайн“, това е другата еднодозова антигенна ваксина.
Препаратът е алтернативен вариант за ваксинация при лица с противопоказания спрямо другите видове ваксини. И се съхранява при температурни условия между +2° и +8°С.
Изглежда само връзкарите ще имат достъп до тази ваксина.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12247 -: Октомври 16, 2021, 01:54:56 »
«Для паспортов вакцинации нет медицинского или эпидемиологического обоснования, они предназначены лишь для оказания давления на непривитых граждан в целях их последующей вакцинации». Поняли? ДЛЯ ДАВЛЕНИЯ! НЕТ МЕДИЦИНСКОГО ОБОСНОВАНИЯ! Высшее должностное лицо в медицине Израиля. Эти люди над нами издеваются!
https://t.me/sanya_florida/1652

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12248 -: Октомври 16, 2021, 01:57:37 »
Ти спа в часовете по биология или се пече на слънце за общ имунитет?
Напротив, напротив, четях под чина инструкцията за тази ковидна "ваксина"!!!
Ето, прилагам част от нея:

"— Не! Не! Не ща слон в боа. Боата е много опасно нещо, а слонът заема много място. Там при мене всичко е много мъничко. Трябва ми овца. Нарисувай ми една овца.
И аз нарисувах.
То погледна внимателно и рече:
— Не! Тая овца е тежко болна. Нарисувай друга. Аз нарисувах друга.
Моят приятел се усмихна мило, със снизхождение:
— Ти сам виждаш… Това не е овца, а овен. Има рога…
Отново поправих рисунката си, но както предишните, той не прие и тая:
— Тази е много стара. Искам овца, която да живее дълго.
Тогава, изгубил търпение, тъй като бързах да довърша разглобяването на мотора, аз надрасках тая рисунка.
И отсякох:
— Това е сандъкът. Овцата, която искаш, е вътре. И много се изненадах, когато видях, че лицето на моя млад съдник светна:
— Тъкмо това исках! Мислиш ли, че за тая овца ще трябва много трева?
— Защо?
— Защото там, при мене, всичко е съвсем мъничко…
— Сигурно ще й стигне. Аз ти дадох съвсем малка овца.
Той наведе глава над рисунката.
— Не е толкова малка… Я гледай! Тя е заспала…"

Горе-долу това са обясненията има ли ваксина в шишенцата и какво тя прави.
Бъди здрав, чети добри книжки и отговаряй на въпросите, които са ти зададени, ако можеш.  :0005:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12249 -: Октомври 16, 2021, 02:05:17 »
Подозрителното на генетичната терапия е синтетичната иРНК за кодиране на спайк протеина (Spike protein) или “шипчест” протеин.
И по точно замяната на урацила със синтетичен аналог 1-метил-псевдоуридин, след който  са разработили и много други модификации.
Причината за замяната е наличието на мощна антивирусна система в нашето тяло. Благодарение на нея клетките са изключително нетърпими към чужди РНК и по всякакъв начин се стараят да ги унищожат, докато не се е случило нещо лошо в организма.
Генетичната терапия тpябвa дa зaoбиĸoли нaшaтa имyннa cиcтeмa. Зa тази цел aĸo в PHK урацила ce зaмeни c лeĸo пpoмeнeнa мoлeĸyлa, нaшaтa имyннa cиcтeмa гyби интepec ĸъм нeя. Много неприятно ще стане ако имунната система след време се усети и отново придобие интерес към нея.
Енгелс, преди много години четох за ефекта на Петър и Павел, не на апостолите. Там се описваше един от първите опити за "прилъгване" на имунната система при пълно заместване на собствения костен мозък на пациента с донорски такъв. Първоначалните резултати са потресаващо добри, Петър и Павел направо "възкръсват от мъртвите". Докторите дори успяват да го докладват на някакъв супер докторски форум (по онези времена присъствен). Изработват се червени и бели кръвни телца, всички са щастливи. До момента в който Петър и Павел в кратък интервал един от друг умират от полиорганна недостатъчност, иначе определяна като срив в системата. Аутопсиите показват, че организмът идеално е усвоил костния мозък. Но... имунната система на костния мозък разпознава тялото на реципиента като чуждо. И съответно мощно се бори с него. До смърт се бори. Поредният случай, в който човек разбира, че не може да го играе Господ.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12250 -: Октомври 16, 2021, 08:50:34 »
Обясняваха ни по телевизора, колко гениално работят иРНК ваксините, карат човешката клетка сама да произведе антигена, срещу който имунната система ще произведе антитела и така ще сме защитени, за имунната памет нищо не казаха, но аз се питам, какво ще стане, ако имунната система реши че самите човешки клетки, произвели шипчестия протеин, станат нейна цел? Нищо не казваха, тия мастни нано капки до къде стигат в организма и колко време остават, а най-тревожното е, какво става ако проникнат в имунна клетка, ще започне ли имунната система да атакува сама себе си?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12251 -: Октомври 16, 2021, 09:03:40 »
Отец Нафърфорий ви поздравява... Рече, че отива на работа...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12252 -: Октомври 16, 2021, 09:10:19 »
Той като гейропослушен работи с "зелен сертификат", нъл тъй :0007:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12253 -: Октомври 16, 2021, 09:20:20 »
Разбира се... Нали само антиваксъри изпраща? Като истински християнин - той слуша какво го съветват патриарх Кирил, дядя Вова, и тов. Мишустин... както и президент Радев...
Освен това - пак като истински християнин - той спазва думите на Отца - Да не изкусиш Господа Бога твоего... това  (изкушението) дедо Нафърфорий е оставил на своите "работодатели"... Господ да ги множи все повече...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12254 -: Октомври 16, 2021, 09:37:44 »
Многословен си. Нещо нервен?
Просто е. Има сертификат има "служба". Европа иска!
Даже с "маска пред Създателя", вече не е достатъчно.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12255 -: Октомври 16, 2021, 16:03:44 »
Обясняваха ни по телевизора, колко гениално работят иРНК ваксините, карат човешката клетка сама да произведе антигена, срещу който имунната система ще произведе антитела и така ще сме защитени, за имунната памет нищо не казаха, но аз се питам, какво ще стане, ако имунната система реши че самите човешки клетки, произвели шипчестия протеин, станат нейна цел? Нищо не казваха, тия мастни нано капки до къде стигат в организма и колко време остават, а най-тревожното е, какво става ако проникнат в имунна клетка, ще започне ли имунната система да атакува сама себе си?

Не само. А ако "ошипените" клетки решат да се съберат и растат в ново образувание?
Maximus, за това говорим.   :well_done-1299:
Няма доказателства, че тази терапия няма да доведе до автоимунни заболявания и онкологии, защото изпитанията вървят в момента.
За доброто на правоверните ваксинирани се надявам, че са ги наболи с аква редестилата

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12256 -: Октомври 16, 2021, 16:10:00 »
Многословен си. Нещо нервен?
Просто е. Има сертификат има "служба". Европа иска!
Даже с "маска пред Създателя", вече не е достатъчно.
Съвсем по сталински звучи:
Няма сертихфикат - има проблем!
Има сертификат - няма проблем!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12257 -: Октомври 16, 2021, 16:25:53 »
Обърнете внимание:

https://www.youtube.com/watch?v=IrDDXW_HRrI


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12258 -: Октомври 16, 2021, 16:27:04 »
И още:

Deja Vu: The Swine Flu Vaccination Fraud of 1976

https://www.youtube.com/watch?v=f1jV3tJ2Lqw

 :popcorn:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12259 -: Октомври 16, 2021, 17:47:18 »
И още:

Deja Vu: The Swine Flu Vaccination Fraud of 1976

https://www.youtube.com/watch?v=f1jV3tJ2Lqw

 :popcorn:
Сега са много по-подготвени. Подписваш дезинформирано тъгласие, че си запознат с рисковете.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12260 -: Октомври 16, 2021, 19:07:19 »

Затова винаги съм препоръчвал, който има възможност, да изчака пускането на протеиновите ваксини.Както се вижда няма никакво сериозно предварително тестване върху животни на иРНК "ваксината", да не говорим за дългосрочно тестване.
Преди около месец Министерският съвет прие решение за закупуването на 10 000 дози от ваксина срещу COVID-19 на „Санофи/ГлаксоСмитКлайн“, това е другата еднодозова антигенна ваксина.
Препаратът е алтернативен вариант за ваксинация при лица с противопоказания спрямо другите видове ваксини. И се съхранява при температурни условия между +2° и +8°С.
Изглежда само връзкарите ще имат достъп до тази ваксина.
 :popcorn:


Точно вчера гледах в сайта на Санофи, отказали са се окончателто от разработването на иРНК и наблягат на протеиновата, ако всичко продължава да е наред, до нова година ще бъде одобрена.
Никъде обаче не споменават, че ще е допълнителна и ще се използва само при определени лица?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4135
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12261 -: Октомври 16, 2021, 19:10:18 »
По новините казват, че ваксинираната Фандъкова била с ковид.  :ouch-2144:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12262 -: Октомври 16, 2021, 19:12:59 »
Над 7 800 лекари и учени обвиняват създателите на политиките за СОVID в „престъпления срещу човечеството“ – лично д-р Робърт Малоун, създателят на иРНК (mRNA) технологията за ваксини чете Декларацията на лекарите. Видео тук https://thebulgariantimes.com/Над-7-800-лекари-и-учени-обвиняват-създате/
 :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12263 -: Октомври 16, 2021, 19:15:26 »
Като заговорихме за Робърт Малоун, ето какво е туитнал преди часове
More Censorship/Cancel Culture. The authors were not notified of this "Temporary Removal" action.  I have never seen anything like this, ever, in my entire scientific career.
https://twitter.com/RWMaloneMD/status/1449142757335863297
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12264 -: Октомври 16, 2021, 19:19:20 »
https://twitter.com/RWMaloneMD/status/1448363337088180234
Книга
Истинският Антони Фаучи
Having been involved in two rounds of reading and helping to edit this book, all I can say is "get it, read it, it will blow you away, you will never see things the same again".
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12265 -: Октомври 16, 2021, 19:23:23 »
FDA одобрило бустерна доза на Джонсън въз основа на изследвания само на 17 човека и на отчет, че срещу делта това помага на ... минус 6%...
https://www.facebook.com/maksim.ryzkov.98/posts/417100683159364
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12266 -: Октомври 16, 2021, 19:24:01 »
thebulgariantimes.com
:crying_with_laughter-3302:


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12267 -: Октомври 16, 2021, 19:25:37 »
Quote (selected)
Yaroslav

 :crying_with_laughter-3302:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12268 -: Октомври 16, 2021, 19:31:59 »
абе що се занимавате с това л-о, та само да превъртам?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12269 -: Октомври 16, 2021, 19:42:10 »
В Дания ваксинирано 75% от населението, спрямо същия период на миналата година повече ковидясали и по-висока свръхсмъртност
https://www.facebook.com/irina.levin.79/posts/10224485504662863
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12270 -: Октомври 16, 2021, 19:52:34 »
Без да се задълбаваме в генетиката, има едно просто правило.
Колкото по-сериозно дадена "ваксина" се набърква в механизмите на клетката, толкова по-потенциално опасна може да бъде.
Най-безопасна е антигенната протеинова ваксина, защото не се забърква с клетъчните механизми и изобщо няма нужда да влиза вътре в клетката.
иРНК (mRNA) "ваксината" влиза вътре в клетката, но не и в клетъчното ядро.
Но подобно на вируса използва клетъчните механизми за синтез на протеини.
ДНК "ваксината" е най-потенциално опасна понеже попада в ядрото на клетката и използва допълнително и клетъчните механизми синтез на РНК.
Както се видя на практика при ДНК "ваксината" на Астра Зенека възникнаха най-много проблеми.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12271 -: Октомври 16, 2021, 19:55:47 »
.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12272 -: Октомври 16, 2021, 19:56:45 »
Кайле,
Що си меслеш, че другита имат сураттефтерь.
Барем резюме давай.

А за ваксините....
Общо взето много се пазят да се коментира ефективността.
Преди време унгарците бяха го направили и по ред на намаляване беше.
Спутник, Астра, модерна файзър.
Като нарастват и заразени/починали и страничните ефекти.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12273 -: Октомври 16, 2021, 20:12:32 »
Енгелс, много сте прав. Не знам каква ви е професията, но ви се доверявам напълно. Приносът ви по темата е много полезен.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12274 -: Октомври 16, 2021, 20:16:49 »
Кайле,
Що си меслеш, че другита имат сураттефтерь.
Барем резюме давай.

А за ваксините....
Общо взето много се пазят да се коментира ефективността.
Преди време унгарците бяха го направили и по ред на намаляване беше.
Спутник, Астра, модерна файзър.
Като нарастват и заразени/починали и страничните ефекти.

Премълчаха го всичките защото не им отърва.
Бях ги пуснал тогава унгарските таблици.
Ако някой сега се запъне ще му ги пусна пак.
Въпреки че това едва ли ще има някакво значение за него.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12275 -: Октомври 16, 2021, 20:21:57 »
Коментираха я ефективността
Стр. 7, табличка шарена
Summary of evidence on vaccine effectiveness against different outcomes Delta
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1025358/Vaccine-surveillance-report-week-41.pdf?fbclid=IwAR3HQxfp4D_XppXJRyn-Ejb_ea7fWkCozfIPeD-_DPt9d-nZn3HgF7ARo1E
... лошото е, че
Low Confidence
Little evidence is available at present and results are
inconclusive
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12276 -: Октомври 16, 2021, 21:21:16 »
Най-безопасна е антигенната протеинова ваксина, защото не се забърква с клетъчните механизми и изобщо няма нужда да влиза вътре в клетката.
иРНК (mRNA) "ваксината" влиза вътре в клетката, но не и в клетъчното ядро.
Но подобно на вируса използва клетъчните механизми за синтез на протеини.
ДНК "ваксината" е най-потенциално опасна понеже попада в ядрото на клетката и използва допълнително и клетъчните механизми синтез на РНК.
А "векторната" ваксина къде е в този ред?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12277 -: Октомври 16, 2021, 21:29:58 »
Без да се задълбаваме в генетиката, има едно просто правило.
Колкото по-сериозно дадена "ваксина" се набърква в механизмите на клетката, толкова по-потенциално опасна може да бъде.
Най-безопасна е антигенната протеинова ваксина, защото не се забърква с клетъчните механизми и изобщо няма нужда да влиза вътре в клетката.
иРНК (mRNA) "ваксината" влиза вътре в клетката, но не и в клетъчното ядро.
Но подобно на вируса използва клетъчните механизми за синтез на протеини.
ДНК "ваксината" е най-потенциално опасна понеже попада в ядрото на клетката и използва допълнително и клетъчните механизми синтез на РНК.
Както се видя на практика при ДНК "ваксината" на Астра Зенека възникнаха най-много проблеми.

Анонимката се ваксинира с КовиВак шест месеца след като преболедува.
Нямаше никакви странични ефекти.
Друг е въпросът че за КовиВак има големи опашки, а Спутникът го има навсякъде.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12278 -: Октомври 16, 2021, 21:47:32 »
А "векторната" ваксина къде е в този ред?

Тя е ДНК ваксина: AZ, Спутник, J & J

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9555
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12279 -: Октомври 16, 2021, 21:50:36 »
Значи по ред на опасните ваксини:
1. Векторните (ДНК) - АЗ, Спутник, Дж и ДЖ
2. РНК - фицер, модерна
3. Протеинова - Ковивак, Санофи
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12280 -: Октомври 16, 2021, 22:04:29 »
Ковивак е с инактивиран вирус, т.е. №4
С отслабен вирус - не знам вече има ли някой да се похвали.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12281 -: Октомври 16, 2021, 22:11:41 »
Анонимката се ваксинира с КовиВак шест месеца след като преболедува.
Нямаше никакви странични ефекти.
Друг е въпросът че за КовиВак има големи опашки, а Спутникът го има навсякъде.
КовиВак е много добра ваксина.
По-принцип протеиновите ваксини имат допълнително преимущество, че могат да съдържат няколко протеина от вируса. ДНК и РНК работят само със шиповия протеин и при неговата мутация губят ефективност. Докато протеиновите с няколко протеина от вируса запазват ефективността си.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12282 -: Октомври 16, 2021, 22:18:53 »
По-принцип протеиновите ваксини имат допълнително преимущество, че могат да съдържат няколко протеина от вируса. ДНК и РНК работят само със шиповия протеин и при неговата мутация губят ефективност. Докато протеиновите с няколко протеина от вируса запазват ефективността си.

Освен това, доколкото знам, в тях са включени само два локуса от целия протеин на шипа. От там и голямото разнообразие на щамове :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12283 -: Октомври 16, 2021, 22:25:41 »
И понеже руските ваксини са забранени в България по политически причини, поне със "Санофи" (напомня ми за стария ни повреден термометър "Sanow") ще можем да се "боцнем" догодина (който успее да се уреди за нея, разбира се):

България купува и френската ваксина срещу COVID-19

А за нашата ваксина май няма да дадат пари, за да достигне до етапа на практическо приложение. Колония, сър!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12284 -: Октомври 16, 2021, 22:34:00 »
А за нашата ваксина май няма да дадат пари, за да достигне до етапа на практическо приложение. Колония, сър!

Тя не е наша -- съвместен проект е. У нас само се бодат мишките при клиничните изпитания, колкото и да (ми) е тъжно това.
the lamers club honourable member …

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12285 -: Октомври 16, 2021, 22:34:03 »

Ковивак е с инактивиран вирус, т.е. №4
С отслабен вирус - не знам вече има ли някой да се похвали.
Quote (selected)
Производство вакцины представляет собой культивирование клеточной линии Vero, наработку в ней штамма AYDAR-1, химическое уничтожение оболочки вируса, инактивацию РНК и наиболее ответственный этап — очистку.
На практика съдържа всички протеини на вируса участващи в обвивката, по които може да бъде разпознат от имунната система. А РНК е дезактивирана за всеки случай.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коронавирус в България
« Отговор #12286 -: Октомври 17, 2021, 02:34:23 »
60 032 са активните случая.
6 035 са хоспитализирани, тоест 10% от активните случая.
512 са в интензивно отделение, тоест около 9% от хоспитализираните.
От хоспитализираните 90.08% не са ваксинирани.
От починалите за деня 90.70% не са ваксинирани.
При наличие на около 20% ваксинирани се оказва, че ефективността на "ваксината" е само 50%. Тоест, шанса на ваксинираните да умрат е само 50% по-нисък.
Или на всеки двама починали, които не са ваксинирани, умира и един ваксиниран.
Ако това е ваксина, тогава аз съм марсианец.
 :popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Коронавирус в България
« Отговор #12287 -: Октомври 17, 2021, 03:52:26 »
В интерес на истината, докараха я до тук, след като вече повече от година не се съобразяват с мутациите на шиповия протеин. При Делта варианта ефективността на ДНК и РНК ваксините базирани само на шиповия протеин вече е не повече от 50%.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12288 -: Октомври 17, 2021, 08:00:14 »
В интерес на истината, докараха я до тук, след като вече повече от година не се съобразяват с мутациите на шиповия протеин. При Делта варианта ефективността на ДНК и РНК ваксините базирани само на шиповия протеин вече е не повече от 50%.
Точно като в случая с блондинката и динозавъра зад ъгъла - или ще срещне, или няма...

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12289 -: Октомври 17, 2021, 08:33:42 »
Това ще ни е трета зима с вируса. Официално регистрираните случаи са 539 619. По-малко от 10% от популацията. Ако не помните какво каза Мангъров преди една година:

Доц. Мангъров: До 2-3 месеца всички ще сме се срещнали с коронавируса

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/11/12/doc-mangyrov-do-2-3-meseca-vsichki-shte-sme-se-sreshtnali-s-koronavirusa.469408

Дали мога да направя обосновано предположение, че една доста голяма част от хората са резистентни към тоя вирус?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12290 -: Октомври 17, 2021, 09:26:45 »
Кайле,
Що си меслеш, че другита имат сураттефтерь.
Мутробука няма достъп до компа ми, рутерът спира всичко, което съдържа "face", да, давай кратко резюме, моля.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12291 -: Октомври 17, 2021, 09:35:19 »
Официално регистрираните случаи са 539 619.

Това ли е официалната статистика? Толковва хора официално са пребуледували ковид от януари 2020? Ако е така, към тях трябва да прибавим поне половината, които не са го усетили или са го изкарали леко без да се консултират с доктор. Тоест около 1 милион. За две години. Изводи:
1. Вирусът не е толкова заразен
2. С тея темпове ще я караме така поне още три години, за да достигнем стаден имунитет.
3. Мангъра е прав за всичко.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12292 -: Октомври 17, 2021, 09:37:29 »
Дали мога да направя обосновано предположение, че една доста голяма част от хората са резистентни към тоя вирус?
За съжаление, не се правят проучвания по въпроса, някъде срещнах, че които са генетично устойчиви на СПИН, са най-уязвими за КОВИД, поради някаква особеност на клетъчни рецептори.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12293 -: Октомври 17, 2021, 09:43:36 »
Моля разяснете следното:
- преди време обичаната от всички г.жа кмет Фъндъкова публично се ваксинира, и призова всички да го сторят;
- вчера ни информираха, че г.жа кмет и съпругът й са постъпили в болница, заразени от популярния вирус;
- що така? С какво е ваксинирана? Качествена ли е ваксината? Или това е едно "тактическо" хоспитализиране досущ диарията на Кисинжър или менискусите на генлей БойБор?

Кайле?
А?
 
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12294 -: Октомври 17, 2021, 09:44:25 »
Официално регистрираните случаи са 539 619.

Това ли е официалната статистика? Толковва хора официално са пребуледували ковид от януари 2020? Ако е така, към тях трябва да прибавим поне половината, които не са го усетили или са го изкарали леко без да се консултират с доктор. Тоест около 1 милион. За две години. Изводи:
1. Вирусът не е толкова заразен
2. С тея темпове ще я караме така поне още три години, за да достигнем стаден имунитет.
3. Мангъра е прав за всичко.

Не са преболедували. Това са положителните тестове.



5 082 506

Направени тестове към 17 октомври 2021 г.

11 811

за последното денонощие

539 619

Потвърдени случая


Преболедувалите са МНОГО по-малко.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12295 -: Октомври 17, 2021, 09:57:34 »
5 082 506 Направени тестове към 17 октомври 2021 г.

Това не е ориентир. Има хора с по 20 теста за година. На всеки официално болен се правят по 4-5 теста. А един футболен отбор колко теста прави на месец ...
Ако някой знае, да даде точното число на официално зарегистрирани болни за 2020-2021.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12296 -: Октомври 17, 2021, 09:59:45 »
Моля разяснете следното:
- преди време обичаната от всички г.жа кмет Фъндъкова публично се ваксинира, и призова всички да го сторят;
- вчера ни информираха, че г.жа кмет и съпругът й са постъпили в болница, заразени от популярния вирус;
- що така? С какво е ваксинирана? Качествена ли е ваксината? Или това е едно "тактическо" хоспитализиране досущ диарията на Кисинжър или менискусите на генлей БойБор?

Кайле?
А?
съобщението от Фандъкава е,че са с положителни проби, без симптоми
съпругът й е лекар в Ковид отделение
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/fandykova-e-bolna-ot-covid-19-2287207

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12297 -: Октомври 17, 2021, 10:05:13 »
съобщението от Фандъкава е,че са с положителни проби, без симптоми
съпругът й е лекар в Ковид отделение
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/fandykova-e-bolna-ot-covid-19-2287207
В линка пише буквално следното:
В публикацията Фандъкова съобщава, че двамата със съпруга ѝ са болни и са под карантина.
Та е ли е Фандъкова болна или не е?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12298 -: Октомври 17, 2021, 10:17:29 »
5 082 506 Направени тестове към 17 октомври 2021 г.

Това не е ориентир. Има хора с по 20 теста за година. На всеки официално болен се правят по 4-5 теста. А един футболен отбор колко теста прави на месец ...
Ако някой знае, да даде точното число на официално зарегистрирани болни за 2020-2021.

Ми... никой не знае. Официалната статистика е манджа с грозде:

60 032

активни случая

457 356

Излекувани

22 231

Починали

Общо:  539 619  :nuts:

Те броят всеки положителен тест за болен...

https://coronavirus.bg/bg/

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8859
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #12299 -: Октомври 17, 2021, 11:03:55 »
В линка пише буквално следното:
В публикацията Фандъкова съобщава, че двамата със съпруга ѝ са болни и са под карантина.
Та е ли е Фандъкова болна или не е?
Щом няма симптоми, можеше и да не си направи тест и би излязло, че е здрава. Сега излиза, че е болна, но само защото си е направила тест. Ами то и аз може да съм (бил) болен, но не съм си правил тест и не съм имал симптоми, така че се считам за здрав.

Е, все пак "ваксината" може да ѝ е помогнала на Фандъкова, поне малко. Без нея може би щеше да има симптоми, кой знае.