Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 17:26:17

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044229 пъти)

0 Потребители и 40 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5820 -: Април 09, 2021, 19:01:05 »
обърни внимание на факта, че в момента нямаме нито доказана нужда от ваксини против ковид, нито доказана нужда от задължително ваксиниране против ковид, нито доказани ваксини, нито е наблюдавана или доказана, особено пък „в средно- и дългосрочен план“, каквато и да е полза от каквито и да е ваксини срещу какъвто и да е ковид. Откъдето следва, че приказките ти за ползите от ваксинирането изобщо и по принцип не могат да имат отношение към конкретната ситуация с ковид.

П.П. Изобщо не съществува понятие „ваксиниране по принцип“, нито правило „ваксинирането е полезно“. Когато са въвеждани задължителни ваксинации, те винаги са били срещу конкретна болест, морила човечеството дълго и устойчиво, и само след като е бивало доказано, че конкретни видове ваксини ликвидират тази опасност. Сегашният натиск за задължителност на ваксиниране с незнайно какво срещу незнайно какво няма нищо общо с медицина или зрялост на обществата.

не знам кво разбираш пот "доказано", кой решава кога нещо е доказано и кво следва од тва. Фактът е, че фмомента иаме наблюдаемо с просто око масово ваксиниране срещу ковид по цел свят, придружено од експлицитни послания на властите по цел свят, фсмисъл че ваксинацията е финтерес както на индивида, опществото и целото човечество.

Quote (selected)
П.П. Изобщо не съществува понятие „ваксиниране по принцип“, нито правило „ваксинирането е полезно“.

наистина не съществува понятие „ваксиниране по принцип“, затва и не съм го ползвал. Правило, че ваксинирането е опщественополезно съществува, фмомента сме фпроцес на материализиране на слетствията од прилагането на тва изведено од емипиричната практика правило.








Ноо ми е интересно, как слет теа ултралибертариански филипики срещу масовата ваксинация, некои колеги ще се успеят да напраат обратния завой към храненето на либерализма, слободията физбора на индивидуална идентичност и погазването на традиционните колективни ценности. Некви идеи?


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5821 -: Април 09, 2021, 19:08:55 »
Quote (selected)
Ноо ми е интересно, как слет теа ултралибертариански филипики срещу масовата ваксинация, некои колеги ще се успеят да напраат обратния завой към храненето на либерализма, слободията физбора на индивидуална идентичност и погазването на традиционните колективни ценности. Некви идеи?

Отказа от ваксинация сие точно право на избор или не?
Сами ли да си носим спринцовките или от профсъюза ще ги давят?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5822 -: Април 09, 2021, 19:12:00 »
Quote (selected)
Ваксинационни центрове в американския щат Северна Каролина заявиха, че са преустановили използването на ваксината срещу КОВИД-19 на компанията Johnson & Johnson, след като при най-малко 26 души са били регистрирани нежелани странични реакции, сред които припадане, предаде Асошиейтед прес.
https://www.manager.bg/covid-19/severna-karolina-sprya-imunizaciyata-s-vaksinata-na-johnson-johnson-zaradi-stranichni
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5823 -: Април 09, 2021, 19:23:17 »
Quote (selected)
Ноо ми е интересно, как слет теа ултралибертариански филипики срещу масовата ваксинация, некои колеги ще се успеят да напраат обратния завой към храненето на либерализма, слободията физбора на индивидуална идентичност и погазването на традиционните колективни ценности. Некви идеи?

Отказа от ваксинация сие точно право на избор или не?
Сами ли да си носим спринцовките или от профсъюза ще ги давят?

как спорет тебе се оказа, че се спорет мен се оказва така?

Щото аз не съм казал, че кампанииите за масово ваксиниране по света не съдържат елементи на някакъф вид принуда и облъчване, фкоито фключвам и разните административно-пропагандни моркови и тояги, целящи да демонстрират на колебаещия се индивид по какъф начин свободният му избор да не се ваксинира би се отразил на некои други негови свободи, като свободата на придвижване, социализация и т.н.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5824 -: Април 09, 2021, 19:23:42 »
Всеки си има глава на раменете. Да ми се повтаря от сутрин до вечер, че и аз трябвало да участвам в нещо си, щот било добре за мен... ай сиктир. Тва е почти толкова досадно, колкото съобщенията за носене на маски в градския транспорт. Постоянно. Всеки ден. През минута и половина. И пак е пълно с хора без маски. Тва не е начинът. С досаждане предизвикваш единствено отвращение.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5825 -: Април 09, 2021, 19:27:18 »
тва е оценка за стил, а не оценка на ползата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5826 -: Април 09, 2021, 19:29:49 »
wreckage да си призная завиждам ти как в една мслЪ може да съчетаеш тояга, морков и свобода.
Не ми е единственото отклонение.
Завиждам  и на ромобългарите че каквото и да стане те са си върха и не ги засяга.
Явно съм рецидивист в завиждането, ми ти къФ си?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5827 -: Април 09, 2021, 19:53:34 »
тва е оценка за стил, а не оценка на ползата.

Нямам достатъчно данни за оценка на ползата. Вече година и нещо от началото на пандемията. Не съм спирал работа, постоянно съм сред хора. Дори си вземам отпуска, когато ми дойде в повече. Ако щях да мра от Ковид, да съм се гътнал досега. Ако пък случайно взема се гътна от Ковид, щетите са изцяло за моя сметка.

Та се сетих за нещо...
Quote (selected)
Several studies have shown that people infected with Covid-19 tend to have T cells that can target the virus, regardless of whether they have experienced symptoms. So far, so normal. But scientists have also recently discovered that some people can test negative for antibodies against Covid-19 and positive for T cells that can identify the virus. This has led to suspicions that some level of immunity against the disease might be twice as common as was previously thought.

Most bizarrely of all, when researchers tested blood samples taken years before the pandemic started, they found T cells which were specifically tailored to detect proteins on the surface of Covid-19. This suggests that some people already had a pre-existing degree of resistance against the virus before it ever infected a human. And it appears to be surprisingly prevalent: 40-60% of unexposed individuals had these cells.

https://www.bbc.com/future/article/20200716-the-people-with-hidden-protection-from-covid-19

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5828 -: Април 09, 2021, 19:57:43 »
Quote (selected)
wreckage да си призная завиждам ти как в една мслЪ може да съчетаеш тояга, морков и свобода.

мога, щото тези неща са свързани. И морковът и тоягата са информация, а няма рестрикция срещу тва свободният избор да бъде и информиран такъф.

Човекът е едновременно афтономен Индивид и следваща колективни конвенции и поведенски модели интегрална част од Опществото.

Въпросът за свободата ф либералния му ключ винаги имплицира неопходимостта од фсе по-голем опхват на свободата за Индивида и фсе по-малка контролна роля одстрана на опществото и разните му органи. Фдългосрочен план тая посока на фсе по-пълно освобождаване на индивида води единствено към неговата десоциализация и одтук към разпад на опществото такова, каквото го познаваме. Може да стане по-добре, може да стане по-зле, но няма как да знаем, щото местоимението "ние" ще стане излишно, а колективният опит - неприложим...

Ние сме опществени животни.

Ако бехме произлезли не од адски социални шебеци, а примерно од котки, нещата може би щеха да са по-различни, но към момента положението е тва.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5829 -: Април 09, 2021, 20:02:31 »
Ето преди една година какво са писали за евентуалната ваксина.
https://www.nytimes.com/interactive/2020/04/30/opinion/coronavirus-covid-vaccine.html
За произвоство на ваксината ще се чака докъм 2034. Нормалното време от създаването до масовото производство на ваксина е между 11 и 28 години. Обаче забързаното може да изкара ваксина август 2021.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5830 -: Април 09, 2021, 20:06:12 »
Quote (selected)
не знам кво разбираш пот "доказано", кой решава кога нещо е доказано и кво следва од тва
Разбирам това, което казват речника, дългогодишната медицинска практика и правилата, отдавна установени в медицината и прилагащите я общества.
Quote (selected)
Фактът е, че фмомента иаме наблюдаемо с просто око масово ваксиниране срещу ковид по цел свят, придружено од експлицитни послания на властите по цел свят, фсмисъл че ваксинацията е финтерес както на индивида, опществото и целото човечество
Наличието на това, което наричаш ваксиниране, както и пропагандата на властите, обосновават ползата от тази дейност за обществата и хората не повече от собственото ти фъфлене, ехо на въпросната пропаганда.
Quote (selected)
наистина не съществува понятие „ваксиниране по принцип“, затва и не съм го ползвал. Правило, че ваксинирането е опщественополезно съществува, фмомента сме фпроцес на материализиране на слетствията од прилагането на тва изведено од емипиричната практика правило
Напротив, ползвайки като аргумент факта, че ваксинирането е полезно срещу други болести, при разработени и доказани ваксини срещу тях, ти се опитваш да пробуташ, че то е такова и в сегашната ситуация, а това именно означава, че си говориш за ваксиниране по принцип, без връзка с конкретните обстоятелства. И това, че в момента се прилагало „изведено от емпиричната практика правило“ е тъпотия, почиваща на същото умишлено изнасилване на логиката и медицинската наука и практика, при което полезността от ваксиниране с конкретни ваксини срещу други конкретни болести „обосновава“ полезността от масово „ваксиниране“ „срещу ковид“ с някакви измишльотини.
Quote (selected)
теа ултралибертариански филипики срещу масовата ваксинация
Те са ултралибертариански само дотолкова, доколкото оядената леност, сляпото покорство и просто тъпотата са символ на напредничавост и обществена съпричастност.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5831 -: Април 09, 2021, 20:09:05 »
Quote (selected)
Ако бехме произлезли не од адски социални шебеци, а примерно од котки, нещата може би щеха да са по-различни, но към момента положението е тва.

Тва с произлизането от шебеци е пълен смех. Дори в официалната теория няма подобно нещо. Твърдението е, че ние и шебеците имаме общ прародител. Спокойно можеш да задраскаш горното писание.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5832 -: Април 09, 2021, 20:10:18 »
въпросът е дали писачите одпреди ена година са познали тогавашното бъдеще или са збъркали. Фторият въпрос е:

Ако са збъркали, а на базата на нарупания ф тоа период опит и знания те очевидно са, треа ли да им се доверим?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5833 -: Април 09, 2021, 20:12:15 »
въпросът е дали писачите одпреди ена година са познали тогавашното бъдеще или са збъркали. Фторият въпрос е:

Ако са збъркали, а на базата на нарупания ф тоа период опит и знания те очевидно са, треа ли да им се доверим?

Вече нищо не ти се разбира. На кого отговаряш и по къв повод? Какво точно имаш предвид?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5834 -: Април 09, 2021, 20:13:46 »
Quote (selected)
а няма рестрикция срещу тва свободният избор да бъде и информиран такъф.

Голям тюрлюгювеч.
Пледираш за право на избор при сертифицирана квалификация иначе рестрикция?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5835 -: Април 09, 2021, 20:15:14 »
Quote (selected)
Тва с произлизането от шебеци е пълен смех. Дори в официалната теория няма подобно нещо. Твърдението е, че ние и шебеците имаме общ прародител. Спокойно можеш да задраскаш горното писание.

мога, но няма защо, слет като очевидно си схванал същността* на посланието ми и се занимаваш със повърхностни семантики.



-------------
*шебеците са социални, а котките(лъвовете праат изключение) - не.

-----------------
Quote (selected)
Пледираш за право на избор при сертифицирана квалификация иначе рестрикция?

Неее, не ми се пледира,
ще вървя прес полето
ще вървя под звездите

фсъщност нема да вървя прес полето и/или под звездите, само съопщавам фактите на терена.

« Последна редакция: Април 09, 2021, 20:22:19 от wreckage »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5836 -: Април 09, 2021, 20:15:56 »
Те ти ново 20:

Humans Were Actually Apex Predators For 2 Million Years, New Study Finds

https://www.sciencealert.com/real-paleo-diets-may-have-been-far-more-carnivorous-than-anything-we-d-eat-today

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5837 -: Април 09, 2021, 20:17:36 »
Quote (selected)
Тва с произлизането от шебеци е пълен смех. Дори в официалната теория няма подобно нещо. Твърдението е, че ние и шебеците имаме общ прародител. Спокойно можеш да задраскаш горното писание.

мога, но няма защо, слет като очевидно си схванал същността* на посланието ми и се занимаваш със повърхностни семантики.



-------------
*шебеците са социални, а котките(лъвовете праат изключение) - не.

Изобщо не са повърхностни. Разликата е огромна.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5838 -: Април 09, 2021, 20:23:00 »
Quote (selected)
Жалко.
Да бе, жалко!
Не сме се възпитавали първите 7 години и дори сетне в семейството и на училище, не ни е възпитавало т.н. общество, пак на тази възраст, ще се възпитаваме по улиците в напреднала възраст!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5839 -: Април 09, 2021, 20:26:05 »
Quote (selected)
Изобщо не са повърхностни. Разликата е огромна.
По-огромна ли е од разликата между шебеците, од които сме произлезли и котките, од които не сме?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5840 -: Април 09, 2021, 20:36:50 »
Ако бехме произлезли не од адски социални шебеци, а примерно од котки, нещата може би щеха да са по-различни, но към момента положението е тва.

  Каква хармония щеше да е ..
Немаше да има партии .. Нито расови различия..
   Бели,сиви ..черни, шарени индивиди..

 ПП Какъв късмет. :t23145: :t23145: Прадедите ни да са  човекоподобни. :t23145:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5841 -: Април 09, 2021, 20:39:25 »
въпросът е дали писачите одпреди ена година са познали тогавашното бъдеще или са збъркали. Фторият въпрос е:

Ако са збъркали, а на базата на нарупания ф тоа период опит и знания те очевидно са, треа ли да им се доверим?

Вече нищо не ти се разбира. На кого отговаряш и по къв повод? Какво точно имаш предвид?
Кви са теа пасивни форми, "нищо не ти се разбира"?

Излез като мъш с ника си и кажи:

"Аз, Дозирис 2.0, нищо не ти разбирам, щото не обърнах внимание, че репликата ти е към коментар на Кайли, който явно съм пропуснал да прочета и вината за това е изцяло твоя!!!"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5842 -: Април 09, 2021, 20:40:41 »
Quote (selected)
Прадедите ни да са  човекоподобни

Това малко като :
Дядо ми  ми е одрал кожата!
Ф смисъл че ме наподобява.
 :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5843 -: Април 09, 2021, 20:44:15 »
Ако бехме произлезли не од адски социални шебеци, а примерно од котки, нещата може би щеха да са по-различни, но към момента положението е тва.

  Каква хармония щеше да е ..
Немаше да има партии .. Нито расови различия..
   Бели,сиви ..черни, шарени индивиди..

 ПП Какъв късмет. :t23145: :t23145: Прадедите ни да са  човекоподобни. :t23145:

котките са доста социопатични, но наистина въопще не им дреме на коя од тях какъф ѝ е цветът и/или шарката. Моите фмомента спят. Слет час-два ща станат за малко да се збият, после пак ще легнат да спят.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5844 -: Април 09, 2021, 20:51:51 »
Котките не са социопатични, котките са силно емпатични даже, усещат настроенията на стопанина си, ако бяха социопатични, видът им да е изчезнал.

Само сред хората, социопати и психопати просперират.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5845 -: Април 09, 2021, 20:52:39 »
въпросът е дали писачите одпреди ена година са познали тогавашното бъдеще или са збъркали. Фторият въпрос е:

Ако са збъркали, а на базата на нарупания ф тоа период опит и знания те очевидно са, треа ли да им се доверим?

Вече нищо не ти се разбира. На кого отговаряш и по къв повод? Какво точно имаш предвид?
Кви са теа пасивни форми, "нищо не ти се разбира"?

Излез като мъш с ника си и кажи:

"Аз, Дозирис 2.0, нищо не ти разбирам, щото не обърнах внимание, че репликата ти е към коментар на Кайли, който явно съм пропуснал да прочета и вината за това е изцяло твоя!!!"

Коментарът ти е директно след моя. Не е адресиран до никого, няма и цитат. Знам ли те на кого говориш...

Както и да е, с теб е безпредметно да се спори. Ти винаги си прав, а когато очевидно не си - започваш да газиш в логически заблуди, докато не отегчиш опонента си до смърт.

Чудех се дали има изобщо някакъв смисъл да ти отговарям...

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5846 -: Април 09, 2021, 20:59:01 »
Слет час-два ща станат за малко да се збият, после пак ще легнат да спят.


 Станали са човекоподобни, явно..
     В нашта маза има три котки .. на възраст са, една бабичка ги храни.. Държат се възпитано помежду си и с бабичката

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5847 -: Април 09, 2021, 21:01:31 »
Quote (selected)
Коментарът ти е директно след моя. Не е адресиран до никого, няма и цитат. Знам ли те на кого говориш...

Да, низходящото подреждане на коментарите по реда на техното публикуване явно претставлява проблем. Може:

1. Да помолиш Ной да го премести.
2. Да добавя към коментара си цитат од тоа на Кайли и анотация, че съм го добавил, за да не си мислиш, че коментарът ми е реакция на твоя коментар, щото тези мисли те тревожат.
3. Да оставим нещата така, както са фмомента и да спрем да ги ръчкаме.
« Последна редакция: Април 09, 2021, 21:16:18 от wreckage »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5848 -: Април 09, 2021, 21:04:40 »
Слет час-два ща станат за малко да се збият, после пак ще легнат да спят.


 Станали са човекоподобни, явно..
     В нашта маза има три котки .. на възраст са, една бабичка ги храни.. Държат се възпитано помежду си и с бабичката
или са станали човекоподобни, или са ме напраили донекъде коткоподобен, или и двете. Или нещо съфсем трето.
Котките са трудни за четене.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5849 -: Април 09, 2021, 21:10:01 »
Дядо ми  ми е одрал кожата!

 Това е така до известно време .. не дедо ми,  ами   баба ми от Видин..
  Беше ми одрала кожата докато бях десетинагодишен..  Виждах го и аз...
  После всички викаха, че чичо ми Димитър, от Гюрген, ми одрал кожата.. пак го виждах.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5850 -: Април 09, 2021, 21:12:13 »
ф рода ти май има доста кожодери ;)

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5851 -: Април 09, 2021, 21:15:20 »
Или нещо съфсем трето.

   Хм...наистина.. не бях се сетил :ok:  Пък що не?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5852 -: Април 09, 2021, 21:19:14 »
котката е ръсеща косми загатка.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5853 -: Април 09, 2021, 21:28:12 »
ф рода ти май има доста кожодери

  Не чак до там .. 
   
Чичовци, лели от Гюрген /Мерхамли/ - 14, братчеди 36..
Във Видин - трима,тетки-вуйчо ... една братовчедка..
 

Лека нощ.  ....Свърши ми каничката

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5854 -: Април 09, 2021, 21:33:21 »
Лека нощ.  ....Свърши ми каничката
Лека, Ванче! Радвам се, че вървиш към подобрение, след като си опразнил каничката!  :t0328:

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5855 -: Април 09, 2021, 21:52:37 »
   Ное, днеска споменах Хер Минзухар.. Се забравям да ти кажа: Пази са от молби за помилване..
 Баш за него e поговорката: Афетмек, бок йемек /affetmek bok yemek/

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5856 -: Април 09, 2021, 22:14:29 »
въпросът е дали писачите одпреди ена година са познали тогавашното бъдеще или са збъркали. Фторият въпрос е:

Ако са збъркали, а на базата на нарупания ф тоа период опит и знания те очевидно са, треа ли да им се доверим?

Вече нищо не ти се разбира. На кого отговаряш и по къв повод? Какво точно имаш предвид?
Кви са теа пасивни форми, "нищо не ти се разбира"?

Излез като мъш с ника си и кажи:

"Аз, Дозирис 2.0, нищо не ти разбирам, щото не обърнах внимание, че репликата ти е към коментар на Кайли, който явно съм пропуснал да прочета и вината за това е изцяло твоя!!!"


То и аз не разбрах, че репликата ти е към мен, така че верно нищо не ти се разбира. Това първо.
Фторо, ония отпреди една година не са пили хапчета за познаване, ни са гледали на пъп, боб, захар под възглавницата. Ни па са им го говорили звездите. Те са писали нормалния период и нормалния процес за създаване на една ваксина.  Между 14 и 28 години. И не щото учените пр.к.е. са били по-тъпи, а щото при създаването на лекарство се правят изпитания и се чакат ефектите. Ваксина може и за 3 дена сигурно да се създаде, но има процедура разписана и в нея влиза колко се чака за положителните и отрицателните ефекти - чака се с години.
А сега тия етапи са ги прескочили, ведно с етапа опити с животни.


Ако още не разбираш какво става, да ти го напиша с няколко думи - НИКОЙ НЕ ЗНАЕ НИТО КАКЪВ ЩЕ Е ЕФЕКТЪТ ОТ ВАКСИНИТЕ, НИТО КАКВИ ЩЕ СА СТРАНИЧНИТЕ ЕФЕКТИ.


Ако не разбираш това, значи нищо няма да разбереш. След като си се надупил и са ти били ваксината, може да очакваш да не се заразиш от ковид, да се заразиш и да го караш леко, да се заразиш и да го караш тежко, да се заразиш от който и да е друг вирус и да пукнеш, да те хване рак и т.н.
Всичко е възможно, защото ваксините за ковид не са изследвани.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5857 -: Април 09, 2021, 22:51:48 »
Имам питане.
ЗАхарта не беше ли за ръсене против уруки, зли духове и руски шпиони?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5858 -: Април 09, 2021, 23:00:41 »
Ванга искала да се спи предишната нощ с бучка захар под възглавницата и после да ѝ се носи. Поне така съм чула. Кристална захар, ако захарта е кристал, което не знам, кристалите принципно попиват най-много информация.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5859 -: Април 09, 2021, 23:07:31 »
Ванга искала да се спи предишната нощ с бучка захар под възглавницата и после да ѝ се носи. Поне така съм чула. Кристална захар, ако захарта е кристал, което не знам, кристалите принципно попиват най-много информация.
органична кристална решетка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5860 -: Април 09, 2021, 23:16:32 »

То и аз не разбрах, че репликата ти е към мен, така че верно нищо не ти се разбира. Това първо.
Фторо, ония отпреди една година не са пили хапчета за познаване, ни са гледали на пъп, боб, захар под възглавницата. Ни па са им го говорили звездите. Те са писали нормалния период и нормалния процес за създаване на една ваксина.  Между 14 и 28 години. И не щото учените пр.к.е. са били по-тъпи, а щото при създаването на лекарство се правят изпитания и се чакат ефектите. Ваксина може и за 3 дена сигурно да се създаде, но има процедура разписана и в нея влиза колко се чака за положителните и отрицателните ефекти - чака се с години.
А сега тия етапи са ги прескочили, ведно с етапа опити с животни.


Ако още не разбираш какво става, да ти го напиша с няколко думи - НИКОЙ НЕ ЗНАЕ НИТО КАКЪВ ЩЕ Е ЕФЕКТЪТ ОТ ВАКСИНИТЕ, НИТО КАКВИ ЩЕ СА СТРАНИЧНИТЕ ЕФЕКТИ.


Ако не разбираш това, значи нищо няма да разбереш. След като си се надупил и са ти били ваксината, може да очакваш да не се заразиш от ковид, да се заразиш и да го караш леко, да се заразиш и да го караш тежко, да се заразиш от който и да е друг вирус и да пукнеш, да те хване рак и т.н.
Всичко е възможно, защото ваксините за ковид не са изследвани.

няма нормален процес, тоест има, но не е тоя който си претставяш. Нормалният процес на акумулиране на полезни практики и въопще опит ф опществото, е верига од нарушени предишни регламенти, процедури и практики, проби и грешки, случаен късмет, нещастни съфпадения, връщанки назат, после напрет и...така.

"Нормалният процес", който ти си претставяш, е некъф модел, конструиран при различни од реалните условия за нуждите на опщество, намиращо се ф различни од сегашните условия. Ако условията не допускат провеждането на процеса да се извърши фрамките на заложените ф модела параметри, щото од тва би станал още по-голем панаир, параметрите се променят, съответно се получава резултат, различен од очаквания.

Никой модел на опществено поведение не е точен, щото съдържа адски ноо подвижни части(променливи) въф вит на...хора. Хората имат различни и променливи очаквания, реакции към събитията и свои си лични модели, организират се, дърпат ф различни посоки и става тва, което става. Ти настояваш светът да работи като модела, а той работи както си иска. 

Фтоя смисъл, когато цитираш незбъднатите очаквания на специалистите, имай предвит, че тези очаквания са били валидни и биха били валидни единствено ф условията на заложените фмодела параметри. Те не са догма, те са фнай-добрия случай ориентир.   
« Последна редакция: Април 09, 2021, 23:19:52 от wreckage »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5861 -: Април 09, 2021, 23:22:18 »
Рекидж, пак се усука около себе си.
Прекрасно разбираш че не знаем какви са дългосрочните ефекти от това което сега се предлага като ваксина.
Такива са процедурите и те не са измислени да дразнят теб, просто учените знаят че бързите ефекти понякога водят до дългосрочни дефекти.
Тази криза се управлява не от учени, а от уплашени малки човечета приели се за "елит" и няколко шарлатани с морала на д-р Менгеле.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5862 -: Април 09, 2021, 23:25:14 »
Ванга искала да се спи предишната нощ с бучка захар под възглавницата и после да ѝ се носи. Поне така съм чула. Кристална захар, ако захарта е кристал, което не знам, кристалите принципно попиват най-много информация.

То май е за другата тема, но.......
Има захар която става за ракия.
Разправят че има и лоша захар, която не става за ракия.

Навремето май на всеки пакет пишеше захар кристал.
Това за насипната.
И то май зависеше от прозводителя.
За бучките не помня.
Бучките май не бяха кристал.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5863 -: Април 09, 2021, 23:29:50 »
Quote (selected)
Бучките май не бяха кристал
Бучките са си от кристална захар. А виж пудрата захар няма поне на вид нищо кристално.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5864 -: Април 09, 2021, 23:30:52 »
няма нормален процес, тоест има, но не е тоя който си претставяш. Нормалният процес на акумулиране на полезни практики и въопще опит ф опществото, е верига од нарушени предишни регламенти, процедури и практики, проби и грешки, случаен късмет, нещастни съфпадения, връщанки назат, после напрет и...така.

всъщност в добрите медицински практики, към които се включва и производството на медикаменти, нарочно има дълги срокове - за проявлението на някои странични ефекти трябва да мине повече време. ако искаш, представяй си го като списък от грешки, които са били допускани в миналото и затова сега трябва да се избягват. щото цената на тези грешки са човешки животи.

в този ред на мисли ей тва
Quote (selected)
реалните условия за нуждите на опщество, намиращо се ф различни од сегашните условия
е неква тотална тъпотия. че те нуждите на обществото са да литне до марс, дай да отменим физичните закони за целта и да махнем гравитацията, щото ни пречи.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5865 -: Април 09, 2021, 23:32:25 »
Рекидж, пак се усука около себе си.
Прекрасно разбираш че не знаем какви са дългосрочните ефекти от това което сега се предлага като ваксина.
Такива са процедурите и те не са измислени да дразнят теб, просто учените знаят че бързите ефекти понякога водят до дългосрочни дефекти.
Тази криза се управлява не от учени, а от уплашени малки човечета приели се за "елит" и няколко шарлатани с морала на д-р Менгеле.

естествено, че не знаем. И следващия път пак няма да знаем, е, може да знаем некои неща, но повечето од тях нема да ни вършат работа.
Тва се нарича "живот", а когато е фписмена форма, му викат "история".

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5866 -: Април 09, 2021, 23:36:19 »
Quote (selected)
Бучките май не бяха кристал
Бучките са си от кристална захар. А виж пудрата захар няма поне на вид нищо кристално.
Пудрата захар е мляна кристална.
Виж карамелизираната зхар не е кристална

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23771
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5867 -: Април 09, 2021, 23:36:26 »
Quote (selected)
естествено, че не знаем.

И как приемаш идеята да ползваме нещо уникално не правено до сега, не проверено  срещу едно друго по думите на елита също уникално, невиждано, ужасно и за което също не знаем как действа?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5868 -: Април 09, 2021, 23:44:17 »
Quote (selected)
естествено, че не знаем.

И как приемаш идеята да ползваме нещо уникално не правено до сега, не проверено  срещу едно друго по думите на елита също уникално, невиждано, ужасно и за което също не знаем как действа?
Всъщност коронавирусите са сравнително добре изучени.
Ефектите на РНК ваксините-не

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5869 -: Април 09, 2021, 23:45:55 »
Quote (selected)
е неква тотална тъпотия. че те нуждите на обществото са да литне до марс, дай да отменим физичните закони за целта и да махнем гравитацията, щото ни пречи.

Къф Марс, ква гравитация и кви стъпки по тавана? Природните закони нема как да се отменят, за разлика од домашно приготвените процедури и регламенти, които са ф перманентно състояние на промяна и ревизия.

Тва са фактите. Има ги и ф историята, и ф живота, има ги и ф тоа форум, който е фрашкан с с гневни реакции на поребителите си срещу опществените промени, но има почти пълно съгласие, че ф природата фсичко си работи както е работело винаги( фтоя случай без да искат са прави, но тва е за темата ИЗМАМАТА ГЛОБАЛНО ЗАТОПЛЯНЕ).

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5870 -: Април 09, 2021, 23:48:12 »
Quote (selected)
То май е за другата тема, но.......
Има захар която става за ракия.
Разправят че има и лоша захар, която не става за ракия.
Тва определено е тъй.
Причината е че бацилите са капризни. Тея за фарментацията. С кеф плюскат хексизи, обаче се незландисват на пентози.
Това е причината от хидролизирана целулоза да направиш рекия по-лесно отколкото от некои плодове. Сладки плодове.
И пентози и хексози са сравнимо сладки.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5871 -: Април 09, 2021, 23:48:27 »
Природните закони нема как да се отменят, за разлика од домашно приготвените процедури и регламенти, които са ф перманентно състояние на промяна и ревизия.

е ми природен закон е, че некои ефекти се проявяват след петата година. обаче ти го отмени, нали? кво ти пречи да отмениш и гравитацията или да направиш пи равно на 3, да не се мъчиш с некви десетични такованки?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5872 -: Април 09, 2021, 23:52:14 »
Фтоя смисъл, когато цитираш незбъднатите очаквания на специалистите, имай предвит, че тези очаквания са били валидни и биха били валидни единствено ф условията на заложените фмодела параметри. Те не са догма, те са фнай-добрия случай ориентир.
Ти си неспасяем. Всички ваксини пр.к.е. са се правили по този начин, не щото някой си въздухар е постановил това, а за да се изследват реакциите. Тоя моде може да се промени, когато отидеш в друга вселена, в тая земята все още се върти около слънцето и това не е въздухарски модел, а факт.
Наистина или нищо не разбираш, или си пил. Дано да е второто. А може и ваксината да те е повредила, знам ли.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5873 -: Април 09, 2021, 23:53:34 »
Quote (selected)
естествено, че не знаем.

И как приемаш идеята да ползваме нещо уникално не правено до сега, не проверено  срещу едно друго по думите на елита също уникално, невиждано, ужасно и за което също не знаем как действа?
Както фсеки, със скърцане, но и със съзнанието, че преди да станат рутинни, нещата задължително минават през етап, фкойто са уникални.

Хората навремето ноо са се спичали од колелото и фнекои южноамерикански цивилизации са го ползвали само за колелца на играчките на децата. Верно, и щото не е имало кво да фпрягат ф каруците(тапирите не стават, а ягуарите още по-малко) но очевидно е имало скепсис за ползата од тва изобретение и вероятно некъф хтоничен страх од обекта.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5874 -: Април 09, 2021, 23:53:57 »
Quote (selected)
Бучките май не бяха кристал
Бучките са си от кристална захар. А виж пудрата захар няма поне на вид нищо кристално.
Пудрата захар е мляна кристална.
Виж карамелизираната зхар не е кристална
В тоя ред на мисли разтворената захар в чая каква е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5875 -: Април 09, 2021, 23:55:05 »
Quote (selected)
Тва се нарича "живот"
Не. Това е оправдание за абсолютно всяка злонамерена манипулация, оправдание за всяка измама, грабеж, насилие и друго зло. Също е оправдание на конформизма и малодушието. Това е и обикновено празнодумство.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5876 -: Април 09, 2021, 23:55:22 »
Quote (selected)
Бучките май не бяха кристал
Бучките са си от кристална захар. А виж пудрата захар няма поне на вид нищо кристално.
Пудрата захар е мляна кристална.
Виж карамелизираната зхар не е кристална
В тоя ред на мисли разтворената захар в чая каква е?

разтворена :cool-1084:

и при разтварянето губи кристалната си форма.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5877 -: Април 09, 2021, 23:56:29 »
Quote (selected)
естествено, че не знаем.

И как приемаш идеята да ползваме нещо уникално не правено до сега, не проверено  срещу едно друго по думите на елита също уникално, невиждано, ужасно и за което също не знаем как действа?
Всъщност коронавирусите са сравнително добре изучени.
Ефектите на РНК ваксините-не


Да, и към 2005 са правени опити за ваксина срещу някакъв коронавирус, животинките боцнати два пъти, в прекрасно здраве, пускат ги обратно при своите, срещат вирус и до една умират. Затова досега няма направена ваксина срещу коронавирус. Сега прескочиха животинките, набоцкаха рекитата и ги пуснаха обратно при хората. Нека се пънат, нека се пъчат, ние ще почакаме да видим.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5878 -: Април 09, 2021, 23:59:10 »
Quote (selected)
Бучките май не бяха кристал
Бучките са си от кристална захар. А виж пудрата захар няма поне на вид нищо кристално.
Пудрата захар е мляна кристална.
Виж карамелизираната зхар не е кристална
В тоя ред на мисли разтворената захар в чая каква е?

Разтворена.
Нито е аморфна нито кристална

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5879 -: Април 10, 2021, 00:04:08 »
Фтоя смисъл, когато цитираш незбъднатите очаквания на специалистите, имай предвит, че тези очаквания са били валидни и биха били валидни единствено ф условията на заложените фмодела параметри. Те не са догма, те са фнай-добрия случай ориентир.
Всички ваксини пр.к.е. са се правили по този начин
одкога са се правели? Дай ена изходна точка въф времето, когато фсички ваксини са почнали да се праат така и съпостави отсечката между таа точка и текущия момент с отсечката од времето, която наричаме "човешка история". Колко къса ще изглежда първата, ако я наложим върху фтората, може ли таа мижава отсечка да е претставителна за нещо, верна ли е...

Въопще, дали ще докараш периода, който даваш за "пример", до 30-40 години? Лично аз не вярвам да успееш, щото ако се пробваш, ще ме амбицираш да те замерям със фармацефтични скандали въф връска с нарушени процедури одтук до Катманду.

И не съм пил, просто не съм фнастроение за догматика.