Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 14:11:44

Автор Тема: Re: Коронавирус в България  (Прочетена 23041 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #180 -: Април 04, 2021, 18:41:10 »
На МЕН, не са давали нищо бе малоумник, колко пъти трябва да ти се повтори нещо за да вденеш, а?
Неспасяем!
 :m1708:
« Последна редакция: Април 04, 2021, 18:43:14 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #181 -: Април 04, 2021, 19:04:56 »
Аз мога и другаде да те пратя да одиш, но не обичам да повтарям на други думите.
Кратко, че да схванеш.
Не смятам нищо универсално. И не съм писал така. Очевидец.
Зле си.
Неспасяемо.
Аре върви там - ясно ти е или?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #182 -: Април 04, 2021, 19:10:50 »
Quote (selected)
Не смятам нищо универсално. И не съм писал така
Точно това си написал днес в 15:37:44, и точно на него отговорих. А очевидните нарушения на паметта ти вярно, че ме карат да те съжалявам, но не дотам, че да извиня просташкия стил на общуване, който си позволяваш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #183 -: Април 05, 2021, 00:15:34 »
А очевидните нарушения на паметта ти вярно, че ме карат да те съжалявам, но не дотам, че да извиня просташкия стил на общуване, който си позволяваш.
Освен аз, и Джузепе ли?! :t23145:

« Последна редакция: Април 05, 2021, 11:50:17 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #184 -: Април 10, 2021, 13:31:19 »
===

Сори, но всичките тези свои забележки, въпроси и възражения можеш да отнесеш към въпросната проф. Светлана Велизарова, която съм цитирала от екрана mot-a-mot (word for word (verbatim)).

Тъй като съм я записала ф тефтерЯ професионално, а в този тефтер професионални изцепки (bunders!) никога не е имало. А и от тази материя, както съм писала тук вече няколко пъти, не разбирам.    

И, ако естествено желаеш, можеш да изтриеш всичко – включая и този мой коментар. Аз няма да се сърдя ...

« Последна редакция: Април 10, 2021, 13:46:12 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #185 -: Април 10, 2021, 14:26:17 »
===

Сори, но всичките тези свои забележки, въпроси и възражения можеш да отнесеш към въпросната проф. Светлана Велизарова, която съм цитирала от екрана mot-a-mot (word for word (verbatim)).

Тъй като съм я записала ф тефтерЯ професионално, а в този тефтер професионални изцепки (bunders!) никога не е имало. А и от тази материя, както съм писала тук вече няколко пъти, не разбирам.    

И, ако естествено желаеш, можеш да изтриеш всичко – включая и този мой коментар. Аз няма да се сърдя ...

Sorry, но ти си тази, която пусна своите бележки (трябва ли да подчертавам и т. н. и тези ключови думи?) от интервюто на въпросната професорка. Така, че тези забележки са най-вече за теб, защото предполагам че самата професорка е наясно с тях.

Това с тефтера ти и професионалното му попълване няма никакво отношение към темата.

А щом не разбираш от тази материя, както сама признаваш, значи моите забележки могат да ти бъдат само от полза.

Колкото до триенето на коментари -- това е работа на модераторите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #186 -: Април 10, 2021, 15:14:34 »
Това с тефтера ти и професионалното му попълване няма никакво отношение към темата.

Към темата може и да няма, щото почти не ме интересува, но за мен има. Нещо, което току-що обясних оттатък, тъй като вероятно бая народ се чуди защо го правя:

А защо записвам от екрана ли? Ами най-вече да си поддържам формата на "бивш" устен преводач, тъй като напоследък работя предимно писмено ...

А и почти винаги тук се намира някой, който да се интересува от тази информация!!!

Quote (selected)
А щом не разбираш от тази материя, както сама признаваш, значи моите забележки могат да ти бъдат само от полза.

Тцъ. От предишни разговори с мен тук би трябвало да си разбрал отдавна, че нямам никакво намерение да навлизам в каквито и да е подробности, свързани с коронавируса, ваксинациите и пр..

Например в темата „Кой е последният ви грях?”  :lol:

« Последна редакция: Април 10, 2021, 15:20:26 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #187 -: Април 10, 2021, 15:26:42 »
Това с тефтера ти и професионалното му попълване няма никакво отношение към темата.

Към темата може и да няма, щото почти не ме интересува, но за мен има. Нещо, което току-що обясних оттатък, тъй като вероятно бая народ се чуди защо го правя:

Ами след като няма отношение към темата, значи няма място в нея. Темата е за коронавируса в България, а не за теб.

А защо записвам от екрана ли? Ами най-вече да си поддържам формата на "бивш" устен преводач, тъй като напоследък работя предимно писмено ...

А и почти винаги тук се намира някой, който да се интересува от тази информация!!!

За този, който се интересува от казаното в интервюто на професорката, щеше да е достатъчна една хипервръзка към него и кратка анотация (при наличие на желание) за какво става дума е него.

Quote (selected)
А щом не разбираш от тази материя, както сама признаваш, значи моите забележки могат да ти бъдат само от полза.


Тцъ. От предишни разговори с мен тук би трябвало да си разбрал отдавна, че нямам никакво намерение да навлизам в каквито и да е подробности, свързани с коронавируса, ваксинациите и пр..

Например в темата „Кой е последният ви грях?”  :lol:

Аз от предишни разговори съм разбрал и много други неща за теб, за които леко ти намеквам в момента :lol:

Пък ти решавай дали ще продължиш в същия стил и тон :ouch-2147:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #188 -: Април 11, 2021, 14:38:03 »
А защо записвам от екрана ли? Ами най-вече да си поддържам формата на "бивш" устен преводач, тъй като напоследък работя предимно писмено ...

А и почти винаги тук се намира някой, който да се интересува от тази информация!!!

За този, който се интересува от казаното в интервюто на професорката, щеше да е достатъчна една хипервръзка към него и кратка анотация (при наличие на желание) за какво става дума в него.

Искаш да кажеш – хипервръзка към екрана на БТВ1, откъдето съм свалила интервюто на професорката с преводачески записки?!?  :t1815:

Ами тогава включете в Новите правила на „Керпеден” следното: "Забранено е свалянето от ТВ екран на какъвто е текст с преводачески записки!” И, моля, посочете как точно да се дава хипервръзка към TV екран

N.B.
Червеният цвят по-горе е по изключение, за да не бъде пропуснато отново за какво точно иде реч …

Т.н. „анотация” е налична и тук – само дигни поглед и смотрѝ малко по-нагоре … А ако и булетите са забранени, моля, включете и тази забрана в Новите правила на форума.

За да си знам аз!!! И за което благодаря предварително ...

Quote (selected)
А щом не разбираш от тази материя, както сама признаваш, значи моите забележки могат да ти бъдат само от полза.
Пък ти решавай, дали ще продължиш в същия стил и тон :ouch-2147:

За моя стил ти е писал Дозирис следното, още когато започна таа широкомащабна анти-Джиджи истерия: "Джиджи си има собствен стил на изразяване." Което се отнася за абсолютно всяко друго говорещо човешко същество – включая и за теб!!!
А колкото до тона, просто ми се налага да ползУвам току-що употребеното от теб емоджи  :ouch-2147:

« Последна редакция: Април 11, 2021, 15:10:18 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #189 -: Април 11, 2021, 15:23:53 »
А защо записвам от екрана ли? Ами най-вече да си поддържам формата на "бивш" устен преводач, тъй като напоследък работя предимно писмено ...

А и почти винаги тук се намира някой, който да се интересува от тази информация!!!

За този, който се интересува от казаното в интервюто на професорката, щеше да е достатъчна една хипервръзка към него и кратка анотация (при наличие на желание) за какво става дума в него.

Искаш да кажеш – хипервръзка към екрана на БТВ1, откъдето съм свалила интервюто на професорката с преводачески записки?!?  :t1815:

Не, искам да кажа хипервръзка към сайта на БНТ, на който обикновено слагат такива записи от такива интервюта.

Ами тогава включете в Новите правила на „Керпеден” следното: "Забранено е свалянето от ТВ екран на какъвто е текст с преводачески записки!” И, моля, посочете как точно да се дава хипервръзка към TV екран

N.B.
Червеният цвят по-горе е по изключение, за да не бъде пропуснато отново за какво точно иде реч …

Т.н. „анотация” е налична и тук – само дигни поглед и смотрѝ малко по-нагоре … А ако и булетите са забранени, моля, включете и тази забрана в Новите правила на форума.

За да си знам аз!!! И за което благодаря предварително ...

Quote (selected)
А щом не разбираш от тази материя, както сама признаваш, значи моите забележки могат да ти бъдат само от полза.
Пък ти решавай, дали ще продължиш в същия стил и тон :ouch-2147:

За моя стил ти е писал Дозирис следното, още когато започна таа широкомащабна анти-Джиджи истерия: "Джиджи си има собствен стил на изразяване." Което се отнася за абсолютно всяко друго говорещо човешко същество – включая и за теб!!!
А колкото до тона, просто ми се налага да ползУвам току-що употребеното от теб емоджи  :ouch-2147:

И точно за този твой стил пиша тук --  продължаваш да араламбиш и да пълниш темата с глупости. А това, което е писал Дозирис няма никакво отношение към спама,който бълваш в момента. И заяждането ти за булетите -- напълно излишно, защото нищо не съм споменал за тях. Изобщо спри да плетеш интриги тук.

Спомни си какво ми писа преди няколко дена -- докато ти продължаваш да го правиш, ще го правя и аз.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #190 -: Юни 22, 2021, 21:44:38 »
ако фролята на мушкащото лице беше моят хазяин Дозирис, къде ходи с некво ебатисуперпрофесионалното ношче, тоа недисциплиниран келеш щеше да е мъртъф и щеха са го дават по ьтв, а не по скапаното БНТ.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #191 -: Юни 23, 2021, 07:56:09 »
Щедри сте. Ша са пукне човекът от здраве. Дан' си търсите дозите после?
Аз ще карам на чесън, маточина  и оня лютивия китайски корен, забравих му името. Аа, сетих се, джинджифил.
Джинджифилът е ф основата на КИТАЙСКАТА КУХНЯ
Моеш да пробваш и ти, за да сЪ доспукаш от здраве ...

« Последна редакция: Юни 23, 2021, 11:26:04 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #192 -: Юни 23, 2021, 08:15:33 »
Джинджифилът е ф основата на КИТАЙСКАТА КУХНЯ

Индийската, а не китайската. Има малка разлика.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #193 -: Юни 23, 2021, 08:35:21 »
да, има, ей тука примерно се твърди, че бети втора е индийка. за китайка никога не е ставало въпрос.

https://www.youtube.com/watch?v=MWvAiqIPAM8

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #194 -: Юни 23, 2021, 11:28:49 »
Чесън и джинджифил са в началото на почти всичко дето ще се пръжи в уок от Корея до Малдивите.

Вярно!  :thup:

Но поне аз вкъщи наблягам най-вече на китайската кухня, щото съм си донесла доста отдавна от Брасълс въртяща се дървена, кръгла китайска масичка, която с поставя в средата на основната маса – супер атракция е!!!

А е и мноо удобна, за да не се пресяга човек от другия край на масата …

Quote (selected)
Аз мезето бих побългарил с нахвърляна наденица /парченца свинско/ на полумесечета в края на пърженето

Много е вероятно уок-ът да е бил измислен да се ползува и по българските земи – най-вече за да се нахвърля в него „наденица /парченца свинско!/ на полумесечета в края на пърженето”:0005:

« Последна редакция: Юни 23, 2021, 11:36:39 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #195 -: Юни 23, 2021, 11:41:25 »
Ааа, като тази на Индиана Джоунс от началото на Храма :)))

Аз пък си имам оргиналдъ уок от китайците, ама го забутах на село, че тук нямам газова бутилка и не ми се разправя с него - предпочитам да черпя комшиите с миризма от скумрия на скара. А според легендата, уока преди това е бил каските на някакви си войници дето след като наште ги изтепали, седнали да си готвят в тях. Ако са били от хунну, значи верно сме им занесли уока на китайчетата :)))

ПП В нашенски условия уока най-добре работи с ония горелки на покриваджиите, вързани към газова бутилка, препоръчително на открито. Ама и с оная горелка за лютениците пак става. Жар с вентилатор/духалка/сешоар също е класика.
« Последна редакция: Юни 23, 2021, 11:46:53 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #196 -: Юни 23, 2021, 15:37:19 »
Прекрасен разговор за китайци, уоци и джинджифил!!!!!  :t2015:

Но като се поогледах наоколо за да разбера, къде точно се намирам, ми стана ясно,
че г-н Принца пак е спал накриво и пак сЪ йе развихрил!!! :t0106: :lol:

П.П. И силно се надявам, поне тук да не ми броят емотиконите ...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2967
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #197 -: Юни 23, 2021, 18:45:14 »
Може най-нагло да си го копнеме оттук и да го лепнем в Кюфтаците, белким и другите си кажат мнението за уокове-уоците :)))

Само че ще го направя утре, че сега излизам.
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re: Коронавирус в България
« Отговор #198 -: Юни 24, 2021, 09:56:36 »
Може най-нагло да си го копнеме оттук и да го лепнем в Кюфтаците
:th_up:

И без излишни обяснения откъде сме го зели, за дан'сЪ научи целио форум да започва да чете оттук – от Подстълбитео, както ено време нарече тая Кофа Баншито / :lol:/, и както най-често пра'я аз. 

А идеята да се почва да се чете оттук беше на Мики, който беше страхотен пич, но който по ено време зачезна и повече не се върна ...

Дано при него всичко да е наред!!!

« Последна редакция: Юни 24, 2021, 10:11:57 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #199 -: Юни 24, 2021, 20:13:24 »
За Буч не знам, но когато ЗИП се ваксинира...тогава, тогава, предвиждам такъв живот, че само си викам данооо  :m1273:
Кога па пуснаха прогей ваксина, съм пропустил?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #200 -: Юни 24, 2021, 20:14:33 »
Кога па пуснаха прогей ваксина, съм пропустил?

Не знам, не се интересувам  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #201 -: Юни 24, 2021, 20:15:40 »
Не знам, не се интересувам  :smokin:
Знам бе, много от прекаралите короната също не се интересуват от ваксини. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #202 -: Юни 25, 2021, 19:53:08 »
Нещо да кажеш и за % ваксинирани?
Или ще го прескочиш?
Няма случай да е прескачал нещо и да не се е нанизал на него.
Важното е да е доволен и той душа носи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #203 -: Юни 25, 2021, 20:44:28 »
Няма случай да е прескачал нещо и да не се е нанизал на него.
Важното е да е доволен и той душа носи.

Тук пък какво лошо видяхте?
Коректирайте си малко критериите.
Трия моето мнение, което е повод за поста на буратино.
Бъдете живи и здрави.
Почва да става досадно.
Напишете ми на пощата като ги оправите.
« Последна редакция: Юни 25, 2021, 21:49:01 от AnonimusBG »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Re: Re: Коронавирус в България
« Отговор #204 -: Юни 26, 2021, 11:06:53 »
въртяща се дървена, кръгла китайска масичка, която с поставя в средата на основната маса – супер атракция е!!!

Taзи масичка си има име. Казва се Мързеливата Сю (Lazy Susan или Lazy Sue). И не е китайска, а американска инвенция. Измислил я е Томето Жеферсън. Чат ли си?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #205 -: Юли 04, 2021, 07:54:16 »
Quote (selected)
Само 3,597 ваксини са поставени в България за 24 часа
 
Вчера ваксинациите бяха повече от 12,000, както и предишния ден.
С това броят на ваксинираните в страната достигна до 1,788 904, от които 819 980 са с две дози, а населението на България е около 7,000 000 души!

https://www.segabg.com/hot/samo-3-597-vaksini-sa-postaveni-bulgariya-za-24-chasa
:m1201:

И нека некои колеги тук да продължават да твърдят, че проф. Витанов бил клошар ...

А когато през есента ни залее новата вълна, могат да се върнат тук и погледнат точно неговата прогноза, че това ще се случи …
Аз вярвам от самото начало на проф. Витанов като член на НОЩ, независимо от факта, че изоПщо НЕ Е плешиФ ...

« Последна редакция: Юли 04, 2021, 08:30:55 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #206 -: Юли 04, 2021, 07:58:16 »
Quote (selected)
И нека некои колеги тук да продължават да твърдят, че проф. Витанов бил клошар.

Ти ваксинира ли се или ще се оправдаеш че имаш някакви алергии и не можеш?
За сметка на това всички други според теб са длъжни да се набодат за да те пазят?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #207 -: Юли 04, 2021, 08:08:56 »
Който обича да се боцка, да се боцка викам аз. Аз си пазя целостта на кожата. Една кожа ни остана, дет' се вика.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #208 -: Юли 04, 2021, 08:10:49 »
А какво правят съседните нам страни – и най-вече южната ни съседка?!

Quote (selected)
Гърция затяга мерките за неваксинирани

В бар от понеделник ще се влиза само с ваксина или отрицателен тест, предстои да се случи и в ресторантите


А от 15 юли заведенията в Гърция ще могат да се посещават само с ваксинационен сертификат или отрицателен PCR тест.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/gurciya-zatyaga-merkite-za-nevaksinirani


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #209 -: Юли 04, 2021, 08:18:48 »
А по-горе веднага накацаха като конски мухи неизбежните Куку и Пипе, за да не изпуснат случайно гювеча …  :t2102:

Точно като  оня ден в „Прокурорската сага” с „проснатите чаршафи”, за които пък г-н Принца ми се накара, гаче ли тея двамата представляват "представителна извадка" на форума „Керпеден” … :t1815:

« Последна редакция: Юли 04, 2021, 08:26:12 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23691
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #210 -: Юли 04, 2021, 08:32:17 »
Не разбрах ще можеш ли да посещаваш свободно заведения в Гърция или просто "се грижиш" за другите?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #211 -: Юли 04, 2021, 08:38:26 »
Ръгай съчки, Джиджи, да върви диалога!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #212 -: Юли 04, 2021, 09:17:24 »
За да се направи прогноза трябват стройни данни колко хора наистина са прекарали вируса .Ако се знае това число и се събере с ваксинираните и ако сбора прави 70% и нагоре то може да се каже че най-лошото е минало.

На нас ни куца първото неизвестно.Няма систематичност на данните.Всичко е пълна каша и затова приказките на Витанов са само хипотетични.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #213 -: Юли 04, 2021, 09:45:14 »
Не разбрах ще можеш ли да посещаваш свободно заведения в Гърция или просто "се грижиш" за другите?

Ръгай съчки, Джиджи, да върви диалога!

А ето ги пак двамцата – Куку и Пипе! – накакаха моменталически, и то пак в същия ред!!! :t2102:
Абе вий двамата, що не си вземете стая, бре?!?  :t0135:

« Последна редакция: Юли 04, 2021, 09:52:38 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #214 -: Юли 04, 2021, 09:52:10 »
Ами ти си такава мръвка, дразнител де.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #215 -: Юли 04, 2021, 09:54:05 »
На нас ни куца първото неизвестно.Няма систематичност на данните.
Всичко е пълна каша и затова приказките на Витанов са само хипотетични.
Да, ама к'вото досега е рекъл Витанов, всичко се е сбъднало!

Не че на мен тая прогноза за есента /без достатъчно ваксинации!/, ми харесва, де ...

« Последна редакция: Юли 04, 2021, 09:59:38 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #216 -: Юли 04, 2021, 10:05:31 »
А когато през есента ни залее новата вълна, могат да се върнат тук и погледнат точно неговата прогноза, че това ще се случи …

Стига си писала глупости, такава прогноза е давана не само от професор Витанов.

И се замисли малко за това, което пишеш -- при малко повече желание може да се приеме като пряка обида към останалите.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7404
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #217 -: Юли 04, 2021, 10:07:46 »
Точно като  оня ден в „Прокурорската сага” с „проснатите чаршафи”, за които пък г-н Принца ми се накара, гаче ли тея двамата представляват "представителна извадка" на форума „Керпеден” …

Не само каране, а и нещо повече ще има, ако продължаваш така. Приеми го за първо предупреждение.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #218 -: Юли 04, 2021, 10:56:07 »
А къде изчезна тук информацията, че у нас за последните 24 часа са поставени само 3,597 ваксини?!?

Че от около 7,000 000 българи до момента са ваксинирани само 1,788 904 души – далеч под половината?!?

И че ако ваксинацията в страната продължи с такива темпове, има голяма вероятност през есента да ни залее нова Ковид-вълна?!?


И няма значение КОЙ КАКВО е казал!!!
Важното е, че днес в България ситуацията е точно такава!!!  :m1201:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #219 -: Юли 04, 2021, 11:58:41 »
Умен ни е народът!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Re: Коронавирус в България
« Отговор #220 -: Юли 04, 2021, 14:49:37 »
Умен ни е народът!
А ти:125:

 :t1228:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #221 -: Юли 04, 2021, 15:14:23 »
Ша млъкна и ша ти гледам сеира. Бягай да превеждаш сентенции!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #222 -: Юли 04, 2021, 18:57:08 »
Вероятно е искал да каже, че те ще проявят предпочитание. Просто не се е ...
А ТИ, стига си дуднал насекъде тук като черна станция ... :t0135:

 :sniperer:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #223 -: Юли 04, 2021, 19:01:48 »
Джиджи, не пречиш на никого.

 :sniperer:  :sniperer: Казах, МЛЪКНИ !!!


Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #224 -: Август 14, 2021, 16:39:31 »
Антиваксърчетата дали си дават сметка, че немаше да кльопат месце, ако не бяха ваксините срещу коронавируси ...


Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #225 -: Август 14, 2021, 16:45:58 »
Спорет тех самите, колегите не са антиваксъри, щото:

1. Ковид нема.
2. Ковидът, който го нема, фсъщност е пуснат нарочно.
3. Ваксинациите се праат, за да могат теа, които са пуснали ковида, дето го нема, да изкарат ени пари од ваксините срещу несъществуващия ковид.
4. Ваксините не претпазват од ковида, който го нема, но не щото го нема, а щото не са тествани достатъчно дълго върху достатъчен брой болни од ковид. Какъфто нема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #226 -: Август 14, 2021, 16:48:43 »
Ти от кого ги очакваш тия данни?
„Създаден от: mh-api“ – адски авторитетно като за държавен сайт.
Quote (selected)
А, това wreckage го доказа, още при първото внисане на тая антиваксърска опора.
Стига смехории – wreckage доказал бил, моля ви се!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #227 -: Август 14, 2021, 16:49:29 »
Quote (selected)
Не ги набърквайте всички в един кюп.
Антиваксърите са по принцип срещу ваксините.
Ковидните антиваксъри са срещу бързите ваксини с информирано съгласие.
Има все пак разлика.

има и прилика:
1. Наричаш и двете групи "антиваксъри".
2. Те мразат да бъдат наричани така.


Тва са две прилики.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #228 -: Август 14, 2021, 16:52:26 »
има и прилика. Наричаш и двете групи "антиваксъри". Те мразат да бъдат наричани така.

Е и какво от това.
Важното е разликата, а не кой как ги нарича.
На мен ми е удобно да ги нарека така.
Някой друг може да измисли нещо друго.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #229 -: Август 14, 2021, 16:54:50 »
Ние сме свободни хора, бе. Никой не ви пречи да се хакате и по сто пъти. Само ни оставете на мира! Досадни сте като джендърите.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #230 -: Август 14, 2021, 16:57:58 »
Ето веднага илюстрация на смехотворността да се твърди, че wreckage някога бик доказал нещо:
Спорет тех самите, колегите не са антиваксъри, щото:
1. Ковид нема.
2. Ковидът, който го нема, фсъщност е пуснат нарочно.
3. Ваксинациите се праат, за да могат теа, които са пуснали ковида, дето го нема, да изкарат ени пари од ваксините срещу несъществуващия ковид.
4. Ваксините не претпазват од ковида, който го нема, но не щото го нема, а щото не са тествани достатъчно дълго върху достатъчен брой болни од ковид. Какъфто нема.
Та той никога не се занимава с аргументиране, доказване – нищо от този род. На него му е важно да каже нещо на лигавия си псевдобългарски. Е, поне няма разнобой: каквато му е формата, такова му е и съдържанието.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #231 -: Август 14, 2021, 17:01:44 »
съдържанието ми изпълва формата ми догоре.




Сега е моментът да ме наречеш "лъжец".

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3572
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #232 -: Август 14, 2021, 17:05:05 »
съдържанието ми изпълва формата ми догоре
И двете са келяви.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #233 -: Август 14, 2021, 17:09:12 »
съдържанието ми изпълва формата ми догоре.




Сега е моментът да ме наречеш "лъжец".

Просто е безсмислено това което си написал.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #234 -: Август 14, 2021, 17:11:49 »
съдържанието ми изпълва формата ми догоре.

Ъхъ,
направо прелива и капе.
 
А тея дето на искат да се "боцкат" с вирусна РНК, не мое са "антиваксъри", по простата причина, че тва не са ваксини.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #235 -: Август 14, 2021, 17:13:27 »
съдържанието ми изпълва формата ми догоре.






Казал гордо лайновозът и отпрашил.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #236 -: Август 14, 2021, 17:16:37 »
Quote (selected)
Ние сме свободни хора, бе
1. Свободата ти спира там, където започва да пречи на моята.
2. Индивидът е по-маловажен от популацията.
Сори, ма тва е положението. Дори в епохата на "човекът е мярка за всички неща".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #237 -: Август 14, 2021, 17:20:15 »
Ти набучкай племето, а нас ни остави на мира.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #238 -: Август 14, 2021, 17:22:44 »
1. Свободата ти спира там, където започва да пречи на моята.
2. Индивидът е по-маловажен от популацията.
Сори, ма тва е положението. Дори в епохата на "човекът е мярка за всички неща".

Демократичен централизъм?
Отрекохме ли го или не?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #239 -: Август 14, 2021, 17:22:55 »
1. Свободата ти спира там, където започва да пречи на моята.
2. Индивидът е по-маловажен от популацията.
Сори, ма тва е положението. Дори в епохата на "човекът е мярка за всички неща".

Едното противоречи на другото. Ако свободата ми спира там, където пречи на твоята, то ти явно си по-важен от "популацията" (що за тъпизъм... общество=/=популация). Ако интересите на обществото са пред тези на индивида, ти изобщо нямаш свобода, тъй като всяко едно твое действие е съобразено с всички останали.