Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 06:09:28

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 190646 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2880 -: Април 13, 2021, 15:43:17 »
Целта на гласуването по пощата не е да се бори с купуването на гласове, а улеснение на гласоподавателите - особено на тия в чужбина.
целта на гласуването по пощата е същата, като на гласуването в секция, а именно гласоподавателите да упражнят правото си на глас в съответствие с конституцията. когато конституцията иска таен вот - той трябва да е таен. когато иска да е личен и единствен - той трябва да е такъв. ако не може да се изпълни някое изискване - или се променя конституцията, или се променя начинът на гласуване и дистанционното отпада. простичко.

дали гласоподавателят е улеснен или не няма нищо общо. хубаво е да е улеснен, но това може да стане само ако изискванията за гласуване са изпълнени.
Май не си гледал протоколите от изборите. Как ще коментираш например, 80 вота за една партия, и 80 преференции само за един депутат? Много голяма тайна на вота е била.
И не ми стана ясно кой ще наднича зад рамото ти вкъщи? Жената, децата, бабата, дядото?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11144
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2881 -: Април 13, 2021, 15:53:49 »
Quote (selected)
Жената, децата, бабата, дядото?
Ако мислите еднакво - тва няма значение на практика.
Ако имате различни мнения - този, който пръв се е докопал до "пищова".
п.с. кавичките не са случайни.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2882 -: Април 13, 2021, 15:54:37 »
Quote (selected)
Май не си гледал протоколите от изборите. Как ще коментираш например, 80 вота за една партия, и 80 преференции само за един депутат? Много голяма тайна на вота е била.
Ми вота си е бил таен. Друг е въпроса че е бил купен или контролиран. Претеинциите не са към ЦИК, както при маоксимус а към вътрешния министър и главоча прокурор.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 15:59:02 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2883 -: Април 13, 2021, 15:59:03 »
Ако толкова му се гласува, да не ходи на Мачу Пикчу у царевицата.
...
Ако толкова искаш да гласуваш, ще пътуваш, ще се редиш пред посолства и консулства и ще гласуваш. В чужбина трябва да има секции само в посолства и консулства. Никъде другаде!
Като живееща по-близо до на Мачу Пикчу царевицата, отговорно поддържам идеята за гласуване единствено в посолствата и консулствата. Иначе идате едни родолюбци на четвъртата година, дето три годин и девет месеца не се сещат къде е държавата на картата, а за три месеца си искат конституционните права, видите ли, и си ги искат дома!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2884 -: Април 13, 2021, 15:59:48 »
Quote (selected)
Как ще коментираш например, 80 вота за една партия, и 80 преференции само за един депутат?

Ако бех Уилиам од Окам, щех да претположа, че дебилите са дублирали номера на партията с номера на преференцията.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2885 -: Април 13, 2021, 16:17:55 »
А по повод на "електронното гласуване", май някой тук /не помня вече кой?!/ каза, че поради голямата активност на последните избори в чужбина, за тези българи трябва да бъде въведено електронно гласуване!  :0007:

За да не им се налага да пътуват с километри и накрая – естествено, да се откажат ...
Ох, горките българи в чужбина, такваз тегоба, такива мъки - на всеки четири години им се налага да преодоляват немислими препятствия, само и само да упражнят правото си да дадат акъл на онези българи, дето строят България! Хубава, лоша, такава я строят, колкото им стигат акъл и пари. Ама не, българите от чужбина пей дават, само да дадът акъл в тоз момент, кого да изберат българите в България, белким стане така, както го виждат българите в чужбина. Щото българите в чужбина може да се поогледат, пък да се върнат (с надеждата с дисаги бели пари) и да рекат на българите в България, е, нали ви казахме!
Роберт Рождественски има стихотворение за птиците, писано десетилетия преди българите в чужбина да се юрнат да си упражняват конституционните права от разстояние. То завършва с :
"В эта праздничные –дни
нечем им
гордиться:
не улетали никуда.
Перетерпели холода.
Жили-поживали.
С нами зимовали."
Така де!
« Последна редакция: Април 13, 2021, 16:27:05 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2886 -: Април 13, 2021, 16:45:34 »
Quote (selected)
Съдът отказа да се занимава със заличаването на Борисов като депутат
Само прокуратурата може да брани обществения интерес, а другите могат единствено да я сезират, пише ВАС
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sudut-otkaza-da-se-zanimava-zalichavaneto-na-borisov-kato-deputat
Що ли няма учудени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2887 -: Април 13, 2021, 16:49:15 »
Такаа...аз попитах за председател на НС и веднага се появи неква Ива - мноо добра в еврозокондателство -  на практика това означава, че абер от понятие си няма от българско такова. Няма нужа да спорим  - имам излючително преки впечатления на тази тема. А сега да си поговорим професионално. Внимателно прегледах списъка на всички бъдещи депутати. Ако ще се придържаме към професионализма, опита  и правилата  - най-подходяща е Татяна Дончева. Чакам стрелба  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2888 -: Април 13, 2021, 16:56:31 »
Само прокуратурата може да брани обществения интерес, а другите могат единствено да я сезират, пише ВАС

Това, естествено, не е верно. Съдът брани обществения интерес. И всеки гражданин може да се обръща директно към него по всички въпроси. Прокуратурата е надзорен орган, но всички нейни актове подлежат на съдебен контрол. Както и на всички държавни органи до НС.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2889 -: Април 13, 2021, 17:07:08 »
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2678 -: Април 12, 2021, 17:57:23 »
Цитат
Можехте вероятно да не предлагате за президент фатмак с претенции, Асол.


   Здравче, джанъм, ама отде ти доде на уста да повтаряш Президента е Фатмак..

  Фатмака  в авиацията е длъжностно лице , което казваше:

   Алумината е най-лекото железо.
   Школници, обърнете си шкафчетата отпред на юг, отзад на изток..
   Школник, косясял си като Биталс, като Ринго Стар и Морник Стар.даже...

Еми Радев казвал ли нещо подобно??По кои друг признаци е станал Фатмак??

   ПП Кой е Морник Стар ... Не казвам, нека остане загадка..

Рекидж   ако иска, да ти я разбули..





Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2890 -: Април 13, 2021, 17:09:18 »
 :notworthy:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2891 -: Април 13, 2021, 17:15:59 »
Асол, невероятно, но факт, за втори път споделям твоето мнение за личност в бг политиката. ( Първо беше за президента.Двете сме единни, че не става, обаче по коренно различни причини ). Аз много бих искала да видя Мика Зайкова не само като откриващ НС доайен, но за съжаление две са причините поради които, според мен няма дори да бъде предложена председател. От г-жа Зайкова като експерт никой не би се лишил доброволно. Второ, за съжаление тя е на солидните 79, дано е още дълго в добро здраве. Татяна Дончева най-става. Ако ИТН биха били съставили коалиционно правителство бих искала да я видя като министър на вътрешните работи ( изобщо не се шегувам ). Но тъй като вървим към нови избори...
« Последна редакция: Април 13, 2021, 17:28:15 от Здравка »

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2892 -: Април 13, 2021, 17:20:22 »
цялата работа с "електронното" (кво му е на парното и дизеловото гласуване, muthafuckas?) гласуване е доста дебилна. Фсмисъл, че ок, фчужбина има един ноо голем брой имащи прао на глас български граждани, и некои формации ги обгрижват с цел ситуационни и краткосрочни електорални печалби. Тва е нормално, така трябва да правят.

Проблемът е, че първо:

Нема доказателства, че активността на изборите е тази, щото наште сънародници ф чужбина не могат да гласуват по телефона.
Има обаче адски ноо доказателства, че наште сънародници и ф чужбина, и най-вече у нас, не са особено запленени од посланията на мераклиите да ни претставляват въф властта. Ниската активност и съответно по-високото относително тегло на контролирания вот не са резултат од тва, че хората ф чужбина не могат да гласуват по телефона, а од тва че адски ноо българи не вярват на думите на политиците.

Мисълта ми е, че колкото и да улесняваш достъпа до магазина, ако хората немат желание да купят нищо од изложеното вътре, те нема да купят нищо.

Фторо, хипертрофираното обгрижване на ена група имащи прао на глас български граждани е хем потенциално разединяващо, хем неконституционно, доколкото претпоставя преференциален достъп до гласуване само на ените(теа фчужбина), а другите вълци ги яли. Вотът освен таен е и РАВЕН. Или фсички ще имат прао да гласуват по телефона, или никой.

Последните избори показаха невъзможност всички желаещи българи в чужбина да гласуват. Секциите просто не можаха да поемат всички.
Второ, няма хипертофирано обгрижване - ако искаш ги смятай по секция на брой български граждани  в държава, ще видиш, че всъщност хипертрофията е хипотрофия.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2893 -: Април 13, 2021, 17:22:09 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2894 -: Април 13, 2021, 17:31:21 »
Поздрав на обединената „кръгла маса„ за усилията им за съставяне на правителство.
Тук може да се познаят.
Високият е Славчо, а последният Доган
https://www.youtube.com/watch?v=MfKdC6SYcnM

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2895 -: Април 13, 2021, 17:43:32 »
Такаа...аз попитах за председател на НС и веднага се появи неква Ива - мноо добра в еврозокондателство -  на практика това означава, че абер от понятие си няма от българско такова. Няма нужа да спорим  - имам излючително преки впечатления на тази тема. А сега да си поговорим професионално. Внимателно прегледах списъка на всички бъдещи депутати. Ако ще се придържаме към професионализма, опита  и правилата  - най-подходяща е Татяна Дончева. Чакам стрелба  :smokin:

Не знам на какво стъпват думите ти.
https://www.24chasa.bg/novini/article/9698794
Ива Митева е юрист и дълги години беше сътрудник на правната комисия, а в момента е директор на Дирекция “Законодателна дейност и право на ЕС” на НС. Тя е участвала в писането на всички парламентарни правилници в последните мандати и е наясно с процедурите в работата. През нея са минали всички основни закони в държавата през последните години. Бе дясна ръка на депутатите в изработването на промените в изборното законодателство в не един парламент. Народни представители със стаж дори припомнят как като шеф на правната комисия Данаил Кирилов се обръщал с респект към нея с “директор Митева”.

Доколко респектът на Дани Кирилов е добра референция не зная, но очевидно е у час с парламентарния правилник и дейността на НС.
Аз имам симпатии към Дончева, но дочувам, че не тя, а Манолова ще е предложението на тяхната група. Поне за нея техни представители са искали подкрепа от ДБ. Според мен, Дончева е подходяща за председател и участник в некои комисии - за вътрешни работи напр., а практиката засега е председателят на НС да не участва в комисии.
Караянчева напусна всички комисии, когато стана шеф на НС.   
« Последна редакция: Април 13, 2021, 17:46:04 от Памфуций »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2896 -: Април 13, 2021, 17:43:59 »
Quote (selected)
Последните избори показаха невъзможност всички желаещи българи в чужбина да гласуват. Секциите просто не можаха да поемат всички.
Никой не им пречи да гласуват по постоянен адрес
 
Quote (selected)
директор на Дирекция “Законодателна дейност и право на ЕС” на НС
Не мисля че е добра атестация
 
Quote (selected)
Бе дясна ръка на депутатите в изработването на промените в изборното законодателство
Това още по-малко
« Последна редакция: Април 13, 2021, 17:50:26 от 66 »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2897 -: Април 13, 2021, 17:44:52 »
  Ванче, тук ме кефи цялата страница.
 

И мене ме кефи.. Пембени цветчета .. Релакс ми дойде.   
 


   

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2898 -: Април 13, 2021, 17:47:03 »
Quote (selected)
Последните избори показаха невъзможност всички желаещи българи в чужбина да гласуват. Секциите просто не можаха да поемат всички.
Никой не им пречи да гласуват по постоянен адрес

Това твърдение в настоящите условия е меко казано неверно.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2899 -: Април 13, 2021, 17:49:12 »

Второ, няма хипертофирано обгрижване - ако искаш ги смятай по секция на брой български граждани  в държава, ще видиш, че всъщност хипертрофията е хипотрофия.

има и треа да има, щото изборите са аритметика. Ако смяташ, че точно тоа сегмент ще ти увеличи резултатите, ще го обгрижваш не, ами одгоре. Тва не е упрек, упреците ми беха по-одношение на конституционните импликации и националната кохезия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8088
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2900 -: Април 13, 2021, 17:53:14 »
Quote (selected)
Последните избори показаха невъзможност всички желаещи българи в чужбина да гласуват. Секциите просто не можаха да поемат всички.
Никой не им пречи да гласуват по постоянен адрес

Това твърдение в настоящите условия е меко казано неверно.
Мое е скъпо, но поне ще добият впечатления на място за това де се готват да "гласуват".
Щото иначе е като решение по картинка, и то през кривите медийни оградала.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2901 -: Април 13, 2021, 17:56:39 »
  Ванче, тук ме кефи цялата страница.
 

И мене ме кефи.. Пембени цветчета .. Релакс ми дойде.   
Напразно вие така със старшините, напразно...
"А на войне, как на войне
А мне и вовсе - мне вдвойне
Присохла к телу гимнастерка на спине
Я отставал, сбоил в строю
Но как-то раз в одном бою
Не знаю чем, я приглянулся старшине
Я отставал, сбоил в строю
Но как-то раз в одном бою
Не знаю чем, я приглянулся старшине
Шумит окопная братва
"Студент! А сколько - дважды два?
Эй, холостой! А правда, графом был Толстой?
А хто евоная жена?"
Но тут встревал мой старшина
"Иди поспи, ты ж не святой, а утром - бой"
И только раз, когда я встал
Во весь свой рост, он мне сказал
"Ложись!" - и дальше пару слов без падежей
К чему две дырки в голове?"
И вдруг спросил: "А что, в Москве
Неужто вправду есть дома в пять этажей?"
К чему две дырки в голове?"
И вдруг спросил: "А что, в Москве
Неужто вправду есть дома в пять этажей?"
Над нами шквал - он застонал
И в нём осколок остывал
И на вопрос его ответить я не смог
Он в землю лёг за пять шагов
За пять ночей и за пять снов
Лицом на Запад и ногами на Восток." :t23145:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2902 -: Април 13, 2021, 18:01:11 »
Вие наистина ли мислите, че някой чете и отчита някакви си бюлетини?
Трябва да сте съвсем извън времето и мястото.
Последните избори в най голямата демокрация на света и околните светове го показа.
Или вие и това не зацепихте.
Предварително се пазарят колко процента за теб, колко за мен, колко за другарчето, в зависимост от позициите, които е успяла да докопа определена групировка, пардон, партия, и от позициите, които заема навън куриращата ги групировка.
Това, че са договорени проценти, които да водят до патова ситуация, също не е случайно.
Навън куриращата групировка губи позиции,  бъдещето и е мътно, та се опитва да разкрати региона.
Затова по добре да се изчака с правителство.
Може и повторни избори.
Добри са ни лебедчетата, добри са ни

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2903 -: Април 13, 2021, 18:07:24 »
Асол, невероятно, но факт, за втори път споделям твоето мнение за личност в бг политиката. ( Първо беше за президента.Двете сме единни, че не става, обаче по коренно различни причини ). Аз много бих искала да видя Мика Зайкова не само като откриващ НС доайен, но за съжаление две са причините поради които, според мен няма дори да бъде предложена председател. От г-жа Зайкова като експерт никой не би се лишил доброволно. Второ, за съжаление тя е на солидните 79, дано е още дълго в добро здраве. Татяна Дончева най-става. Ако ИТН биха били съставили коалиционно правителство бих искала да я видя като министър на вътрешните работи ( изобщо не се шегувам ). Но тъй като вървим към нови избори...
Грешка и то мноо голяма от твоя страна! Ние с теб изобщо не споделяме едно и също мнение по отношение на действащия президент. Аз се дразня от някои негови решения, но по никакъв начин не споделям неграмотните ти определения за него. Военен пилот няма начин да е фатмак, питай мъжа си...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2904 -: Април 13, 2021, 18:11:38 »
Асол, господин генерала го посочиха с пръст на БСП от Вашингтон.
За съветник назначи бившата шефка на фондацията на Сорос за България.
Какво повече да се каже?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2905 -: Април 13, 2021, 18:13:33 »
Quote (selected)
директор на Дирекция “Законодателна дейност и право на ЕС” на НС

Като погледнем какво натвориха в тази област това трябва да е  утежняващо обстоятелство при формиране на присъдата, все пак се е възползвала от служебно положение да причини щети. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2906 -: Април 13, 2021, 18:13:42 »
Напразно вие така със старшините, напразно.


   Мене  за фатмаците, ми дойдоха спомени :m1708:
 
   А Старшини в авияцията, беха специалисти по кислородно обоурудване, електро, радио,  двигателисти и колелета на самолетя

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2907 -: Април 13, 2021, 18:15:25 »
Асол, господин генерала го посочиха с пръст на БСП от Вашингтон.
За съветник назначи бившата шефка на фондацията на Сорос за България.
Какво повече да се каже?

Коя е бившата шефка на рептиля за България!? Интересно ми е, щото за тез индивидиуми знам повече от доста. Би ли се ангажирала с име? Не за друго, ама да мога да го проверя...

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2908 -: Април 13, 2021, 18:18:19 »
Военен пилот няма начин да е фатмак, питай мъжа си...

Напълно съм съгласен. Познавам десетина възпитаници на ВНВВУ "Г. Бенковски", вече бивши военни инженери и пилоти, при това по-големи от Радев с по някоя друга година  - фатмашкото им е дълбоко чуждо. Може да са връзкари (трябваха си връзки за влизане тогава, макар основно натискът беше към гражданска авиация), може да са всекакви, ама не и фатмаци. Единственото изключение , за което се сещам, беше командирът на "Доброславци" по времето на промените (в началото 90те).
ПП. Алиса има предвид Иванка Иванова.   
« Последна редакция: Април 13, 2021, 18:20:21 от Памфуций »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2909 -: Април 13, 2021, 18:19:11 »
Бря и Капончето се уредило с полог( депутатинско седалоположище)!
Съвсем я бях отписал тая женица, ама сега покрай Мая, и Татянко ще се си я отчуваме малко време. :popcorn:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2910 -: Април 13, 2021, 18:22:43 »
Колкото по-шарено, толкова по-голем цирк.  :popcorn:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2911 -: Април 13, 2021, 18:23:12 »
от онлайн изданието на тълковния речник, мой е болдът
жарг. - военен; човек с ограничено мислене в резултат на затъпяване от военна служба; старшина (и презр.) тъп като фатмак

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2912 -: Април 13, 2021, 18:23:26 »
Quote (selected)
... господин генерала го посочиха с пръст на БСП от Вашингтон.
За съветник назначи бившата шефка на фондацията на Сорос за България.
Какво повече да се каже?
Например това, което казва Асол: че военен летец (според мен дори ас) не може да има манталитет на фатмак, че да бъде наричан така. Или това, че човекът още на младини е отличник от математическа гимназия.
Откъде Радев е посочен не знам – нали досега беше тъмната сила Решетников, какво стана с тая теза?
И изобщо човек трябва да се съди не по слухове, а по делата му. За мен президентът много малко пъти е постъпвал неправилно, в повечето случаи се е държал направо отлично.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2913 -: Април 13, 2021, 18:23:59 »
Военен пилот няма начин да е фатмак, питай мъжа си...

Напълно съм съгласен. Познавам десетина възпитаници на ВНВВУ "Г. Бенковски", вече бивши военни инженери и пилоти, при това по-големи от Радев с по някоя друга година  - фатмашкото им е дълбоко чуждо. Може да са връзкари (трябваха си връзки за влизане тогава, макар основно натискът беше към гражданска авиация), може да са всекакви, ама не и фатмаци. Единственото изключение , за което се сещам, беше командирът на "Доброславци" по времето на промените (в началото 90те).
ПП. Алиса има предвид Иванка Иванова.

 И кво? Иванка шеф на деди за България? Това са тежки глупости.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2914 -: Април 13, 2021, 18:25:40 »
И преди съм писала това. Чисто субективно, едва ли не на подсъзнателно ниво не харесвам президента Радев. Изглежда ми дървен,сякаш някой друг му е сложил думите в устата, а той внимава да не сбърка като говори...

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2915 -: Април 13, 2021, 18:26:54 »
Quote (selected)
от онлайн изданието на тълковния речник
Сори, ама цитираното от теб не е „онлайн изданието на тълковния речник“. Първо, защото има различни тълковни речници, а не само един, и второ, защото онова нещо не е онлайн вариант на никой от тях.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2916 -: Април 13, 2021, 18:27:02 »
Като става дума за належащи промени, един от първите, дето трябва да изхвърчат, е Кошлуков.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2917 -: Април 13, 2021, 18:27:07 »
Quote (selected)
И изобщо човек трябва да се съди не по слухове, а по делата му.

Ми да съдим.
Как младо ленче военен пилот в армия доскорошен враг на НАТО излиза в гарнизон и се озовава в САЩ? :t1813:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2918 -: Април 13, 2021, 18:27:31 »
За Решетников не знам, но от къде е спуснат, се обяви още преди изборите.
Няколко пъти съм го писала във форума на Сега, като смятам, че сме едни и същи участници, и няма нужда да се повтаря информация всеки ден.
Бившата шефка е едно селско име, кото не си дадох зор да запомня, а информацията е от достоверен, по достоверен източник.
Безинтересни са ми.
Но това само, че генерала и генералшата бха поканени на срещата на кралските особи в Токио, е ясно за кого работят.
В края на краищата, социализмът е благодатната нива на Ротшилдите, с подизпълнител Сорос.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 18:33:54 от Алиса .. »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2919 -: Април 13, 2021, 18:28:41 »
Асол, защо ръководството на БСП не подкрепи Радев за втори мандат? Вероятно и оттам загубихте гласове.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2920 -: Април 13, 2021, 18:28:53 »
Като става дума за належащи промени, един от първите, дето трябва да изхвърчат, е Кошлуков.
Приятна личност, на снимка да го видиш, шамар да му отпереш!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2921 -: Април 13, 2021, 18:30:13 »
Военен пилот няма начин да е фатмак, питай мъжа си...

Напълно съм съгласен. Познавам десетина възпитаници на ВНВВУ "Г. Бенковски", вече бивши военни инженери и пилоти, при това по-големи от Радев с по някоя друга година  - фатмашкото им е дълбоко чуждо. Може да са връзкари (трябваха си връзки за влизане тогава, макар основно натискът беше към гражданска авиация), може да са всекакви, ама не и фатмаци. Единственото изключение , за което се сещам, беше командирът на "Доброславци" по времето на промените (в началото 90те).
ПП. Алиса има предвид Иванка Иванова.

 И кво? Иванка шеф на деди за България? Това са тежки глупости.


Хаха... е все пак не знаеш всичко. Беше шеф (и то дългогодишен, около 15 г.) на правната програма на "Отворено общество".

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2922 -: Април 13, 2021, 18:30:44 »
За Решетников не знам, но от къде е спуснат, се обяви още преди изборите.
Няколко пъти съм го писала във форума на Сега, като смятам, че сме едни и същи участници, и няма нужда да се повтаря информация всеки ден

Със сигурност се обяви преди изборите - бил го спуснал Решетников - справка цЕлата преса и свинска телевизия у нас. Цялата кампания на мадам Цеца беше построена на таз сламка. Та кво викаш се било обявило преди изборите?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2923 -: Април 13, 2021, 18:30:59 »
Quote (selected)
и се озовава в САЩ
Е, и? Делата му ли коментираш или нещо друго?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2924 -: Април 13, 2021, 18:32:29 »
Блиц: Президетшата ни е приета по спешност в болница, по непотвърдена информация е постъпила за лечение на мозъчни аневризми.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2925 -: Април 13, 2021, 18:32:57 »
Quote (selected)
и се озовава в САЩ
Е, и? Делата му ли коментираш или нещо друго?
Предполагам е негово дело, поне не се е оплакал че група тюлени са го турили в чувал и са го прехвърлили през локвата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2926 -: Април 13, 2021, 18:34:33 »
Военен пилот няма начин да е фатмак, питай мъжа си...

Напълно съм съгласен. Познавам десетина възпитаници на ВНВВУ "Г. Бенковски", вече бивши военни инженери и пилоти, при това по-големи от Радев с по някоя друга година  - фатмашкото им е дълбоко чуждо. Може да са връзкари (трябваха си връзки за влизане тогава, макар основно натискът беше към гражданска авиация), може да са всекакви, ама не и фатмаци. Единственото изключение , за което се сещам, беше командирът на "Доброславци" по времето на промените (в началото 90те).
ПП. Алиса има предвид Иванка Иванова.

 И кво? Иванка шеф на деди за България? Това са тежки глупости.


Хаха... е все пак не знаеш всичко. Беше шеф (и то дългогодишен, около 15 г.) на правната програма на "Отворено общество".

Това го знам. И кво? То Отровеното общество пили у неколко сектора и баш в правния не нанася чак такива поразии. Псето е заровено у "гражданския" и образователния сектор, плюс екстрите по циганска линия. На фона на последните могат да си позволят да бъдат правно девствени

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2927 -: Април 13, 2021, 18:36:54 »
За Решетников не знам, но от къде е спуснат, се обяви още преди изборите.
Няколко пъти съм го писала във форума на Сега, като смятам, че сме едни и същи участници, и няма нужда да се повтаря информация всеки ден.
Бившата шефка е едно селско име, кото не си дадох зор да запомня, а информацията е от достоверен, по достоверен източник.
Безинтересни са ми.
Но това само, че генерала и генералшата бха поканени на срещата на кралските особи в Токио, е ясно за кого работят.
В края на краищата, социализмът е благодатната нива на Ротшилдите, с подизпълнител Сорос.

Права е руската посланничка.
Престанете да изпълнявате чужди поръчки в ущърб на интересите на България.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2928 -: Април 13, 2021, 18:37:00 »
Блиц: Президетшата ни е приета по спешност в болница, по непотвърдена информация е постъпила за лечение на мозъчни аневризми.
Внимавай, тук за цитиране на ''Блиц'' може да отнесеш нещо. :t0122:
******
На г-жа президентшата пожелавам бързо възстановяване.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2929 -: Април 13, 2021, 18:38:15 »
защо ръководството на БСП не подкрепи Радев за втори мандат? Вероятно и оттам загубихте гласове.

Защо постоянно повтаряш лъжи и манипулации от телевизора? Всяка твоя мисъл е налагано клише. Първо, въпросът дали БСП ще подкрепи Радев за втори мандат беше многократно задаван на Корнела много преди самият Радев да обяви, че ще се кандидатира. Няма как БСП да го подкрепи ако не знае какви са му намеренията. А когато Радев обяви кандидатурата си, Корнела не може да го подкрепи самоволно без решение на партийните си органи. Съвсем разбираемо за интелигентни хора беше казана, че това сега не е на дневен ред. Би ли споделила коя друга партия категорично подкрепи Радев пред да обяви кандидатурата си и след това, и колко гласа загубиха тези, които не го подкрепиха?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2930 -: Април 13, 2021, 18:41:14 »
Quote (selected)
А когато Радев обяви кандидатурата си, Корнела не може да го подкрепи самоволно без решение на партийните си органи. Съвсем разбираемо за интелигентни хора беше казана, че това сега не е на дневен ред. Би ли споделила коя друга партия категорично подкрепи Радев пред да обяви кандидатурата си и след това, и колко гласа загубиха тези, които не го подкрепиха?

Мисля че Слави го подкрепи и... не загуби ( или загуби, ама това е друга драма ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2931 -: Април 13, 2021, 18:43:20 »
Мисля че Слави го подкрепи и... не загуби

Ами, не го е подкрепил! Смотолеви нещо, че бил харби. Не е казал ИТН категорично ще гласува за Радев на президентските избори.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2932 -: Април 13, 2021, 18:44:40 »
Мисля че Слави го подкрепи и... не загуби

Ами, не го е подкрепил! Смотолеви нещо, че бил харби. Не е казал ИТН категорично ще гласува за Радев на президентските избори.
Пък Нинова каза "не ме занимавайте с дреболии" и...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2933 -: Април 13, 2021, 18:44:50 »
ИТН и ИСМВ подкрепиха Радев за следващ мандат. За други партии и коалиции не знам. И не разбирам защо непрекъснато ми се втълпява, че цитирам клишета ''от телевизора''. Аз български телевизионни канали почти не гледам. Виж радио слушам, почти винаги ''Хоризонт''.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3574
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2934 -: Април 13, 2021, 18:45:59 »
Quote (selected)
Предполагам е негово дело
Кое е негово дело?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2935 -: Април 13, 2021, 18:48:29 »
buratinob, писали сме едновременно.
Кой дявол ни докара до главите това интересно време :t23145:
Приятна вечер на всички.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23740
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2936 -: Април 13, 2021, 18:50:26 »
Quote (selected)
Предполагам е негово дело
Кое е негово дело?
Отиването там.
Те не посрещат с отворени обятия без да носиш "армаган".
Какъв армаган може да носи военен летец от потенциално вражеска държава?
Едно време разправят че Доган занесъл една папка с имената на българските разузнавачи на едно посолство.
Дали е закарал списък, рецепта за тракийска салата или чертежи на нов тип ибрик базиран на българския чушкопек остана загадка.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2937 -: Април 13, 2021, 18:50:45 »
ИТН и ИСМВ подкрепиха Радев за следващ мандат. За други партии и коалиции не знам. И не разбирам защо непрекъснато ми се втълпява, че цитирам клишета ''от телевизора''. Аз български телевизионни канали почти не гледам. Виж радио слушам, почти винаги ''Хоризонт''.

ИТН не е подкрепил категорично Радев. ИСМВ също изразиха мъглява покрепа и ТО доста след като медиите започнаха да налагат измислената интрига, че БСП не го подкрепяла. Манолова сграбчи възожността да спечели точки. След като удобно ѝ бе поднесена. А това, че не гледаш телевизор изобщо не те оправдава. Защото мислиш като тях. А те манипулират точно такива като тебе.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2938 -: Април 13, 2021, 18:51:23 »
Мисля че Слави го подкрепи и... не загуби

Ами, не го е подкрепил! Смотолеви нещо, че бил харби. Не е казал ИТН категорично ще гласува за Радев на президентските избори.
Гепи
https://www.dw.com/bg/%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0/a-56947127

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2939 -: Април 13, 2021, 18:54:50 »
Пък Нинова каза "не ме занимавайте с дреболии" и...

Естествено че са дреболии! И то целенасочено създавани и папагалени. На прага на парламентарни избори! БСП все пак е партия. Ако ще трябва да зависи от от Радев, независимо колко е готин, по добре да се разпуска.