Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 06:20:44

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 191042 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3000 -: Април 15, 2021, 15:45:55 »
На твое място бих изтрил това мнение .
Да не говорим какво нашепва информация за "твоя диск, където си записваш стари мнения на форумци."
Нашепва, че си записвам изрази от книги, филми, форуми. Неща написани от умни хора, които не искам да изчезнат и аз да ги забравя. Не записвам всичко. Сякаш нямам записано от теб.  Но аз не съм важен, да се занимаваш с мен. Аз съм "nobody". Виж кандидатът за премиер не е! Това дали има шансове да стане такъв или няма не е важно. Важното е, че управляващата партия досега и печелеща избори може да предложи такъв "качествен" човек. Да даде "знаци и ясни сигнали". Отврат. Не форумецът. Както и преди съм писал от колония, толкова.
По-горе споменаваш Младенов. И той е така "способен". Освен външен министър , ако не се лъжа го направиха по някое време и военен министър. Без ден служба в Българска армия. Но затова пък служил в чужда. Само патриоти в българската политика. :t0174:

PS Сега се сещам, че в "Сто години самота" имаше герой който също си записваше разни неща, да не забравя. Неговия случай беше по-драматичен.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 18:30:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3001 -: Април 15, 2021, 15:50:59 »
гледам ф Дневник предложенията на ДъБъ за промени ф конституцията, спорет мен са ок, само въф връска с първото

иам един въпрос:

Пожарната репресивен орган ли е?
:well_done-1299:
 :m1924:
Nor1, не се заяждай с рекиджа! Enjoy на оригинални мисли. Можеш да си ги записваш дори. :lol:
« Последна редакция: Април 15, 2021, 16:18:08 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3002 -: Април 15, 2021, 16:19:46 »
 Само патриоти в българската политика.

Буч, не си разбрал.
В българската политика няма място за патриоти.
От 90та години България е окупирана от интернационала на крал Артур, и кръглата му маса.
„Задавайки пример за днешните корпоративни съуправления и освободени от данъци фондации, ,,Самата Кръгла маса се състои от лабиринт от компании, институции, банки и образователни институти, ориентацията в който сама по себе си би изисквала едногодишната работа на квалифицирани застрахователни статистици" според Коулман.
Така че, каквато и да е партия или политик да се пръкне, тя или той трябва да работят за британските интереси.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3003 -: Април 15, 2021, 16:20:33 »
че Митов е познат и одобряван от американците, по-точно от управляващите
..." човек с твърда и неоспорима евроатлантическа ориентация".
 
Шансовете на Митов да стане премиер на този етап клонят към нула, според почти всички, така че издигнатата кандидатура трябва да се счита кат "силен сигнал и ясен знак" навън.
Ако съм "навън" и някой ми даде  подобен "силен сигнал и ясен знак" , единственото нещо,  което ще си помисля за него е, че е  хитрец на дребно

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3004 -: Април 15, 2021, 16:21:04 »
пустите му британски интереси, целият свят работи за тех.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3005 -: Април 15, 2021, 16:28:16 »
:well_done-1299:  :m1924:
Nor1, не се заяждай с рекиджа! Enjoy на оригинални мисли. Можеш да си ги записваш дори.

Оригинални мисли ? В Хамел - да. В ментето му - хич.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3006 -: Април 15, 2021, 16:32:02 »
един определен сегмент граждани, които - признавам - преобладават в тоя форум

Продължавам да съм сигурен, че в други форуми с друг сегмент "граждани", ще се чувстваш далеч по-добре, отколкото тук.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3007 -: Април 15, 2021, 16:35:24 »
Quote (selected)
Шансовете на Митов да стане премиер на този етап клонят към нула,

Беше си и е равен на 0.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3008 -: Април 15, 2021, 16:36:05 »
Норчо, ти си антропоморфна персонификация на дружелюбието.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3009 -: Април 15, 2021, 16:44:09 »
Продължавам да съм сигурен, че в други форуми с друг сегмент "граждани", ще се чувстваш далеч по-добре, отколкото тук.
:t0120: Такива да ги нямаме! Тук е свободна територия, Памфуций е добре дошъл и да не чувам подобни подмятания незаслужено!

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3010 -: Април 15, 2021, 18:45:12 »
Пожарната репресивен орган ли е?
===
ДДЗ *де да знам. Версиите на Борисов за участието му с кубинки и автомат във Възродителния процес, напр. са твърде много, за да мога да дам отговор.  :nuts:

 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3011 -: Април 15, 2021, 20:22:06 »
един технически въпрос: сега, като има нов парламент и нови парламентарни групи, кога ще се преструктурира цик-а? щото тя би трябвало за следващите избори, без значение кога са, да бъде в съответстващ вид, сиреч без патреоти, бацевия калинкаж да бъде редуциран, да довтасат итенейци, дебейци, изправейци и т.н.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3012 -: Април 15, 2021, 20:43:56 »
Това беше споменато днес в НС. Май скоро ще искат оставката на настоящата. 
Продължавам да съм сигурен, че в други форуми с друг сегмент "граждани", ще се чувстваш далеч по-добре, отколкото тук.
Къде, бре Норчо?! Само не ми казвай форума на "Дневник", защото там съм с образа на комуне, агент на Масква , македонист и коминтерновец (освен "джендър" , циганин. турчин).
« Последна редакция: Април 15, 2021, 20:49:32 от Памфуций »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3013 -: Април 15, 2021, 21:05:44 »
Quote (selected)
Къде, бре Норчо?!

Сакън! Хич да не си помислил да ходиш някъде другаде. Тъкмо тръгна приказката и вече има какво да чета.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3014 -: Април 15, 2021, 21:14:44 »
Крумчо преди малко при Дремджиев се повтори себе си, а и Корнела от днес, за актуализация на пенсиите. По всичко изглежда към списъка на Асол ще трябва да прибавим това изискване на БСП за бъдеща подкрепа.
Вече сме доста вътре с кинтите, резервът паднал на милиард и 400 мил. Май ще има актуализация на бюджета и още заеми. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3015 -: Април 15, 2021, 21:21:49 »
Quote (selected)
Италия и Испания ще могат първи да се възползват от финансовата помощ на ЕС
https://bntnews.bg/news/italiya-i-ispaniya-shte-mogat-parvi-da-se-vazpolzvat-ot-finansovata-pomosht-na-es-1047029news.html
После и другите ще ни възползват.
Пак ще има:
"Нека началниците да кажат!"
Пак ще е "за добро".
Ще се печатат евра на корем за следващите 5 години, кредит, дебит важното е да има за раздаване и паството да е на колене с протегната напред ръка за подаяние.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3016 -: Април 15, 2021, 21:24:33 »
Quote (selected)
а и Корнела от днес, за актуализация на пенсиите.

Онези борисовите по 50 лева докога щяха да ги раздават?
Питам, щот не съм сред бенефициерите и не съм обръщала внимание на сроковете, но май ще изчезнат внезапно като НОЩ. Та има логика в актуализацията на пенсиите, за която Нинова говори от началото на кризата.

Впрочем някакво предположение за финансов министър? Не гербав, разбира се.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 21:30:36 от Simplified Solutions »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3017 -: Април 15, 2021, 21:29:13 »
има логика да дигнат пенсиите така щото пенсионерите да имат възможност да функционират на едно подобаващо на човешкото достойнство материално равнище.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3018 -: Април 15, 2021, 21:38:41 »
Онези борисовите по 50 лева докога щяха да ги раздават?
Питам, щот не съм сред бенефициерите и не съм обръщала внимание на сроковете, но май ще изчезнат внезапно като НОЩ. Та има логика в актуализацията на пенсиите, за която Нинова говори от началото на кризата.

Впрочем някакво предположение за финансов министър? Не гербав, разбира се.
До 30 април са.
На "моите" виждането е срокът да се увеличи до края на годината и тогава вече, в зависимост от състоянието на икономиката да се прави актуализация на пенсиите. Или най-рано през лятото.
Аз също мисля така, защото още не е съвсем ясно дали ще бъде изпълнена приходната част на бюджета (сега върви данъчната кампания) и доколко държавата ще може да събере планираните приходи. Актуализация така или иначе ще има, но ако тя стане тоя месец, ще е до голяма степен хвърляне на боб ...   

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3019 -: Април 15, 2021, 21:43:28 »
Това беше споменато днес в НС. Май скоро ще искат оставката на настоящата.  Къде, бре Норчо?! Само не ми казвай форума на "Дневник", защото там съм с образа на комуне, агент на Масква , македонист и коминтерновец (освен "джендър" , циганин. турчин).
Понякога така се случва, много зависи от околовръстната среда.
В дума си бясно десен, в дневник комунист, тук си баш на точката на дузпата.

Quote (selected)
Казал ми е свако Цако: "Имаш крава, пиеш мляко.
Стой си, Стойчо, в България, майната й на Швейцария!"

https://www.youtube.com/watch?v=0g-3OzWvQQ0

 :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3020 -: Април 15, 2021, 21:46:43 »
Крумчо преди малко при Дремджиев се повтори себе си, а и Корнела от днес, за актуализация на пенсиите. По всичко изглежда към списъка на Асол ще трябва да прибавим това изискване на БСП за бъдеща подкрепа.
Вече сме доста вътре с кинтите, резервът паднал на милиард и 400 мил. Май ще има актуализация на бюджета и още заеми.
Няма как да стане. Кой ще разчете актуализация на бюджета. Ананиев? Освен това разходната част е пренадута. Просто ще требе се ораже излишното.
Тунели, магистрали .....
Това касае и "помощите" за фирмите.
Например Шишеджам ка е пострадала от ковида. НЕ се продава вино ли?
А те от самото начало цоцат сериозни кинти. Когато трагна 60/40 половината от сумите и нагоре.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 21:58:37 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3021 -: Април 15, 2021, 22:07:39 »
:t0120: Такива да ги нямаме!
Тук е свободна територия, Памфуций е добре дошъл и да не чувам подобни подмятания незаслужено!
Сама каза, че езоповият език е позволен  O:-)

Къде, бре Норчо?! Само не ми казвай форума на "Дневник", защото там съм с образа на комуне, агент на Масква , македонист и коминтерновец.
Е, ако е вярно, тогава ти казвам "добре дошъл"  :0007:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3022 -: Април 15, 2021, 22:19:05 »
Quote (selected)
защото там съм с образа на комуне, агент на Масква , македонист и коминтерновец (освен "джендър" , циганин. турчин).
Няма страшно, тук пък Санкта София се оказа гербава, а Онци - бясно десен.  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3023 -: Април 15, 2021, 22:21:13 »
Сама каза, че езоповият език е позволен  O:-)
Е, ако е вярно, тогава ти казвам "добре дошъл"  :0007:
Позволен е, ама това да се ритат другарчетата под масата по кокалчетата не е харно. Съответно наздраве на всички и добре дошли на дошлите!  :ok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3024 -: Април 15, 2021, 22:24:15 »
Няма страшно, тук пък Санкта София се оказа гербава, а Онци - бясно десен.  :smokin:
Ама пък какъв моабет става!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3025 -: Април 15, 2021, 22:27:23 »
Езоп е бил ноо груб, невъздържан и импулсивен човек със склонност да съска/фучи срещу древногръцките лица, които по ена или друга причина е смятал за неодговарящи на изискванията му.

Той е имал ноо високи изисквания, одкъдето идва и изразът "Езопофски изисквания".

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3026 -: Април 15, 2021, 22:29:46 »
Quote (selected)
има логика да дигнат пенсиите така щото пенсионерите да имат възможност да функционират на едно подобаващо на човешкото достойнство материално равнище.
Ц!
Няма логика да се взигат пенсиите, има логика да се актуализират. Напр. пенсии отпуснати преди години за една и съща средна заплата тогава и сега и едни и същи други индивидуални условия, съществено се различават помежду си в полза на последно отпусканите.
п.с. пенсионер съм, та моля за конструктивно опониране, неориентирани мрафки не се приемат за аргументи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3027 -: Април 15, 2021, 22:33:29 »
Quote (selected)
Например Шишеджам ка е пострадала от ковида. НЕ се продава вино ли?
Продава се, ама ф картончета, а те произвеждат само стъклария.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3028 -: Април 15, 2021, 22:37:26 »
Продава се, ама ф картончета, а те произвеждат само стъклария.
Искаш кажеш, че понрай ковида народа пие повече и пренебрагва малките опаковки?
« Последна редакция: Април 15, 2021, 22:45:54 от 66 »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3029 -: Април 15, 2021, 22:37:47 »
Quote (selected)
Няма логика да се взигат пенсиите, има логика да се актуализират.

има логика първо да се вдигнат фсички срамно ниски пенсии, а после фсички пенсии да се актуализират на некви съответни интервали по съответната формула.
 
Освен ако немаш предвит само твоята пенсия, която несъмнено е абсолютно несправедливо и срамно ниска, за разлика од пенсиите на другите, които са или срамно високи, или оправдано ниски.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3030 -: Април 15, 2021, 22:53:28 »
Езоп е бил ноо груб, невъздържан и импулсивен човек със склонност да съска/фучи срещу древногръцките лица, които по ена или друга причина е смятал за неодговарящи на изискванията му.

Той е имал ноо високи изисквания, одкъдето идва и изразът "Езопофски изисквания".
Обаче можел да готви прилично, поне така разказват злите (основно пострадали свински) езици!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3031 -: Април 15, 2021, 22:57:39 »
Quote (selected)
Освен ако немаш предвит само твоята пенсия, която несъмнено е абсолютно несправедливо и срамно ниска, за разлика од пенсиите на другите, които са или срамно високи, или оправдано ниски.
Од моята съм доволен.
Помолих за компетентни отговори.
Ся пак кво неориентирано добиче те е налазило?
Произволното вдигане на най ниските пенсии, правено неколкократно и до сега, само свива ножицата, на и без това ограничените отгоре пенсии.Получава се уравниловка. Ако щеш - връщаме се преди 89 г., но САМО по този показател.
За най ниските пенсии, непозволяващи нормално съществуване на индивидите, може да се мисли за държавни помощи - отделно перо в бюджета.
В крайна сметка живеем в условия на пазарна икономика и модела на плосък данък е изчерпан.
Да си въведат прогресивна скала и ако намерят пари - да вдигат както намерят за добре И пенсии.
Плосък данък и уравнивиловка на пенсии е едно и също.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3032 -: Април 15, 2021, 23:14:52 »
Quote (selected)
Искаш кажеш, че понрай ковида народа пие повече и пренебрагва малките опаковки?
Не искам да кажа това.
Една опаковка от 3 литра асеновградски мавруд е към 15 лева.
Същото количество в бутилки е около 28-30 лева.
Цени в Метро.
В бутилките е една идея по качествено.
Покрай ковида, народа гледа да се позапасява по рядко и съответно в по големи количества.
Ако няма възможности - просто намаля качеството /напр. се ориентира към наливно/.
И т.н.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3033 -: Април 15, 2021, 23:31:38 »
Quote (selected)
Произволното вдигане на най ниските пенсии, правено неколкократно и до сега, само свива ножицата, на и без това ограничените отгоре пенсии.Получава се уравниловка.

за да не се получи уравнилофка, теа със ниските пенсии кво? Да умират фкофите ли? Уравнилофка...holy shite, е затва България може да я управлява буквално фсеки, щото таа дейност не изисква никви усилия, само треа да кажеш на ена група хора, че ако друга група хора стане по-малко зле, одколкото е фмомента, първата група ще стане жертва на уравнилофка.

Маамустара, напрао ми е нелофко, мислех че фтоа форум имаше некви леви и социално грамотни хора. Интересно къде съм попаднал...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3034 -: Април 15, 2021, 23:39:01 »
Quote (selected)
Да умират фкофите ли?
Писал съм какво, ама си требе малко и четене освен правене на интересен.
Бе ти да не си Слафчу под прикритие?
Quote (selected)
Маамустара, напрао ми е нелофко, мислех че фтоа форум имаше некви леви и социално грамотни хора. Интересно къде съм попаднал...
Там, а пък ти е нелофко щот малко ти избиват балансите фсе ф посока слафчова. Пък ако не си ориджинъла, пак се огледай, левите и социално грамотни хора са си тук.
Просто не са длъжни да играят жълтевини.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3035 -: Април 15, 2021, 23:47:27 »
Слафчо предлага да се вдигнат пенсиите, така че пенсионерите да не мрат фкофите или да не живеят като кучета?

Одобрявам.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3036 -: Април 15, 2021, 23:49:59 »
Quote (selected)
само треа да кажеш на ена група хора, че ако друга група хора стане по-малко зле, одколкото е фмомента, първата група ще стане жертва на уравнилофка.
Бе ти наистина май си Слафчу!
Нали ако вдигнат пенсиите на всички 2.1 милиона пенсионери - една трета от получаващото пари по един или друг начин население на БГ, тутакси цените ще се вдигнат също с толкова и т.н. "повишение" на пенсии ще е на практика нула цяло мноо нули и нищо процента, само дето ще изпищят такива като теб, все оше работещи /и манерковците евентуално/.
Същото, ако некой кютюк взима заеми и раздава социални помощи.
Затова и требе да се върже баланса - и как може да го направим сега?
Ми както и до сега - преразпределение.
Откъде?
Ако имаш друга идея освен прогресивния данък - сподели.
То не, че няма, ама като сравняваме - заплащането за едно и също нещо се увеличи през последните години мноо повече, отколкото пенсиите за същия период, т.е стигаме до там откъдето започнах - първият ми пост по въпроса.
Аре сега си ти, ама ако обичаш без емоции къде си попаднал, кофи за боклук и неориентирани мрафки.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3037 -: Април 16, 2021, 00:00:47 »
Позволен е, ама това да се ритат другарчетата под масата по кокалчетата не е харно.

А, не знам. Езоп да каже редно ли е да ги карам да си дигнат краката над масата, преди да ги ритна  :t0135:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3038 -: Април 16, 2021, 00:01:01 »
Quote (selected)
Нали ако вдигнат пенсиите на всички 2.1 милиона пенсионери - една трета от получаващото пари по един или друг начин население на БГ, тутакси цените ще се вдигнат

Ъхъ, и други знамения ще има. По небето ще мине опашата звезда, жена-първескиня ще роди седмоглаф ротвайлер и две трети од видимата част на Луната ще се вапцат ф цветовете на знамето на Суринам.


Не знам, дали съм споменавал досега, но спорет мен таа страна може да я управлява буквално фсеки. Достатъчно е само...упс сега се сетих, че вече бех споменавал това.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3039 -: Април 16, 2021, 00:05:54 »
Е, щом настояваш - наздраве!
 :t0328:
п.с. земи смени шльокавото уиски дет са ти го пробутали за 12 иърс олд, сингъл малц и т.н. и др. т.
п.п.с.
Ако нямаш с кво - ше те урЕдим, няма да ми е зъ пръф път.Белким фокусираш. :blurry_drunk-2127:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3040 -: Април 16, 2021, 00:06:51 »
Аз нямам принципно възражение срещу прогресивния данък, но се опасявам, че той няма реши проблема с баланса, т.е. няма да да даде кинтите , които са необходими за осезателно вдигане на пенсиите. Поне не е в близките няколко години. Демография и състоянието на икономиката не го позволяват.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3041 -: Април 16, 2021, 00:12:18 »
А, не знам. Езоп да каже редно ли е да ги карам да си дигнат краката над масата, преди да ги ритна  :t0135:

Това младежите сте опасна групичка! Ти ще се юрнеш да ритнеш някой с крака над масата? Абе пиене няма ли наоколо, мезета, таквиз неща, че ще се занимаваш със спортна гимнастика под/на/около маса! Даже при мен вече е ичкиено време!

Което ме навява на мисълта да спретна един зелник, че скоро ще стане топло за такива неща.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3042 -: Април 16, 2021, 00:16:02 »
Ъхъ, и други знамения ще има. ... жена-първескиня ще роди седмоглаф ротвайлер ...

Сбъркал си пророчеството. Не жена ще роди ротвайлер, а ротвайлерка ще роди от ЗШБТ.



П.П. ЗШБТ - западно-шотландски бял териер.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3043 -: Април 16, 2021, 00:19:03 »
Сбъркал си пророчеството. Не жена ще роди ротвайлер, а ротвайлерка ще роди от ЗШБТ.



П.П. ЗШБТ - западно-шотландски бял териер.
А другите двамца на снимката? Домашна подобрена?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3044 -: Април 16, 2021, 00:20:19 »
Quote (selected)
но се опасявам, че той няма реши проблема с баланса,
Аааа, това вече е сериозно мнение.
Бонго, така е , едва ли сега може да се разчита на осезаем и незабавен ефект, но все отнякъде трябва да се започне. Другото може да е т.н. изсветляване на икономиката - нещото, което до сега само се приказваше и нищо, ама нищичко не се правеше, или ако нещо е правено - то е да се пренасочат постъпленията от хазната на държавата,  към герберската каса.
Или с други думи усилия за спазване на законите или ако щеш с две думи - повече държава и по възможност - по читава.
Все едно - усилията трябва да са не към раздаване на пари, а за изкарването им /икономиката глупако - що ли ми е познато от нейде/ и/ил преразпределение, ако искаме да сме социално справедлива държава, или поне да се прайм на такава не само на думи.
Като един съвсем отделен сегмент от това - справедливото разпределение на пенсии.
Под което разбирам - преизчисляването на старите пенсии - не давам съвети как, щото си има професионалисти по въпроса. Но пенсии от преди 10- и повече години отпуснати, са неадекватни на сегашното положение, то и преди пет години е така.
Забравихте ли освен това, че мутрата като дойде на власт и няколко години "суспендира" швейцарското правило и всички! пенсии изостанаха с доста проценти, но все пак най ниските се вдигнаха на няколко пъти и то с доста проценти, та при тях положението е друго - просто държавата трябва да отпуска помощи, но как - ноо е деликатно, щото както е сега - ще увеличиш на некои пенсиите с 30 лв.  и те ще надхвърлят онези, които са били по високи но не се увеличават.
Давам само пример - така и се получи вече на два пъти, а пък онези т.н. коледни добавки направо скарват хората и ги унижават.
Сложно е, дълго е, несправедливо е сега, не е по умствения багаж на мутри да управляват тази деликатна материя, учудвам се, че има и разумни хора шляпащи с галоши сред нея.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3045 -: Април 16, 2021, 00:23:13 »
Маамустара, напрао ми е нелофко, мислех че фтоа форум имаше некви леви и социално грамотни хора. Интересно къде съм попаднал...
Това е въпрос с повишена трудност.
Злите езици разправят, че си попаднал на място привързано към принципа - Който не работи, не трябва да яде.
Тоест, обратно на други места, където смятат, че който не работи, трябва да получава ББД. Подозира се, че държавата взема пари чрез данъци и съсипва спестяванията с инфлация, за да ги даде на безработните като ББД, които те ще изхарчат за стоки и услуги и така тези пари ще попаднат при богатите доставчици на стоки и услуги, които и без това са безсрамно богати.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3046 -: Април 16, 2021, 00:23:25 »
А другите двамца на снимката? Домашна подобрена?

Не. 2 от плодовете на въпросната либоф  :0005:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3047 -: Април 16, 2021, 00:27:10 »
Quote (selected)
където смятат, че който не работи, трябва да получава ББД.
Ъхъ!
Малката подробност е КОЛКО да е този ББД?
Колкото на сегашна средна пенсия в БГ?
На висока пенсия в БГ?
На средна заплата в БГ?
Колко?
Ако говорим за БГ.

Щото е в трите примерни случая ще ти се изсмеят.
Но хора в различни позиции.
« Последна редакция: Април 16, 2021, 00:36:01 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3048 -: Април 16, 2021, 00:30:13 »
Подозира се, че държавата взема пари чрез данъци и ... дава ... на безработните ББД, които те ще изхарчат за стоки и услуги,
и така тези пари ще попаднат при богатите доставчици на стоки и услуги ...

Т.е. д-вата взема пари от средноимащите, прекарва ги през нямащите, и в крайна сметка те отиват в богаташите. Крайният ефект - ограбване на средноимащите от богаташите и бавно ликвидиране на средноимащите като прослойка.
Хмм ... май точно това е целта  :m1708:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3049 -: Април 16, 2021, 00:32:35 »
Това е въпрос с повишена трудност.
Злите езици разправят, че си попаднал на място привързано към принципа - Който не работи, не трябва да яде.
Тоест, обратно на други места, където смятат, че който не работи, трябва да получава ББД. Подозира се, че държавата взема пари чрез данъци и съсипва спестяванията с инфлация, за да ги даде на безработните като ББД, които те ще изхарчат за стоки и услуги и така тези пари ще попаднат при богатите доставчици на стоки и услуги, които и без това са безсрамно богати.


мдааа...има такива индикации.

« Последна редакция: Април 16, 2021, 00:51:54 от wreckage »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3050 -: Април 16, 2021, 00:34:05 »
Quote (selected)
и бавно ликвидиране на средноимащите като прослойка.
А, едва ли за това упражнение ще се стараят с такива сложни схеми - виж САЩ.
Сравни средната им класа преди 40, 20, 10 г. и сега и ще си отговориш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3051 -: Април 16, 2021, 00:39:13 »
Ъхъ!
Малката подробносте КОЛКО да е този ББД?
Колкото на сегашна средна пенсия в БГ?
На висока пенсия в БГ?
На средна заплата в БГ?
Колко?
Ако говорим за БГ.

Щото е в трите примерни случая ще ти се изсмеят.
Но хора в различни позиции.
На практика ББД ще вземат само тези които нямат доходи, от всички останали държавата ще си го взема обратно.
Следователно колкото минималната пенсия в БГ.
Пари ще има в излишък след като се ликвидират излишните държавни  чиновници.
Неадекватната образователна система.
Неадекватната здравна система.
И най-вече неадекватната армия и полиция.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11164
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3052 -: Април 16, 2021, 00:39:24 »
Ся, аз излазям, щот съм толерантен, рекиджа се оплака завчера, че с Норчо 1 сме били 2:1 и т.н.
Ся ф компанията на Енгелс ше сте таман 1.5: 1.5, е от тва по справедливо - здраве!
Уека!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3053 -: Април 16, 2021, 00:48:12 »
Цитат на: Giuseppe
рекиджа се оплака завчера, че с Норчо 1 сме били 2:1 и т.н.

Демек, изкарва нъ шашкъни   :m1201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3054 -: Април 16, 2021, 00:51:33 »
Смисълът на ББД не е толкова в количество парични знаци които ще се дават, а в това да премахне бюрократизираната система за раздаване на социални помощи.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3055 -: Април 16, 2021, 00:53:25 »
Това е въпрос с повишена трудност.

Фсе пак, дори да игнорираме талазите дребнобуржоазно-калвинистка щуротия, които се излъчват од тоа мироглет, не мога да вдена как по-високата покупателна сила и повишеното потребление на групите с ниски доходи ще доведът до смъртоносен скок на цените и Армагедон за за целата държава плюс Джузепе.

Тва е ноо екстравагантна, да не кажа въртоглава прокоба и бих желал некой да ме запознае с икономическата логика, върху която е базирана. Щото очевидно не е базирана върху еквилибриума търсене-предлагане, нито върху ефектите на повишеното платежоспособно потребление на ритейлърски стоки ф ена икономика, нито върху некви данни за ефекта од тва повишаване на качеството на живота на ноо граждани върху колективната опществена психика и одтам върху продуктивността и разните други дебилни параметри...

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3056 -: Април 16, 2021, 01:00:29 »
Баце изгради стройна бюрократична система в която контролираше основните парични потоци.
Подозирам, че следващите които ще дойдат на власт, няма да разградят тази система, а само ще поемат управлението на паричните потоци, защото си вярват, че ще ги управляват по-добре от Баце.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3057 -: Април 16, 2021, 01:13:23 »
Фсе пак, дори да игнорираме талазите дребнобуржоазно-калвинистка щуротия, които се излъчват од тоа мироглет, не мога да вдена как по-високата покупателна сила и повишеното потребление на групите с ниски доходи ще доведът до смъртоносен скок на цените и Армагедон за за целата държава плюс Джузепе.
Това им подсказва формалната логика, а тя почти винаги подвежда когато става въпрос за икономика.
Иначе в България нямаше да толерират производството на зърно и слънчоглед и да го обсипват със субсидии, при положение, че цената на брашното и олиото в България изобщо не зависят от това колко зърно и слънчоглед сме произвели.
 
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3058 -: Април 16, 2021, 01:28:58 »
Лично аз не виждам грам логика фидеята, че повишеното потребление е пагубно. Нема данни да е, има данни, че е полезно както за произвотството и търговията, така и за заетостта, така и за фиска, щото крайният потребител плаща дедесето и разните непреки такси.

Което не ми беше акцентът. Акцентът ми беше, че треа да се дигнат пенсиите на хората, за да не живеят и мрат като кучета.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3059 -: Април 16, 2021, 01:34:20 »
Аааа, това вече е сериозно мнение.
Бонго, така е , едва ли сега може да се разчита на осезаем и незабавен ефект, но все отнякъде трябва да се започне. Другото може да е т.н. изсветляване на икономиката - нещото, което до сега само се приказваше и нищо, ама нищичко не се правеше, или ако нещо е правено - то е да се пренасочат постъпленията от хазната на държавата,  към герберската каса.
Или с други думи усилия за спазване на законите или ако щеш с две думи - повече държава и по възможност - по читава.
Все едно - усилията трябва да са не към раздаване на пари, а за изкарването им /икономиката глупако - що ли ми е познато от нейде/ и/ил преразпределение, ако искаме да сме социално справедлива държава, или поне да се прайм на такава не само на думи.
Като един съвсем отделен сегмент от това - справедливото разпределение на пенсии.
Под което разбирам - преизчисляването на старите пенсии - не давам съвети как, щото си има професионалисти по въпроса. Но пенсии от преди 10- и повече години отпуснати, са неадекватни на сегашното положение, то и преди пет години е така.
Забравихте ли освен това, че мутрата като дойде на власт и няколко години "суспендира" швейцарското правило и всички! пенсии изостанаха с доста проценти, но все пак най ниските се вдигнаха на няколко пъти и то с доста проценти, та при тях положението е друго - просто държавата трябва да отпуска помощи, но как - ноо е деликатно, щото както е сега - ще увеличиш на некои пенсиите с 30 лв.  и те ще надхвърлят онези, които са били по високи но не се увеличават.
Давам само пример - така и се получи вече на два пъти, а пък онези т.н. коледни добавки направо скарват хората и ги унижават.
Сложно е, дълго е, несправедливо е сега, не е по умствения багаж на мутри да управляват тази деликатна материя, учудвам се, че има и разумни хора шляпащи с галоши сред нея.

Според мен трябва да има преди всичко с грижа за работната сила или т.нар. човешки капитал. Може да звуча като мизантроп, но пенсионерите трябва да са последни в редичката. Грижата за работещи бедни и мерки срещу безработица, както за деца и подрастващото поколение, трябва винаги да бъде приоритет пред пенсиите. Най-малкото, защото сетне тези работещи бедни и безработни стават пенсионери и после нали и за тях ще трябват "достойни пенсии".
Друг приоритет трябва да са заплатите и условията за работа за медицински пероснал - лекари и сестри, за да остават в страната.
ГЕРБ са прави за инфраструктурата - тя е важна и асфалтът , макар да не се яде, е предпоставка да има хляб. Друг е въпросът с корупционно и клиентелско оскъпеният асфалт. Тези индустриални зони са безспорно полезни също. Така че държавата трябва да продължи да влага в инфраструктура особено ако има европейско съфинансиране.
От друга страна имаме доста "мъртви пари" под формата на влогове, които отлежават в банките, обезценяват се и реално не подпомагат икономиката. Необходим е механизъм, който да ги превърне в инвестиции.  Защото подозирам, че ако ще да си съдерем задниците, външните инвестиции никога няма да дойдат в степента, която ни е необходима. 
Социалната справедливост е възможна единствено в условията на просперитет и икономическа стабилност. Швейцарското правило е хубаво, но ако имаш икономика, която го позволява. Ние гледаме със завист западна Европа, но социалните системи там вече буксуват, а държавите са набълбукани с дългове. Тепърва в Европа ще има сътресения. Тогава вече и еврофондове няма да има.
Съжалявам за хаотично нахвърляните мисли на един хуманитар.