Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 192253 пъти)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #840 -: Март 28, 2021, 21:52:08 »

А Банките във ФЕД избираш ли? което е по-соществения въпрос.
Изобщо станахте за кашмер!
Банките от ФЕД се контролират от US Congress. Това трябваше вече да съм ви писал. Конгресът е създал ФЕД, конгреса може да му направи аудит, конгреса може да го промени.
Може да може, а може и да не може. Твърде добре са се вкоренили.

Въпроса е мажоритарно каква част от реалната власт избираш. Фед е просто върха на айсберга.
Така че не ни пробутвай американски рецепти.
Не че няма и добри.
Аз например бих прехвърлил парите за полюцаи и шопкори в съжтв. ведомства. Да се види, колко реално струват убавците.
А не кат сега в общата каца.
До видиш и как ще има пари за пенсии.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:04:39 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #841 -: Март 28, 2021, 21:52:59 »
Чакай сега - към кого си задаваш въпросите - към мен или към БСП?
Няма как да ти отговоря вместо БСП.
Ако смяташ, че мълчанието им е защита на американските бази - ОК, твоя работа.
Аз бях до тук!
Само един детайл искам да доуточня - в кое от двете твърдения вярваш повече.
Конгреса би могъл да прекрати съществуването на ФЕД.
ФЕД би могъл да прекрати съществуването на Конгреса.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #842 -: Март 28, 2021, 21:54:51 »

Това защита на американските бази в БГ ли е?
Нали пишем тук за БСП. Нещо мълчат за американските бази. Нали ти питаш какво щяло да стане ако БСП се обяви срещу тях?

И кво да кажат? При условие че присъствето им беше удължено от гребвато НС? То така е мноо лесно да се приказва, но договорите се изпълняват, или не си на това мнение? Ти кво препоръчваш на БСП всъщност? Да елиминира международен договор? Държа на отговор от твоя страна!!!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #843 -: Март 28, 2021, 21:55:12 »

Една птичка пролет не прави.
Постигна ли одит?
Цъ!
Можеше и един демократин да сложат за цвят, виж ако бяха повече сега нямаше да имате сенат, конгрес, демократи и републиканци. :lol:
Вие не разбирате Америка.
ФЕД и Конгреса не са антагонисти. Дори с президента не са. Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.
Не плачете за Америка! Плачете за БГ. Вашето злато е в чужбина. Американското си е в Америка. Федерално (държавно) и частно е преплетено, но златото е в Fort Knox & NY.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #844 -: Март 28, 2021, 21:57:13 »

Това защита на американските бази в БГ ли е?
Нали пишем тук за БСП. Нещо мълчат за американските бази. Нали ти питаш какво щяло да стане ако БСП се обяви срещу тях?

И кво да кажат? При условие че присъствето им беше удължено от гребвато НС? То така е мноо лесно да се приказва, но договорите се изпълняват, или не си на това мнение? Ти кво препоръчваш на БСП всъщност? Да елиминира международен договор? Държа на отговор от твоя страна!!!
Договорът е десетгодишен, но с предизвестиие 1 година може да се прекрати.
Да не би БСП да се готви да даде предизвестието? Ще ти се смеят и от Южен Парк. Кака ви Корни нали ходи там?
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:04:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #845 -: Март 28, 2021, 21:59:05 »
Quote (selected)
но златото е в Fort Knox & NY
Залагаш ли на това изпит смачкан бирен кен? :0007:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #846 -: Март 28, 2021, 21:59:14 »

Една птичка пролет не прави.
Постигна ли одит?
Цъ!
Можеше и един демократин да сложат за цвят, виж ако бяха повече сега нямаше да имате сенат, конгрес, демократи и републиканци. :lol:
Вие не разбирате Америка.
ФЕД и Конгреса не са антагонисти. Дори с президента не са. Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.
Не плачете за Америка! Плачете за БГ. Вашето злато е в чужбина. Американското си е в Америка. Федерално (държавно) и частно е преплетено, но златото е в Fort Knox & NY.
Пет пари не давам за реднешко, но  в горния ми пост ти зададох въпрос, на който държа да ми отговориш! Така ще ти проверя нивото на законност и демокрация, без съмнение унаследени от свободната американска среда :smokin:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #847 -: Март 28, 2021, 22:01:19 »
Чакай сега - към кого си задаваш въпросите - към мен или към БСП?
Няма как да ти отговоря вместо БСП.
Ако смяташ, че мълчанието им е защита на американските бази - ОК, твоя работа.
Аз бях до тук!
Само един детайл искам да доуточня - в кое от двете твърдения вярваш повече.
Конгреса би могъл да прекрати съществуването на ФЕД.
ФЕД би могъл да прекрати съществуването на Конгреса.
Не ми се навлиза в дебрите нa "Zeitgeist" & конспирологията. Не съм подготвен за това.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #848 -: Март 28, 2021, 22:01:41 »
Quote (selected)
Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.
А!
Благодаря, ти си ми отговорил индиректно на голяма част от въпроса ми.
Остава само дребна подробност - докога?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #849 -: Март 28, 2021, 22:03:42 »
Quote (selected)
Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.

Само не мога да видя къде в тая схема е конгреса? :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #850 -: Март 28, 2021, 22:06:05 »
Quote (selected)
Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.

Само не мога да видя къде в тая схема е конгреса? :crying_with_laughter-3302:
Е как къде? Точно конгреса го облече в закон и бидона го разписа. Тогава си видях $ в сметката. Прати ги IRS. Не някакъв си ФЕД.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #851 -: Март 28, 2021, 22:06:45 »
Quote (selected)
Вие не разбирате Америка.
Сигурно е така, но слава Богу има доста инфо, пък и доста са попрескачали до там я за седмица-две, я за месец-два, я за повече, та са се насладили достатъчно и мъъъничко са се опитали да я разберат.
Бъч,
Вие не разбирате България.
Ще ми се да вярвам, щото сте се отдалечили доста.
Има и други варианти, но що съм такъв наивник, че не искам да ги приемам - сам не зная!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #852 -: Март 28, 2021, 22:07:50 »
Quote (selected)
Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.

Само не мога да видя къде в тая схема е конгреса? :crying_with_laughter-3302:
Е как къде? Точно конгреса го облече в закон и бидона го разписа. Тогава си видях $ в сметката. Прати ги IRS. Не някакъв си ФЕД.
Викаш конгреса можеше да откаже, можеше първо да поиска одит на златото?
 :m1273:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #853 -: Март 28, 2021, 22:08:15 »
Quote (selected)
Народа си иска незаработените долари и ФЕД-а им ги осигурява.
А!
Благодаря, ти си ми отговорил индиректно на голяма част от въпроса ми.
Остава само дребна подробност - докога?
Докато купувате модел самолети от 1970, осем на брой за $1.2 милиарда. Които нямате, а ги вземате в заем. Заемите са заробване.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #854 -: Март 28, 2021, 22:09:22 »
Изчистването на мъртвите души от грао даже може да стане с подзаконов нормативен акт, в краен случай гербавите могат да бръкнат в преходни и заключителни на закона за патентите, например. Не виждам кво общо може да има с идиотщината електронно гласуване
А аз виждам.
Първо установяваш колко са ти гласоподавателите изобщо. Когато разчистиш мъртвите души, възможността за дребни гешефти намалява. Не може да се каже, че референдумът е събрал 30% при условие че средно от 10 хиляди са гласували 230 човека, а ти знаеш колко по 10 хиляди имаш живи.

Когато няма вече мъртви души, вежливо приканваш живите гласоподаватели да се регистрират С ИЗБИРАТЕЛНА ЦЕЛ на мястото на съответното си ПОСТОЯННО местоживеене. Асол в София, Здравчето във Варна, аз в Отава, Бъч в Сан Франциско или където там му е най-близкото консулство. Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.

Опанки, в чужбина ще се регистрира я всеки стотен, я всеки триста и петдесети. Щото мързелът в повечето случаи ще надделее над патриотизма на маса. Решава се въпросът с чужбинския вот, без пререкания. Имат право да гласуват, никой не им пречи, но при условията за всички - документи, на място, протокол. По този начин няма как да се правят гешефти на едро в деня на вота, защото новоявлените гласоподаватели няма как да са много. Като те сами са си виновни за това, имали са половин година.

Мдаа, тук ще настане веселбата, щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси. Та затова май никой не иска да ръчка това гнездо на оси и стършели.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #855 -: Март 28, 2021, 22:11:38 »
Quote (selected)
Вие не разбирате Америка.
Сигурно е така, но слава Богу има доста инфо, пък и доста са попрескачали до там я за седмица-две, я за месец-два, я за повече, та са се насладили достатъчно и мъъъничко са се опитали да я разберат.

Прескачали сте. Били сте туристи. Ела поработи, плащай данъци на ТАЗИ държава, пенсионирай се в нея и ще разбера, че имаш "информирано мнение". Другото е емоции.
Кой има нужда от чужди емоции. Аз си имам собствени.

За да стана по-ясен: Студенти тук учат в добри университети, но после трудно намират работа. Искат им "experience". Само от книжките колкото и да са добри, не им върши работа. Дори работа по някой проект в компания се цени.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:15:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #856 -: Март 28, 2021, 22:13:58 »
Quote (selected)
щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси.
:t1818:
Ммм не можах да проследя как се стигна до горното от по горните разсъждения.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #857 -: Март 28, 2021, 22:15:04 »
Quote (selected)
Кой има нужда от чужди емоции. Аз си имам собствени.
Секи!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #858 -: Март 28, 2021, 22:16:30 »
Изчистването на мъртвите души от грао даже може да стане с подзаконов нормативен акт, в краен случай гербавите могат да бръкнат в преходни и заключителни на закона за патентите, например. Не виждам кво общо може да има с идиотщината електронно гласуване
А аз виждам.
Първо установяваш колко са ти гласоподавателите изобщо. Когато разчистиш мъртвите души, възможността за дребни гешефти намалява. Не може да се каже, че референдумът е събрал 30% при условие че средно от 10 хиляди са гласували 230 човека, а ти знаеш колко по 10 хиляди имаш живи.

Когато няма вече мъртви души, вежливо приканваш живите гласоподаватели да се регистрират С ИЗБИРАТЕЛНА ЦЕЛ на мястото на съответното си ПОСТОЯННО местоживеене. Асол в София, Здравчето във Варна, аз в Отава, Бъч в Сан Франциско или където там му е най-близкото консулство. Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.

Опанки, в чужбина ще се регистрира я всеки стотен, я всеки триста и петдесети. Щото мързелът в повечето случаи ще надделее над патриотизма на маса. Решава се въпросът с чужбинския вот, без пререкания. Имат право да гласуват, никой не им пречи, но при условията за всички - документи, на място, протокол. По този начин няма как да се правят гешефти на едро в деня на вота, защото новоявлените гласоподаватели няма как да са много. Като те сами са си виновни за това, имали са половин година.

Мдаа, тук ще настане веселбата, щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси. Та затова май никой не иска да ръчка това гнездо на оси и стършели.

Не само, че разкара родната ни Конституция, но успе и да вкараш взможности за цуци, които той не притежава, щото няма администрация зад гърба си. Всъщност, след седмица ще имаш възможност да се убедиш на практика, как некакво си там реднешко лоби или му е прало парите, или се е набутало мноо жестоко. Просто устискай!  И не забравяй - говорим за България, а не за Канада! :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #859 -: Март 28, 2021, 22:20:13 »
Не само, че разкара родната ни Конституция, но успе и да вкараш взможности за цуци, които той не притежава, щото няма администрация зад гърба си. Всъщност, след седмица ще имаш възможност да се убедиш на практика, как некакво си там реднешко лоби или му е прало парите, или се е набутало мноо жестоко. Просто устискай!  И не забравяй - говорим за България, а не за Канада! :nuts:
А може ли да ми обясниш как съм разкарала родната ни Конституция? За възможностите на Цветанов мненията ни са фундаментално различни, затова не питам.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #860 -: Март 28, 2021, 22:20:24 »
Изчистването на мъртвите души от грао даже може да стане с подзаконов нормативен акт, в краен случай гербавите могат да бръкнат в преходни и заключителни на закона за патентите, например. Не виждам кво общо може да има с идиотщината електронно гласуване
А аз виждам.
Първо установяваш колко са ти гласоподавателите изобщо. Когато разчистиш мъртвите души, възможността за дребни гешефти намалява. Не може да се каже, че референдумът е събрал 30% при условие че средно от 10 хиляди са гласували 230 човека, а ти знаеш колко по 10 хиляди имаш живи.

Когато няма вече мъртви души, вежливо приканваш живите гласоподаватели да се регистрират С ИЗБИРАТЕЛНА ЦЕЛ на мястото на съответното си ПОСТОЯННО местоживеене. Асол в София, Здравчето във Варна, аз в Отава, Бъч в Сан Франциско или където там му е най-близкото консулство. Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.

Опанки, в чужбина ще се регистрира я всеки стотен, я всеки триста и петдесети. Щото мързелът в повечето случаи ще надделее над патриотизма на маса. Решава се въпросът с чужбинския вот, без пререкания. Имат право да гласуват, никой не им пречи, но при условията за всички - документи, на място, протокол. По този начин няма как да се правят гешефти на едро в деня на вота, защото новоявлените гласоподаватели няма как да са много. Като те сами са си виновни за това, имали са половин година.

Мдаа, тук ще настане веселбата, щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси. Та затова май никой не иска да ръчка това гнездо на оси и стършели.

това по никакъв начин не отменя конституцията с нейното изискване за тайна на вота. от друга страна, активната регистрация може да улесни оптимизирането на секциите - като знаеш, че имаш 5000 човека в чикаго примерно, пращаш не 2, а 10 машини. за да не караш хората да чакат с часове на опашка.

ама това също е над гербавите представи как трябва да се планират, организират и провеждат избори.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #861 -: Март 28, 2021, 22:21:07 »
Quote (selected)
Вие не разбирате Америка.
Сигурно е така, но слава Богу има доста инфо, пък и доста са попрескачали до там я за седмица-две, я за месец-два, я за повече, та са се насладили достатъчно и мъъъничко са се опитали да я разберат.
Бъч,
Вие не разбирате България.
Ще ми се да вярвам, щото сте се отдалечили доста.
Има и други варианти, но що съм такъв наивник, че не искам да ги приемам - сам не зная!
Дори много я разбирам. Работил съм и в БГ. Достатъчно. Разбирам БГ манталитет. Разбирам и защо Бенковски е прав, а не сте вие.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #862 -: Март 28, 2021, 22:21:43 »
Спазването на законите onzi, е нещо, което не би трябвало изобщо да се обсъжда, дори когато те са ''лоши''. Но дори и най-лошият закон не трябва да допуска двояко тълкуване от всички които са длъжни да го тълкуват и прилагат. Те, ''моите'' искаха и електронно гласуване, обаче всички сме наясно, че това, за огромно съжаление, на тази територия няма как да стане в обозримото бъдеще.

Те твоите мноо глупости искат. Електронното гласуване ще е връо на сладолеТа, на фона на прострените ни като мръсно пране всекакви данни от масивите на НАП. Абе вие верно ли не умеете да мислите, или само така се правите? Първата възможност е стряскаща...не требе да припарвате и до бутон за кафемашина!

Електронното гласуване не е никак лоша идея, ако се съчетае с активната регистрация.
Едно добро начало, всички измрели аксакали ще отпаднат, поради това, че никой не се е върнал от гроба да гласува.

Абсурд. Вече не знам колко пъти обяснявах защо електронното гласуване изобщо не е добра идея.

За мъртвите души има достатъчно други начини да отпаднат.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #863 -: Март 28, 2021, 22:24:44 »
Активната регистрация е добро нещо, решава се не само един проблем - този за мъртвите души, има и още благинки.
Кореспондирането с Конституцията ни - имаше там несъответствия, но доколкото проследявах споровете на юристите - преодолими без ВНС.
За Цвъц не го разбрах - имаш предвид за тези ли избори - на 04.04.2021 или за евентуални следващи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #864 -: Март 28, 2021, 22:26:39 »
Тук споменах за американските таралясници за $1.2 милиарда. Сигурни ли сте, че ако БСП беше на власт щеше да е по различно? Щяха ли да направят по-добър deal?
Много ме съмнява.
Да помилвате Фон-а!  :m1273:
Аз му ценях мненията. Независимо, че не винаги съм съгласен с него.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:30:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #865 -: Март 28, 2021, 22:27:42 »
според мен на тези избори ЦЦ е бита карта, няма да влезе в парламента, но ако откъсне едно 10% от гербавите - 3% от общо гласувалите ще е добро ужилване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #866 -: Март 28, 2021, 22:28:53 »
 
Quote (selected)
Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.



Ей туй ще ти резне зелката! Особено ако го облечеш в същия текст. Даже газиш и еврозаконодателство

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #867 -: Март 28, 2021, 22:29:24 »
Quote (selected)
щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси.
:t1818:
Ммм не можах да проследя как се стигна до горното от по горните разсъждения.
Значи, дотук видяното в българската политика, макар и отдалеч, ме води до следното.
- Нежеланието на всички партии да се разкарат мъртвите души води до мътна вода, за която всички се надяват, че те ще са тези, дето ще извадят рибата.
- Липсата на активна регистрация за избиратели не дава възможност да се прецени количеството гласове, които да се очакват в съответния регион, съответно на местно ниво никой не знае какви усилия следва да положи за да получи решаващ превес на "неговите си" гласоподаватели. Например, ако аз знам, че в село Горно Надолнище ще гласуват 100 човека за кмет, то аз ще се скъсам да докарам мойте си избиратели поне до 55, да съм сигурна, че моят кандидат ще мине. Четиримата отгоре са за сигурност, ако на дядо Пешо унуката се върне от Бразилия за изборите, щото тя се е регистрирала в Горно Надолнище че ще гласува, или ако дядо Вачко премине в отвъдното преди да е упражнил правото си на глас.
- Съответно, единственият, за когото ми е известно, че се скъсва от търчане да докара неговите си избиратели до максималния възможен за него брой, е Цветанов. Понеже според по-учените статистици той не може да смята проценти, той простичко залага на максимума от максимумите при неизвестно условие "брой гласуващи". Това е. За Обама сработи, впрочем.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #868 -: Март 28, 2021, 22:29:57 »
Изчистването на мъртвите души от грао даже може да стане с подзаконов нормативен акт, в краен случай гербавите могат да бръкнат в преходни и заключителни на закона за патентите, например. Не виждам кво общо може да има с идиотщината електронно гласуване
А аз виждам.
Първо установяваш колко са ти гласоподавателите изобщо. Когато разчистиш мъртвите души, възможността за дребни гешефти намалява. Не може да се каже, че референдумът е събрал 30% при условие че средно от 10 хиляди са гласували 230 човека, а ти знаеш колко по 10 хиляди имаш живи.

Когато няма вече мъртви души, вежливо приканваш живите гласоподаватели да се регистрират С ИЗБИРАТЕЛНА ЦЕЛ на мястото на съответното си ПОСТОЯННО местоживеене. Асол в София, Здравчето във Варна, аз в Отава, Бъч в Сан Франциско или където там му е най-близкото консулство. Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.

Опанки, в чужбина ще се регистрира я всеки стотен, я всеки триста и петдесети. Щото мързелът в повечето случаи ще надделее над патриотизма на маса. Решава се въпросът с чужбинския вот, без пререкания. Имат право да гласуват, никой не им пречи, но при условията за всички - документи, на място, протокол. По този начин няма как да се правят гешефти на едро в деня на вота, защото новоявлените гласоподаватели няма как да са много. Като те сами са си виновни за това, имали са половин година.

Мдаа, тук ще настане веселбата, щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси. Та затова май никой не иска да ръчка това гнездо на оси и стършели.
Личи си, че отдавна не живееш в България (с добро чувство го казвам, не ехидно). Най-реалният вариант на развитие - който иска да гласува и да се регистрира в голямата си част го отлага за последната седмица. Тогава естествено няма физическата възможност да стане. Може и теоретичното разглеждане. Примерно 4 милиона човека за 6 месеца да се регистрират при идеален ред и организация. Ако сложим средно 10 минути на човек, 8-часов работен ден и 125 работни дни в 6 месеца,  с отчитане на почивки и прочие, близо 1000 човека трябва да се занимават само с това (на пълно работно време). Не отчитаме, как се регистрират работещи хора в работно време. 
Освен това, доста ясно е какво ще е съдебно решение за отказано право на гласуване, ако нерегистриран отиде до урните и поиска да гласува. Конституционно право срещу разпоредба на някакъв административен акт или дори закон.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #869 -: Март 28, 2021, 22:30:48 »
Цвък може и да влезе.
С клизма, но въпреки това ......
Тва че медиите са слепи и глухи за брожения в гробарските редици, не значи че ги няма. Особено в провинцията.
 
Бе каква регистрация за избори.
Тук подмяната на лични докюменти е приключение, Вие - регистрация.
По горе казах връщане към системата с цветни бюлетини. Максимално просто.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:36:46 от 66 »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #870 -: Март 28, 2021, 22:32:21 »
Quote (selected)
Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.

Ей туй ще ти резне зелката! Особено ако го облечеш в същия текст. Даже газиш и еврозаконодателство
Защо? Ако аз отида в друга избирателна секция тук, ще ми искат документи и ще ги запишат, за да проверят дали съм била аз. Или в България всеки си гласува както му дойде?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7460
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #871 -: Март 28, 2021, 22:33:12 »
Цитат на: Дозирис 2.0
Един продажник може да се окаже по-полезен от един идеалист. Чиста математика ... единствено Божков има потециал да обеси (буквално) Бойко Борисов. Fight fire with fire.

Това е непоносимо тъпо. Със същите тъпи съждения беше избран и преизбиран Бабуина. Щото бил мутра, щял да знае как да спре и накаже мутрите.
А след 12 г. опит тоя лаф, освен на простотия, вони и на страшно лицемерие.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #872 -: Март 28, 2021, 22:35:40 »
Quote (selected)
щото тези избори ще ги спечели Цветан Цветанов без въпроси.
:t1818:
Ммм не можах да проследя как се стигна до горното от по горните разсъждения.
Значи, дотук видяното в българската политика, макар и отдалеч, ме води до следното.
- Нежеланието на всички партии да се разкарат мъртвите души води до мътна вода, за която всички се надяват, че те ще са тези, дето ще извадят рибата.
- Липсата на активна регистрация за избиратели не дава възможност да се прецени количеството гласове, които да се очакват в съответния регион, съответно на местно ниво никой не знае какви усилия следва да положи за да получи решаващ превес на "неговите си" гласоподаватели. Например, ако аз знам, че в село Горно Надолнище ще гласуват 100 човека за кмет, то аз ще се скъсам да докарам мойте си избиратели поне до 55, да съм сигурна, че моят кандидат ще мине. Четиримата отгоре са за сигурност, ако на дядо Пешо унуката се върне от Бразилия за изборите, щото тя се е регистрирала в Горно Надолнище че ще гласува, или ако дядо Вачко премине в отвъдното преди да е упражнил правото си на глас.
- Съответно, единственият, за когото ми е известно, че се скъсва от търчане да докара неговите си избиратели до максималния възможен за него брой, е Цветанов. Понеже според по-учените статистици той не може да смята проценти, той простичко залага на максимума от максимумите при неизвестно условие "брой гласуващи". Това е. За Обама сработи, впрочем.

Таз твоя инициатива досежно многоопартаментника мноо ми напомня една друга твоя такава, в подкрепа на Цаци. Почвам наистина да се замислям, дали на неживеещите от години в България трябва да се зачете конституционното право на глас. Пуста Конституция, дето все се мъчите да я рендосате..и нагодите според настоящото ви, нямащо нищо общо с България битие.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:37:42 от Aсол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #873 -: Март 28, 2021, 22:37:41 »
Личи си, че отдавна не живееш в България (с добро чувство го казвам, не ехидно). Най-реалният вариант на развитие - който иска да гласува и да се регистрира в голямата си част го отлага за последната седмица. Тогава естествено няма физическата възможност да стане. Може и теоретичното разглеждане. Примерно 4 милиона човека за 6 месеца да се регистрират при идеален ред и организация. Ако сложим средно 10 минути на човек, 8-часов работен ден и 125 работни дни в 6 месеца,  с отчитане на почивки и прочие, близо 1000 човека трябва да се занимават само с това (на пълно работно време). Не отчитаме, как се регистрират работещи хора в работно време. 
Освен това, доста ясно е какво ще е съдебно решение за отказано право на гласуване, ако нерегистриран отиде до урните и поиска да гласува. Конституционно право срещу разпоредба на някакъв административен акт или дори закон.
Което си е верно, верно си е, за живеенето!  :0005:

Обаче това, че българинът е мързелив отлагач по отношение на основното си конституционно право си е негов личен български проблем. В наше село ВСИЧКИ на възраст за гласоподаване подават данъчни дакларации. В тези декларации има две въпросчета, едното от което е дали искаш да те регистрират принципно и второто е дали искаш да те регистрират по адреса, който си дал данъчно. Всичко е автоматично, достатъчно е веднъж през четирите години да сложиш две чавки в документа.

Нерегистриран може да отиде до урните и може да поиска да гласува. НО трябва да се идентифицира и за това се пише специален протокол, много подобен на този, който се използва в българските посолства за дошли да гласуват в деня на гласуването. Нищо страшно няма, но се снемат данните на гласоподавателя. Така той не може да иде и в съседните петнайсет секции и да гласува там.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #874 -: Март 28, 2021, 22:38:19 »
Всъщност има един пренебрегван, но базов факт. Резултатите от изборите се определят от гласовете в урните, а не от бройката хора в списъците. За "мъртви души" обичайно реват политици с малко гласове в урните. Същата работа и с мажоритаността. Няма никакви пречки при сегашната система да се издигне мажоритарен кандидат и ако спечели необходимия брой гласове да стане депутат. Има и кандидати, но нещо не събират гласове.
Приказката, как някой слага гласове на "мъртви души" в урните са за наивниците. Сигурно има няколко броя такива случаи, както има няколко десетки маниаци дето ходят да гласуват на 2-3 места, но на фона на 3-4 милиона гласа, тези бройки са само екзотика без никакво влияние на изборите. Контролираният и купеният вот са друга работа, но и те не са с някакво огромно влияние на резултатите.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #875 -: Март 28, 2021, 22:41:16 »
Quote (selected)
Даваш ПОЛОВИН година за тази регистрация, обявяваш всенародно, че нерегистрираните гласоподаватели няма да могат да гласуват освен ако не се явят лично с доказателство за местоживеенето, лична карта или друг документ за идентичност на изборния участък в деня на изборите. Като копие от тези документи задължително се прилага към изборния протокол.

Ей туй ще ти резне зелката! Особено ако го облечеш в същия текст. Даже газиш и еврозаконодателство
Защо? Ако аз отида в друга избирателна секция тук, ще ми искат документи и ще ги запишат, за да проверят дали съм била аз. Или в България всеки си гласува както му дойде?

Защото копие от личните ти документи никой няма право да прилага към никакъв изборен протокол, даже и не само там! Това у нас никога не е било, и доколкото знам в ЕС - също!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #876 -: Март 28, 2021, 22:41:39 »
Таз твоя инициатива досежно многоопартаментника мноо ми напомня една друга твоя такава, в подкрепа на Цаци. Почвам наистина да се замислям, дали на неживеещите от години в България трябва да се зачете конституционното право на глас. Пуста Конституция, дето все се мъчите да я рендосате..и нагодите според настоящото ви, нямащо нищо общо с България битие.
Хи-хи-хи, ама нали искате според Конституцията! И аз откога говоря, че с чужбинските нещата са сложни и трябва да се отсяват, ама не, та не!
За подкрепата на местния шериф вече се извиних публично. Хората се променят видимо, даже да сме ходили на олимпиади заедно.

А защо инициативата да е досежно многоапартаментника, нали хората на Нинова веке близо годин време търчат по стъгди и паланки и са с народа си?! Те биха били най-облагодетелствани!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #877 -: Март 28, 2021, 22:44:53 »
Защото копие от личните ти документи никой няма право да прилага към никакъв изборен протокол, даже и не само там! Това у нас никога не е било, и доколкото знам в ЕС - също!
Добре де, да не е копие, а описание - например:
"документ доказващ местоживеене" - фактура на Виваком с адреса на гласоподавателя номер 12354 от 12 март 2021
"документ доказващ самоличност" - валидна лична карта номер 1478963 издадена на 31 декември 2018 от Четвърто Районно.
Два реда текст, с подписа на члена на комисията, който лично е проверил истинността на документите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #878 -: Март 28, 2021, 22:48:30 »
Най-реалният вариант на развитие - който иска да гласува и да се регистрира в голямата си част го отлага за последната седмица. Тогава естествено няма физическата възможност да стане. Може и теоретичното разглеждане. Примерно 4 милиона човека за 6 месеца да се регистрират при идеален ред и организация. Ако сложим средно 10 минути на човек, 8-часов работен ден и 125 работни дни в 6 месеца,  с отчитане на почивки и прочие, близо 1000 човека трябва да се занимават само с това (на пълно работно време). Не отчитаме, как се регистрират работещи хора в работно време. 

дрън-дрън. първо, един апп, дето се пише за два часа /хади да не е 2 часа, 2 дена или 2 седмици да е, се тая/, ще ти запише номера на телефона и желаната секция, барабар с егн-то. внимание отделяш само на тези, за които секцията е различна от тази, в която е регистриран, и си спестяваш 95% от времето.

второ, това има смисъл основно за чужбина. в мамковината процесът е повече или по-малко канализиран. в чужбина обаче не знаеш колко народ ще ти се тупне на прага на секцията. там е динамично. от друга страна, поне тука гледат да не остават нещата за последните пет минути и... човек прихваща и се учи с времето.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23821
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #879 -: Март 28, 2021, 22:49:06 »
Quote (selected)
фактура на Виваком с адреса на гласоподавателя номер 12354 от 12 март 2021
Заради тия фактури пуснати в незаключени пощенски кутии горят пенсионерите от телефонни измамници.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #880 -: Март 28, 2021, 22:49:20 »
Защото копие от личните ти документи никой няма право да прилага към никакъв изборен протокол, даже и не само там! Това у нас никога не е било, и доколкото знам в ЕС - също!
Добре де, да не е копие, а описание - например:
"документ доказващ местоживеене" - фактура на Виваком с адреса на гласоподавателя номер 12354 от 12 март 2021
"документ доказващ самоличност" - валидна лична карта номер 1478963 издадена на 31 декември 2018 от Четвърто Районно.
Два реда текст, с подписа на члена на комисията, който лично е проверил истинността на документите.

Един бърз въпрос - ти наистина ли досега си гласувала поне веднъж през последните 20 години на български избори?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #881 -: Март 28, 2021, 22:52:47 »
Quote (selected)
Това е. За Обама сработи, впрочем.
За там може и да е сработило, цяла вечер се опитвам да обяснявам на Бъч що БГ не е Америка или обратното, но не успях.
Ся, да приемем първо, че са преодолени конституционните противоречия - останах с впечатлението, че тва-може.
Има го и момента дето те тревожи за бягането от врата на врата.
Има го и момента дето Хитко го споменава - за регистрацията в 12 без пет.
Ами има такива неща, но там ще се види партиите кво праят - аз напр. се обзалагам, че не Цвъц, ми Доган Ага ще постигне близо до 100% резултат от възможния потенциал.
Но това първо не дава кой знае какво предимство, щото все пак е само регистрация и по важното - ами това е матряла, явно на него ще трябва да се разчита, поне да се знае колко е и да си размърдат задниците от партиите.
Сетне - лесно, има в БГ толкова и толкова имащи вяра в Х и толкова в У, е, квото - таквоз!
Но ся да ми пробутват "Глас народен - глас Божи" и да знам че нито е народен нито божи - ми не мога да го приема.
Че ще има пазаруване - и тва ясно, ще си напазаруват и нарегистрират пак маалите, ОК, мъ поне да знае човек дереджето и да се опитва да направи нещо, а не да го цакат с топла бира в последния момент.
Друг вариант - май в Гърция беше - задължително гласуване за постоянно живеещите в РБ, сигурен съм има начин да регламентират изключенията.
Просто това повече не се търпи - шепа разбойници да си играят със съдбите на плебса и той да си пасе и преживя безметежно.
И още нещо, колкото и да пазаруват и регистрират предварително, пак не могат да достигнат до възможностите за фалшификации, предоставящи им се сега.
Какво значи това 600К недействителни бюлетини???
« Последна редакция: Март 28, 2021, 22:57:37 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #882 -: Март 28, 2021, 22:53:25 »
Ега си писането пада тази вечер - докато натряскам няколко реда и 9 поста има нови.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #883 -: Март 28, 2021, 22:56:10 »
 Джузепе, поне на два последни избора според Изборния закон е било задължително да гласуваш. Друга е темата, какви са били последиците от този текст. Абе що не си четете законите, бре? Непознаването на закона не е извинение :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #884 -: Март 28, 2021, 22:59:02 »
доган ще си върне всички гласове, дето лютфито се опита да ги отмъкне. което значи поне едно 50-60 000 допълнителни спрямо последните избори.

и да, гласуването е задължително. нищо че няма санкции, ако не гласуваш.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #885 -: Март 28, 2021, 23:00:17 »
Аа, ндей, знам го това, още като го натряскаха и бе ясно, че нема' а стане.
Текста бе такъв, прощавай не ми се търси сега.
А, онци го е подсказал.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #886 -: Март 28, 2021, 23:04:01 »
Аа, ндей, знам го това, още като го натряскаха и бе ясно, че нема' а стане.
Текста бе такъв, прощавай не ми се търси сега.
А, онци го е подсказал.

Бе то преди окончателно приетия вариат имаше предвидени и парични санкции, досущ като в Гърция, дето я даде за пример. Ноо ревът беше лъвский и всичко си се ...получи се както обикновено :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11199
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #888 -: Март 28, 2021, 23:13:07 »
Един бърз въпрос - ти наистина ли досега си гласувала поне веднъж през последните 20 години на български избори?
Гласувала съм. И в България - там бях за Станишевия избор, и в Канада, за Радев.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #889 -: Март 28, 2021, 23:16:17 »
Електронното гласуване не е никак лоша идея, ако се съчетае с активната регистрация.
Едно добро начало, всички измрели аксакали ще отпаднат, поради това, че никой не се е върнал от гроба да гласува.

веднага, след като направиш електронна тъмна стаичка, където да е ясно, че си само ти, няма никой около теб, никой не ти диша във врата и никой не ти гледа от рамото какво избираш.

докато това не стане, електронното гласуване е една изключително лоша идея. която ще подпомогне контролирания вот, като го улесни неимоверно и даде на контрольорите 100% сигурност.

Не е само това.

Сега за да "спечелишЮ едни парламентарни избори трябва да похарчиш едни ~150 милиона лева (поне така се говореше). За да "хакнеш" едни избори с електронно гласуване ще са ти нужни много по-малко пари и много по-малко хора, които да купиш с тези пари.

Върви после доказвай, че в изборния ден на сървъра е вървял точно този процес, пуснат от точно от тази програма, чийто изходен код е бил проверен :)

Това даже е по-опасното при електронното гласуване, отколкото опазването на тайната на вота (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #890 -: Март 28, 2021, 23:17:23 »
Не са избягали, а ключовите им постове бяха отнети. демек, не са компютри, я компоти. Карай....и това ще се оттече...малко им остана да вредят..сега са при Мая, ама все още се водят при нас - всичко се знае. Последното ви го казвам за да сте в течение.. :nuts:

Аз мисля да гласувам за Танчето.

Не че ми е някакъв фаворит, но кат гледам другите... тя е един Аполон. Затова.


« Последна редакция: Март 29, 2021, 13:04:17 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #891 -: Март 28, 2021, 23:20:36 »
.
Ами има такива неща, но там ще се види партиите кво праят - аз напр. се обзалагам, че не Цвъц, ми Доган Ага ще постигне близо до 100% резултат от възможния потенциал.
Това тук е като при въпроса към Ролинг Стоунс коя е най-великата музикална група. Ние, рекли търкалящите се камъни. ААА, а Битълс, попитала журналистката. Ееее, ти пита за група, ние боговете не ги включваме в класациите.

Quote (selected)
Просто това повече не се търпи - шепа разбойници да си играят със съдбите на плебса и той да си пасе и преживя безметежно.
И още нещо, колкото и да пазаруват и регистрират предварително, пак не могат да достигнат до възможностите за фалшификации, предоставящи им се сега.
Какво значи това 600К недействителни бюлетини???
Това с пасенето и безметежното преживяне е всъщност целият въпрос. Няма такава съвършенна система, която да изключи от изборите човешкото участие.  :smokin:

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #892 -: Март 28, 2021, 23:20:46 »
Един бърз въпрос - ти наистина ли досега си гласувала поне веднъж през последните 20 години на български избори?
Гласувала съм. И в България - там бях за Станишевия избор, и в Канада, за Радев.
Ами предполагам, че в такъв случай си успяла да забележиш, че са ти нанесли всички данни от личната карта/паспорт в избирателния списък /№ на картата, адрес и егн/  в едно поле от избирателния списък  и съвсем не е необходимо да го предлагаш като възможност на изборната ни администрация като добра западна/канадска практика. Те си го вършат същото от мноо години. Между другото, ако след седмица решиш да гласуваш в България, няма да ти разрешат да гласуваш с паспорт - туй за твое инфо

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #893 -: Март 28, 2021, 23:24:20 »
Ами предполагам, че в такъв случай си успяла да забележиш, че са ти нанесли всички данни от личната карта/паспорт в избирателния списък /№ на картата, адрес и егн/  в едно поле от избирателния списък  и съвсем не е необходимо да го предлагаш като възможност на изборната ни администрация като добра западна/канадска практика. Те си го вършат същото от мноо години. Между другото, ако след седмица решиш да гласуваш в България, няма да ти разрешат да гласуваш с паспорт - туй за твое инфо
Да, но в България преди да ми внесат всички данни от личната карта, мен вече ме имаше внесена в избирателния списък.
А в Канада чинно си попълних молба за гласуване с всичките си данни, която молба предполагам, че е била прикрепена към изборния протокол, иначе няма смисъл от такава молба.

Активен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #894 -: Март 28, 2021, 23:27:55 »
ОК! Но тава е било все пак некаква молба/хартийка, а не копие на паспорта/личната ти карта. Последното е абсолютно недопустимо и аз поне не знам за подобен случай на избори не само у нас

п. п. Пардон, лека корекция на предишния ми пост - не ти нанасят егн-то в изибрателния списък, те от него са те разпечатали - все пак източникът на списъците е грао
« Последна редакция: Март 28, 2021, 23:32:44 от Aсол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #895 -: Март 28, 2021, 23:28:20 »
Учудващо дълго се дъвче темата с "мъртвите души" и "активната регистрация". Няма мъртви души в класическото значение, а активната регистрация фактически се извършва редовно. Лични карти се сменят на 10 години и тогава се "регистрира" постоянен адрес, респективно избирателен списък. Ако се прибавят смени на шофьорски книжки, паспорти, деца в детски градини и училища и прочие, средно "потвърждаването" на постоянен адрес е доста по-често от тези 10 години. Да се добави още една административна процедура по потвърждаване е просто безумие, защото някой се надява, че другите няма да се регистрират и с малко негови гласове ще печели избори. При това такава схема също няма как да стане и са необходими само няколко юнака без регистрация, няколко свидетеля и еидн-двама адвокати за да се касират подобни "избори".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #896 -: Март 28, 2021, 23:45:33 »
За да стана по-ясен: Студенти тук учат в добри университети, но после трудно намират работа. Искат им "experience". Само от книжките колкото и да са добри, не им върши работа. Дори работа по някой проект в компания се цени.

А за да бъдеш кристално ясен, може да се опиташ да обясниш как един току-що завършил студент ще натрупа опит? Като работи, докато учи?! Или по някакъв друг начин?
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #897 -: Март 28, 2021, 23:57:10 »
За да стана по-ясен: Студенти тук учат в добри университети, но после трудно намират работа. Искат им "experience". Само от книжките колкото и да са добри, не им върши работа. Дори работа по някой проект в компания се цени.

А за да бъдеш кристално ясен, може да се опиташ да обясниш как един току-що завършил студент ще натрупа опит? Като работи, докато учи?! Или по някакъв друг начин?
Да. Който работи по проекти на професора си или който се хваща на internship към някаква фирма през лятото. Да има какво да сложи в резюмето. Трябваше досега да разберете, че пиша само неща които знам от собствен опит. Видял съм ги. Собствената ми дъщеря се беше хванала на работа за 3 месеца в Германия към IBM, докато беше студентка. Internship. После сравнително бързо си намери работа по специалността в САЩ.
За да бъда още по-ясен, примерче: Другарката Люински си беше намерила работа в президентството.  Internship. Помогна ли ѝ? Да и още как. Написа книга. Остана в историята. :lol:
« Последна редакция: Март 29, 2021, 00:05:56 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #898 -: Март 29, 2021, 00:09:59 »
За да стана по-ясен: Студенти тук учат в добри университети, но после трудно намират работа. Искат им "experience". Само от книжките колкото и да са добри, не им върши работа. Дори работа по някой проект в компания се цени.

А за да бъдеш кристално ясен, може да се опиташ да обясниш как един току-що завършил студент ще натрупа опит? Като работи, докато учи?! Или по някакъв друг начин?

Да. Който работи по проекти на професора си или който се хваща на internship към някаква фирма през лятото. Да има какво да сложи в резюмето.

Аха, а в резюмето пише ли както какъв точно е работил? Защото на един студент най-често не се дава работа, изискваща особена креативност.

Трябваше досега да разберете, че пиша само неща, които знам от собствен опит. Видял съм ги.

Нали, като нещата, които си видял преди 40 години в България? И които не са вече същите.

Собствената ми дъщеря се беше хванала на работа за 3 месеца в Германия към IBM, докато беше студентка. Internship. После сравнително бързо си намери работа по специалността в САЩ.

И? Какво доказва това, освен че може би е създала някакви контакти и направила добро впечатление? Колко от нейните състуденти кандидатстваха за такъв стаж в IBM? И изобщо колко студента приемаха IBM за стаж при тях?

Защото аз мога да ти разкажа как се употребяват тук студентите по време на стаж? Но съм сигурен, че няма да повярваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #899 -: Март 29, 2021, 00:24:44 »
 Май се заяждаш? Не ми дреме.

"Аха, а в резюмето пише ли както какъв точно е работил? Защото на един студент най-често не се дава работа, изискваща особена креативност."

В резюмето пишеш какви проекти си работил. Даваш възможност на интервю да те питат как си постигнал резултат. Но аз пиша за САЩ и по белия свят. Как третират в БГ студентите не знам.
От "Празната тенджера по калдъръма"