Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 192235 пъти)

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1860 -: Април 06, 2021, 21:00:35 »
Доста интересни неща стават по телевизиите последните два дни. Депутати от герб и Славчо не участват никъде. Защо ли? :crying_with_laughter-3302:

Защото ще плеснат с ръце и ще се прегърнат в името на спасението на България.
Най-вероятно без Бойко. Той ще става президент.
При този вариант и Ицето ще кандиса.
Едва ли сега ще се прегърнат... на следващите може. А Боко президент, на този етап, няма как. Ще загуби катастрофално.
« Последна редакция: Април 06, 2021, 21:04:08 от noooo »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1861 -: Април 06, 2021, 21:02:47 »
Бочко нема се навие за Президент. Шубето е голем страх.
Виж ако третия мадат отиде при Манолова, мое да му съдейства за
Омбудсман      :smokin:
« Последна редакция: Април 06, 2021, 21:07:10 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1862 -: Април 06, 2021, 21:05:06 »
Доста интересни неща стават по телевизиите последните два дни. Депутати от герб и Славчо не участват никъде. Защо ли? :crying_with_laughter-3302:

Защото ще плеснат с ръце и ще се прегърнат в името на спасението на България.
Най-вероятно без Бойко. Той ще става президент.
При този вариант и Ицето ще кандиса.
Едва ли сега ще се прегърнат... на следващите може.
Има огромен натиск от далите парите. Те искат да си ги върнат (с печалба), а не да дават нови.
Това е трагедията на буржоазната демакрация.
Така че всичко е възможно.
В тази връзка Чалгаря направи голема поразия със субсидиите. Кво че стане беше ясно на всеки с различен от шебешки мозък.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3582
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1863 -: Април 06, 2021, 21:09:02 »
Quote (selected)
ще плеснат с ръце и ще се прегърнат в името на спасението на България
Ще кумуват Мустафа 1 и Мустафа 2. От Коузиак и от депесего.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1864 -: Април 06, 2021, 21:12:59 »
Quote (selected)
1. ако се гледат и слушат изказванията на хаджисценаристи и дабългари - няма да бъде искано, щото те с бсп не искат да си говорят.
Хаджисценаристи, дабългари и омбудмаи ще направят коалицията. Всички те няма да се коалират с БСП, защото така са обещали. Групата на Корнелия няма да е част от коалицията, а само машинката за подкрепящо гласуване. Е, ще има и някое официално бонбонче, за да изглежда, че и Кака е спазарила нещо срещу гласуването, плюс "историческата отговорност", "кризата засягаща тежко нашите избиратели" и другите тинтири-минтири за замазване на нещата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1865 -: Април 06, 2021, 21:17:24 »
Извинете, изчезнах за малко, но започвам отзад напред, преди да си довърша разговора с когото бях започнала и както бях обещала ...

Доста интересни неща стават по телевизиите последните два дни. Депутати от герб и Славчо не участват никъде. Защо ли?

Защото ще плеснат с ръце и ще се прегърнат в името на спасението на България.

Кои точно, поименно, плийз!

Quote (selected)
Най-вероятно без Бойко. Той ще става президент.
:lol:

Quote (selected)
При този вариант и Ицето ще кандиса.
Интересно ми е да посочиш тук – точно КАК, но най-вече, на КОГО ще кандиса  :crying_with_laughter-3302:


« Последна редакция: Април 06, 2021, 21:21:38 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1866 -: Април 06, 2021, 21:26:51 »
Quote (selected)
1. ако се гледат и слушат изказванията на хаджисценаристи и дабългари - няма да бъде искано, щото те с бсп не искат да си говорят.
Хаджисценаристи, дабългари и омбудмаи ще направят коалицията. Всички те няма да се коалират с БСП, защото така са обещали. Групата на Корнелия няма да е част от коалицията, а само машинката за подкрепящо гласуване. Е, ще има и някое официално бонбонче, за да изглежда, че и Кака е спазарила нещо срещу гласуването, плюс "историческата отговорност", "кризата засягаща тежко нашите избиратели" и другите тинтири-минтири за замазване на нещата.
Тва е реалистично.
Само дето няма нужда от кокалиции, освен некои да си начешат егото.
Един меморандум е достатъчен.
После Манолова ще побиколи, Президента ща понатисне и готово.
И в Нашнгтон и в Берлин че са доволни!
Нема туземците дан ги бръснат ......
И избирателите треба са доволни. Нъл за тва са гласували.
С министрите мое възникнат проблами па на тема его, ама то пък ини министри за нем и година, както го виждам аз.
 
И се пак "служебния вариант" е по прост и по "чист"
« Последна редакция: Април 06, 2021, 21:29:39 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1867 -: Април 06, 2021, 21:34:30 »
Quote (selected)
После Манолова ще побиколи, Президента ща понатисне и готово.
И в Нашнгтон и в Берлин че са доволни!
В Рим, Берлин и Токио сън не ги хваща, как точно тъмните балкански субекти ще си направят правителство.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1868 -: Април 06, 2021, 21:38:33 »
Quote (selected)
После Манолова ще побиколи, Президента ща понатисне и готово.
И в Нашнгтон и в Берлин че са доволни!
В Рим, Берлин и Токио сън не ги хваща, как точно тъмните балкански субекти ще си направят правителство.
Е да се надяваме, че нема се стигне до тровене на Бочко.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2981
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1869 -: Април 06, 2021, 22:05:51 »
Само да попитам задочно подкрепилите по-плешивото - очки ннннада?

Ref.
https://www.youtube.com/watch?v=s10jB34yLF0
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1870 -: Април 06, 2021, 22:10:42 »
Изразила съм личното си мнение, мила, което ще повторя отново тук:

Quote (selected)
Докато у нас, в България, не бъде въведено задължително изискване за висшите държавни чиновници да бъдат завършили учебно заведение от рода на ENA във Франция, всекакви разговори като този между теб и мен в момента стават напълно излишни ...

И, надявайки се, че не споря с модератор, както вече писах по-горе, бих искала да чуя какво ти мислиш по този въпрос.

Тъй като точно този въпрос е изцяло по темата, а не кой кога и защо /без да бъде изобщо ясно!/ си бил взел дипломата толкова късно.

И наистина ми е интересно какво мислиш ти
/аз излизам за кратко, но се надявам след малко пак да се върна/.
Като за начало, това не е спор, а размяна на мнения по въпроса.


За останалото обаче ще ми е доста трудно, тъй като ти си многословна и ще ми се наложи да трия доста.

Но обещавам да не изпускам нишката
, а се надявам, че и останалите вече са го прочели.

Quote (selected)
Ние нямаме училище за управленци като такова, съответно изискване за завършването му не може да има.

Аз не съм казала, че у нас такова училище има /а трябва!/.

Казала съм само, че "докато у нас, в България, не бъде въведено задължително изискване за висшите наши държавни чиновници да бъдат завършили учебно заведение от рода на ENA", не би трябвало да се ровим в дипломите на вече избраните от народа ни наши управленци, тъй като е повече от вероятно такива дипломи да се окажат абсолютно ирелевантни за държавното ни управление  

И тогава – к'во?!


Quote (selected)
===

Сори, но туй за образованието като такова е ясно на всички и излиза извън рамките на тоз дружески, но малко по-спецЯлизиран разговор.

Както и следното, свързано с "талантливите самоучки":

Quote (selected)
===
А аз лично, за отделеното от теб време и внимание към мен, продължавам да тъ Убичам ...

« Последна редакция: Април 06, 2021, 22:27:30 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1871 -: Април 06, 2021, 22:29:14 »
"Казала съм само, че "докато у нас, в България, не бъде въведено задължително изискване за висшите наши държавни чиновници да бъдат завършили учебно заведение от рода на ENA", нямаме никакво право да се ровим в дипломите на вече избраните от народа наши управленци, тъй като е повече от вероятно такива дипломи да се окажат абсолютно ирелевантни за държавното ни управление "

Премиерът на Русия Мишустин е инженер-системник, що ще рече спец по управление на сложни системи. Управлява къде по-едра страна от нашата.

Човекът, който ръководи една шеста от планетата, е химик-технолог. Става въпрос за господин Си.

Моди и Байдън са политолози. Макрон е философ. Кралица Елизабет е с домашно образование.

Абе работата с профилирания образователен ценз ще западне.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1872 -: Април 06, 2021, 22:29:41 »
Хаджисценаристи, дабългари и омбудмаи ще направят коалицията. Всички те няма да се коалират с БСП, защото така са обещали. Групата на Корнелия няма да е част от коалицията, а само машинката за подкрепящо гласуване. Е, ще има и някое официално бонбонче, за да изглежда, че и Кака е спазарила нещо срещу гласуването, плюс "историческата отговорност", "кризата засягаща тежко нашите избиратели" и другите тинтири-минтири за замазване на нещата.

и защо така си мислиш? досега колко пъти корнелия е захапала официални бонбончета против волята на членовете на партията и решенията на колективните органи?

на какво отгоре си решил, че бсп ще е 'машинката за подкрепящо гласуване'? или и ти като манрикото, щото много ти се ядат дренки, и реколтата ще е голяма?

баси малоумието, честно

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1873 -: Април 06, 2021, 22:31:09 »
Quote (selected)
дай да плювнем по бесепето, та да ни олекне на душичката.
БСП-то се оттече в канализацията, вече няма защо да си хаби човек плюнката за тях. До преди дивотиите на Корнелия имаше някаква стойност като евентуална алтернатива на герб, но това приключи.
Впрочем, както се бях запътил да гласувам за тях, макар и 'с отвращение', нещо ми прищрака и натиснах номер 11. Сега поне съм с чиста съвест.

Оставам с плахата надежда, че Нинова няма да извърти още някой 'уставен' кретенизъм и да подлее вода на Радев.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1874 -: Април 06, 2021, 22:34:17 »
Премиерът на Русия Мишустин е инженер-системник, що ще рече спец по управление на сложни системи

ми той мениджмънта, сиреч управлението като наука, е измислен от инженери. минни, доколкото си спомням от разните му основи на таковато. не е икономическа специалност или поддисциплина, нищо общо с икономиката няма. иска се мисъл за точни науки, метрики и разни идейки за повишаване на ефективността и ефикасността.

разни икономически ралти се учат като поддисциплини на мениджмънта. щото някак не върви да си началник и главния ти счети да те фърля по пързалката. или маркетинговият отдел да ти бълва простотии под формата на суат анализ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1875 -: Април 06, 2021, 22:35:54 »
Quote (selected)
дай да плювнем по бесепето, та да ни олекне на душичката.
БСП-то се оттече в канализацията, вече няма защо да си хаби човек плюнката за тях. До преди дивотиите на Корнелия имаше някаква стойност като евентуална алтернатива на герб, но това приключи.
Впрочем, както се бях запътил да гласувам за тях, макар и 'с отвращение', нещо ми прищрака и натиснах номер 11. Сега поне съм с чиста съвест.

Оставам с плахата надежда, че Нинова няма да извърти още някой 'уставен' кретенизъм и да подлее вода на Радев.

айде още един плювник. за справка, бсп-то се оттича от 30 години, разни седерасти се оттекоха, а бесепето си стои.

иначе не се оправдавай - никой нямаше да повярва, че си поумнял достатъчно, за да гласуваш за бсп.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1876 -: Април 06, 2021, 22:41:13 »
инфо за разни видиотени беснодесни: това не е най-грандиозния провал на бсп. най-големият беше при миков - трийсе и няколко депутата. следва другаря станишев с точно 40. нинова с това си постижение е трета.

нито миков, нито станишев подадоха оставки след изборите от 2014 и 2009. тука и първанов може да намесим, щото при него бсп за сефте стана трета сила. и той си изчака да дойде времето за президентски избори.

ама сега секви плюнки се чувстват длъжни да овоняват публичното информационно пространство как нинова непременно трябвало да подаде оставка.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1877 -: Април 06, 2021, 22:45:06 »
Quote (selected)
дай да плювнем по бесепето, та да ни олекне на душичката.
БСП-то се оттече в канализацията, вече няма защо да си хаби човек плюнката за тях. До преди дивотиите на Корнелия имаше някаква стойност като евентуална алтернатива на герб, но това приключи.
Впрочем, както се бях запътил да гласувам за тях, макар и 'с отвращение', нещо ми прищрака и натиснах номер 11. Сега поне съм с чиста съвест.

Оставам с плахата надежда, че Нинова няма да извърти още някой 'уставен' кретенизъм и да подлее вода на Радев.
Номер 11  - Дабългарин. Моеше и към 28 да посегнеш, по СеДС линия.
 
Онци при Крадлиф дедо не беше ли Съсела новоизпечен председатил. Аз така повня.
Проверих Член на ВС малко преди изборите и предсидател малко (–няколко месеца.) след тях.
Но очевидно изборите са след сакралната реплика - "Ама това е Станишко, от третия етаж!"
« Последна редакция: Април 06, 2021, 23:02:36 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1878 -: Април 06, 2021, 22:50:51 »
станишев стана за смях на кокошките като толко бързаше да стане минпред, че се провъзгласи за такъв преди гласуването и за да го приемат не стигна един глас. неговият :bigok:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1879 -: Април 06, 2021, 22:54:32 »
Quote
1. Естествено, че ще има съгласие, ако бъде поискано разбира се.
2. За пореден път - няма да е златен пръст а скротум.
3. Водачите на листите бяха определени еднолично от Корнелия и потвърдени от вече подалото оставка политбюро. При 31 избирателни района и при доста втори места за "коалиционни партньори" и "гражданска квота", също еднолично договаряни и определяни от Корнелия, практически цялата група си е нейна, а не на БСП, макар и формално да са избрани с тази бюлетина. Ще гласуват, а ако трябва и ще "свирят".
Unquote

Струва ми се, че интелектуалното ниво на някои не се е развило съществено от времето, когато са пребивавали в скротума на баща си.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1880 -: Април 06, 2021, 22:54:43 »
2001 Георги Първанов 783 372 17,15% 48 / 240 3-та
2009 Сергей Станишев 747 849 17,70% 40 / 240 2-ра
2014 Михаил Миков 505 527 15,40% 39 / 240 2-ра
ей ги цитираните от мен неща, хронологично. цък

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1881 -: Април 06, 2021, 22:57:37 »
днес слушах некво интервю с наздраве миков, според него немало нищо общо между неговия провал и сегашния. по радиото. ако интервюират станишев, и той нищо общо няма да намери, пръванов пък съвсем :bigok:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1882 -: Април 06, 2021, 23:00:52 »
Quote (selected)
"Казала съм само, че "докато у нас, в България, не бъде въведено задължително изискване за висшите наши държавни чиновници да бъдат завършили учебно заведение от рода на ENA", нямаме никакво право да се ровим в дипломите на вече избраните от народа наши управленци, тъй като е повече от вероятно такива дипломи да се окажат абсолютно ирелевантни за държавното ни управление "

BTW, горният цитат е от мен, за да не настане Убъркване, а тва е на Ной:

Quote (selected)
Премиерът на Русия Мишустин е инженер-системник, що ще рече спец по управление на сложни системи. Управлява къде по-едра страна от нашата.

Човекът, който ръководи една шеста от планетата, е химик-технолог. Става въпрос за господин Си.

Моди и Байдън са политолози. Макрон е философ. Кралица Елизабет е с домашно образование.

Абе работата с профилирания образователен ценз ще западне.

Профилираният в държавничество ли ше западне?! ДръШки!!! :lol:

За Мишустин – не знам ...

За мен, тов. Си е некъф гений ...

Политолозите Моди и Байдън, дето викаш – може! – щото държавното управление си е сепак политика ...

Макрон е философ, но сепак е завършил ENA ...

А кралица Елизабет, освен домашно образование, има и потомствено кралско, поради което не ѝ трябва никва ENA ...  :beer:




« Последна редакция: Април 06, 2021, 23:18:11 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11197
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1883 -: Април 06, 2021, 23:06:17 »
Изнервенички ми се видят некои спецялисти по ОВ.
И неколко погребални агенти чакащи кончината на БСП от повече от 30 г.
Ей, не се отучиха тез хора да клечат около празен трап!
« Последна редакция: Април 06, 2021, 23:23:42 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1884 -: Април 06, 2021, 23:09:34 »
добре де, джидже, толко ли не можа да разбереш, че си казала глупост, та трябва да я повтаряш? ей тва
Quote (selected)
нямаме никакво право да се ровим в дипломите на вече избраните от народа наши управленци
е формена тъпотия. след като са решили да станат управници, сиреч публични личност, са си дали гъза на показ. всеки има всякакво право да се интересува от тях.

ако са искали да имат личен живот - да не са ставали публични личности.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1885 -: Април 06, 2021, 23:10:49 »
За последните 24 години, БСП е управлявала 2 пъти, и двата с председател г-н Станишев. Мишо Миков беше избран за председател 2 месеца преди изборите през 2014 г, а не 5 г преди тях, като др. Корнелия за сегашните избори. При провала през 2009 г за БСП саа гласували около 750 хил човека, за при успеха през април 2021, за листата на Корнелия са гласували 480 хил.
Е, има и разни предатели, например в 25 район, от 8597 преференции, 4927 са били за хора различни от водачката, др. Нинова (20%).

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1886 -: Април 06, 2021, 23:14:13 »
Калинчо. Колко са гласували за Виденов, спрямо 2009? Като ще сравняваш :smokin:
Ади да помотна 2 258 212 . Тва колку пъти е резултата при Съсела.
« Последна редакция: Април 06, 2021, 23:16:24 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1887 -: Април 06, 2021, 23:15:47 »
Виденов си подаде оставката още преди да приключи с управлението.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1888 -: Април 06, 2021, 23:16:44 »
За последните 24 години, БСП е управлявала 2 пъти, и двата с председател г-н Станишев. Мишо Миков беше избран за председател 2 месеца преди изборите през 2014 г, а не 5 г преди тях, като др. Корнелия за сегашните избори. При провала през 2009 г за БСП саа гласували около 750 хил човека, за при успеха през април 2021, за листата на Корнелия са гласували 480 хил.
Е, има и разни предатели, например в 25 район, от 8597 преференции, 4927 са били за хора различни от водачката, др. Нинова (20%).

да, и бсп още не може да се оправи от последното станишево управление. миков няма кво да го оправдаваш, щото ако се формализираме нинова е избрана от шест месеца. отделно, че миков наследи станишката.

през 2009 бсп взема 40 депутата, а сега ще има повече. според теб кое е повече - 40 или 43? то верно, че вие гербавите като е за бсп на черното бозаво викате, ама все неква базова мисъл трябва да ти е останала.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1889 -: Април 06, 2021, 23:17:25 »
Впрочем оставката на др. Нинова си е вътрешнопартийна работа. Аз лично не я искам.  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1890 -: Април 06, 2021, 23:17:32 »
Виденов си подаде оставката още преди да приключи с управлението.
Оставката я занесе боклука Добрев  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7743
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1891 -: Април 06, 2021, 23:21:00 »
Впрочем оставката на др. Нинова си е вътрешнопартийна работа. Аз лично не я искам. 

впрочем оставката на нинова няма кой да я поиска. щото опонентите ѝ колко чинат се видя там на преките избори. има разни поплювковци, дето грачат по медиите. днеска четох некъв тиквеник от благоевграда, дето бил в комитета на янков за председател на бсп, та и той завалията се плюнчи и репчи за нинова как да подава оставка. съответно поглед.инфо са петимни всякакви такива да публикуват.

а то даже не е ясно този въпросният още ли е член на бсп или като янков е станал прогресивно или регресивно ляв.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1892 -: Април 06, 2021, 23:23:46 »
Виденов си подаде оставката още преди да приключи с управлението.
Къде по-добре щеше да е ако се беше опънал и докарал една мъничка гражданска войничка от освирепели чакащи на опашка за хляб... Ако някъде има справедливост, някой ще им припомни на спретналите Виденовата зима делата им. Виденов беше последната надежда чисто по човешки. Абе просто се слагат един до друг Виденов и Станишев и ако нещо не е ясно, тук вече требе медицински екип, положението е безнадеждно.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1893 -: Април 06, 2021, 23:27:34 »
Виденов си подаде оставката още преди да приключи с управлението.
Къде по-добре щеше да е ако се беше опънал и докарал една мъничка гражданска войничка от освирепели чакащи на опашка за хляб... Ако някъде има справедливост, някой ще им припомни на спретналите Виденовата зима делата им. Виденов беше последната надежда чисто по човешки. Абе просто се слагат един до друг Виденов и Станишев и ако нещо не е ясно, тук вече требе медицински екип, положението е безнадеждно.
Всъщност хляб си имаше, както и стоки от първа необходимост.
Даже любимата седерунгелска дъфка за 3 долара пенсии беше къде месец след остафката. Че и повече. Към началото на март, а остафката беше началото на януари. Докат президента са туткаше с правителство.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1894 -: Април 06, 2021, 23:27:37 »
Впрочем оставката на др. Нинова си е вътрешнопартийна работа. Аз лично не я искам. 

впрочем оставката на нинова няма кой да я поиска. щото опонентите ѝ колко чинат се видя там на преките избори. има разни поплювковци, дето грачат по медиите. днеска четох некъв тиквеник от благоевграда, дето бил в комитета на янков за председател на бсп, та и той завалията се плюнчи и репчи за нинова как да подава оставка. съответно поглед.инфо са петимни всякакви такива да публикуват.

а то даже не е ясно този въпросният още ли е член на бсп или като янков е станал прогресивно или регресивно ляв.
Quote (selected)
Миков: Стоилов и Зарков са искали оставката на Нинова
проблемът не е, че партията ще остане без председател, а че ще остане без социалисти.
https://www.vesti.bg/bulgaria/mikov-stoilov-i-zarkov-sa-iskali-ostavkata-na-ninova-6123798
 :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1895 -: Април 06, 2021, 23:30:40 »
Виденов си подаде оставката още преди да приключи с управлението.
Къде по-добре щеше да е ако се беше опънал и докарал една мъничка гражданска войничка от освирепели чакащи на опашка за хляб... Ако някъде има справедливост, някой ще им припомни на спретналите Виденовата зима делата им. Виденов беше последната надежда чисто по човешки. Абе просто се слагат един до друг Виденов и Станишев и ако нещо не е ясно, тук вече требе медицински екип, положението е безнадеждно.
Е, не забравяме да поставим и екипите им, защото за разлика от самия Виденов, за част от екипа му има сериозни и обективни неща, дето не са никак приятни. И аз съм съвременник на тези неща, при това са ставали пред очите ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1896 -: Април 06, 2021, 23:33:37 »
Виденов си подаде оставката още преди да приключи с управлението.
Къде по-добре щеше да е ако се беше опънал и докарал една мъничка гражданска войничка от освирепели чакащи на опашка за хляб... Ако някъде има справедливост, някой ще им припомни на спретналите Виденовата зима делата им. Виденов беше последната надежда чисто по човешки. Абе просто се слагат един до друг Виденов и Станишев и ако нещо не е ясно, тук вече требе медицински екип, положението е безнадеждно.
Е, не забравяме да поставим и екипите им, защото за разлика от самия Виденов, за част от екипа му има сериозни и обективни неща, дето не са никак приятни. И аз съм съвременник на тези неща, при това са ставали пред очите ми.
Ми убаво. Чичибаба, Масларова и най вече интриганта Добрев. Ако тоя беше пукнал неколко месеца по рано .....

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1897 -: Април 06, 2021, 23:34:40 »
добре де, джидже, толко ли не можа да разбереш, че си казала глупост, та трябва да я повтаряш? ей тва
Quote (selected)
нямаме никакво право да се ровим в дипломите на вече избраните от народа наши управленци
е формена тъпотия. след като са решили да станат управници, сиреч публични личност, са си дали гъза на показ. всеки има всякакво право да се интересува от тях.

Ноо си чевръст, Онци, като ме цитираш и плюеш необосновано, без да си ме оставил изобщо да прочета написаното от мен и да го коригирам съответно на следното:

Quote (selected)
Казала съм само, че "докато у нас, в България, не бъде въведено задължително изискване за висшите наши държавни чиновници да бъдат завършили учебно заведение от рода на ENA", не би трябвало да се ровим в дипломите на вече избраните от народа ни наши управленци, тъй като е повече от вероятно такива дипломи да се окажат абсолютно ирелевантни за държавното ни управление ...

А ако си го прочел и не си го разбрал /щото е бая дълго и завързано!/, повредата със сигурност не е ф моя телевизор :crying_with_laughter-3302:

И да мъ 'звинява г-н Принца, ама тук настъпи некво недоразумение, при което без "акцент в червено" не виждам как може(ше) да се оправим ...

И дано "червеното" да е свършило неква работа ...

« Последна редакция: Април 06, 2021, 23:57:53 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1898 -: Април 06, 2021, 23:37:43 »
Те франсетата цъфнали и вързали, та д ги даваме за пример.
Слад Митеран сичко е пълен шит.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1899 -: Април 06, 2021, 23:38:41 »
По време на Виденов пенсията беше 3 долара.

Ако горното е вярно,  то е вярно и твърдението, че по време на Виденов парното отопление е струвало 0,9 дол./мес.

П.С. Него време един приятел обмени в чейнч-бюрото 55 долара. И с левовете изплати петгодишното си задължение към Топлофикация.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1900 -: Април 06, 2021, 23:39:08 »
Е, не забравяме да поставим и екипите им, защото за разлика от самия Виденов, за част от екипа му има сериозни и обективни неща, дето не са никак приятни. И аз съм съвременник на тези неща, при това са ставали пред очите ми.
Абсолютно! Няма българска крепост, дето да е паднала под натиск отвън. Онова за четата от трима с предател не е просто фолклор.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1901 -: Април 06, 2021, 23:41:18 »
Ноо си чевръст, Онци, като ме цитираш и плюеш необосновано, без да си ме оставил изобщо да прочета написаното от мен и да го коригирам съответно на следното:
Пази Боже, пази Боже, онци, как може да не оставиш Джиджи да прочете това, което е написала???
 :t0174:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1902 -: Април 06, 2021, 23:45:12 »
краднато от фейКа

Новото е залезът на БСП. БСП не само отбеляза най-ниския си резултат в историята, важно е при какви условия се случи. Предишните им сривове - 1997, 2001, 2009, 2014 - бяха винаги от недоволство след управлението им (през 2001 травмата от 1996-97 бе все още прясна). Днешният срив се случи след 7 години БСП в опозиция и при голямо недоволство от текущата власт. Това е за пръв път. А преди броени месеци мислеха, че могат даже да спечелят изборите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1903 -: Април 06, 2021, 23:52:17 »
Ноо си чевръст, Онци, като ме цитираш и плюеш необосновано, без да си ме оставил изобщо да прочета написаното от мен и да го коригирам съответно на следното:

Пази Боже, пази Боже, онци, как може да не оставиш Джиджи да прочете това, което е написала???


И не само го чете и коригира, ами поправя и евентуално допуснатите от нея правописни грешки!!!   :cool-1084:


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1904 -: Април 06, 2021, 23:53:05 »
краднато от фейКа

Новото е залезът на БСП. БСП не само отбеляза най-ниския си резултат в историята, важно е при какви условия се случи. Предишните им сривове - 1997, 2001, 2009, 2014 - бяха винаги от недоволство след управлението им (през 2001 травмата от 1996-97 бе все още прясна). Днешният срив се случи след 7 години БСП в опозиция и при голямо недоволство от текущата власт. Това е за пръв път. А преди броени месеци мислеха, че могат даже да спечелят изборите.
Глупости на търкалета.
Тези избори повтарят изборите от 2001. Просто или Слафчу е по-некадърен от Крадлиф дедо или "продуцентите" са се изчерпали и вече не могат да извадят "зайче" от цилиндъра :smokin:
Разликата е и че сега "хоризонта" не е 4 години, а е месеци.
Аз бих заложил на фторото.
« Последна редакция: Април 07, 2021, 00:09:23 от 66 »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11197
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1905 -: Април 06, 2021, 23:54:23 »
Докато погребваме БСП, да споменем и завършено действие - погребахме един от погребалните му агенти.
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9598
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1906 -: Април 06, 2021, 23:56:10 »
ренареждане на политическите партии, но и пренареждане на листите. Преференциалният вот ще изпрати в 45 Народно събрание кандидати от по-задни места. Изненадващите рокади са в цялата страна
https://www.vesti.bg/bulgaria/seriozni-razmestvaniia-v-listite-na-partiite-sled-vota-6123851
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4348
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1907 -: Април 06, 2021, 23:58:26 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?
Щото ако го турим на едната страна на везната, пък на другата - всички френски президенти, премиери и министри , завършили ЕНА, не знам коя страна ще се наклони...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1908 -: Април 07, 2021, 00:07:55 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?
Щото ако го турим на едната страна на везната, пък на другата - всички френски президенти, премиери и министри , завършили ЕНА, не знам коя страна ще се наклони...

най-малкото военно училище във Франция :)

по-негово време не се е стигало лесно до генералски чин (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1909 -: Април 07, 2021, 00:11:30 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?
Щото ако го турим на едната страна на везната, пък на другата - всички френски президенти, премиери и министри , завършили ЕНА, не знам коя страна ще се наклони...

най-малкото военно училище във Франция :)

по-негово време не се е стигало лесно до генералски чин (imho).
Винаги ми е било интересно в Альо, альо единствено комунистическа съпротива показват. А филма  е доста по-достоверен от источници кат Уики.
Не ми е ясно къде е мястото на Де Гол в това.
Е имало е некво парче остатъчна франция дето не е било интересно за германците .....
« Последна редакция: Април 07, 2021, 00:17:59 от 66 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1910 -: Април 07, 2021, 00:17:49 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?
Щото ако го турим на едната страна на везната, пък на другата - всички френски президенти, премиери и министри , завършили ЕНА, не знам коя страна ще се наклони...

най-малкото военно училище във Франция :)

по-негово време не се е стигало лесно до генералски чин (imho).

Винаги ми е било интересно в Альо, альо единствено комунистическа съпротива показват. А филма  е доста по-достоверен от источници кат Уики.
Не ми е ясно къде е мястото на Де Гол в това.

На яхнал вълната може би? И приел сътрудничество с комунистическата партия в името на една по-висша цел?
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1911 -: Април 07, 2021, 00:24:43 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?
Щото ако го турим на едната страна на везната, пък на другата - всички френски президенти, премиери и министри , завършили ЕНА, не знам коя страна ще се наклони...

най-малкото военно училище във Франция :)

по-негово време не се е стигало лесно до генералски чин (imho).

Винаги ми е било интересно в Альо, альо единствено комунистическа съпротива показват. А филма  е доста по-достоверен от источници кат Уики.
Не ми е ясно къде е мястото на Де Гол в това.

На яхнал вълната може би? И приел сътрудничество с комунистическата партия в името на една по-висша цел?
Сигурно. Ако наистина е участвал, както го представят за "герой от съпротивата", май няма друг вариант.
Впрочем френската компартия е силна и след войната.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1912 -: Април 07, 2021, 00:26:14 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?
Щото ако го турим на едната страна на везната, пък на другата - всички френски президенти, премиери и министри , завършили ЕНА, не знам коя страна ще се наклони...

най-малкото военно училище във Франция :)

по-негово време не се е стигало лесно до генералски чин (imho).

Винаги ми е било интересно в Альо, альо единствено комунистическа съпротива показват. А филма  е доста по-достоверен от источници кат Уики.
Не ми е ясно къде е мястото на Де Гол в това.

На яхнал вълната може би? И приел сътрудничество с комунистическата партия в името на една по-висша цел?
Сигурно. Ако наистина е участвал, както го представят за "герой от съпротивата", май няма друг вариант.
Впрочем френската компартия е силна и след войната.

Така е.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1913 -: Април 07, 2021, 00:39:15 »
Какво точно е завършил Дьо Гол?

най-малкото военно училище във Франция :)

Мисля, че преди да си легна, не би било редно да не постна тук поне малко информация за френската ENA, с която ви надух главата тази вечер.

И то на руски, тъй като ми се струва, че би било най-удобно за повечето от вас:

Quote (selected)
Национальная школа администрации (Франция)

Национальная школа администрации (фр. École nationale d’Administration, ENA) — французское элитарное государственное учреждение в сфере высшего послевузовского образования и повышения квалификации в подчинении премьер-министра Франции, созданное в 1945 генералом Де Голлем, чтобы «демократизировать» доступ к высшим должностям государственного аппарата.

ЭНА входит в число так называемых высших школ (фр. Grandes Écoles) Франции. Выпускники ЭНА играли и играют центральную роль во французской политической деятельности и в истории Пятой Республики (два президента Республики, семь премьер-министров, многочисленные министрыи т. д.)

https://ru.wikipedia.org/wiki/Национальная_школа_администрации_(Франция)

А от мен – ЛЕКА !!!

« Последна редакция: Април 07, 2021, 00:53:02 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1914 -: Април 07, 2021, 05:41:23 »
Мисля, че преди да си легна, не би било редно да не постна тук поне малко информация за френската ENA, с която ви надух главата тази вечер.

И то на руски, тъй като ми се струва, че би било най-удобно за повечето от вас:

Quote (selected)
Национальная школа администрации (Франция)

Национальная школа администрации (фр. École nationale d’Administration, ENA) — французское элитарное государственное учреждение в сфере высшего послевузовского образования и повышения квалификации в подчинении премьер-министра Франции, созданное в 1945 генералом Де Голлем, чтобы «демократизировать» доступ к высшим должностям государственного аппарата.

ЭНА входит в число так называемых высших школ (фр. Grandes Écoles) Франции. Выпускники ЭНА играли и играют центральную роль во французской политической деятельности и в истории Пятой Республики (два президента Республики, семь премьер-министров, многочисленные министрыи т. д.)

https://ru.wikipedia.org/wiki/Национальная_школа_администрации_(Франция)

А от мен – ЛЕКА !!!
Много ти се молим колективно, ако ти е  възможно, да ни спестиш ограмотяването, особено посредством уикито. Тук сме се събрали народ, който е учил в други времена, при други учители, и можем да ти разкажем много повече без да тракнем и два клавиша. Затова ако решиш, че не можеш без ликбез, отвори си темичка и си я запълвай. Така народът, жаждущ уикипознания, ще знае къде да ги намери, а останалите ще си отдъхнем и ще си четем темите по същество.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1915 -: Април 07, 2021, 08:54:30 »
Гласувах за Възраждане, а ето какво намирам на сайта на ЦИК, за моята секция:
ВЪЗРАЖДАНЕ   от маш. глас.: 0
                        от бюлетини:  0
                        общо МГ+Б:   0

И ми разправят някои колеги тук, че говоря глупости за измамите на елитите!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1916 -: Април 07, 2021, 09:29:52 »
Що се учудваш? МишоКците са я изгризали. Те от това живеят.
Аз затова викам. Класическата система с  "цветни" бюлетини.
Не позволяват измами с "невалидизиране". Лесно са броят. Лесно се съхраняват и проверяват!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8838
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1917 -: Април 07, 2021, 09:33:01 »
Никак не се учудвам, само се потвърждава мойта теза, че което пречи на демократурата, демократите го забраняват.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1918 -: Април 07, 2021, 10:02:12 »
Докато погребваме БСП, да споменем и завършено действие - погребахме един от погребалните му агенти.
 :popcorn:
Трима!. Шкембелията даже пофторно, щото се моташе с Кошлука и "нововремци" :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1919 -: Април 07, 2021, 10:46:41 »
Quote (selected)
дай да плювнем по бесепето, та да ни олекне на душичката.
БСП-то се оттече в канализацията, вече няма защо да си хаби човек плюнката за тях. До преди дивотиите на Корнелия имаше някаква стойност като евентуална алтернатива на герб, но това приключи.
Впрочем, както се бях запътил да гласувам за тях, макар и 'с отвращение', нещо ми прищрака и натиснах номер 11. Сега поне съм с чиста съвест.

Оставам с плахата надежда, че Нинова няма да извърти още някой 'уставен' кретенизъм и да подлее вода на Радев.

айде още един плювник. за справка, бсп-то се оттича от 30 години, разни седерасти се оттекоха, а бесепето си стои.

иначе не се оправдавай - никой нямаше да повярва, че си поумнял достатъчно, за да гласуваш за бсп.
онци, не се коркай. След този исторически успех на др.Нинова, БСП-то излиза извън кръга на интересите ми, с изключение на интригата около президентските избори. Горещо се надявам, че, водена от Устава, Корнелия няма да подложи още динени кори на Радев. Ако това се случи, ще повярвам в носещите се слухове за тайно съглашателство между нея и Бойко.
Да видим. Остава около половин година.

ПП. Като написах горното се сетих, че преди три месеца бях пророкувал, че идиотското поведение на Корнелия ще доведе до изборен провал. Прав съм бил, оказва се.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.