Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 10:13:05

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 187842 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2220 -: Април 08, 2021, 13:52:32 »
А ти, вдеваш ли и следното:

1. Че трите формации – на Христо Иванов, на МаяМа и на Слафчу, са най-важните ф момента;

а ти вдеваш ли, че без постоянството на бсп въобще нямаше да се стигне до некви си там беснодесни важности?! вдеваш ли, че ако нинова се махне, въпрос на няколко дни е да се намерят 'конструктивни, мислещи, отговорни и склонни на компромис' политици тип гергов и станишев, които с герб и депесето да отвеят десните пикливци?

а? вдеваш ли?

второ - вдеваш ли, че това е основната причина за залповете по бсп и нинова, които никой не може да ме убеди, че не са дирижирани? вдеваш ли?

Аз нема кво да вдевам, щото виждам с очите си и чувам с ушите си следното:
Резултатите от тея избори не правят от бсп и нинова никъф фактор, поради което и никой не ги коментира

И жалко, че не мога да оцветя тв'а в червено, тъй като не ми е разрешено ...

Quote (selected)
трето - дали дабългарите, славчу и маяма вдеват онова първото? маяма май единствена показа некъв разум.

Ами аз затуй гласувах за МаяМа – така, както бях обещала и тук!!!  :0005:

« Последна редакция: Април 08, 2021, 13:59:33 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2221 -: Април 08, 2021, 14:08:29 »
иначе и пръван симьонуф лелее за правителство, 'дискретно подкрепено' от бсп:
Quote (selected)
Най-логичният сценарий е партиите на протеста да съставят кабинет с дискретна подкрепа от БСП. Това каза за предаването „Добър ден, България“ на Радио „Фокус“ политологът и изпълнителен директор на „Галъп интернешънъл“ Първан Симеонов.
https://duma.bg/parvan-simeonov-nay-logichno-e-partiite-na-protesta-da-sastavyat-kabinet-s-diskretna-podkrepa-na-bsp-n235747

и никой дума не обелва по въпроса, че тази подкрепа си има цена. която цена трябва да се договори от тези, дето се кълнат, че с бсп не си говорят.

между другото, бсп би трябвало вече да пита членовете си с кого и как желаят да се подкрепят. така като гледам, време има достатъчно. дето се притесняваха разни неитересуващи се от социалистическата партия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2222 -: Април 08, 2021, 14:58:47 »
Аз не виждам основания БСП да участва в коалиция

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2223 -: Април 08, 2021, 15:10:13 »
ми то няма такива. даже и основания за подкрепа на правителство на малцинството няма все още.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2224 -: Април 08, 2021, 15:16:27 »
Хм!
Що съм останал с фпечатление, че можеше да се променя заглавието от автора?
 :t1816:

Можеше. И не само той. Ама явно някой не го знае  :smokin:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2225 -: Април 08, 2021, 15:49:28 »
Аха!
Бе викам алцхаймера лии...
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2226 -: Април 08, 2021, 15:55:50 »
Quote (selected)
Аз не виждам основания БСП да участва в коалиция
Абе няма да има такава коалиция. Може да има на Дъ и Бъ, Мая и ТН.
А БСП - златен пръст или скротум - кой каквото му харесва, щот не си спомням гербавото да викаше на ДПС скротум, пък и златен пръст не съм го чувал.
Само че ако стане тази "коалиция", златния пръст ще е доста повече от златен, платинен направо.
Иначе - няма бе, няма коалиция, има правителство на малцинството, подкрепяно по определени, предварително съгласувани въпроси.
Твай!
Другото - Буци и Слафчу, пак без коалиция и скротума ДПС.
Само че както писах - те и Банки и Драгалевци мноо близо до София.
 :t0153:
« Последна редакция: Април 08, 2021, 16:04:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2227 -: Април 08, 2021, 16:01:38 »
Чета
Quote (selected)
Протестът спечели, но не достатъчно
в дневника, как ГЕРБ били изолирани от всички.
БСП отдавна е изолирана, дали има 15 или 45% няма значение пак нямаше да състави правителство .
Изключвам ДПС, щото там който се допре и гори, БСП са им сърбали попарата не веднъж.
Това с изолацията става някаква мода, ако не те изолират сам се изолираш като новите в парламента.
Изолиране, саниране, ама каруцата не върви.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2228 -: Април 08, 2021, 16:06:10 »
Абе то съда оправда Прокопиевчето и то навири гребен, ама и то е за същото място за където е и мутрю, е- може и ф съседна да го наместят.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2229 -: Април 08, 2021, 16:10:17 »
Абе то съда оправда Прокопиевчето и то навири гребен, ама и то е за същото място за където е и мутрю, е- може и ф съседна да го наместят.
Мисля че не беше съда, една амбасада го реабилитира, съда само преведе решението на юридически език.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2230 -: Април 08, 2021, 16:14:41 »
Бее варианти бол.
Въпроса е, че идеята дайте да "довършим" герп е ялова и вредна.
Щото не им е по-силите.
герперите са опасен добре окопан и ешалониран противник.
За тях трябва желязна воля, желязна дисциплина и единоначалие.
Ако БСП имаше двоен резултат, Нинова би могла да се пробва, ама не е такъв случаят.
Аз не виждам ка тва ще е налично в "рехава" коалиция при тва от нарциси.
Идеята нека има парламент щот може да потряба е от полза само на тези дали пари и искащи да си ги върнат с печалба.
 
Радев ги почна, нека той да ги довърши.
Сякакви други идеи работят за Бочко и след некоя година па ще "цъфне" :smokin:
А на следващите избори часът на истината ще доде.
Ще се види и герперите колко чинат, без държавния ресурс, и коя партия какво предлага като политики.
« Последна редакция: Април 08, 2021, 16:25:13 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2231 -: Април 08, 2021, 16:16:50 »
Каква "желязна воля, желязна дисциплина и единоначалие"?

Quote (selected)
"Изправи се!" е пред разпад след линч на Николай Хаджигенов
По-рано днес той допусна подкрепа от БСП и ДПС за кабинет с участието на коалицията
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/izpravi-se-e-pred-razpad-sled-linch-na-nikolay-hadzhigenov
Те ще се избият още на прага кой е по-по-най.
« Последна редакция: Април 08, 2021, 16:19:39 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2232 -: Април 08, 2021, 16:46:47 »
Да довърша и прогнозата си за следващите избори.
Според мен Фрау ще припознае ДБ в качеството им на "сянката на ГЕРБ"
Борисов явно требе усвои езика на теменужките, по примера на предния ойро любимец.
Мем Сахиб ще върже "лентата " на ИТН и се надявам след това да се прекратят особено екстравагантните идеи.
Бсп, БСП има нелек пък към нормална лява партия. Една добра първа стъпка е изключване на Съсела. Малко внимание към "русофили" също ще е полезно.
И така.
На Радев, му пожелавам успех. Той "неговите" избори ще се ги вземе.
« Последна редакция: Април 08, 2021, 16:52:29 от 66 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2233 -: Април 08, 2021, 16:48:17 »
Quote (selected)
Манолова обясни, че коалицията е предизборна и Хаджигенов бил съпредседател именно до вота. Предстояло избор на ръководство и говорители на парламентарната група.


Така, влязат ли веднъж в парламента, ще правят каквото си искат, няма значение, какво са обещавали.  Ще се купуват и продават, ще се навеждат, най-вероятно ще изпълняват, каквото им наредят, от които са зависими. За това ми е смешно, като обещават разни работи по площадите.  :smokin: 

Вие си ги избрахте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2234 -: Април 08, 2021, 16:51:44 »
Quote (selected)
Принципно си прав, президентската република успешно може да се маскира като парламентарна и Баце го доказва на практика.
Затова за разлика от Радев, на Баце не му трябва истинска президентска република, каквато е необходима на Радев.
Радев само със служебни кабинети без президентската република не може да постигне много.

казвам кво е фактическото положение. По времето на Салазар, Португалия е плезидентска република, управлявана еднолично од премиера...Салазар фпродължение на 35-36 години.

Салазар е бил католишки чук, работохолик и перфектен държавник. Казвам го като човек, който никога нема да гласува за такъф, аз съм ляф човек. Но не съм идиот и като видя талант, придружен од железна етика, уважавам видяното.

Магнолий никога нема да стигне и глезените на Салазар, щото по дефолт му липсват принципи, мързелиф е, страхлиф е, прост е и е тъп. Но тва не значи, че не се опитва да имитира покойния.

Къв талант съзря у Джо Байдън?  :crying_with_laughter-3302:
« Последна редакция: Април 08, 2021, 16:58:18 от Дозирис 2.0 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2235 -: Април 08, 2021, 16:58:38 »
Една добра първа стъпка е изключване на Съсела. Малко внимание към "русофили" също ще е полезно.

всъщност идеалният вариант е станишев да си кротува тихичко и като му свърши брюкселският мандат да мине в забвение. обаче това категорично няма да се случи. човекът си иска медийното внимание и очевидно няма нищо против забъркването на някоя и друга инрига. в този ред на мисли изключването няма да помогне - той ще продължи да хвърля кал и екскременти, докато има кой да му бутне микрофон пред човката. а при нашите командване от баце медии такива винаги ще се намират.

така че ползите от изключването му ще са минимални, доколкото може да привлекат някой и друг симпатизант. негативите - ами може и до изключване от пес да се стигне и тогава ще трябва да се преработва устава, щото вътре членството в пес е заложено.

колкото до русофилите - искам, но не вярвам да се съберат. на малинов му писна да чака, затова се приши към тез. една добра стъпка е вкарването им в коалицията на бсп за бъдещи избори.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2236 -: Април 08, 2021, 17:00:37 »
Quote (selected)
Манолова обясни, че коалицията е предизборна и Хаджигенов бил съпредседател именно до вота. Предстояло избор на ръководство и говорители на парламентарната група.


Така, влязат ли веднъж в парламента, ще правят каквото си искат, няма значение, какво са обещавали.  Ще се купуват и продават, ще се навеждат, най-вероятно ще изпълняват, каквото им наредят, от които са зависими. За това ми е смешно, като обещават разни работи по площадите.

а, здрасти. ми то в сегашния, че и в миналия парламент има само една партия, която се старае да спазва, каквото е обещала. за което избирателят реши да я накаже, пращайки я трета. или пък реши да покаже колко струват другите, дедазнайш :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2237 -: Април 08, 2021, 17:03:36 »
Къв талант съзря у Джо Байдън?  :crying_with_laughter-3302:

къф Джо Байдън?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2238 -: Април 08, 2021, 17:11:18 »
Quote (selected)
а, здрасти. ми то в сегашния, че и в миналия парламент има само една партия, която се старае да спазва, каквото е обещала. за което избирателят реши да я накаже, пращайки я трета. или пък реши да покаже колко струват другите, дедазнайш :bigok:

Забележимо и с невъоръжено око е, че опелото беше необмислено и прибързано. От сутринта чета невероятни салтоморталета и то от медии, душмани на "статуквото" БСП, начело с родната газета и Дневник. Заформят се чуднички панаири, а имам усещането, че това е едва началото. ЦИК даже не е обявила окончателните резултати. На мнение съм, че на БСП чудесно ще й отива ролята на балансьор  :popcorn:

п. п. Ще го напиша за ненам кой път - на БСП изобщо не й трябва участие в управлението в близко време около година. Кочината е в такова трагично и опоскано състояние, че е редно да се даде възможност на по-образованата, модерна, съвременна и без съмнение особено интелигентна част от нацията и нейните представителите да се докажат. С малко, но завинаги :nuts:
« Последна редакция: Април 08, 2021, 17:15:46 от Aсол »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2239 -: Април 08, 2021, 17:20:46 »
Къв талант съзря у Джо Байдън?  :crying_with_laughter-3302:

къф Джо Байдън?

Айде ся, не се срамувай от себе си. Нали ти искаше той да спечели изборите в САЩ?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2240 -: Април 08, 2021, 17:25:01 »
Събирам залози за това, че Слафчу ще върне мандата. Служебно правителство и до края на годината избори две в едно.  Жалко за повярвалите в ИТН. Нали знаем, че каквото човек сам си направи и Господ не може да му го стори.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2241 -: Април 08, 2021, 17:27:35 »
Събирам залози за това, че Слафчу ще върне мандата. Служебно правителство и до края на годината избори две в едно.  Жалко за повярвалите в ИТН. Нали знаем, че каквото човек сам си направи и Господ не може да му го стори.

Няма да се намери кой да се хване на бас с теб. Естествено, че ще върне мандата. Вариантите са два - или Мая за определен срок и предсрочни избори или служебно. Не виждаш ли, че вече се разиграва точно тази карта. Що си мислиш, че спря пукотевицата срещу Нинова?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2242 -: Април 08, 2021, 17:29:27 »
Искам промяна в герба на държавата! Какъв е този лъв, какви са тези класове житни! Жито няма, лъвове също!
Искам да се сложи герб, що точно отразява същността на народа, какъвто го има!
Искам орел, рак и щука!
Орелът - с ориз, в чест на някога славните оризарски традиции!
Ракът - варен, за червен цвят!
Щуката - с кисели краставички и майонеза, да има някаква смазка в политическия живот!
Връз всичкото това великолепие - една "чавка" за "отметнато", като на картинката за последните избори! Уж като V за Виктория, що била Победа, ама недовършено, като цялата работа българска!
Искам нов герб!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2243 -: Април 08, 2021, 17:30:35 »
Събирам залози за това, че Слафчу ще върне мандата. Служебно правителство и до края на годината избори две в едно.  Жалко за повярвалите в ИТН. Нали знаем, че каквото човек сам си направи и Господ не може да му го стори.

веднъж блонди, винаги блонди! така се прави!

славчу като върне мандата, ако и третият мандат е неуспешен, ще имаме избори лятото. има едно нящу, конституция му е името, там срокове има заложени. и едно друго нящу, календар му викат, виж там брой дни и седмици.

веднъж блонди, винаги блонди! така се прави :bigok:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2244 -: Април 08, 2021, 17:33:23 »
Къв талант съзря у Джо Байдън?  :crying_with_laughter-3302:

къф Джо Байдън?

Айде ся, не се срамувай от себе си. Нали ти искаше той да спечели изборите в САЩ?

Що да се срамувам, разбира се, че исках, но не схващам кво опщо има тва както с темата, така и с коментарите ми фнея?


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2245 -: Април 08, 2021, 17:36:36 »
Onzi, лятото все пак е до края на годината, нали? И въпросът не е в дните и седмиците по конституция, които нямам никакво намерение да броя. Провеждали сме и избори три в едно ако не ме лъже паметта. ББ&Ko оставят дупка в хазната. Не забравяй, че пенсионерите ще си искат ония пейсе лева, медиците на първа линия, тежко пострадалите от кризата бизнеси, безработицата, увеличените болнични, от къде пари... Какво пречи да се намери начин да се спестят разходи за два отделни избора, не разбирам.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2246 -: Април 08, 2021, 17:36:59 »
Къв талант съзря у Джо Байдън?  :crying_with_laughter-3302:

къф Джо Байдън?

Айде ся, не се срамувай от себе си. Нали ти искаше той да спечели изборите в САЩ?

Що да се срамувам, разбира се, че исках, но не схващам кво опщо има тва както с темата, така и с коментарите ми фнея?

Що, Салазар кво общо има с темата? Понеже ти си написал, цитирам: "не съм идиот и като видя талант, придружен од железна етика, уважавам видяното". Затуй попитах къв талант си съзрял у Байдън. Ся вече ще отговориш ли на въпроса ми? Не си длъжен, ако не искаш да го правиш. :)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2247 -: Април 08, 2021, 17:41:53 »
Що, Салазар кво общо има с темата? Понеже ти си написал, цитирам: "не съм идиот и като видя талант, придружен од железна етика, уважавам видяното". Затуй попитах къв талант си съзрял у Байдън. Ся вече ще отговориш ли на въпроса ми? Не си длъжен, ако не искаш да го правиш. :)
Салазар беше пример как премиер управлявал президентска република. При това железно етичен в неговата си етика. Доколкото знам, португалците го тачат, а също и татю му май заради некаква напитка беше!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2248 -: Април 08, 2021, 17:43:46 »
Quote (selected)
Жалко за повярвалите в ИТН.
Не ги жали. Те са същите онези, които се блъскаха кой по-напред да се запише в НДСВ-то, после пък се натискаха да му пипнат на ББ мускула ...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2249 -: Април 08, 2021, 17:46:11 »
Що, Салазар кво общо има с темата? Понеже ти си написал, цитирам: "не съм идиот и като видя талант, придружен од железна етика, уважавам видяното". Затуй попитах къв талант си съзрял у Байдън. Ся вече ще отговориш ли на въпроса ми? Не си длъжен, ако не искаш да го правиш. :)
Салазар беше пример как премиер управлявал президентска република. При това железно етичен в неговата си етика. Доколкото знам, португалците го тачат, а също и татю му май заради некаква напитка беше!

А тва кво общо има с темата "ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни"?

Не знаех, че един въпрос ще породи чак такава полемика. Занапред ще си мълча повечко.   :t1818:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2250 -: Април 08, 2021, 17:48:03 »
Жаля ги Пешо. Ония, които чакаха по няколко часа на опашка пред избирателните секции в Европа с надежда, че гласуват за нещо различно. Че няма да са принудени да работят по чужди полета и да обгрижват чужди старци, докато не виждат по година децата си, оставени на баби и дядовци. За тези хора наистина ми е жал.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2251 -: Април 08, 2021, 17:50:43 »
А тва кво общо има с темата "ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни"?

Не знаех, че един въпрос ще породи чак такава полемика. Занапред ще си мълча повечко.   :t1818:
Нищо страшно, просто си прескочил нишката за това иска ли ББ президентска република и дали я иска сега веднага или само ако той е президент. Оттам тръгна.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2252 -: Април 08, 2021, 17:53:51 »
Жаля ги Пешо. Ония, които чакаха по няколко часа на опашка пред избирателните секции в Европа с надежда, че гласуват за нещо различно. Че няма да са принудени да работят по чужди полета и да обгрижват чужди старци, докато не виждат по година децата си, оставени на баби и дядовци. За тези хора наистина ми е жал.
Дядо ми казваше, чужд акъл в чужда глава не влиза. Очакването на месията не е благоприятна дейност по ветровити места като Балканите, и то за неподготвени народи като нашия. Виж, в някои еврейски общини то е издигнато до висотата на изкуство, ама това не сме ние.
Прагматизмът ги е пратил тези мили хора по чуждите полета - ми да бяха го практикували още малце!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2253 -: Април 08, 2021, 17:54:08 »
Onzi, лятото все пак е до края на годината, нали?
ми то лятото е и до края на десетилетието,  следващият път десетилетието ползвай. може и век. или милениум.

Quote (selected)
И въпросът не е в дните и седмиците по конституция, които нямам никакво намерение да броя.
праелну! няма сега да се тормозиш с неща, дето ако ги разбереш, може и нещо да ти присветне! карай си така.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2254 -: Април 08, 2021, 17:54:20 »
А тва кво общо има с темата "ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни"?

Не знаех, че един въпрос ще породи чак такава полемика. Занапред ще си мълча повечко.   :t1818:
Нищо страшно, просто си прескочил нишката за това иска ли ББ президентска република и дали я иска сега веднага или само ако той е президент. Оттам тръгна.

Ама мен тва не ме и вълнува. Не съм я прескочил. И пак няма общо с темата, щот аз сега мога по същия начин да я отклоня в посока... примерно... иска ли ББ монархия. Така мога да вмъкна в темата квот си пожелая, за да се направя на много умен.  :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2255 -: Април 08, 2021, 17:57:43 »
Ама мен тва не ме и вълнува. Не съм я прескочил. И пак няма общо с темата, щот аз сега мога по същия начин да я отклоня в посока... примерно... иска ли ББ монархия. Така мога да вмъкна в темата квот си пожелая, за да се направя на много умен.  :bigok:
Прави си. То затова е тема, да се клатушка и криволичи, иначе щеше да е трамвайна релса. А така има за всички по нещо.
Но все пак идеята за президентска република след такъв гръмовен изборен резултат си е точно в темата за избора.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2256 -: Април 08, 2021, 17:58:12 »
Жаля ги Пешо. Ония, които чакаха по няколко часа на опашка пред избирателните секции в Европа с надежда, че гласуват за нещо различно. Че няма да са принудени да работят по чужди полета и да обгрижват чужди старци, докато не виждат по година децата си, оставени на баби и дядовци. За тези хора наистина ми е жал.
Разбирам те, но не виждам какво може да се направи за хора, решени до последно да настъпват всички мотики, които им бъдат предложени.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2257 -: Април 08, 2021, 17:58:17 »

Прагматизмът ги е пратил тези мили хора по чуждите полета - ми да бяха го практикували още малце!
Не е прагматизмът Ной, те тая дума едва ли я знаят. Безработицата, безизходицата, невъзможността да храниш и образоваш децата си...Цели села са навън.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2258 -: Април 08, 2021, 18:02:34 »
Разбирам те, но не виждам какво може да се направи за хора, решени до последно да настъпват всички мотики, които им бъдат предложени.
И какво да ги правим, образователен ценз ли, или всички български граждани, живеещи в чужбина за повече от шест месеца годишно да бъдат лишени от избирателни права?! Не става от никъде.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2259 -: Април 08, 2021, 18:07:49 »

Прагматизмът ги е пратил тези мили хора по чуждите полета - ми да бяха го практикували още малце!
Не е прагматизмът Ной, те тая дума едва ли я знаят. Безработицата, безизходицата, невъзможността да храниш и образоваш децата си...Цели села са навън.
Всъщност, ти си права. Не може да се иска да се прескачат нивата на онази гадна пирамида, дето Маслоу я е изразил. Докато върви борбата за къшея, няма как да се седи в ъгъла и да се гледа глобалната картина и да се отсява потенциалното зърно от потенциалната плява.
"Какво ще ни дадеш, историйо,
от пожълтелите си страници? –
Ний бяхме неизвестни хора
от фабрики и канцеларии, 

ний бяхме селяни, които
миришеха на лук и вкиснало,
и под мустаците увиснали
живота псувахме сърдито.

Ще бъдеш ли поне признателна,
че те нахранихме с събития
и те напоихме богато
с кръвта на хиляди убити. 

Ще хванеш контурите само,
а вътре, знам, ще бъде празно
и няма никой да разказва
за простата човешка драма.

Поетите ще са улисани
във темпове и във агитки
и нашта мъка ненаписана
сама в пространството ще скита. 

Живот ли бе – да го опишеш?
Живот ли бе – да го разровиш?
Разровиш ли го – ще мирише
и ще горчи като отрова."

Искам си герба с орела, рака и щуката - нищо не се е променило. :t23145:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2260 -: Април 08, 2021, 18:10:12 »

Ама мен тва не ме и вълнува. Не съм я прескочил. И пак няма общо с темата, щот аз сега мога по същия начин да я отклоня в посока... примерно... иска ли ББ монархия. Така мога да вмъкна в темата квот си пожелая, за да се направя на много умен.  :bigok:

глей сега, слет като не те вълнува и си прескочил контекста, създаден од разменените между нас със Енгелс неколко свързани пряко с темата забелешки за плезидентската република, засилката ти "А За Джо Байдън Квоооо?", не ми изглежда като апел към връщане на темата към тесната ѝ интерпретация, а напротиф, като търсене на некви персонални аспекти од битността ми на коментатор по други теми.

И не се правя на много умен, щото би било чиста загуба на време, предвит че повече од тва нема накъде. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2261 -: Април 08, 2021, 18:11:18 »
Quote (selected)
Искам си герба с орела, рака и щуката - нищо не се е променило. :t23145:

Не могат се събра на земя като една човешка длан.
Тук ще остане каруцата.
Орела рака и щуката ще са извън територията и орела ще бута, рака ще лети в небесата, щуката ще дърпа настрани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2262 -: Април 08, 2021, 18:13:09 »
Сбылась мечта седерунгелов - България в 30-те на миналия век. С сезонни работници и газарбайтери.
Само дървените налъми липсват, ама няма пълно щастие

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2263 -: Април 08, 2021, 18:18:30 »
Quote (selected)
Искам си герба с орела, рака и щуката - нищо не се е променило. :t23145:

Не могат се събра на земя като една човешка длан.
Тук ще остане каруцата.
Орела рака и щуката ще са извън територията и орела ще бута, рака ще лети в небесата, щуката ще дърпа настрани.
Ммм, ти виж моята трактовка на герба, после ми рече как орел с ориз бута, варен рак лети (хм, това може, ако го хвърляш правилно), а щуката с майонеза и кисели краставички дърпа!  :tongue_:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2264 -: Април 08, 2021, 18:19:46 »

Ама мен тва не ме и вълнува. Не съм я прескочил. И пак няма общо с темата, щот аз сега мога по същия начин да я отклоня в посока... примерно... иска ли ББ монархия. Така мога да вмъкна в темата квот си пожелая, за да се направя на много умен.  :bigok:

глей сега, слет като не те вълнува и си прескочил контекста, създаден од разменените между нас със Енгелс неколко свързани пряко с темата забелешки за плезидентската република, засилката ти "А За Джо Байдън Квоооо?", не ми изглежда като апел към връщане на темата към тесната ѝ интерпретация, а напротиф, като търсене на некви персонални аспекти од битността ми на коментатор по други теми.

И не се правя на много умен, щото би било чиста загуба на време, предвит че повече од тва нема накъде.


Не съм искал нито да връщам, нито да отклонявам темата. Исках да знам къв талант си съзрял у Джо Байдън. Ти не щеш да отговориш. Можеше просто да го кажеш - щеше да си спестиш лупингите.  :bigok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2265 -: Април 08, 2021, 18:21:11 »

Ама мен тва не ме и вълнува. Не съм я прескочил. И пак няма общо с темата, щот аз сега мога по същия начин да я отклоня в посока... примерно... иска ли ББ монархия. Така мога да вмъкна в темата квот си пожелая, за да се направя на много умен.  :bigok:

глей сега, слет като не те вълнува и си прескочил контекста, създаден од разменените между нас със Енгелс неколко свързани пряко с темата забелешки за плезидентската република, засилката ти "А За Джо Байдън Квоооо?", не ми изглежда като апел към връщане на темата към тесната ѝ интерпретация, а напротиф, като търсене на некви персонални аспекти од битността ми на коментатор по други теми.

И не се правя на много умен, щото би било чиста загуба на време, предвит че повече од тва нема накъде.


Не съм искал нито да връщам, нито да отклонявам темата. Исках да знам къв талант си съзрял у Джо Байдън. Ти не щеш да отговориш. Можеше просто да го кажеш - щеше да си спестиш лупингите.  :bigok:
Туй ще ти го пренеса в темата за САЩ, там си хортувайте!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2266 -: Април 08, 2021, 18:22:34 »
Няма нужда, всичко е ясно.  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2267 -: Април 08, 2021, 18:23:05 »
Quote (selected)
Ммм, ти виж моята трактовка на герба, после ми рече как орел с ориз бута, варен рак лети (хм, това може, ако го хвърляш правилно), а щуката с майонеза и кисели краставички дърпа!  :tongue_:


Това герб ли е или шведска маса със столове и без шведки?
Да знаеш че Джиджи ще те погне дето бъркаш темите, ама според мен и тия избори са една вкиснала манджа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2268 -: Април 08, 2021, 18:23:20 »
Quote (selected)
Не съм искал нито да връщам, нито да отклонявам темата. Исках да знам къв талант си съзрял у Джо Байдън.
къф Джо Байдън?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2269 -: Април 08, 2021, 18:25:47 »
Искам промяна в герба на държавата! Какъв е този лъв, какви са тези класове житни! Жито няма, лъвове също!
Искам да се сложи герб, що точно отразява същността на народа, какъвто го има!
Искам орел, рак и щука!
Орелът - с ориз, в чест на някога славните оризарски традиции!
Ракът - варен, за червен цвят!
Щуката - с кисели краставички и майонеза, да има някаква смазка в политическия живот!
Връз всичкото това великолепие - една "чавка" за "отметнато", като на картинката за последните избори! Уж като V за Виктория, що била Победа, ама недовършено, като цялата работа българска!
Искам нов герб!
:t2002:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2270 -: Април 08, 2021, 18:30:57 »
Quote (selected)
Ммм, ти виж моята трактовка на герба, после ми рече как орел с ориз бута, варен рак лети (хм, това може, ако го хвърляш правилно), а щуката с майонеза и кисели краставички дърпа!  :tongue_:


Това герб ли е или шведска маса със столове и без шведки?
Да знаеш че Джиджи ще те погне дето бъркаш темите, ама според мен и тия избори са една вкиснала манджа.
Да де, ама иначе ще ме погне Здравчето, че цапам готварската тема!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2271 -: Април 08, 2021, 18:33:29 »
Искам промяна в герба на държавата! Какъв е този лъв, какви са тези класове житни! Жито няма, лъвове също!
Искам да се сложи герб, що точно отразява същността на народа, какъвто го има!
Искам орел, рак и щука!
Орелът - с ориз, в чест на някога славните оризарски традиции!
Ракът - варен, за червен цвят!
Щуката - с кисели краставички и майонеза, да има някаква смазка в политическия живот!
Връз всичкото това великолепие - една "чавка" за "отметнато", като на картинката за последните избори! Уж като V за Виктория, що била Победа, ама недовършено, като цялата работа българска!
Искам нов герб!
:t2002:
Мамма миа, че аз и на цвят съм го докарала без да искам!
Бяло за ориза, червеното от рака, по средата зелените кисели краставички! Абе аз що не го патентовам, а?!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2272 -: Април 08, 2021, 18:39:36 »
Ако Дългия се престраши да направи правителство, ако успеят да изберат шеф на народното събрание, следва най-интересното.
Слави да се пробва да смени изборния закон на Баце.
Тоест, мажоритарни избори и субсидия от 1 лев.
Само това е достатъчно да се избият помежду си.
Баце ще подкрепи Слави за мажоритарни избори и субсидия от 1 лев.
И познайте какво ще се случи на следващите избори.
Обаче както гледам как предварително вече се боричкат за власт в тройната коалиция, може директно да отидем на избори.
Скоро ще видим кое гребло ще настъпят.
 :ouch-2147:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2273 -: Април 08, 2021, 18:41:10 »
Quote (selected)
Да де, ама иначе ще ме погне Здравчето, че цапам готварската тема!

Като се замислих си права, да не цапаме храната!
Предпочитам да си запуша ушите при воя на Джи, отколкото да внесем ГМО в кулинарията на Здравка. 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2274 -: Април 08, 2021, 18:41:49 »
''Мамма миа, че аз и на цвят съм го докарала без да искам!
Бяло за ориза, червеното от рака, по средата зелените кисели краставички! Абе аз що не го патентовам, а?!''


Yes :m1924: Патентовай със здраве.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2275 -: Април 08, 2021, 18:56:16 »
Quote (selected)
Баце ще подкрепи Слави за мажоритарни избори и субсидия от 1 лев.
И познайте какво ще се случи на следващите избори.
Обаче както гледам как предварително вече се боричкат за власт в тройната коалиция, може директно да отидем на избори.
Скоро ще видим кое гребло ще настъпят.
Това го предположих още преди дни. Баце и Слави имат заедно необходимото мнозинство, предполага се, че такива действия ще им донесат позитиви в очите на избирателите - отговарят на въжделенията на народа, отговорно не оставят държавата без стабилно управление в криза и т.н. Пътьом управлява тяхно общо правителство, наречено "програмно", демек без известни политици, към ноември заедно с президентските избори и парламентарни - изцяло или наполовина мажоритарни. С очаквания Баце и Слави да вземат много мандати, ДПС ще си вземе тяхното, БСП и малките партии ще реват. А Баце може и за президент да се кандидатира.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2276 -: Април 08, 2021, 18:58:47 »
Quote (selected)
Пътьом управлява тяхно общо правителство, наречено "програмно", демек без известни политици, към ноември заедно с президентските избори и парламентарни - изцяло или наполовина мажоритарни.

Не че нещо ама сега да виждаш действащи политици в правителството?
Освен онова което може да се нарече всякак и все ще е малко?
Марионетно правителство за радост на човеконаселението?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2277 -: Април 08, 2021, 18:59:58 »
Quote (selected)
Баце ще подкрепи Слави за мажоритарни избори и субсидия от 1 лев.
И познайте какво ще се случи на следващите избори.
Обаче както гледам как предварително вече се боричкат за власт в тройната коалиция, може директно да отидем на избори.
Скоро ще видим кое гребло ще настъпят.
Това го предположих още преди дни. Баце и Слави имат заедно необходимото мнозинство, предполага се, че такива действия ще им донесат позитиви в очите на избирателите - отговарят на въжделенията на народа, отговорно не оставят държавата без стабилно управление в криза и т.н. Пътьом управлява тяхно общо правителство, наречено "програмно", демек без известни политици, към ноември заедно с президентските избори и парламентарни - изцяло или наполовина мажоритарни. С очаквания Баце и Слави да вземат много мандати, ДПС ще си вземе тяхното, БСП и малките партии ще реват. А Баце може и за президент да се кандидатира.
Всичко тва звучи мноо сладко, ако се абстрахираме от факта, че слафчу беше избран да шкартира боци, а не да се програмира с него. Сигурно няма да успеят да стъкмят заедно новото законодателство :smokin:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2278 -: Април 08, 2021, 19:11:53 »
Quote (selected)
Всичко тва звучи мноо сладко, ако се абстрахираме от факта, че слафчу беше избран да шкартира боци, а не да се програмира с него. Сигурно няма да успеят да стъкмят заедно новото законодателство
Не знам, аз не съм от ясновидците и политолозите да предвиждам какво ще стане, просто допускам една възможност, която не звучи съвсем невероятно и нереално. И доколкото държи БСП по-далеч от властта, ми допада.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2279 -: Април 08, 2021, 19:26:15 »
Quote (selected)
Всичко тва звучи мноо сладко, ако се абстрахираме от факта, че слафчу беше избран да шкартира боци, а не да се програмира с него. Сигурно няма да успеят да стъкмят заедно новото законодателство
Не знам, аз не съм от ясновидците и политолозите да предвиждам какво ще стане, просто допускам една възможност, която не звучи съвсем невероятно и нереално. И доколкото държи БСП по-далеч от властта, ми допада.
Като си помисля, той всъщност и Богдан Филов е държал комунистите далеч от властта.