Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:08:56

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 187041 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« -: Декември 21, 2020, 16:25:27 »
Нова година, нов късмет!!!   :beer-405:

Quote (selected)
Хаджигенов: Водим разговори със Слави Трифонов и Христо Иванов
Ще се кандидатирам за депутат, ако се наложи, но не сме стигали да редим листи, казва още един от "Отровното трио"
20 Дек. 2020



Преди два дни проф. Велислав Минеков от "Отровното трио" постави ултиматум, че ще се оттегли от активното политическо и гражданско участие, ако от извънпарламентарните опозиционни формации не се обединят.

Хаджигенов
пък изтълкува думите му така: „Ние сме трима приятели от години, той няма как да напусне нас. Това, което казва, е, че единственият начин да свалим хунтата и да се преборим с корупцията, е да се съберем всички заедно. Дори и да не е за всичко, дори да не е изцяло. Поне на първия етап ние трябва да започнем да работим заедно“.

Мая Манолова
показа готовност да служи на гражданите си още като омбудсман. Показа тази готовност и сега. Аз не просто ще ѝ стисна ръката, аз ще застана до нея“, добави той. Хаджигенов съобщи, че предстои да бъде подписано предварително споразумение между тримата от „триото“ като физически лица и Манолова като представител на „Изправи се.БГ“.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/hadzhigenov-vodim-razgovori-slavi-trifonov-i-hristo-ivanov
:t0328:
« Последна редакция: Декември 21, 2020, 20:35:05 от Джиджи »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #1 -: Декември 21, 2020, 18:02:28 »
Твойто Ице и СлаУчо им казаха твърдо "Н'е!" па тия могат да си говорят колкото си искат, за МаяМа това е поредното хързулване, бе не си боядиса косата в нещо по-тъмно и си пати. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #2 -: Декември 21, 2020, 19:26:09 »
Цитат на: Джиджи
Хаджигенов пък изтълкува думите му така ...

Ще се превеждат един-друг от български на български ?  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3 -: Декември 21, 2020, 20:16:01 »
Твойто Ице и СлаУчо

Тук няма "мое" и "твое", Буратино, просто така стоят нещата в момента.  :bigok:

Онзи ден Президентът Радев определи възможно най-ранната дата за тези избори догодина – 28 март, и поне засега няма намерение да се отказва от нея, независимо от това, което казва проф. Александър Маринов, председател на Стратегическия му съвет ...

https://standartnews.com/balgariya-politika/radev-se-uplashi-ot-datata-28-mart-za-izborite-446052.html

P.S. И моля те, не забивай в "шеги и закачки", щото най-вероятно ше стане като оня ден – "играчка-плачка" ...  :nuts:

« Последна редакция: Декември 21, 2020, 20:35:44 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #4 -: Декември 21, 2020, 20:33:04 »
А указът, с който президентът ще насрочи изборите, ще бъде издаден през януари 2021 година.  :ive_got_it-1379:

Това също от горния сайт ...

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #5 -: Декември 21, 2020, 20:43:48 »
Сириозна работа, начи!
Доколкото и Президента и парламентарно представената опозиция има определени, макар и ерозирани лостове да влияят на предварителни коалиции, съглашения, договорки поне, то засега някои от коментираните са ф сферата на уишфул тинкинг /Боже, дано не сгреших спелинга!/.
Най напреТ да се изяснят със себе си и то това като пръво четенье jе - ше ли борят простака, или ше борят "само и само комунистите да не дойдат на власт"?
Алгоритъма на следващите избори се разклонява пръво йощ от тук!
Насетне има повичи въпроси, но за да стигнем до тях - трябва да минем през тази цедка.
Засега, сите булевардни сили въртят задника с такива обороти, че не става ясно накъде ще са насочени ако! земат, че флезат в парламента. Щото като гледам, засега оД парламента изфърчат парламентарно преТставени сурогати, а какво да говорим за булевардните такива, надяващи се засега само на социологическите агенции.
А да се надяваш на последните, се ено да верваш на долнопробна врачка оД нивото на сомалийски циганин най  малката дъщеря.
« Последна редакция: Декември 21, 2020, 20:46:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #6 -: Декември 21, 2020, 21:19:47 »
И въоПще, докато по нашите ширини не се появят лидери с дупе /има един гъс, но той е повече случайно попаднал ф тюрлюгювеча/, които са способни да отстояват собственото си мнение, без да им пука от това на джендърския ЕС, Русия, или още по зле - краварско, та дотогава няма да има реална възможност да се надяваме на принципни коалиции, лежащи на подобни програми, визия и т.н.
Дотогава ще изпадаме в шизофренни ситуации, нали разбирате, че на мен, дето се барам за лявоориентиран човек ми харесва десният Орбан, а "десните" у нас са бесни на Орбан, който пък е от ЕНП, последните пък го недолюбват и се се пънат да го изключват, но партията му, която е член на управляващата се пак или поне доминираща ЕС, ме презира мен като лявоориентиран.
Аз пък, од своя страна, плюя ня прецедателчето на ПЕС и подпяващите му...и т.н.
Много пъти съм го давал този пример, но и сега не мога да мина без него.
В Грузия видяхме една сграда, чиито архитекти се бяха доизгъзили толкова, че не се знаеше откъде се влиза, къде се излиза и как се минава от една част в друга.
Грузинците мноо сполучливо ни я представиха като - "А, это чей гуй, чей гъс"   
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
„Отровното трио” не се оказаха някакви партийно необвързани граждани,излезли от името на възмутената маса, а аватари на Мая Манолова и кръжеца около нея. След като положи всички усилия „да не допуска партии” на трибуната на площада, а после разиграваше циркове по „обединение на опозицията”, накрая то пристана на Манолова чрез предизборен съюз. Триото ще попадне в листите ѝ, в тях ще се излее популярността му, която събра – изящно проста игра. Но всичко това е напълно естествено, след като триото работеше за Манолова и на местния софийски вот. Само неподправена глупост може да пренебрегне факта, че бившата социалистка разчиташе на тяхната подкрепа в кметската  кампания. Още повече, че триото публично я подкрепи тогава. Но мнозинството българи не проумяха обвързаностите, дори след като в серия интервюта триото раздаде индулгенция на Манолова за грешките ѝ преди години. Сега те отново са официално заедно, кръгът се затвори. „Кака се ожени”, гласи един стар виц.

https://glasove.com/categories/komentari/news/na-finala-trioto-se-ozheni-za-kaka-vednaga-vot-nikoy-ne-iska
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #8 -: Декември 22, 2020, 09:06:27 »
Quote (selected)
На финала: Триото се ожени за кака, веднага вот никой не иска

https://glasove.com/categories/komentari/news/na-finala-trioto-se-ozheni-za-kaka-vednaga-vot-nikoy-ne-iska
А тоя лъже като дърт циганин!!! :t2102:
Щото "ГЛАСОВЕТЕ" отдавна не са това, което бяха ... :t23145:

Буратино, по твоята логика, а и на тоя от "гласовете", аз също съм се оженила за кака, щото на последните кметски избори в София гласувах за МаяМа, а не за Фънди.

И имам да ти разкажа нЕкои нещица, ама не сега, щото, дето се вика, ф момента съм на пангара ...  :D

Затуй, малко по-късно ...
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 09:32:01 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #9 -: Декември 22, 2020, 09:21:03 »
А изборни секции за тези които са под карантина ще има ли?
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #10 -: Декември 22, 2020, 10:01:36 »
Това видяхте ли го?
Quote (selected)
От дни гледам как хората се обръщат едни срещу други. Онези, с които протестирахме заедно, с които заедно си върнахме Росенец и си искаме заедно държавата и край на цялото това беззаконие и плячкосване. Някои от тях не харесват мен, други не харесват други политици. Всеки си има причините. Но над всичко това е каузата на новото начало за нашата демокрация. И в името на тази кауза призовавам да спрем това противопоставяне.
Когато излязохме на площада знаехме, че сме различни. Знаехме, че каузата на законността и свободата е обща за всички, но трябва да приемем своите разлики в останалото, за да можем наистина да се съберем много. Знаехме, че искаме оставка, за да може после всеки да получи избор и да застане зад онази програма, която най-точно отговаря на надеждите му. Е, не получихме оставката....Но сега изборите идат и ако не можем да се явим на тях всички ведно, нека поне да се опрем на мъдростта на протеста и така да опазим неговата еднопосочност. Нека всеки работи за колкото може повече подкрепа, кой вляво, кой вдясно, кой в ритъм ⅞, кой със своята новост, кой с аргументите на досегашните си усилия, кой с експертност, кой с емоция...Но нека го направим така, че да не се анихилираме взаимно и да можем после да работим заедно. Едното е залог за разширяване на подкрепата за дневния ред на промяната, другото - игра с нулев резултат, от която може някой и да спечели нещо, но това със сигурност няма да бъдат гражданите.


Днес трябва да приемем своите разлики и решенията на отделните политически сили, но и да успокоим хората, че ще има обединение около каузата! Макар и не като предизборна коалиция между партии, но със сигурност под формата на консенсус около големите задачи, като ясен ангажимент от всеки да ги изпълним заедно в народното събрание. Защото всички знаем, че стига да не се изяждаме взаимно, за да свалим Борисов от власт, ще бъде достатъчно в новия парламент да изпълним многократно поетото от всеки от нас обещание да не подкрепяме управление с негово или на ГЕРБ участие. Въпросът е как след това разграждаме системата, която нито започна с Борисов, нито смята да свърши с него и за която той е само временен, макар и застоял се, изпълнител.

За целта на такова обединение около общ дневен ред на промяната, аз бих предложил две прости стъпки:


- Нека всяка политическа сила заяви своите конкретни политики, чрез които смята да постигне разграждането на корупционната система и нека всяка коментира заявките на останалите, така че гражданите да знаят кой с какво се ангажира и за какво всъщност има съгласие;

- Нека има споразумение или друга конкретна и работеща рамка за съвместни усилия за гарантиране на честността на изборите.

Така, гражданите ще бъдат сигурни, че голямата цел, която ги изкара на улицата, ще бъде постигната с общи усилия и ще могат да избират, кой конкретно да ги представлява без да правят компромис със своите ценности и предпочитания.


И, разбира се, добре е всички да бъдем открити по отношение на своите политически цели, състава на своите коалиции, органи и решения, как се финансират, какви са им програмите и т.н.

 

Съответно, днес ние от Демократична България:

- Излизаме с конкретен списък от мерките за рестарта на демократичния и правов ред в България около които ще търсим сътрудничество в бъдещия парламент, както и се ангажираме да представим конкретни законопроекти за основните от тях в течение на кампанията, за да можем да ги внесем още в първия ден на парламента; готови сме да подкрепим и други предложения в тази насока;

- Заявяваме, че ще се включим в съвместните усилия за гарантиране на честността на вота. За извършването на паралелно преброяване създадохме платформата "Ти броиш", достъпна за всички, които искат да защитят свободните и честни избори.

 

Нека припомня, че:

- Още на 13 юли ние от Демократична България заявихме, че подкрепяме протеста с конкретна декларация, в която изложихме своите предложения за рестарта на демократичния и правов ред и заявихме, че- запазвайки своята самостоятелност- ще търсим тематични мнозинства за тяхната реализация в бъдещия парламент;

- На 22 септември стартирахме своята "Операция Независимост" за честни избори и на 25 октомври заявихме конкретни ангажименти за сътрудничество и споделяне на ресурс с останалите демократични партии и коалиции, подкрепящи протеста.

Надявам се, че тази протегната ръка за сътрудничество и взаимно въздържане от атаки ще бъде приета. Че, както се приемат решенията за начин на явяване на изборите на едни формации, ще спрат атаките и срещу решенията на ДБ, още повече в тях няма нищо ново или изненадващо. Съответно, призовавам нашите поддръжници да приемат избора на коалиционни партньори на Триото, които също имат своята видима предистория. Очаква ни огромна работа и трябва да можем да я свършим заедно! Нека започнем като успокоим хората!

Става дума за нашата България и нейното достойнство: пред този олтар всички можем да проявим малко повече смирение и готовност за обща работа.

Христо Иванов
:nuts:

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #11 -: Декември 22, 2020, 10:57:51 »
Асол, това не е нещо ново, вербалната консткрукция поне.
На ниво декларации, фсички сме лесни, като дойде време обаче за конкретни споразумения и/или решения, тогава става лошо.
 Партиите си имат правото предварително да не си разкриват всички карти, но все пак поне позициите си по един-два-три основни за обществото въпроси трябва да бъде ясно заявено.
Какво значи това - партньорите на триото?!
Че то и турците заявяваха, че искат оставката на мутрата, а и съм сигурен, че може и на протестите да са били техни симпатизанти. Да, но в същото време Ицето демонстрира, че не се диша с Доган. А с ДПС?
БСП заявяваха изцяло подкрепа за протестите и самите искания, но да си чула женеръл Атанасoff да мецне нещо дали би излязъл в единен фронт срещу мутрата, заедно с БСП?
Аз не знам защо Ицето говори от името на "Демократична България", като е само една част от нея, а другата?
Славчу и той се прай на интересен и щял бил да е самостоятелен и т.н. Мое си остане сам като кукувица в Драгалевци със своята самостоятелност.
За да бъда откровен, все още чакам яснота и от Нинова - готова ли е на широк фронт - единственото което може да измете тази сган от управлението или и БСП ще прави до последния момент покерджийски нъмбъри?
А хората които не гласуват на избори и които са основния потенциал на всички тези партии и партиди все си мисля, че биха искали яснота - простичко заявление от цялата тази раздробена политическа прослойка - За да преборим мутрата, сме готови на пред или следизборни споразумения с тези, тези и тези, дори и това да ни коства незабавно провеждане на нови избори след няколко месеца, щото не се разбрахме за основни приоритети по извличането на страната от дупката в която ни навряха гробарите и сие.
Ако няма такова - пиши ни бегали!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #12 -: Декември 22, 2020, 11:08:50 »
В интерес на истината и аз подобно на Ристю мога да намеря допирни точки единствено по темите за честни избори и зверско прочистване на администрация и съдебна система за разчистване на мафиотите без оглед на партийна принадлежност. Евентуално някакви икономически мерки за измъкване от калта, ако все още е възможно , на микро, малък и среден бизнес. По друг теми не виждам опции за съгласие. Проблем ще е ДПС, щото общите теми за възможност за постигане на консенсус на практика биха ликвидирали почти цялата върхушка на партията им, подобно на гербавите

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #13 -: Декември 22, 2020, 11:27:51 »
Quote (selected)
мога да намеря допирни точки единствено по темите за честни избори и
Като начало, това е достатъчно, а може да се окаже и единственото възможно, тук съм напълно съгласен.
Мен ме съмнява именно мълчанието по толкова ясен въпрос. ОК, може да е рано, но пак настоявам, че ако хората видят възможност да се избавят от завладялата ни арогантност и простащина - ще излязат да гласуват, но трябва да го знаят това как ще стане и кои са готови да направят това.
Сами никои не могат и ще си царува мутря в оставка и без парламент.
То не, че парламента Му пречи нещо, но ще се намерят пак подлоги, които да поддържат точно такова статукво достатъчно дълго време, за да се доопоска нещастната ни територия и да се остави сетне оглозгана на следващите - които и да са те и ако изобщо ги има.
Ми просто е - има няколко партии с потенциал да съставят правителство, пък ако ще и за два дни - колкото да обявят, че подават оставка. Прочистването може да стане и от служебно, но на Радев.
Даже по добре!
Що се праят на неразбиращи?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #14 -: Декември 22, 2020, 12:00:49 »
Що се праят на неразбиращи?

Ся, доколкото аз разбирам /тъй като ф момента не’ам време да следя всичко!/, и Ристю и Слафчу искат да участват в тези избори САМОСТОЯТЕЛНО, за да се ПРЕБРОЯТ.

Което е напълно разбираемо!!!

А МаяМа се преброи на последните кметски избори в София, като обаче успя да преброи и около 600,000 невалидни бюлетини и ако не беше :pissed-891: български съд, досега да сме спрели да се разправяме тук и да дишаме мръсния въздух на учительницата … 

Според мен, горните три са несистемните партии у нас, които – по всички прогнози! – ще влязат в бъдещия парламент.

И пак според мен – макар и да се явят самостоятелно, тези партии ще трябва да се договорят ПРЕДВАРИТЕЛНО помежду си КАК точно ще действат СЛЕДВАРИТЕЛНО, за да изхвърлят гюбрето.  :nuts:

Но най-важното от всичко – да дадат ясен знак на хилядите участници в летните протести какво точно смятат да правят, за да гласуват тези хора за тях  …
:aplause:

« Последна редакция: Декември 22, 2020, 12:05:59 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #15 -: Декември 22, 2020, 12:26:15 »
Quote (selected)
за да се ПРЕБРОЯТ.
Те пак ще се преброят, пойнта тук е предварително поемане на ангажимент какво биха правили - коя ще е основната им цел след изборите и с кого евентуално биха я постигнали.
Само така може да мобилизират повече избиратели да отидат до урните - и ти го пишеш.
Дет вика Фона - твай!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #16 -: Декември 22, 2020, 12:46:48 »
Quote (selected)
Но най-важното от всичко – да дадат ясен знак на хилядите участници в летните протести какво точно смятат да правят, за да гласуват тези хора за тях 
И как ще стане този номер, като една внушителна част от т. нар. участници бЕха от БСП, м? Или предпочиташ да се правиш не видяла и не разбрала. Не помниш ли кво станА, като тръгнахте да делите хората и да обяснявате с кого може да си лягате и с кого не, м? СпихнАхте се тутакси

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #17 -: Декември 22, 2020, 13:03:40 »
Когато някой каже "Няма да влезем в управление заедно с БСП", това значи:
"Сега лаем срещу ГЕРБ, пък като влезем в НС, ще ги подпрем за някое-друго място във властта".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асоль

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 27
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #18 -: Декември 22, 2020, 13:10:24 »
Мноо ясно. Вече 30 години така и шилетата не свършват, щото комунизъма мноо им е навредил - измъкнал е родата им от потурите и дворните нужници и ся не можем да се отървем от цървулени аристократи и "дисиденти"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #19 -: Декември 22, 2020, 13:42:31 »
Quote (selected)
Но най-важното от всичко – да дадат ясен знак на хилядите участници в летните протести какво точно смятат да правят, за да гласуват тези хора за тях 
И как ще стане този номер, като една внушителна част от т. нар. участници бЕха от БСП, м? Или предпочиташ да се правиш не видяла и не разбрала. Не помниш ли кво станА, като тръгнахте да делите хората и да обяснявате с кого може да си лягате и с кого не, м? СпихнАхте се тутакси

 :t10502::giggle-3307:
Бел. Ной: Първо китайско предупреждение: обсъждат се идеи, действия, бездействия и прочие, но без лични заяждания от която и да било страна! Имайте предвид, че съм на обезболяващи, които ме правят ужасно нерррвна, сприхава и изобщо неприятна личност! Да не речете после, че не съм предупредила! Пийте по едно греяно вино за настроение и бъдете любезни една към друга, един към друг и всякакви комбинации между участниците! :t0328:
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 14:30:13 от Ной »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #20 -: Декември 22, 2020, 13:53:28 »
Quote (selected)
за да се ПРЕБРОЯТ.
Те пак ще се преброят
Няма как да се преброят иначе, Бепе, без да видят колко души са гласували за тях. :ive_got_it-1379:

Най-вече Слафчу, а пък и Ристю ...

Quote (selected)
Пойнта тук е предварително поемане на ангажимент какво биха правили - коя ще е основната им цел след изборите и с кого евентуално биха я постигнали.
Само така може да мобилизират повече избиратели да отидат до урните - и ти го пишеш.

Да, и аз съм го написала, написал си го и ти.  :way_to_go-1308:

Quote (selected)
Дет вика Фона - твай!

А тва "твай" на Фона си го копнах още първия път, щом го видех ...  :D
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 13:56:07 от Джиджи »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #21 -: Декември 22, 2020, 19:13:24 »
Quote (selected)
Няма как да се преброят иначе, Бепе, без да видят колко души са гласували за тях. :ive_got_it-1379:
Абе Джиджи, всяка партия се явява отделно на избори, никой не риве за предизборни коалиции, освен триото или част от ньега!
Е те така ще се преброят.
Е като се преброят - кво от тва?
След изборите ше имаме парламент, който ще е способен да произведе ено от двете -
1. Никой с никого не съставя правителство и отиваме на нови избори, демек мутрата царува и без порламент дори!
2. Или ГРОП, или БСП може да състави правителство с още някой от другите, при това ако изключим напълно ДПС, което си е доста съмнителен вариант.
От фторото също следват две нещица.
1. Ако няма предварителен ангажимент на сега извънпарламентарните партии, кое ще е първият им приоритет, независимо от броя депутати, то те следизборно могат да се коалират с когото си поискат, включително и с ГРОП и да съставят правителство. Не е като да не сме виждали такива нъмбъри - нали? Даже и част от някоя извънпарламентарна партия да се разцепи следизборно и едните да се гушнат с ГРОП...и т.н.
2. Ако се възложи мандат на БСП - то пак част от сегашните извънпарламентарни партии могат да се дръпнат - ааа ний с комунисти не се коалираме, като НИКОЙ до сега и не иска такова нещо от тях!Иска се само един единствен ангажимент - предварително да обявят - "ще се коалираме с всеки, който иска да свалим мутрите, ако ще и това да доведе до нови избори, щото не сме съгласни с политиката на останалите от коалицията "всеки"".
Ем ще им е по лесно и честно да обяснят действията си след изборите, ем ще привлекат избирателите.
Толкова ли трудно обяснявам идеята си да го уеb@?
Има ли нещо неизпълнимо в нея?
Нещо несериозно за която и да е партия искаща да бъде честна с избирателите си?
Какво ще попречи това изрично изявление да се преброят?
Какво ще им попречи за след това?
Обяснете ми бе хора, дрът съм, вероятно и изкуфял, помогнете.
 :m1728:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #22 -: Декември 22, 2020, 19:20:35 »
Quote (selected)
. Ако се възложи мандат на БСП - то пак част от сегашните извънпарламентарни партии могат да се дръпнат - ааа ний с комунисти не се коалираме, като НИКОЙ до сега и не иска такова нещо от тях!
Извънпарламентарните затова са и там - единственото което предлагат е антикомунизъм, никакъв шанс за коалиция с БСП.
ГЕРБ се промъкнаха в парламента защото не бяха антикомунисти в началото, че как те повечето бяха бивши членове на БКП. Окопаха се и сега е трудно да ги изринем.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #23 -: Декември 22, 2020, 19:35:42 »
Абе не е единственото което предлагат, цяла телевизия направиха ените и просраха пътеката как са антиГРОП.
Другите пък - Ристю, по телевизиите също направи пътека и също такава.
Третите, дет сега са се сетили за коалиции - Триото, те пък до сега само това им бе ф устата - вън мутрите и Гешефтурния.
ОК!
Да праят следизборно коалиция с когото си искат, но да си обявят първата цел.
Точка!
Аз затова апелирам.
Квато ще и да е тя.
Ааако може пък, да кажат и ква е фтората, ако пръвата им е неизпълнима.
Ей, друже!
Писнало ми е да ти кажа от селски и сержантски номера!
И то не че толкова лично ме засягат, но като им видя блесналите очи по ТВ и чуя простотиите произнасяни от отвърстието три пръста надолу, ми иде да спазаря дежурна част от манафи и да пращам, да пращам, да пращам по задачи...мъ китайците са по мои сметки малко, пък и с малки пишки за решаване на този бизнес прожект.
Да се допълня - но има надежди!
Наскоро четох, че индийците настигнали Китай по население, а се славят и с тънко познаване на парачхедата.
Начи, само финансирането остава като проблем.
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 19:39:30 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #24 -: Декември 22, 2020, 19:53:45 »
Ако и да не съм фен на БСП, за сега тя единствена горе долу се крепи на положение.
Не че са перфектни, там който и да наредиш до стената няма да сбъркаш, обаче другото е още по-голяма леш.
Само с антиГЕРБ няма да стане, следващото ще е ГРФНТЕ и все в нашия...
При БСП има някакви проблясъци, тъжно че идват от десни хора, но до там се докарахме да мечтаем за нормален капитализъм вместо сегашното родовообщинно общество с алфа толуп за цар и бог.
За себе си не виждам човек или група човеци с някаква идея какво да правят,  харизма не искам, нахаризмихме се, с "царе", песоглави момиченца и селски тарикати.
Жалко че покрай тримата глупаци и идеята за патриотизъм стана противна.
П.П. Ще ми се да кажа че само индийците не са ни "оправяли" ама като гледам как ни клатят местните римляни... мисля че и това "щастие" го познаваме.
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 19:56:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #25 -: Декември 22, 2020, 20:12:05 »
Друже,
пак съм съгласен с теб, но аз не търся нито причини за зариналия ни боклук, нито ме интересуват кусурите на изпълнителите, които трябва да Го изринат.

Аз просто искам да Го изрине някой!
Ляф, десен, среден...за претпочитане със среден!
Твай!
Станах досаден, че повтарям ено и също, ама оттатък чета симплицисима, че се възмущава и не разбирала българските жени, че за повечето "простак = мъжага" според нея, а пък аз констаНтирах, че за БГ мъжете нещата са още по зле.
Щото гоуема част от тях не са и ...абе други са.
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #26 -: Декември 22, 2020, 21:22:12 »
Цитат на: Giuseppe
за БГ мъжете нещата са още по зле. гоуема част от тях не са и ...абе други са

"дизайнери" ... прогресивни

А за изборите и "свалящите ГЕРБ":
Слави - ний сме с всеки против ГЕРБ, ама да не е ДПС и да не е БСП
ДБ - ний сме с всеки против ГЕРБ, ама да не е ДПС и да не е БСП
"Триото" - ний сме с всеки против ГЕРБ, ама да не е ДПС и да не е БСП

После "БСП" се замества с "ляв" (политически). "да не се върнат комунягите"
Е, "модерните прогресивни леви" може да ги приемат за цвят. Розов. Заедно с жената на силнонатовския ген. Найденов.
И ето - ще си имаме "ново" управление. Твърдо евроатлантическо - без залитания по руски Потоци и АЕЦ. Калинките ще си останат на работа, защото такова ще е предизборното споразумение на тъмно. Накраденото ще си остане в тулупите, а ние ще се "уредим" с още повече амер. бази и оръжия.

Искаме да стане по-добре, ама ще стане както винаги. По Черномирдин.
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 21:46:08 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #27 -: Декември 22, 2020, 21:51:45 »
Малко ми се загуби евроатлантизма като концепция.
Големите атлантици британците се изсулиха от проекта, САЩ също.
Останаха само еуро лешперите и спомена за една несбъдната идилия.
Ние още ручаме жабетата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #28 -: Декември 22, 2020, 21:59:50 »
Цитат на: buratinob
Малко ми се загуби евроатлантизма като концепция.
Големите атлантици британците се изсулиха от проекта, САЩ също.

Ако републиканците в САЩ се уплашат и приемат фалшифицираните избори, ще видиш какви ще ги наредят демократ-сатанистите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #29 -: Декември 22, 2020, 22:03:52 »
Цитат на: buratinob
Малко ми се загуби евроатлантизма като концепция.
Големите атлантици британците се изсулиха от проекта, САЩ също.

Ако републиканците в САЩ се уплашат и приемат фалшифицираните избори, ще видиш какви ще ги наредят демократ-сатанистите.
Нищо различно като стратегия.
Тръмп завоюва позиции с неговото Америка фърст, показа какво мисли за мекушавите европейци.
Демократите няма да отстъпят, ще надграждат.
Можеш да им бъдеш приятел само ако се наведеш още повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #30 -: Декември 22, 2020, 22:04:04 »
ристю, както и дженерала танасов, както и сичките отломки от седесето, са компрометирани. не може да си искал да го махаш и после да си бил министър на баци. другите янета дето искаха да го уволняват преди изборите и му пристанаха след това. другите видни отсекъде еднакво и прочие казионни седесари, дето и в момента са гербави ойродепутати. остана ли некой вдесно или да гасим ламбите?

влево - абевето са като дабългарите. никва разлика, патерици. татянко1 и тя ще е така, просто не може да се класира.

патреотите са ясни. атака и те.

депесето са корпорация, те си искат земеделието и далаверите да вървят. на тях им е безразлично баци ли е или някой друг, те подкрепата я продават.

слави е ясен. любовта му с баци е отколешна, бях пуснал неква архивна снимка тук как слави и боко се цункат като две влюбени гълъбици. от по-ново време е онова интервю, забележително с позата партер на славито. този е поредния яни янев. сега ще уволнява боко. после е ясно.

кой остана?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #31 -: Декември 22, 2020, 22:06:40 »
Малко ми се загуби евроатлантизма като концепция.

аз с интерес ще следя партията на русофилите, т.нар. вно. или во, ако 'на' не го броиш. възраждане на отечеството.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #32 -: Декември 22, 2020, 22:14:10 »
Quote (selected)
Според Светлана Шаренкова, председател на форум „България – Русия“, обаче създаването на партия на русофилите у нас е провокация. „Ако има такава идея, смятам, че това е провокация по отношение на русофилството, което е национална кауза. Партиите са свързани с управлението на България, докато русофилството е ценност. Не подкрепям такава партия. Категорична съм, че русофилството не трябва да се партизира“, каза Шаренкова. Николай Малинов се съгласи, че русофилството не трябва да се партизира. По думите му обаче партийният проект ще надгради русофилството
.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/politics/rusofilite-syzdavat-partija-news_1502258.html
© Actualno.com
Казионните "русофили" са против.
Годината отминава, не съм чул за регистрирана партия, може и да съм пропуснал.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #33 -: Декември 22, 2020, 22:18:02 »
Да праят следизборно коалиция с когото си искат, но да си обявят първата цел.

не съм съвсем съгласен. щото ти така оправдаваш фурнаджийските лопати на прехода. ей сега ще доде джиджето да ти обясни как ристю бил с много добри намерения, искал бил най-най-супер-дупер съдебната реформа да спретне и затова се залюбил с лошото баци.

докато моето мнение е категорично - който е обещавал едно нещо преди изборите, а след тях прави противоположното - и чеп за зеле не става от него. без значение от намеренията. действията са важни. в ризтювия случай - 'реформа', натресла прокурорска гилдия, с която каскетът стана съвсем каскет.

ти по-горе се чудиш касателно партиите и колко им е трудно да са честни с избирателите си. не трудно, невъзможно им е. то няма как да обещаваш, че няма да дигаш данъци, па като те изберат за кмет на перник, да ги дигнеш 8 пъти. и пак той - обещава да подпомага културата, а затваря театрите в перник. как да е честен? нали ако каже 'възнамерявам да дигна таксите със 700%' няма да види избиране? гербавите и те - нямаше да дигат данъци и такси, а като ги подпукаха нагоре беха толко некадърни, че ги съдиха. и за винетките, и за билетчетата. обаче те са ясни и на тях някакси не им се брои. може би щото баци практически няма изговорено изречение, което да не е опровергал.

засега нинова е единствената, която се старае да прави това, което е обещала.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #34 -: Декември 22, 2020, 22:24:22 »
Аз пък съм аТски горда, че отворих тая тема точно по т'ва време!!! :m1235:

Тъй като коментарите за по-малко от 24 часа са повече от 30 и продължават да сЪ множат!!! :0005: :0005:
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 22:53:13 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #35 -: Декември 22, 2020, 22:24:58 »
Казионните "русофили" са против.
Годината отминава, не съм чул за регистрирана партия, може и да съм пропуснал.

не знам кое е казионно и кое - не, ама малинов вече не е председател на движение 'русофили', а партиен лидер. а партията не е новорегистрирана.
ей ти устав: https://sgs.justice.bg/upload/26647/606_09.pdf
Quote (selected)
Този Устав е приет от учредителното събрание на Политическа партия “Възраждат
на Отечеството” на 18,07.2009 година, изменен от Конгреса на Политическа партия
“Възраждане на Отечеството” на заседанието му на 30.09.2017г. в гр. София и изменен
от заседанието на Конгреса на ППВО на 09.03.2019г. е гр. София.

Quote (selected)
Лидерът на българското национално движение „Русофили” Николай Малинов оглави политическа партия „Възраждане на Отечеството”.

Софийски градски съд внесе изменение в ръководството на политическа партия „Възраждане на Отечеството” и вписа официално Николай Малинов за неин председател, съобщи самият той в интервю за ТАСС, цитиран от БГНЕС.
https://fakti.bg/bulgaria/522168-nikolai-malinov-registrira-partia-vazrajdane-na-otechestvoto

и са официално припознати за патрньори от 'единна русия'
Quote (selected)
Замсекретаря Генсовета «Единой России», председатель комиссии Президиума Генсовета партии по международной деятельности, сенатор Андрей Климов во вторник, 24 ноября от имени Международной комиссии партии пригласил в Москву с рабочим визитом главу болгарской политической партии «Возрождение Отечества» Николая Малинова, который одновременно является лидером влиятельного и популярного в Болгарии «Национального движения русофилов». 
https://er.ru/activity/news/andrej-klimov-priglasil-v-moskvu-s-rabochim-vizitom-glavu-bolgarskoj-politicheskoj-partii-vozrozhdenie-otechestva-nikolaya-malinova

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #36 -: Декември 22, 2020, 22:29:15 »
Да праят следизборно коалиция с когото си искат, но да си обявят първата цел.

та да довърша: следизборните коалиции трябва да са функции на предизборните програми. на база на заявеното преди изборите и полученият вот се сключват следизборните коалиции. да, ама в такъв случай квопрайм с тези, дето уволняват баци, пък после му крепят кохонесите?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #37 -: Декември 22, 2020, 22:29:20 »
Мой пропуск Онци, не съм чувал нищо за тях.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #38 -: Декември 22, 2020, 22:31:40 »
обаче с предизборните програми има малък проблем - няма такива. бсп имат. освен тях никой не може да покаже нещо като програма.

иначе щели да говорят, да се обединяват - за какво ще говорите? освен да обсъдят времето, какво друго могат да си говорят, като немат програма?

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #39 -: Декември 22, 2020, 22:35:00 »
Quote (selected)
обаче с предизборните програми има малък проблем - няма такива. бсп имат. освен тях никой не може да покаже нещо като програма.

Това наистина е проблем, само със сваляне на БСП/СДС/"царя"/ГЕРБ не става.
Освен БСП само ДПС има програма и я следва неотменно 30 години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #40 -: Декември 22, 2020, 22:44:32 »
на база на заявеното преди изборите и полученият вот се сключват следизборните коалиции.
да, ама в такъв случай, квопрайм с тези, дето уволняват баци, пък после му крепят кохонесите?
  :D

Аз таквиз – поне за момента! – сред извънпарламентарно представените партии, които почти със сигурност ще влязат в българския парламент, поне не виждам.
А явно те са тези, които са на преден план!!! :ive_got_it-1379:

А ти, би ли посочил нещо по-конкретно, плийз?!  :too_happy-1067:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #41 -: Декември 22, 2020, 22:51:33 »
Малко ми се загуби евроатлантизма като концепция.
Големите атлантици британците се изсулиха от проекта, САЩ също.
Останаха само еуро лешперите и спомена за една несбъдната идилия.
Ние още ручаме жабетата.

А ти – конкретно, кво още ручаш, бря?! :cool-1084:
И сподели, ако може, с кво точно мезе го ручаш, за да го ручаме заедно!!!  :yes-1289:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #42 -: Декември 22, 2020, 22:55:23 »
То си пише:
"жабета" :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #43 -: Декември 22, 2020, 22:58:20 »
Друже,
пак съм съгласен с теб, но аз не търся нито причини за зариналия ни боклук, нито ме интересуват кусурите на изпълнителите, които трябва да Го изринат.

Аз просто искам да Го изрине някой!
Ляф, десен, среден...за претпочитане със среден!


Твай!  :t2407:
:in_love-1101: :b0301:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #44 -: Декември 22, 2020, 23:24:26 »
Онци добре ги е изредил КОЙ КОЙ е, пропуснал е една енигма ЦЦ.
Докато Баце обикаля с Жипката да показва на общаците как да държат лопатите Цвинокио обикаля гербавите сдружения по тъмни доби и къса живо месо от ГЕРБ.
Като си погледнем историята повечето преломи са ставали с вътрешнопартийни преврати та мисла да се надаме на него. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #45 -: Декември 22, 2020, 23:32:27 »
Цитат на: onzi
освен да обсъдят времето, какво друго могат да си говорят, като немат програма

Колко на мене, колко на тебе
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #46 -: Декември 22, 2020, 23:36:57 »
Цитат на: buratinob
Като си погледнем историята повечето преломи са ставали с вътрешнопартийни преврати

Навеждаш ме на мисълта, че Ивайло може всъщност да е бил дясна ръка на Коцето Тихио
и да са се сдърпали за някоя-друга къща на Царевец с асансьор в хола.
« Последна редакция: Декември 22, 2020, 23:39:34 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #47 -: Декември 22, 2020, 23:43:55 »
Така нареченият свинар Ивайло май е не е бил точно свинар, а знатно момченце от болярски род, иначе легендата спусната от византийците с цел неглижиране претенциите за трона е готина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #48 -: Декември 23, 2020, 13:02:55 »
Да праят следизборно коалиция с когото си искат, но да си обявят първата цел.

не съм съвсем съгласен. щото ти така оправдаваш фурнаджийските лопати на прехода. ей сега ще доде джиджето да ти обясни как ристю бил с много добри намерения, искал бил най-най-супер-дупер съдебната реформа да спретне и затова се залюбил с лошото баци.

Това НЕ Е вярно!! :ive_got_it-1379:

Ристю НЕ Е любил никога Баци!

И не само, че не Го е любил, но Го напусна с гръм и трясък у парламента, което значи – и пред целио български нароТ!!! – на дата 12 декември, лето 2015-о.

За да може после Баци да си назначи за правосъден министЕр Барни Рабъл ...  :aplause:

Quote (selected)
докато моето мнение е категорично - който е обещавал едно нещо преди изборите, а след тях прави противоположното - и чеп за зеле не става от него. без значение от намеренията. действията са важни.
в ризтювия случай - 'реформа', натресла прокурорска гилдия, с която каскетът стана съвсем каскет.
Това също НЕ Е вярно!!! И спри да злоупотребяваш с търпението ми, плийз ...

Тъй като на горната дата лично БорисоFF провали съдебната реформа на Ристю. Тчк.!!!
:nuts:
« Последна редакция: Декември 23, 2020, 13:13:08 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #49 -: Декември 23, 2020, 13:37:08 »
глупости, джидже. не знам дали се усещаш, ама току-що изкара ристю идиот на квадрат. значи първо е станал министър с отвращение, пък после се е оставил да го изклатят въпреки отвращението.

и за капак е внесъл точно тази поправка, която устройва баце ти, та я приеха - прокурорската квота беше негово дело, нали.

гледай делата:
1. коалира се с баци
2. стана му министър
3. предложи една от най-загробващите поправки за съдебната власт
4. след това напусна и взе да се прави на опозиционер.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #50 -: Декември 23, 2020, 16:37:39 »
глупости, джидже ...
:D

Виш ся, Онци.

Не знам къде си бил ТИ около датата 09 декември 2015 г. /дано от повтаряне вече не я греша! ( :nuts:)/, но аз по това време работех тук /т.е. превеждах!/ за две европейски програми за ролята на съдебната власт почти едновременно, а повечето срещи, на които съм превеждала, бяха почти задължително в сградата на ВСС /Висшия съдебен съвет/.

Даже с едната делегация съм влизала зад т.нар. „стъкло за журналистите”, тъй като в нея имаше представители на Германския федерален съд /май така се казваше по онова време, а и разговорите се водеха на английски език!/. И пиша всичко това, за да си представиш колко навътре съм била в нещата.

За развитието на събитията от лятото на 2015 г. /когато бе постигнат т.нар. „Исторически компромис”!/ до 09.12.2015 г. съм писала подробно на няколко пъти в Стария форум, а мисля, че вече 1-2 пъти и тук. Което означава, че не мога да продължавам да обяснявам с тънки подробности на ВСЕКИ, тъй като вече ще откача.

А тъй като си имам и друга, важна служебна работа, ТИ ПО-ДОБРЕ ЧЕТИ!!!


Quote (selected)
"Историческият компромис" за съдебната реформа доведе до оставката на Христо Иванов
09.12.2015

Висшият съдебен съвет (ВСС) осъществява правомощията си чрез пленум, съдийска и прокурорска колегия. Тази промяна в Конституцията беше прокарана с изцяло нови членове – 130а и 130б и беше гласувана член по член. Конкретно за новата структура на ВСС беше приета със 199 гласа „за“, 34 „против“ и 2 „въздържал се“.

Най-важното в предложението беше разпределението на членовете в съдийската и прокурорската квота, като особено ожесточени спорове преди днешния ден имаше за прокурорската квота. Точно те доведоха до изявление на правосъдния министър Христо Иванов след гласуването, с което той подаде оставка. Причината – съотношението в прокурорската и съдийската квоти между "професионални" и "политически" фигури.

Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/politics/istoricheskijat-kompromis-za-sydebnata-reforma-dovede-do-ostavkata-na-hristo-ivanov-news_512404.html
© Actualno.com
:bluegrab:


Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #51 -: Декември 23, 2020, 17:36:27 »
Quote (selected)
Ристю НЕ Е любил никога Баци!
Не е само Ристю, от 30 години все някой "с отвращение" налазва властта като патерица, после го ампутират, но на гущера му израства нова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #52 -: Декември 23, 2020, 17:37:26 »
виж ся, джидже,

с всеки твой линк ристю изглежда все по-тъп идиот. значи хванал се с гербавите с отвращение, нали така, само и само да тръгне реформата му, пък те го натаковали баш по нея :bigok:

при гласуването се оказва, че само ристю подкрепя предложението си. всички останали го засилват към киреча.

и ти искаш тоз кротък идиот да се пробва още веднъж? айде нема нужда.

освен тва цялата онази сага с 'преминаването на отломките от сдс в опозиция' вони, та се не трае. московия остана. останалия файтон хора от десебето май се опозиционираха, куневицата не я помня направи ли въобще нещо, къдравата сю или иначе казано оня митовия си траеше, лукарския се прочу навремето с изявлението как зяенето против боко било пунта мара, за да подлъже народа да гласува за тех.

ненчевия и той беше до последно, така де, келепирецът пуска ли се само зарад неква там риформа, па била тя и съдебна. кой друг? имаше некъв смешник, дето не можеше за себе си да изясни робство или съжителство сме имали.

фани единия, па подкарай сички останали. излезли в опозиция, ама стоели в правителството до последно. да им уринирам на принципите  :too_happy-1067:

да, признавам, ристю с оставката си показа наченки на принципност. обаче с обвързването си с баци и горепосочените плазмодии показа тотална липса на акъл. плюс лековерие, наивитет и неспособност за вярна преценка.

ти що не прокоментираш лупинга на рефблока от 'правителство без боко и цецу' до 'боко каза, че не може разни мъници да му мрънкят и ние клекнахме, щот мноо се облизваме за министерски фотьойли'.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #53 -: Декември 23, 2020, 20:48:35 »
виж ся, джидже ...

Виш ся, onzi,

Не знам защо си решил, че съм фен точно на Ристю, та си ме подхванал така …  :D

Освен това, вече слязох доста отдавна от файтона – което обявих офицЯлно точно ф „Керпеден”. Затова, ку обичаш, не ме занимавай повече нито  с Ристю, нито с некви реф-блокове, които съм забравила отдавна и заради които, дето се вика, „слязох от файтона”, без изопщо да съм била некъф фактор.

А ако държиш да ти го докажа, на последните кметски избори в София гласувах за МаяМа – нещо, с което май и отворих тази тема…

И ако някога съм харесвала и продължавам да харесвам някого от т.нар. „десни”, това е единствено РаданК, за когото наскоро даже HAMEL оттатък написа нещо такова:

„Баси! Туй изказване на Радан от Брасълс, все едно че съм го писал аз!!!”  :bigok:

Освен всичко останало, така ми губиш времето с глупости, тъй като имам спешна писмена работа и само от време на време надничам тук – ей така, да си почина …

А то – кво се оказва?! Нито ми става кеф, щото трябва да ти отговарям, нито пък мога да ти отговоря изчерпателно.
Нещо като да се мъчиш да правиш секс на пресекулки!!!  :giggle-3307:


Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #54 -: Декември 23, 2020, 21:09:14 »
Quote (selected)
Нещо като да се мъчиш да правиш секс на пресекулки!!!  :giggle-3307:
Стана ми интересно.
Онци?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #55 -: Декември 23, 2020, 21:11:41 »
Онци баш сега е на пресекулката. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #56 -: Декември 23, 2020, 23:13:17 »
хехе кви размисли, кви страсти, кво нещо било изригнало из форумчето, докат аз кротко си слушам артефукт. препоръчвам. не ми се ходи в музикалната тема, затова тук:
Quote (selected)
Schachmatt · Artefuckt
https://www.youtube.com/watch?v=KeB0R5vkSgQ

джидже, кат не щеш, ми нидей! аз така правя - фърлям по ено оче горе-доле веднъж на час и като реша, че ще отговарям - отговарям. няма нищо, дето да е спешно. или срочно. то е като мейла тва, не като трансфер на файлове.

обяснявам като за уманитар:
ftp /file transfer protocol/ извършва моментално прехвърляне на файлове между клиента и сървера. ако по време на трансфера ти падне нета или минеш на съседната клетка с хендито ти изскачат едни прозорченца и трябва моментално нещо да правиш - да се отказваш, да почваш отначало или да почваш отнякъде да прехвърляш наново. ударението е на бързината - трябва да стане сега, бързо и изцяло.
smtp /send mail transfer protocol/ осъществява прехвърляне на пощи от един на друг сървер, примерно от гугъл на твоя доставчик. тук няма нищо спешно - ако не може да се осъществи връзка, пощата се слага на изчакване и след полвин час пак. и така три дни. никой не бърза, ако разни мургави съграждани са търсили мед в оптичния кабел има достатъчно време да сменят въпросния. естествено, целия мейл трябва да се достави, но ако не се - след половин час пак. или на резервния сървер, ако главния се е строшил.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #57 -: Декември 23, 2020, 23:27:28 »
джидже, кат не щеш, ми нидей!
:D

А ти иди ф Дъската за съоПщения да си видиш и ти картичката за Коледа, щото беше инспирирана най-вече от теП ... 

:t0328:
« Последна редакция: Декември 23, 2020, 23:30:17 от Джиджи »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #58 -: Декември 24, 2020, 01:06:25 »
Цитат на: onzi
обяснявам като за уманитар:
ftp /file transfer protocol
smtp /send mail transfer protocol

Tц. Така няма да стане. Пробвай с картинки. Шарени и по- ... семплички  ;D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #59 -: Декември 29, 2020, 17:00:57 »
Сириозна работа, начи!
Най напреТ да се изяснят със себе си - ше ли борят простака, или ше борят "само и само комунистите да не дойдат на власт"?
VOILÀ !!! :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Триото и Манолова подписаха споразумение за общи листи на изборите
29 Дек. 2020




Скоро ще бъдат обявени и критериите за формиране на листите, като ще се търсят хора с активна гражданска позиция, без значение дали са с леви или десни убеждения, коментира Манолова пред журналисти.

Според нея споразумението се състои от 6 основни точки:

• осигуряване на честни избори;

• съвместно явяване с общи листи.


Усилия за създаване на политическо мнозинство в парламента и изработване на обща управленска платформа, в която да залегнат:

• реформа в правосъдието;

• подкрепа за бизнеса;

• безусловно повишаване на доходите; и

• преизчисляване на пенсиите.


Обединението предлага също да се създаде парламентарна комисия, която да ревизира 11-годишното управление на Бойко Борисов.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/trioto-i-manolova-podpisaha-sporazumenie-za-obshti-listi-na-izborite
  :bluegrab:
« Последна редакция: Декември 29, 2020, 17:12:44 от Джиджи »