Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:26:31

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 187226 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #300 -: Март 05, 2021, 18:48:09 »
ГЕРБ съзира Цветанов и лобизъм зад критиките на двамата сенатори
https://glasove.com/categories/novini/news/gerb-szrya-tsvetanov-i-lobizm-v-kritikite-na-amerikanskite-senatori

Общо взето ГЕРБ са прави.
Става въпрос кой е по-по-най-най.
И най го може.
Жалко че Радев им се вързва на кукичката.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #301 -: Март 05, 2021, 20:16:14 »
На Цвък? Тея му дигнаха статута високо, мноо високо  :0007: :smokin:
А иначе - Па па па ... паника :smokin:
 
Тоя  Георг, оня "с чорапите" и окъсено панталонче лий? Че не ги знам.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #302 -: Март 05, 2021, 21:26:38 »
6900 кандидати за депутати. А на предишните парламентарни избори са били само 4800. Значи броят на политиците в България се увеличава с около две хиляди човека за четири години. Това е чудесна новина! Ако запазим това темпо, след няколко години броят на политиците ще надвишава броя на избирателите. И тогава всеки избирател ще си има персонален депутат и ще може да си го храни и да си го бие. Хубаво е.
https://www.lentata.com/page_21086.html

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #303 -: Март 06, 2021, 02:05:42 »
Баце ли ги е подкупил, американците ли, не става ясно.
Quote (selected)
Данните от проучването на Алфа Рисърч показват преднина на ГЕРБ пред БСП с около 5%. Сериозна битка се очаква за третото и четвъртото място между „Има такъв народ“ на Слави Трифонов и Движението за права и свободи (ДПС).
Според Димитрова е възможно да се окаже, че интрига ще има между първия и втория ешелон в ситуация, в която БСП евентуално продължи да намалява своята електорална подкрепа. Тя прогнозира, че тогава много близки може да се окажат нейните проценти до партиите на трето или четвърто място.
Социологът е на мнение, че в момента, в който БСП отстъпи от основни пунктове на европейската социалдемокрация, тя губи и собствената си битка. „Ние не виждаме една идеологическа консистентност. Партията отстъпи от ключови теми, които се изразяват от по-младите хора“, убедена е Боряна Димитрова.
По думите й, БСП вече се е затворила трайно във възрастовата група над 60 години, въпреки че в листите й има млади лица - второ поколение деца на дейци на партията.
   
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #304 -: Март 06, 2021, 03:07:49 »
Quote (selected)

По думите й, БСП вече се е затворила трайно във възрастовата група над 60 години, въпреки че в листите й има млади лица - второ поколение деца на дейци на партията.

Второто поколение деца не се ли казваха "внуци" едно време или и това е вече забранена дума? Само питам от ъгъла, щото тук преди няколко дни честитихме на един дядо, та да не става объркване някакво. Буратино, това твоето второ поколение дете вече очаровало ли е всички ви? Ще му викате ли внуче или съседите ще се стряскат? Онова спортно състезание ще го прекръстят ли на "Второ поколение родител, определящ се като мъж, второ поколение родител, определящ се като жена, второ поколение дете, полово неопределено"?
Енгелсе, що ми требеше да те чете преди лягане, а?  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #305 -: Март 06, 2021, 09:28:00 »
Quote (selected)

По думите й, БСП вече се е затворила трайно във възрастовата група над 60 години, въпреки че в листите й има млади лица - второ поколение деца на дейци на партията.

Второто поколение деца не се ли казваха "внуци" едно време или и това е вече забранена дума?

Твърдо не е, тъй като внуците са си внуци!!!

Но за "второ поколение нечии деца" имам чувството, че това се употребява най-вече в определен контекст, за какъвто си говорехме вчера. Този път, ако не греша, предимно партиен. 
Лично усещане, никога не съм се замисляла по този въпрос, нито пък ф момента се изказвам като некъф спецЯлист

В същото време обаче продължавам да изпробвам упорито нова, подходяща големина за старите емотикони и тая май става – n'est-ce pas?   :t0328:

« Последна редакция: Март 06, 2021, 09:52:49 от Джиджи »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #306 -: Март 06, 2021, 10:31:48 »
Данните от проучването на Алфа Рисърч показват преднина на ГЕРБ пред БСП с около 5%. Сериозна битка се очаква за третото и четвъртото място между „Има такъв народ“ на Слави Трифонов и Движението за права и свободи (ДПС).

За мое съжаление не виждам възможност БСП да е преди ГЕРБ.
И, според мен, партията "Има такъв народ" няма никакъв шанс да е преди ДПС... за радост ли, за съжаление ли...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #307 -: Март 06, 2021, 10:34:38 »
Знаем, знаем.
Джендъризъма е като слънцето и въздуха за секо цоцологично същество  :smokin:
 
Гейропската соци квоо?
гуспожата сигур е пропуснала че у ойропарламата веке нема група на ПЕС?
Скоро и на ЕНП  :smokin:
 
А за ризултатите след месец ....
Бочко в такъв цайтнот се вкара :t23145: Просто не е истина. 3000 тази седмица? Секви нековид дейности - не. Места по болниците пак няма, вчера разбрах за познат на който е отказан прием, въпреки че всичко си има, направление от жипи, температура, симтоми ....
 
Иначе екзистенциалната обсебеност на тема БСП радва, обаче интересното е другаде. Е партийката на слафчу се разпада още не додрапала до избори ....
« Последна редакция: Март 06, 2021, 10:37:25 от 66 »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #308 -: Март 06, 2021, 10:38:35 »
Цитат на: Engels
"Партията отстъпи от ключови теми, които се изразяват от по-младите хора“,
убедена е Боряна Димитрова."

От кои млади хора ? Тия с "алтернативна сексуалност" ли ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #309 -: Март 06, 2021, 10:45:24 »
Баце ли ги е подкупил, американците ли, не става ясно.

на теб може и да не ти е ясно. на мен /и вероятно не само на мен/ обаче ми е ясно, че разни ментално ощетени лица с никове на брадати философи забравят какво са пуснали преди три дни. ето: https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1403.msg98889#msg98889

енгелсе, почвай да си отгледжаш билоба в двора, че работата не е на добре :nuts:

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #310 -: Март 06, 2021, 13:07:13 »
Цитат на: Engels
"Партията отстъпи от ключови теми, които се изразяват от по-младите хора“,
убедена е Боряна Димитрова."

От кои млади хора ?
От неправилните, естествено. Всички правилни млади хора ще гласуват за Корнелия.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #311 -: Март 06, 2021, 14:34:40 »
Цитат на: Engels
"Партията отстъпи от ключови теми, които се изразяват от по-младите хора“,
убедена е Боряна Димитрова."

От кои млади хора ?
От неправилните, естествено. Всички правилни млади хора ще гласуват за Корнелия.

ето го следващия налазил темата експерт. пешо, предвид факта, че това за ключовите теми отсъства от официалното изследване, ще бъдеш ли така добър да просветиш нас останалите кои са въпросните ключови теми, от които бсп е отстъпила, и сега младите на рояци отиват към десните мравки и люспи?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #312 -: Март 06, 2021, 14:43:52 »
Цитат на: Engels
"Партията отстъпи от ключови теми, които се изразяват от по-младите хора“,
убедена е Боряна Димитрова."
От кои млади хора ?
От неправилните, естествено. Всички правилни млади хора ще гласуват за Корнелия.

Въпросната соросоложка е пропуснала да уточни от кои "ключови теми", легнали на сърцата на "младите хора" е отстъпила БСП.

П.П. Онзи ме е изпреварил със същия въпрос.
« Последна редакция: Март 06, 2021, 14:47:30 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #313 -: Март 06, 2021, 15:05:21 »
Можете ли да ме просветите коя от социологическите агенции към кой така да се каже клони.
Защото колкото и да ми говорят за обективност аз си зная че инструментите позволяват разни неща меко казано.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #314 -: Март 06, 2021, 16:08:40 »
Всичките клонят към грантовете. Без знач. дали от Брюксел, Вашингтон или Банкя.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #315 -: Март 06, 2021, 17:16:24 »
Цитат на: Engels
"Партията отстъпи от ключови теми, които се изразяват от по-младите хора“,
убедена е Боряна Димитрова."

От кои млади хора ?
От неправилните, естествено. Всички правилни млади хора ще гласуват за Корнелия.

ето го следващия налазил темата експерт. пешо, предвид факта, че това за ключовите теми отсъства от официалното изследване, ще бъдеш ли така добър да просветиш нас останалите кои са въпросните ключови теми, от които бсп е отстъпила, и сега младите на рояци отиват към десните мравки и люспи?
Не измествай темата и недей да тролиш тъпо, корнелианецо. Въпросът беше 'кои млади хора ' - отговорих ти. За другото питай Б. Димитрова или в краен случай бай Фридрих.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #316 -: Март 06, 2021, 17:27:08 »
Не измествай темата и недей да тролиш тъпо, корнелианецо.

Малиий, и тук са се разгорели битки "на високо равнище" ...  :t1813:

Баси!!! :t2407:

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #317 -: Март 06, 2021, 17:33:41 »
Всичките клонят към грантовете. Без знач. дали от Брюксел, Вашингтон или Банкя.

С една дума "истината е по средата" не работи защото всичко е изместено в посока на грантовете.
И съответно зависи от давачите и съответната методология която получателите ще изберат.
Мен друго са ме учили, но слава Богу отдавна съм се махнал от тази проституция.
Въпреки че там все още има свестни хора, но те са не по-нагоре от средното ниво.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #318 -: Март 06, 2021, 17:42:27 »
Въпросите към соросоложката са много:
1. Кои са "ключовите теми" според нея ?
2. Защо смята, че точно те са ключови ?
3 и 4. Кои са въпросните "млади хора" и колко на брой смята, че са ?
5 и 6. "Ние не виждаме една консистентност" - Кои сте вие и каква "консистентност" не виждате ?
7. Защо се опитвате да пробутате тезата, че БСП трябва да угажда на вашите "виждания", а  не на вижданията на огромното мнозинство от свои членове и симпатизанти ?
 ... И т.н., и т.н..
(като се оставям настрана други мн. важни въпроси като например колко са хонорарите за така изказаните "социологически виждания" и колко пешовци, миндербиндери, калкита и др. подобни са наети да припяват след всяка изява на харизани и харалани.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #319 -: Март 06, 2021, 18:13:23 »
Не измествай темата...
сиреч си нямаш понятие и си използвал възможността да плювнеш, като истински бесен десен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #320 -: Март 06, 2021, 18:20:38 »
Не измествай темата...
сиреч си нямаш понятие и си използвал възможността да плювнеш, като истински бесен десен.
Бесен десен и бесен ляв са контингент на психиатрите, спокойно може да добавим и бесен центрист към пациентската листа.
Отдавна десен и ляв са само обозначения за  местата които заемат в парламентарната зала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #321 -: Март 06, 2021, 18:21:19 »
Всичките клонят към грантовете. Без знач. дали от Брюксел, Вашингтон или Банкя.

С една дума "истината е по средата" не работи защото всичко е изместено в посока на грантовете.
И съответно зависи от давачите и съответната методология която получателите ще изберат.
Мен друго са ме учили, но слава Богу отдавна съм се махнал от тази проституция.
Въпреки че там все още има свестни хора, но те са не по-нагоре от средното ниво.

някои, в интерес на истината, в официалните документи спазват някакво приличие. обаче масово се четат и цитират журналистически интерпретации и той хорса уент инто дъ ривъра.

полезно е да се четат дребните букви, примерно като видиш как изследването се базира на интервюта и онлайн анкета тутакси ти става ясно колко е достоверно. което не пречи на енгелси и калкита да кълват на гола кукичка.

ето за конкретното изследване хората си признават, че 1/3 от тези, дето твърдо са решили да гласуват, още не знаят за кого ще пуснат глас. което за мен означава, че ще гласуват за някой различен от герб - герберите са наясно за кого ще си пуснат вот.

обаче инвесторите това го прескачат и ей ги енгелси и пешовци доволни как бсп изостава.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #322 -: Март 06, 2021, 18:24:00 »
Не измествай темата...
сиреч си нямаш понятие и си използвал възможността да плювнеш, като истински бесен десен.
Бесен десен и бесен ляв са контингент на психиатрите, спокойно може да добавим и бесен центрист към пациентската листа.
Отдавна десен и ляв са само обозначения за  местата които заемат в парламентарната зала.
беснодесен в този контекст значи антикомунист, индоктриниран до степен да не може да си спомни нищо, ама абсолютно нищо хубаво от живота преди 1990. конкретният пешобиндеркалки е способен да декларира как всички и всеки го е лъгал и мамил, даже на статистиката не вярва, способен е да декларира как заводите, които седерастите разграбиха, никога не са били построявани...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #323 -: Март 06, 2021, 18:27:03 »
Въпросите към соросоложката са много:
...

да, само че тези въпроси трябва да бъдат зададени от журналист, не от журнатутка. или журва, не знам как им викат на такива такова*.

факт е, че интервюто отдавна не е нещо, целящо да постави интервюирания натясно, да го накара да размърда сиви клетки. платени публикации с етикет 'интервю'.


*май преститутка беше.
« Последна редакция: Март 06, 2021, 18:30:20 от onzi »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #324 -: Март 06, 2021, 18:34:54 »
Въпросите към соросоложката са много:
...

да, само че тези въпроси трябва да бъдат зададени от журналист, не от журнатутка. или журва, не знам как им викат на такива такова*.

факт е, че интервюто отдавна не е нещо, целящо да постави интервюирания натясно, да го накара да размърда сиви клетки. платени публикации с етикет 'интервю'.


*май преститутка беше.
Не си давате сметка колко е трудно две кухи лейки да успеят да спасят неспасяемото.
От едната страна някой чете въпроси, от другата четат отговори и толкова много и сложни думички и никакви емотикони и палчета - ужас!
Поклон пред такива самоотвержени труженички!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #325 -: Март 06, 2021, 18:47:09 »
труженички - може би. журналистки - категорично не.

за поклона нямам мнение - който иска да си се кланя :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #326 -: Март 06, 2021, 20:13:08 »
труженички - може би. журналистки - категорично не.

А мисирки?!

Не че съм го измислила аз, де, но е изключително точно!!! :0007:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #327 -: Март 06, 2021, 20:24:06 »
'мисирки' набляга на глупостта. преститутки - на продажността.

нюанси.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #328 -: Март 07, 2021, 11:39:32 »
'мисирки' набляга на глупостта. преститутки - на продажността.
нюанси.

Да. Но двете могат да се вържат съвсем спокойно с тиренце /и вече без кавички!/ ето така:

мисирки-преститутки
:0005:

Защото в това "-утки" има и допълнителен нюанс, въпреки и на малко по-ниско равнище :cool-1084:

« Последна редакция: Март 07, 2021, 11:43:50 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #329 -: Март 07, 2021, 11:42:15 »
сиреч мисиртутки. моооже

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #330 -: Март 07, 2021, 11:44:23 »
сиреч мисиртутки. моооже
:0007:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #331 -: Март 07, 2021, 14:21:27 »
Quote (selected)
Както вече информираме в последните дни -  скандали като мини избухват във всички структура на младата партия. Коренът на проблемите, за които разкри преди ден бившият вече областен координатор в Монтана, е спускането на парашутисти на водещите места в листите за депутати, без да се съобразяват с местната структура.

Същото се е случило и в Пловдив. На първите три позиции, единствените избираеми, са спуснати софиянци. Това означава, че на практика депутат пловдивчанин партията на Трифонов няма как да има.

Като водач на листата е спуснат скандалният "сценарист" Тошко Йорданов Хаджитодоров, който заплашва да стъжни живота на всеки, който се осмели да пренареди листата чрез преференции. Втори и трети са пак софиянци - Антоанета Андонова Стефанова и Теодора Маргаритова Пенева.

 

Скандали избухнаха и в Плевен и Бургас, където местните лидери на структури напуснаха с тежки разкрития срещу шоумена с политически амбиции.

Мини войни са пламнали и на много други места в страната.

Лъснаха и шокиращи разкрития за начина на действие на Слави Трифонов спрямо членовете и хората, които го подкрепят. Затова и организации на шоумена от цялата страна масово са напускани не само от координаторите, но и активистите.

 

Според думите на напусналите, сценаристът Тошко Йорданов, се изживявал като партиен ръководител.

Всичко това става ясно от две официални писма на местни шефове на структури до Слави Трифонов, публикувани онлайн. В тях се посочва, че г-н Йорданов заповеднечески се заканил на кандидатите за депутати, че ще им почерни живота, ако решат да стават депутати с преференции.


Действията на ръководните фактори в партията на Трифонов тотално са отвратили структурите, но шоуменът се надява скандалите да не станат публично достояние и имиджът му да е достатъчен, за да влезе в парламента и да вкара максимален брой депутати, които както се оказва са софиянци, на които е обещано.Раздорите в партията на Слави Трифонов продължават. Публичен скандал избухва  в редиците на "Има такъв народ" и във Враца. Поддръжници на шоумена-политик от Враца излязоха с отворено писмо до него, като причината е подредбата на листата за предстоящите избори.

 

Ето какво пишат в писмото:

"Разочаровани сме от начина, по който е подредена нашата листа, и в която не намериха място популярни и уважавани лица в областта. "Спуснатите" от София водач на листата за предстоящите парламентарни избори Георги Георгиев и вторият в нея Иван Хиновски са експерти в техните области, но не са познати във Враца. Нашият глас за реденето на листите не беше чут от никой.

Не бяха взети предвид номинациите и предложенията, които направихме. Първите двама в листата почти не са идвали на място и комуникацията с тях е изключително трудна.

Защо никой не ни попита кой да застане начело на листата в областта? И защо от медиите научаваме кой е водачът ни и кой е вторият? В крайна сметка членовете ни остават неуважени и манипулирани. Остава усещането за предрешеност и може би за задкулисни уговорки!

Затова е важно, когато се определят водачите на листата за парламентарните избори, то това да става след изключително точна преценка. Всяка външно наложена кандидатура без да е обсъдена с хората по места, е тревожен сигнал за нас и води до свиване на поддръжниците.

За нас, представители на общинските структури на ИТН от Враца, Борован, Криводол, Мездра, Роман, Бяла Слатина, Хайредин, Мизия и Козлодуй, е важно с кой да работим и подкрепяме, а не кой ще бяга от листа в листа по областите. Разочаровани сме от забраната за изказване на лични мнения и провеждането на предизборна кампания.

Отказът от взаимопомощ по всякакви партийни и други въпроси, както и целенасоченото бездействие, особено в период на предизборна кампания, срива доверието ни пред избирателите.

Разгарящите се дебати, заплахи и интриги, в които не желаем да участваме, са индикатори за проблеми на местно ниво. С тези действия, хората по места не чувстват духа на промяната!

С уважение,
Представители на общинските структури на ИТН от Враца, Борован, Криводол, Мездра, Роман, Бяла Слатина, Хайредин, Мизия и Козлодуй", пише в отвореното писмо.

 

Както вече информираме в последните дни -  скандали като мини избухват във всички структура на младата партия. Коренът на проблемите, за които разкри преди ден бившият вече областен координатор в Монтана, е спускането на парашутисти на водещите места в листите за депутати, без да се съобразяват с местната структура.

Същото се е случило и в Пловдив. На първите три позиции, единствените избираеми, са спуснати софиянци. Това означава, че на практика депутат пловдивчанин партията на Трифонов няма как да има.

Като водач на листата е спуснат скандалният "сценарист" Тошко Йорданов Хаджитодоров, който заплашва да стъжни живота на всеки, който се осмели да пренареди листата чрез преференции. Втори и трети са пак софиянци - Антоанета Андонова Стефанова и Теодора Маргаритова Пенева.

 

Скандали избухнаха и в Плевен и Бургас, където местните лидери на структури напуснаха с тежки разкрития срещу шоумена с политически амбиции.

Мини войни са пламнали и на много други места в страната.

Лъснаха и шокиращи разкрития за начина на действие на Слави Трифонов спрямо членовете и хората, които го подкрепят. Затова и организации на шоумена от цялата страна масово са напускани не само от координаторите, но и активистите.

Според думите на напусналите, сценаристът Тошко Йорданов, се изживявал като партиен ръководител.

Всичко това става ясно от две официални писма на местни шефове на структури до Слави Трифонов, публикувани онлайн. В тях се посочва, че г-н Йорданов заповеднечески се заканил на кандидатите за депутати, че ще им почерни живота, ако решат да стават депутати с преференции.

Действията на ръководните фактори в партията на Трифонов тотално са отвратили структурите, но шоуменът се надява скандалите да не станат публично достояние и имиджът му да е достатъчен, за да влезе в парламента и да вкара максимален брой депутати, които както се оказва са софиянци, на които е обещано.

Аре по пързалката! Между другото, да пускаш лицето Хиновски във врачанска листа /лицето е пишман "ядрен" специалист, когото цялата ядрена гилдия у нас ненавижда!/ е все едно да се самопростреляш в окото :smokin:
« Последна редакция: Март 07, 2021, 15:07:25 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #332 -: Март 07, 2021, 14:31:40 »
Не виждам как разпадането на славчовото нещо ще помогне на БСП, само ще намали броя на гласоподавателите и ГЕРБ ще се фукат че са взели 1/3 от гласовете като пропуснат че са гласували 1/3 възможните избиратели.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #333 -: Март 07, 2021, 14:35:46 »
Не е въпросът да помогне, а да не пречи. По мое мнение целта ни трябва да бъде парламентарна криза. Буратино, ще ти пиша нещо на лични

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #334 -: Март 07, 2021, 14:51:35 »
Не виждам как разпадането на славчовото нещо ще помогне на БСП, само ще намали броя на гласоподавателите и ГЕРБ ще се фукат че са взели 1/3 от гласовете като пропуснат че са гласували 1/3 възможните избиратели.

Помогне, не помогне.
Важното е че в крайна сметка от Славчо, Краси, Веско, Вальо, бих добавил и Ицето с Отровните, а може би и Цецо ще зависи кой ще е.
И ние си го знаем. С него или без него все тая ще е.
Репликата на проф. Илчев бих я отнесъл и към гореспоменатите.
https://www.youtube.com/watch?v=BB1m07jXn5w&t=1s

Ахмед Доган си е константа в това отношение.

Жалко е, но кибиците стават все повече, а останалите до голяма степен са чалгизирани.

P.S. Джузепе нещо ми се изгуби. Дано да се е измъкнал от заразата.
« Последна редакция: Март 07, 2021, 14:56:01 от AnonimusBG »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #335 -: Март 07, 2021, 15:00:33 »
Quote (selected)
Жалко е, но кибиците стават все повече

Не съм кибик! Все още се опитвам да оставя нещо на държавата ни. Иначе, това нещо много важно вече го подарих на твоята нова държава ...нашата, очевидно, не се нуждае  от нас
« Последна редакция: Март 07, 2021, 15:03:45 от Aсол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #336 -: Март 07, 2021, 15:41:40 »
Quote (selected)
Жалко е, но кибиците стават все повече

Не съм кибик! Все още се опитвам да оставя нещо на държавата ни. Иначе, това нещо много важно вече го подарих на твоята нова държава ...нашата, очевидно, не се нуждае  от нас

Дай боже да успееш.
Аз честно казано вече не вярвам на нищо.
Достатъчно съм лъган в този живот.
На изборите ще отида в консулството да пусна бюлетина, но това едва ли ще помогне.
Що се отнася до новата държава.
Аз все още съм гражданин само на България и нямам намерение да си променям статута, въпреки явните удобства и неудобства за бизнеса.
Но ясно е че ако не децата ни, то внуците ни са загубени за България.
Имам предвид всички присъстващи тук живеещи по света.
Не искам да се оправдавам, но нищо не може да се направи според мен.
Много прилича на разбягването и обезкръвяването след 1396 г.
Само че този път сами си го направихме.
Тогава са ни трябвали 400 г. да почнем да се осеферваме.
Сега няма кой да ни ги даде. Всичко ще е много по-бързо.
Такива ми ти непричесани мисли.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #337 -: Март 07, 2021, 15:48:54 »
Моето дете ще ходи в Русия - това  е избора му на професия  и шансовете за реализация. Ся наваксва за да избегнем нулевата година на руския, щото нивото на английския на лапето е  С1, ама  трябва руски език. То има и А2 италиански, а е на 15 години. Смятам, че подобен хандикап за Русия е ОК!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #338 -: Март 07, 2021, 17:27:53 »
Моето дете ще ходи в Русия - това  е избора му на професия  и шансовете за реализация. Ся наваксва за да избегнем нулевата година на руския, щото нивото на английския на лапето е  С1, ама  трябва руски език. То има и А2 италиански, а е на 15 години. Смятам, че подобен хандикап за Русия е ОК!
Асол, детенцето намерило ли си е любима руска музика/музикант? Най-лесно е с песен, хем падежите там се запомнят автоматично, хем идиомите се усвояват на подсъзнателно ниво! "Мелница"-та може да му е по сърце, за Висоцки не зная дали веднага ще подеме, но има много народ. Ако дадеш някакъв нишан, можем да дадем едно рамо. :m1924:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #339 -: Март 07, 2021, 17:30:02 »
Помогне, не помогне.
Важното е че в крайна сметка от Славчо, Краси, Веско, Вальо, бих добавил и Ицето с Отровните, а може би и Цецо ще зависи кой ще е.

Репликата на проф. Илчев бих я отнесъл и към гореспоменатите.

https://www.youtube.com/watch?v=BB1m07jXn5w&t=1s
А на мен пък ми е интересно към кого, например, в България не би отнесъл тази реплика. :crying_with_laughter-3302:

Ама честно!!!
:smokin:


Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #340 -: Март 07, 2021, 18:37:19 »
Не измествай темата...
сиреч си нямаш понятие и си използвал възможността да плювнеш, като истински бесен десен.
И нито дума за Устава?
Слабо, корнелий, слабо. Въобще днешните корнелианци сите сте слаба ракия. А някога имаше не човеци, а желязо....
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #341 -: Март 07, 2021, 18:53:47 »
Николай Малинов успя ли да се регистрира за участие в тези избори?

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #342 -: Март 07, 2021, 18:56:30 »
Помогне, не помогне.
Важното е че в крайна сметка от Славчо, Краси, Веско, Вальо, бих добавил и Ицето с Отровните, а може би и Цецо ще зависи кой ще е.

Репликата на проф. Илчев бих я отнесъл и към гореспоменатите.

https://www.youtube.com/watch?v=BB1m07jXn5w&t=1s
А на мен пък ми е интересно към кого, например, в България не би отнесъл тази реплика. :crying_with_laughter-3302:

Ама честно!!!
:smokin:

Аз май съи го написал по-горе.

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1491.new#new

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #343 -: Март 07, 2021, 19:36:29 »
Quote (selected)
Асол, детенцето намерило ли си е любима руска музика/музикант?

Ами май да, покрай руските фигуристи напоследък се вълнува от балет на лед, в частност Чайковски, Шосткович, Хачатурян. Да не говорим, че на 4 години госпожицата пееше ..."там за туманами",  лично аз тогава я сложих на компа и не съжалявам нито за миг  за решението си

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #344 -: Март 07, 2021, 20:05:45 »
Ами май да, покрай руските фигуристи напоследък се вълнува от балет на лед, в частност Чайковски, Шосткович, Хачатурян. Да не говорим, че на 4 години госпожицата пееше ..."там за туманами",  лично аз тогава я сложих на компа и не съжалявам нито за миг  за решението си
Не знам за детенцето, но на мен Чайковски ми е труден за пеене  :t1815: Мислех за някоя/някой от съвременните музиканти. Ето, седя си кротко и си слушам Андрей Лефлер например, или Полина Агуреева с всичко, което пее от класиката, пък ако щеш обожаемия Александър Борисович с "Риба по призванию пила".
https://www.youtube.com/watch?v=PqTj1d2M2nc
Пилою моя мамочка была и бабушка моя была пилою!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #345 -: Март 07, 2021, 20:21:26 »
Ами тя от Русия знае, това което знаем и ние родителите й и нашите руски приятели/дето ги познава/ - Натилус Помпилиус, Аквариум, Красная плесен,  ансамбъл Александров, ако щеш и Шуфутинский и Денис Майданов, оперетата и операта и класиката са друга бира. Както виждаш, детето живее в идеален аквариум, нямащ нищо общо с повсеместната заливаща ни отсекъде простотия. Дет се вика - гост на този свят!
Свят излишен, мръснишки и отвратителен по квито щеш критерии - гнусна чалга и още по-гнусно крадене!
« Последна редакция: Март 07, 2021, 20:24:40 от Aсол »

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #346 -: Март 07, 2021, 20:23:31 »
Не зная.
Като начало бих препоръчал филмите на Гайдай.
По нататък най-вероятно сама ще се ориентира, но едва ли ще е Чайковски и подобните му.
За съжаление пътя към могучата кучка май минава през разни рапъри в началото.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #347 -: Март 07, 2021, 20:29:31 »
Quote (selected)
Като начало бих препоръчал филмите на Гайдай.

Долното е достатъчно

https://www.youtube.com/watch?v=Ds0uaN__mn8

AnonimusBG

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #348 -: Март 07, 2021, 20:29:45 »
Не идеализирай Русия.
Има страшно много трески за дялане.
Особено за 15 годишно девойче.
Ние дъртите го приемаме, но за младежта е трудно.
Те искат всичко да е справедливо, независимо от цената.
Так не бывает.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #349 -: Март 07, 2021, 20:43:26 »
Не идеализирам Русия! Тя е още по-скептична от мен, щото е хем друго поколение, хем периодично обработвано!, направо част от пейзажа по сороска линия. Но не може да се спре да се възхищава на постиженията на Русия - това е третото и най-важно нещо!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #350 -: Март 07, 2021, 22:08:11 »
Ами тя от Русия знае, това което знаем и ние родителите й и нашите руски приятели/дето ги познава/ - Натилус Помпилиус, Аквариум, Красная плесен,  ансамбъл Александров, ако щеш и Шуфутинский и Денис Майданов, оперетата и операта и класиката са друга бира. Както виждаш, детето живее в идеален аквариум, нямащ нищо общо с повсеместната заливаща ни отсекъде простотия. Дет се вика - гост на този свят!
Свят излишен, мръснишки и отвратителен по квито щеш критерии - гнусна чалга и още по-гнусно крадене!
Детенцето живее с едно поколение по-възрастни. Има нови неща, със страхотна енергетика, има страхотни неща с база от по-предишната епоха, абе има много за слушане!
Виж това
#10песенпобеды

Ще ти падне капелата как е направено!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #351 -: Март 07, 2021, 22:14:16 »
Три танкиста. Седьмое видео проекта #10ПЕСЕНПОБЕДЫ
https://www.youtube.com/watch?v=EITRVxoSr6w
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #352 -: Март 07, 2021, 22:23:31 »
Ной!   :0005:

"ТЁМНАЯ НОЧЬ"
https://youtu.be/ENrEDKTiHFc

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #353 -: Март 07, 2021, 22:38:28 »
Ной!   :0005:

"ТЁМНАЯ НОЧЬ"
https://youtu.be/ENrEDKTiHFc
А самолетите? Убийствени!  :m1248:
https://www.youtube.com/watch?v=tgOREkSiRzk

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #354 -: Март 08, 2021, 19:10:51 »
Отскоро съм тук и не знаех къде точно да напиша:

Честит 8ми Март на всички дами във форума! Да са здрави, хубави и .... добри  :m1248:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23467
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #355 -: Март 08, 2021, 19:13:50 »
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=28.0

Обичайно тук се поздравяваме.
- Други теми
    =Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...

Щом е за поздрав може навсякъде за по-здрав също. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #356 -: Март 09, 2021, 20:21:48 »
В навечерието на важни за Баце избори, от САЩ ни критикуваха двама американски сенатори – демократът Боб Менендес и републиканецът Джим Риш, нямало върховенство на закона, ала-бала, бият смара, да се сеща магарето - Баце, явно искат нещо янките, и може би се разбра, Румен Петков обяви, че  миналата седмица в кабината на министър-председателя е постъпило предложение от САЩ за нови осем самолета F-16 и то на по-висока цена от обявената, и платена за предишната поръчка миналата година. Въпросната кореспонденция не е официално заведена в деловодството на Министерството на отбраната. Поредна такса спокойствие, за господарите, отвъд океана.

Ето за това корумпираните правителства са угодни на САЩ, а и Брюксел, едни концерни ще спечелят милиарди, на двамата американски сенатори ще платят комисионна... На корупцията другото име е Америка!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #357 -: Март 09, 2021, 20:49:26 »
Защо са всичките вълнения?
Баце ви ще ги спечели изборите. Тчк. Ще ги спечели не защото не е боклук, а защото тези с които се "състезава" са същите боклуци. Преобоядисаните "другари" с подръжката на плоския данък, не могат да предложат нищо. Тази кочина няма да се оправи с избори.
Милиони диванни експерти и "фенове", не могат да стъпят на пръстчето на неколцина решителни мъже които са си сложили главата в торбата. Нима на Фидел стоеше някой зад гърба, когато излезе в планината. СССР не беше със сигурност зад него. Изправи се срещу цялата американска мафия. Нали с 90 мъже преобърна цяла Латинска Америка?
Не. Няма кой да излезе в гората заради вас. Като искаш омлет, ще трябва да се счупят няколко яйца.
Простичко е! Като имаш гангрена не слагаш компрес от билки. Режеш!

PS Не е заради някакви 8 пършиви самолетчета. Щатите могат да наковат не 8, а 80. Ще се иска нещо по-голямо. Един или два милиарда $ са "семки и бонбонки". Сега ще се създадат от въздуха 1900 милиарда. Just like that!
« Последна редакция: Март 09, 2021, 21:04:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #358 -: Март 09, 2021, 21:04:24 »
Защо са всичките вълнения?
Нима на Фидел стоеше някой зад гърба, когато излезе в планината. СССР не беше със сигурност зад него. Изправи се срещу цялата американска мафия. Нали с 90 мъже преобърна цяла Латинска Америка?
Зад гърба на Фидел имаше поне едно адвокатско образование. Зад гърба на Че - медицинско. Абе подготвена групичка и с характери!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #359 -: Март 09, 2021, 21:09:09 »
Защо са всичките вълнения?
Нима на Фидел стоеше някой зад гърба, когато излезе в планината. СССР не беше със сигурност зад него. Изправи се срещу цялата американска мафия. Нали с 90 мъже преобърна цяла Латинска Америка?
Зад гърба на Фидел имаше поне едно адвокатско образование. Зад гърба на Че - медицинско. Абе подготвена групичка и с характери!
Адвокатското образование е можело да му свърши работа ако пледира в съд. Или ако Че Гевара е бил участъков лекар. Друго си е трябвало.  Guts! Cojones!

PS И да помилвате "фашиста". :m1273:
« Последна редакция: Март 09, 2021, 21:12:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"