Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 19:14:35

Автор Тема: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни  (Прочетена 187229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3180 -: Април 17, 2021, 11:23:18 »
Единствената парична политика, която БНБ не може да провежда и която е въжделена от мнозина, е да девалвира лева, така че това за архитектурната забележителност е нищо повече от 'елегантен' но неверен лаф.

Пешо, пишеш откровени глупости! Вероятно понеже очевидно не си наясно с функциите на централната банка. Нейното основно задължение и което е отличава от останалите търговски банки е да емитира валутата на страната и да провежда монетарна политика за подпомагане на икономиката.
В условията на валутен борд, тя на практика е скопена! По тази причина рекиджа и Butch са прави да я характеризират  като "архитектурна забележителност". Освен това тя на практика многократно е доказала своята несъстоятелност като контролиращ търговските банки орган, но това до голяма степен се дължи на формалното й отношение към отчетите на банките. Все пак за нейно оправдение може да се каже, че те не са нищо друго освен стъкмистика при това в световен мащаб. Няма нужда да цитирам примери, всеизвестно е как "Too big to fall" e откровена лъжа за балъци и как първакласни институции се провалят.
P. S. Рекиджа би подобрил значително своя импакт-фактор, ако не се гавреше с българския език.

 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3181 -: Април 17, 2021, 11:26:35 »
Бонго, Комсията на Мая е създадена с решение. Би ли ми обяснил, що моратариум върху сделки и назначения трява да бъде облечено като закон? М? Какъв би бил този закон!? Повтарям - закон!!! Решение е точно формата, която трявба да бъде приета. Как ще защитиш подобен закон, м? Или целта е въпросният да падне?

Simplified Solutions

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3182 -: Април 17, 2021, 11:30:13 »
Quote (selected)
Още веднъж да задам въпроса - защо още в началото на заседанието на НС нямаше предложение тази точка за мораториума не беше предложена в дневния ред?

Заради суматохата и ослушването на всички кой какво предлага, та всеки да прецени какво да подкрепя, щото беше очевидно, че не са водени разговори. Тва е моето впечатление.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23471
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3183 -: Април 17, 2021, 11:33:05 »
За един ден не може да се прокара закон, достатъчно беше решение за мораториум.
Вече казах че ДПС основателно саботира идеята, част от подаръците следващите дни ще отидат при тях, не разбирам площадните хубавци защо саботираха.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3184 -: Април 17, 2021, 11:46:36 »
Бонго, Комсията на Мая е създадена с решение. Би ли ми обяснил, що моратариум върху сделки и назначения трява да бъде облечено като закон? М? Какъв би бил този закон!? Повтарям - закон!!! Решение е точно формата, която трявба да бъде приета. Как ще защитиш подобен закон, м? Или целта е въпросният да падне?
Ми де да знам - гледам практиката на предходни парламенти - подобни заявки за мораториуми (за приватизация, за сделки, за заменки и т.н. ) са били депозирани като законопроекти, па сетне НС ги е разглеждало. Очевидно Капон следва логиката на тази парламентарна история.

Сравни:
https://news.lex.bg/%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC-%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85%D1%83-%D1%81%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Адвокатите напомнят на изпълнителната и законодателната власт, че в случаите, в които у нас е било обявявано извънредно положение, винаги е бил въвеждан мораториум за извършването на определени действия. „За периода на мораториума са спирани всички процесуални и материални срокове, което е съобразено и с разпоредбите на чл. 57, ал. 3 от Конституцията, във вр. с чл. 31, ал.1-3 от Конституцията“, посочват те.

И отправят следното предложение: „Ако спазването на сроковете в условията на извънредно положение, се окаже невъзможно при планираните от правителството действия, спешно да бъде обсъдена възможността наред с останалите мерки, който МС и НС предвиждат за овладяване на ситуацията и намаляване на негативните последици от епидемията във всички сфери на обществения живот, да бъде приет и Закон за въвеждане на мораториум върху процесуалните и материалните срокове, който да продължи минимум за срока на извънредното положение“.

И в тази връзка - специално за теб:
https://parliament.bg/bg/bills/ID/157378
https://www.parliament.bg/bills/44/054-01-23.pdf

Помня, че този мораториум беше приет в спешен прорядък, но все пак в порядък. Капонката и ментата  са прави.
Прочее, още като правеше предложението, Нинова не заяви ли , че ако предложението и не се приеме, БСП ще го внесе другата седмица в Закона за публичните финанси? Очевидно е имала яснота по въпроса, но се натрапва някак усилието покрай приемането на едно нещо да бъде прокарано и друго. Познато от съвсем близкото минало, нали? 

 
« Последна редакция: Април 17, 2021, 11:56:32 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3185 -: Април 17, 2021, 11:51:50 »
Ама това е мораториум по действщи закони бе, човек! Нали не искаш да ми кажеш, че спирането на сделките, концесиите и назначенията на чиновници трябва да се направи в отделен закон!? По твоята логика трябва де пипнат поне три закона, пардон, четири. Така само се тупка топката и се дава възможност безобразията да станат свършени факти. Толкова ли е трудно за разбиране? Ако утре се сключи неизгодна концесия - Нинова ли ще ви е виновна!? Щото това минава с мръсна газ и  "на подпис", пък после ходи да гониш Михаля

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3186 -: Април 17, 2021, 11:57:52 »
А не може ли временен мораториум да се наложи чрез алинея в преходните и заключителни разпоредби на съответния закон?
Не се правя на вещ законотворец.
Питам.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3187 -: Април 17, 2021, 11:59:50 »
Ама това е мораториум по действщи закони бе, човек! Нали не искаш да ми кажеш, че спирането на сделките, концесиите и назначенията на чиновници трябва да се направи в отделен закон!? По твоята логика трябва де пипнат поне три закона, пардон, четири. Така само се тупка топката и се дава възможност безобразията да станат свършени факти. Толкова ли е трудно за разбиране? Ако утре се сключи неизгодна концесия - Нинова ли ще ви е виновна!? Щото това минава с мръсна газ и  "на подпис", пък после ходи да гониш Михаля
Ми да прочетем действащия Правилник за дейността на НС:
Чл. 88. (1) Проект за решение, декларация и обръщение могат да внасят народните представители и парламентарните групи.
(2) Проектите за решения, декларации и обръщения се внасят на хартиен носител и в електронен вид и незабавно се регистрират в публичен регистър "Проекти за решения, декларации и обръщения".
(3) Проектите за решения, декларации и обръщения се разпределят от председателя на Народното събрание между съответните постоянни комисии в тридневен срок от постъпването им, за което той уведомява народните представители по реда на чл. 77, ал. 3.
(4) Постоянните комисии обсъждат проектите по ал. 1 не по-късно от 15 дни от разпределянето им и представят на председателя на Народното събрание становищата си по тях.
(5) Решенията, декларациите и обръщенията се приемат на едно гласуване.
(6) Проект за решение, декларация и обръщение може да бъде оттеглен от вносителя до поставянето му на гласуване на заседание на Народното събрание.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3188 -: Април 17, 2021, 12:08:16 »
Ми да прочетем действащия Правилник за дейността на НС:
Чл. 88. (1) Проект за решение, декларация и обръщение могат да внасят народните представители и парламентарните групи.
(2) Проектите за решения, декларации и обръщения се внасят на хартиен носител и в електронен вид и незабавно се регистрират в публичен регистър "Проекти за решения, декларации и обръщения".
(3) Проектите за решения, декларации и обръщения се разпределят от председателя на Народното събрание между съответните постоянни комисии в тридневен срок от постъпването им, за което той уведомява народните представители по реда на чл. 77, ал. 3.
(4) Постоянните комисии обсъждат проектите по ал. 1 не по-късно от 15 дни от разпределянето им и представят на председателя на Народното събрание становищата си по тях.
(5) Решенията, декларациите и обръщенията се приемат на едно гласуване.
(6) Проект за решение, декларация и обръщение може да бъде оттеглен от вносителя до поставянето му на гласуване на заседание на Народното събрание.

Похвална пунктуалност и следване на процедурата, които обаче не обясняват двоякото тълкуване и непоследователно поведение. Напомням, че комисията на Мая е приета с Решение на НС, като същото не е внесено по реда на цитирания от теб Правилник :nuts:

Въобще изобщо крясъците на Данчо Ментата са мноо показателни и мноо е сладка ситуацията, която се получи. Винаги срещу БСП, може и със Сараите при нужда. Язък за десанта в Росенец ....
« Последна редакция: Април 17, 2021, 12:13:59 от Aсол »

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3189 -: Април 17, 2021, 12:13:32 »
Ама това е мораториум по действщи закони бе, човек! Нали не искаш да ми кажеш, че спирането на сделките, концесиите и назначенията на чиновници трябва да се направи в отделен закон!? По твоята логика трябва де пипнат поне три закона, пардон, четири. Така само се тупка топката и се дава възможност безобразията да станат свършени факти. Толкова ли е трудно за разбиране? Ако утре се сключи неизгодна концесия - Нинова ли ще ви е виновна!? Щото това минава с мръсна газ и  "на подпис", пък после ходи да гониш Михаля

Асол, направо ме хваща срам. Та нали всичките тези нови назначения и подмени на бордове стават въз основа на поправките в Закона за публичните предприятия, който НС промени миналата сесен?

ПП.
Похвална пунктуалност и следване на процедурата, които обаче не обясняват двоякото тълкуване и непоследователно поведение. Напомням, че комисията на Мая е приета с Решение на НС, като същото не е внесено по реда на цитирания от теб Правилник :nuts:

Въобще изобщо крясъците на Данчо Ментата са мноо показателни и мноо е сладка ситуацията, която се получи. Винаги срещу БСП, може и със Сараите при нужда. Язък за десанта в Росенец ....

Я пак. https://www.youtube.com/watch?v=bJYCYRLa-jg от 4.30 мин. насетне
От какво , според теб, чете председателката на НС? От предложението, внесено от Манолова , която след това излиза на трибуната, за да го обоснове.
« Последна редакция: Април 17, 2021, 12:24:02 от Памфуций »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3190 -: Април 17, 2021, 12:16:54 »
То си е за срам. Ще помогнете на Боци да се измъкне - спор няма. Както вече отбелязах, ще гледаме сеири и ще лъснат дупетата

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3191 -: Април 17, 2021, 12:28:42 »
То си е за срам. Ще помогнете на Боци да се измъкне - спор няма. Както вече отбелязах, ще гледаме сеири и ще лъснат дупетата
Засега помощ на Баце оказа Нинова, като затлачи комисията...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3192 -: Април 17, 2021, 12:31:05 »
Не знам, Бонго, ти кво гледаш, аз гледам тук
https://www.parliament.bg/bg/ns_acts

Трябва да призная, че създаването на подобна комисия, никога и нищо не е решавало. Стъпките са материалите в прокуратурата, постоянно информиране на обществото за процеса на разследване и прозрачни съдебни процеси. Ама за целта първо се смитат назначенците, а не им се дава възможност да се окопаят. Така се прави, ако искаш да свършиш работа, а не да крякаш високопарно в парламента и по телевизорите

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3193 -: Април 17, 2021, 12:35:02 »
Засега помощ на Баце оказа Нинова, като затлачи комисията...
Спорите за незначителни неща. Не е важен срока, а какво ще свърши. Добре е да се почне от последните години, като редовно се изнасят факти и документи, които да се предоставят на следствие, прокуратура и т. н.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3194 -: Април 17, 2021, 12:38:56 »
Не знам, Бонго, ти кво гледаш, аз гледам тук
https://www.parliament.bg/bg/ns_acts

На записчето в тубата от заседанието на НС, първото изказване от страна на БСП за комисията е на младият господин/другар Божанков (25 мин насетне), който казва същото , което казвам аз. Цитати "цяло поколение няма да ни стигне поравим щетите на Борисов , нито цял мандат да ревизираме кражбите и злоупотребите на това правителство". Младият камарад изказва от трибуна, че цял мандат нямало да стигне за последните 4 години, а геносе Нинова кандиса на Румен Христов да натресе ревизия за последните 10 години.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3195 -: Април 17, 2021, 12:44:11 »
Тази Комисия нищо няма да направи - запиши си го! Е, виновна ще е Нинова, разбира се, щото се съгласила за 10 години. Не, че виждам причина въпросната комисия да си свърши работата и за последните 4 години. Ако има данни за престъпления, обхватът на мизериите не би се отразил върху евентуалните съдебни решения. Остава сега да ми обясниш, защо беше толкова важна процедурата за мораториума и защо същата е без значение за решението за комисията на Мая :D

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3196 -: Април 17, 2021, 12:46:51 »
Не знам, Бонго, ти кво гледаш, аз гледам тук
https://www.parliament.bg/bg/ns_acts

Трябва да призная, че създаването на подобна комисия, никога и нищо не е решавало. Стъпките са материалите в прокуратурата, постоянно информиране на обществото за процеса на разследване и прозрачни съдебни процеси. Ама за целта първо се смитат назначенците, а не им се дава възможност да се окопаят. Така се прави, ако искаш да свършиш работа, а не да крякаш високопарно в парламента и по телевизорите

Ах, ах, ах. И понеже нищо не решава , дай да я потопим тая комисия в океан от въпроси, барем потъне.
Не ми давай връзки с деловодството. Дневният ред се определя на предедателски съвет.  Маяма явно си е свършила работата, защото - настрана, че Ивата прочете проекта за решение, с този проект разполагаха и депутатите - Ментата внасяше предложения за поправки по точки и параграфи.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3197 -: Април 17, 2021, 12:52:17 »
Ах, ах, ах. И понеже нищо не решава , дай да я потопим тая комисия в океан от въпроси, барем потъне.
Не ми давай връзки с деловодството. Дневният ред се определя на предедателски съвет.  Маяма явно си е свършила работата, защото - настрана, че Ивата прочете проекта за решение, с този проект разполагаха и депутатите - Ментата внасяше предложения за поправки по точки и параграфи.

Е, айде стига де! Проглушихте ни ушите за електронизация, искате е-правителство и е-гласуване и накрая не вярвате на деловодството. Нали такава беше процедурата - специално ми я беше почернил. Ся, внесено на маса...Бонго, това са много несериозни неща! Убедена съм, че ще оплескате работата..и после кой знае...може отново да си виновни комунистите. Въпреки че един ваш изявен лидер ми разбправяше /удар ще получиш, ако разбереш кой точно/, че той лично не вярва в тези глупости, но заради електоратя си е длъжен да пищи срещу комунетата и Русия :nuts:

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3198 -: Април 17, 2021, 13:11:11 »
Quote (selected)
Въпреки че един ваш изявен лидер ми разбправяше /удар ще получиш, ако разбереш кой точно/, че той лично не вярва в тези глупости, но заради електоратя си е длъжен да пищи срещу комунетата и Русия
Изглежда правдоподобно. ДБ поне от миналата година де факто е в съюз с БСП. Но разчита на антикомунистически електорат, който все още се прави, че не вижда създаването на новия ОФ.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3199 -: Април 17, 2021, 13:43:08 »
Че какво му е лошото на ОФ? Без ОФ е невъзможно мафията да се свали от власт. Тя, мафията, е овладяла цялата държава - пари, медии, постове и т.н. - и без общи усилия е невъзможно да ги разклатиш. И тук няма ляво-дясно, всички заедно. Ще си ги мерят след като си възвърнем държавността.

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3200 -: Април 17, 2021, 14:12:25 »
Е, айде стига де! Проглушихте ни ушите за електронизация, искате е-правителство и е-гласуване и накрая не вярвате на деловодството. Нали такава беше процедурата - специално ми я беше почернил. Ся, внесено на маса...Бонго, това са много несериозни неща! Убедена съм, че ще оплескате работата..и после кой знае...може отново да си виновни комунистите. Въпреки че един ваш изявен лидер ми разбправяше /удар ще получиш, ако разбереш кой точно/, че той лично не вярва в тези глупости, но заради електоратя си е длъжен да пищи срещу комунетата и Русия :nuts:
Да, де това го констатирахме по-рано. Давай по целесъобразност
Харесва ми как се въртиш. Виждам отново стигнахме до кой бие негрите , като стигнахме и до Русия. Ако намесиш и промените в Куба и глобалното затопляне ще стане още по-пъстро . На ум ми иде образа на шарен пумпал.   
Казах ти, чети правилника, който уж сте спазвали през последните 4 години.  Там и за комисиите има.
 ====

Фактите са , че по същество "вие" не само гласувахте с ГЕРБ и ДПС, но подкрепихте измеменията, които те внесаха.
По процедура се оказахте изолирани и ревете глупости.
А какво и кой ти е казал , никога не съм обръщал внимание на подобни "развалени телефони".
« Последна редакция: Април 17, 2021, 14:29:52 от Памфуций »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3201 -: Април 17, 2021, 14:28:01 »
Само за протокола: предлагам да зарежете точно тази тема, която беше за изборите и да се ориентирате към другата тема -- "А сега накъде?" за да не се налага да я заключвам за известно време.

Поне в този форум няма проблем със създаването на нови теми от страна на обикновените потребители :smokin:
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3202 -: Април 17, 2021, 14:33:15 »
Само за протокола: предлагам да зарежете точно тази тема, която беше за изборите и да се ориентирате към другата тема -- "А сега накъде?" за да не се налага да я заключвам за известно време.

Поне в този форум няма проблем със създаването на нови теми от страна на обикновените потребители :smokin:

Ми добре, макар аз да съм склонен да мисля, че всичките тези истерии, които от БСП раздухват за случая, са заради пленума и част от новата предизборна кампания за следващите "Избори 2021"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3203 -: Април 17, 2021, 14:44:45 »
Quote (selected)
По процедура се оказахте изолирани и ревете глупости.

Много не одобрявам да чета глупости! Позова се на процедурата, доказах ти, че процедурата за вас е като както Дяволът срича Евангелието - спазвате я само, ако ви изнася. Имаш ли смислено обяснение, защо Мая не си е внесла проекта за Решение по Правилника, който точно ти ми цитира и специално ми го надебели!? Ще се прочетеш ли внимателно няколко постинга по - горе? М!? Много ще те моля да не ме "стреляш" с процедури, щото колкото и да ти е неприятно, аз този танц го умея... :smokin:
БСП не раздухва истерии! Даже, ако благоволят да ме послушат, сами ще си сложите клупа на врата. Аз все пак не съм толкова благородна, като редовите членове на тази партия - по Райчев /от поредния му промисъл/ - борци за справедливост. Лично аз,препочитам да ти подам въженцето, на което сам ще обесиш :nuts:

п. п. Нищо няма да стане на пленума! Даже Паргов си сви сармите,  чуди се как точно да се позиционира. Ама айде малко по-сериозно - нали всички сте готови професори по БСП. Сепак телевизорът и ваще шамани са ви обучавали...

Не познавате, Бонго, хората останали в тази партия въпреки всичко! Те получиха своя шанс - пряк избор и да се чува техния глас! Оттук нататък за препоръчване е да не слушаш разни "анализатори"
п.п. п. Пленумът минАл вече! Аз се оказвам права сепак, ако не възразяваш :smokin:
« Последна редакция: Април 17, 2021, 15:17:24 от Aсол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3204 -: Април 17, 2021, 15:28:51 »
Ми добре, макар аз да съм склонен да мисля, че всичките тези истерии, които от БСП раздухват за случая, са заради пленума и част от новата предизборна кампания за следващите "Избори 2021"

Може, но и тогава мястото на дискусията е там, според мен :)

Просто мисля, че не е добра идея всичко да е на едно място.
the lamers club honourable member …

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3205 -: Април 17, 2021, 17:20:25 »
Пешо, пишеш откровени глупости! Вероятно понеже очевидно не си наясно с функциите на централната банка. Нейното основно задължение и което е отличава от останалите търговски банки е да емитира валутата на страната и да провежда монетарна политика за подпомагане на икономиката.
БНБ емитира националната ни валута. И, както вече писах, единствената 'монетарна* политика', която БНБ не може да приложи, е да девалвира лева.
_____
* - щом този термин повече ти допада от парична.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3206 -: Април 17, 2021, 17:37:25 »
БНБ емитира националната ни валута.

тва е смехотворно и показва неуважителното ти одношение към тоа ценен арехитектурен паметник.




Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3207 -: Април 17, 2021, 17:54:05 »
Добре бе, плувай .
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3208 -: Април 17, 2021, 20:39:39 »
Quote (selected)
Подобни предложения обикновено се внасят като законопроекти.
Няма как еднократен акт до се оформи като законопроект.
Закона регулира устойчиви повтарьщи се отношения и действия.
 
Аз питам друго.
Герберите колко пари набутаха в АПИ. Щом само в "автомагистрели" са три милиарда.
Защо няма решение тези пари да се върнат в ДБ.
Щото се раздават "по усмотрение". Без никакви процедури и контрол. И щото са един огромен резерв на герберите.
А дали са само те? Едва ли.
При това бюджета е "на червено".
 
А действително след въвеждане на вал борд сека офчарка мое управлява БНБ.
Не ми е ясно що изсипват ина капа пари на тоз. текущото шефче, не ми се занимава да гледам кой е. То и нема значение.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3209 -: Април 17, 2021, 20:43:27 »
БНБ емитира националната ни валута. И, както вече писах, единствената 'монетарна* политика', която БНБ не може да приложи, е да девалвира лева.
_____
* - щом този термин повече ти допада от парична.
Тва просто не е верно. Или сложи "еднолично".

Памфуций

  • Гост
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3210 -: Април 17, 2021, 21:00:00 »

п.п. п. Пленумът минАл вече! Аз се оказвам права сепак, ако не възразяваш :smokin:

За кое точно се оказваш права - ти се извъртя толкова пъти , че мненията ти напомнят пътищата на Боко - ремонт на ремонта и после пак ремонт.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3211 -: Април 17, 2021, 21:00:37 »
од 1996-та не емитира и не провежда нищо, щото одтогава сме въф валутен борд.

Хъ, таа година се навършват 25 години валутен борд у нас. Интересно що нема честване...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3212 -: Май 24, 2021, 17:41:35 »

Хъ, таа година се навършват 25 години валутен борд у нас. Интересно що нема честване...
По същият начин гърците не честват падането на Константинопол 1453г. 29 май. Губиш независимост. Губиш всичко.
« Последна редакция: Май 24, 2021, 17:57:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: ИЗБОРИ 2021 г. – редовни парламентарни
« Отговор #3213 -: Май 24, 2021, 18:06:08 »
од 1996-та не емитира и не провежда нищо, щото одтогава сме въф валутен борд.

Хъ, таа година се навършват 25 години валутен борд у нас. Интересно що нема честване...
Валутният борд в България е с рождена дата 1 юли 1997. Четвъртвековният му юбилей е догодина.