Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867462 пъти)

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10020 -: Юли 18, 2021, 21:55:15 »
Нали разбираш - манрико, ако, по това време тираните са скромни, таксата защита е десет процента- какво да прави курвата на която са и платили в натира- една овца?Да и отреже главата?Да и ампутира половин заден бут?И кво да прави кървящият труп?Ако е една за седмица ще е изяде-ама и какво да прави тирана с хиляда половинки от свински бут до обяд от труженичките?затова избрали електрона и сечените жетони от него за размянна "монета".Тоест- в началото курвите и държавата създават пазара, конкуренцията(оборотната-компетишън с десет тека до обед има сериозен проблем в сравнение с грозната-представяш ли си кво главоболие е дали да симулираш оргазъм или да броиш тристата овце наум от началото на седмицата за да не те излъже чобана) и ти им се кланяш до сега, теноре?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10021 -: Юли 18, 2021, 22:02:33 »
Виж сега, явно неска не ти е ден, в който да разбираш какво ти се казва. А като повтаряш едно и също, не си помагаш в това отношение.

ОК, не ми е ден. Помогни ми. Каква партия е БСП? Зини, речи. Токова ли е трудно? Изхвърляш се като такова на мокър пясък, пък после се изсулваш като .. Ти си един лаладжия. И ще продължавам да ти викам лаладжия, докато не ми обясниш простичко каква партия е БСП.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10022 -: Юли 18, 2021, 22:04:18 »
Ххи хи хиии, ебати!
Такова обяснение за възникване на държава, пари, експлоатация, данъци и т.н. не бях чел до ся!
Кайзере, ти ми разказа трудовете на класиците ф няколко изречения!
Баси! Шо напразен трут съм фърлил за цели 4 изпита!
 :m1924:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10023 -: Юли 18, 2021, 22:07:08 »
Разбира се- това е опростен модел на златнослитъковия(дори и сребърно -златния стандарт- все още среброто се води по инерция "благороден метал")златнодоларовия- но след Ямайка от Конструкт сме към симулакър.В какво е конвертируем Доларът-след като златото вече не е суперстока?Остава в политикономията само обществени отношения и сила.Тоест -насилие като основа на парите.Които са израз на обществени отншения.Тоест-политикаТова  е ляво- Манрико.Разбира се- Пикети не е чел Маркс.За разлика от Римският клуб.Който не е ляв, но лансира Пикети.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10024 -: Юли 18, 2021, 22:12:05 »
Баси! Шо напразен трут съм фърлил за цели 4 изпита!

Не си го фърлил напразно. Сега знаеш какво е ляво и дясно. То това е най-важното. А чичко Ленин е казал, че марксизмът не е догма, а ръководство за разбиране на света.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10025 -: Юли 18, 2021, 22:13:54 »
Ше си долея и лека!
На кеф съм таа вечер. :t0301:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10026 -: Юли 18, 2021, 22:15:53 »
чичко Ленин е имал да прави преврат и макар че е оставил повече спам от мен е го е карал също така есенциално.Марсизмът просто му е бил под ръка.Всъщост дори не го е дочел.Четвърти том на капитала излиза под редакция на троцки далеч след смъртта му.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10027 -: Юли 18, 2021, 22:18:23 »
Тоз прословут четвърти том може ли се докопа в интернета?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10028 -: Юли 18, 2021, 22:21:34 »
Всъщост дори не го е дочел

А, лелеее! Ленин не го бил дочел? Аре, мини у лево. Ако някой, изобщо, е превел марксизма на най-разбираем език, това е Ленин. Такова изявление може да направи само некой въздухар.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10029 -: Юли 18, 2021, 22:23:11 »
поне дест пъти съм дал линк към капиъала в стария форум и поне три пъти тък.Само пропускат да споменат че четвърти е под редакция на троцки.Всъщност само първи Маркс е издал приживе.
Щв видя в таблета връзка

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10030 -: Юли 18, 2021, 22:27:16 »
https://www.marxists.org/bulgarsky/m-e/works/BKP50/Kapitalat.htm
Разбира с- препоръчвам Богарството на народите на Смит, преди Капитала,  The General Theory of Employment, Interest and Money след и разбира се- Ана Шварц и Фридман за десерт.


След това- вече трябва да имаш собствен вкус.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10031 -: Юли 18, 2021, 22:32:55 »
Смита го знаем наизуст. Много талаш и при него. И накрая мириканците ритнаха митрополията, зарад един монопол и мита. Ма то просто е било въпрос на време.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10032 -: Юли 18, 2021, 22:37:25 »
не знам.Всъщност Смит само епизодично споменава "невидимата ръка на пазара" в глава 'трета" -по памет.Все пак съм го чел преди почти трийсет години....но вагони с книги са изписани за една изпусната реплик.А трета глава май засягаше работната заплата....Назнайването на текста във формалното образование е от конспект-преписан от конспект,който интерпретира конспект.Дори Илиада е по-достоверна.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10033 -: Юли 18, 2021, 22:37:45 »
поне дест пъти съм дал линк към капиъала в стария форум и поне три пъти тък.Само пропускат да споменат че четвърти е под редакция на троцки.Всъщност само първи Маркс е издал приживе.
Щв видя в таблета връзка

Старият форум вече бил унищожен.

Дали има следи някъде фнета?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10034 -: Юли 18, 2021, 22:39:52 »
Само пропускат да споменат че четвърти е под редакция на троцки.

И какво общо има четвърти том на Капиталът с научния комунизъм? С Комунистическия манифест? С марксистката диалектика?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10035 -: Юли 18, 2021, 22:40:58 »
Бе майната им. Тури му пепел. Но изводите са ясни. Не понасят свободомислие. Това за нас е полезен ориентир.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10036 -: Юли 18, 2021, 22:41:25 »
Ръкописите не горят- както казва Маргарита, а Савонарола саркастично се изсмя, сержант.Иначе за момента- препоръчвам Адам Туз.Коректен за миналото.Бъдещето е наше дело, както казваше дон Корлеоне.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10037 -: Юли 18, 2021, 22:43:48 »
я ми дай "Марксистката диалектика" кое издание на Маркс е.Коя година?Бъркаш конспект  текст.Поморийски понтиецо-каркачанин от комлука.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10038 -: Юли 18, 2021, 22:56:04 »
ОК, не ми е ден. Помогни ми. Каква партия е БСП? Зини, речи. Токова ли е трудно? Изхвърляш се като такова на мокър пясък, пък после се изсулваш като .. Ти си един лаладжия. И ще продължавам да ти викам лаладжия, докато не ми обясниш простичко каква партия е БСП.
Това че повтаряш като надраскана плоча едно и също толкова пъти, а ясно ти се каза, че няма причина да трябва да ти обяснявам каква била бесепе, може да накара някой четящ форума да си помисли, че си много тъп. А ти не искаш това, нали?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10039 -: Юли 18, 2021, 22:59:19 »
Старият форум вече бил унищожен.

Дали има следи някъде фнета?
кой стар форум? аз имам некъв архив /до преди година, като ми писна да ходя там/ на segabg.com/forum във вид на sqlite базичка, която ме мързи да обърна на нещо по-читаемо /примерно екселски файл/. old.segabg.com не съм го свалял, реших че няма нужда.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10040 -: Юли 18, 2021, 23:01:06 »
да си помисли, че си много тъп. А ти не искаш това, нали?

Ами, кво ме интересува кой кво мисли за мен? За мен тъп е некой, който изпляска некое клише и после не може да обясни какво иска да каже, В махалата им викахме папагали, какадута, цуфлюфци и други. Та, каква партия била БСП, викаш?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10041 -: Юли 18, 2021, 23:02:54 »
кой стар форум? аз имам некъв архив /до преди година, като ми писна да ходя там/ на segabg.com/forum във вид на sqlite базичка, която ме мързи да обърна на нещо по-читаемо /примерно екселски файл/. old.segabg.com не съм го свалял, реших че няма нужда.

old.segabg.com

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10042 -: Юли 18, 2021, 23:03:45 »
ъм, загуба си е.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10043 -: Юли 18, 2021, 23:04:34 »
да си помисли, че си много тъп. А ти не искаш това, нали?

Ами, кво ме интересува кой кво мисли за мен? За мен тъп е некой, който изпляска некое клише и после не може да обясни какво иска да каже, В махалата им викахме папагали, какадута, цуфлюфци и други. Та, каква партия била БСП, викаш?
Аз не викам, ти викаш. Или поради слаб слух, или щот нещо друго не ти достига – твоя работа.

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10044 -: Юли 18, 2021, 23:06:13 »
БСП е кат Мумията на Димитров.Просто е закъсняла за собственото си погребение.Настоящото образувание не е партия.Не че е единствената с такъв дефицит

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10045 -: Юли 18, 2021, 23:12:40 »
Не съм сигурен, но май единствения паметник на бай Георги остана тоз на язовир Копринка.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10046 -: Юли 19, 2021, 00:07:19 »
Не съм сигурен, но май единствения паметник на бай Георги остана тоз на язовир Копринка.
Ако бай Георги е Г. Димитров, то има и други...

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10047 -: Юли 19, 2021, 00:18:16 »
old.segabg.com
Във web.archive.org има доста snapshots (и май доста пълни), например:
https://web.archive.org/web/20210126002950/http://old.segabg.com/topics.php?id=56
 :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10048 -: Юли 19, 2021, 00:23:09 »
ъм, загуба си е.

имаше уникални неща там, които препрочитах понякога

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10049 -: Юли 19, 2021, 00:24:11 »
Във web.archive.org има доста snapshots (и май доста пълни), например:
https://web.archive.org/web/20210126002950/http://old.segabg.com/topics.php?id=56
 :smokin:

ми не може да се чете...

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10050 -: Юли 19, 2021, 00:26:15 »
паноптикум.Казана дума-хвърлен камък.Присвиваш уши и се изнасяш далеч от звука на счупен джам.Това е да имаш поглед в бъдещето.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10051 -: Юли 19, 2021, 00:35:22 »
ми не може да се чете...
За съжаление или съм гледал повърхностно, или нещо се е променило и в тази wayback machine.
Та в този аспект - RIP.
 :t1818:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10052 -: Юли 19, 2021, 00:39:01 »
имаше уникални неща там, които препрочитах понякога
muthafuckas, затриха ми два сезона од сценария за телевизионния сериал "По диго то!".

За народа загуба велика, дет викаше И.Йотота(Жуау Жота).

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10053 -: Юли 19, 2021, 00:42:05 »
затриха темата за рунтите  :t23145:

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10054 -: Юли 19, 2021, 00:45:35 »
момиченца- стягайте се да не ви ритам кухите лейки.Вие утре няма ли да ставате за работа че сте се затъжили за минало бешело?

(винаги ме е бивало в мотивационните речи)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10055 -: Юли 19, 2021, 00:58:58 »
(винаги ме е бивало в мотивационните речи)

кодките само сидават вит, че те слушат, не го ли знаеш?  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10056 -: Юли 19, 2021, 02:12:26 »
Педлагам да не мерим обиколката на врата му, а да си отговорим на въпраса в какво, от това което каза, не е прав.
Колко години още ще чакаме Нинова? Та ние даже не знаем какво точно е намислила...

Във всичко не е прав! Гербава подводица е това леке и то не от вчера. Даже й го избират починали хора. Аз мноо добре знам какво говоря. Виж последните резултати в София - Нинова ли му е виновна на тоз плаздмодий? Да не говорим за флик флаците му в общината, винаги в интерес на гербавите

п. п. Аз  съм от хората, които искат да го разкарат този! Последния път се самоизбра с гнусни фалшифакации. Два пъти досега съм подписвала сигнали до контролната комисия на БСП и то сигнали от най-големите ппо-та в  София срещу него - ппо-та, дето живеят, а не се водят на хартия. Ще дойде и неговият ред. Сичките му приятелчета уж от БСП, дето се е обкръжил с тях, се радват на мноо висок стандарт и даже у пощите им пускат най-новите предложения за секакви потребителски екзотики, щото са "социалисти"...за общински съветници става дума. Никога ли не се запита досега, що са ни толкова ниски процентите там? Щото пряко и от личен опит всички ги знаят що за стока са...парговите/станишевите ортаци

п. п. п. Не сте длъжни да ми вервате!  Преди 12 години не ми вервахте за Тиквата. Допреди неколко месеца не вервахте и за слафчу. Карай да върви..."народа" все  се намира, кой да го лъже..иначе, тоз народ е мноо умен. Да живей телевизорът!
« Последна редакция: Юли 19, 2021, 02:24:26 от Aсол »

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10057 -: Юли 19, 2021, 02:24:54 »
Паргов беше овчарче-дан се е еманципирало?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10058 -: Юли 19, 2021, 02:29:19 »
Quote (selected)
показанията на мадарския к...мет Доминго Домингоф са притеснителни.

Добър дееен! Истината е винаги неприятна за обзетите от еуфория, кълвящи на реклами :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10059 -: Юли 19, 2021, 02:35:16 »
Паргов беше овчарче-дан се е еманципирало?

Паргов беше пробутан от Станишев в опита му да овладее софийската организация. Резултатът е, че в софийската организация на БСП ври и кипи. Последният път Паргов го избраха ппо-та, които отдавна не наброяват толкова членове, колко са били по книга преди 10 години, но бройката праща пропорционални представители. Циганска работа. Три пъти се подписвах за преброяването на ппо-тата досега. Допускам, че скоро ще ни дойде ред - тоя се оля. Последния път за изборите за районни кметове, неговото прокси се опита да ни убеди да издигнем...гербавата креатура, дето два пъти досега се провали в Младост. За льольото, дето се пробва да ни го спусне за депутатските листи ...не ми се говори..не мина и търгашът на предните избори акостира при каракачанките ...за Чуков става дума

Неактивен .

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3308
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10060 -: Юли 19, 2021, 03:46:58 »
нали се броихте, Асол.Вместо 25 хиляди се изкарахте осемдесет.Сега викаш че надписвали членове и членки?!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10061 -: Юли 19, 2021, 06:08:04 »
А БСП си е лява в сравнение с останалите ( макар че ГЕРБ много направи да раздава чужди пари ).
Няма вакуум в политическата палитра, "свято място пусто не остава". :crying_with_laughter-3302:
Всичко зависи от ситуация, в един бъдещ техноментализъм Костов с неговата дивашка приватизация може да се окаже най в ляво сравнен с тогавашните.
« Последна редакция: Юли 19, 2021, 07:43:05 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10062 -: Юли 19, 2021, 06:21:59 »
Quote (selected)
Как пенсионери чужденци могат да живеят в Дубай
...
Да получава 20 хиляди дирхама (5,5 хиляди долара) на месец.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/liubopitni-fakti-za-tejlyr-suift-koito-shte-vi-iznenadat-6128519
Ще ни вземат и пенсионерите, съсвсем ще се обезлюдим. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10063 -: Юли 19, 2021, 07:41:42 »
Манрико затънал в клишета.Квинтесенция на българския "десен".

А всъщност при ГЕРБ има най-голямо преразпределение.43%.

Излиза, че истински лявата партия в Мамковината е ГЕРБ!

 :popcorn:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10064 -: Юли 19, 2021, 07:56:17 »
Обърка се света, лявото стана дясно, дясното ляво.
Скоро и магнитните полюси ще се обръщат. :bigok:
Севременните десни ползват недъг във финансовата система, вземат кредити и спонсорират населението да може да разплаща стоки и услуги предоставени от капиталистите днес.
Не грабят плебса, а неговите деца и внуци и това става стандарт за "икономика".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10065 -: Юли 19, 2021, 07:56:38 »
Колко пъти ще казваме, че Герб не е партия, а тайфа!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23782
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10066 -: Юли 19, 2021, 08:24:14 »
Тайфа на която партиите завиждат за структурата. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10067 -: Юли 19, 2021, 08:56:05 »
Обърка се света, лявото стана дясно, дясното ляво.

Изобщо не се е объркал. Съзнателно объркаха представите на хората за ляво и дясно. А работата е елементарна. Тъй като в по-голямата част от света управляват либерали, при тях има съвсем нормално смесване на леви и десни политики. За да изкарат пари за социални дейности, трябва да подкрепят и бизнеса. Иначе няма откъде. Левите либерали са просто по-чувствителни към социалното неравенство, но десните либерали не могат да си позволят да не им обръщат внимание. По-малко, но провеждат и леви политики. Ето, примера с "програмата" на Никито Василев. Той си е ултраляв десен либерал, но пак беше заложил нещо "социално" (пенсиите), за да отбие номера. Няма как. И затова хората си мислят, че вече нямало ляво и дясно. Има, и още как.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10068 -: Юли 19, 2021, 09:06:36 »
А всъщност при ГЕРБ има най-голямо преразпределение.43%.
Излиза, че истински лявата партия в Мамковината е ГЕРБ!
:popcorn:
Няма по-точен и еднозначен критерий за десността на едно управление от разликата в богатството на най-бедните и най-богатите. Ако "ножицата" се е разтворила още повече по време на това управление, значи то е дясно. И обратно. В този смисъл ГЕРБ е бясно дясна партия.

П.С. Впрочем, ако приложим този критерий, излиза че през последните 25 год. имаме само дясно управление....

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10069 -: Юли 19, 2021, 09:14:14 »
Ето, примера с "програмата" на Никито Василев. Той си е ултраляв десен либерал, но пак беше заложил нещо "социално" (пенсиите), за да отбие номера. Няма как. И затова хората си мислят, че вече нямало ляво и дясно. Има, и още как.
Ми няма такова нещо. Верно проломоти за некви по-високи с 35% пенсии, ама без да уточни кога. Когато децата му се пенсионират сигурно. :smokin:
Тва с преразпределението през бюджета си е редовната лебераска мантра, любима на ИПИотчетата.
Само че никой не го пита кат се мотал по ингилизко колко е бил тоз параметър там . Три към 2 спрямо нашия. И такова е положинието навсякъде в Европа.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10070 -: Юли 19, 2021, 09:16:20 »
А всъщност при ГЕРБ има най-голямо преразпределение.43%.
Излиза, че истински лявата партия в Мамковината е ГЕРБ!


Айде, пак клишетата от телевизора. Преразпределение изобщо не значи ляво. Всяко правителство преразпределя. Това му е функцията. Но зависи къде и колко преразпределяш. Ето, герп преразпредели няколко милиарда в строителството на 10-20 фирми. Но изобщо не актуализира пенсиите. Това ли "ляво" преразпределение?

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10071 -: Юли 19, 2021, 09:19:07 »
Да бе не значи.Глупости на търкалета...

 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10072 -: Юли 19, 2021, 09:19:33 »
Верно проломоти за некви по-високи с 35% пенсии, ама без да уточни кога.

Е, той за нищо не уточни кога и как. Въпросът е, че няма как да не проведе нещо социално. Както БСП няма как да не води определени десни политики.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10073 -: Юли 19, 2021, 09:24:21 »
Да бе не значи.Глупости на търкалета...

Дааа! Незнанието е обратнопропорционално на категоричността на мнението. Колкото по-малко знаеш за нещо, толкова по-категорично е мнението ти за него.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10074 -: Юли 19, 2021, 09:28:51 »
А отрочето на Луканов и Лилов довело в България плана Ран-Ът какво казва за плоския данък в предизборната си програма?

 :nuts:

БСП пудри мозъците на застаряващите си избиратели с реторика за русофилство и те кат лапни шарани захапват кукичката....

 :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10075 -: Юли 19, 2021, 09:47:14 »
То не че преди не ръсеше простотии, но ся си в най добра форма.
Десетки пъти е обяснявано за плоския данък, но обясняването не е като ку* да го набиеш.
Та казва - ше ти въвежда прогресивен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10076 -: Юли 19, 2021, 09:53:13 »
Десетки пъти е обяснявано за плоския данък, но обясняването не е като ку* да го набиеш.

Плоският данък е един много добър инструмент, но винаги трябва да е временен. И навсякъде по света е временна икономическа мярка. Специално в нашия случай изсветли и легализира веднага много сиви пари. И няколко години работи добре. Но после се видя, че не може до доведе до икономически ръст. Но той се хареса на некои и резултатите са налице.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10077 -: Юли 19, 2021, 09:53:30 »
Линк, към програмата на БСП за данъчното облагане?

 :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10078 -: Юли 19, 2021, 09:57:05 »
Сам си го търси, ако за всеки възпитаник на Вършец седна да си губя врвмето тряа съм изкукал.
Слагаш кеш и мое те обслужим.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #10079 -: Юли 19, 2021, 09:58:11 »
Плоския данък се ползва главно от държави "икономически Дауни", които немат пипе да си събират вземанията.

Подобен е на ония детски колелета с помагала на задната гума.Данък триколка.

Я раздуйте как са данъците в такива образци на капитализма, като САЩ и Англия?

 :smokin: