Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:22:02

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865395 пъти)

0 Потребители и 117 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21360 -: Септември 11, 2021, 20:07:10 »
Пак ли ни тряа партийно избран човек, който немедлено да разтури партийте, на основание, че същите ни пречат да избираме хората, които са готови да разтурят нещата, които считаме че треа да бъдат разтурени, тоест партийте?



Треа да има ден од седмицата, нарочно определен за тоа сорт дейност.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #21361 -: Септември 11, 2021, 20:09:25 »
Quote (selected)
"През 1932 г. основава седмичния вестник „Щурец“. Райко Алексиев сам рисува всичките му карикатури, сам пише статиите, фейлетоните и хумористичните миниатюри, като се грижи и за разпространяването му. „Щурец“ се списва в дома на художника до последния брой от 8 септември 1944 г. Тиражът му от 50 000 през всичките 12 години го държи на челно място сред родните печатни издания."
И да добавим
Синът на Райко Алексиев Алекс Алексиев(лека му пръст) е един от хората който такова таковата на майката на онази България, която не можем да я боядисаме, а камо ли да я построим.


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21362 -: Септември 11, 2021, 20:11:17 »
Въпросът с комунистите и комунизма съм си го изяснил отдавна, принципна разлика със западната "демокрация" няма, системата елит - стража - роби, се знае още от античността, и комунистическият елит и "строй" не е изключение, никой елит не се грижи за своите роби от състрадание и алтуризъм, грижи се за стадото си, когато разчита на него за статуса си, да произвежда блага и да воюва за господството на своя господар, така е било до разпада на съветския блок през 1989 г., за пръв път в човешката история, на елита роби и стадо не му трябват, вече сме излишни и точно за това се говори, за излишните хора, които много потребават ресурси, замърсяват природата, за това е Големия рестарт, за това е корона вируса и ваксините, господарите губят търпение.

Не си мислете че точно за вас не се отнася, всички сме им излишни, светът е жестока джунгла, господарите са ни хищници.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #21363 -: Септември 11, 2021, 20:12:12 »
Май темата за изборите с грешното има стана тема по всичкология, а тази стана за изборите. Ей, на 2 магарета сламата (пардон, на 2 теми писаниците) не можем да разделим, много сме дезорганизирани! Сега вече, след като е ясна единствената дата за избори, оная тема спокойно може да се преименува дори с датата им.

Между другото, не че беше трудно, но познах за датата. Сега остава да позная и за другите работи, което вече ще бъде много по-трудно:
Мисля, че през ноември ще ходим на избори само веднъж - на 14-ти. Тогава ще бъдат и изборите за НС, и за президент, без втори тур, защото Радев ще победи още на първия. ДПС и ГЕРБ ще си излъчат кандидати от кумова срама, но те нямат никакъв шанс. Ще има и още няколко кандидати за слава, които искат да си направят реклама, та ако ще само 1 глас да получат. А в НС ще влязат 7 партии - сегашните + "Възраждане".



Да не забравяме, че днес се навършват 20 години от ужасния атентат в Манхатън. На http://911review.com/ има обяснения как са го направили. С програмиран за блъскане в небостъргачите автопилот на самолетите и радиоуправляемо взривяване на заложените на много места заряди. Когато разкрият истината, това ще бъде краят на американската империя и началото на истинската американска република. САЩ заслужават много по-добро бъдеще и ще го имат!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21364 -: Септември 11, 2021, 20:12:29 »
поради широко известните му недвусмислени карикатури на Сталин.

А той на Хитлер рисувал ли е карикатури? Виждал съм само на Сталин, Чърчил и Рузвелт.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #21365 -: Септември 11, 2021, 20:19:00 »
комунистическият елит и "строй" не е изключение
Само да кажа, че комунизмът е въпрос на далечното бъдеще, а досега е имало и има само социализъм (първият етап на т.н. "единна комунистическа формация", която се оказа, че не е толкова единна).

Иначе за другото съм съгласен. Припомнете си речта на големия шеф от филма "Телевизионна мрежа" (този актьор наскоро почина, между другото):

http://youtu.be/th_jrd9aJmM
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 20:26:59 от lucho »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21366 -: Септември 11, 2021, 20:37:15 »
За това се изказвам само са каквото е било, каквото ще бъде само предполагам, но ако бъдещия комунизъм го правят мизантропите от Силиконовата долина и "филантропите" - милиардери, ще е антиутопия, концлагер с крематориум.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21367 -: Септември 11, 2021, 20:45:22 »
Ние не познаваме настоящето, за бъдеще ще говорим. Един философ да имахме като хората поне. Да дефинира националната идея. Сал цоциолози. ЖЖ го изиграха, щото толкоз му стигаше акъла. Никакви мажоритарни избори кай. АД се занимава със сараи и енергетика.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #21368 -: Септември 11, 2021, 20:50:23 »
За това се изказвам само са каквото е било, каквото ще бъде само предполагам, но ако бъдещия комунизъм го правят мизантропите от Силиконовата долина и "филантропите" - милиардери, ще е антиутопия, концлагер с крематориум.
Това няма да е комунизъм (комунизмът е безкласово общество), а поредната инкарнация на капитализма, наречена глобализъм. Тези мизантропи не са всесилни и също ще си намерят майстора. Дано това стане по-бързо, че иначе ония ще затрият голяма част от нас от лицето на Земята наистина.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21369 -: Септември 11, 2021, 20:50:56 »
Въпросът с комунистите и комунизма съм си го изяснил отдавна, принципна разлика със западната "демокрация" няма, системата елит - стража - роби, се знае още от античността, и комунистическият елит и "строй" не е изключение, никой елит не се грижи за своите роби от състрадание и алтуризъм, грижи се за стадото си, когато разчита на него за статуса си, да произвежда блага и да воюва за господството на своя господар, така е било до разпада на съветския блок през 1989 г., за пръв път в човешката история, на елита роби и стадо не му трябват, вече сме излишни и точно за това се говори, за излишните хора, които много потребават ресурси, замърсяват природата, за това е Големия рестарт, за това е корона вируса и ваксините, господарите губят търпение.

Не си мислете че точно за вас не се отнася, всички сме им излишни, светът е жестока джунгла, господарите са ни хищници.

Объркани мисли на ОБЪРКАН ЧОВЕК ...
:m1273:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21370 -: Септември 11, 2021, 20:52:57 »
Да не забравяме, че днес се навършват 20 години от ужасния атентат в Манхатън.
На http://911review.com/ има обяснения как са го направили. С програмиран за блъскане в небостъргачите автопилот на самолетите и радиоуправляемо взривяване на заложените на много места заряди.
Когато разкрият истината, това ще бъде краят на американската империя и началото на истинската американска република.
???
:m1273:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21371 -: Септември 11, 2021, 20:55:00 »
Разкажи Джиджи, как стана белята.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21372 -: Септември 11, 2021, 20:55:21 »

Объркани мисли на ОБЪРКАН ЧОВЕК ...
:m1273:
Да ама човек, не  :i_sheepish:.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21373 -: Септември 11, 2021, 20:59:14 »
Объркани мисли на ОБЪРКАН ЧОВЕК ...
Днес купих слънчеви очила, розови, рамките на сърчица, подарък за едно момиченце на 6, много се зарадва, милото.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21374 -: Септември 11, 2021, 21:01:36 »
Да дам и аз моите 5 стотинки за Райко Алексиев.
Прекалено се заговори за него след демократизирането ни.
Щото видите ли, отрокът се явил на бял кон да мъсти.
Р.Алексиев е съден от Народният съд в едно от делата с малки номера.
Галеник и протеже на княгиня Евдокия, която е резидентът за България, занимаващ се с насаждането и разпространението на фашистката идеология и селектиране на кадри за целите и.
На процесите са присъствали представители на Англия, Франция и САЩ.

То да погледнем, и Симеон Кобурггота се завърна в България, но никой не се вайка, и не обелва дума за принц Кирил, също съден и екзекутиран от Народният съд.
И едва ли тук става дума само за култура и кръвни чувства.
Така че, това което беше започнал бащата, го довърши синът.
Камък да ги затиска, и никога да не се спомене името им.
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 21:14:13 от Алиса .. »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21375 -: Септември 11, 2021, 21:03:19 »
Quote (selected)
Цитат на: Maximus II в Днес в 20:37:15

    За това се изказвам само са каквото е било, каквото ще бъде само предполагам, но ако бъдещия комунизъм го правят мизантропите от Силиконовата долина и "филантропите" - милиардери, ще е антиутопия, концлагер с крематориум.

Това няма да е комунизъм (комунизмът е безкласово общество), а поредната инкарнация на капитализма, наречена глобализъм.
Тези мизантропи не са всесилни и също ще си намерят майстора.
Дано това стане по-бързо, че иначе ония ще затрият голяма част от нас от лицето на Земята наистина.
  :blurry_drunk-2127:

Затуй май най-добре е, аС ф тойзи момент оттук да излазям
... :lol:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21376 -: Септември 11, 2021, 21:05:10 »
Каква ти е тезата всъщност?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21377 -: Септември 11, 2021, 21:06:03 »
Мисля, че класите са част от биологията ни, наблюдават се и при приматите, неизбежни са.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21378 -: Септември 11, 2021, 21:08:12 »
Ние и Джиджи живеем в различни светове, нямаме никакви допирни точни.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21379 -: Септември 11, 2021, 21:11:30 »
Мисля, че класите са част от биологията ни, наблюдават се и при приматите, неизбежни са.
как точно се наблюдават? Дай пример.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21380 -: Септември 11, 2021, 21:14:54 »
как точно се наблюдават? Дай пример.

Ми ела внаше село да ги наблюдаеш, и ще видиш, че всеки примат е от класен по класен.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21381 -: Септември 11, 2021, 21:17:11 »
Мисля, че става дума за вина. Ако цар Борис III  бе доживял края на войната, едва ли биха посегнали на живота му. Можеше да се разминем и с окупацията. Не знам какво толкоз принц Кирил е навредил на България. "Народния съд" е едно едно огромно черно петно в историята ни. Каманяките имат и много други прегрешения. От шайката им произлязоха всички сегашни т.н партии. Още 100 години ще се лекуваме от заразата.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21382 -: Септември 11, 2021, 21:25:58 »
Мисля, че става дума за вина. Ако цар Борис III  бе доживял края на войната, едва ли биха посегнали на живота му. Можеше да се разминем и с окупацията. Не знам какво толкоз принц Кирил е навредил на България. "Народния съд" е едно едно огромно черно петно в историята ни. Каманяките имат и много други прегрешения. От шайката им произлязоха всички сегашни т.н партии. Още 100 години ще се лекуваме от заразата.

Объркани мисли на необразован човек.
Нямам благоразположението да обяснявам грешките и пропуските ти.
Вятърът на историята всичко щ постави по своите места.
Ако няма вятър, и един калибър стига

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21383 -: Септември 11, 2021, 21:32:07 »
Ти нали не си българка, що се впрягаш? Да, щото имахте територията като бащиния. Навярно познаваш перфектно руската история. Не знам да има такъв руснак, може да си единствената. Начетена. Оправете си безкрайните бакии първо, после раздавайте акъл.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21384 -: Септември 11, 2021, 21:35:37 »
Как не съм българка?
Българка, и то от истинските.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21385 -: Септември 11, 2021, 21:43:08 »
Останах с убеждение, че си рускиня, женена за българин. Което не е лошо само по себе си. Но уважавай България, щом живееш тук. Тук всички сме недоволни от нещо, но си обичаме страната. Ако се наложи, ще се бием за нея до смърт, като нашите предци. Туй е положението. Да ти е ясно де.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #21386 -: Септември 11, 2021, 21:55:02 »
"Народния съд" е едно едно огромно черно петно в историята ни. Каманяките имат и много други прегрешения. От шайката им произлязоха всички сегашни т.н партии. Още 100 години ще се лекуваме от заразата.
От тая "зараза" няма излекуване, защото тя е от памти века. И ще пребъде!

Призовах да не разглеждаме историческите събития от днешна гледна точка, а само от гледна точка на съвременниците им. Същото се отнася и за Народния съд. Политико-правни основи на Народния съд:
Quote (selected)
Съдебното преследване на военнопрестъпниците и техните сътрудници бе осъществено във всички страни, станали жертва на фашизма. Съответни трибунали бяха създадени в СССР, Франция, Италия, Норвегия, Белгия, Дания, Румъния, Унгария, Полша, Чехословакия, Гърция, Югославия и т. н. Наказанията навсякъде бяха сурови, но справедливи.

Трибунал за съдене на военнопрестъпниците и техните сътрудници под името Народен съд бе създаден и в България.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21387 -: Септември 11, 2021, 22:00:54 »
Хи, хи ,хииии!
Готов съм да се обзаложа, че в момента и армията ни няма да се  бие за България! Може и да са останали някой и друг скрит Гюро Миайлюф, но до там!
Когато някой реши да разлага едно общество, няма "разделно хранене" разлага се ВСИЧКО!
Всичко се продава и купува Няма това може, а това не!
Всичко е на сергията, когато няма идеали, няма морал, няма общи ценности, няма общество.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21388 -: Септември 11, 2021, 22:02:35 »
Нямам предвид комунизма като идея, а калпавата практика на нашите престъпници.
.........................
Джузепе, дръж се малко. Аз за себе си говорех. Ти бягай се крий в драките. И не хихикай ами си възпитавай децата, ако ги имаш. Ако си дрът, млъкни поне.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21389 -: Септември 11, 2021, 22:16:34 »
Ако се наложи, ще се бием за нея до смърт, като нашите предци.
Ти си "The last stand"! :notworthy:
Аз не бих защитавал пристанището на Баневи или това на дръндарския циганин. Или земята на десетината чифликчии с по 100К декари. Да защитавам чуждите банки или базите на Америка в БГ? Да си ги защитава тя.
А и си загубих "кубинките" някъде в Калифорния.
Е как?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21390 -: Септември 11, 2021, 22:20:04 »
И ше чоплиш семки и ша гледаш сеир, а? Ами ти не си българин вече. Много си пораснал.
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 22:26:52 от dabedabe »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21391 -: Септември 11, 2021, 22:25:39 »
Капиталистическата държава не е моя. Тя е на капиталистите. Или си на друго мнение?
Забележи, кого защитаваше наемната Българска армия в Ирак или Афганистан и ще разбереш какво имам предвид.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21392 -: Септември 11, 2021, 22:28:07 »
Ооо, ти си и комунист на всичко отгоре. Не те е срам!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21393 -: Септември 11, 2021, 22:28:24 »
Мдам!
Аз досега се бих за България, идвам си, и гледам навсякъде фашизъм чиста проба, а един, който ми защитава фашизма, ме обвинява, че не съм била уважавала България, видиш ли, и по чий критерий направил този извод неизвестно, и готов да се биел за нея, АКО СЕ НАЛОЖИ.
Ха, ха, ха!
Родината се защитава всеки ден.
Не ако се наложи.
А дотогава да се догодим и примирим  с окупаторите, демократите,т.е. с фашистите, с гейпарадите, престъпниците, с грабителите, с крадците
Мдам!
 :crying_with_laughter-3302:
Абсолютното разпадане на човешкият облик
Да сър! Да сър!
дабедабе




Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21394 -: Септември 11, 2021, 22:35:57 »
Мисля, че става дума за вина. Ако цар Борис III  бе доживял края на войната, едва ли биха посегнали на живота му. Можеше да се разминем и с окупацията. Не знам какво толкоз принц Кирил е навредил на България. "Народния съд" е едно едно огромно черно петно в историята ни. Каманяките имат и много други прегрешения. От шайката им произлязоха всички сегашни т.н партии. Още 100 години ще се лекуваме от заразата.

Не разбирате, власт се взема с барут и кръв, с нищо друго, кой е виновен и кой не, няма никакво значение, за войната за власт.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21395 -: Септември 11, 2021, 22:36:30 »
Я да минем практически дабедабе.
Първи въпрос.
Става световна война. Ядрена. Малцина оцеляват. Разруха навсякъде. Идват да речем руски военни сили. Врага демек.
Ти би ли се запънал на някое кюше с дряновицата?
Втори въпрос. Локален конфликт. Турците навлизат.
Същият въпрос кат по горе за кюшето.
Трети въпрос, също като втория, но сърбите/ гърците, македонците/ нападат.
Въпросът за кюшето остава.
Можеш да отговориш и кратко , напр. С да, да не или друга комбинация.
Е?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21396 -: Септември 11, 2021, 22:36:58 »
Призовах да не разглеждаме историческите събития от днешна гледна точка, а само от гледна точка на съвременниците им.
Така се опитвам и аз.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21397 -: Септември 11, 2021, 22:38:10 »
Ама как раздуваш, жено! Комунистка си, разбрах.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21398 -: Септември 11, 2021, 22:47:16 »
Жузепе, ша стана партизанин на лозето, щом си толкоз любопитен. Накара ме да се замисля за съдбата на Вапцаров. А пък сме гледали документални кадри как всички се радват уж на германската армия. После пък на съветската армия. Искам да кажа армиите идват и заминават. И американската също, от Афганистан. Ти смяташ да бягаш от България ли?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21399 -: Септември 11, 2021, 22:49:34 »
"Народния съд" е едно едно огромно черно петно в историята ни.
Руснаците имат хубав израз:" Лес Рубят, щепки летят".

Последното е за Райко Алексиев.
От друга страна никой не заслужава да го пребият и уморят преди да стигне до съд. За някакви карикатури. Предполагам са го уморили само защото е бил заможен.

Що се отнася до синът му Алекс Алексиев, Райко не може да го винят за нищо, каквото ѝ да е направил синът му. Когато са го убили, Алекс е бил на 3 години.
« Последна редакция: Септември 12, 2021, 11:39:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21400 -: Септември 11, 2021, 22:56:39 »
Много си пораснал.
I am too old for that shit!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21401 -: Септември 11, 2021, 22:57:24 »
Тук разбира се, се изразяваме образно и някои хора го разбират. Други почват да разтягат локуми във всички посоки.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21402 -: Септември 11, 2021, 23:04:58 »
Ти смяташ да бягаш от България ли?
Не, що да бягам, аз и сега съм си стопанин на лозето и едва ли чужда държава ще му посегне.
Но ти избегна отговора, а уж се закани да защитаваш...какво всъщност?
Хайде така да те попитам, щом се измъкваш, нали все пак се закани нещо.
П.с. и ще бъда благодарен за някой и друг линк как всички се радват на германската армия.не бързай, смятам да си лягам.
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 23:11:10 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21403 -: Септември 11, 2021, 23:10:03 »
„Ама как раздуваш, жено! Комунистка си, разбрах.„

Да, съм.
И това е резултат на дълъг и упорит труд и четене.
А ти чакай да стане нужда.
Врагът отдавна влезе в родината ни, в в градовете и селата ви, в домовете ни.
Ние сами го пуснахме.
И се смяхме.
А после плакахме.

https://www.youtube.com/watch?v=9MgNRt-1w4Q
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 23:19:25 от Алиса .. »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21404 -: Септември 11, 2021, 23:17:18 »
Джузепе, ти го обърна на пазарлък, какво съм щял да защитавам. Ако няма кой да ми каже, каквото аз преценя. Разбира се близките си най-напред. Приеми грубо войната като природно бедствие, но трайно и с по-лоши последици. Ще правя каквото прави всеки нормален човек.
С линкове не си губя времето. По телевизията достатъчно много са ни заливали с история.
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 23:29:18 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21405 -: Септември 11, 2021, 23:20:18 »
ОК

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21406 -: Септември 11, 2021, 23:25:44 »
Алиса, ако в семейството ни имаше хора с леви убеждения, навярно щях да съм и аз такъв. Имах такива роднини и трудно ги разбирах. Не бяха пострадали да кажеш. Податливост, въпрос на кръгозор бих казал аз. Грамотният човек иска да е свободен, не робува на доктрини.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21407 -: Септември 11, 2021, 23:43:00 »
Предполагам не си расъл в България, и семейството ти са избягали от страната фашисти 44та година.
Тогава няма проблем.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21408 -: Септември 11, 2021, 23:48:10 »
:m1248:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21409 -: Септември 11, 2021, 23:51:14 »
Ма хептен грешиш.  Роден съм на село в семейство на трудови хора, борещи се със земята. Социализмът ни прогони в града, слава Богу за добра участ. Всичко сме постигнали  с труда си. Имаше в селото два-трима надъхани. Докъм 1955 селото се разбяга, т.е. изчезна от картата. Какво да ти обяснявам повече. След много години направихме едно събиране. Няма зид, камък, тухла, само тръни повече от човешки бой. Който намери гроб, преля.
« Последна редакция: Септември 11, 2021, 23:57:13 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21410 -: Септември 11, 2021, 23:53:34 »
 :0007:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21411 -: Септември 11, 2021, 23:58:47 »
Джиджи, бягай в карикатурите да се радваш

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #21412 -: Септември 12, 2021, 00:00:28 »
Мижитурката Тафров? Те трябва да са изфирясали напълно. Ма нека, ша стане весело. ХИ и ДСБ са  ... такова ...  Нека, нека пробват.

Как реши, че е мижитурка?
Прочее Тафров беше член на ДСБ

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21413 -: Септември 12, 2021, 00:04:31 »
На мен ми беше неудобно да я скастря. Всички я хокат. Липсва и усет, да кажем. Но нека сме милозливи. Още малко ми остава да довърша за трети път Библията. Както е наивна, така е и сложна. Библията.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21414 -: Септември 12, 2021, 00:09:12 »
Бонго, ма въобще ми е все едно на колко тайфи е бил член. А пък член на ДСБ е най-лошата атестация.
За мен от Костов почнаха проблемите на България.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21415 -: Септември 12, 2021, 00:14:16 »
Урбанизацията като световна стратегия започва още преди ВСВ.
На Запад е извършена по много зверски начин, и в краят на 80те години почти цялото население е завряно в градовете.
При нас този процес е по бавен, и в краят на 80те години населението на селата беше по вече от това в градовете. Застаряващо обаче, без млади хора.
Окрупняването на обработваемите земеделски площи и осъвременяването на земеделският труд през 50те години доведе до закриване на малките села като нерентабилни.
Преместването на жителите им се извърши без големи икономически сътресения за тях, за разлика от същият този процес на Запад.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21416 -: Септември 12, 2021, 00:20:22 »
Ти ще изкараш процеса планиран. Хората се спасяваха кой както може. Събориха си къщите и използуваха материалите в близките градове, където се преселиха. И където започнаха от нулата. С бая големи деца и отговорности.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21417 -: Септември 12, 2021, 00:28:39 »
Разбира се, че беше планиран.
Но ти сам каза, че сте се преместили в града за добро.
Последвалата след 90та година урбанизация и затриването на селата също е планиран процес, но по дивашкият начин

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21418 -: Септември 12, 2021, 00:31:48 »
Каква 90-та бе, жено. Защо замазваш работите. Трагедията беше 50-те.

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #21419 -: Септември 12, 2021, 00:32:12 »
На Запад е извършена по много зверски начин, и в краят на 80те години почти цялото население е завряно в градовете.
...
Преместването на жителите им се извърши без големи икономически сътресения за тях, за разлика от същият този процес на Запад.

... а по същата тема днес попаднах на статия за положението в Русия - не подозирах каква скорост е придобил процесът И там:
Quote (selected)
...В Русия има непрекъснат процес на изчезване на населените места. Според Министерството на регионалното развитие на Руската федерация, за 30 -те години от 1990 г. насам в страната ни са изчезнали 23 хиляди населени места, 20 хиляди от този брой са села и градове. Но броят на изчезналите градове достига стотици.

Умират не само градове, села и градове. Естественият спад на населението продължава - превишаването на броя на починалите над броя на ражданията. Според Росстат през януари-юли 2021 г. той е нараснал с 62% на годишна база и е достигнал 512,5 хиляди души срещу 316,3 хиляди година по-рано...
https://www.gazeta.ru/comments/column/novoprudsky/13965206.shtml?updated
:smokin: