Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:08:48

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865465 пъти)

0 Потребители и 114 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22620 -: Октомври 29, 2021, 18:04:09 »
Ти май бая си дремяла в школото.
« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 18:18:31 от dabedabe »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22621 -: Октомври 29, 2021, 18:11:43 »
Ти май бая си дремяла в школкото.
Отново – :125: :m1201:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22622 -: Октомври 29, 2021, 18:12:15 »
но е декларация не искане.

На "искането" в махалата му викаме молба. Молбите се разрешават или отхвърлят. Декларациите декларират (едностранно) обстоятелства и факти.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22623 -: Октомври 29, 2021, 18:17:26 »
виж червеничкото

И какво червеничкото? Това е дежурен реквизит във всички декларации. Има и тъпанари, които не разбират за какво става въпрос. Просто ги предупреждават, че ще изгубят всички ползи от канадско гражданство. В клетвените декларации нали пише "Наясно съм, че при неверни данни .... и т.н." То е същото. Затова са го сложили там. Последно предупреждение.
глупости! червеничкото вкарва условно наклонение, сиреч може по неква си причина заявлението ти да не бъде одобрено.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22624 -: Октомври 29, 2021, 18:20:29 »
...но е декларация не искане. Което значи че канадците признават, че нямат право на отказ.
да бе, затова трябва изрично да укажеш там вътре как разбираш, че ако заявлението ти бъде одобрено, то незнамсиквоси. или иначе казано - седиш и туптиш до получаване на отговор одобрено ли ти е заявлението или не.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22625 -: Октомври 29, 2021, 18:32:07 »
Отбелязваме, че форумните светила на юридическата наука след като разнищиха и разтълкуваха българското законодателство, вече разнищват и тълкуват и канадското. 67, някакво затънтено и много студено село в Канада дали можеш да им посочиш, да преместят там канадския Върховен съд, след като преместят нашия Конституционен съд?
Предполагам, че Валерий Зоркин и Джон Робъртс четат форума и вече треперят!

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22626 -: Октомври 29, 2021, 18:34:46 »
гражданството не е брак по Шариата дето се счита за развод три пъти да кажеш пред свидетели "иди си" на благоверната. между другото дори записаните в Корана норми подлежат на санкция от съд удостоверяващ датата на развода. Справка-казусът Кашоги

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22627 -: Октомври 29, 2021, 18:40:13 »
гражданството не е брак по Шариата дето се счита за развод три пъти да кажеш пред свидетели "иди си" на благоверната. между другото дори записаните в Корана норми подлежат на санкция от съд удостоверяващ датата на развода. Справка-казусът Кашоги
Ако наистина искаш да я натириш, правилното е "иди си, ма!". :smokin:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22628 -: Октомври 29, 2021, 18:42:11 »
"вземи си куфара, гащите, чантата
и кажи на майка си...." също върши работа.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22629 -: Октомври 29, 2021, 18:48:01 »
потресаващото в случая е че един куп служби и агенци по сигурността са проспали че канадеца е формално непригоден за министър. ДАНС, защита на информацията, конпирите на Цацаров плюс НРС, нсо,Военна инфорация......закривай!

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22630 -: Октомври 29, 2021, 18:53:31 »
една чистачка в Държавен архив или кандидат за катаджия минава по-обстойна проверка от магаретата ни министри

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22631 -: Октомври 29, 2021, 19:04:00 »
след оня плач" Ваньо, кажи си", откровенията на Боце" посъветваха ме да назнача Дянков и не можех да откажа" следва гафа с канадеца. Въпросът е" Кой е взел Държавата на концесия и реди кабинети докато си играем на изборна демокрация?"

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22632 -: Октомври 29, 2021, 19:07:57 »
това е въпросът, дами и господа параграфисти, дето си мислите че канадеца е страна по гражданско или наказателно дело щото Конституционният се наричал СЪД, а не камара на перовете, съвет на акскакалите, комитет на мъдреците или просто сенат.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22633 -: Октомври 29, 2021, 19:14:20 »
Може и Курултай да му викат - се тая...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22634 -: Октомври 29, 2021, 19:23:46 »
в случаят си прав, но това не премахва сянката на болгарката над фризера ти.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22635 -: Октомври 29, 2021, 20:01:36 »
потресаващото в случая е че един куп служби и агенци по сигурността са проспали че канадеца е формално непригоден за министър. ДАНС, защита на информацията, конпирите на Цацаров плюс НРС, нсо,Военна инфорация......закривай!
Нищо не са проспали, "доложили" са му, юристите в екипа му - също, но кои са па тея сичките, че да му кажат нещо на румен президента, та той си позволи да нарежда на КС да закрие случая. :0007:

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22636 -: Октомври 29, 2021, 22:12:50 »
Толкоз друг път. Прочете ли текста дето ти го сложих в другата тема.
Верно това е стандартен формуляв и в него нява "на основание чл15 от ВДПЧ", но е декларация не искане.Което значи че канадците признават, че нямат право на отказ.
 
А нашта процедура е архаизъм от времето на задължителната военна служба.
 
А канадците са загубили правото си да "одобряват" още в далечната 48-ма или 50-та когато представителя им в ООН е гласувал с - "да"

По твоята логика в далечната 48 или 50 г. те би трябвало да са приели че който поиска да стане канадски гражданин автоматично става такъв.
Защото не може автоматично да се откажеш от канадско гражданство(и не само) освен ако не си го приел автоматично, т.е. без разни глупости като да плащаш данъци и да не убиваш хора например.
А за да е ясно че не дължиш данъци и не си убивал хора в Канада трябва да почакаш докато провинцията на английската кралица те провери и ти издаде кетапа че вече не ставаш за техен ситизен.
Разбирам че е сложно за успешен, но световно неизвестен продавач на изсушено кисело мляко, който трябва да стане министър за да го поздрави Байдън.
Но според мен не е той виновен, а хората които бутат този проект.
За него е ясно. Хем *** докрая, хем душата в рая.
Рядко се получава.
Обикновено трябва да се избере нещо.

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22637 -: Октомври 29, 2021, 22:28:22 »
Ловкий, нищо не са доложили,подозирак. Просто са ответили Слушам. Щото пазачите пазащи пазачите са свикнали да държат  :t2407: не дори в ръцете си, а в устата дълбоко в гърлоъо. Закривай!!!
« Последна редакция: Октомври 29, 2021, 22:41:47 от паралелепипед »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22638 -: Октомври 30, 2021, 06:55:27 »
Нищо не са проспали, "доложили" са му, юристите в екипа му - също, но кои са па тея сичките, че да му кажат нещо на румен президента, та той си позволи да нарежда на КС да закрие случая. :0007:
Имаш някакви надеждни доказателства, или една жена пред блока каза? Как пък досега един не мъцна да рече, ето, аз рекох на Президента, че Кирцата е канадче, ама той не рачи да ме изслуша. Една хартийка отнякъде да беше изтекла поне, докладна някаква от юристите в екипа му да беше я прибрала леля Пенка чистачката!
Ловкий, и под този вол няма да се намери теле, не се напрягай.


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22640 -: Октомври 30, 2021, 08:46:38 »
По твоята логика в далечната 48 или 50 г. те би трябвало да са приели че който поиска да стане канадски гражданин автоматично става такъв.
Защото не може автоматично да се откажеш от канадско гражданство(и не само) освен ако не си го приел автоматично, т.е. без разни глупости като да плащаш данъци и да не убиваш хора например.
Аде още един. Няма нищо общо между процедура на придобиване и отказ от гражданство.
Чети бре. Ясно е написано.
 
Както споменах КС се проба да пикае срещу вятъра.
При тва в мноо неподходящ момент.
Положението отива към натопорчено и ще има нужда от намирането на виновни.
« Последна редакция: Октомври 30, 2021, 08:53:54 от 66 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22641 -: Октомври 30, 2021, 10:39:03 »
Аде още един. Няма нищо общо между процедура на придобиване и отказ от гражданство.
Чети бре. Ясно е написано.
 
Както споменах КС се проба да пикае срещу вятъра.
При тва в мноо неподходящ момент.
Положението отива към натопорчено и ще има нужда от намирането на виновни.

Успешно пикае срещу вятъра от Козяк.
При това вече два пъти.
Тук слагам и решението за биологичния пол.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22642 -: Октомври 30, 2021, 13:29:46 »
Имаш някакви надеждни доказателства, или една жена пред блока каза? Как пък досега един не мъцна да рече, ето, аз рекох на Президента, че Кирцата е канадче, ама той не рачи да ме изслуша. Една хартийка отнякъде да беше изтекла поне, докладна някаква от юристите в екипа му да беше я прибрала леля Пенка чистачката!
Ловкий, и под този вол няма да се намери теле, не се напрягай.
О, моля те, драга, само не ми казвай щото очакваш някой от лакеите да се изтъпани и да каже, че видите ли той единствен провидял нещата и осведомил патрона си.
 :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22643 -: Октомври 30, 2021, 13:41:36 »
О, моля те, драга, само не ми казвай щото очакваш някой от лакеите да се изтъпани и да каже, че видите ли той единствен провидял нещата и осведомил патрона си.
 :smokin:

иас мисля, че нее реалистично (а и разумно) некой да каже, че сепак едал подходящ правен съвет.

въпреки че, според мен, поне друмева би тряало да го е напраила.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22644 -: Октомври 30, 2021, 16:22:31 »
Който и да го е направил, оня му е дал свободно. :smokin:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22645 -: Октомври 31, 2021, 11:36:08 »
"Той ме покани и каза: Кириле, ти и аз имаме общи визии за България – но тук не е въпросът дали знаем теоретично какво трябва да се случи, въпросът е стиска ли ти да скочиш срещу реално тази мафия, която е обхванала всяка една част на България в момента. Аз реших да скоча и че за мен не е по-важен бизнесът ми, семейството и здравето ми", каза Петков....
Ако умра, то знай, че после Отечеството си съм обичл най-много тебе, затова гледай Иванка и помни любящия те.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22646 -: Октомври 31, 2021, 11:49:56 »
Тва трафик на дрога, връзки с мафията, "ало, Ваньо", пачки и пищаци... нямат значение. Обаче къв огромен грях е да имаш двойно гражданство! Ей, Богу, огромен грях!

Смехуранковци.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22647 -: Октомври 31, 2021, 12:00:15 »
Тва трафик на дрога, връзки с мафията, "ало, Ваньо", пачки и пищаци... нямат значение. Обаче къв огромен грях е да имаш двойно гражданство! Ей, Богу, огромен грях!

А как иначе бармите да се правят на "принципни"?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22648 -: Октомври 31, 2021, 12:13:28 »
Отврате, не може да декларираш на ляво и на дясно, че ти си новия, чистия, зарязал бизнес за милиони и готов да пренебрегне и семейството си, само и само да извади страната от батака и да лъжеш за гражданството си, само защото ти се работи министър. Случайно чух мнението на вицепремиера Пеканов по една тв- Петков е подвел президента. На Пеканов ми се иска да вярвам - той поне за сега заявява, че предпочита научната работа пред кариера в политиката.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22649 -: Октомври 31, 2021, 12:17:58 »
"Отврате, не може да декларираш на ляво и на дясно, че ти си новия, чистия, зарязал бизнес за милиони и готов да пренебрегне и семейството си,..."
Кой почтен български безнесмен, без харвардска диплома, ще си извади сертификат за 10 дни?
Как се прави "почтен" бизнес по харвардски на българска почва - да гушнеш 27 милиона за 58 дни!

Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22650 -: Октомври 31, 2021, 12:19:01 »
Отврате, не може да декларираш на ляво и на дясно, че ти си новия, чистия, зарязал бизнес за милиони и готов да пренебрегне и семейството си, само и само да извади страната от батака и да лъжеш за гражданството си, само защото ти се работи министър.

Съгласен съм, че не можеш. Но тука не става изобщо въпрос за това. И ти пак не си разбрала. Става въпрос, че ако всички тея, които сега са изключително принципни за другаря Кире, бяха също толкова принципни за всички зулуми на герп, Баце немаше да управлява десет години. Но тогава принципните барми се подиграваха, че не може да бъде свален и криеха принципността си зад "иху, аху и уху".

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22651 -: Октомври 31, 2021, 12:33:56 »
"Но тогава принципните барми се подиграваха, че не може да бъде свален и криеха принципността си зад "иху, аху и уху"."
Дрън дрън... На дедо Барми са му през ****вът Бочко, Кирето &Co...
Ала понеже Бочко (мамин златен) иска да рита с Мбапето, и не със своите душмани, вий си търсите враг - заместител тукънка..
Щото без такъв накъде?  :crying_with_laughter-3302:
P.S. А що се отнася до свалянето - или така нареченото "изчегъртване" - виде се... Кой кого и защо чегърта...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22652 -: Октомври 31, 2021, 12:37:28 »
Quote (selected)
и като видя Петър да се грее на огъня, се взря в него и каза: „Ти също беше с Назарянина, с онзи Исус!“ Но той отрече с думите: „Не го познавам и не разбирам за какво говориш.“ И излезе навън в преддверието.


Ся... главният въпрос тук е... петелът изкукурига ли?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22653 -: Октомври 31, 2021, 12:45:14 »
"и като видя Петър да се грее на огъня, се взря в него и каза: „Ти също беше с Назарянина, с онзи Исус!“ Но той отрече с думите: „Не го познавам и не разбирам за какво говориш.“ И излезе навън в преддверието.""
А бе, хубаво е дет' цитираш Евангелието, ама лошото е, че не го познаваш...
Защото ако Бочко е Иисус, би трябвало dа знаеш, че Tой не само възкръсна, ами и направи Петър негов наместник на земята...
Апропо - да не би да си католик?
Гледам все от католическата библия цитираш?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22654 -: Октомври 31, 2021, 12:48:07 »
Смисълът е все същият. Не, не съм католик. Изкукурига ли петелът, че не разбрах?

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22655 -: Октомври 31, 2021, 12:53:39 »
Тва трафик на дрога, връзки с мафията, "ало, Ваньо", пачки и пищаци... нямат значение. Обаче къв огромен грях е да имаш двойно гражданство! Ей, Богу, огромен грях!

Смехуранковци.  :crying_with_laughter-3302:
Наистина е много смешно.
Уж зрели хора с претензии за интелект и прочие продължават да вярват на фейка с пачките и "пищака"... :smokin:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Смисълът е все същият. Не, не съм католик. Изкукурига ли петелът, че не разбрах?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22657 -: Октомври 31, 2021, 12:58:22 »
Наистина е много смешно.
Уж зрели хора с претензии за интелект и прочие продължават да вярват на фейка с пачките и "пищака"... :smokin:

>>> Бочко <<< Ловкия целувач

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22658 -: Октомври 31, 2021, 18:45:11 »
Случайно чух мнението на вицепремиера Пеканов по една тв- Петков е подвел президента. На Пеканов ми се иска да вярвам - той поне за сега заявява, че предпочита научната работа пред кариера в политиката.
Здравченце, не му вярвай! Лъже като стар калайджия! Ако да беше предпочитал научната работа, щеше да сия работи, а не да обикаля като цветарка по разни тв. Лъже, ще видиш!  :m1314:

Неактивен paragraph39

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 21
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22659 -: Октомври 31, 2021, 22:38:52 »
Отказ на доброволен Отказ от Гражданство НЯМА и НЕ може да има, ако са изпълнени всички законови условия и действия от страна на Отказащия се в тази връзка! Това е така, защото Гражданството е човешко ПРАВО, а НЕ ЗАДЪЛЖЕНИЕ! Иначе би било Робство, а НЕ Гражданство! ТЧК
А ако има някаква формална пречка/и/ за официализиране от държавата на Отказа от Гражданство, съответният държавен орган на страната е ДЛЪЖЕН своевременно да уведоми Отказващия се от Гражданство, за да отстрани той пречката/ите/! Но при всички случаи, след отстраняването на пречката/ите/ Отказът се счита за валиден от датата на подаването и съпътстващите действия във връзка със Заявлението за Отказ от Гражданство, а НЕ от датата на официализирането му от съответен държавен орган на Канада-  когато той реши/БЕЗ право на отказ да реши за Отказа!/!
Ерго, Кирил Петров е БЕЗ канадско Гражданство още от м. април 2021 г.!! Всичко друго е тинтири-минтири и ала-бала!!!

Kaizer Soze

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22660 -: Октомври 31, 2021, 22:40:57 »
параграфист параграфиран

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22661 -: Октомври 31, 2021, 23:13:48 »
Интересен случай е Пеканов. Добре ги реди, като програмиран, почти без да да се замисля и без пауза. Към такива хора съм леко подозрителен. Надушвам някаква ревност.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22662 -: Ноември 01, 2021, 04:29:11 »
Ама още ли го предъвквате тва гражданство?
Ми КС се произнесе.
Президентът каза, че решение на КС не се коментира.
Петков каза добре - ще си плати глобата, ще върне заплатите и командировъчните, ако трябва в двоен размер.
За вероятността някои от подписаните от Петков актове да бъдат атакувани новата министър на икономиката каза, че ще ги преподпише.  :bigok:
« Последна редакция: Ноември 01, 2021, 05:23:20 от Simplified Solutions »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22663 -: Ноември 01, 2021, 06:26:10 »
параграфист параграфиран
тук имаме работа с полиграф полиграфович
« Последна редакция: Ноември 01, 2021, 06:34:13 от p-k Lukash »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22664 -: Ноември 01, 2021, 07:00:45 »
Президентът каза, че решение на КС не се коментира.
добре, че Президентът ти каза, иначе е точно обратното, нали така?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22665 -: Ноември 01, 2021, 16:16:41 »

Радев: Днес всичко е в ръцете на нашия събуден народ


Събуден народ, звучи като лексиката на демократите в САЩ, а иначе народът не разбира какво става, защото го лъжат и оглупяват!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22666 -: Ноември 01, 2021, 16:30:38 »
Радев: Днес всичко е в ръцете на нашия събуден народ


Събуден народ, звучи като лексиката на демократите в САЩ, а иначе народът не разбира какво става, защото го лъжат и оглупяват!
Мамка му и прасе, абе покажете го този народ, на който всички се позовават! Ах, народът, ох, народът, не може ли някой да ръгне с пръст къде се намира това страшно животно "народ", дето все го лъжат, оглупяват, а той седи и мига на парцали! О, интелигентите стоят отстрани с вдигнат пръст и викат "Това е сложен разговор, народе, ти не внемлиш толкова!" Това са интелигентите, които са се излюпили от някакво яйце, случайно намерено около народа, или има и друга теория за произхода им?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22667 -: Ноември 01, 2021, 16:48:50 »
Мамка му и прасе, абе покажете го този народ, на който всички се позовават!

Има невероятна ирония във факта, че един от най-простите народи в Европа тържествено чества шъпата хора, които са опитали неуспешно да го пробудят. Бешков е нарисувал "бай Ганьо убива автора си", а днес бай Ганьо почита "будителите" си

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22668 -: Ноември 01, 2021, 16:49:44 »
Яйцето е подхвърлено от летяща чиния?  :m1708:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22669 -: Ноември 01, 2021, 17:23:13 »
Така си и знаех. ФСБ били народни будители. Наградени като такива.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22670 -: Ноември 01, 2021, 17:57:48 »
добре, че Президентът ти каза, иначе е точно обратното, нали така?
Не. Той отговори на въпрос как ще коментира решението на КС.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22671 -: Ноември 01, 2021, 18:11:23 »
Цитат на: p-k Lukash в Днес в 07:00:45

 
Quote (selected)
  добре, че Президентът ти каза, иначе е точно обратното, нали така?

Не. Той отговори на въпрос как ще коментира решението на КС.
Тва с КС малко като с умрелите се получава. Пардон с починалите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22672 -: Ноември 01, 2021, 19:13:41 »
https://www.youtube.com/watch?v=-DsXBdbejgY

Непременно го изгледайте, точно по темата е "А сега на къде...", проф. Иво Христов пред Ротари-клуб, Димитровград.

Наистина, на къде?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22673 -: Ноември 02, 2021, 15:48:19 »
Наистина, на къде?

"НАКЪДЕ" се пише заедно!!!  :bigok:

А когато коментираш, поне погледни заглавието на темата!!!
  :piss!:

« Последна редакция: Ноември 02, 2021, 15:55:17 от Джиджи »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22674 -: Ноември 02, 2021, 17:26:54 »
Мамка му и прасе, абе покажете го този народ, на който всички се позовават! Ах, народът, ох, народът, не може ли някой да ръгне с пръст къде се намира това страшно животно "народ", дето все го лъжат, оглупяват, а той седи и мига на парцали! О, интелигентите стоят отстрани с вдигнат пръст и викат "Това е сложен разговор, народе, ти не внемлиш толкова!" Това са интелигентите, които са се излюпили от някакво яйце, случайно намерено около народа, или има и друга теория за произхода им?
Мдааа... Трудно се вижда народ от далечна Канада. А ние тук си го гледаме ката ден. И ще му видим магарията на 14-и  :t1816:
Колкото до яйцето - ми то неслучайно пряка демокрация (управление с референдуми) има само в Швейцария.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22675 -: Ноември 03, 2021, 17:40:48 »
 
Quote (selected)
Автор Тема: А сега накъде...
  Надолу

Загледах се в заглавието на темата и видях отговора.  :t23145:
Е, малко поразместих, но смисъла, уви е този!  O:-)

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #22676 -: Ноември 03, 2021, 19:26:34 »
Мдааа... Трудно се вижда народ от далечна Канада. А ние тук си го гледаме ката ден. И ще му видим магарията на 14-и
Аз съм с Ной по въпроса (още повече, че тя перифразира един от класиците). Ако има нещо безспорно умно в Конституцията, това е изричната разпоредба никой да не се отъждествява със суверена, т.е.  с "народа". Аз през моя живот "народа" така и не срещнах досега, а може и да не съм го разпознал. Срещам различни хора, но "народа" не. 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22677 -: Ноември 03, 2021, 19:28:03 »
Никъде няа народ.

Опществените настроения, че и уж ценности, са толко променливи, че е въпрос понякога на седмици да се обърнат изцяло.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22678 -: Ноември 03, 2021, 19:33:52 »
Аз съм с Ной по въпроса (още повече, че тя перифразира един от класиците). Ако има нещо безспорно умно в Конституцията, това е изричната разпоредба никой да не се отъждествява със суверена, т.е.  с "народа". Аз през моя живот "народа" така и не срещнах досега, а може и да не съм го разпознал. Срещам различни хора, но "народа" не.

Затва пък срещаш народното здраве:

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1628.msg168795#msg168795

Което явно не се нуждае от народ за съществуването си  :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #22679 -: Ноември 03, 2021, 19:37:50 »
Аз съм с Ной по въпроса (още повече, че тя перифразира един от класиците). Ако има нещо безспорно умно в Конституцията, това е изричната разпоредба никой да не се отъждествява със суверена, т.е.  с "народа". Аз през моя живот "народа" така и не срещнах досега, а може и да не съм го разпознал. Срещам различни хора, но "народа" не.
Това е словесна еквилибристика. Нещо като премахването на думата "народна" от НРБ.
Ако искаш да поспорим - може да е освежаващо сред корона истерията - би ли казал какво е според теб определението за 'народ', дето не си го виждал ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.