Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 01:49:09

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1865979 пъти)

0 Потребители и 87 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23040 -: Декември 07, 2021, 10:36:24 »
По въпроси, свързани с COVID-19, акад. Денков няма никаква власт. Овластеният от закона е министърът на здравеопазването.
Верно? при положение че произволен министър си заминава дома с прост указ  :smokin:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23041 -: Декември 07, 2021, 10:38:51 »
Като виновен
Като виновен бих отличил основно месовия убиец акад. Денков.

:t1255:
Тоя почна да раздава присъди като НАРОДЕН СЪД ... :t0135:

Моля за намеса на Администрацията!!!


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23042 -: Декември 07, 2021, 10:42:20 »
Няма какво да се лъжем - у нас има негласен консенсус, че икономиката е по-важна от вейките и съчките , които Ковид отнася, на населението масово не му пука и единственият - според мен изход е драконовски мерки и принуда. Аз мисля, че Кацаров беше най-подходящият, защото не е политически кадър и не му пука за избори,за протестите на келнери и прочее бакшиши.
... но добре изпълни повелята на патрона си. Да не му образува нерви посред изборите.
https://www.plovdiv-press.bg/2021/10/28/%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D0%B2-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BD-%D0%BF%D0%BE/212465/

Датата е 28 октомври 2021. Умират, усреднено на седмична база, по 125 души на ден. До 14 ноември 2021, датата на сакралния избор, те са вече по 170 души на ден. Разбира се, за Президента, не това е катастрофата, от която следва да се опасява. Катастрофъта е локдаунът. "Да не си счупим икономичката", както рече един негов корпулентен опонент. Един дол дренки, прочее - по пиковете им ще ги познаете. На смъртността.  :pissed-891:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23043 -: Декември 07, 2021, 10:44:19 »
Верно? при положение че произволен министър си заминава дома с прост указ 
... докато не си е заминал дома с прост указ.  :t2618:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23044 -: Декември 07, 2021, 11:03:50 »
Айде и една прогноза.
При въведената гейробска простотия "цертификати" и при замисленото отваряне на сички училища при тва с един тест седмично, няма да излезем от настоящия "пик". Ще си останем на некво "плато", както и се получава в доста от страните в ЕС.
После при липсата на ефективни мерки по границите, нахлулите газарбайтери и емигрета къде коледа ще донесат омикрона и около нова година те ти нов "пик" :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23045 -: Декември 07, 2021, 11:13:26 »
... докато не си е заминал дома с прост указ.  :t2618:
Тоес очакваш "свръхчовека" Стойчо сам да оправи простотиите у нас и по света?  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23046 -: Декември 07, 2021, 11:16:01 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23047 -: Декември 07, 2021, 11:35:54 »
Quote (selected)
Като виновен бих отличил основно месовия убиец акад. Денков.
66, ти ли беше този, който питаше къде е доцент Кунчев?
ако не си,моля да ме извиниш!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23048 -: Декември 07, 2021, 11:37:50 »
Проф. Николай Витанов, например. Но той не е тъдява.  ;)
проф. Витанов сигурно върши добра работа, но е адски досаден, едва ли помага за каузата екранното му присъствие

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23049 -: Декември 07, 2021, 11:38:35 »
Глуповатите булгаристанци реват че имало висока смъртност и същевременно не се ваксинират.

Безценно....

 :nuts:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23050 -: Декември 07, 2021, 11:39:00 »
Банални ставате с пустия ковид. Има две теми, там се главоблъскайте. Ковид че ковид. Утре ще измислят друго. Тъй ли ще ни мине животът?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23051 -: Декември 07, 2021, 11:52:39 »
... но добре изпълни повелята на патрона си. Да не му образува нерви посред изборите.
https://www.plovdiv-press.bg/2021/10/28/%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D0%B2-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%BC-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BD-%D0%BF%D0%BE/212465/

Датата е 28 октомври 2021. Умират, усреднено на седмична база, по 125 души на ден. До 14 ноември 2021, датата на сакралния избор, те са вече по 170 души на ден. Разбира се, за Президента, не това е катастрофата, от която следва да се опасява. Катастрофъта е локдаунът. "Да не си счупим икономичката", както рече един негов корпулентен опонент. Един дол дренки, прочее - по пиковете им ще ги познаете. На смъртността.  :pissed-891:

Що се правиш на улав - дай ми насреща един политик или ангажиран с пандемията специалист, който през септември и октомври да е настоявал за локдаун. Вкл. Кунчев или Кантарджиев.
Икономиката е счупена вече и ние го виждаме с очите си. Който и да е на власт е принуден да търси някакъв среден път в това застаряващо и затъпяващо общество, което се води от слухове, врачки и баячки, в което браншови и икономически интереси мобилизират лобистки групи и протести, в което хората масово не се грижат за здравето си, но искат чудеса от лекарите, когато се разболеят до толкова, че да стигнат до болница. 

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23052 -: Декември 07, 2021, 12:00:48 »
Бонго  :well_done-1299:

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23053 -: Декември 07, 2021, 12:04:54 »
Що се правиш на улав - дай ми насреща един политик или ангажиран с пандемията специалист, който през септември и октомври да е настоявал за локдаун. Вкл. Кунчев или Кантарджиев.
Икономиката е счупена вече и ние го виждаме с очите си. Който и да е на власт е принуден да търси някакъв среден път в това застаряващо и затъпяващо общество, което се води от слухове, врачки и баячки, в което браншови и икономически интереси мобилизират лобистки групи и протести, в което хората масово не се грижат за здравето си, но искат чудеса от лекарите, когато се разболеят до толкова, че да стигнат до болница.
Да.
С уточнението, че икономиката не е счупена, а само куца в сферата на услугите. Всичко останало, което произвежда реален продукт, работи.
« Последна редакция: Декември 07, 2021, 12:23:40 от Simplified Solutions »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23054 -: Декември 07, 2021, 12:21:29 »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23055 -: Декември 07, 2021, 12:24:41 »
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/proektosustav-na-koalicionniya-kabinet А нещо по тоя списък?
Тва е от вчера и не е официално. Нека първо видим окончателната структура на МС и съответния списък.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23056 -: Декември 07, 2021, 12:29:13 »
Защо, нещо пречи ли да има мнения и по предварителния списък?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23057 -: Декември 07, 2021, 12:38:28 »
Аз!!!   :t2334:
Защото точно лятната кампания в БЕЛИТЕ СТРАНИ беше причина за високия процент ВАКСИНИРАНИ на Запад ...  :tomtom:
С голяма доза увереност бих добавил че на това се дължи и високата заболеваемост на запад въпреки мантрите че ваксината спасява.
Колкото до смъртността, там вируса е само "бустер" на процесите в това което имаме като здравеотказване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23058 -: Декември 07, 2021, 12:40:22 »
Защо, нещо пречи ли да има мнения и по предварителния списък?
Не пречи, но не виждам смисъл. Нали не храниш илюзията, че някой, от когото зависят структурата и съставът на правителството, чете тук?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23059 -: Декември 07, 2021, 12:45:55 »
Далеч съм от мисълта, че хората от които зависи съставянето на читаво правителство имат време, или желание да четат форума на Керпеденовото общество. Макар че би им бил полезен понякога, може би. Аз бих прочела с интерес мнения на съфорумци за отделните предложени имена, различни от моето, или близки до него. Разбира се бих и коментирала.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23060 -: Декември 07, 2021, 12:46:51 »
Да.
С уточнението, че икономиката не е счупена, а само куца в сферата на услугите. Всичко останало, което произвежда реален продукт, работи.
Неточно твърдение.
Така наречените реални продукти са в колапс защото:
1. Трябва някой да ги произведе от суровини, каквито закъсняват и не се доставят за разлика от насърчаваните развяващи си дирниците туристи.
2. Трябва евтина енергия за преработка каквато няма по други причини.
3. Трябва да стигнат до клиентите, а не могат( виж точка 1. )
В момента колкото и да вие чудно се чистят складови наличности замразени преди 2-3 години като непродаваеми, новопроизведените са минимални като количество.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23061 -: Декември 07, 2021, 13:01:05 »
Всичко останало, което произвежда реален продукт, работи.

Работи - грънци. А продуктът е реален, ама е ширпотреба. Българската икономика не произвежда нищо стойностно. Колониална, суровинна и полуфабрикатна.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23062 -: Декември 07, 2021, 13:18:15 »
проф. Витанов сигурно върши добра работа, но е адски досаден, едва ли помага за каузата екранното му присъствие

Ами той, и проф. Мутафчийски беше за повечето тук – а и отвъде! – адски досаден, като рече "Яко ще се мре!!!"

Quote (selected)
Ген. Мутафчийски: Скрих се от екрана, но вирусът остана
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gen-mutafchiyski-skrih-se-ekrana-no-virusut-ostana  :notworthy:


« Последна редакция: Декември 07, 2021, 13:24:12 от Джиджи »

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23063 -: Декември 07, 2021, 13:23:04 »
Специално за Здравчето:
Quote (selected)
Списъкът с потенциални министри в евентуален бъдещ кабинет на "Продължаваме промяната", Има такъв народ", БСП и "Демократична България" е пуснат от човек, който иска да се самопредложи и да си вдигне акциите, каза днес пред "ДЕНЯТ с Веселин Дремджиев" министърът на културата и един от лидерите на уличните протести миналото лято проф. Велислав Минеков. Според него на този списък може да се вярва не повече от 33%.

"Това е човек, който иска да бъде министър, преговаря, води разговори, сериозни, желае да бъде министър и за да се закрепи неговата позиция е пуснал фалшив списък. Той отчасти изглежда реален, отчасти е съмнителен, плюс имена, които никой, никъде, не е предполагал", каза Минеков.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/12/06/4290723_prof_minekov_znam_koi_pusna_spisukut_s_potenciali/

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23064 -: Декември 07, 2021, 13:23:49 »
Ами той, и проф. Мутафчийски беше за повечето тук – а и отвъде! – адски досаден, като рече "Яко ще се мре!!!"

И без да го е рекъл беше досаден като за световно. Само за теб беше саден.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23065 -: Декември 07, 2021, 13:31:56 »
Далеч съм от мисълта, че хората от които зависи съставянето на читаво правителство имат време, или желание да четат форума на Керпеденовото общество. Макар че би им бил полезен понякога, може би. Аз бих прочела с интерес мнения на съфорумци за отделните предложени имена, различни от моето, или близки до него. Разбира се бих и коментирала.
Ми хайде, давай своето мнение и коментирай.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23066 -: Декември 07, 2021, 13:32:48 »
Ами той, и проф. Мутафчийски беше за повечето тук – а и отвъде! – адски досаден, като рече "Яко ще се мре!!!"
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gen-mutafchiyski-skrih-se-ekrana-no-virusut-ostana  :notworthy:

разликата между двамата е огромна, фен съм проф. Мутафчийски

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23067 -: Декември 07, 2021, 13:40:17 »
Quote (selected)
давай своето мнение и коментирай.
само за един съм против, знаете го, Бойко Рашков, преекспонирано е значението му, стилът и лексиката му не ми харесват
другите не ги знам
от Асена Сербезова имам добро впечатление, умна жена изглежда, постигнала е ниво на кариера, поведение и външен вид
нямам против Нинова да е министър, има качества да се справи, аз не я харесвам, но това е без значение
за Христо Иванов се чудя, защо се отдръпна, или не му е предложено, или се страхува от последствията

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23068 -: Декември 07, 2021, 13:42:01 »
Quote (selected)
Цитат

    Списъкът с потенциални министри в евентуален бъдещ кабинет на "Продължаваме промяната", Има такъв народ", БСП и "Демократична България" е пуснат от човек, който иска да се самопредложи и да си вдигне акциите, каза днес пред "ДЕНЯТ с Веселин Дремджиев" министърът на културата и един от лидерите на уличните протести миналото лято проф. Велислав Минеков. Според него на този списък може да се вярва не повече от 33%.

    "Това е човек, който иска да бъде министър, преговаря, води разговори, сериозни, желае да бъде министър и за да се закрепи неговата позиция е пуснал фалшив списък. Той отчасти изглежда реален, отчасти е съмнителен, плюс имена, които никой, никъде, не е предполагал", каза Минеков.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/12/06/4290723_prof_minekov_znam_koi_pusna_spisukut_s_potenciali/

А ето тук още един, който ми отпадна "от душата" – Велислав Минеков, който с горните си думи се изложи яко!!!

И го пиша това, за да НЕ продължават Отврат-а, 66, Буратино & Co. да си мислят, че съм застинала като тях във времето и само хвалебствам или само ПЛЮЯ като тех ...
Въпреки че ми е през Я-И-В-О-Д-Е-Д ...

« Последна редакция: Декември 07, 2021, 14:30:02 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23069 -: Декември 07, 2021, 13:43:05 »
Що се правиш на улав - дай ми насреща един политик или ангажиран с пандемията специалист, който през септември и октомври да е настоявал за локдаун. Вкл. Кунчев или Кантарджиев.

Ами, сигурно, щото съм улав. Колко улав, писах ти на Лични.

А иначе ... Петър Велков, Лъчезар Томов, проф. Огнян Кунчев, проф. Николай Витанов ("За разлика от други колеги имам доста опит от работа с политици. Няма да ви наложат тотален локдаун. Винаги съм казвал, че моята математическа логика е една, а политическата е друга. И това, което важи, е политическата логика, защото политиците взимат решенията. И да почнете да умирате по улицата, вероятността от налагане на тотален локдаун (такъв какъвто имаше март - април миналата година) утре (15.10.2021 г- б. м.) е много малка. ")

 :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23070 -: Декември 07, 2021, 13:50:20 »
от Асена Сербезова имам добро впечатление, умна жена изглежда, постигнала е ниво на кариера, поведение и външен вид

Въпросът е, обаче, с какво ще ти е полезен високо компетентен академичен фармацевт, специалист по ... хранителни добавки, по време на пандемична криза ... Освен, че има зъб на Гешев, де ...  :t2618:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23071 -: Декември 07, 2021, 13:55:45 »
от Асена Сербезова имам добро впечатление



Това ли е спряганата за министър на здравеопазването, тъй като не бях я чувала досега ...  ;)


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23072 -: Декември 07, 2021, 14:01:53 »
Въпросът е, обаче, с какво ще ти е полезен високо компетентен академичен фармацевт, специалист по ... хранителни добавки, по време на пандемична криза ...

Как с какво – ше подсилва имОнитета ни с БИЛКИ от добаФките ... :0005:


Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23073 -: Декември 07, 2021, 14:34:43 »
Ами, сигурно, щото съм улав. Колко улав, писах ти на Лични.

А иначе ... Петър Велков, Лъчезар Томов, проф. Огнян Кунчев, проф. Николай Витанов ("За разлика от други колеги имам доста опит от работа с политици. Няма да ви наложат тотален локдаун. Винаги съм казвал, че моята математическа логика е една, а политическата е друга. И това, което важи, е политическата логика, защото политиците взимат решенията. И да почнете да умирате по улицата, вероятността от налагане на тотален локдаун (такъв какъвто имаше март - април миналата година) утре (15.10.2021 г- б. м.) е много малка. ")

 :smokin:

E и Витанов си витийства по неговия си начин, но е казал същото, което и аз съм написал. Но и на него пътеводната светлина му е преотоварването на здравната система, нали?!
Впрочем цялата сага с училищата, където също се оформи картинката злодеят Кацаров, който спира децата от училищата и добрият Денков целият в бяло, също подсказва сценария , че некои правят имидж на гърба на други.
Сега нека видим дали НС ще приложи зеления сертификат към себе си

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23074 -: Декември 07, 2021, 15:10:08 »
Quote (selected)
Сега нека видим дали НС ще приложи зеления сертификат към себе си

Чета, че засега няма да го приложи. Решили са го на председателски съвет.

https://frognews.bg/novini/shte-iskat-deputatite-zelen-sertifikat.html

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23075 -: Декември 07, 2021, 15:13:40 »
Въпросът е, обаче, с какво ще ти е полезен високо компетентен академичен фармацевт, специалист по ... хранителни добавки, по време на пандемична криза ... Освен, че има зъб на Гешев, де ...  :t2618:
че да турят мангъра, висококомпетентен .... :pissed-891:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23076 -: Декември 07, 2021, 15:13:46 »
Маркс пише, че човечеството се разделя със своето минало, смеейки се. Чета и гледам реакцията на елитното стадо, било на отхранване при бочковци, за нахалството на Блъсков да иска да ползва безплатно помещения за офиси, в краен случай срещу 5 лв на квадратен метър, които и не плаща. Ще перифразирам германския философ - Отхранваните от герберлъка се разделят с копанките си квичейки! "Смешен плач"!

ПП Пък аз ще се посмея!  :)))

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23077 -: Декември 07, 2021, 15:16:34 »
E и Витанов си витийства по неговия си начин, но е казал същото, което и аз съм написал. Но и на него пътеводната светлина му е преотоварването на здравната система, нали?!

Ако да би било по волята му, всъщност, той би искал "пътеводната светлина" да не е капацитетът на болничните заведения, включително за интензивно лечение, а този на "хората на доц. Кунчев" - екипите на РЗИ по места, които да проследяват веригите (клъстерите) на разпространение на COVID-19. Преди разпространението да надхвърли капацитета им и да стане, както казват, "дифузно".

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23078 -: Декември 07, 2021, 15:21:16 »
че да турят мангъра, висококомпетентен ....
Турят го - ще съветва "Възраждане" в Парламента. Той може и да е висококомпетентен. Ама е инфекционист. Не е епидемиолог. Не му е силата в математическата епидемиология. Даже хич.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23079 -: Декември 07, 2021, 15:23:49 »
Турят го - ще съветва "Възраждане" в Парламента. Той може и да е висококомпетентен. Ама е инфекционист. Не е епидемиолог. Не му е силата в математическата епидемиология. Даже хич.
търкулнало се гърнето, намерило си похлупака! :i_sheepish:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23080 -: Декември 07, 2021, 15:26:16 »
че да турят мангъра, висококомпетентен .... :pissed-891:

Мангъра направо ви бърка в джигеря.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23081 -: Декември 07, 2021, 15:28:11 »
Quote (selected)
Речник на българския език
мангъ̀р
Значение
мн. мангъ̀ри, (два) мангъ̀ра, м.
1. ист. Малка медна монета.
2. Прен. Без стойност, нищо.

И малкото камъче може да обърне колата, особено с такива пътници!  :t26114: :t26115:

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23082 -: Декември 07, 2021, 15:41:50 »
А сега накъде...

Quote (selected)
Извеждането на ГЕРБ от НДК да започне в петък, 10 декември

Каква хубава дума - "извеждането"!  :rotfl:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23083 -: Декември 07, 2021, 15:45:32 »
Ако да би било по волята му, всъщност, той би искал "пътеводната светлина" да не е капацитетът на болничните заведения, включително за интензивно лечение, а този на "хората на доц. Кунчев" - екипите на РЗИ по места, които да проследяват веригите (клъстерите) на разпространение на COVID-19. Преди разпространението да надхвърли капацитета им и да стане, както казват, "дифузно".

Ами онзи отговор на Кацаров, който си ни дал, набляга точно на това, че министерството взема решенията на базата на препоръките на областните РЗИ. И да се върна на добрия Денков, от когото нищо не зависело - колко от даскалите са ваксинирани. Какво точно прави министерството на образованието по въпроса - или може би се очаква от сатаната Кацаров да ги задължи  едва ли не?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23084 -: Декември 07, 2021, 15:54:10 »
Кой ще влезе в новото правителство и най-вече става ли за работата, която ще трябва да върши явно интересува не само мен. Не чета ''Дневник'', въпросния списък беше публикуван и в ''Сега''. На Минеков не му прави чест да заявява, че списъкът е фейк, пуснат от някой драпащ със зъби и нокти да се добере до министерско кресло, а да не каже името му. Нищо ново, типично за нашенските политици поведение. Две имена будят недоумение у мен за сега - Асена Сербезова и Корнелия Нинова. Проф. Сербезова доби популярност с това, че бе разследвана и оправдана за всяване на паника, защото каза истината, че има недостиг на определени лекарства, нарочени за лекуващи ковид и поради това масово изкупувани от хората. Нинова първо и преди всичко трябва да се съсредоточи в своето бъдеще в БСП, ссмм. Тук бих искала да прочета мнение на Асол. Коя партия от коалиционните партньори колко министерски поста ще вземе не ми е важно. Важно е какво и как ще свършат. Николай Събев е добър избор за министър на транспорта. Като гледам развитието на ЕКОНТ през годините.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23085 -: Декември 07, 2021, 15:58:36 »
Quote (selected)
Николай Събев е добър избор за министър на транспорта. Като гледам развитието на ЕКОНТ през годините.

Познавам един много добър делтапланерист и мисля, че добре ще допълва Събев в раздел "Авиация"!  C:-)
« Последна редакция: Декември 07, 2021, 16:25:04 от Пенчо бре »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23086 -: Декември 07, 2021, 16:03:35 »
Фирмине, добре си цитирал опозицията епидемиолог-политик, така образно обрисувана от проф. Витанов. Аз пък ще бъда още по-образен: кой професионалист-епидемиолог в качеството си на политик няма да отстъпи пред този образ на професионалист-ресторантьор? Ами че вторият ще разфасова първия със сатъра!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23087 -: Декември 07, 2021, 16:10:49 »
Мнението на Асол , е, че в момента текат номинации за председател на БСП за партийните избори през януари/февруари. Нинова е най-честата номинация, да не кажа почти единствената.
Лично мое мнение, освен че ми омръзна да чета партенки, е, че Нинова трябва да си седи в парламента

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23088 -: Декември 07, 2021, 16:14:32 »
Нинова трябва да си седи в парламента
За това ми беше важно мнението ти, Асол. И аз мисля, че Нинова трябва да си седи в парламента. Приемане на министерско кресло би изглеждало като опит да се скрие зад него.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23089 -: Декември 07, 2021, 16:16:13 »
Не бих се заклела, но освен ако сама не е решила да не се кандатира за председател, ще предпочете да владее парламентарната си група. А тя не е глупава

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23090 -: Декември 07, 2021, 16:20:24 »
Ами онзи отговор на Кацаров, който си ни дал, набляга точно на това, че министерството взема решенията на базата на препоръките на областните РЗИ.

Ти сериозно ли?! РЗИ-тата по места дават препоръки на министъра, на когото са подчинени? Че той препоръките на Главния държавен здравен инспектор доц. д-р д. м. Ангел Кунчев си ги туря на оная работа, та от РЗИ-тата ли да взима акъл?

А акад. Денков гледа да не прави резки движения, че Тамплиерката това чака, да му скочи. Всъщност, Тамплиерката подкрепя ваксинирането - самата тя се ваксинира - и алармираше, че един от трима даскали е с ваксина. Което не ме учудва особено. Моята даскалица вкъщи е убеден ваксър, ваксинирана е и си чака ред за трета, бустерна. Но пък има колежки, даскалици, които убедено твърдят, че самолетите ни ръсят отгоре с COVID-19. Туй нищо. То излязоха данни, по едно време, че един от всеки четири общо практикуващи лекари е анти-ваксър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23091 -: Декември 07, 2021, 16:24:30 »

Икономиката е счупена вече и ние го виждаме с очите си. Който и да е на власт е принуден да търси някакъв среден път в това застаряващо и затъпяващо общество, което се води от слухове, врачки и баячки, в което браншови и икономически интереси мобилизират лобистки групи и протести, в което хората масово не се грижат за здравето си, но искат чудеса от лекарите, когато се разболеят до толкова, че да стигнат до болница.
Когато си прав, прав си, дагоева,

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23092 -: Декември 07, 2021, 16:33:41 »
За това ми беше важно мнението ти, Асол. И аз мисля, че Нинова трябва да си седи в парламента. Приемане на министерско кресло би изглеждало като опит да се скрие зад него.

Нинова следва, по мое скромно мнение, да не се интересува от кресла, а от ... прозорци и етажност. По причина на това, че и предстои неминуема дефенестрация.

А иначе тя ще избере място, от което да може да се "погрижи" не толкова за себе си, колкото за "своите". Министър на държавните предприятия беше добро решение. Както и министър на икономиката, което е практически същото, само дето не звучи тъй директно. Ще може да настани по бордовете неуредените с "кресла" членове на Националния съвет, за да запази подкрепата си. Както и по места, достатъчно от актива (си) - с оглед предстоящото заседание на Конгреса. Лошото за нея е, че тръгна процес на "разграничаване", който заплашва да стане лавинообразен и неудържим. А това е краят. Но в БСП краят е като в "Шогун".

Quote (selected)
През същата година, призори на двадесет и първия ден от десетия месец, месеца без богове, двете армии се сблъскаха. Това стана недалеч от планинското селце Секигахара, близо до северния път, в отвратително време — мъгла и киша. Привечер Торанага вече бе спечелил битката и тогава започна голямата сеч. Паднаха четиридесет хиляди глави.

 

Три дни по-късно Ишидо бе пленен жив и Торанага добродушно му припомни предсказанието на ясновидеца. После, окован във вериги, го изпрати в Осака, за да бъде изложен на показ пред народа, а на ета бе заповядано да го закопаят здраво в земята, така че да се вижда само главата му. След това на всички минувачи бе предоставена възможността да пилят с бамбуков трион най-знаменития врат в империята. Ишидо издържа три дни и умря — много стар.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23093 -: Декември 07, 2021, 16:39:08 »
Quote (selected)
държавните предприятия беше добро решение. Както и министър на икономиката, което е практически същото, само дето не звучи тъй директно.
Същото е на вЪрба у шестък  и това ти го казва бивш служител баш на това министерство. Да не говорим, че се смени и името, което също означава различно от твоето възприятие за икономика, индустрия и държавните предприятия/всичките! щото са дори в различни сектории!/като подмножество на първите две :smokin:

п. п. Различните "държавни предприятия" към момента имат различни шапки. Различни министерства отговорят за тях. Нарочно се изказвам на разбираем език - хората не са длъжни да знаят всичко и аз не държа да бълвам хюбрис
« Последна редакция: Декември 07, 2021, 16:44:52 от Aсол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23094 -: Декември 07, 2021, 16:39:55 »
То излязоха данни, по едно време, че един от всеки четири общо практикуващи лекари е анти-ваксър.
И какъв е изводът от този факт?
Само една четвърт от лекарите са мислещи?
Цели 25 % от лекарите са откачени?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23095 -: Декември 07, 2021, 16:43:05 »
щото са дори в различни сектории!/като подмножество на първите две

Ветрилце от принципали, демек ... Но мадам Нинова ги разбира ишмарчетата и иширетчетата с ветрилце на бала.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23096 -: Декември 07, 2021, 16:46:20 »
Ветрилце от принципали, демек ... Но мадам Нинова ги разбира ишмарчетата и иширетчетата с ветрилце на бала.

Е, тя все нещичко разбрира предполагам, но ти пишеш глупости с много знаци ....това  накратко

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23097 -: Декември 07, 2021, 16:47:29 »
И какъв е изводът от този факт?

Фундаментален. Безусловно 45% от българите (категорично отказващи да се ваксинират, под каквото и да е условие) са по-умни от 70% от норвежците (вече ваксинирани при пълен ваксинационен цикъл). Затова те ще имат деца, а норвежците ще им ги крадат, както и досега.  :nuts:
« Последна редакция: Декември 07, 2021, 16:58:07 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23098 -: Декември 07, 2021, 16:56:19 »
Е, тя все нещичко разбрира предполагам, но ти пишеш глупости с много знаци ....това  накратко

Досега не съм сгрешил в прогнозите си. Поне не и за Нинова.

А как е тези дни другарят Овчаров? Все така убедено ли я подкрепя? А милите "другари" в Библиотекарския? Дето откриха мемориал на бащата на Паргов, светла му памет? А на Дондуков 2 как са нещата с подкрепата за другарката Нинова? А с тази за другаря Зарков? Нещо се "разграничават", комай? Подир стотици хиляди други, а?

Не, мило, казах ти. Накрая няма да е приятна гледката.  :t26157:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23099 -: Декември 07, 2021, 17:04:40 »
Досега не съм сгрешил в прогнозите си. Поне не и за Нинова.

А как е тези дни другарят Овчаров? Все така убедено ли я подкрепя? А милите "другари" в Библиотекарския? Дето откриха мемориал на бащата на Паргов, светла му памет? А на Дондуков 2 как са нещата с подкрепата за другарката Нинова? А с тази за другаря Зарков? Нещо се "разграничават", комай? Подир стотици хиляди други, а?

Не, мило, казах ти. Накрая няма да е приятна гледката.  :t26157:

Е ся няма да си промняме грешните прогнози..не е като да няма такива. При желание всеки може да си провери. Идеята ми беше да не се опитваш с помпозни изрази да разбираш от всичко. Иначе, дори и аз по един въпрос успях да се съглася с теб. Предполагам, обаче, че отново сме се разминали...по различни причиви

п. п. Лично мнение, не е прогноза, но според мен Крум Зарков приключи в БСП