Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1867586 пъти)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23784
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23460 -: Декември 20, 2021, 20:08:25 »
Quote (selected)
Имам ли аз место тук, пазач и слабоумен, сред изискани хора????   
 Защо ме не изклучват????

Те индианци и отломки не изключват та тебе ли!
Ми ти си титан сравнен с тях, кат Лъв пред мопса Минчо. :ok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23461 -: Декември 20, 2021, 20:11:19 »
  ОФФФ..
  Да одат , ама да не са софианци..
 далечни роднини от Софиа се сетили за мене , да ги вода на пазар..
 
 Бе както мопс Минчо Трайчов /бащино/, дал съм му фамилията ми - Сарколев..го влечат пресни котешки лайна,  па и ония ги влекат "мердивен алтъ малъ"..
      Кашкавали за три лева, баклава за два ..  килосуну...

  п Ама съм разсърден на модераторите... Три деня преди, пожелах да ме изклучат от форума.. Имам ли аз место тук, пазач и слабоумен, сред изискани хора????   
 Защо ме не изклучват????
Не те давам!  :giggie:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8889
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #23462 -: Декември 21, 2021, 15:36:40 »
Днес, освен че е зимно слънцестоене, се навършва половин век от авиокатастрофата с Ил-18 (LZ-BES), в която загиват много хора, вкл. Паша Христова. И до ден днешен на страницата за катастрофата на сайта на Фондацията за авиационна сигурност си стои лъжливото обяснение, че катастрофата се дължи на кръстосани въжета за управление на елероните. Но истината е друга! Катастрофата е причинена от силен страничен вятър, както подробно е обяснил Ангел Борисов, главен инспектор на бившата Държавна въздухоплавателна инспекция.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23463 -: Декември 21, 2021, 15:47:20 »
Но истината е друга! Катастрофата е причинена от силен страничен вятър, както подробно е обяснил Ангел Борисов, главен инспектор на бившата Държавна въздухоплавателна инспекция.

И каква причина имат да крият истината? Не ми се вижда логично.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23464 -: Декември 21, 2021, 15:54:47 »
Най-вероятно е тъпота. Как ще се кръстосат въжетата, след като разстоянията са различни? Все едно страните на правоъгълника да ги "опънеш" на мястото на диагоналите. Друга е причината, ясно.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23465 -: Декември 21, 2021, 16:06:13 »
Знам, че при основен ремонт се случва въжетата да се кръстосат неправилно. Това е основната версия за катастрофата с Пиаджото, при която загива синът на Онасис.
« Последна редакция: Декември 21, 2021, 16:16:47 от Bacho Кольо »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23466 -: Декември 21, 2021, 16:10:27 »
Не допускам това да е възможно в голям самолет. Тука си имаме летец. Той какво мисли?

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23467 -: Декември 21, 2021, 16:37:53 »
Г-жа Караянчева не се чуди накъде да поеме! За там, където е най-необходима. Засега кофите ще останат сирачета! А заплатата й, естествено, е от лично значение!

Quote (selected)
Вместо това веднага заговори за кризите, в които България е изпаднала и как нейната заплата не е от обществено значение.

Караянчева получила предложение да се върне на работа и като машинен инженер в предприятие в Кърджали, но смята, че все още има с какво да помогне в Народното събрание.

 :no: :no: :no:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23468 -: Декември 22, 2021, 09:56:26 »
Велислав Минеков
преди 9 часа
С оглед на днешните назначения не ще бъда способен да запазя мълчание в следващите традицията сто дни. Завръщането на мафията преоблечена в кадифе и коприна не беше желанието на нашия протест.
Оставам същият.

Както казах отдавна - Без Бочко - по бочковски
Здраствуйте товарищи, с хладен ум, горещо сърце, и големи шепи
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23469 -: Декември 22, 2021, 10:07:47 »
Както казах отдавна -

Бармалюня, скъпи, поред нека караме.

Ето, например, с интерес очаквам мнението на новия ни външен министър по "офертата" на американците, за разполагането на допълнителен военен контингент на НАТО в Румъния и България. Защото, знаеш, генерал Янев, министър на отбраната, изрази своето:

Quote (selected)
В момента в рамките на НАТО се коментират различни варианти за отговор, включително разполагане на допълнителни войски в България и Румъния по модела на засиленото предно присъствие. На този етап те са на ниво военно-техническо обсъждане и окончателно решение не е взето.

Моята позиция е, че подобен дебат, респективно – подход, има потенциал да доведе до нежелано нарастване на напрежението в региона. Още повече, че на този етап няма основания наблюдаваните процеси да се разглеждат като директна заплаха за Алианса и релевантната зона за сигурност.

В този смисъл не считам, че са налице необходимите обстоятелства, които могат да аргументират решение, свързано с разполагане на допълнителни войски на наша територия. Такова решение не би кореспондирало нито със съюзните интереси, нито с националния интерес на Република България.

 :popcorn:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23470 -: Декември 22, 2021, 10:13:50 »
Ето, например, с интерес очаквам мнението на новия ни външен министър по "офертата" на американците, за разполагането на допълнителен военен контингент на НАТО в Румъния и България.
Имам една дълбоко стаена надежда: че мнението на новата външна министърка (още не съм запомнил името и) ще ни бъде сведено, след като госпожата се допита до о.з. о.з. ген. Радев и Янев.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #23471 -: Декември 22, 2021, 10:16:12 »
Имам една дълбоко стаена надежда: че мнението на новата външна министърка (още не съм запомнил името и) ще ни бъде сведено, след като госпожата се допита до о.з. о.з. ген. Радев и Янев.
Ми министър Янев вече е заявил, че е против увеличаване на военното присъствие на НАТО у нас.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23472 -: Декември 22, 2021, 10:21:06 »
Е, той - и Радев - рече, че Крим е руски, пък после се възгещиса...
П.П. Обаче нема страшно - нъ'л оня ден един другар тук рече, че Америката и Матушката ще се сбият? И тогава дедо Иван пак ще ни окупира? Значи пак ще сме от правилната страна!!!
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23473 -: Декември 22, 2021, 10:23:28 »
Имам една дълбоко стаена надежда: че мнението на новата външна министърка (още не съм запомнил името и) ще ни бъде сведено, след като госпожата се допита до о.з. о.з. ген. Радев и Янев.

Мнението на новата външна министърка (Генчовска, Теодора се именува) ще ни бъде сведено "когато му дойде времето, вервайте ми". Но пък мнението на премиерина Кирчо, то ще е интересното, да видим кога и как. Че, чини ми се, ген. Янев малко "пред свършен факт" го поставя премиерина. Е, поне ще видим актуалното разположение на силите във властта - европейци срещу ... евроатлантици  ;)

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23474 -: Декември 22, 2021, 10:25:10 »
Ми министър Янев вече е заявил, че е против увеличаване на военното присъствие на НАТО у нас.
Е, и? Какво пречи на новоизпечената външна министърка да чуе от първо лице една кратка лекцийка по въпроса. Нещо,  което , уверен съм, ще  възпълни некои празноти в знанията и и ще и помогне да формира единствено правилно мнение по въпроса.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23475 -: Декември 22, 2021, 10:29:18 »
Но пък мнението на премиерина Кирчо, то ще е интересното, да видим кога и как. Че, чини ми се, ген. Янев малко "пред свършен факт" го поставя премиерина. Е, поне ще видим актуалното разположение на силите във властта - европейци срещу ... евроатлантици  ;)
На Кирчо силата му е в преподаването на ейчари , пиари, стратегически маркетинг и иновации.  По чисто политически (вършно- и вътрешно-) теми, в главата му е пълна боза. Най-добре е в близките 5-6 м. да си трае

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23476 -: Декември 22, 2021, 10:34:48 »
Не ща да съм циничен, ама нещо ми излиза в кафето, че предстои пазарлък по ... восточний македонский въпрос. Едно от двете ще е - или ще клекнем за Северна Македония или за контингент на НАТО плюс. Може и за двете, по стар обичай - на Бармалюня му е мото, щото.

Прочее, можем да спазарим туй македонците да се кротнат и поумнеят с мъъъъъничък допълнителен контингент на НАТО тук (много дами на форума, та съм лишен от съпътстващ коментар с една мъжка приказка по този повод) ...  А може би и не.

Или пък да речем - убаво, а целувай ръка на кехаята и Македония да влиза в задругата! Ноо! Мерси, ама не - НАТО контингента да си седи у континента (другия, не този).  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23477 -: Декември 22, 2021, 10:46:58 »
Е, и? Какво пречи на новоизпечената външна министърка да чуе от първо лице една кратка лекцийка по въпроса. Нещо,  което , уверен съм, ще  възпълни некои празноти в знанията и и ще и помогне да формира единствено правилно мнение по въпроса.

Чини ми се, също, че некои могат чу кратка лекцийка от министърката по въпроса. Защото цялата и кариера е в Генералния щаб и Министерство на отбраната, експерт и ръководен служител (началник отдел "НАТО и ЕС"). Доверен служител, с най-високо ниво на достъп. Ножът вече е минал по нея, до блясък. Няма кой и как да и "пуска стружка". Нам остава да видим какво се е получило, изделието.  ;)

Косвено, първи впечатления, възниква въпросът защо взима за съветници разузнавачи (ПГУ, с познания върху съветската/руската школа - СВР и ГРУ) и контраразузнавачи (екс ДАНС). Предполагам, взима насериозно заплахата от теч на информация, а и вероятно никак не вярва, че с онея окаяници, дето снимаха мониторите си с телефон, тя се изчерпва.  :no!:

п.п. Умишлено избягвам въпроса що, аджеба, за външен министър е избран дългогодишен кадър на отбраната, в най-добрия случай определим като "военен дипломат" (туй всегда е било евфемизъм за ... военно разузнаване).
« Последна редакция: Декември 22, 2021, 11:26:23 от Firmin »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23478 -: Декември 22, 2021, 10:48:25 »
България настоява центърът на НАТО за Черно море да е във Варна
Идеята беше обсъждана на няколко пъти, включително и с Тръмп и Столтенберг, но окончателното решение очевидно предстои
27 Ноем. 20216 161
Мишо... Мишооо...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23479 -: Декември 22, 2021, 10:55:50 »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Quote (selected)
"Чакам Ненчев да си дойде и Дани Митов да си дойде, много ще ми е неприятно да са поемали ангажимент, но ако мои министри са давали напразни надежди, без да ме информират по тази тема, ще имат проблем с мен. Ще ги пратя на корабите да воюват те", отсече тогавашният премиер

Сертлия той, Бармалюня, лют!  :notworthy:

п.п. Ненчев и Митов, оковани, гребат на галерите.  :t0135:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23480 -: Декември 22, 2021, 10:59:12 »
Нали съм разправял за Незнайко в страната на дребосъчетата? И как се "кормува" костенурка?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23481 -: Декември 22, 2021, 11:01:16 »
Quote (selected)
Цитат на: Bacho Кольо в Днес в 10:13:50

    Имам една дълбоко стаена надежда: че мнението на новата външна министърка (още не съм запомнил името и) ще ни бъде сведено, след като госпожата се допита до о.з. о.з. ген. Радев и Янев.

Мнението на новата външна министърка (Генчовска, Теодора се именува) ще ни бъде сведено "когато му дойде времето, вервайте ми".
Но пък мнението на премиерина Кирчо, то ще е интересното, да видим кога и как. Че, чини ми се, ген. Янев малко "пред свършен факт" го поставя премиерина.
Е, поне ще видим актуалното разположение на силите във властта - европейци срещу ... евроатлантици

Аз пък имам усещането /което ме лъже изключително рядко!/, че между Кирил Петков, Румен Радев и Стефан Янев има ПЪЛЕН СИНХРОН, и то не само по този въпрос!  :0007:
А пък и тримата изглеждат еднакво компетентни и "благи", което се случва за пръв път в мамковината!!!

« Последна редакция: Декември 22, 2021, 11:08:26 от Джиджи »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23482 -: Декември 22, 2021, 11:04:24 »
Цитат: "Чакам Ненчев да си дойде и Дани Митов да си дойде, много ще ми е неприятно да са поемали ангажимент, но ако мои министри са давали напразни надежди, без да ме информират по тази тема, ще имат проблем с мен. Ще ги пратя на корабите да воюват те", отсече тогавашният премиер".
Според Ю.Март (не ме питайте кой е защото незнам) цитатът е мисъл родена свободна, но по-късно заключена в кавички!!! :t0135:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23483 -: Декември 22, 2021, 11:12:55 »
 
Аз пък имам усещането /което ме лъже изключително рядко!/, че между Кирил Петков, Румен Радев и Стефан Янев има ПЪЛЕН СИНХРОН, и то не само по този въпрос!

О, мило ... Никак не съм сигурен в това, никак.  :t26157: Не са висели достатъчно на една и съща стена, че да е така  ;) Пък и току виж взели, че съборили моста  :)))

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23484 -: Декември 22, 2021, 11:24:48 »
О, мило ... Никак не съм сигурен в това, никак. Не са висели достатъчно на една и съща стена, че да е така.
Пък и току виж взели, че съборили моста 

Тогаз, след като нито ти, нито аз сме сигурни в това, което съм написала аз, нека си поставим по-кратък хоризонт, за да видим какво ще стане.

Например, решението на Янев относно разполагането на НАТОвски сили в България. Така става ли?!?  :)))

 :popcorn:

« Последна редакция: Декември 22, 2021, 11:33:08 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23485 -: Декември 22, 2021, 11:36:13 »
Например, решението на Янев относно разполагането на НАТОвски сили в България. Така става ли?!?

Решението, мило, не е негово, на ген. Янев. Даже предложението не е. А за мнението, така изказано, имам нЕкои резерви.  ;)


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23486 -: Декември 22, 2021, 11:49:01 »
Решението, мило, не е негово, на ген. Янев. Даже предложението не е.

Тогава ЧИЕ е?!? Защото започна да ми става интересно ... /Баси, пак няма да мога да бачкам ... :t0120: :lol:/

« Последна редакция: Декември 22, 2021, 11:58:41 от Джиджи »

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23487 -: Декември 22, 2021, 12:16:15 »
Янев не е нова фигура, до вчера беше премиер. Назначен от президента. Та сигурно са обсъдили нещо по генералска линия. Защо обаче забравяте за американската посланичка? Вярно е, че е заета с месенето на баницата, но като облече кукерските кожи и дойде да ни суровака, тогава ще видим какво е замесила. С точилката.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23488 -: Декември 22, 2021, 12:45:59 »
Тогава ЧИЕ е?!? Защото започна да ми става интересно ... /Баси, пак няма да мога да бачкам ... :t0120: :lol:/

Според Конституцията - на Народното събрание. И е редно предложението да постъпи от Министерски съвет, не от министъра на отбраната.

А право на лично мнение, когато не му е поискано, той има в качеството си на пенсиониран военнослужещ.

Като действащ министър на отбраната, добре е да консултира тези неща с премиера. Особено по такъв въпрос. С туитове не става, не и във фейса, също. По такъв род въпроси - говорителят на МС или на МО. Иначе е ... несериозно. :t26157:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23489 -: Декември 22, 2021, 12:53:07 »
Според Конституцията - на Народното събрание.

Тъй вярно!!! Ооообаче, виж какво пише оттатък:

Quote (selected)
Военният министър се обяви срещу разполагане на войски на НАТО

Подобен подход има потенциал да доведе до нежелано нарастване на напрежението в региона, твърди Стефан Янев


21 Дек. 2021
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/voenniyat-ministur-se-obyavi-sreshtu-razpolagane-na-voyski-na-nato

И аз точно затова питам, защото дописката в газетата е от днес ...  :m1731:

Оформя се изключително интересен казус, а аз поне досега не съм чула или видяла опровержение от никого!!!
:t1815:

« Последна редакция: Декември 22, 2021, 13:06:20 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23490 -: Декември 22, 2021, 13:07:47 »
И аз точно затова питам, защото дописката в газетата е от днес ...

Ами ... докато ние с теб, двамата с компания, си бъбрим, казусът търпи развитие. Някой получи "по врата" ... На друг му "свиха перките" ... Така ... "Бий самара, да се сеща магарето". Докато аз се питам, по-горе, пък Боян Чуков ми "отговаря",
http://epicenter.bg/article/Boyan-Chukov--Novite-naznacheniya-vav-Vanshno-sa-profesionalisti--a-ne-kalinki-kato-Georg-Georgiev-/269083/2/0
И ... Хоп!  заметоха целия екип на министърката ...
http://epicenter.bg/article/Toshko-Yordanov--Za-savetnitsi-vav-Vanshno-nyama-da-badat-naznachavani-litsa--svarzani-s-DS/269101/2/0
 :t0135:
Виждаш ли? ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23491 -: Декември 22, 2021, 13:09:36 »
Иначе е ... несериозно.

Глупости! Напълно сериозно е един министър да си казва мнението. Не знам дали си чувал, но някои министри понякога си подават оставките (пак сериозно), защото не е чуто мнението им.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23492 -: Декември 22, 2021, 13:15:11 »
И ... Хоп!  заметоха целия екип на министърката ...
http://epicenter.bg/article/Toshko-Yordanov--Za-savetnitsi-vav-Vanshno-nyama-da-badat-naznachavani-litsa--svarzani-s-DS/269101/2/0

Заметоха – дръШки!!! :t26115:

Щото КОЙ е Тошко Йорданов?!? Вече само ено сценариСче, след като ИТН-то уйдоха у киреча ...


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23493 -: Декември 22, 2021, 13:18:03 »
чИ КОЙ е Тошко Йорданов?!? Вече само ено сценариСче, след като ИТН-то уйдоха у киреча ...

Ох, като си помисля, че след една година така ще говориш и за другаря Кире, почва да ме боли корема. Щото тогава ще въздишаш по двойка от Оксфорд.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23494 -: Декември 22, 2021, 13:22:01 »
Бочкоо... яла Бочко да видиш... :lol:
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23495 -: Декември 22, 2021, 13:26:27 »
чИ КОЙ е Тошко Йорданов?!? Вече само ено сценариСче, след като ИТН-то уйдоха у киреча ...

Ох, като си помисля, че след една година така ще говориш и за другаря Кире, почва да ме боли корема. Щото тогава ще въздишаш по двойка от Оксфорд.


« Последна редакция: Декември 22, 2021, 13:35:46 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23496 -: Декември 22, 2021, 13:34:43 »
А мен засега ме интересува ено друго, също толкоз сериозно нещо, свързано с една на пръв поглед "мека" жена ...

Quote (selected)
Министър Йорданова: Цацаров ще се раздели с поста си, случаен магистрат ще може да разследва главния

22 дек. 2021 | 09:27

http://epicenter.bg/article/Pravosadniyat-ministar--/269073/2/0  :0013:

Като междувременно чакам решение и за Гешевия ...  :nuts:


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23497 -: Декември 22, 2021, 13:44:55 »
чИ КОЙ е Тошко Йорданов?!? Вече само ено сценариСче, след като ИТН-то уйдоха у киреча ...

Ох, като си помисля, че след една година така ще говориш и за другаря Кире, почва да ме боли корема. Щото тогава ще въздишаш по двойка от Оксфорд.

... но пък сега тъй можеш си говори за другарката Корни, че е, барабар цялото БСП, на един мандат от киреча, де уйдоха ИТН  ;)

А, иначе, и Корни и Тошко са два от трите крака на столчето, връз което ПП и другаря Кире с Кокорчо са телоположили властта си. Третият е ДБ, с другаря Бойкикев.  :blurry_drunk-2127:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23498 -: Декември 22, 2021, 13:54:51 »
Леле!
„Големият политик с 30 годишен партиен стаж в БСП Ферминът Милото„ какви ги редииии...
 :crying_with_laughter-3302:
За останалите простотии навървени днес няма да коментирам.
Пак са го изпуснали от психодиспансера обичайният пациент


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23499 -: Декември 22, 2021, 13:55:33 »
Иначе е ... несериозно.

Глупости! Напълно сериозно е един министър да си казва мнението. Не знам дали си чувал, но някои министри понякога си подават оставките (пак сериозно), защото не е чуто мнението им.

Тук?
https://www.facebook.com/stefan.yanev.prime.minister.bg/posts/197768645902023

А тук?
https://www.bg-mamma.com/?board=381

Що не? Кво му е?  :cool-1084:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23500 -: Декември 22, 2021, 13:56:21 »
... но пък сега тъй можеш си говори за другарката Корни, че е, барабар цялото БСП, на един мандат от киреча, де уйдоха ИТН

БСП не ме интересува. Но ме кефи как Корнела ви бърка по социаллибераните жигерчета.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23501 -: Декември 22, 2021, 13:56:40 »
Леле!
„Големият политик с 30 годишен партиен стаж в БСП Ферминът Милото„ какви ги редииии...
 :crying_with_laughter-3302:
За останалите простотии навървени днес няма да коментирам.
Пак са го изпуснали от психодиспансера обичайният пациент

Пий си хормоните, мило. Помагат. Е ... понякога.  :t2618:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23502 -: Декември 22, 2021, 14:01:39 »
... но пък сега тъй можеш си говори за другарката Корни, че е, барабар цялото БСП, на един мандат от киреча, де уйдоха ИТН

БСП не ме интересува. Но ме кефи как Корнела ви бърка по социаллибераните жигерчета.

Е, то и мен не ме интересува всяка отврат, която те кефи. Включая Корнела. Наслаждавайте си се взаимно, прочее.  :bored:

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23503 -: Декември 22, 2021, 14:08:40 »
Ама чакайте, бре... другарката Нинова нийе ли капиталистически социалист?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23504 -: Декември 22, 2021, 14:14:18 »
 дедо Барми
Тя си е ясна
Въпросът е това нещо тук, ферминът милото каквой

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23505 -: Декември 22, 2021, 14:14:26 »
Мнението на новата външна министърка (Генчовска, Теодора се именува) ще ни бъде сведено "когато му дойде времето, вервайте ми". Но пък мнението на премиерина Кирчо, то ще е интересното, да видим кога и как. Че, чини ми се, ген. Янев малко "пред свършен факт" го поставя премиерина. Е, поне ще видим актуалното разположение на силите във властта - европейци срещу ... евроатлантици  ;)
Че той Янев беще примиер до фчера. На кой му пука за мнинието на келеша Кирчо с жълто по чофката :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23506 -: Декември 22, 2021, 14:18:26 »
Ама чакайте, бре... другарката Нинова нийе ли капиталистически социалист?

Не. Не е, Бармалюня. Другарката Нинова е социалистически капиталист и настоящ наемник на капитала.

Quote (selected)
В разгара на веселието се яви господин Хайнрих.

— Позволете на наемника на капитала да влезе — рече бойко той. Хайнрих се настани на коленете на дебелия писател, от което писателят извика, но стоически си помисли: „Щом имам колене, не трябва ли все пак някой да седи на тях? И ето той седи.“

— Е, как върви строителството на социализма? — попита нахално представителят на свободомислещия вестник.

А БСП е като дебелия писател ... И ето тя седи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23507 -: Декември 22, 2021, 14:20:15 »
Че той Янев беще примиер до фчера. На кой му пука за мнинието на келеша Кирчо с жълто по чофката :smokin:

До фчера.  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23508 -: Декември 22, 2021, 14:28:32 »
Другарката Нинова е социалистически капиталист и настоящ наемник на капитала.

Че това откога те възмущава? Такова е цялото ръководство на БСП, барабар с вътрешните фирмини. И освен това подобни думички от твойта социаллиберална уста звучат неестествено. Когато си влизал в БСП ти не си искал да се бориш срещу капитала, а да му подгъзваш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23509 -: Декември 22, 2021, 14:36:55 »
Ей го, бе! Малко закъсня, амааа ...
http://epicenter.bg/article/Hristo-Ivanov--Shte-izvikame-voenniya-ministar-da-obyasni-zashto-e-protiv-oshte-voyski-na-NATO-u-nas/269118/2/0
 :lol:
Е? Сега по-ясно ли ви е?  :cool-1084:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23510 -: Декември 22, 2021, 14:40:12 »
Другарката Нинова е социалистически капиталист и настоящ наемник на капитала.

Че това откога те възмущава? Такова е цялото ръководство на БСП, барабар с вътрешните фирмини. И освен това подобни думички от твойта социаллиберална уста звучат неестествено. Когато си влизал в БСП ти не си искал да се бориш срещу капитала, а да му подгъзваш.

и трийсетгодишен стаж при това и Голям политик е това Милото.
А партийна дисциплина? Йок!     :crying_with_laughter-3302:
Абе, загуби се някъде сержантчето..
И врекажчето и ЗИПчо никога не влизат в диалог с Милото..
Същий Човекът оркестър, ти да видиш


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23511 -: Декември 22, 2021, 14:43:59 »
Когато си влизал в БСП ти не си искал да се бориш срещу капитала, а да му подгъзваш.

Всъщност, влизал съм в БКП. В БСП останах. Ако трябва да сме точни.
Дали в БСП или другаде някъде, но борбата с боклуци като теб ми е неотменна длъжност откак се помня. И не, не правя компромиси с подобните на теб в името на "общата" борба с капитала. Разликата между стойностния човек и боклука не е класова разлика. Достатъчно съм възрастен, за да го зная.  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23512 -: Декември 22, 2021, 14:45:53 »
Същий Човекът оркестър, ти да видиш

Хапчетата, Алискееей, хапчетата ... Пийни си хормоните, че без тях зацикляш, еееей ...  :beer_: :surr:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23513 -: Декември 22, 2021, 14:55:28 »
Всъщност, влизал съм в БКП. В БСП останах. Ако трябва да сме точни.

Още по-лошо за теб. Аз пък не останах. Не продавам принципите си за истамбулски конфекции. Въпросът е кога, мило, си лъгал. Себе си и околните. В мотивите си за встъпване в БКП, или в днешния си пламенен либерализъм.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23514 -: Декември 22, 2021, 15:23:40 »
Кога мило си лъгал?

То това не лъже. Просто си фантазира измислени самоличности, дейности, действителности.
Никовете сменя, репертоара един и същ.
Не е оставило един ник неокепазен.
На Кайзера, на Фирмина, като чета началото на форума, сержанта е съвсем друг човек. Това и за сержанта ни се пласираше толкова време.
Какво е това животинче бе!?
« Последна редакция: Декември 22, 2021, 15:29:38 от Алиса .. »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23515 -: Декември 22, 2021, 15:24:55 »
Всъщност, влизал съм в БКП. В БСП останах. Ако трябва да сме точни.

Още по-лошо за теб. Аз пък не останах. Не продавам принципите си за истамбулски конфекции. Въпросът е кога, мило, си лъгал. Себе си и околните. В мотивите си за встъпване в БКП, или в днешния си пламенен либерализъм.

О, драги. За принципи като твоите бях произвел един лаф, който приятелите ми в гимназията много харесаха и цитират до днес. Всъщност, краднах малко от Щастливеца ... "Гадни хора, гадни идеали". Трудно се сещам за принцип, който би оцелял, неомърсен, покрай някоя отврат като теб. Принципът не е индулгенция. Не е и табела, с която да скриеш срамотиите си, щит, да те защити. Както казваше един мой добър познат, покойник, светла му памет, не гербът прославя рицаря, а рицарят герба. Няма принципи извън делата ни. Така и аз - нямам проблем да дам отчет за тези трийсет и ... , които последваха, на този комсомолец на 24, който бях, когато "встъпих в редовете на БКП". Както и сам разбираш, надявам се, отчет дължа на него, да бе възможен с машина на времето, а най-малко на теб или на подобни ти. И тогава, и днес, си оставате просто ... отврат. Провалени бяхте още тогава, но и трийсет години по-късно продължавате да копате в дупката си, че не ви е достатъчно дълбока. И да, либерал съм. Що? Червенокафяв фашага ли следваше да бъда, че да съм ти по вкуса? Достатъчно сте и така.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23516 -: Декември 22, 2021, 15:30:13 »
Кога мило си лъгал?

То това не лъже. Просто си фантазира измислени самоличности, дейности, действителности.
Никовете сменя, репертоара един и същ.

Тъпа ли сииии ... Болна лииии ... Кои никове се сменят,   :pissed-891: ? Друг ник мой, освен Firmin, да ти е известен? Тук или Другадето? Сподели. То бива тъпо, тъпо, ама ти си направо вдлъбнато парче бе, мила.
« Последна редакция: Декември 22, 2021, 15:40:35 от паралелепипед »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23517 -: Декември 22, 2021, 15:34:02 »
Провалени бяхте още тогава,

И защо влезе в нашата партия, лицемерино? Сега сме ти отвратителни, ама тогава си се сополивил за "пълна победа" и си громял империализъма за паница леща. Ти и в БСП си за паница леща. Безгръбначни като тебе нямат идеали и партии. Те следват походната кухня. И не ние, а такива плазмодии като тебе съсипаха БКП.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23518 -: Декември 22, 2021, 15:34:16 »
Това ли е спайса ли, как му викахте на онзи трол.
Не на Хера. Хера си е цвете.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #23519 -: Декември 22, 2021, 15:36:39 »
Отврат,
този няма партия.Тоя си е нкаква измислена мъглявина.
И съвсем се опетла в лъжи и фантасмагории
Тежка форма на шизофрения